Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Wed Feb 13, 2019 3:45 pm
Kad već spomenusmo peglu, Aurora ne ume da pegla i pitala Teresu da li bi je naučila da bi pomogle njenoj majci. Very Happy  Za mene je peglanje jedna od aktivnosti kojih se retko hvatam. Empirijski je dokazano da sam za to ubitačno smotana.

Meni je to najodvratnija obaveza. Evil or Very Mad  Odmah poslije toga je pranje suđa. Sve drugo mogu da podnesem.


Inače sinoć sam shvatila da sam preksinoć prespavala dio 27. epizode pa sam reprizirala, tj. ono čega sam se sjećala  sam premotavala. Laughing Garant  je naišla neka scena sa Cutbertom i Juanom + topla soba i nizak pritisak, i  'ajd' zdravo. Sleep  Laughing Mora da su i sinoć naišli njih dvoje, ili Johny te sam zaspala i na pola 29. epizode. Laughing

27. i 28.

Arturo je Teresi već zamalo izjavio ljubav, jer joj je rekao da ako bi njoj nešto kupovao to bi bila kuća, jer bi je oženio. Laughing  Teresa se napravila naivna te je rekla da bi svaka djevojka bila počastvovana time i da je on "partidaso". Kada je rekao da čeka da prođe neko vrijeme ona ga prekinula i rekla "zbog Palome", jer kao nije shvatila da on čeka da ona završi studije. Naravno, stavila mu je do znanja da bi njeni roditelji napravili frku.

On kasnije odlazi kod njenog oca, ali kako je stigla Teresa i kako je shvatio da je njenoj majci loše, odustao je te rekao da hoće da joj da platu. I pristali su pošto je Armando bez posla, a Refugio bolesna. Inače, Teresa nije dala Arturu da vidi Refugio, jer je nervira što njena majka svojim stavom i ponašanjem izaziva sažaljenje drugih. To mogu donekle da razumijem. Ne bih voljela da me iko ikad, kakva god bila situacija, dovodi u poziciju da me drugi žale. Ono što Teresi zamjeram je nedostatak ikakvog saosjećanja i brige za majku.

Arturo je kasnije ipak priznao Armandu da ga Teresa zanima, Teresa je imala sreće što Armando nije pomenuo da je ona  u vezi. E sad ova scena je vjerovatno bila  u onom dijelu 29. epizode koji nisam prespavala. Laughing

Pritom ju je Mariano zaprosio, a ona ga je odbila na kraju 28. epizode.

Da, a argument će joj biti da treba prvo da nešto stekne i obezbjedi prije nego što se vjenčaju. I ovo donekle kapiram. I podržala bih je da je zbilja iskrena osoba. Ali, ona se već nećka između ljubavi i novca. Da nije tako, rekla bih da je u pravu u smislu što hoće da i jedno i drugo dovoljno zarade i obezbjede sebi bolji život pa da se onda uzmu. Uostalom gdje bi živjeli? Kod Teresinih roditelja, u njenoj sobi?

Kako god, Teresa vodi računa o svom interesu, "emocije koje smetaju treba eliminisati" i nagovara Esperanzu da insistira na Rubenovom razvodu, iako mu žena navodno ima rak.
Kako su mi žalosne scene kada Mayra faktički moli Rubena za sex. Suspect

Nego, ne kontam kako Mariano tek sada treba da diplomira? Suspect  Na koju se on godinu studija vratio posle pauze? Koliko godina im traju studije medicine? I koliko im godina traju studije prava? Neko reče da Teresa uskoro treba da završi faks.

Ja sam prvo mislila da je Mariano već završio fax. Pa kao student medicine ne bi mogao samostalno da zbrinjava pacijente u hitnom prijemu.  Exclamation On je prosto morao biti na nekoj od završnih godina ako su imali zadatak da na osnovu pogleda na leš utvrde uzrok smrti. A ako medicina traje 6 godina, kao kod nas, a prošle je tri godine, morao je više završiti. Osim ako nije obnavljao godine.  Laughing A to je vrlo moguće s obzirom da je uporedo i radio. Very Happy
Što se Terese tiče nadam se da pod ovim "uskoro" misle na maj, jer je sada radnja dešava u periodu septembar/oktobar. Koliko mi se čini neko je ranije pomenuo kako im fax traje 4 godine.

Aurorin otac je sada direktor bolnice u kojoj radi Mariano, a Mariano nije znao ko je on te ga ja naglavačke izbacio iz hitnog prijema kad je zbrinjavao pacijente.  lol! Teresa moli Auroru da se zauzme kod oca za Mariana, dok joj u isto vrijeme savjetuje da ne studira ne njegovom faxu.  Laughing  Ako on uskoro završava fakultet zar onda nije svejedno da li će Aurora nastaviti studije na njegovom faxu? Glupo mi je bilo što nisu prikazali ni jedan tren njenog studiranja. Nije da je ona nebitna ličnost. Prvo, nije željela medicinu, drugo nije studirala na svom jeziku. Proces prilagođavanja sigurno nije bio lak, oni su to jednostavno izbacili.  Rolling Eyes

Anyway, nisam znala da se fakulteti u okviru tog privatnog univerziteta nalaze na istoj lokaciji.

Da, to su pomenule ranije Teresa i Aurora kada su rekle da će biti na istom univerzitetu, samo na dva različita smjera, odnosno fakulteta. Čini mi se da su rekle nešto u stilu da će se gledati po hodnicima. Meni je to čudno, ali možda je stvarno tako kod njih. Ono zamišljam studente prava kako prolaze pored mrtvačnice svaki put kad idu na ispit. Ili rasprave je li teže rimsko pravo ili anatomija. lol!

Novajlija Fito je izgleda neki lokalni diler droge i hoće da uvuče onog Johnnija u biznis

Jeste, Mariano je spašavao jednog njegovog predoziranog "klijenta". Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes  Onaj Johny ima priglupu facu, ali je i stvarno glup. Ne kapira u što ga taj lik uvlači. Ni u jednom momentu se nije zapitao što će trebati da dostavlja. Mariano mu je rekao da treba da bude oprezan i da uvijek provjeri kakvu robu nosi, i da je on uvijek to provjeravo kad bi vršio kurirske usluge svojim taxijem. Johny je složio blentavu facu i pitao ga da li misli na drogu. Ako se i  nakon toga upetlja s Fitom stvarno je moron, veći od Aide.

Prosto obožavam scene u kojima ona ispadne kreten,  Laughing  Ona sa kupovinom stana je pravi dragulj.  lol! Kakvu je facu samo složila! I kakva drskost što je uopšte navela Teresino ime u ugovoru bez pitanja! Sve što su ona i Genoveva postigle je to da Paulo misli da je Teresa nevinašce.  lol! I Aida je postigla da se ko zna koji put Ruben na nju naljuti.  Inače, nije mi se dopalo kako je Luisa opremila stan. A baš mi je bila slatka u momentu kada joj je Arturo saopštio što je njegov  poklon.  flower Nazdravili su nakon kupovine stana, Luisa je nazdravila za sve zaljubljene, promatrajući Arturovu i Teresinu reakciju. Eh naivna Luisa...

Inače, pomislila sam na Rubenove i Genovevine mutljavine kada je Arturo rekao da će se tamo obaviti kupoprodaja. Mada ne vjerujem da bi Artura mogao zeznuti čak i ako bi htio. Zanimljiv momenat se desio ispred Rubenove kancelarije. Marianov otac je promatrao Teresu i Artura. Iako se ništa nije desilo što bi izazvalo sumnju, još nisu bili sami, ipak je, izgleda, nešto posumnjao.


Inače, meni je Genovevin odnos prema Paulu bolestan

Bolestan nego što. Nije normalno to što hoće da zavisi od nje bukvalno kao novorođenče. Ona očigledno ima opasan problem u glavi. A još ni jednom nije sjela da popriča s tim sinom i da ga pita što želi od života, da li je uopšte sretan sa Aidom. Bitno je da nije siromašna. scratch

I misterija mi je kako se onaj nesrećni Raul uspeo zaljubiti u nekoga poput Aide, vidi se da je stvarno voli.

Ma da. Pa samo kad progovori čovjeku bi se smučila pa da je najljepša na svijetu.

____________
Teresa - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Wed Feb 13, 2019 10:59 pm
Glupo mi je bilo što nisu prikazali ni jedan tren njenog studiranja.

Slažem se. Više su prikazivali Rubena i Mayru dok su bili u Parizu na odmoru, nego Auroru koja je tamo živela i studirala 3 godine Rolling Eyes Ali neee...Zašto bi mafiji iz komšiluka na čelu sa debilnim Cutbertom (ne smeš se zvati Cutberto Suspect ) oduzimali minutažu Rolling Eyes

Ili rasprave je li teže rimsko pravo ili anatomija.

Awww, prva godina flower Rimsko mi je bilo ok, sa sve latinskim na kome su profesori dosta insistirali. Ali sam zato na četvrtoj godini spremala građansko procesno pravo u teškim mukama i sa suzama u očima. Doslovno. cat

29. i 30. epizoda...

U Artura polako ulazi Hectorov duh. lol!  Mariano dovezao Teresu ispred njegove kuće i Arturo ih je video kako se grle, pa je ljubomorisao Teresi zbog čega se ona veeeeoma naljutila i demonstrativno se okrenula i otišla. Kasnije su izgladili hmm...nesporazum, ali Teresa bi da uzme slobodne dane, da se malo distancira od Artura. Arturo i Luisa su uzimanje slobodnih dana protumačili baš onako kako bi Teresa i želela da protumače. Very Happy

Teresa mi postaje dosadna sa onim "ti moraš ovo, ti moraš ono", njeno maltene naređivanje ljudima oko sebe šta treba ili ne treba da rade me izluđuje. Rolling Eyes  Tačnije, izluđuje me zato što ona to u suštini ne radi jer joj je stalo do dobrobiti tih ljudi, nego zato što njihova dobrobit njoj ide u prilog, na ovaj ili onaj način.

Ne znam koliko je puta Marianu ponovila da mora da se poveže sa zvučnim imenima iz lekarske profesije, da na proslavu diplomskog pozove samo određena lica, da što pre otvori svoju ordinaciju...Ok, nije valjda ni gluv, ni retardiran. Ne mora mu milion puta ponavljati. Mada, Mariano možda jeste gluv i retardiran, ali ja nisam. Smara sa pevanjem iste pesme.

Uostalom, Marianu solidno ide sa tim projektom i Aurorinim ocem čiju podršku svakako ima.

E da, Armando i Johnny će dobiti posao tj. vratiće se na stari, samo što radionica sada ima novog vlasnika, nekog nadrndanog i antipatičnog matorca. A Teresi se nije dopala činjenica da će Armando ponovo raditi kao automehaničar u toj radionici. Još kad mu je rekla da tako nikada neće napredovati. Pa hit. lol!

Let's get real...Čovek u godinama, lošeg imovinskog statusa, bez visokog obrazovanja, sa višedecenijskim iskustvom u svom zanimanju i spremnošću da se istim bavi i dalje - šta je Teresa tačno očekivala od njega? Da postane šef diplomatske misije u Briselu? Karikiram, ali poenta je tu.

I Paulo će dobiti posao. Ruben će ga zaposliti u svojoj kancelariji na Genovevinu molbu. Dobro je da je Genoveva bar nešto pametno uradila. Rolling Eyes  Međutim, Paulo trenutno ima većih problema ili će ih tek imati. Naime, potražio je Teresu u komšiluku i ona ga je otkačila, rekavši mu da joj nikada nije bio bitan i da joj ničemu ne služi. Tu se motao i Fito, koji je posmatrao Teresinu i Paulovu raspravu.

Bebeeee je puk'o, malo je falilo da udari Teresu...Uglavnom, Teresa je nakon toga sklopila dil sa Fitom i predložila mu Paula i njegovo društvo kao potencijalne mušterije na kojima može zaraditi, a sutradan mu je dala spisak mesta na koja Paulo odlazi kao i raspored njegovih aktivnosti. Paulo je od Fita dobio prvu kesicu sa tableticama besplatno, ali kasnije...Pa, trebaće mu novac, droga nije baš jeftina.

Ne znam, ne sviđa mi se taj momenat sa Teresom i Fitom. Suspect  Ni u jednoj varijanti mi ne deluje pametno sklapati dilove sa takvim tipovima, iako Teresa misli da ga može uništiti ako ikome kaže da ga je ona poslala da "vrbuje" Paula. Njuške poput Fita je najčešće odgojila ulica, snalažljivi su, spretni i iskusni. Stoga se bojim da ga se Teresa neće lako otarasiti.

Aurora i Mariano će biti Pablitovi kumovi za prvu pričest (?) Prvo su ponudili Teresi, ona je odbila i kad je čula da će Mariano biti kum pobesnela je, jer...Aurora i Mariano, zajedno u nečemu. Laughing  Tako da je pokušala da ubedi Mariana da odustane od kumstva, na šta on nije pristao. Moram da pitam nešto...Ne razumem se u crkvene protokole i pravila, ali da li za prvu pričest postoje kumovi uopšte ili samo za krštenje i krizmu ide kumstvo? Ili se razlikuje od zemlje do zemlje? Mada to ne bi trebalo da zavisi od geografskog područja. Question

Esperanza i Ruben = cirkus. Esperanza saznala Rubenovu adresu, otišla tamo i upoznala ženu svog dečka ( lol! ) iliti Mayru i shvatila da ju je Ruben lagao. Esperanza besna i razočarana, Ruben očajan i uplašen, Mayra zbunjena tom čudnom devojkom koja joj je došla na vrata, a Teresa se fino zabavlja. Esperanza i Ruben su se žestoko svađali na sred bolnice, Mariano se potukao sa Rubenom, dok je Teresa pokušala da uslika Esperanzu i Rubena, ali joj fotka nije uspela, jbg. Kažem, pravi cirkus. Laughing

A tek ona scena kada Ruben zove Esperanzu i Teresa joj uzme mobilni i ubaci ga u vodu, za svaki slučaj da ne poklekne pred iskušenjem da se javi. lol!  Kako je Esperanza ostala smirena kad joj je ova bacila mobilni u vodu? Shocked  Da meni to neko uradi postala bih neuračunljiva i ne bih odgovarala za svoje postupke.

Sutra putujem, pa ću sa komentarisanjem nastaviti u ponedeljak ili utorak.

____________
Teresa - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Thu Feb 14, 2019 12:57 pm
29.-34.

U Artura polako ulazi Hectorov duh.

To sam isto  i ja pomislila.  Laughing Uglavnom, Teresa se izvukla jer je ona samo čestitala Marianu rođendan. Laughing  Nju on ne interesuje nikako, to samo njena majka hoće silom na sramotu da je spoji s taxistom, i Teresa je njoj za ljubav jednom izašla s Marianom. Rolling Eyes Nije  mi jasno nešto. Teresa očito voli Mariana i želi budućnost s njim, zato i insistira da on poradi na karijeri. Nije od početka planirano da ga šutne i uda se za Artura. Ipak svo vrijeme suptilno zavodi Artura i za njega je slobodna. Je li fora što je njega držala u rezervi?

Kako god, naljutila se i rekla Arturu da će uzeti odmor. Nakon toga se Arturo i Luisa maltene nisu ni pojavljivali dok im se kasnije nije pojavila pred kućom. Na početku serije dok Teresa nije počela da radi kod njega su se takođe slabo pojavljivali. Ono nema Terese pa Arturo i Luisa gube na značaju. Ali zato se likovi iz barria redovno pojavljuju.  Rolling Eyes U principu svi ostali likovi iz serije su vezani za Teresu, Arturo je jedino direktno vezan za Rubena.

Paulo je Teresu sav sretan potražio jer sad se jelte odvojio od mamice, pa će ga Teresa sigurno prihvatiti.  Rolling Eyes Jasno mu je stavila do znanja da je on ne interesuje jer joj ne može pružiti život koji ona traži i da je nikad nije ni bilo briga za njega. Takođe mu je rekla da nije dovoljno to što je presjekao pupčanu vrpcu. Laughing Uglavnom, poslala je Fita da uništi nesretnog Paula...mada to što je probao drogu je isključivo njegova odluka i odgovornost. Slabić jeste, ali nije malouman. Kako god...skupo će platiti za Teresino poniženje. Njegova pojava mi je sada tako žalosna. Kasnije je zaprosio Aidu mrtav pijan i bez prstena, a ona presretna! Kako malo sebe cijeni!

Kad sam kod Aide, bila je jeda scena na faxu kada je raspravljala s Teresom i Aurora je to vidjela i naravno odbacila Aidu. U principu Aida je u pravu kad opominje ljude (oca, Artura, Auroru) kakva je Teresa, ali ponaša se retardirano i naravno, ljudi joj ne vjeruju. Bila je još jedna scena s Teresom i Aidom kada se sreću dok Teresa promatra jedan izlog, a Aida likuje sa punim kesama. Kako mi je glupo što toliko ističe kako ona može da kupuje gomile markirane robe, a Teresa je uvijek ljepše obučena od nje. Aida očajno izgleda, uopšte ne odaje utisak bogatašice. Uvijek nosi gigantski kaiš i prsten, ne znam što je veći neukus.

A tek ona scena kada Ruben zove Esperanzu i Teresa joj uzme mobilni i ubaci ga u vodu, za svaki slučaj da ne poklekne pred iskušenjem da se javi. lol!  Kako je Esperanza ostala smirena kad joj je ova bacila mobilni u vodu? Shocked  Da meni to neko uradi postala bih neuračunljiva i ne bih odgovarala za svoje postupke.

Baš vala. Otkud joj pravo da uništava tuđu imovinu?  Evil or Very Mad  Exclamation  Question  Exclamation Što se tiče telefona... prije neku noć sam sanjala da sam oteta u Mexicu  confused , u životnoj sam opasnosti itd. Uglavnom u snu mi je najteže palo to što su mi uzeli telefon.  lol!

Teresa je konačno shvatila da je Ruben Esperanzin ljubavnika, a Esperanza je konačno shvatila da njegova žena nema rak. Teresa je Aidi dala adresu Rubenovog stana, ali on se izvukao da je to stan koji je upravo kupio za nju i Paula. Kasnije je Esperanzi rekao da će ga prodati. Mayra i Aida su povjerovale u Rubenovu priču da su namještaj, odjeća i papiri ostali od prethodnog vlasnika.  :rendeer:

Teresa je faktički nagovarala Esperanzu da se pomiri s njim. Baš se pitam da li je zbog toga da bi se njih dvoje u nekoj prilici vidjeli pa da može da ih slika. Dva puta nije imala sreće. Nije uspjela prigrabiti sliku iz stana, a onda joj je slika iz bolnice ispala mutna.  Laughing Naravno iz svega toga Teresa ipak profitira jer joj je Esperanza dala vrijedan nakit koji joj je Ruben poklanjao.


Moram da pitam nešto...Ne razumem se u crkvene protokole i pravila, ali da li za prvu pričest postoje kumovi uopšte ili samo za krštenje i krizmu ide kumstvo? Ili se razlikuje od zemlje do zemlje? Mada to ne bi trebalo da zavisi od geografskog područja.

Pojma nemam. Novost mi je da postoje bilo kakva kumstva sem na krštenju i vjenčanju.

Tako da je pokušala da ubedi Mariana da odustane od kumstva, na šta on nije pristao.

Koja nezrelost. Mariano treba da odbije samo jer je ona odbila (jer su oni za nju poca cosa). Još joj je i Aurora na kraju  nudila da kuma bude ipak ona, ali nije pristala. Ona hoće da Mariano odbije pa to ti je. Kad smo kod toga

Teresa mi postaje dosadna sa onim "ti moraš ovo, ti moraš ono", njeno maltene naređivanje ljudima oko sebe šta treba ili ne treba da rade me izluđuje. Rolling Eyes  Tačnije, izluđuje me zato što ona to u suštini ne radi jer joj je stalo do dobrobiti tih ljudi, nego zato što njihova dobrobit njoj ide u prilog, na ovaj ili onaj način

Ovo je djelimično zbog toga što joj je otac popustljivi mlakonja i što je ona kod kuće s njim naučila da bude takva.  Rolling Eyes

Let's get real...Čovek u godinama, lošeg imovinskog statusa, bez visokog obrazovanja, sa višedecenijskim iskustvom u svom zanimanju i spremnošću da se istim bavi i dalje - šta je Teresa tačno očekivala od njega? Da postane šef diplomatske misije u Briselu?

lol!  lol!

Drugi momenat koji me je nasmijao jeste kada je novi Armandov šef prigovorio Armandu to što je star. Pošto je on stvarno u cvijetu mladosti.  lol! Muka me uhvati kad pomislim koliko ljudi trpi takve šefove zarad bijedne plate. U tom smislu podržavam Teresu što hoće kvalitetno obrazovanje i bijeg iz tog kraja. Armando je na kraju ostao bez posla jer je izostao kada je Refugio završila u bolnicu zbog plućne embolije. Srećom, Aurorin otac će platit račun.

Juana i Cutberto su mi imali jedan simpatičan momenat. Po prvi put. Nakon njene opaske da je ona "viuda respectable" on joj je odgovorio  "pa i ja sam soltero respectante" lol!

Teresa i njeni roditelji su zamalo izbačeni na ulicu jer su dužni kiriju (novac za kiriju je koristio da vraća dugove zelenašici). Slično kao u "Rubi" cijeli komšiluk se skupio i uspio da skupi dovoljno da pokrije dug. Uključio se i Cutberto i mali Pablo.  I love you  Teresa je svo vrijeme imala ček  koji joj je Arturo dao u tašni i ćutala je dok sirotinja iz kraja skuplja svoj novac. Mariano je na kraju dao novac koji je skupljao za njihovo vjenčanje i pohisterisala je tada. Ono hoće da sačuva svoj i Marianov novac, a ostali nek skupljaju za njenu kiriju.  Evil or Very Mad Na kraju svega je opet u stanju da kaže ocu da se nada da to neće značiti da će smaniti iznos koji njoj daje svakog mjeseca. Sebičnost bez granica. silent

Prolazi 15 dana i Mariano priprema proslavu diplomiranja. Teresa je sva sretna jer to je početak novog života za nju i Mariana. On će otvoriti privatnu ordinaciju i biće bogat, naravno. Samo malo se zeznula. Mariano je medicinu završio jer zaista želi da pomaže ljudima, i hoće, ne privatnu ordinaciju, nego dispanzer za kraj u kome živi. Nego, je li ona toliko nerealna da misli da će Mariano automatski po završetku studija otvoriti privatnu ordinaciju?
Prvo mora da specijalizira neku oblast što traje od 3 (za ljekara opšte prakse) do 6 godina (neurohirurg), a prije toga (bar je ovdje tako) mora proći godinu dana staža tokom kojih obiđe sva odjeljenja. Nakon specijalizacije potrebni su vrijeme i dosta prakse da stekne ugled da bi uopšte ljudi išli privatno kod njega da se liječe. Onda je naravno potrebno vrijeme da pokrije troškove otvaranja ordinacije (ako je uzeo kredit npr.) i da počne uopšte da zarađuje.

Kako god, Teresa presretna odlazi na njegovu proslavu (zgrožena majčinim izgledom i pokušava je ubijediti da ne ide). Ali, dočekalo je neprijatno iznaneđenje, Proslava je u nekoj rupi sa ljudima iz barria, a slavlje je tipično za niže slojeve društva. To je izazvalo veliku svađe Terese i Mariana, a potom i raskid. Naime, Mariano nema tako grandiozne snove i cilj mu je da svojim poslom pomaže ljudima, ne želi da zaboravi one ljude koji su mu pomagali ( npr. Cutberto mu je kupio prvi medicinski udžbenik, a Juana mantil). S druge strane Teresa je ukapirala da uz njega neće imati ono što hoće, da on neće napredovati i da bi se zadovoljio mnogo skromnijim životom od nje. U svađi je Refugio stala na Marionovu stranu i rekla je Teresi u fazonu da joj neće oprostiti. Teresa je rekla ironično "Ti meni nećeš oprostiti? Zašto bi meni trebao tvoj oproštaj?" Na tu opasku Teresa je dobila šamar i razlog da ode od kuće i da se svima žali kako je nju majka ošamarila. Rolling Eyes

Preselila se kod Artura gdje se vrlo brzo odomaćila, već izdaje naređenja služavki (da joj raspakuje kofer, uputstva kuvaru) i tada me je neodoljivo podsjetila na Rubi. Zadovoljno je leškarila u krevetu i odlučila da je to definitivno život koji želi. Jer "kada glad udje na vrata, ljubav izlazi kroz prozor." Nešto mi je poznata ova izjava. Laughing Na Rubi me je podsjetila i u momentu kada je gledala svoju i Marianovu sliku koj je potom sakrila u knjigu u ladicu. Doduše nije bila pocjepana.  Laughing

Jaooo, pojavio se  Arenas sa svojom imbecilnom frizurom  i još imbecilnijim likom. Pitao je Artura da li je Luisa još sa pletenicama i naočarama.  Rolling Eyes Uglavnom pozvao je Artura na more, ali valjda povodom nekog projekta. Luisa se sama pozvala, to jest sebe i Teresu  da idu s njim. Baš mi je bila slatka u tom momentu. Teresi naravno smeta što joj se majka baš sad razboljela kada ona treba da ide na poslovni put. Inače, nije mi jasno u koji grad treba da idu. U jednom minutu je pomenula Cancun, a onda kako je roditelji nisu nikad mogli povesti u Acapulco.

U bolnici su se zakačili Arturo i Mariano, a ovaj prvi se iznenadio da je ovaj drugi ljekar. Koje dvije budale. Žao mi je što na Arturovu opasku da ga Teresa ne voli Mariano nije rekao "Onda se dobro pretvarala tokom 3 godine naše veze." Sukob nije bio ala Hector-Alejandro, ali je išlo ka tome.

U bolnici se odigrala još jedna drama. Otac je uhvatio Esperanzu sa Rubenom.  Laughing Prije toga joj je Ruben dao nov telefon, i navodne papire za razvod koje je Teresa pogledala i potvrdila da su ispravni.  confused Ili ona laže ili je Ruben nešto smućkao da djeluju ispravno na prvi pogled.

E da, bio je još jedan čudan momenat. Na Marianovoj zabavi su se čudno pogledali Juana i Aurorin otac.  confused Ima li veze Aurorina majka s tim? Samo znam da je igra Eugenia Caudurro i da će (valjda) ispasti da nije neka cvjećka.



____________
Teresa - Page 3 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Fri Feb 15, 2019 11:58 am
35.- 40.

Otac ili bolje reći, očuh je Esperanzi napravio frku što se ljubila s Rubenom, zašto nije dovela "momka" kući da ga upoznaju, ona je "senorita decente" itd. itd. Rolling Eyes Kasnije joj je rekao da ako se Ruben njemu ne svidi ima da ga ostavi. Shocked Ruben jeste đubre, ali tako bi bilo i da je ona sa normalnom osobom. Čuj, ako se njemu ne svidi ima da ga ostavi. Rolling Eyes Rolling Eyes
Kako god, oni se spremaju da ugoste Rubena na večeri, ali on je navodno otputovao. Inače, primjetila sam da oni u svom kupatilu nemaju ni kadu. Nisam mogla da opet ne pomislim koliko je nehumano rađati djecu, a nemati mogućnost za nešto sasvim normalno kao što je tuširanje. Neutral

Tek sam sad skontala da je Mayra ta koja je bogata. Ruben ima novca, ali nije bogat kao njegova žena. U tom grmu leži zec. :albino: Ja sam mislila da ne želi da je ostavi isključivo zbog toga da ne bi narušio svoj ugled. Inače, na papirima za razvod je lažirao Mayrin potpis. Esperenazi hoće da kupi stan, a njoj je to čudno jer će se on brzo razvesti. Laughing Međutim, do tada će im trebati novo ljubavno gnijezdo, jer je prethodni stan sada za Aidu i njenu bebu.

Paula mi je sve teže i teže gledati zbog bijede u koju je upao. Mama mu upravlja životom, vjeren za alapaču kao što je Aida, i radi za ljigavca poput Rubena. Na sve to se još navukao na tabletice. Na večeri kad je zvanično zaprosio Aidu pred njenim roditeljima, eksplodirao je na majku kad je tražila da njih dvoje žive s njom u kući. Još je htjela da im ona bira medeni mjesec. Par treba da živi sam i tačka. Pa makar i u 20 m2. Pa makar im roditelji imali dvorac. Privatnost je privatnost. Paulu je Teresa izjavila saučešće što se ženi Aidom. Laughing Usput ga je ucjenila da će reći Rubenu da mu je budući zet narkoman. Mislim da bi ga trebala pustiti na miru. Mamica, Aida i njena porodica su mu dovoljna kazna. Laughing

Što se tiče nesretnih ljubavi... Johny i unuka od onog Porfiria se muvaju. Znači, djeda ćemo gledati duže vrijeme. Ipak, možda ga unuka i ubijedi da vrati posao Armandu. Armandu je Esprenaza našla posao čistača u bolnici na što je Teresa izašla iz kože. Međutim, brzo se sjetila da je Arturo prisutan te je potrčala da traži tati oproštaj i da mu kaže da je nepravedno što tako dobar majstor za auta radi takav posao. Neutral

Teresa i Arturo su se smuvali, sada su na ti i ozvaničili su svoju vezu. Prvo ga ja izazivala na tipičan "Rubi" način, ono šeta polugola kroz njegovu kuću. Kasnije mu je rekla da njena majka neće da shvati da ona voli njega. Onda je pao poljubac ... Pa prsten, pa zvanična prosidba kod nje, tuča njega i Mariana, a najbitnije pao i bianco ček na Teresino ime  s kojim je odmah otvorila račun u banci... "Bianco ček. To si za mene, Arturo" Jadan.  Laughing Naravno, nije mogla sakriti oduševljenje kad joj je rekao da će dobijati mjesečni iznos za svoje troškove nevezano za njenu platu.

U međuvremenu je izbila najstrašnija frka jer je Refugio čula da je Luisa pošla na put. Naime, Arturo je to sigurno uredio da bi bio sam sa Teresom u kući. Tračara Cutberto je to prenio Marianu  (zbog čega je dobio šamar od svoje viude respectable) koji se razgoropadio i nasrnuo na Artura. Koji degen. Ne shvata da je Teresa dobrovoljno s njim. A drugo, ne konta da čovjek s mogućnostima koje Arturo ima može lako da uredi da bude sa ženskom nasamo. Hoteli, iznajmljen stan, na kraju krajeva ne  živi on u 50 m2, nego vjerovatno u 500 m2 i sigurno im Luisa ne bi smetala da se sexaju u nekoj od soba.  Rolling Eyes

Uglavnom, da bi se Refugio umirila, Juana se preselila kod Artura dok je Luisa na putu. Refugio je shvatila da je Arturo ok osoba koja stvarno voli njenu kćerku. Ali, naravno, zna da ona voli Mariana. Dala mu je dobar savjet, rekla mu je da da sebi vremena, i da ne žuri s vjenčanjem. Ipak, oni odlučuju da se vjenčaju čim završi Teresina odbrana rada, a to je valjda za sedmicu dana. Bilo je rečeno da je to zadnji semestar da je Arturo njoj profesor. Onda je moralo proći više od 3 godine od prvobitne radnje. Počeo je fax, prolazi 3 godine, morala je biti jesen. Ako je sada zadnji semestar moralo je proći 3 i po godine.

Teresa je Marianu vratila prsten s riječima da će ga zamijeniti za pravi s pravim dragim kamenom. Ispade da joj je on poklonio bižuteriju. Međutim, Gema ne bi prihvatila bezvrijedni prsten umjesto novca koji joj Armando i dalje duguje. Teresa je srela Aidu koja joj se pohvalila vjeridbom i prstenom koji joj je odabrala svekriva.Teresa se kao zagledala da provjeri da nije onaj isti koji je njoj Paulo jednom dao.  Laughing Onda je dodala da ipak nije, jer je taj imao veći kamen.  Laughing Pohvalila se Teresa i svojim prstenom, ali Aida je ubjeđena da je lažnjak. Zvala je Auroru da propita da li se Teresa stvarno udaje ( za Mariana), što je najjače Aurora to nije ni znala. Došla je kod Terese kući gdje  je zatekla na večeri prosidbe Teresu, Artura, Juanu i njene roditelje.  Teresa se izvukla da joj je navodno ostavila poruku kod kuće da dođe, i da joj se na mobilni upalila sekretarica i da nije htjela da jopj za tako nešto ostavlja poruku. Ipak, Aurora nije ubjeđena u argumente.

Inače, na toj večeri su na meni-ju bile školjke.  silent  silent Dobro bih smršala da me neko stavi na takav režim ishrane.  affraid Prije dvije godine sam prešla na vegatarijanski način ishrane, ali morske plodove svakako nikad nisam mogla da jedem.  👅

Luisin projekat je pobjedio na nekom konkursu i sad ona i Fernando treba da rade na izgradnji novog turističkog kompleksa u Cancunu. Fernando ima gradjevinsku firmu (a ja bila ubjeđena da je i on pravnik), a uopšte nisam shvatila koji fax je Luisa završila i koji dio posla ona obavlja  u tom projektu.  Embarassed Kako god, bila je ljuta jer je mislila da je Arturo iza toga što je Fernando odabrao njen projekat jer je htjela da se izbori svojim sposobnostima. Ipak, ispalo je da Arturo ipak nije kumovao odabiraju njenog projekta. Very Happy  Luisa je otišla u Cancun, lijepo se provodi sa Fernandom, ali već je prolila prve suze zbog njega.  Neutral Naime, dok su bili u kafiću neka manekenka ga je zaskočila.  Inače, rečeno je da se njih dvoje nisu vidjeli 12 godina. Nisam shvatila da se uopšte nisu vidjeli toliko vremena. Pa kad je ona bila zaljubljena u njega? Sa 11 godina?  Question

Inače, zamalo da se upoznaju Fernando i Teresa, ali ona je morala u bolnicu kod majke.

E da, skoro svi instrumentali iz ove serije ubijaju u mozak. Pogotovo oni kad Teresa zavodi nesretnog Artura.  Evil or Very Mad

____________
Teresa - Page 3 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Mon Feb 18, 2019 11:53 am
41. - 53.

Prvo, dođe mi da vrištim kad bitne scene prekidaju sa Juanom i Cutbertom. Pogotovo mi ona ide na nerve. Cutberto još nekad i baci neku provali tipa da Aurorin otac (koji se udvara Juani) nije viudo respectable. Ali, Juana je nesnosna. Neoprostivo da se žena njenih godina onako ponaša. Te bi s Cutbertom, te ne bi, te se napiju, pa završe u krevetu, pa onda opet neće s njim, njene izjave "si me toca me pierde"...užas. Evil or Very Mad

Drugo, nakon 50 epizoda se konačno dešava nešto dramatično, konačno je zanimljivo toliko da kad završi epizoda hoću još jednu, pa još jednu...


Fernando i Luisa su na kraju ipak zajedno. On je prvo odlučio da neće da se vezuje, da želi provod, da bi na kraju nakon sexa sa modelom odlučio da ipak ne želi više takav život i da se želi skrasiti uz Luisu. Sasha je Luisi rekla  kakav je Fernando, da od njega ne očekuje brak itd. Nije da je rekla neistinu. Kasnije je i Arturo blago rečeno bio ljut kada je sa slika iz časopisa shvatio da su njegova sestra i friend u vezi. Naravno, bio je sumnjičav znajući Fernandovu reputaciju ženskaroša. Kasnije se smirio, prihvatio njihovu vezu i svi su sretni. Što je najgore, Arturo je bio u pravu što je bio sumnjičav. I sama Luisa je bila sumnjičava na početku. Ana, dobro kažeš da je Luisa dokaz toga da treba vjerovati intuiciji.

Teresa i Fernando su se upoznali na plaži kada su razmjenili značajne poglede. Kasnije je saznala i da je izuzetno bogat. Kada je Luisa pričala o njemu, Teresa je rekla "To je čovjek kakvog ti zaslužuješ" dok je u sebi mislila "kakvog ja zaslužujem". To je i tačno. Nakon dva muškarca koji je iskreno vole i s kojima se igra i zaslužila je nekog ženskaroša poput Fernanda koji bi je tretirao kao Sashu i njoj slične. Nego, eto...

Esperanza i Ruben su izveli njenu porodicu na ručak. Ponašanje njenih roditelja na tom ručku je stvarno...blamantno, pogotovo pitanje njenog očuha "Kad će vjenčanje?" Kažem, opet stavljam na stranu što je Ruben đubre, Esperanzin očuh je stvarno odvratan, nerazuman i zatucanih shvatanja. Dakle, ćerka je u vezi, to je automatski nešto tragično, momak odmah mora na inspekciju i vjenčanje mora biti što prije. Rolling Eyes Ruben se kasnije pojavio na Pablitovoj prvoj pričesti nakon čega je Aurora u najboljoj namjeri upozorila Esperanzu da je taj čovjek oženjen. To je čuo Johnny, slavlje je okončano, očuh pohisterisao i istjerao Esperanzu iz kuće. Ok, napravila je katastrofalnu grešku, ali da je istjera iz kuće?! confused I kakva je to majka koja to dozvoli? Ne znam od koga mi se više povraće, od njene majke ili očuha. Kasnije je glava kuće odlučio da idu na selo, naravno tjera i Johnnyija da ide koji je valjda odrasla osoba, a za Esperanzu kaže "Ona je odabrala svoj put". bounce Naravno, Johny ostaje i želi da bude podrška Esperanzi koja je trudna. Nadam se da će im roditelji stvarno poći na selo, da ih ne gledam. silent

U jednakoj mjeri kao Esperanzin očuh mi je odvratan i onaj Porfirio. Skontao je da se njegova unuka i Johny zabavljaju te je nju zatvorio u kuću. Pa to je slučaj za policiju ili socijalnu službu! Glava kuće je inače prije toga rekao Johnyju da ne može da ima vezu sa Paty krijući to od njenog nacisitičkog djede. Pa stvarno ne znam koji djeda mi je odvratniji od njih dvoje. silent A i onaj Johny me je iznervirao. Pušta Porfiria da ga tretira kao nedonošče, ćuti dok ga ovaj vrijeđa. Pa Paty je imala više petlje i branila se. A ovaj se ponašao kao dijete koje je neko uhvatio kako bere tuđe trešnje. Smor sve u svemu.

Esperanzu je u međuvremenu Ruben otkačio, a uhvatila je njega i Genovevu. Otišla je kod Terese da traži pomoć, a tamo su baš bili Ruben i Mayra. Tačno mi je žao što ga nije raskrinkala. Teresa mi je bila odvratna kad je slavila što je Esperanza trudna samo da bi Aidi naškodila. Ne konta da će u svemu tome najviše ispaštati Esperanza i Mayra, ne Aida. Uglavnom nagovara Esperanzu da traži od Rubena alimentaciju putem suda. Na kraju se Esperanza uselila kod Refugio.

Refugio je ponovo pravila dramu. Naime, Arturo je ljut pošao za Cancun da odvuče Luisu nazad kući Neutral , a Teresa je pošla za njim. Naravno, pošla je za Lusino dobro, nikako da bi uživala u Cancunu, moru, đakuziju i usluzi  u hotelu.  Laughing Uglavnom, majka je saznala da je i Arturo bio tamo. Slijedi drama. Bila je sama sa vjerenikom u Cancunu!!!! Dokle ste išli???!!! Koji imbecilizam. Prvo pravljenje tragedije od toga što joj je ćerka otputovala sa vjerenikom, a onda  ono vječito pitanje "Dokle ste išli?" Pa što uopšte očekuje da joj Teresa odgovori? "Bilo je francuskih poljubaca, pa smo malo mazili, ali smo se onda suzdržali. Ipak, sam je señorita decente."  Rolling Eyes Što je najjače Teresa joj jeste otvoreno odgovorila da nije spavala sa Arturom (i nije, ali ne zbog principa nego iz prostog razloga što je ne privlači, jer ga ne voli), da joj na kraju ne bi vjerovala. Pa što je onda pita?  Shocked

Naravno ni Mariano ne zaostaje za Refugio. Pojavio se ispred Arturove kuće sa serenadom za Teresu i ponovo je izigravao majmuna penjući se po ogradi. Neutral Embarassed Ostavila ga je ženska zbog drugog, a on i dalje trči za njom i još je zaprosio. Konačno je Arturo posumnjao i pitao Teresu zašto Mariano polaže toliko pravo na nju, zašto ide toliko daleko da je prosi. Ova je odgovorila da jesu bili zajedno kao tinejdžeri, ali prije srednje škole. Question Biće kad su imali 13 godina. Nisam vjerovala da će me Mariano moći nervirati i više od Alejandra. Bilo me je blam gledati one scene kada je pohisterisao jer je Teresa u Cancunu sa Arturom. Aurori je dojadio sa svojom kuknjovom i odlučila je da izađe s likom koji će joj, čini mi se, biti momak. Zove se Thomas, čini mi se i on je Palomina desna ruka.

Dispanzer koji je Mariano otvorio je počeo da funkcioniše, i Aurora tamo radi. Prosto ne mogu vjerovati da ga nisu okrečili, ono mi baš bode oči. I kako Aurora može tamo da radi kad još nije doktor? I kad ona uči uopšte? I kako joj je Arturo bio profesor u srednjoj? Išla je na neki pravni smjer?  U svakom slučaju više je opterećena Marianom nego faxom.  Very Happy Teresi je iskreno priznala da sada kada je Mariano slobodan ona želi da pokuša s njim. Teresa se bunila, iako "voli" Artura. Mada ona u stvari samo želi Aurorino dobro. Rolling Eyes

Pomalo ljudi saznaju da Teresu nije ni najmanje briga za Artura. Pijana je to priznala Esperanzi, Aurora sumnja (valjda), a to znaju i Aida i Genoveva. Aida se stoga približava Marianu da bi vidjela Teresinu reakciju. Ovamo Teresa sprema svadbeni poklon za nju, uredila je da joj na dan vjenčanja stignu navodni papiri za razvod njenih roditelja. Prije toga je Aidi poslala sliku Rubena i Esperanze. Odlučila je da ćuti zbog majke, a Ruben je rekao da je to starija slika. Rolling Eyes

Teresa i Arturo su bili u krizi, mada na kraju su sve riješili. Arturo i Ruben su partneri u projektu izgradnje turističkog kompleksa u Cancunu, istog na kome rade Luisa i Fernando. Ispalo je da je sasvim slučajno i Paloma jedan od investitora . Teresa je ucjenila Artura, napravila "ljubomornu scenu" i tražila je od Artura da izađe iz projekta. Međutim, on kao ozbiljan poslovan čovjek nije to dozvolio, i nije se dao ucjenjivati. Teresa nije očekivala da će on uopšte pomisliti da se s njom raziđe.  Laughing Njena faca u momentu kada je pristao na razlaz... Laughing Naravno, bila je očajna jer je izgubila i jednog i drugog. S Marianom se opasno poigrala, rekla mu je da ide u Cancun da razmisli o njihovom pomirenju da bi je on na kraju otkačio kada je čuo da je i Arturo bio tamo. Ipak na kraju su ona i Arturo izgladili stvari, i oboje će biti partneri sa Palomom na koju Arturo izgleda, ipak, nije ravnodušan. Priznao je da mu je prijalo ljubljenje s njom. Koliko sam shvatila, Ruben i Genoveva planiraju neku mućku s tim ulaganjem, ili je u stvari Ruben uložio novac koji njegov nego Mayrin.

Aida i Paulo planiraju vjenčanje, ona je naravno sretna i zadovoljna. S druge strane, Paulo se i dalje drogirao i nakon susreta s Teresom kada ga je kao po običaju spustila i ponizila. Rekla je da će se moliti da ga Bog ili "ilumine ili elimine". Paulo koji je i ovako nestabilan i nesiguran je pošao kod Fita i kupio još jednu dozu koja je bila fatalna. Kasnije je umro u bolnici. Sve se to dešavalo u vrijeme kada je Aida isprobavala vjenčanicu i imala probu frizure i šminke. Tako u vjenčanici je dotrčala u bolnici, a Paulo je umro u njenom prisustvu. Pred smrt je pomenuo Teresu po čemu je ona shvatila da je Teresa na neki način odgovorna. Moram priznati da mi je prvi put od početka Aide bilo žao. Margariti svaka čast kako je odglumila sve te scene. Kad realno pogledam njen lik je i bilo teže interpretirati od Teresinog.

Paula mi je isto žao na neki način, a Teresa mi je prvi put od početka izazvala ono gađenje koje mi je Rubi izazivala. Ok, jeste Paulo sam odlučio da se drogira, nije da nije znao što je droga. U tom smislu je on jedini odgovoran. Ipak, Teresa nije oprana od krivice. Pretjerala je. Za jedno srednjoškolsko razočarenje je nekog navela na put droge. Pitanje je da li bi Paulo sam posegnuo za tableticama. Kad je poslije bila očajna, jer "ona nije željela da Paulo umre" pomislila sam "Pa, što očekuješ kad se neko drogira? Psihijatrija, smrt ili zatvor su opcije." Kako god, Paulo je preskupo platio što se zamjerio pogrešnoj ženi.
Eto što od čovjeka uradi pogrešno vaspitavanje i loše usmjeravanje. Genoveva mu je davala i davala novac, nikada ga nije pitala što želi, što ga čini sretnim. Napravila je od njega slabića s kompleksima kojeg je neko poput Terese mogao navesti da posegne za drogom. On je u principu bio duboko nesretan, a niko oko njega nije to primjetio. Aida ga jeste iskreno voljela, ali njena ljubav je bila na neki način toksična. Teresu je posula nekim sredstvom za čišćenje poda po licu i očima i moram priznati da mi je nije bilo žao.

Na kraju, Fito dolazi kod Terese kući i ucjenjuje je sa papirom na kome je napisala Paulov raspored da bi ga mogao naći da mu daje drogu. Naravno, Fito nije neko s kim će moći da manipuliše.

Još jedno iznenađenje na kraju 53. epizode. Paloma je spomenula dijete koje ima s Arturom.

Sve zaboravljam prokomentarisati odnos Refugio i Armanda prema Teresi i Rositi, odnosno činjenicu da su pravili razliku između djece. Armandu je Teresa očito miljenica, zbog čega je i Rosita očajnički željela zlatnu medalji da bi i ona učinila oca ponosnim. On nikad nije bio ni na jedno njeno takmičenje, dok je Teresi govorio da ona jeste previše elegantna i posebna za taj kraj u kojem živi. Za Refugio nisam sigurna da li je preferirala Rositu, ali mislim da je bilo upravo onako kako je rekla. Rosita je više ličila na nju, i bolje su se razumjele, ali nije je preferirala u odnosu na Teresu. Ne znam ni za jedan slučaj, ni u realnosti ni u fikciji, da je preferiranje jednog djeteta u odnosnu na drugo izašlo na dobro.




____________
Teresa - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Tue Feb 19, 2019 12:51 am
prije neku noć sam sanjala da sam oteta u Mexicu

Bar ti je san bio zanimljiv. Ja u poslednje vreme sanjam neke napuštene zgrade. Suspect

Ipak svo vrijeme suptilno zavodi Artura i za njega je slobodna. Je li fora što je njega držala u rezervi?

Aha. U slučaju da Mariano ne ispuni očekivanja, tu je Arturo i tako je i bilo. Laughing

Nego, je li ona toliko nerealna da misli da će Mariano automatski po završetku studija otvoriti privatnu ordinaciju?

Mene mnogo ne iznenađuje što je po pitanju Marianove karijere imala tako bajkovitu predstavu. Štaviše, njena veza sa Marianom je bila sva bajkovita, jer je Teresa na Mariana gledala kao na hrabrog viteza iz bajke koji će je izvući iz kandži siromaštva. A on u stvarnosti nije taj vitez i to ju je razočaralo. Mariano, onakav kakav jeste, joj ne odgovara. Tako da je nade polagala u sliku idealnog Mariana koju je kreirala. A drugo, tu su i ego tripovi. Teresa je ubeđena da bi radi nje svako išao protiv svoje suštine, uključujući i Mariana.

U jednom minutu je pomenula Cancun, a onda kako je roditelji nisu nikad mogli povesti u Acapulco.

A to je verovatno rekla u smislu da je roditelji nigde nisu mogli voditi, pa ni u Acapulco koji nije puno daleko i nije neki neviđen luksuz.

Ima li veze Aurorina majka s tim? Samo znam da je igra Eugenia Caudurro i da će (valjda) ispasti da nije neka cvjećka.

Znam da će se Aurorin otac zaljubiti u Juanu i da će se ona dvoumiti između njega i Cutberta (Cutberto? Suspect), ali ne znam da li se njih dvoje od ranije poznaju. A Aurorina majka će se pojaviti iz razloga hmm...interesne prirode.

31.-34. epizoda...

Ponekad ne mogu da se ne zapitam da li je Teresa stvarno natprosečno inteligentna ili je jednostavno okružena natprosečno velikim budalama, počev od njenog oca. Dobro, ruku na srce, Armando joj je otac i razumem da je slab na nju, da mu je stalo do toga da napreduje i da je njegova roditeljska dužnost da joj u tome pomogne. Ali slažem se sa tobom Kristina da je mlakonja, previše joj dopušta. Još kad krene da urla na njega, a on se onako ućuti Neutral Za Teresu on ne predstavlja autoritet, ne poštuje ga. Voli ga na svoj način, ali ga ne poštuje.

Međutim, njen otac nije glavni razlog iz kog sam se zapitala čija je natprosečnost prevagnula. Ovo je...

Naravno iz svega toga Teresa ipak profitira jer joj je Esperanza dala vrijedan nakit koji joj je Ruben poklanjao.

Esperanza je odvela Teresu u njeno i Rubenovo ljubavno gnezdašce, pričale su o Rubenu i pošto Teresa sada zna da se radi o Aidinom ocu rešila je da promeni ploču i ubedi Esperanzu da se pomiri s njim, usput ga predstavljajući kao Mayrinu i Aidinu žrtvu. Logično, Teresi je bitnije da napakosti Aidi nego to što će Esperanza po hiljadu i neki put ispasti debil. I ispala je, jer je popustila i poverovala u verodostojnost "dokaza" Rubenovog izvesnog razvoda (ako se ne varam, Ruben je tu nešto lažirao, Mayrin potpis čini mi se).

Ali da se vratim na nakit...Dakle, Esperanza je Teresi dala skupocen nakit koji joj je Ruben poklonio, zato što je Teresin otac u ozbiljnim dugovima. Tačno, Teresina porodica zasigurno ne pliva u parama i malo je falilo da ih izbace na ulicu zbog neplaćanja kirije.

Ipak, kad već pričamo o porodicama nezavidnog ekonomskog statusa, ni Esperanzini nisu Rokfeleri. Jedva sastavljaju kraj sa krajem, kupaju se u XXXL lavorčini umesto u kadi kao sav normalan svet i pritom ih ima ko Cigana (sorry na izrazu). Ah da, i dvoje članova te porodice su poprilično stari ljudi, dok je jedan član bolovao od malignog tumora bubrega i ostao je bez jednog bubrega. I uprkos svim tim činjenicama, Esperanza je prokleti nakit poklonila Teresi umesto da ga je prodala i zadržala novac. Makes sense. flower

Što se tiče nesuđenog izbacivanja Terese i njenih iz komšiluka, ne čudi me što Teresa nije želela da pruži svoj doprinos i iskoristi ček koji joj je dao Arturo. Ona zna da ima gde da ode, sve i da je u krajnjem slučaju izbace. Da se taj scenario odigrao ranije, možda bi joj bila veća frka, ali sada je Arturo uveliko zaljubljen u nju i...Rešenje je tu, nadohvat ruke.Laughing

Teresa se odselila kod Artura i veoma brzo zauzela poziciju gazdarice kuće. Naravno, ona nije htela da stvari tako ispadnu, ali njena zla drama queen majka ju je u saradnji sa zlim Marianom primorala na taj korak. Ta žena je podržala prevaranta Mariana, umesto sopstvene i jedine ćerke i ne samo to, nego se čak i usudila da dobije plućnu emboliju pred Teresino putovanje u Cancun.Shocked  A dotični prevarant se drznuo da ne ispoštuje Teresine naredbe i pozove na proslavu ljude koji nisu bili na spisku koji mu je Teresa dala. I još je napravio proslavu u nekoj običnoj kafančugi. Strašno No

Bez zezanja, kao što sam već rekla, Teresa i Mariano nisu jedno za drugo, jer im se prioriteti drastično razlikuju. Ambicije im nisu usmerene ka istim ciljevima i ono što je za njega uspeh, za nju nije i obratno.

Hoće li to Armando definitivno ostati bez posla ili će mu onaj matori fosil dati novu šansu?

Lignjoslav Fernando se pojavio. Kako Arenas debilno izgleda, haos. A tek kad se pojavi njegova gromoglasna mater...Treba to izdržati. confused

Mayra i Aida poverovale Rubenu...Ne znam ni šta sam očekivala, s obzirom na to da njih dve nisu baš poznate po pronicljivosti, a Aida koja se gadno izblamira posle svakog okršaja sa Teresom...Devojka je ograničena na svim frontovima.

Njegova pojava mi je sada tako žalosna. Kasnije je zaprosio Aidu mrtav pijan i bez prstena, a ona presretna! Kako malo sebe cijeni!

Oboje su žalosne pojave i oboje su na različite načine sami sebi najveći neprijatelj. Aidina prosidba mi je transfer blama. Nisam sigurna da li mi je jadnije njegovo pijano-drogirano stanje ili njeno ushićenje što je zaprošena. Paulovo drogiranje mi savršeno ide uz njegov lik, i kada sam prvi put gledala seriju pretpostavljala sam da će se odati nekom poroku.

Slabić jeste, ali nije malouman.

Ne mora ni da bude malouman. Dovoljno je da ne nalazi smisao života ni u čemu i da ga ne bude briga ni za šta, pa ni za sebe. Ljudi koji sistematski uništavaju svoj um i svoj organizam su puni nezadovoljstva i osećaja nelagodnosti u sopstvenoj koži, a nemaju volje ni hrabrosti da postojeću situaciju menjaju u svoju korist.

Sa druge strane, Aida se npr. ne drogira, nije taj tip, ali je takođe nezadovoljna i isfrustrirana, samo što to ispoljava drugačije, grčevito se držeći nekih socijalnih obrazaca i šablona u koje možda ni sama ne veruje.

Ruben reče Arturu da je praktično sve što poseduje zapravo Mayrino. Pa sad se setih da je Ruben manje-više muška verzija Terese. Laughing  Nije ni čudo što bi mu razvod od Mayre teško pao. Da li Aida zna da je i njen otac nekada bio rata de vecindad? flower  Kontam da zna, a to onda donekle objašnjava njene frustracije. Laughing

____________
Teresa - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Tue Feb 19, 2019 2:47 pm


Ponekad ne mogu da se ne zapitam da li je Teresa stvarno natprosečno inteligentna ili je jednostavno okružena natprosečno velikim budalama, počev od njenog oca.


I ja sam to pomislila juče kad sam gledala. Ne može se poreći da je inteligentna, ali to nije presudni faktor što joj ljudi vjeruju. Jednostavno ima sreće što je ljudi oko nje ili previše vole ili nisu pametni.


Ali slažem se sa tobom Kristina da je mlakonja, previše joj dopušta.


Posebno me nervira što ga ništa što ona uradi ili kaže ne može iznervirati. Što god uradila on na kraju kaže "da je razumije". Da mu spali kuću i tada bi je razumio.  Rolling Eyes Ne samo što Teresa ne poštuje njega, njego ni on ne poštuje svoju ženu.

Hoće li to Armando definitivno ostati bez posla ili će mu onaj matori fosil dati novu šansu?

Za sada ga nije ponovo zaposlio. Armando je prvo radio kao čistač u bolnici, a onda mu je Arturo dao posao. Što ti je veza, ha?  Laughing

Dovoljno je da ne nalazi smisao života ni u čemu i da ga ne bude briga ni za šta, pa ni za sebe. Ljudi koji sistematski uništavaju svoj um i svoj organizam su puni nezadovoljstva i osećaja nelagodnosti u sopstvenoj koži, a nemaju volje ni hrabrosti da postojeću situaciju menjaju u svoju korist.

Upravo je to ono zbog čega jednim dijelom krivim Genovevu. Da li je ona ikad upoznala svog sina? Da li  se pitala što ga ispunjava, što želi, o čemu sanja? Da li je primjećivala da je u dubini nesretan? Da li joj je ikako padalo na pamet da mu je potrebna pomoć da pobijedi svoje komplekse i neku vrstu depresije? Ni Aida, a vjerujem ni studiranje prava, nisu bili ono što je on želio. Ali, koga briga dok sin živi po njenim zamislima?  Rolling Eyes





54. - 61.

Ništa se specijalno nije dešavalo nakon Paulove smrti osim to što je Mariano otkrio Aidi Fitovo ime. I osim toga što je Aida odlučila da se osveti Teresi tako što će zavesti Mariana. I izgleda da joj uspjeva. Mada Mariano se već zagrijava za Auroru, očigledno mu smeta što ima dečka. Inače, Aurorin dečko je Martin, a ne Thomas.  Laughing Ne znam ni otkud mi ime Thomas. Ali, moram priznati da čovjek više liči na nekog ko se zove Thomas, a ne Martin.  Laughing

U svakom slučaju Aida se približila Marianu, navodno je zainteresovana za njegov dispanzer i počinje tamo da radi. Organizovala je tamo nekakvu lutriju te je Teresa poželjela da ponizi Aidu tako što će je natjerati da joj se izvini. Međutim, na kraju se svi sažale na Aidu, uključujući i Refugio ( kada se izvinjavala Refugio djelovala je iskreno), a Teresa je na kraju ponižena jer je Aida rekla kako se 4 godina pretvarala da su joj roditelji bogataši koji su stalno na putu. Prije svega toga su Mayri stigli papiri za razvod koje je poslala Teresa. Ruben naravno svim silama pokušava da se pomiri s njom, a  Arturo naravno nikako ne vjeruje da je papire poslala Teresa koja je iskoristila "napad je najbolja odbrana" metodu. On njoj slijepo vjeruje, dok ona planira da mu uzme sve što ima, razvede se i ode jednog dana s Marianom. E da, i + je spavala sa Marianom dan prije vjenčanja.

Kad smo kod vjenčanja dva momenta su bila interesantna kada je Teresa oba puta istjerala svoje. Prvo je slagala da je vjerenički prsten bacila u more u nastupu ljubomore pa joj je Arturo kupio novi, gigantskiji. Ne znam tačno što je htjela s tim, da li je poenta što je upravo htjela još skuplji prsten, ili je stvar samo u tome što joj je epizoda s prstenom samo pokazatelj da će od Artura moći da izvuče sve što poželi. Drugi momenat je vezan na vjenčanicu. Ja sam iskreno svo vrijeme čudila tome kako je pristala na to da joj Juana šije vjenčanicu. Uglavnom, Juana je vjenčanicu dovršila i uručila je Teresi upravo kada je njoj iz Španije stigla vjenčanica Vere Wang. Teresa je blago rečeno bila zgrožena Juaninom vjenčanicom ( mada i jeste bezveze), ali je zaista nehumano što je uopšte pustila da troši  vrijeme, novac i energiju na nešto što nije ni imala namjeru da nosi. Naravno, rekla joj je kako je vjenčanicu iz Španije naručio Arturo i da je njegov san da je Teresa obuče, i naravno sama Juana joj je onda rekla da nju nosi.

Juanina velika greška je to što je dozvolila da joj Teresa postane smisao života nakon što je umrla njena beba. Razumijem je, normalno je da je u nekome potražila utjehu. Ali, nikako se život ne smije svesti na članove tuđih porodica ako nemaš svoju. Ne govorim o tome da je ne treba voljeti i biti joj prijatelj, nego o tome da je greška da joj sve podredi. Juana je inače spavala s Cutbertom, ali ljubav im nije dugo potrajala. Cutberto je djetinjasto buket cvijeća od Aurorinog oca predstavio kao svoj, i kad je Juana to saznala ostavila ga je, ali naravno poslije je kukala.  Rolling Eyes Doduše, razonodila se kasnije na večeri sa Hectorom.

Jedan Teresin momenat me je nasmijao, i malo me je, samo malo, podsjetila na Rubi u prodavnici namještaja kada je htjela da joj prodavačica vjeruje na riječ da ona (njen muž) ima para da sve to plati. Naime, Martin (Thomas  Laughing ) je došao da uruči povjerljive papire Arturu koje je Arturo morao i potpisati. Teresa mu je zahtjevala da ih ostavi njoj, iako nema punomoć. Kasnije je pravnica Teresa rekla Arturu da je Martinu trebalo da bude dovoljno što je ona rekla da mu je vjerenica pa da joj ih da.  Laughing  lol!  Ono što je Teresi Martin mogao da da je bila pozivnica za aukciju koju je Paloma organizovala. Na aukciji su kratko bili Ruben i Mayra, bili su Mariano i Aida, Aurora i Martin i Arturo i Teresa. Teresa se očajno obukla, na gala događaj je došla obučena kao za disko. A, koliko vidim one pantalone joj i loše stoje, bar otpozadi. U svakom slučaju ona je sada dio elite, a dobila je akcije te je i ona sada partner u projektu "Vila Turquesa".

Palomino i Arturovo dijete je ustvari umrlo na porođaju i Artura je ta činjenica pogodila. Teresa mi je bila neopisivo odvratna kada je došla kod Palome, i govorila da Arturo nije pogođen smrću navodnog dijeteta, i da je Paloma sada stara da mu rodi djecu.  Evil or Very Mad Imala je još jedan morbidan trenutak kada je medvjedića kojeg joj je Mariano poklonio gušila jastukom ukazujući tako da će ugušiti svoja osjećanja prema njemu. Dalje, ne vidim po čemu je drugačija od Aide u smislu preziranja manje bogatih ljudi osim što je kulturnija od nje. Prvo, blam je vlastitih roditelja i dala im je priručnik da se nauče ponašati da je slučajno ne bi obrukali na svadbi. Jesam za to da ljudi trebaju da imaju manire, i da ne moraju biti potpuno lišeni svakog osjećaja za pristojno ponašanje ako su siromašni. Ali, Teresa im to ne govori za njihovo dobro, već joj je stalo što će pomisliti bogataši, a nije imala ni najblažu namjeru da im ona pokaže kako se trebaju ponašati. Ono dala im je knjigu i to će sigurno napraviti čudo. Refugio je rekla da na kraju neće ni ići na vjenčanje što podržavam, ali se predomislila i na kraju je časove dobila od Aurore i Martina.

Dalje,  kada je Teresa predstavljala Fernandu učesnike u projektu nije mu predstavila Martina misleći da je on običan potrčko. Kasnije na aukciji je saznala da je on ima lanac restorana i da je Palomi besplatno ustupio svoj prostor za održavanje aukcije.

Kad smo kod Martina i njegovih restorana... Aurora je uz njegovu pomoć pravila pizzu i večerali su njen otac, Juana i njih dvoje zajedno. Kad je Hector zvao Juanu na večeru rekao je da Aurora sprema i to jelo koje jedino zna napraviti. lol! Prijatno ga ja iznenadilo što je za večeru bila pizza, a ne to drugo jelo ( nisam shvatila koje). lol!

Genoveva mi ne djeluje pretjerano ožalošćeno, mada mislim da je više do glumice nego do lika. Kad je umrla Ignacia u LCDAL čini mi se da je potpuno isto prenijela emocije kao ovdje. U svakom slučaju, Genoveva ne odustaje od Rubena, jedva čeka da se on i Mayra rastave, a pred njom glumi sreću što postoji mogućnost da se pomire. Mayra bi stvarno bila blesava ako mu pređe preko toga. Aida je pametno savjetuje, za divno čudo, i hoće da ona preuzme brigu o majčinoj imovini. Potpuno joj se razbila slika idealnog oca. Da je pametna prošla bi se Terese i razmislila bi da se zaista uključi u Marianov projekat srcem, jer bi tako nešto dosta koristilo praznoj, nesretnoj i ogorčenoj osobi kao što je ona. Ali njoj je u svemu tome jedini cilj zavesti Mariana i povrijediti Teresu. Žalosno je što joj je projekat muškarac kojeg ne interesuje, koji balavi za Teresom i ljubomoriše zbog Aurorinog dečka.

Esperanza - ista meta isto odstojanje, đubre od Rubena joj zabranjuje da ide na Teresino vjenčanje što Teresi ni najmanje ne smeta. Bitnije je da Arturo ima dobar poslovni odnos sa Rubenom. Esperanzini roditelji su otišli  cheers  cheers nadam se za stalno.

Krelac od Porfiria i dalje drži zaključanu onu malu. Na kraju joj je dozvolio da ide u školu u pratnji neke debiluše koja je čuva. Ne znam kako ih nije bilo blam da snimaju scenu u kojoj ona kišobranom "brani" malu od Johnnyija. A on je posebna priča. Nema on još uvijek ni "m" od muškarca. Rolling Eyes


Luisa je odlučila da neće biti señorita decente i spavala je sa Fernandom. Bilo mi je čudno kako se uplašila od brata kad ju je nazvao baš nakon tog čina i kasnije kad je rekla da ga ne može ni pogledati u lice. Ali, kad razmislim, sve je to razumljivo. Njoj je on i otac i majka, i doživljava ga kao vrstu autoriteta, a ne samo kao brata. Ipak, Luisa nije u fazonu da sex mora biti prve bračne noći i da se obavezno moraju vjenčati ako su spavali, već jednostavno voli čovjeka i prvi sex je trebao biti upravo s nekim posebnim koga jako voli. Teresa me je iznervirala kad ju je iskritikovala. Pa ona prva je spavala s Marianom, jer ga voli, što je posve normalno, a sada Luisi mudruje kako se ona suzdržava i kako je to nešto pohvalno. Istina je da je Arturo ni najmanje ne privlači koliko god da je zgodan, i da prema njemu ne osjeća ništa više nego divljenje jer je ugledan i uspješan u svojoj branši.

Što se Luise tiče, stava sam da djevojka kao što je ona treba biti pažljiva kada je u pitanju "odabir" osobe i momenta kada će prvi put imati sex. To kažem jer je u pitanju izuzetno emotivna osoba koja ne poznaje muškarce, koja se jako vezuje i koja je jako romantična.  Jer, kasnije kad ta veza završi na način na koji je završila... Ok, ovo što pišem je teorija, ne može niko birati koga će voljeti i ko će ga privući, i naravno da na početku neće razmišljati "što ako me povrijedi, osjećaću se još gore jer smo spavali". Moja poenta je da nekim djevojkama mnogo više znači taj prvi put i sam čin sexa s voljenom osobom, dok je kod mnogih to čisto fizička stvar, radoznalost i nema nekog uplitanja emocija ni romantičnih snova. Nije sve ovako crno ili bijelo, naravno, ali suma sumarum, Luisa je svoje povjerenje dala pogrešnoj osobi.

Fernando kasnije odlazi u Španiju da prime svoje milione eura, jer će suđenje oko njegovog naslijedstva izgleda biti okončano u njegovu korist. Pomenuo je Luisi i svoju mamicu. Moguće je da će se vratiti s njom. Znam da će biti na Arturovom vjenčanju.



____________
Teresa - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Tue Feb 19, 2019 10:46 pm
35.-38. epizoda...

Teresa i Arturo više neće morati da kriju osećanja (u Teresinom slučaju "osećanja" Laughing ), ni međusobno, ni od sveta. Za njihovu romansu su saznali oni koji treba da znaju. Sve je tu - Arturova ljubav, Arturove namere sa već kupljenim vereničkim prstenom i Arturov novac. Teresa će, osim definitivnog napuštanja komšiluka, dobiti još dosta toga udajom za Artura. Šteta što Refugio ne podržava Teresu u njenim planovima, iako joj je Arturo dokazao da je dobar i ispravan čovek, čak joj je i prsten pokazao. Laughing

Refugio bolje neka prihvati da je Teresa ambiciozna i beskrupulozna i neka bude srećna što se spetljala sa tipom poput Artura, a ne sa nekim gadom koji bi je iskoristio za zabavu. Znam, znam, teško je prihvatiti da imaš takvu ćerku, ali jbg...Ne može je promeniti u tim godinama, a ni kontrolisati. Ali istina je da je Armandovo tretiranje Terese kao princeze na zrnu graška kojoj je sve dopušteno dovelo do ovoga. I bez obzira na to kakva je Teresa, ovo...

U međuvremenu je izbila najstrašnija frka jer je Refugio čula da je Luisa pošla na put. Naime, Arturo je to sigurno uredio da bi bio sam sa Teresom u kući.

...je takvo seljačenje i odraz palanačkog mentaliteta. Komšijska prisluškivanja i ogovaranja, kolektivno trpanje nosa gde mu mesto nije, dizanje uzbune, Marianovo majmunisanje...Jako antipatična i zagušljiva atmosfera.silent

Teresa je Marianu vratila prsten s riječima da će ga zamijeniti za pravi s pravim dragim kamenom.

Ta scena mi je baš moćna. Svideo mi se Teresin gest bacanja prstena na pod dok mu govori čemu daje prednost. Ima nešto simbolično u tom momentu.

Interesantno mi je i to što Teresa postaje sve otrovnija prema Aurori, kako je samo bocka komentarima tipa "bilo bi mi drago da ti budeš ta koja će utešiti Mariana" i slično. Pošto i dalje voli Mariana, Aurora će joj tek sad ići na živce, jer je Mariano slobodan i svesna je da će Aurora pre ili kasnije napraviti korak. A više neće moći da igra na "ups, Mariano i ja se volimo" kartu, jer je rešila da se uda za Artura. Međutim, znajući Teresu, ne verujem da će mirno gledati kako se njen Mariano zbližava sa Aurorom.Laughing  Baš me zanima kako će Aurora sve to hendlovati.

Dobro je, Armando dobio posao čistača u bolnici, mada se Teresi ne sviđa ideja da joj otac bude neki tamo čistač i morala je da urla na njega...ponovo. Rolling Eyes

Esperanza razotkrivena, premda ne u potpunosti. Već vidim da će njeni dići ceo komšiluk na noge lagane čim otkriju istinu o Rubenovom bračnom statusu. Neutral  Naravno, Ruben je falsifikovao Mayrin potpis i nema nameru da se razvede, nego baš suprotno - izgleda da će od Mayre izvući novac koji mu je potreban za ulaganje u posao sa Genovevom. O kakvom se tačno velikom poslu radi?

Paulo je taaako jadan. Ono kad je prišao Teresi da se pohvali što će oženiti Aidu...Više me ni ne nervira, samo mi je patetičan. pale  Ništa od njega nije ostalo. Totalno je uništen, unesrećen i liči na živog mrtvaca. Jedino mi nije jasno kako je Aida olako prešla preko tabletica. Izvadio je tabletice i ponudio ih je Aidi, a ona uopšte to nije registrovala kao znak za uzbunu. Da li ona ima oči? Vidi li da Paulo 95% vremena nije pri sebi? Rolling Eyes

Luisi krenulo na poslovnom planu, njen projekat je pobedio i sa te strane neka bude happy, slobodno može i treba da bude. Ali na privatnom planu...Naizgled je čekaju lepi dani sa simpatijom iz detinjstva/tinejdžerstva (?)...Eh, kad bi znala kakvo će joj Lignjoslav iznenađenje prirediti. Otišla je u Cancun i tamo je s njim, trenutno su samo prijatelji i saradnici na projektu. Za Luisu šteta što se na tome njihov odnos neće završiti. Neutral

a uopšte nisam shvatila koji fax je Luisa završila i koji dio posla ona obavlja u tom projektu.

Čini mi se da je dizajn nečega, enterijera možda.

Pojavila se fosilova unuka Paty. Setila sam se da će ona na kraju ostati sa onim blentavim Johnnijem. A fosil Porfirio mi je skroz simpa u svojoj odvratnosti, unosi vedrinu u tmurni komšiluk. flower

____________
Teresa - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Wed Feb 20, 2019 10:38 am
Refugio bolje neka prihvati da je Teresa ambiciozna i beskrupulozna i neka bude srećna što se spetljala sa tipom poput Artura, a ne sa nekim gadom koji bi je iskoristio za zabavu.

Najvjerovatnije bi dosta majki u realnosti razmišljalo na taj način. Čovjek je dobar, usrećiće im ćerku, ona će uz njega napredovati, a ljubav...pa možda ga i zavoli vremenom.


Baš me zanima kako će Aurora sve to hendlovati.

Djelovalo mi je u jednom momentu da je pročitala Teresu, a onda je primila kod sebe dan prije vjenčanja i još je rekla u fazonu da sada zna da Teresa iskreno voli Artura. Laughing Nije je još uvijek upoznala, ali na putu je ka tome. Za početak kada je Teresa potražila nije htjela da prekine svoj sastanak, i da stavi Teresu na prvo mjesto zbog čega se Teresa naravno uvrijedila jer se svijet okreće oko Terese kao oko sunca.

O kakvom se tačno velikom poslu radi?

Vjerovatno o izgradnji turističkog kompleksa, možda neki blokovi sa luksuznim apartmanima kojima će cijene biti visoke te će po izgradnji objekta zaraditi na njihovoj prodaji. Teresa je u jednom momentu pitala Artura hoće li zadržati jedan apartman, ili će ih sve prodati.

Naizgled je čekaju lepi dani sa simpatijom iz detinjstva/tinejdžerstva (?)...

Prije bih rekla iz djetinjstva. Neutral Meni je taj momenat tako bzv. Ono djevojčurak od 12 godina otprilike se zaljubi u momka od 20 i nešto i pamti ga narednih 12 godina.





62. - 68.

Konačno se desilo i famozno vjenčanje. Mariano je mislio da mu se Teresa vratila i da će otkazati vjenčanje. I djelovalo je da se stvarno premišljala. Jadni Arturo, kad bi samo znao da bi zamalo doživio istu sudbinu da nije Teresi poslao vjenčani poklon, luksuzni automobil. Pred Aurorom je Teresa prvo rekla da se premišlja, a onda je rekla da se u stvari premišljala oko toga koju će vjenčanicu obući. A vjenčanica nije Vere Wang nego nepostojeće Vere Chang.  Embarassed  Laughing  (Btw, kakva je ono kravata bila na Arturu?  Laughing )Teresa me je opet podsjetila na Rubi. Rubi je u jednom momentu zamalo ostavila Hectora da bi se vratila Alejandru. Međutim, kada je skontala da je uz Hectora postala vlasnica hotela, predomislila se. Tako je i Teresa odlučila da treba da konroliše emocije i da bude iznad njih.

Vjenčanje nije prošlo kako je Teresa očekivala. Prvo se pojavila Paloma, međutim to nije bilo tako strašno. Ipak je dostojanstvenija od Mariana, došla je i pošla bez pravljenja skandala. Mariano je napravio skandal u katedrali, a onda se pojavio i na prijemu. Sreća nije bilo nikakve ograde da se penje po njoj i izigrava majmuna. lol!  Poslije je ispao skandal između Esperanze i Mayre, a kao vrhunac Cutberto je Juani pjevao serenadu.  Laughing Naravno, oba skandala su završila u novinama. Esperanza se inače pojavila da bi spriječila Mariana da napravi katastrofu. lol! E da, i roditelji su je obrukali tražeći pivo i sok umjesto vina ili viskija npr. a Armando je pogrešno oslovio nekog sudiju ili što li je već (nisam sigurna što znače ti izrazi)


Mayra je na kraju prihvatila da se Ruben vrati kod nje kući, ali od sada ona i Aida preuzimaju kontrolu nad njenim novcem i firmama. Takođe, bila je kod Esperanze da joj ponudi novac da ode. Rolling Eyes Naravno da je Mayra neće ni zagrliti ni cijeniti, ali mi nije jasno kako je za nju Esperanza jedini krivac. Više osuđuje nju nego Rubena. Naravno, mužići su uvijek nevinašca koja se spanđaju sa drugom jer je ona na njih bacili čini. Rolling Eyes Esperanza je valjda otišla iz kraja, negdje je iznajmila sobu. Počela je da se zbližava sa doktorom Ledesmom, ali ona je shvatila da je on navodno zainteresovan za neku doktoricu, a ne za nju.

Johnny je počeo da radi za Gemu, a Gema se udružila sa Fitom. Rolling Eyes  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad Onaj djeda još uvijek drži u zatočeništvu unuku, a sve više uviđam koliko je njegov odnos prema njoj bolestan.

Ni Teresin medeni mjesec nije prošao kako treba. Arturo se zbog posla morao vratiti te nisu otišli u Pariz. Naravno već su se svađali, Teresa je prekardašila sa shoppingom, dobila je limit (poput Rubi  Laughing ) a što je najgore Mariano se pred njom cmakao sa Aidom, a ranije joj je rekao i da mu se gadi. Aida je na vjenčanju rekla Teresi kako je došla samo da bi gledala kako joj ostavlja slobodan put za Mariana. Laughing Na kraju je Arturo saznao od Palome da Teresa i Mariano jesu bili zajedno, a i sam Mariano mu je rekao da su bili vjereni. Rekao mu je u fazonu "zadrži je slobodno" lol! Ali, najvjerovatnije će se Teresa izvući i reći kako svi lažu da su ona i Mariano bili u vezi. Rolling Eyes Arturo konta da Teresa nije bila nevina, ali navodno je nevinost izgubila sa Paulom, a ono što sada Artura zanima je to da li je spavala sa Marianom. Bolje da pita kad je zadnji put spavali s njim, a ne da li je. Laughing

Arturo je napravio skoro pa dramu kada je skontao da Luisa spava sa Fernandom, doduše prefinjeniji je od Refugio. S jedne strane razumijem njegovu brigu s druge strane mi je malo sick da odrasla žena polemiše s bratom da li je ili nije trebala da spava sa svojim momkom. Inače, Fernando se već zagledao u Teresu. Već je na vjenčanju pao kao neki flert dok su plesali.

E da. Je li Teresa konačno diplomirala? Bila je scena kada je svoj ukoričeni rad pokazala Arturu, kumi i majci, ali uopšte nije prikazana odbrana niti proslava diplomiranja. Pa oko njenog faxa se vrtjelo prvih 30 i nešto epizoda i na kraju kada ga je završila nije se tome posvetila prevelika pažnja. Teresa inače hoće da počne da radi za Artura, hoće da ima svoj novac koji će trošiti neograničeno.

____________
Teresa - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Wed Feb 20, 2019 11:08 pm
39.-42. epizoda...

Evo ga Mariano u svom dobro poznatom, majmunskom elementu.silent  Napio se ko stoka i napravio skandal u komšiluku zato što se Teresa udaje za Artura. Ubeđena sam da bi Mariano vrlo lako dobio posao u cirkusu, prirodni je talenat. Uglavnom, bila je i zvanična prosidba kod Teresinih roditelja, a prethodno je od Artura dobila verenički prsten i dok ga je grlila, pogledala je u isti i u sebi rekla que tonto.Laughing  Baš vala, que tonto. Teresa je, inače, inicirala priču o venčanju kada je izrazila želju da se što pre uzmu i da umesto proslave diplomskog bude njihova svadba.

Još jedna zvanična prosidba - Aida i Paulo. Genovevino mešanje je stvarno iritantno, ali nisam ni očekivala da će bebeee biti u stanju da važne odluke donosi sam i da stane iza njih. Međutim, Genovevine fiks ideje su Aidi i Paulu sada najmanji problem.

Prvo, Paulo ne može bez famoznih tabletica, a Teresa ga je prilikom njihovog najnovijeg susreta u Rubenovoj kancelariji velikodušno podsetila da ga smatra nesposobnim slabićem koji zavisi od majke i...od tabletica. Plus, dotukla ga je time što se udaje za Artura, kome je i sam Paulo svestan da ne može da parira. A drugo, Aida je dobila sličicu od Terese na mail, sličicu od koje joj je krv proključala. Laughing  Kakvo li će joj objašnjenje njen divni otac servirati? Treće, Aidu muči misterija Teresine udaje, premda pretpostavlja da je budući mladoženja taksista Mariano.

Teresa se kao zagledala da provjeri da nije onaj isti koji je njoj Paulo jednom dao. Onda je dodala da ipak nije, jer je taj imao veći kamen.

Haha, odlična scena. lol!  I svidela mi se ona Teresina zelena haljina, divno joj stoji.

Aurora mi je trenutno psihološki interesantna.

Nije je još uvijek upoznala, ali na putu je ka tome.

Da, deluje mi da Aurora nikada nije bila zaslepljena Teresom kao npr. Luisa. Aurora opaža Teresine sitne pakosti, primećuje šta Teresa radi, kako se ponaša...Na čisto racionalnom nivou, Aurora zna da Teresa nije onakva kakvom se predstavlja, jer joj se reči ne slažu sa delima i činjenicama. Primer je to što je od Aide saznala da se Teresa udaje i što joj je jasno da je Teresa nije zvala da joj to saopšti, iako tvrdi da jeste. To su proste činjenice koje Aurora ne odbacuje tek tako.

Aurora je htela da pokuša sa Marianom, ali Teresina burna reakcija na fijasko ručku kojim je Teresa želela da je počasti ju je pokolebala. Posle je svom ocu rekla da joj je prijateljstvo sa Teresom važnije od potencijalne veze sa Marianom i mislim da se tu nalazi odgovor. Aurora je od onih osoba što smatraju da je njihova obaveza i dužnost da udovoljavaju drugima, a iza toga se krije strah od tuđih mišljenja i kritika, strah da će ispasti sebične i samim tim manje vredne ljubavi i poštovanja ako sebe stave na prvo mesto.

Kod Aurore je to sigurno povezano sa tim što ju je majka napustila. Podsvesno veruje da ne zaslužuje da bude voljena takva kakva je i plaši se napuštanja, te strogo pazi da ne uvredi i povredi bliske joj ljude da je ne bi napustili. To je otprilike ono "ako me je rođena majka odbacila, zašto ne bi i drugi?" A "oštećene" osobe kao što je Aurora su idealan plen za predatore poput Terese. Rolling Eyes

Dosadne su mi scene u Cancunu. Kontam da će biti zanimljivije kada dođu Arturo i Teresa, ali sad me strašno smara Luisino muvanje sa Lignjoslavom i zivkanje Terese na svakih tipa 15 minuta da je pita za ljubavne instrukcije oko Lignjoslava. Suspect

Jadan Ruben na ručku sa gospodom iz komšiluka. Neutral  Kako mu je bilo neprijatno što sedi za stolom sa njima. Mada, ne bi trebalo da ga bude blam. Ipak je to slika i prilika okruženja u kojem je odrastao i iz kojeg je pobegao oženivši Mayru. flower

____________
Teresa - Page 3 GeMuxua
Sponsored content

Teresa - Page 3 Empty Re: Teresa

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum