Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Tue Jan 15, 2019 8:46 am
Stajala je gore na vrhu i demonstrirala svoju (umišljenu) superiornost i aroganciju koja uz to ide. I onda je, u jednom momentu, izgubila ravnotežu i pala na staklo. A ko visoko leti, nisko pada. Njen pad je bio brz koliko i njen uspon. Sve što je stekla, stekla je lakšim putem, bez truda i rada, gazeći preko mrtvih. U sekundi stekla, u sekundi izgubila.

A pad na staklo govori u prilog tome da je to što je imala da ponudi krhko i lomljivo poput stakla.

Dobro si opisala simboliku njenog kraja. Kažem ti, njen kraj mi je najoriginalniji što se tiče negativki, baš zbog poruke i simbolike koju nosi. Mogla je sve da ima samo da je imala malo strpljenja. Međutim, njen stav da joj je izgled dovoljan i da je sam izgled čini superiornijom od ostalih ju je bukvalno uništio. Da je bila strpljiva mogla je sve imati. Mogla je završiti fakultet, uz Arturovu pomoć bi imala dobar posao  i dobre kontakte, mogla je brzo napredovati, i za par godina bi ona i Alejandro imali extra život, sve i da nije postao milioner. Kao ljekar ne bi sigurno propao. Ona je činjenicu da nije bogat kao Hector doživjela kao tragediju, a nije razmišljala o tome da je Alejandro ipak ljekar (a, ne raznosač novina) koji itekako ima budućnost. Ipak nije smatrala da i ona treba da učestvuje u obezbjeđivanju njihove budućnosti, ona je lijepa i svoj dio posla je obavila. Na kraju je to i koštalo svega.

Kako mi je lep momenat kad Elena saopštava Elisi i Genaru da je trudna.I love you  Hector je tu falio.

Da. I love you Crying or Very sad

____________
Rubi - Page 10 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Sat Jul 18, 2020 7:25 pm
Yadhira o šamaranju s Barbarom na snimanju "Rubi"... Rubi - Page 10 1543461474


____________
Rubi - Page 10 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Mon Jul 04, 2022 3:39 pm
Ja uživam u 4. reprizi kao da je gledam prvi put. Embarassed Embarassed Embarassed

Ako izuzmem što se u finalnoj etapi pojavljuje Elena, ovaj dio do vjenčanja mi je trenutno i draži nego ono što kasnije ide. Vjerovatno zato što je manje napetosti i radnja je i pored Rubine pokvarenosti leprašava i vedra. Valjda mi za ljeto treba nešto opuštajuće I love you Posebno volim scene u Valle de Bravu i Cancunu Rubi - Page 10 10899980

Maribel i Lorena su sestre po naivnosti. Plače mi se koliko je Lorena slijepa kada je u pitanju Saul. Nego da se vratim na Maribel. Ne znam da li sam to ranije komentarisala, ali mislim da Arturo i Pancha nose dobar dio krivice što je Maribel naivna i nespremna na život i što nije u stanju da pročita Rubi i njoj slične. Kako je Alejandro i rekao, ljudi sa određenim invaliditetom često sami sebe sputavaju da rade neke stvari koje bi mogli da rade. Ili ih članovi porodice sputavaju. Arturo bukvalno ne dozvoljava Maribel da zaboravi da je "drugačija", stalno joj to natrljava. Muka me je uhvatila kada je napravio frku jer je Maribel eto igrala golf. Po njemu ona ne bi  ni iz kuće smjela izaći jer se može povrijediti. A tek kad su se vratili iz Valle de Brava. Pa koliko ljudi uganu nogu? Tačno je da je kod Maribel to komplikovanije zato što joj druga noga nije zdrava, ali onoliko dizanje tenzije i panike je preko svake mjere. Da je bukvalno bude blam u društvu koliko joj je otac overprotective. Kad se tome doda da forsira Hectora da udje s njim u ekonomski savez ispade uvredljivo. Jer bukvalno time govori da Maribel na taj način nekog mora obavezati da bi je oženio.

Kada se sve sabere i oduzme dobije se krhka i nesigurna Maribel koja tokom nijedne sekunde svog života ne može da se opusti, druži, kreće, putuje, dotjeruje i sve ostalo što djevojke njenog finansijskog statusa mogu da priušte sebi. Ona je definicija osobe koja je rasla pod staklenim zvonom te je onda za Rubi bila idealan plijen. Ljudi koji nemaju interakcije s drugim ljudima niti prijatelja se često druže s pogrešnim ljudima iz čistog očaja (daj šta daš). I ne idu one svjesno za tim nego nemaju mogućnost da biraju i onda ne dozvoljavaju sebi da razmisle i da možda nekoga i otpišu za druženje.

Rubi mi je bilo gotovo žao kada se razočarala u Alejandra Rubi - Page 10 2078043430 Nije u potpunosti netačno da ju je u neku ruku zavarao. Ono pitanje da li bi ga voljela da nije bogat jasno govori da on zapravo jeste bogat. Tako se može protumačiti. On je pogotovo mogao na vrijeme vidjeti koliko je sati što se Rubi tiče.

Za Hectora se pitam što je osjećao za Maribel. Da li ju je volio? Bilo je nježnih osjećanja, poštovanja i neke emocije, ali ne bih to definisala kao ljubav. Možda je više volio ideju jedne krhke i nježne princeze iz bajke. S tim što je sve to ispalo drugačije kada su krenuli stvarnu vezu. Izgubila se romantika, a naprasno su se vjerili jer je trebao da ide za New York. Inače je pitanje kako je to išlo.

Obožavam scene kada se počačkaju Rubi i Lola. U principu mi je Lola možda i jedina simpatična od svih Televisinih barrio tračari, ali obožavam kad joj Rubi odbrusi i kad je jednostavno ne konstatuje. Rubi - Page 10 1543461474 Rubi - Page 10 1543461474 Rubi - Page 10 1543461474

Cristina I love you Kako je ona divna i jednostavna osoba sprema da se uhvati u koštac sa životom. Zapravo, dok nije upoznala Cayetana i nije imala svoj život. Tu mi je i Refugio malo čudna. U nečemu je mora biti omanula. Jer kako dozvoliti da jedna kćerka koja je voljna da uči i radi  bude bez fakulteta, a da se drugoj koju rad ne interesuje plaća privatni fakultet? Totalni disbalans.

Iako sam tokom kasnije radnje navijala za Marca, a ne za Cayetana, na samom početku mi je bilo milo kada je Marco došao da posjeti Cristinu, a ona se spremila i otišla na sastanak sa Cayetanom. Njoj se na samom početku Marco i svidio i dala mu je neke signale dok je on to ignorisao i još rekao Alejandru da je šteta što nije lijepa kao Rubi. Kako se brzo predomislio i kako mu je postala zanimljivija kada je ona pokazala hladnoću i kada je vidio da je neko drugi za nju zainteresovan Rubi - Page 10 2078043430

____________
Rubi - Page 10 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Tue Jul 12, 2022 2:20 pm
Stigla sam do 27. epizode, do momenta kada Rubi planira put u Valle de Bravo.

S jedne stane mi je nevjerovatno da Maribel i Alejandru nije ništa bilo sumnjivo. S druge strane, čovjek stvarno zna biti slijep kada su u pitanju osobe koje voli. I tek kasnije može da poveže sve konce i da se sjeti svih situacija i signala za uzbunu. Za Alejandra se ne može reći da baš ništa nije posumnjao oko Rubinih namjera, ali valjda nije mislio da bi Hector bio u stanju da počini takvu izdaju.

Rubi je dva puta izvela predstavu sa okvirom od slike. Jednom je bila Maribelina slika u Hectorovoj kancelariji,  a drugi put Hectorova slika u Maribelinoj sobi. Oba puta je ponijela slike da bi se zamjenilo staklo. S tim što staklo na Maribelinoj slici jeste bilo polomljeno dok je lagala da je slomila ono na Hectorovoj slici. Koja simbolika. Dok je Maribel zaista slomila svojom izdajom, Hector je bio onaj koga je konstantno lagala i manipulisala.

Refugio mi i dalje ide na nerve. Osim Panche, jedina je poznavala svoju ćerku. Provalila je njena nedjela i ostajala je vrlo blaga na sve to. Kontam da je to tako bilo tokom cijelog odrastanja. Mlađa ćerka = u svemu joj se popušta Starija ćerka = nosi sav teret Rolling Eyes

Simpatična mi je bila Cristina kada se dvoumila između Cayetana i Marca. Rekla je da joj se obojica sviđaju i da je šteta što ih ne može imati obojicu Rubi - Page 10 2078043430 Ipak, ona je u tome otvorena i postupila je fer prema obojici.

Alejandrove scene dijelim na dvije grupe: - one sa Rubi ili u kojima kuka oko Rubi i -one druge u kojima mi se dopada, kada se suprotstavlja Bermudezu ili kada je s porodicom. Sviđa mi se njegov odnos sa sestrom i roditeljima. Baš su primjer jedne skladne porodice sa zdravim međuljudskim odnosima.

Kada se Rubi pomirila sa Alejandrom, da li se i u jednom momentu dvoumila da ostane s njim ili je sve to bila samo igra da učini Hectora ljubomornim? Jeste svakako ovo drugo bio cilj, ali me zanima da li je postojao makar jedan trenutak kada je zaista htjela nastaviti sa Alejandrom? E da je samo bila malo pametnija i strpljivija. Em je Alejadro kasnije postao imućan zahvaljujući njegovim istraživanjima em je sama mogla daleko dogurati uz Arturovu pomoć i konekcije. Ali želja da oduzme nešto Maribel je bila jača od razuma. Čak i da je naišao neki bogataš koji je slobodan i zainteresovan za nju, ja vjerujem da bi  i tada jurila Hectora samo da bi imala ono što je Maribel trebalo pripasti. Nije mogla podnijeti da se ona prva uda, ode u New York i sve ostalo. Samo što se zeznula. Niti su otišli u New York niti je imala veliko vjenčanje kakvo je trebala imati Maribel.

____________
Rubi - Page 10 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Thu Jul 21, 2022 7:58 pm
Arturo bukvalno ne dozvoljava Maribel da zaboravi da je "drugačija", stalno joj to natrljava.

Istina. Baš je i mene to nerviralo, iako znam da Arturo nije imao lošu nameru. Čini mi se da je kod njega prisutan i momenat griže savesti zbog udesa u kojem je izgubio ženu, a ćerka mu zaradila invaliditet i da preteranom brigom i pažnjom oko Maribel nastoji da umanji taj osećaj + joj "nadoknadi" majku za čiju je smrt sebe krivio.

Ljudi koji nemaju interakcije s drugim ljudima niti prijatelja se često druže s pogrešnim ljudima iz čistog očaja (daj šta daš). I ne idu one svjesno za tim nego nemaju mogućnost da biraju i onda ne dozvoljavaju sebi da razmisle i da možda nekoga i otpišu za druženje.

On point zapažanje. Stvar je u manjku socijalne inteligencije, koju je nemoguće steći bez prethodno izgrađenog samopouzdanja.

I zaista, prezaštićavanje deteta jeste ekvivalentno upropaštavanju detetove budućnosti u praktično svim sferama, jer je socijalna inteligencija fundament i za prijateljstva, i za ljubav, i za posao...

Meni je žao kada ljudi u odraslom dobu na teže načine moraju da uče ono što su trebali na lakši način naučiti u detinjstvu, kao npr. Maribel.

Nije u potpunosti netačno da ju je u neku ruku zavarao. Ono pitanje da li bi ga voljela da nije bogat jasno govori da on zapravo jeste bogat. Tako se može protumačiti.

Haha, da. Jadna Rubi, zaveo je lažni bogataš  Rubi - Page 10 2078043430

I ono sa rokovnikom koji joj je Alejandro dao kad su išli da igraju golf i u razgovoru o "običnom rokovniku" i materijalizmu, Rubi reče u fazonu to kažeš zato što imaš novca, a Alejandro joj odgovori ne, to kažem zato što tako mislim...

A trebao je da joj kaže Ej ribo, ja NISAM milioner kakvim me smatraš! Nemam para, nemam svoj stan, ni auto, ni avione, ni kamione! Kapiraš? Kapiraš?! KAPIRAAAAŠ?!!

Ali ozbiljno, bespotreban nesporazum koji se vrlo lako mogao izbeći sa jednom efektnom dozom direktnosti.

Možda je više volio ideju jedne krhke i nježne princeze iz bajke. S tim što je sve to ispalo drugačije kada su krenuli stvarnu vezu. Izgubila se romantika, a naprasno su se vjerili jer je trebao da ide za New York. Inače je pitanje kako je to išlo.

Eh...Pa to ti je posledica uverenja da su žene po pravilu poput šumskih vila, savršeno skrojene, nestvarno nežne i lomljive, a najgore je što je Maribel i odgajana u tom duhu (premda ne sa tim ciljem). A kad realnost opali šamar...Jbg.

I Hectoru i Maribel je falilo vremena da se međusobno bolje upoznaju, uvide ko su i šta su kao ljubavni par, kakva su im očekivanja, a kakve mogućnosti...Tako bi sami zaključili da li su dovoljno kompatibilni za realan odnos umesto šablona iz bajki.

Takođe moram da primetim da je Hector po naivnosti light verzija Maribel. Bez obzira na to što je mlad, zdrav, fizički privlačan, obrazovan i bogat, rekla bih da se ni on nije proslavio na polju socijalne inteligencije iz nekog razloga.

Ne znam, možda grešim, ali mislim da nije slučajno što je u početku gajio isuviše idealizovanu predstavu svoje romanse sa Maribel.

Tu mi je i Refugio malo čudna. U nečemu je mora biti omanula. Jer kako dozvoliti da jedna kćerka koja je voljna da uči i radi  bude bez fakulteta, a da se drugoj koju rad ne interesuje plaća privatni fakultet? Totalni disbalans.

Slažem se. Rubi nikada nije krila da ne želi da radi. Naprotiv, otvoreno je govorila da će isključivo lukrativnom udajom napustiti vecindad i siromaštvo. Nijednom nije ni nagovestila da studira na prestižnom privatnom fakultetu zarad samog obrazovanja, budućeg zaposlenja i profesionalnog napretka.

Dakle, jasno je da je studirala tamo gde je studirala čisto kako bi upoznavala ljude iz visokog društva i sakupljala potencijalne kandidate za udaju putem tih poznanstava, što je i uradila (pronašla je Hectora preko Maribel).

Ali mišljenja sam da Rubi uopšte nije morala da upisuje bilo kakav fakultet. Prelepa je, prezgodna, samouverena, slobodna, voli da privlači pažnju...Zašto se nije dala u modeling? Definitivno bi bila zapažena + bi zaradila i nešto novaca + bi upoznala gomilu lovatora od kojih bi je neki sigurno oženio.

Aaaa, zaboravila sam...Rubi se ne sviđa modeling, da nedajbože hoda u donjem vešu na modnoj pisti k'o nekakva kurva. Jer, kurve se bave modelingom, kurve imaju sex pre braka, kurve se muvaju sa oženjenim muškarcima (kontekst nebitan)...

Iskreno, kod Rubi me užasno iritira jedna od njenih manje spominjanih karakteristika, a to je palanački, primitivni, zatucani mentalitet kojeg se ne bi mogla osloboditi ni sa svim milionima ovog sveta na bankovnom računu.

Ono kad krene da pljuje druge žene kako su ispale nemoralne. Potkačila je čak i Cristinu što je izgubila nevinost pre braka i ostala trudna. O Soniji i Eleni da ne pričam...Ma Rubi je primer forme nad suštinom.

S druge strane, čovjek stvarno zna biti slijep kada su u pitanju osobe koje voli. I tek kasnije može da poveže sve konce i da se sjeti svih situacija i signala za uzbunu.

Obično tako biva. Međutim, ovako iz iskustva, verujem da se retko ne javi barem neki podsvesni, tihi nemir koji nas upozorava da treba da obratimo pažnju na nečije ponašanje. To što umemo da ga izignorišemo je već druga priča.

Eto, i Maribel je proradila intuicija tj. taj osećaj nemira kada je onomad ugledala Rubi u venčanici u Loretovom salonu, što se vremenski poklopilo sa krađom Hectorove fotke. Ali kako god, Maribel je osetila nelagodu...koju je posle progutala.

Alejandro je, sa druge strane, imao konkretne sumnje i bojazni, pošto je znao kakva je Rubi i šta joj je glavna motivacija.

ali me zanima da li je postojao makar jedan trenutak kada je zaista htjela nastaviti sa Alejandrom?

Jeste. Stvarno se dvoumila šta da radi nakon što je Hector "raskinuo" s njom i rekao joj da to njihovo mora da se okonča i onda se pomirila sa Alejandrom, ali je dovoljno bilo da je uzdrma JEDAN komentar nebitne Ingrid pa da potraži Hectora i ne odustane od svog master plana. Kompleksi, kompleksi.

Nije mogla podnijeti da se ona prva uda, ode u New York i sve ostalo. Samo što se zeznula. Niti su otišli u New York niti je imala veliko vjenčanje kakvo je trebala imati Maribel.

Njena zavist prema Maribel je bila istinski fascinantna, skoro pa bolesna.

Što se tiče New Yorka, oh well...Za početak bi bilo poželjno izvaditi pasoš i dobiti vizu i ne iščuđavati se kada saznaš da bez toga Kip slobode neš gledat' uživo  cat

____________
Rubi - Page 10 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Tue Jul 26, 2022 2:42 pm
Čini mi se da je kod njega prisutan i momenat griže savesti zbog udesa u kojem je izgubio ženu, a ćerka mu zaradila invaliditet i da preteranom brigom i pažnjom oko Maribel nastoji da umanji taj osećaj + joj "nadoknadi" majku za čiju je smrt sebe krivio.

Jeste. Ja sam zaboravila da čak i postoji scena u kojoj se Arturo prisjeća nesreće.

Meni je žao kada ljudi u odraslom dobu na teže načine moraju da uče ono što su trebali na lakši način naučiti u detinjstvu

Dobro rečeno.

Takođe moram da primetim da je Hector po naivnosti light verzija Maribel. Bez obzira na to što je mlad, zdrav, fizički privlačan, obrazovan i bogat, rekla bih da se ni on nije proslavio na polju socijalne inteligencije iz nekog razloga.

Vidiš, nisam o tome razmišljala. Tu je naslijeđeni poremećaj koji se doduše nije ispoljavao dokle ga Rubi nije ščepala, a i gubitak roditelja, nedostatak očinske figure (Genaro koji je to trebalo da bude je najčešće odsustvovao od kuće) te ga je ona Elisa od silne želje da ima dijete pretjerano štitila i mazila.

Aaaa, zaboravila sam...Rubi se ne sviđa modeling, da nedajbože hoda u donjem vešu na modnoj pisti k'o nekakva kurva. Jer, kurve se bave modelingom,

Baš sam to htjela reći kad vidjeh da si sama odgovorila Rubi - Page 10 2078043430 Zbilja, kakav je to mentalni sklop. Gazila bi preko mrtvih da ulovi bogatog muža, a ovamo joj je izuzetno bitno da bude moralna i pristojna. Najsmješnije je što je potpuno nesvjesna da je nemoralnija i od prostitutki.

Za početak bi bilo poželjno izvaditi pasoš i dobiti vizu i ne iščuđavati se kada saznaš da bez toga Kip slobode neš gledat' uživo

Rubi - Page 10 3665418065 Rubi - Page 10 3665418065 Rubi - Page 10 3665418065

To mi je jedan od omiljenih momenata. Hajde da sažvaćemo za vizu, ali za pasoš Rubi - Page 10 3857569612 Rubi - Page 10 3323782742

Stigla sam do 63. epizode. Nedostaju mi scene u Cancunu. I love you

Moram opet prokomentarisati dvije stvari. Prva je Rubina kuća. Da sam milioner takvu bih htjela Rubi - Page 10 3689299699  A druga stvar... Vrištalo mi se od muke kada je Refugio odlučila da ide u Cancun da spašava svoju nevinu ćerku! Pri tome ostavlja Cristinu usred priprema za vjenčanje. A sve je to indirektno izazavala Lola kada je rekla da Rubi više ne živi sa Hectorom. I na kraju strada jadni Cayetano Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Hector je već dobio dijagnozu i odlučio je da ne veže Rubi za invalida i da se razvede. Kamo sreće da je ostao pri tome Rubi - Page 10 1639406990 Žalosno je koliko je i dalje slijep. Kada je saopštio Rubi svoju odluku ona je pitala što će biti s njom  na što je pomenuo finansije. Ona je uvrijeđeno rekla da je mislila na svoja osjećanja, ali   i dodala kad već to Hector pominje neka o tome pričaju. Pa može li očiglednije? Nažalost će morati doći do dna da bi shvatio.

Nejasno mi je što je Alejandro osjećao za Soniu. Poštovanje, fizičku privlačnost, naklonost, ali ljubav? S druge strane se pitam da li je prema Rubi osjećao pravu ljubav,  da li su to više požuda, frustracija i neostvarena želja. Koliko se sjećam nakon Ixtape će je otkačiti i više se neće miriti. Nakon što ju je imao. Ne kažem da je Alejandro išao za tim jer nije. Ali možda prosto nije bio svjestan toga.

Elena nam stiže za 5-6 epizoda i ne mogu to da dočekam Embarassed

____________
Rubi - Page 10 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Wed Jul 27, 2022 6:44 pm
Prva je Rubina kuća. Da sam milioner takvu bih htjela

Da priznam nešto Rubi - Page 10 610785387

Ja obožavam da gledam enormne luksuzne vile i da im se divim i komentarišem kako su moćne i sve. A da li bih volela da živim u jednoj? Pa baš i ne.

Naime, imam određene tripove (da ne kažem bojazni) kada su u pitanju velike, a pritom izolovane kuće.

Plašila bih se da spavam tu, noći bih provela budna strahujući da li će mi neko upasti sa namerom da me opljačka i/ili ubije ili kidnapuje. Ili će mi pozliti. Ili ću doživeti nekakvu nezgodu.

Obično su takve mansiones izmeštene iz naseljenijeg dela grada i još su usamljene u smislu da prva komšijska kuća nije baš blizu, te se pitam koliko bi vremena trebalo da mi stigne pomoć (medicinska, policijska, vatrogasna, komšijska, čija god) u slučaju potrebe za istom? confused

Naravno, ne mora biti luksuzna vila uopšte, ovo što pišem se odnosi na bilo kakve izolovane kuće locirane na periferiji grada.

Uostalom, Casey iz Scream-a je na izjavu I am two seconds away from calling the police dobila odgovor - They'd never make it in time. We're out in the middle of nowhere. Rubi - Page 10 3388038715 Rubi - Page 10 2078043430

Plus, ogromne kućerine valja održavati, plaćena pomoć bi morala biti angažovana maltene 24/7, što ja ne bih podnela psihički. Mislim, to da mi sirviente i ostalo osoblje vršlja okolo i narušava mi mir.

Još ako se prekasno ispostavi da se radi o ljudima sumnjivih biografija i nečasnih namera...E onda sam tek na'ebala No

Zato bih radije odabrala luksuzni penthouse u zgradi u centru neke sveCke metropole. Osećala bih se sigurnije, bezbednije, opuštenije nego u vili.

Paranoja, znam cat

Postavila si dobra pitanja u vezi Alejandrovih osećanja prema Soniji i Rubi. Navelo me je na razmišljanje.

Nejasno mi je što je Alejandro osjećao za Soniu. Poštovanje, fizičku privlačnost, naklonost, ali ljubav?

Alejandro je Soniu upoznao u Cancunu, gde je otišao nakon mega izdaje od strane Rubi i Hectora i gde su i njih dvoje bili. U tom periodu (i na tom mestu) mu je značilo što je upoznao lepu i atraktivnu ženu koja je Rubina sušta suprotnost - iskrena, otvorena, dobronamerna, zaposlena i bez "ambicija" da bude izdržavano lice, ali sa svojim emotivnim problemima (toksična ljubavna veza sa Yagom).

Na neki način su se pronašli kao dve fer i poštene osobe nerešenog emotivnog statusa, zaljubljene u pogrešne ljude.

Sonia je prošla pakao zbog Yaga, ali je pokazala spremnost da nastavi dalje. A Alejandro je ostao fokusiran na Rubi, što je problem koji se iznova i iznova manifestovao i širio negativan uticaj.

Mislim da je Alejandru Sonia bila poput sigurne, mirne luke u kojoj je nalazio utočište i da ju je doživljavao kao kvalitetnu ženu idealnu za kvalitetan brak i formiranje porodice. I nije da nimalo nije bio srećan pored nje.

Verujem da ju je cenio i poštovao, pa i da ju je voleo, ali onako ljudski, kako se voli drugo ljudsko biće vredno ljubavi, a da mu je odluka da je oženi više proistekla iz racia nego emocija (ko što rekoh, mirna luka, stabilnost, sređen život). Sa Soniom je želeo normalnost.

Šteta, jer je Sonia njega istinski i zdravo volela, bez trunke egoizma. I šteta što je morala da umre kako bi Alejandro završio sa Maribel, a pre toga se hebao sa Rubi u Ixtapi. A kad smo kod toga...

S druge strane se pitam da li je prema Rubi osjećao pravu ljubav,  da li su to više požuda, frustracija i neostvarena želja. Koliko se sjećam nakon Ixtape će je otkačiti i više se neće miriti. Nakon što ju je imao. Ne kažem da je Alejandro išao za tim jer nije. Ali možda prosto nije bio svjestan toga.

Ovo boldovano...Vrlo interesantna interpretacija i kad zavrtim film unazad primećujem da itekako ima smisla. Moguće da je za Alejandra Rubi podsvesno predstavljala nedostižni ideal, nešto što je mistifikovao samo zato što je nije imao kao ženu od krvi i mesa.

I da, nakon Ixtape je došlo do priličnog otrežnjenja, te su mu i njeni postupci i laži i izdaje i obmane izgubili onu draž koju ju romantizovao, a koja ga je oduvek vukla na dno.

Čini mi se da ga je sve ono što se izdešavalo sa Rubi po povratku iz Ixtape uzdrmalo u drugačijem maniru - njena izdaja ga je ovog puta pogodila kao izdaja prevrtljive, pokvarene, toksične individue, ne kao izdaja neshvaćene boginje strasti kojom je bio opsednut.

A opet, nastavio je da dozvoljava sebi da Rubine reči utiču na njegovu volju, raspoloženje, misaoni tok, mada su to već tipični manipulativni obrasci kojima se Rubi inače služila u međuljudskim odnosima.

____________
Rubi - Page 10 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Thu Jul 28, 2022 1:35 pm
Uostalom, Casey iz Scream-a je na izjavu I am two seconds away from calling the police dobila odgovor - They'd never make it in time. We're out in the middle of nowhere.

Plus, ogromne kućerine valja održavati

Asocijacija na Vrisak Rubi - Page 10 2078043430  Ali da, u pravu si. I ja sam često komentarisala prilikom gledanja filmova da ne bih voljela živjeti u tim kućerinama u nedođiji. Međutim, o Rubinoj kući nisam uopšte razmišljala na taj način. Na obali okeana je, pa je nisam posmatrala kao izolovanu od svijeta. Kad vidim onaj eksterijer ne padne mi na pamet pitanje bezbjednosti. U suštini tu me je raspamtilo ono što je ispred kuće, a i sam spoljni izgled kuće nije uobičajen, liči na dvorac Rubi - Page 10 10899980

I što bih još sebi priuštila u svijetu mašte da sam recimo milioner? Zatvoreni bazen. Pa ima li što ljepše kada je vani zima i pada kiša i/ili duva vjetar, a ti se brčkaš u toplom bazenu? Rubi - Page 10 10899980

Kad smo kod kuća, zaboravila sam dodati da mi je nakon time jumpa laknulo malo što se tiče Carline bolesti baš zbog toga što je Alejandro mogao priušiti kuću sa lijepim dvorištem. Novac im nije mogao pomoći da se Carla izliječi, ali jeste mogao donekle da im olakša. Kao prvo, zajedno su svi i Ignacio ne mora da se nosi sam sa tim. Kao drugo, mogli su priuštiti stručnu osobu da brine o Carli da se bar dio vremena mogu rasteretiti ( na stranu što je ona bolničarka ispala neprofesionalna). I kao treće, čini se da je za Carlu bolje da živi u većem prostoru i prije svega da ima veliki vrt gdje se može razonoditi sa cvijećem.

Verujem da ju je cenio i poštovao, pa i da ju je voleo, ali onako ljudski, kako se voli drugo ljudsko biće vredno ljubavi, a da mu je odluka da je oženi više proistekla iz racia nego emocija (ko što rekoh, mirna luka, stabilnost, sređen život). Sa Soniom je želeo normalnost

Da, vjerujem da je to suština njegovog odnosa prema Soniji. I možda to ne bi bilo tako da nije bilo Rubine sjenke nad njim. Mislim da je problem vrijeme kada ju je upoznao. Recimo, Hector je upoznao Elenu i odlučio da s njom započne novi život u momentu kada mu je bilo apsolutno jasno ko je Rubi i kada više nije bilo šanse da ga zavara. E da je Alejandro u takvim okolnostima počeo sa Soniom vjerujem da bi je zavolio na pravi način.


____________
Rubi - Page 10 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Sat Jul 30, 2022 9:08 am
Pa ima li što ljepše kada je vani zima i pada kiša i/ili duva vjetar, a ti se brčkaš u toplom bazenu?

Lepo je imati tako nešto u svom domu, iako sam ja od onih što vole da uživaju u čarima nižih temperatura, loših vremenskih prilika i njihovih propratnih pojava  Rubi - Page 10 2078043430

Ali bazen mi je bitan tokom cele godine zbog rekreacije, te bih pokušala da uvalim jedan zatvoreni u svoj penthouse  cat

Sad baš razmišljam...Da postanem ekstremno bogata, ja ne bih znala odakle da krenem i šta da radim sa tolikim parama. Verovatno bih prvo angažovala iskusnog finansijskog savetnika, pa videla šta i kako dalje...

Kontam da bih se fokusirala na raznorazne investicije radi očuvanja i uvećanja bogatstva  Laughing

Novac im nije mogao pomoći da se Carla izliječi, ali jeste mogao donekle da im olakša.

Apsolutno se slažem. Nervira me kada neko kaže u fazonu džaba mu pare ako nema zdravlje. Ok, zdravlje je na prvom mestu, ali ako ga izgubiš novac će ti trebati više nego ikad. Nekad radi lečenja i izlečenja, a nekad radi olakšavanja muka i ulepšavanja tmurne svakodnevice.

Poenta je da novac kao takav nije neprijatelj ni u zdravlju, a ponajmanje u bolesti.

____________
Rubi - Page 10 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Fri Aug 05, 2022 9:41 am
Da postanem ekstremno bogata, ja ne bih znala odakle da krenem i šta da radim sa tolikim parama.

Da obiđeš cijeli svijet! I zbrineš sve mačke svijeta cat Rubi - Page 10 1888333516

Apsolutno se slažem. Nervira me kada neko kaže u fazonu džaba mu pare ako nema zdravlje. Ok, zdravlje je na prvom mestu, ali ako ga izgubiš novac će ti trebati više nego ikad. Nekad radi lečenja i izlečenja, a nekad radi olakšavanja muka i ulepšavanja tmurne svakodnevice.

Upravo tako. Jedna osoba je par puta rekla kako ne zna da li gore imati ili nemati para kad se razboliš. Kako je to više puta ponovila na kraju sam rekla da je u takvoj situaciji mnogo gore imati novca. Rubi - Page 10 2078043430


Stigla sam do dijela kada treba da uslijedi najveći apsurd od svih. Alejandro i Rubi su bili Ixtapi, htio je da je oženi, onda je saznao da je bila prisutna kada je Sonia umrla, pa ju je optužio, a kada je ispalo da je nevina, opet kuka za njom. Evil or Very Mad Već se utvrdila Rubina trudnoća, dakle mora biti trudna već 15 dana. U momentu kada Alejandro bude sa Maribel pred oltarom biće trudna čak 3 sedmice. U roku od 7 dana se zaljubio u Maribel, provodili su se u Las Vegasu i odlučili vjenčati. Rubi - Page 10 3665418065 Tek mi je muka od onog momenta kada će ona ocu saopštiti da je postala žena Rubi - Page 10 293406516

Ali bar se pojavila Elena. Kakva prefinjenost Rubi - Page 10 10899980 Oličenje dame. Ona je bukvalno sve ono što je Hectoru trebalo. S obzirom da ga je Elena privukla na onom putovanju rekla bih da je to bio prvi put da se on zdravo zaljubi, da tako kažem. Što se Maribel tiče zaljubio se u jednu nestvarnu sliku princeze iz bajke dokle ga za Rubi vezuju samo strast, ludilo i negativna osjećanja. Ja to čak ne bih ni definisala kao ljubav. Mislim da je tek sa Elenom po prvi put trebao iskustiti što znači voljeti na pravi način, trebao bi mu neki period oporavka, ali uz nju je bio moguć. Rubi - Page 10 1639406990

Ne znam zašto, ali ovaj put mi Cayetano tako ide na živce nakon vjenčanja s Cristinom. A opet, u pravu je što mu smeta to što njegova ćerka drugog čovjeka gleda kao oca i sve to... Ali opet mi ubitačno ide na nerve sa ispadima ljubomore, ponosa i patrijarhalnim stavovima.

____________
Rubi - Page 10 Granho16
Sponsored content

Rubi - Page 10 Empty Re: Rubi

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum