Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Fri Apr 07, 2023 11:07 pm
El amor invencible - Page 6 Iiiiyi10

(Hola, soy Marena Ramos y vendo pescados. Mira hasta rimo)
Hola, soy Gael Torrenegro y soy un tonto aunque eso no rime.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Fri Apr 07, 2023 11:10 pm
32. i 33. epizoda

Gael je odlučio prekinuti farsu od svog braka, te u suočavanju s Columbom priznaje svoje emocije prema Leoni. Snajku je nakon drame smirio Ramses, dok je Gael stao pred svima iza svoje odluke spreman u nameri da se oslobodi okova, ne samo braka, nego i svega onoga što ga sputava da bude svoj. Svideo mi se njegov otvoren razgovor s Leonom, potpuno je siguran u ono što čini. Jasno joj daje na znanje da je svojim priznanjem ne pritišće već jednostavno ne može više ćutati o onome što oseća. Kako ga je lepo slušati dok joj govori, vrlo toplo, razgovetno, bez susprezanja, bez očekivanja. Njegov rečnik i lakoća izražavanja se ne mogu porediti sa Davidom koji muca i baguje. Njemu valjda i ne daju kompleksnije rečenice, kada ni ove proste ne ume izgovoriti. Gael joj transparentno sve govori. Kaže joj da su se emocije rodile zbog svega lepog što je ona donela u njegov život i potakla ga da se vrati samome sebi. Uverava je da je ona probudila u njemu želju da se pokrene i bude bolji, da je unela vedrinu u njegov život, da mu se dopada njena osobnost, njeno dostojanstvo, snaga i jednostavnost, da voli način na koji gleda njegovu decu. Ovako ogoljen pred njom deluje ranjiv, neproračunat, neiskvaren. Čini se da je i Leonu uspeo dotaći, jer je ostala prilično zbunjena, suznih očiju. Posebno znakovit trenutak je bio onaj kada joj pruža ruku i govori joj da počnu ispočetka. Kao nekada Marena njemu. Čak je upotrebio istu rečenicu. Ne znam da li su joj godile njegove reči ili se samo pribojava da joj to može remetiti planove. Zanimljivo da mu je odma priznala da više nije u vezi, a mogla ga je tako nastaviti držati na distanci. Deluje da ipak nije potpuno ravnodušna na ono što je čula.

Ramsesov kriminalni posao ne ide po planu, pa Columba i Calixto moraju doći do novih devojaka. Žigosani po naređenju gazde odlazi direktno u noćni klub sa svojom klinkom. On bolje izgleda od nje duplo mlađe. Tu im se pridružuje i njen otac lešinar. Videćemo kako će se odviti situacija s otetim devojkama nakon što je Gael čuo razgovor i što je Leona uspela razgovarati sa Flor. Itzel i Benjamin ulaze u vezu, dok Romeo krade poljubac Ane Julie. Tu bi moglo doći do ljubavnog torugla s obzirom da je Romeo istovremeno sa Kikom. Ne bi me čudilo da uđe u vezi sa AnaJu, pa da se ispostavi da je Kika trudna. Tada bi Teo došao na svoje. Bilo mi ga je žao. Neverovatno kako svi oni dobro glume, baš sam iznenađena. Zanima me je li Teo haker uspeo doći do nekih podataka. I dalje je napeto i zanimljivo, serija konstantno drži pažnju.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Sat Apr 08, 2023 12:12 am

El amor invencible - Page 6 Tumblr-9d2dbc8f3f855bd057577f7ca1cef923-68d73bac-400 El amor invencible - Page 6 Tumblr-a4a8621c9eb758e822d584cdf6d936dd-5a2e5a91-400
El amor invencible - Page 6 Tumblr-0c3d4eb25c2ae75387c664213250d9fd-3fad5631-400 El amor invencible - Page 6 Tumblr-ee5095563233ac2904cabae2ad71a5e5-412da73e-400
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Sat Apr 08, 2023 10:53 pm
32. - 35.

Nije čudno što je Leona bila gruba sa Davidom čak i da je nije razočarao. Nakon stresa kojeg je prošla u tim prvim momentima vjerujem da bi joj prisustvo bilo kojeg muškarca djelovalo kao prijetnja. Drago mi je što se kasnije povjerila Josefi. David se tada pojavio u pogrešnom momentu i Leona je istresla i ono što možda ne misli. Ne vjerujem da je David smišljeno nju vezivao za sebe već je jednostavno bio rastrzan između nje i odanosti prema sestri. Uglavnom, nemoguće je ne primjetiti da i nije previše pogođena razlazom kao razlazom i da takođe nije u potpunosti ravnodušna na Gaelovo priznanje. Omiljeni dio cijele drame: šamar koji je uzvratila Columbi El amor invencible - Page 6 2355236270 (A još mi je draži onaj koji je prije toga Flor uzvratila Loli)

Dio oko trgovine djevojkama je sve interesantniji. U momentima razmjene vatre sam mislila da smo u nekoj Telemundovoj telenoveli. Ispostavilo se da se Gaelovo ime vezuje za te poslove kao i da su falsifikovali njegov potpis. Iznenadila me je njegova hrabrost da prati Ramsesa i udje u okršaj s onim kriminalcima i da rizikuje život da bi pokušao spasiti one djevojke. Columbi je rekao da je žena, a Calixtu da ima ćerku izražavajući svoje zaprepaštenje onim što rade. Kasnije se suočio sa Ramsesom i Columbom, pokazao im zube istrajan da mu više ne kroje život. El amor invencible - Page 6 664804837  Čak je rekao da će dati sve od sebe da budu uhvaćeni, odlična scena! Ni Ramses ni Columba od njega nisu očekivali takvu reakciju, nije da ih nije zabrinuo. Kasnije je Gael i djeci saopštio da želi razvod. Logično, Oliver se zrelije postavio.

Leoni i Teu se isplatilo rizikovanje, uspjeli su doći do korisnih informacija iz Columbinog računara. Dopala mi se i saradnja Flor i Leone i ovaj dio priče me i najviše zanima. Zanima me što Calixto planira sa Lolom, da je uvede u posao, da je koristi kao mamac za druge djevojke? Nakon onoga iz kluba mislim da nije s njim samo jer se loži na klinke. Što bi mu rekao šef da sazna da se Loli predstavljao njegovim imenom? Možda bi mu žigosao i drugu nogu. Kretenskog Jeremiasa koji prostituiše ćerku za dva pezosa neću ni komentarisati. A ni Lolu koja je toliko glupa da je mislila ucjenjivati Calixta kada je saznala ko je  El amor invencible - Page 6 3665418065

Nadam se da nećemo imati dio oko Kikine trudnoće. Doduše nešto se mora desiti da bi je osvijestilo. Ona je u suštini iskompleksirana i nesigurna te svoje nesigurnosti maskira tako što se "uzdiže" istresajući se nad slabijima. Tipično za nesigurne ljude. Kroz ove tinejdžerske priče provlače i ono što je vjerujem pod moranjem da se provuče i kroz telenovele, a to je novi trend da ne postoje samo dva pola, da se ne trebaju postojati razlike u polovima i sl. Suptilno su to provukli kroz predlog da jedan dan u školi nose ropa sin genero. To će sigurno riješiti sve probleme s predrasudama, bullingom, nasiljem - rješenje je u odjeći koja nije ni muška ni ženska. El amor invencible - Page 6 664804837

Da se prebacim na lijepe stvari. Dan pred operaciju je Camila potražila Ana Juliju i imale su divan razgovor koji je Leona slušala El amor invencible - Page 6 3466016740 Camila je ispričala Ani Ju ono što zna o Mareni dok nije ulazila u temu o njenom ocu. Ali je i ovo je nešto. Znajući Ana Juliju sigurno će istraživati. Kasnije je bila još jedna divna scena sa Leonom i oboje njene djece koje drži za ruke i govori im da su njihove majke napravile divan posao s njima.

Matias se opet pojavio na kratko, bio je sa Josefom, Gaelom i Camilom na video pozivu. Još čekamo da saznamo istinu o njemu. A čekamo i utorak da saznamo hoće li Ramses zbilja ubiti Columbu. Možda će se tako otvoriti put da se Gael i Leona vjenčaju jer mislim da bi stvari oko razvoda išle dosta sporo i komplikovano.

Njegov rečnik i lakoća izražavanja se ne mogu porediti sa Davidom koji muca i baguje. Njemu valjda i ne daju kompleksnije rečenice, kada ni ove proste ne ume izgovoriti.

El amor invencible - Page 6 1543461474 El amor invencible - Page 6 1543461474 El amor invencible - Page 6 1543461474

I ja mislim da su prilagodili lik Carrerinom umjeću. Doduše nijedan lik ne može biti toliko jednostavan da bi ga on dobro odglumio. Ja se ne sjećam da je u RP i u SRDT bio toliko očajan. Nije bio dobar, ali je bar prirodnije zvučao, nije se izrugivao glumi kao ovdje i u Esteli, nije zvučao kao robot koji se pokvario ili mu ispao neki šaraf ili opruga.

____________
El amor invencible - Page 6 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Wed Apr 12, 2023 12:17 am
34. i 35. epizoda

Gael se konačno odvažio suprotstaviti ocu i krenuti u direktan sukob sa njim. Iako nije uspeo mnogo učiniti, ovo je veliki pomak za njega. Barem im je osujetio planove na neko vreme i otkrio da su Columba i Calixto deo tima. Interesantno da je policija videla Gaela na mestu zločina, a nisu poduzeli ništa. Raduje me što je Gael konačno shvatio sa kakvom ženom ima decu i da je konačno stavio tačku na taj odnos i zatražio razvod braka. Njegovo suočavanje sa Ramsesom i Columbom je bilo za svaku pohvalu. Pokazao im je stav, pokazao je da ih se ne plaši i to mi se sviđa. Činilo se da su i oni sami bili iznenađeni njegovim nastupom. Leona saznaje da je Gael bio na mestu otmice, zbog čega je prilično burno odreagovala. Taman kada se učinilo da ga je počela gledati drugim očima, usledilo je ogromno razočarenje. Ona sada veruje da je on deo tima i sigurno će se hteti okrenuti i protiv njega. Svojom reakcijom nezadovoljstva je pokazala da je opet stvorila blagonaklonost prema njemu jer je boli ono što čuje.

Leona se zbližava sa Josefom, priprema teren za razotkrivanje i navodi je da utiče na dolazak Matiasa i Apola. Verujem da će to brzo uslediti sada kada su stupili u kontakt. Pitam se ko je majka Matiasovog sina, deluje kao da živi sam sa sinom jer se ona uopšte ne pominje. Divne scene Leone i njene dece, drago mi je da se uspela zbližiti sa Ana Juliom. Lepe savete joj daje za Camilu i pokazuje da nije sujetna. Boyer mi se jako sviđa u ovoj ulozi, ovo joj je jedna od najboljih, uspela je pokazati drugačiju sebe nakon Terese koja je obeležila. Iako nisam neki njen fan, mora se priznati da izuzetno glumi.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Wed Apr 12, 2023 2:09 am
36. epizoda

Leona je odlučila ući u kuću Torrenegrovih preko Gaela. Govori Consuelo da je Gael zaljubljen u nju i da se želi razvesti, te planira iskoristiti tu situaciju. Mislila sam da će se na lepši način zbližiti, ali je ovo puno realnije. Nakon verovanja da sarađuje s ocem u kriminalnim radnjama, neće imati milosti i osećaj nelagode kako bi iskoristila njegovu emociju prema njoj. Ako to uradi, mislim da će na kraju on njoj imati podjednako šta za zameriti kao i ona njemu. Možda i više. Ona sve radi planirano s namerom, što on nije učinio. Ovaj scenario njihovog odnosa mi deluje poput onoga iz serije Amor real. Ona se udaje nesrećna voleći drugoga, da bi ga tek onda upoznala zaista i zaljubila se u njega. U ovim trenucima mi deluje da je povratak Davidu skroz nerealan, on mi sada u potpunosti deluje kao sporedan lik.

Leona je imala trenutke za pamćenje sa svojom decom. Polako ostvaruje neraskidivi odnos uvlačeći im se u srce. Teško je gledati je kako pati dok ih sluša kad joj govore o svojim majkama, dok im krade zagrljaje na koje ima najveće pravo. Ima još mnogo puta da se pređe da dođe do mogućnosti priznanja istine. Kika ucenjuje Gaela da se ne razvodi od njene majke, no sviđa mi se što je on odlučan u toj nameri i ništa ga ne može poremetiti. Nije uspeo ni pokušaj zavođenja Columbe na bazenu. Marlene izgleda spektakularno, još je bombastična bez obzira na godine. Čak je Elbittar na mrežama komentarisao da mu nije jasno kako Gael može odbiti Columbu. Čekam otkriti i njenu pozadinu priče i razloge zbog kojih je došla u situaciju da bude saveznik Ramsesu. On joj je u jednom trenutku rekao da će je lično prodati Evropljanima ako mu uništi posao. Ko zna šta ćemo još saznati. Kristina možda si bila u pravu kada si spomenula da je možda i ona bila jedna od devojaka iz lanca trgovine.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Fri Apr 14, 2023 3:11 am
37. i 38. epizoda

Leona je odlučila postići udati se za Gaela pošto poto. Njeni razlozi koje je navela mi baš nisu zvučali ispravno i realno. Kaže da želi ući u kuću Torrenegrovih kako bi ih navela da plate za zločine trgovine žena. No ne spominje svoju pobijenu porodicu i činjenicu da je raskrinkavanje jedini put da vrati svoju decu. U suprotnom bi joj Ramses stao na put kada bi otkrila istinu. Govori kao da bi se upuštala u tu borbu da nije doživela ličnu tragediju, već da bi se žrtvovala zarad nesretnih žena. Priznaje da nema nikakve emocije prema Gaelu, osim prezira. Consuelin muž joj je dobro rekao: "Ko se bori s čudovištima, pazi da i sam ne postane čudovište". Leona kreće u akciju i priznaje Gaelu svoje emocije. Baš se osetilo da je bilo neprirodno i proračunato, iz vedra neba. Dok ona razmišlja kako da ga još više zavede i zaslepi, on joj sav ozaren i očaran govori: "Volim vas onako kako sam voleo samo jednom u životu". To sam doživela poput hladnog tuša, no do nje ne dopiru te reči, već je zadovoljno trljala ruke što uspeva u svojoj nameri. Dok se kod njega budi nada u pozitivne promene, ona se hladnokrvno igra sa njim. U toj sceni sam osetila kao da je nabacila "karakter Terese" i to mi se ne dopada. Zanimljivo da se Gael prilično lako razveo od Columbe. Valjda moraju ubrzati priču i nemaju vremena za Columbine zamke da to spreči.

Prošlo je mesec dana i konačno se pojavljuju Matias i Apolo. Saznajemo da je Ramses krvnički izlomio sinu noge kako ne bi plesao. Za njegovu strast prema plesu je saznao od Gaela i to je izgleda razlog zbog kojeg se Matias sa dozom rezerve uvek obraća Gaelu. To se osetilo u njegovom glasu i baš sam se pitala koji su to nerešeni računi među braćom. S druge strane Apolo prilazi Josefi i podseća je na emocije koje su imali. Otkrivamo da je nju njena porodica pritiskala da izabere Ramsesa, no i ona sama nije imala vere u ljubav sa Apolom jer je bio nestalan. I Apolo i Matias su pokazali karakter i verujem da će biti dostojni rivali Ramsesu u borbi protiv zla koje čini. Očekujem da unesu svežinu u priču, iako je i do sada radnja bila zanimljiva.

Camila se operisala i oporavak dobro napreduje. Ona je baš dobroduša i neiskvarena osoba, uspela je zadržati tu iskenu emociju u sebi i pored atmosfere u kojoj je živela. Sviđa mi se njen odnos sa Davidom. Mislim da bi bilo prirodno da ih spoje. Ne zato što ga želim dalje od Leone, već prosto sa Camilom mnogo više odgovara. Klinci su odlučili odećom skrenuti pažnju na rodnu ravnopravnost. Itzel govori Benjaminu da oseća da je nebinarna osoba, dakle kao neki srednji rod između muškog i ženskog. Iskreno te teme me baš ne privlače i mislim da ima toliko drugih tema kojima bi se mogli baviti, no eto ovo je sada u trendu, pa su se i telenovele modernizovale.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Fri Apr 14, 2023 4:00 pm
36. - 39.

Možda su epizode od ove sedmice malko slabije. Jeste došlo do razvoja događaja, ali radi se o tome da su mi manje prijale nego one prethodne. Svakako je najveća promjena Gaelov razvod od Columbe za koji se slažem da je zbrzan. Čak mi je i neuvjerljivo koliko je lako to prošlo. Leona je to iskoristila da se približi Gaelu i koliko sam prije mislila da zapravo možda nije ravnodušna na njegova osjećanja sada mislim  da je tačno ono što kaže da ga samo prezire. Moguće je da je tome doprinijelo to što misli da je on uključen u trgovinu djevojkama i da je to poništilo sav onaj lijepi utisak koji je do tada možda stekla o njemu. Gaela mi je i žao i nije mi ga žao. Ni kad se bude razočarao u Leonu to ne može biti jednako njenom očaju  i bespomoćnosti kada ju je ostavio samu i trudnu, a potom ugrozio kada ju je potražio. Ne pravdam ni to što ona njega sad obmanjuje, daleko od toga. Samo mislim da ipak to ne bi radila da ga gleda pravim očima, da nije obmanuta da je i on mafijaš poput Ramsesa. Doduše, nije da joj nije moglo pasti na pamet da mu podmeću. Što se tiče onog pitanja s kim će ostati, što se mene tiče ne mora ni sa jednim od njih dvojice koji je vežu za prošlost. Dakle ili neko treći ili sama. Za Davida sa slažem da bi sa ovakvim razvojem događaja bilo najprirodnije da ostane sa Camilom. David i Gael su imali suočavanje, ali me ta scena nije nešto dotakla. Moguće je da će Columba zavoditi i Davida.

Bili su mi predivni momenti koje je Leona imala sa djecom i Consuelinom porodicom. A posebno mi je dirljivo kad joj je Consuelo poklonila sliku njih troje koja je spontano nastala. Ana Julia je odlučila da vrati kući i lijepo od Leone što ju je podržala u tome da podrži Camilu.

Hemoterapija nije imale učinka te će Consuelo morati na mastektomiju. El amor invencible - Page 6 1639406990 I dalje mi je fascinantno koliko se drži i bori. Kaže kako grudi ne definišu ženu, ali da ne zna kako će se osjećati kad joj ih uklone. Pretužna priča. Bilo bi grozno i za Leonu da ponovo izgubi majku. U 39. epizodi sam se sjetila da je ona imala i sestricu koju je Ramses ubio. Na tu djevojčicu sam skroz zaboravila.

Konačno su se Apolo i Matias vratili. Kako mi je drag Soler I love you Definitivno moram ponoviti La Otru. El amor invencible - Page 6 3466016740 Uglavnom, mislim da će Apolo imati značajnu ulogu u Ramsesovoj propasti koja je već počela. Možda se udruži sa Leonom, zanimljiv je bio način na koji ga je gledala kada ga je upoznala. Simbolično je to što je Ramsesu pozlilo od srca na obnovi zavjeta sa Josefom i to baš kada su se Apolo i Matias vratili. Da li je Matiasa podigao Apolo? Zanima me da li je sva misterija oko odbacivanja Matiasa u tome što je htio da se bavi plesom ili ima još nečeg neotkrivenog?

Calixto pokreće pitanje oko toga da se Ani kaže da joj je Gael otac. Taman će tako i biti, Ana Julia će to saznati od bilo koga ko nije Gael. I ne bi me iznenadilo da se Gael povjeri Leoni o Ana Julijinom porijeklu kad se uzme u obzir koliko joj vjeruje. Zapravo u sljedećoj epizodi će joj pomenuti da je imao sina.

Što se tiče tinejdžera Kika je bila na (prekratkom) odvikavanju i nakon povratka je još nepodnošljivija. Teo pati za Ana Juliom, ali iskreno ja njih dvoje uopšte ne vidim kao par. Ne idu mi jedno uz drugo. Iako je Clara previše zatvorenog uma slažem se s njenom reakcijom kada je vidjela Benjaminovo izdanje u suknji. Cijela ta scena u školi mi je degutantna. Doduše, danas je opasno ovako razmišljati, sad smo mi freakovi, a normalno je da muško nosi suknju i šminku i da postoji 1000 polova. Očito je da su pod pritiskom novih trendova to morali ubaciti u priču, sigurna sam i da nije zadnja telenovela sa tom tematikom koja će biti sve zastupljenija.

Marlene zaista izgleda fantastično posebno u ovoj 39. epizodi. Kao da se nije promjenila za 19 godina od Rubi. Leticia je takođe izgledala dobro u ovoj epizodi. Ne znam zašto je inače u serijama ne sređuju ljepše.

Zanima me ko je taj izdajnik iz Ramsesovih redova i postoji li?

____________
El amor invencible - Page 6 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Sat Apr 15, 2023 12:30 am
Kristina wrote:Zanima me ko je taj izdajnik iz Ramsesovih redova i postoji li?

Ne postoji, barem ne za sada. Ramses se pita ko je izdajnik jer mu je jasno da od nekuda cure podaci. Saznalo se za posao i lokaciju gde su transportovali devojke, saznalo se da Columba potkrada firmu. Jasno mu je da je neko blizak morao to otkucati. A to su stvari koje je Leona otkrila preko Tea koji je hakovao Columbin kompjuter.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Sat Apr 15, 2023 5:52 pm
Zapravo i nema mnogo materijala za izdajnike. Samo bi to Calixto mogao biti, a i vjerujem da će vremenom raditi protiv Ramsesa. Zapravo je i za publiku interesantnije što nema izdajnika, da ne kažem zabavnije. Ono, Ramses se nervira i pita ko ga izdaje ne sluteći pozadinu, a još manje da se sve to dešava zahvaljujući 16-godišnjem djetetu i ženi koju smatra mrtvom već 16 godina El amor invencible - Page 6 2078043430  Noćas ću pogledati 40. epizodu.

____________
El amor invencible - Page 6 Granho16
Sponsored content

El amor invencible - Page 6 Empty Re: El amor invencible

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum