Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Thu Oct 14, 2021 1:18 am
La desalmada - Page 18 Xxxx10
La desalmada - Page 18 Xxxxxx10

Isabela: Moje dete je naš pasoš za povratak lepom životu.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Thu Oct 14, 2021 1:19 am
71. i 72. epizoda

Taman sam pomislila da bi se mogao desiti neki pomak u razotkrivanju Octavia, kad se on opet izvuče i ubedi Germana u svoje laži. No čini mi se da je kod njega ipak ostao tračak sumnje nakon razgovora s Fernandom. Octavio sada da bi ublažio svoju priču govori Juliji da planira unuku pokloniti imanje. Ona sva sretna misli da joj se ponižavanje isplatilo. Njena uloga je baš vulgarna i ponižavajuća. Glavni zadatak joj je da se skida i glumi ljubavne scene, od konkretnijih spletki i akcija negativke nema ništa. Previše mi je te golotinje. Jasno nam je da su ljubavnici, ne moraju u svakoj epizodi naskakati jedno na drugo.

Isabela saznaje kakve bi pogodnosti mogle uslediti zahvaljujući detetu koje čeka i spremna je na sve kako bi do toga došlo. Svesna je da bi Rigoberto mogao pokvariti njene planove, te veli: Naći ću način kako da se rešim tvog oca. Nisam očekivala da je spremna ići tako daleko. U nekim trenucima čak pomislim da joj je Rigo drag, no on joj je očito samo u određenim trenucima bio interesna sfera, ništa više. Ona i dalje želi doći do Rafaela. Čak je i Julia svesna da od toga nema ništa, te smatra da bi im Brenda kao Rafina partnerka više odgovarala zbog finansijskog aspekta.

Fernanda i Brenda su se zbližile. U početku sam bila skeptična, ali kasnije mi je čak bilo ugodno videti razvoj događaja među njima. Sada ostaje da se vidi kako će se Brenda pokazati, hoće li joj biti prijatelj ili će je izneveriti. Baš bi bilo interesantno da od lika od kojeg smo očekivali rivalitet dobijemo potpuno suprotno. Volela bi kada bi se Brenda pokazala u pozitivnom svetlu. Iako je sve moguće. Fernanda nema razloga za ljubomorom jer se Rafael baš trudi da joj pruži pažnju i nadoknadi joj neprijatnosti koje proživljava. Na sve načine joj pokušava iskazati svoju ljubav i dati joj mesto koje joj pripada. Bilo mi je simpatično kada mu je ona rekla:  Priznajem ti da sam te u početku želela spustiti i završiti s tvojim ponosom, ali na kraju sam ja ta koja je odustala od ponosa.

Rigoberto je opet povredio Angelu, ali on je već izgubljen slučaj, nemam više nade za njega. Bilo mi je neobično videti Cesara kada je došao utešiti Angelu. Pitam se koga su namenili za njega na kraju. Ako Angela ostane sama, a velike su šanse da hoće, mogla bi i ona biti u igri. Sandrina nova uloga u seriji mi se uopšte ne dopada, dosta je negativnih stvari, ne treba nam još da gledamo kako prenosi informacije Octaviu i cinkari Fernandu. Martina zna sve Octaviove mračne tajne. Na kraju će njih dvoje u borbi uništiti jedno drugo.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Fri Oct 15, 2021 6:07 pm
72. - 74.

Kako me je nasmijalo to što je Octaviu propao plan za jahanje sa Fernandom. On pripremio i dva stola puna hrane usred prirode, a ona povela Sandru i ostavila ga s njom. La desalmada - Page 18 3665418065

Sandra mi je počela ići na živce još onda zbog njenog odnosa prema Clari, ali ovo sad je posebna priča. Kaže cura da ne duguje ništa Fernandi i pristala je da prenosi informacije Octaviu. Bravo. A zaista ništa ne duguje Fernandi, samo ju je sklonila od očuha-napasnika i dala joj krov nad glavom i posao. Sreća pa je Juana savjetovala Fer da se Sandri ne povjerava.

Brenda mi je i dalje uljez u priči, ali polako se navikavam na nju. Jedino mi je bzv to što daju prostora njenom odnosu sa majkom, a sada bi rješavanje odnosa i života ostalih likova trebalo da ima primat, a ne porodična drama lika koji je došao prije bukvalno 5 epizoda.

Brenda opasno trza na Rafaela, ali tek ćemo vidjeti kako će se pokazati. Bilo mi je slatko kada joj je Fer, nakon što se posvađala sa majkom, rekla da joj je sada potrebna Juana Banana koja je melem svojim prijateljima. I djevojka se zaista oraspoložila nakon razgovora s njom. I još im je ponudila da se sir koji prave prodaje u njenim marketima. Baš mi je drago zbog Juane. La desalmada - Page 18 10899980

Previše je prostora dato političkoj kampanji i izborima, a premalo osveti. Od kad se  udala, Fernanda je uradila dvije stvari, a Octavio je iz obje izvukao dupe. Rolling Eyes Sada se opet vraća igri laskanja i neke vrste zavođenja dok je po noći proganja san o silovanju. Ovaj put u morama jasno vidi Octaviov lik.

Cesar je poljubio Fernandu i priznao joj što osjeća. Tu sam se razočarala jer sam se nadala da je nešto počeo osjećati za Miriam. Nervira me što Miriam pati zbog budale poput Luisa.

Koja zbrka sa sporednim likovima. Gabriel je shvatio da mu se Mary i ne sviđa dok Mary i Piero tjeraju inat i neće da popuste. Rosalina postaje ljubomorna zbog Gabriela i Mary, a Luis postaje ljubomoran zbog Gabriela i Rosaline.  La desalmada - Page 18 2078043430 A za Candelu sam bila u pravu. Glumila je invaliditet. Rolling Eyes

Nadam se da one fotografije koje je Piero radio dok je Fer imala čas samoodbrane sa Cesarom neće odigrati neku bitnu ulogu, stvarno nam ne treba i taj kliše oko pogrešno protumačenih slika.

Cesar je upucan dok je pokušao provaliti na Germanovo imanje, te se za pomoć obratio Flor. Fernanda je u međuvremenu otkrila gdje Octavio čuva kompromitujuća dokumenta. Nadam se da će se bar sa tim desiti nešto konkretno.

Na Julijin nagovor Isabela pokušava izgladiti odnose sa Angelom i ubijediti je da je dijete Rafaelovo. Ali Angela se ne da i otprilike je rekla da neće da zna ni za nju ni za Riga.  La desalmada - Page 18 664804837

Po najavima će biti zanimljiva sljedeća epizoda, a mislim da je zadnja scena samo obična navlakuša i da se neće desiti ništa ozbiljno.

____________
La desalmada - Page 18 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 17, 2021 10:48 am
75. epizoda

Naravno, već je pravilo da zadnja scena bude nešto bombastično,  a da od toga ne bude ništa na kraju.

Fernanda je otkrila da su Julia i Octavio ljubavnici i planira da ih snimi ili slika zato što zna da joj Leticia ne bi vjerovala. Vjerovatno će se tako i odvijati stvari.

Možda na neki način i dođe do papira iz te kolibe i moguće je da će to na kraju odigrati ključnu ulogu u toj osveti.

Fernanda puca. Spolja se drži čvrsto, razumno, hladno,  a kada je nasamo ili na Santiagovom grobu vidimo koliko puca po svim šavovima i koliko je uplašena i na ivici snage. Ponadala sam se da će bar nešto reći Rafi o Santiagu i o načinu na koji je izgubio život, ali od toga nema ništa, a samo je 11 epizoda do kraja.

Octavio je otkrio da Fernanda ima pištolj i izvukla se rekavši da je to zbog zmija. Nije slagala. Octavio zamalo nije rekao da ga uzbuđuje to što ona zna da rukuje pištoljem. Sve ovo sa oružjem i sa časovima samoodbrane mi miriše da će na kraju biti akcije, da će se Fer braniti od Octavia, da će on nju oteti ili nešto slično.

Santamarina mi je postao ok u ovoj ulozi. Ili se vremenom popravio (u početku je bio dosta neprirodan) ili sam se ja navikla što mi se zna desiti.

Je li realno koliko je Sandra postala odvratna? Eto nije imala za Octavia ništa o Fernandi, ali mu je rekla za Clarinu prošlost. S druge strane je svo vrijeme spriječavala Claru da mu to prizna i još joj rekla: "Sama si odlučila da nećeš da mu kažeš."

Martina ništa još nije rekla Davidu, pretpostavljam da čeka da stignu do oltara ili da bude noć pred izbore, pa da objavi javno da mu je vjerenica bila prostitutka.

Pachita je po prvi put imala scenu koja je meni simpatična. Uočila je kako Antonio gleda Mary, nju je poslala da opet uradi ono što je već uradila, a njemu je rekla da će ga otpratiti do Octavia. Antonio je rekao da dobro poznaje imanje, a Pachita njemu: I ja vas. La desalmada - Page 18 2078043430

Debilija oko Rosalininog oca nam zaista nije trebala. Rolling Eyes

____________
La desalmada - Page 18 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 17, 2021 6:51 pm
La desalmada - Page 18 Sss20
La desalmada - Page 18 Ss27
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 17, 2021 6:51 pm
73. - 75. epizode

Iščekujem stalno neko konkretnije dešavanje, u nekim trenucima deluje da bi se moglo dogoditi, ali se na kraju ipak ništa ne desi. I tako celu seriju. Evo još dve nedelje, a mi i dalje čekamo. Sada je jasno da se ništa i neće desiti do pred sam kraj. To mi se ne dopada. Jedan deo istine se mogao otkriti, to bi rađalo nove okolnosti i bilo interesantnije. No problem je što oni nisu u stanju smisliti dodatni zaplet, pa imamo priču za malu decu. Na početku uvod, na kraju rasplet, u sredini povuci potegni, pa ćorak.

Octavio sve otvorenije plazi po sinovljevoj ženi. Doslovno joj daje na znanje da joj se nudi. Pita je koga bi izabrala njega ili sina mu, pa joj kaže: Znaš da ne moraš izabrati.. Što bi između redova značilo, mogu obojica u isto vreme, nema on ništa protiv da je podeli sa sinom. Koja boleština. On i dalje razvlači onu Juliu koja se pretvorila u jednoličnu ljubavnicu. Osim vrućih scena, retko šta vidimo od nje. Ćerka joj je dobro rekla da se previše opustila i ne razmišlja ko bi je mogao videti. To sam se i ja celo vreme pitala. Kako je nikad nije bilo strah da bi ih neko mogao videti od onoliko ljudi na ranču. Ona mu je uvek prilazila bez ustručavanja i naskakala na njega u svakoj prilici i na svakom mestu. No konačno su viđeni. Nadam se da će Cesar uspeti zabeležiti njihovu aferu pre nego što oni njega otkriju.

Cesar je poljubio Fernandu. Ta scena mi je izgledala jako neprirodno. Kao pokazuje joj pokrete samoodbrane i eto ti poljupca niotkud. Nadam se samo da će na tome sve ostati i da će on sada konačno prestati maštati i shvatiti da se treba okrenuti nekim drugim ženama, te da od Fernande ne može ništa očekivati. Bredna mi još uvek nije potpuno jasna. Na trenutke mi deluje kao pozitivan lik, a opet ima situacija kada vidimo da bi možda bila u stanju ponuditi se Rafi kada nema Fernande. Još uvek je doživljavam pozitivno. Bio mi je lep njen odnos sa Fernandom i Juanom kada im je ponudila da prodaje njihov sir, te Fernandina podrška njoj kada joj je došla majka. No mislim da je Juana rekla pravu istinu kada je govorila Fernandi da je ona u Cesaru probula želju za životom zbog čega je prestao biti bezdušan, baš kao što je to Rafa učinio sa njom. Osećanja se ne mogu tek tako ugasiti prekidačem, te ih je morao ispoljiti kada mu se stvorila prilika, baš kao što bi to i Brenda učinila prema Rafi. Juana je vrlo verovatno u pravu.

Julia je pokušala poniziti Fernandu pred Leticiom ali je Fer ipak poentirala govoreći joj: Skupa haljina ne čini prijatelja lojalnim, niti se time može izbeći neverstvo muža. Juliji su samo pare u glavi. U razgovoru sa Leticiom komentarišući Brendinu situaciju s majkom kaže ona: S tolikim milionima, ne bi se ni sećala. Njoj ništa nije sveto, ni porodica, ni prijatelji, samo pare. Isto kao i Octaviu koji je poludeo kad je čuo da bi Brenda mogla ostati bez dela nasledstva. Dobro mu je Leti rekla: Smiri se, kao da si ti naslednik. Ne zna ona da on to donekle tako i doživljava.

Isabela i Rigoberto i dalje po starom, u njihovom odnosu se ništa nije promenilo od početka serije. To je već postalo negledljivo, on je juri, ugađa joj i veruje u njene laži, ona ga ne doživljava. I tako 75 epizoda. Angela im je sve dobro rekla. On se sada sprema u novu tajnu operaciju. Moglo bi ovog puta nešto poći po zlu. Nadam se samo da će njihova priča biti razotkrivena malo ranije da ne gledam više njene razmažene scene i njegovu naivnost. Jako osebujni likovi, nisu se makli dalje od početka.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Tue Oct 19, 2021 8:01 pm
Julia je pokušala poniziti Fernandu pred Leticiom ali je Fer ipak poentirala govoreći joj: Skupa haljina ne čini prijatelja lojalnim, niti se time može izbeći neverstvo muža.

Obožavam te scene kada stavi Juliju en su lugar. Šteta što ih nema više.


76. epizoda

Desilo se baš ono što sam mislila. David je na najgori mogući način saznao za Clarinu prošlost. Sad će se rastaviti, oboje će plakati i smarati i na kraju će joj on oprostiti.

Bar su se Mary i Pierro pomirili, a Rosalina i Gabriel smuvali. Bar oko nečega manje smaranja.

Najbitnije što se desilo je to što je Cesar uspio bar nešto snimiti od Octavia i Julije. La desalmada - Page 18 2315767614 Ne znam što željnije iščekujem, da se sazna za njih ili za Riga i Isabelu.

Pitam sa da li je ovo sa Toscanovima moguće u stvarnom životu. Da nakon više od 20 godina žena ne zna za koga je udata, da misli da je uzoran, moralan i pošten, a da je on zapravo sve suprotno? Ne kritikujem seriju nego se baš pitam da li je i kako je to moguće.

Brendina majka je dobila pola naslijedstva i želi da proda svoje akcije. Tu je uskočio Octavio da iskoristi priliku i da najavi da će on kupiti te akcije. Očigledno će mu ići odlično do predzadnje scene predzadnje epizode.

Fernanda je bila dosta pasivna u ovoj epizodi, ali je zato bila prelijepa u one dvije haljine. La desalmada - Page 18 10899980 La desalmada - Page 18 1543461474 I bar smo imali zadovoljstvo da opet Octaviu propadne plan da je uhvati samu, golu i na prepad.

____________
La desalmada - Page 18 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Wed Oct 20, 2021 1:02 am
76. epizoda

Konačno su neke stvari počele da se otkrivaju, makar i sporedne priče. Bilo je za očekivati da će Clarina prošlost ovako bombastično isplivati. Ispalo je jako ružno, o Sandrinoj ulozi da ne pričam, ali ipak ne sažaljevam Claru, jer to nisu male stvari koje je odlučila prećutati. Sama zamisao da se neko sa kim planiraš podeliti život bavio tim stvarima mi je nezamisliva. I još to saznaš od nekog drugog. David ima puno pravo da je otkači. Možda sam surova, ali u tim stvarima sam prilično isključiva.

Scena na reci je baš jeziva. Octavio se potpuno skinuo i krenuo plivati prema goloj snajki. Pitam se šta je tom čoveku u glavi. Zar je opet planirao silovati ili je možda ubedio sebe da i ona to želi?! Fernanda je jako nezrelo ušla u tu priču flerta sa njim. Cesar joj je vrlo dobro rekao, opeće se, nije ni svesna. S tim bolesnikom se tako ne sme igrati. Iako je ponovio da će opet biti njegova milom ili silom, meni čak deluje da je on uveren kako mu ona šalje signale. Zato se odvažio na takvo ponašanje.

Octavio bi mogao biti suvlasnik Brendine firme. Ta njena majka je baš surova. Nadam se da će se Brenda izboriti za njeno i da ova neće dobiti ništa, jer ništa i ne zaslužuje. Brenda nam ipak priznala zaljubljenost u Rafu, dok se s druge strane postavila prijateljski prema Fernandi. Možda sam prenaivna, ali ja još uvek mislim da nije kvarna u tom odnosu sa Fer. Prosto je usamljena i pogubljena. Navijam za to da ne skrene na negativnu stranu. Na neki način je pokušavam razumeti.

Rešila se zavrzlama Luis, Rosalina i Gabriel, te odnos Mary i Pierra. Drago mi je da nas neće više smarati s tim. Cesar ima snimak Octavia i Julie,  jedva čekam da ta bomba odjekne. Nadam se da nećemo čekati do samnog kraja. Neka ga barem Leticia makne iz njenog života, da barem u nečemu uživamo, ako za druge zločine moramo čekati kraj. Dobro pitanje si Kristina postavila, jel moguće da je žena tolike godine slepa u braku. Ja u to ne mogu poverovati. Moguće je neko vreme, ali tolike godine vrlo teško. Zato mi je Leticijin lik prilično nerealan i debilan. Iako ima trenutke lucidnosti, generalno su je prikazali ograničenom.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Wed Oct 20, 2021 1:16 am
La desalmada - Page 18 Ss28
La desalmada - Page 18 Sss22
La desalmada - Page 18 Ssss16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Wed Oct 20, 2021 1:17 am
La desalmada - Page 18 Sfsd10
La desalmada - Page 18 Ssssss13
Sponsored content

La desalmada - Page 18 Empty Re: La desalmada

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum