Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Tue Jul 06, 2021 7:05 pm
Odgledah prvu epizodu. Meni se dopala, već jedva čekam sljedeću.

Zapravo je ovo bio tek uvod i zagrijavanje. Na kraju epizode ubijaju Fernandinog muža. Dopada mi se što nisu razvukli taj dio.

Livia je ok, Ron se jedva i pojavio, a nadam se da će se Santamarina popraviti vremenom. Vidi se da se na silu upinje da odglumi priprostog, bogatog zemljoposjednika, pa na kraju to bude iskarikirano.

Kimberly je previše razigrano-napadna. Rolling Eyes

No dobro, tek svi treba da se pokažu i dokažu.

Fernandina majka je umrla u prošlosti, a otac joj ima rak i izvjesno je da će brzo ostati i bez oca. Njen muž nema porodicu, zapravo su mu najbliža porodica prijatelji (i kumovi).

Rigoberto (Vivanco) je sluga na imanju Toscanovih. Isabela je izgleda i zaljubljena u njega (nije joj samo zabava), ali, što da se radi, on nema novca, pa će biti primorana da se okrene Rafaelu (očigledno pod uticajem majke).

Julia (Marjorie) mi za sada djeluje kao najklasičnija moguća negativka. Svakako očekujem da će je Azela zasjeniti.

Sve u svemu, zadovoljna sam epizodom. Nije bilo previše nagomilanih događaja, a opet nije ni rastegnuto s obzirom da se već desilo ubistvo.

____________
La desalmada - Page 4 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Wed Jul 07, 2021 1:08 am
1. epizoda

Ne mogu reći da sam mnogo uživala, bila je pomalo dosadnjikava epizoda. Slažem se da je ovo samo upoznavanje sa likovima i uvod u ono što nas čeka. Od svih su mi najdraži bili Vivanco i Kimberly. Nju prvi put gledam i mogu reći da me je ugodno iznenadila glumom, dok je Vivanco standardno neodoljiv. Nadam se da će dobiti više minutaže da napasem oči. Livia mi je u ovom njunjavom izdanju negledljiva, dolazila sam u napast da ubrzam njene scene. Čekam njenu transformaciju i nadam se da će biti puno bolja.

Marlene i Marjorie su prelepe, u punom sjaju. Jedino što je malo neprirodno da su onoliko namontirane sa vrhunskom šminkom i frizurom na ranču, pa im i gluma odiše neprirodnošću. Marlene i njene usiljeno keženje, valjda nam hoće poručiti da joj je sve u životu bajkovito, dok se uskoro ne otkrije suprotno. Slažem se da ćemo od Marjorie gledati ono što se od nje i očekuje, klasičnu villanu i ljubavnicu sa velikim apetitima. Ranč na kojem su Marjorie i Basañez je onaj na kojem je snimana serija Lo que no podia amar, koju je isto Castro radio.

Santamarinin lik kao da je preslikan iz Sin tu mirada, identične karakteristike i gluma. On je solidan, ali za moj ukus lik mu je previše naduvan i nabeđen. Ron za mene uvek gledljiv. Što se završne scene tiče, nisu nam ostavili ni malo prostora da nagađamo ko je odgovoran, sve je jasno i transparentno. Mogli su nas barem malo zaintrigirati. Lepa entrada, ali je pesma toliko očajna da je sve pokvarila.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Wed Jul 07, 2021 1:41 am
La desalmada - Page 4 C34
La desalmada - Page 4 Cc34
La desalmada - Page 4 B48
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Wed Jul 07, 2021 1:41 am
La desalmada - Page 4 21082410
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Wed Jul 07, 2021 1:42 am
La desalmada - Page 4 Rigobe10

Rigobela - već su dobili prepoznatljivi naziv kao par
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Wed Jul 07, 2021 8:50 pm
Ni meni se pjesma ne dopada. Ako je serija rančerska ne mora pjesma biti u tom nekom fazonu. Entrada je dobra.

Kako utisci mogu biti drugačiji. La desalmada - Page 4 2078043430 Vjerovatno to ima veze s različitom količinom entuzijazma s kojom smo krenule u gledanje.

Ja realno od prve epizode nisam ni očekivala više od onoga što su ponudili, a to je uvod.

Što se tiče identiteta napadača to je već jasno iz sinopsisa. Jedino da su onda i sinopsis promijenili pa da taj dio bude poput neke misterije. Ali meni lično to ne smeta. Da je to neka Gisellina priča očekivala bih taj momenat. Ali ovdje ne. Više je stvar u tome da publika bude zaintrigirana Fernandinim razvojnim putem i planom osvete, a ne misterijom ko je zločinac.

Odgledala sam i drugu epizodu.

U jednom momentu sam se nasmijala, ali od muke. Kada su Fernandu pronašli i odveli je u kuću pozvali su veterinara da je zbrine. Da, veterinara. La desalmada - Page 4 2078043430 Nikad se ne zove policija ni hitna i selo nema nijednog doktora. Ok, jeste stvar u tome da se krije da je Fernanda živa zato što je u opasnosti (što automatski isključuje pozivanje policije). Ali Juana to nije mogla da zna i ipak nije zvala ni doktora ni hitnu pomoć, nego VETERINARA. Ok. Nije ovo nešto zbog čega bih prestala gledati, ali stvarno mrzim ovakve klišeje.

Scena silovanja me je tako potresla, sreća je pa je trajala nekoliko sekundi. Takvi prizori su mi toliko mučni da ne mogu ni da se sjetim da je to samo gluma. pale

Marlene se tokom ove epizode nije ni pojavila. Neutral Ron još uvijek nema veliku minutažu.

Isabela mi je tako isprazan lik. "Jao, ja sam sada došla u grad i to znači da moram da promjenim broj i ugasim naloge na društvenim mrežama i napravim nove"  Rolling Eyes Gluma mi je slična onoj iz Rubi 2020. Sva je skakutava, ali na neki nezdrav način. I najčešće sa pićem u ruci. A i kad nije zvuči kao da je na nečemu.

Ni Julia nije ništa manje isprazan lik. "Mnogo je važnije s kim ćeš se upoznati nego školovanje"

U prošlosti je Julia ostavila Octavia da bi se udala za Germana i Octavio zapravo hoće da ih oboje uništi. A ovamo im se porodice "obožavaju" i svi cvrkuću jedno drugome.  La desalmada - Page 4 2078043430 Biće to zabavno.

E da, stvarno se nadam da neće spajati Leticiu i Germana. Fazon, normalni su, dobri i prevarili su ih supružnici, pa hajde da se i oni spoje.  Neutral

Likovi Gonzala i Alberta Estrelle imaju isto prezime. Pretpostavljam da su otac i sin, ali to se nije pominjalo.

Pojavila se Azela, ali na kratko. U tih nekoliko sekundi tako zrači odvažnošću. Dovoljan je jedan pogled i nekoliko običnih riječi da se vidi da je opasna i da se s njom ne smije igrati. Ona je zapravo žena korumpiranog gradonačelnika koji će Octaviu pomoći da prigrabi Santiagovu zemlju. Kako Santiago nema nasljednika (ne znaju da je oženjen) pretpostavljam da zemlja ide državi ili opštini i stoga gradonačelnik tu stupa na scenu da zataška stvari i da zemlja ode "pravom" čovjeku.

Taj dio oko krađe zemlje i silovanja mi vuče na El Manantial. Zapravo mi ova priča djelimično dođe kao mješavina EM i LP.

Sve u svemu proletjela mi je epizoda i baš sam se iznenadila kad je krenula odjavna špica. Very Happy

____________
La desalmada - Page 4 Granho16
Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1124
Join date : 2019-01-18

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Wed Jul 07, 2021 9:07 pm
Da se i ja prikljucim Very Happy

Meni su ok. Za prve 2 epizode su korektni. Sve ste vise manje rekle tako da nema potrebe da pisem neke duze komentare.

Ono sto meni para oci jeste Ron. Covjek nikako ne prolazi kao 20ogodisnjak. A tek Favela kao majka…

Marjorie i Kimberly jos manje prolaze kao majka i kcerka. Bukvalno isto izgledaju. Marjorie od Kimberly starija 12 godina a Santamarina je isto toliko stariji od Marjorie. Znaci za ocekivati je da joj u buducnosti moze glumiti oca La desalmada - Page 4 3665418065

Kao sto rekoh na jednom drugom forumu nema nikakve razlike izmedju Marjorie, Livie i Rona. Bas su fulali sa tim.

Ja sam malo vrtila origina tako da Kristina ne citaj ako neces spoilere Very Happy

Vivanco i Estrella jesu sin i otac. Vivanco bi trebao kao biti neki villano isto.

Nece spajati Marlene i Basaneza. U originalu lik od Basaneza pocne aferu sa drugaricom svoje kcerke. To je Carmine u ovoj verziji.

Azela ne bi trebala biti villana. U principu je to lik religiozne zene koja se petlja u zivot sina koji pocne vezu sa prostitutkom. Ovdje jedina prava villana je Julia. Njen kraj u originalu je jako tuzan.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Thu Jul 08, 2021 2:30 am
2. epizoda

Puno sadržajnija i smislenija epizoda. Solidno su odradili nesreću. Dakle ona ogrlica će biti glavni Fernandin trag u potrazi za počiniteljem. Zanima me samo u kojoj meri će se Octavio sećati nje. Verovatno neće s obzirom na mračno i olujno vreme, iako to neće biti posve realno jer je jasno mogao videti kada se pojavila i dozivala ranjenog Santiaga.

Zanimljiva mi je bila završna scena u kojoj saznajemo da je Julia ostavila Octavia zbog love koju je German nasledio. Mislila sam da će mu ona biti samo obična ljubavnica, ali mi se sviđa što je situacija složenija. Marjorie opet klasična negativka kojoj je samo lova u glavi. Julia se udala zbog love i to joj nije dovoljno, nego i ćerku želi udati za lovu. A mala se ne buni mnogo, biće izgleda na majku. Priželjkujem neku zanimljiviju negativku poput Graciele, da se na kraju okrene protiv svih zbog svog izbora. Rigoberto uopšte nije loš razlog za borbu. No bojim se da to neću dočekati. U ovoj epizodi je Isabel stvarno delovala izgubljeno, ne znam jel bila pijana ili pogubljena sama sa sobom. Octavio ne želi da mu se sin vezuje za Isabel, konačno odstupanje od klišeja. Čekam oporavak Fernande, njenu borbu i transformaciju!

Valeria, lepo je videti te na temi! Ovoliko nas nije komentarisalo neku telenovelu, više se i ne sećamo!

Kristina wrote:Očekujem da neću biti usamljena na temi. Tu je Marjorie kao negativka za Anju i Jose Ron za Sofiu.

Kristina je pogodila! Samo bi dodala da sam ovaj put ovde više zbog društva na temi, manje zbog Rona. cheers
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Thu Jul 08, 2021 7:01 pm
Zanima me samo u kojoj meri će se Octavio sećati nje. Verovatno neće s obzirom na mračno i olujno vreme, iako to neće biti posve realno jer je jasno mogao videti kada se pojavila i dozivala ranjenog Santiaga

I mene je zanimalo da li će je se Octavio sjećati. S obzirom da na Santiagovom grobu piše 2018. godina pretpostavljam da će biti vremenskog skoka od 3 godine tako da se i time može objasniti ako je Octavio ne prepozna. Još ako pamti face kao ja...

Priželjkujem neku zanimljiviju negativku poput Graciele, da se na kraju okrene protiv svih zbog svog izbora. Rigoberto uopšte nije loš razlog za borbu. No bojim se da to neću dočekati. U ovoj epizodi je Isabel stvarno delovala izgubljeno, ne znam jel bila pijana ili pogubljena sama sa sobom.

Pošto Anja kaže da će Julia biti jedina prava negativka bilo bi super da nekako postane još opasnija u smislu da se njen lik ne svede na klasiku i na to da ćerku bogato uda.

Ono što bi još više bilo super je da se Isabela suprotstavi majci, da vremenom doživi transformaciju i da počne koristiti mozak. Za sada nema takvih naznaka, ali vjerujem da će nakon vremenskog skoka biti jasnije što da očekujemo od kojeg lika.

Što se tiče godina glumaca meni ne smeta ako glume mlađu osobu nego što jesu ako zaista tako izgledaju. Ali Ron izgleda kao ono što jeste, čovjek od blizu 40 godina.

Livia meni može proći kao djevojka od 20ak godina. Kimberly isto. Njen lik ima 18, 19 godina, a ako je Julia jako rano rodila (tipa sa 19, 20 godina) moglo bi proći.

Ali sa Ronom i Marlene ne prolazi da mu je mama, pa ni ga je rodila sa 13. Rolling Eyes

Šteta za Azelu. Očekivala sam više. Računala sam ako je Marjorie klasična villana da bi Azela onda bila neka ozbiljnija i opasnija.

3. epizoda

Fernanda se vratila kod oca u svoje selo (koje ima doktora za razliku od Santiagovog). Ubrzo joj otac umire i ostaje sama sa služavkom. Pretužno.

Već su napravljeni planovi da se na Santiagovoj zemlji podigne neka fabrika ili što li već.

To je najbitnije što se desilo.

Isa i Rafael su se smuvali. A Estrellin lik je izgleda zaljubljen u Leticiu (Marlene).

Nadam se da sporedne priče neće mnogo smarati (ona javna kuća, Miriam i Luis...) Doduše, bilo mi je smiješno kada Miriam rekla onoj droljici: "Molim te, ostani sa mojim mužem i neka ti ne padne na pamet da mi ga vraćaš" La desalmada - Page 4 3665418065

____________
La desalmada - Page 4 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Fri Jul 09, 2021 12:14 am
La desalmada - Page 4 21183910
Sponsored content

La desalmada - Page 4 Empty Re: La desalmada

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum