Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Mon Mar 11, 2019 1:26 pm
I kakvo mišljenje onda treba da imam o njenom liku? Iznerviram se kada se setim kako su na početku serije spominjali Teresinu glad za učenjem i obrazovanjem kao da će ta osobina zaista odigrati bitnu ulogu.

Jedino čime je postizala sve što je "postigla" jeste vještina zavođenja. Jedino je fakultet završila svojim trudom, ali na kraju je skroz nebitno to što je advokatica.



Ja sam završila "Teresu" sinoć. Što znam, ne može se reći da je loša, ali nije ni toliko dobra koliko je dižu u nebesa. Sa sporednim pričama, Huanom, Cutbertom, Johnnyijem i cijelom Esparanzinom familijom su sve zabrljali. Previše vremena je otišlo na gluposti. Moj najveći problem je ovdje što se nisam uspjela emotivno unijeti u priču niti saživjeti sa likovima. Npr. u "Rubi" to nije bio slučaj. Bukvalno sam mogla da bolujem sa Elisom kada je saznala za muževu izdaju (pa i sa Liliom), sa Soniom nakon silovanja, sa Genarom kada je ostao bez obje žene, sa Maribel kada je ostavljena pred oltarom, sa Cristinom i Cayetanom zbog svega što su prošli... Elenu da i ne pominjem. Dok me ovdje ni jedan lik nije dotakao. Bilo je momenata kada mi je bilo žao likova, Aidu nakon smrti Paula, Refugio nakon smrti Armanda, Esperanze kada su joj oteli bebu...ali ipak ništa me nije tako duboko dotaklo. Možda je i stvar u tome što mi glumačka ekipa nije legla (sem Sebastiana) dok je u "Rubi"  bilo meni mnogo dragih glumaca. Sve je to stvar ukusa, ali za moj ukus je ovdje jedino glavna priča ok i čak  je i ta priča imala dosadnih momenata. Najbolje epizode su bile oko 50. kada je Paulo umro, i od 135. pa nadalje. Dakle ni 20 epizoda od 151 što je nedovoljno da bih se posebno vezala za priču.





149. - 151.


Je li moguće da je Genoveva toliko glupa da nije izbacila tepih na koji je Fito krvario?! affraid Još ubjeđuje policiju da joj se vino prosulo. Laughing Uglavnom, našli su Fitovu krv, naravno,  tragove u njenom automobilu i onaj ukras s kojim ga je udarila u Rubenovom stanu. Ruben je u međuvremenu ispalio i otišao sa njenim novcem u neki pansion, ali kasnije je zvao i Genoveva mu se priključila. Međutim, Ruben je uhapšen u Teresinoj kući kada je htio da joj traži novac i Fernandov avion. Očito je izdao Genovevu, te je i ona uhapšena. U zadnjoj sceni je u zatvoru i standardno, zatvorenice su je uzele na zub. I sad se pitam što je to njoj trebalo? Ruben, petljanje sa Fitom, otmica... Imala je sasvim lijep i pristojan život, stvarno je idiot kad je to stavila na kocku. Ok, znam, izgubila je sina, ali svejedno je glupo postupila.

Ruben je ubijen u zatvoru, Esperanza je dobila svoje dijete nazad, i na kraju je trudna sa Ledesmom. Super...

Aurora i Mariano su se vjenčali, opet sve super...

Huana i Cutberto standardno... Nisu usvojili, ali moći će za 3 godine...

Johnny je skakao od sreće kad ga je Porfirio prihvatio. Djeda je uplatio unuci neki napredni kurs za šivanje, a Johnnyiju povjerio svoju mehaničarsku radionicu. Čudo da na kraju nisu smuvali Refugio i Porfiria, nego kontam da su ipak scenaristi imali milosti za Refugio... Very Happy


Aida je imala ok kraj. Otvoren je, ali na kraju vidimo da je prevazišla svoje ogorčenje i prazninu koju je nosila. Ko bi rekao da će mi ona na kraju biti interesantna? Na kraju krajeva njena jedina loša strana je razmaženost i hirovitost i to što (opravdano) nije podnosila Teresu. Interesantna mi je bila u scenama kada je saznala da je Ruben oteo Rodriga, kada je vidjela oca kako prijeti Esperanzi pištoljem. To su momenti kada joj se potpuno srušila slika o idealnom ocu. Na kraju se da naslutiti da će prihvatiti polubrata. Scena sa njom, Esperanzom i Mayrom mi je super. I love you Zadnja scena u kojoj se pojavljuje Aida je u Teresinoj kući. Nije je nazvala rata de vecindad. Došla je da joj kaže da je njena osveta završena i ukratko da neće više da se zamajava s njom. Postigla je ono što je htjela, a to je da svi saznaju istinu kakva je Teresa. Teresa se ranije iživljavala nad njom zbog Rubenove smrti i rekla da je bolje biti ćerka pralje i mehaničara nego ubice. Ok, dokazala joj je svoju poentu. Ali ne smatram da je Teresa ta koja je triujumfovala nad Aidom. Izgubila je i oca i majku i većinu ljudi koji su je voljeli, dobro, sem Artura. Aida jeste saznala bolnu istinu o ocu, jeste joj se porodica raspala... Ali, ipak je sazrela, nastaviće da se bori sa majkom, a ima prijatelje, one koje je Teresa izgubila. Teresa je moralno sve više i više propadala posebno od Paulove smrti pa na dalje (ako izuzmem ono apsurdno i neuvjerljivo pokajanje), dok je Aida od tog momenta sazrijevala i napredovala. Na kraju je odlučila da će biti sama neko vrijeme, neće juriti da obavezno ima momka, odmoriće od svega i početi od nule.

Btw, baš je bila slatka u zadnjim epizodama kad su joj stavili rajf i malo sklonili kosu sa lica. I Mayra je imala dobru frizuru nakon što se vratila sa puta, banana punđu. Ja je često pravim, ali nikako ne mogu da izvedem da mi kosa naprijed bude skroz zaglađena kao Mayri, pa je moram namještati ukosnicama da je koliko toliko spljoštim, jer djeluje natapirano.


Hajdemo na glavna dešavanja.

Teresa je razvedena, i ona i Fernando objavljuju Refugio da su zaljubljeni i da će se vjenčati. Refugio je naravno pozlilo. Kontam da je neprijatna vijest, ali ovo je pretjerano. Vječito skapava i guši se kad čuje nešto  o Teresinom ljubavnom životu, a na kraju je Armando taj koji je umro od srca. Na Juanino pitanje zašto toliko žuri s vjenčanjem, je li trudna, Teresa je odgovorila: "Kako ćemo imati odnose kad nismo vjenčani?" Svetica, nema što.  Laughing U svakom slučaju, Arturo je dao ponudu Teresi da spavaju noć prije njenog vjenčanja.  Laughing A, Fernando je imbecil kakvog nema. Prepisao je Teresi pola svojih firmi i dao joj generalnu punomoć, da mu mama na sudu ne bi uzela imovinu. Naravno, što Teresa radi? Prodaje firme i postaje bogatija za 300 000 000 dolara, nakon čega saopštava Fernandu da se neće udati za njega. Teško je opisati rječima na što se srozao u tim momentima kada ga Teresa ostavlja. Najbolji dio je ono da mu je uradila isto što i on Luisi, ono kao osvetila je Luisu.  Laughing


U međuvremenu su se Fernando i Oriana posvađali, on nju odbacuje, nakon čega je Oriani pozlilo. Imala je moždani udar i ostala skroz nepokretna. Teresa nije propustila priliku da se iživljava nad njom.  Evil or Very Mad Kako god, nije mi se svidio Orianin kraj. Radije bih i da je umrla. Sin joj je saopštio da je bila u pravu ( pazi čuda) i da ne namjerava da se ženi. Ukratko, nastaviće sa starim životom. E sad mi jedino nije jasno da li mu je ostalo išta od njegovog bogatstva, da li je tačno da je samo jednu polovinu prebacio Teresi? Mada nije da jadan nije pokušao nešto sa Luisom koja je sada trudna. Naravno, za razliku od brata, ona ima dostojanstvo i otkačila ga je. Luisa ispade maltene nebitniji lik od svih iz vecindada npr. Od kada je Fernando ostavio jedva da se i pojavila i uopšte nisu dali pojašnjenje ni gdje je pošla ni čime se bavi ni ima li sredstava za život nakon Arturovog bankrota. Još jedna zamjerka je što ona i Teresa više nisu imale zajedničkih scena.

Teresa, Refugio i Huana... Kontam da je bila poenta da one konačno progledaju i da nikad ne bi progledale da nije onakvog Teresinog postupka. Scena sa novinarkom iz Španije koja intervjuiše Teresu kao buduću suprugu pripadnika španskog plemstva je dobra. Rekla je da su joj roditelji mrtvi, a da je Juana njena dadilja, odnosno služavka od malih nogu. Bilo joj je bitno da se ne sazna da je Fernandova buduća žena skromnog porijekla. Uzbuđeno je pričala o časopisu u kojem će izaći...a svo vrijeme je valjda planirala da proda firme, zadrži novac i otkači Fernanda. Procas prodaje tih firmi je već bio pokrenut, pa mi nije jasno čemu onakvo ponašanje. Jedini odgovor je taj da je to bio jedini način scenaristima da Refugio i Juana skontaju kakva je njihova princeza. Odlične su bile scene na Juaninom rođendanu kada je odbacuju. Jedino je bilo malo vještački ono kad su svi okrenuti leđima i ne mrdaju. Bilo mi je tužno kada je Refugio ridala na krevetu. Sad Kasnije je bila još po jedna scena sa Juanom i Refugio, ali su ostale pri svome da joj ne praštaju.


Entre ser y no ser, yo soy... sama u ogormnoj kućerdi  i odbačena od svih ljudi koji su vrijedili u njenom životu. Tačno je da ima novac koji će joj obezbjediti lagodan život, putovanja, najbolje ljekare (ako joj zatrebaju) i sve već što ide s novcem. Naravno u nekom smislu se ne može reći da će biti sama, jer kada su ljudi sa novcem sami? Uvijek će imati "prijatelje", a za prijatelje je već pitanje. Nije mala stvar ostati bez majke i bez prijatelja kao što su Juana, Mariano, Aurora,  Esperanza, Luisa, bez čovjeka kao što je Arturo (mislim ono jeste šonjo, ali je njoj  dobar muž) Ali njoj je očito bilo bitnije da postane bogatija i uglednija od onih koji su joj se rugali nego da sačuva one koji je vole. Nije poenta u tome što prezire kraj u kome je odrasla već je prezrela i ljude koji su dijelili istu tu sudbinu iako su je svi oni voljeli...U zadnjem razgovoru sa Esperanzom je pokušala da Esperanzu izjednačiti sa sobom, jer je i ona bila, jelte, sa ljudima bogatijim od sebe, samo im nije previše tražila. Ali, ne. Esperanza je bila vođena osjećanjima, a to što je imala sreću da je Ledesma izvuče iz one rupetine je druga stvar.

I da je ovako ostalo bila bih zadovoljna. Odbačena i na neki način sama. A + bi je pratila priča da je vjerniku maznula bogatstvo ( i to legalno Laughing ) i da ga je onda otkačila. Ali, neee.... U roku od par dana se pokajala i naprasno promijenila. Gazila je maltene preko svih i svačeg da se dočepa paretina i one kućerine. Bojala se siromaštva više nego ičega, i onda se onako iznenada pokajala kao da je to neka odluka danas ću imati crnu kosu, a sutra plavu. Rolling Eyes  Daje svoje bogatstvo Palominoj fondaciji, kao i kuću (ako je neko drugi odbije, a nije rečeno ko), a prije toga je ponudila Fernandu da mu sve vrati što je on odbio.  Shocked Da je prošlo nekoliko godina tokom kojih je bila sama i ogorčena, tokom kojih je razmišljala o svemu, možda bi donekle imalo smisla. Ali, hadje i to nekako da progutam da nije zadnje scene u kojoj se ona i šonjo mire. Za nju bi najveća kazna i bila da se pokaje i da ne povrati sve ono što je izgubila. Ali, Arturo koji joj je prešao preko prevare s Marianom, preko toga što je glumila emocije, preko prevare s Fernandom (iako nisu spavali to je bila prevara), preko Luisinih suza, preko uzimanja bogatstva Fernandu mi je katastrofalno. Kako uopšte može biti siguran da se stvarno pokajala i da ga nikad više neće zeznuti? Uopšte ne mogu reći da je kraj za Artura sretan. Ali, kao i uvijek, likovi  ne mogu nikako da zaborave  onu u koju su bili zaljubljeni, i nemoguće je da glavni lik zaboravi Teresu, i da se zaljubi u pametnu, sposobnu i atraktivnu Luciju. Žao mi je što ona gubila vrijeme na čovjek bez kičme i dostojanstva. Rolling Eyes

Još nešto. Ako se Teresa pokajala što nije potražila i Luisu da joj traži oproštaj? I, kako Arturo može da očekuje da njegova sestra to prihvati, da sreće Teresu i ima dodira s njom tokom cijelog života? Nerealno mi je da je onda sa Luisom mogao sačuvati dobar odnos. I ona saobraćajna nesreća je bila višak.

Sve u svemu ono što je najveće razočarenje je razlika u Teresinom liku na početku i nakon udaje, što smo već par puta i konstatovale. Od tolike priče o karijeri, o njenoj borbi za bolji život, o njenoj inteligenciji sve se svelo na zavođenje Artura i Fernanda. Sve materijalno što je stekla, stekla je vrckanjem oko bogatih muškaraca što ju je izjednačilo sa Rubi i ostalim sponzorušama iz svijeta sapunica. Šteta, jer je mogla biti odličan lik da je posvećena pažnja njenoj karijeri i profesionalnim postignućima. Neka je negativka, neka i u karijeri pravi spletke, što god, samo da smo je vidjeli kako radi zanimanje za koje se školovala. Ovako  je bilo onoliko vriske oko njenog faxa, a sve što je uradila nakon što ga je završila...zavodila je muškarce. A najveća prednost njenog lika  i ove serije je trebalo biti to što je u tom smislu drugačija od stereotipnih negativki...Ovako ustvari ispala i još gora  od tih negativki, jer je završila fax i žarko željela karijeru da bi onda više puta pravila frku, poput razmažene djevojčice,  oko Arturovog posla koji je i njeno zanimanje.

Pogledala sam i dva alternativna kraja. Onaj kad Teresa zavodi klijenta ide uz njen lik, ali ne ide uz ostatak scena iz zadnje epizode. Zašto bi vratila sve ono što je "stekla" da bi opet zavodila nekog trećeg i počela on nule? Kraj u kome je Fernando ubija mi se najviše sviđa pod uslovom da nije bilo scene u zadnjoj epizodi u kojoj oni maltene mirno razgovaraju, a on odbija da mu vrati novac. Uzela mu je bogatstvo, mogućnost da sa Luisom i djetetom formira porodicu, zavadio se s majkom koja je nakon te svađe ostala invalid... logično je da mu pukne film i da je u nastupu bijesa (možda nakon majčine smrti) upuca.

PS One cipeletine koje je Teresa često nosila u zadnjim epizodama su baš ogavne, sa unutrašnje strane stopala zatvorene, a spolja otvorene.  confused Način šminkanja su potpuno promjenili, mada mi se ne sviđa kako joj stoji crno-siva sjenka. Ali, je zato imala dobrih haljina. Poseban naglasak na rozu na Juaninom rođendanu i na ljubičastu u zadnjim scenama.  I love you



____________
Teresa - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Mon Mar 11, 2019 11:53 pm
101.-104. epizoda...

Približava se katastrofa sa Saenzom, Arturo je pod stresom, Teresa takođe (zna se zbog čega)...Ali i ja moram da prokomentarišem ono što si ti Kristina već komentarisala. Ogroman i neoprostiv propust je što Saenza uopšte neće prikazati. Dave nas kojekakvim vecindad nebitnoćama velikodušno im poklanjajući minutažu, a čoveka koji je bio i još uvek jeste važna figura u Arturovom životu, čovek zbog kojeg će Arturo bankrotirati, čovek koji mu je pomogao da dokaže nevinost svog oca...Njega nam nisu predstavili. Šta je sa prioritetima? Zašto misle da su retardirani Johnny i seljak Cutberto relevantniji likovi od Saenza? Glupost.

Konačno ode i fejkerka Vanesa. Neizmerno mi je drago što je naletela na Artura i na zmiju poput Terese, pa joj je propao plan da uzme pola imovine Hectoru. Laughing  Žena je bolno patetična i u suštini slaba, čim je rodila dete samo zato što je Hector insistirao. Nije je on mogao naterati da rodi i ne liči na nekoga ko bi je primorao na tako nešto pod pretnjom smrću. Uostalom, zašto nije napustila Hectora kad je počeo da je smara sa insistiranjem na detetu? Ali jok, porodila se, ostala koju godinu tu, zaljubila se u drugog muškarca i pobegla. Rolling Eyes  Beskičmenjak totalni. Scene sa njenim ljubavnikom koga je ona izdržavala i koji ju je na kraju otkačio...Blamantno i zadovoljavajuće u isto vreme.

Hectorova ideja da daje Vanesi pare u zamenu za to da ona Aurori nastavi da izigrava dobru majku je bila užasno glupa. To jest, taj Hectorov sveukupni stav da Auroru mora i može da zaštiti od istine, patnje, razočaranja je jednostavno pogrešan. Aurora je odrasla osoba i treba je pustiti da živi kao odrasla osoba u pravom smislu te reči.

Sa druge strane, Aurora me je iznervirala kad je ladno stala na "majčinu" stranu, iako je i sama svesna da joj je sve ove godine otac bio maximalno posvećen, dok ju je majka ostavila i nijednom, doslovno nijednom ni na jedan način nije pokušala da stupi u kontakt s njom. Opet, bilo mi je žao kada je Vanesi prilikom njihovog ključnog i poslednjeg razgovora ispričala kako joj je izgledalo odrastanje bez nje i time je objasnila poreklo svoje preterane nesigurnosti.

Mogu misliti koliko je za dete psihološki traumatično napuštanje od strane roditelje, ponajviše majke i odrastanje sa tim saznanjem. Male su šanse da se takvo iskustvo negativno ne odrazi na formiranje ličnosti. Neutral

U sceni Rubenovog hapšenja sam uživala zajedno sa Teresom. Laughing  Toliko je cool momenata bilo...Npr, susret Rubena koji je naivno verovao da i dalje dominira nad situacijom i Terese koja mu je insinuirala da je na'ebao, a potom dolaze Aida i Mayra koja je demantovala Rubenove navode da nije dovoljno pametna za planiranje i sprovođenje osvete. Zatim Teresina izjava "Aida, prljav veš se pere kući", pa Rubenovo hapšenje na parkingu, da bi taj cirkus bio krunisan dolaskom Gromoglasne. lol!

Teresa joj je otkrila da je Mariano princ od Vecindada i da kao takav nije najbolji izbor za princezu kao što je Aida. Sasvim očekivano, Gromoglasna se malo zabrinula i upozorila je Aidu da se čuva Mariana, da bude oprezna i slično, bez obzira na to što ju je Aida ubeđivala da se Marianu može verovati. Very Happy  I da ne zaboravim, Teresa posetila Rubena u zatvoru i u svom stilu mu je rekla šta je imala.

Johnny maloumnik, reprezentativni primerak glupe osobe. silent  Bar je poslušao Mariana, prijavili su Fita i ono zelenaško prase Gemu, koja je srećom uhapšena. A Fito ne samo da nije uhapšen, nego je od poremećene Genoveve dobio poslić da otme Esperanzino dete kad se rodi.

Nije mi jasno pod kojim se imenom Fito predstavio Genovevi? Ona zna i pravo ime i nadimak lika koji je Paulu prodavao drogu, a on nije znao da je Paulo njen sin dok na kraju 104. epizode nije zapazio Paulovu fotku. Možda se predstavio nekim trećim lažnim imenom iz bezbednosnih razloga, pošto će ga policija sad svakako tražiti na osnovu prijave koju je Johnny podneo.

I vratio se Cutberto. Damn it.

____________
Teresa - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Tue Mar 12, 2019 11:07 am
Šta je sa prioritetima? Zašto misle da su retardirani Johnny i seljak Cutberto relevantniji likovi od Saenza?

Jedino objašnjenje koje mi se nameće jesto to što je publika telenovela možda većim dijelom upravo tog staleža te žele i njima da udovolje. Nego nije poenta u tom što su siromasi, nego što su obavezno i debili ako su siromašni. To je već vrijeđanje ljudi iz nižih slojeva društva. Ali, ako ih već prikazuju, onda su trebali ispoštovati i glavni lik i prikazati lik Sainsa koji je jako bitan za Arturovu ( i Teresinu) priču.


Hectorova ideja da daje Vanesi pare u zamenu za to da ona Aurori nastavi da izigrava dobru majku je bila užasno glupa.

Ne samo glupa nego i nemilosrdna. Na taj način bi Aurora živjela u laži i na kraju bi se razočarala u oba roditelja.


Nije mi jasno pod kojim se imenom Fito predstavio Genovevi?

I to mi je misterija. Što je najjače imala je njegov foto-robot i tek je skontala da joj je poznat nakon drugog susreta s njim.

____________
Teresa - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Tue Mar 12, 2019 10:03 pm
Jedino objašnjenje koje mi se nameće jesto to što je publika telenovela možda većim dijelom upravo tog staleža te žele i njima da udovolje.

Pre bih rekla da posebno njima žele da udovolje, što mogu donekle da shvatim. Ali Teresa je ipak priča čija premisa odudara od premise klasičnih sapunica i trebali su više pažnje posvetiti toj činjenici, uložiti više truda u istinski značajne likove u seriji. Ovim ne mislim samo na Teresu i Artura, već i na Luisu i Auroru.

105.-108. epizoda...

I ostvario se Teresin najveći strah - Arturo je izgubio slučaj i pošto je Saenzov jemac moraće da izmiri njegove obaveze svojom imovinom, a kako vrednost obaveza tj. dugova nije mala...Pa, ishod je Arturov bankrot. Žao mi je što mu se to desilo, ali mi je malo neverovatno da je neko poput Artura donosio tako nepromišljene i rizične poslovne odluke. Suspect  

Sad vidim koliko Teresu plaši siromaštvo, koliko je sve to opterećuje pokazuje i njen košmar u kome ona i Arturo žive u vecindadu. Shocked  Još ako je ona u svojoj glavi zbog Rositine smrti izjednačila siromaštvo sa bolešću, a bolest = smrt...Sve u svemu, Lignjoslav će joj od sada biti glavna meta.

Moram da se osvrnem i na razlog koji je doveo do gubitka slučaja. Dakle, Arturo je dokumenta važna za Saenzov slučaj poslao po Armandu. Bravo. Rolling Eyes

Arturo je poslao papire od kojih mu zavisi glava po jednom starcu.

Da, Arturo je zadužio jednog starijeg nemoćnog čoveka da odnese papire od kojih mu bukvalno zavisi egzistencija. Ako to nije neodgovorno ne znam šta jeste. A najjače mi je kad Fito napadne Armanda i ovaj mu govori "nemojte mi uzeti ove papire, jako su važni." Pa baš zato mu ih je i uzeo. Rolling Eyes  Da Armando nije napravio tu glupost, možda se Arturova saga sa Saenzom ne bi ovako okončala.

Ali Fita je Teresa samoj sebi natovarila na vrat. Ko sklapa dilove sa uličnim krimosima koji žive od zaobilaženja zakona ne može očekivati fer tretman. Ne znam dokle će je Fito ucenjivati, samo znam da je Teresa stavila žeđ za osvetom ispred razuma onog trenutka kada je prišla Fitu i uputila ga na Paula.

Elem, Arturo će i kuću morati da proda, a novopečenoj Teresinoj poslovnoj partnerki Aidi je palo na pamet da je kupi kako bi natrljala na nos Teresi "ko je naposletku pobedio." Mislim da je neće ona kupiti, nego Lignjoslav ili Gromoglasna? Što se tiče Gromoglasne, imala je tu čast da upozna Teresinu ekipu iz vecindada i nešto joj se nisu dopali. Baš čudno. Laughing

Još je Johnny nešto rekao kako zamalo da završi u zatvor zbog droge, a Cutberto joj je htio dati svoju vizit-kartu ako joj zatreba serenada.

Suze su mi išle od smeha. lol!  lol!  A Oriana je posle htela da isključi Teresu iz učestvovanja u pripremama Luisinog venčanja, zbog čega je popila kritike i od Luise i od Artura i od svog Lignjoslava. Laughing  A stvarno, njeno spuštanje i ponižavanje Terese je očigledno kontraproduktivno. Tako nikome neće otvoriti oči, samo će ispasti zla veštica koja zbog porekla diskriminiše jednu mladu, lepu, pametnu i dobru ženu kao što je Teresa.

Projekat LT je takođe u problemu zahvaljujući Rubenovoj drastično promenjenoj reputaciji. Potencijalni kupci koji su u pretprodaji trebali kupiti stanove su odustali, tako da se ostalo bez finansijskih sredstava za nastavak gradnje. Šta li će na kraju biti sa LT projektom, zaboravila sam...

Martin se vratio iz Francuske i on i Aurora su ponovo zajedno. Najs. Bar neka uživaju dok se Aurori ne otvori put ka Tarzanu. I lepo od Martina što je ponudio Arturu opciju da kupi njegove akcije po regularnoj ceni. Realno, Martin je tip čoveka kojeg bi svako poželeo da ima u životu; bilo kao partnera, prijatelja ili kolegu. Dobro, svako osim Aurore koja će odabrati onog majmuna. flower

Saenz izvršio samoubistvo, odlična mi je scena kada Arturo kroz suze saopštava Teresi šta se desilo, a ona ga teši. I love you  Jaka je hemija između Sebastiana i Angelique, nije ni čudo što su se kasnije smuvali. Uglavnom, došla Saenzova udovica, okrivila je Artura za muževljevu smrt i uperila pištolj u njega, ali dva metka je popila Teresa jer je pokušala da joj otme pištolj i izvukla je deblji kraj. Gde li je Teresi bio mozak kad je to uradila? Kontam da je instinktivno, ali opet... confused

Nego, da li sam ja halucinirala ili je Arturo neposredno pre nego što je Teresa upucana rekao tranquila, tranquila, matala? Shocked  Ili je rekao bajala (kao da spusti pištolj) al' meni je zazvučalo kao matala. lol!

Evo je ta scena, na 0:37 je sporna reč:


____________
Teresa - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Wed Mar 13, 2019 2:49 pm
Nego, da li sam ja halucinirala ili je Arturo neposredno pre nego što je Teresa upucana rekao tranquila, tranquila, matala?

Dva puta sam premotavala, i meni zvuči kao matala.

Ali Fita je Teresa samoj sebi natovarila na vrat.

Da, taj momenat dovodi u sumnju njenu inteligenciju.


Mislim da je neće ona kupiti, nego Lignjoslav ili Gromoglasna?

Lignjoslav.


Šta li će na kraju biti sa LT projektom, zaboravila sam...

Neće biti ništa.  lol! Kao što nije bilo ništa ni od Teresinog napretka putem bavljenja pozivom za koji se školovala.

____________
Teresa - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Wed Mar 13, 2019 10:07 pm
Da, taj momenat dovodi u sumnju njenu inteligenciju.

Ne bih rekla da je to pitanje inteligencije, koliko je pitanje slabe kontrole emocija u tom trenutku. Teresa jeste proračunata, ali videli smo i da je patološki osvetoljubiva, a osvetoljubivost je bazirana na destruktivnim emocijama. I onda se javi sukob - proračunatost (racio) vs. osvetoljubivost (emocije).

Ironično kod Terese je to što ona tu svoju potrebu da se sveti nije svrstavala u emocije, nije je tako tretirala, što je posebno interesantno ako se uzme u obzir da je večito mantrala kako mora da dominira nad svojim osećanjima, da ih suzbije Laughing A zapravo je bila vođena osećanjima za većinu stvari koje je uradila.

I svidelo mi se što je sa Fitom napravila grešku, jer je to plastičan primer posledica ekstremne osvetoljubivosti.

109.,110. i 111. epizoda...

Komičan je bio cirkus oko Teresinog zbrinjavanja nakon što je upucana. Omiljeni deo mi je kada Juana zove Mariana umesto hitnu pomoć.lol!  A tek Mariano koji govori polu-mrtvoj Teresi te dispararon, pero te estamos atendiendo.lol!  Ali da se uozbiljim...

Kada je Teresa otvorila oči, u sobi je bila Aida koja joj je saopštila da je kvadriplegičar, i faktički se iživljavala nad njom.

E, ključala sam od besa u scenama u kojima Aida, Genoveva i Gromoglasna likuju nad Teresinom nesrećom. Aida se pošteno istresla na Teresi, jer je Mariano raskinuo s njom, a lako je pobediti u "diskusiji" protivnika koji je prikovan za bolnički krevet i koji bi mogao da ostane paralizovan. Ipak, Aida mi je još i najmanji problem, pošto sam navikla na njenu impulsivnost bez smisla i takta.

Oriana je ta koja me je najviše iznervirala. Nije eksplozivna poput Aide, ni glupa poput Genoveve da se otvoreno raduje, već to radi mudro i odmereno. Kao, žao joj je Artura što će morati da provede život brinući o kvadriplegičarki, za koju tvrdi da nije slučajno to što joj se dešava, da je to kazna, al' eto...Strašno je, kako god da okreneš. A zato jedva čeka da Aida ili Genoveva bace otrovan komentar na Teresin račun, pa da se ona nadoveže (opet onako suptilno i dozirano).Rolling Eyes

Tačno mi se javila želja da se Teresa što pre oporavi i smuva Lignjoslava. I posvađa ga sa Orianom. I izvuče mu novac. I potom ga odbaci ko istrošenu krpu. Jedino mi je u svemu tome žao Luise. Ostalima neka je sa srećom.

Uzgred rečeno, zar Gromoglasna ne važi za ženu koja odlično ume da procenjuje ljude? Izgleda da je Genoveva otporna na njeno šesto čulo, jer reče da joj se dotična voštana figura dopala. Jasno je i zašto - iz visokog je društva i mrzi Teresu. Oba uslova su ispunjena.Laughing

Lignjoslav dao krv Teresi. Divno❤  Možda bi Oriana sada mogla da prihvati Teresu, s obzirom na to da joj je krv začinjena Lignjoslavovom aristokratskom i više nije samo vecindadska.flower

Šta Ruben sad hoće? Da izađe iz pritvora uz kauciju? Ili da mu Mayra da perdon del ofendido? Znam da će biti pušten na slobodu, ne sećam se na koji način.Rolling Eyes

Simpatična i originalna Aurorina prosidba I love you  Šteta što će Martin izvisiti zbog majmuna.

Pretučeni Johnny u ležećem položaju je naporniji od Johnnyja na nogama. Nisam imala pojma da je tako nešto moguće. Suspect

____________
Teresa - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Thu Mar 14, 2019 3:07 pm
Ne bih rekla da je to pitanje inteligencije, koliko je pitanje slabe kontrole emocija u tom trenutku.

Tačno, nisam mislilla da je bukvalno glupa osoba i da sve drugo u vodu. Na kraju krajeva, i pametni ljudi prave greške. Ali, gledano sa strane, bez obzira o kome se radi, sklapanje dogovora sa narko-dilerom je stvarno krajnje glup postupak.

E, ključala sam od besa u scenama u kojima Aida, Genoveva i Gromoglasna likuju nad Teresinom nesrećom.

Krajnje je kukavički i bezosjećajno. Pa normalan čovjek bi se sažalio na osobu koja je potpuno oduzeta i nemoćna da bilo što radi oko sebe, ni da se očešlja, ni da jede, ni da skrati nokte ili obriše du*e. Neutral  Aida je implusivna svakako i mislim da nije osoba kojoj je istinski drago što je neko  u takvoj poziciji. Kad je Esperanza zamalo pobacila bilo joj je krivo iako je maloprije rekla da bi voljela da se to desi. Poenta je u tome što je baš tada Mariano raskinuo s njom i morala je da izbaci svoje ogorčenje iz sebe. Svakako je ne pravdam.
Za Orianu i Genovevu se ne može reći da je u pitanju afekt. Neutral

Lignjoslav dao krv Teresi. Divno❤️  Možda bi Oriana sada mogla da prihvati Teresu, s obzirom na to da joj je krv začinjena Lignjoslavovom aristokratskom i više nije samo vecindadska.

lol!
Još je, čini mi se, bila scena u kojoj Luisa sa svim blagotelećim izrazom lica kaže Fernandu kako su se pomješale njegova i Teresina krv.

Znam da će biti pušten na slobodu, ne sećam se na koji način.

A što je  "perdon del ofendido"? Mislim, znam što bukvalno znači nego me zanima da li je to neki pravni termin? Nije mi jasno kako je izašao iz zatvora. Mayra će mu poslati pismo  u kojem kaže da valjda povlači tužbu. I to je sve što će se o tome reći. Ali, zar ga država svakako ne tereti? Kada je Mayra dizala tužbu policajac je rekao nešto u stilu da će bez obzira na to što će ona kasnije odlučiti, on biti krivično gonjen. confused

____________
Teresa - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Thu Mar 14, 2019 10:38 pm
112.-115. epizoda...

Teresina snaga volje je stvarno zadivljujuća, a još mi je više zadivljujuće to što ona i u najgorim trenucima razmišlja o osveti. lol!  Kaže u fazonu "moram se oporaviti da se osvetim onoj što mi je ovo uradila i ne smem dozvoliti da Aida bude srećna." Ono kad ti je osveta smisao života. lol!  Ali sad kad razmislim, Teresa i Aida su rođene jedna za drugu. Šteta što se neće smuvati. Neutral

Elem, Teresa se oporavlja, neće ostati kvadriplegičarka itd. Ipak, tu je Gromoglasna da joj zabiberi čorbu. Sasvim slučajno, bez ikakve zle namere, je saopštila Teresi da je Lignjoslav kupio Arturovu kuću za Luisu, insinuirajući da je hembra mala ostala bez krova nad glavom. Laughing

I to nije sve. Našim presvetim prisluškivanjem, Gromoglasna je saznala da je Teresa spavala sa Marianom dan pred venčanje i strpljivo čeka da se ona skroz oporavi kako bi mogla da podeli tu info sa Arturom. Čini mi se da će zaposliti Cutberta da radi za nju (valjda kao ličnog vozača), radi izvlačenja dodatnih pikanterija o Teresi. Nego, da li će Luisi i Lignjoslavu reći za Teresinu prevaru sa Marianom?

Je li pretjerujem ili je stvarno bizarno da lik balavi, za ženskom koja je invalidskim kolicima?

Ne preteruješ. Mene ta scena u kojoj je on masira ili šta već radi podseća na uvod u porno film za fetišare, koji se specijalno lože na fizičke hendikepe. Mnogo bizaran momenat. silent

A što je "perdon del ofendido"? Mislim, znam što bukvalno znači nego me zanima da li je to neki pravni termin?

Jeste. Zakonom je predviđena opcija da u određenom roku i pod određenim uslovima oštećena strana može da oprosti okrivljenom tj. podnese predlog za odustanak od krivičnog gonjenja i samim tim od snošenja krivične odgovornosti za dela za koja se okrivljeni tereti.

Sve bi to bilo okej da Ruben nije izvršio krivično delo za koje se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti, što je Mayri i predočeno onda kada je išla da podnese krivičnu prijavu. Tako da ni meni nije jasno kako se Rubenova situacija ovako okončala, jer perdon del ofendido važi samo za krivična dela za koja se goni po privatnoj tužbi, a pronevera to svakako nije (bar ne kod nas).

Moguće je da je u njihovom zakonodavstvu drugačije i da ulogu igra to što su okrivljeni i oštećena u određenom odnosu iliti to što su Ruben i Mayra bili u braku u vreme izvršenja krivičnog dela, pa da se po tom osnovu može nešto uraditi. Al' opet, Mayri nisu bez razloga napomenuli da se gonjenje preduzima ex officio.

A sam izlazak iz zatvora mi je jasan. Izašao je uz kauciju, što nije ništa čudno, pogotovo ako je Mayra garantovala za njega. Plaćanje kaucije (jemstvo) je samo jedna od mera za obezbeđenje prisustva okrivljenog, baš kao i pritvor. Ali to ne znači da se krivični postupak obustavlja. Naprotiv, nastavlja se. S tom razlikom da okrivljeni ne čeka suđenje u zatvoru, već na slobodi.

Međutim, naš Rubencito se izgleda totalno izvukao iz blata. Sada je i zvanično razveden i slobodan da smara Esperanzu, koja se zahvaljujući njemu porodila pre vremena. Mali je u inkubatoru, a posle će Fito stupiti na scenu da obavi poslić za koji su ga unajmili. pale

Inače, Genoveva je skontala da je Fito Paulov diler, ali ne može ništa da preduzme povodom toga, jer...dogovorena otmica deteta. Nema nazad. I malo me je iznenadilo što Fito nije izdao Teresu kada su ga Ruben i Genoveva propitivali da li je ona imala veze sa Paulovom smrću. Valjda planira da je i dalje ucenjuje, neće da mu propadne taj izvor prihoda. Laughing

____________
Teresa - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Fri Mar 15, 2019 2:10 pm
a još mi je više zadivljujuće to što ona i u najgorim trenucima razmišlja o osveti

Ne zaboravi da i u najgorim momentima ne gubi zavodničke moći.  Laughing

Nego, da li će Luisi i Lignjoslavu reći za Teresinu prevaru sa Marianom?

Da, ali im neće reći da je to saznala prisluškivanjem i da je to čula iz Teresinih usta. Reći će im da joj je to rekao šofer, a njih dvoje će biti u fazonu "Ma daaaj, zar vjeruješ tračevima šofera?"  Rolling Eyes Mada, kasnije će Arturo reći Fernandu da to jeste tačno.



Ne preteruješ. Mene ta scena u kojoj je on masira ili šta već radi podseća na uvod u porno film za fetišare, koji se specijalno lože na fizičke hendikepe. Mnogo bizaran momenat.

To postoji? affraid affraid  affraid


A sam izlazak iz zatvora mi je jasan. Izašao je uz kauciju, što nije ništa čudno, pogotovo ako je Mayra garantovala za njega.

Nisam shvatila da je izašao uz kauciju. Mislila sam da je izašao, jer je Mayra povukla optužbu što nema smisla zbog

Al' opet, Mayri nisu bez razloga napomenuli da se gonjenje preduzima ex officio.

I malo me je iznenadilo što Fito nije izdao Teresu kada su ga Ruben i Genoveva propitivali da li je ona imala veze sa Paulovom smrću. Valjda planira da je i dalje ucenjuje, neće da mu propadne taj izvor prihoda. Laughing

Ma da, planira da je ucjenjuje, nema pojma da su ona i Arturo bankrotirali. Ipak, uz njenu dozvolu, ukrašće joj auto. Mene je tako iznervirao taj momenat kada im Fito to nije htio reći. Evil or Very Mad I  to ne što volim Genovevu, nego zato što je taj Teresin postupak ogavan, koliko god da je Paulo sam donio tu odluku. Zaslužila je da  Aida do kraja života trubi o tome na sav glas, samo što joj niko ne bi vjerovao. Neutral Ne znam da li bi Teresa za to krivično mogla odgovarati ako bi se to dokazalo, čisto sumnjam.

____________
Teresa - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Fri Mar 15, 2019 10:16 pm
To postoji?

Ne znam da li postoje takvi porno filmovi, ali bolesni fetišari da. silent

Nisam shvatila da je izašao uz kauciju.

Genoveva je spomenula Rubenu da će iznos kaucije biti visok, pa sam pomislila da su ga zato pustili. Mada mi to sve sa Rubenom inače nema logike.  Suspect

Ne znam da li bi Teresa za to krivično mogla odgovarati ako bi se to dokazalo, čisto sumnjam.

Itekako bi mogla. Mogla bi odgovarati za podstrekivanje na izvršenje krivičnog dela omogućavanja uživanja opojnih droga (prišla je Fitu i izričito ga uputila na Paula) i za pomaganje u izvršenju istog tog krivičnog dela (Fitu je pomagala tako što mu je dala raspored Paulovih aktivnosti i kretanja i tako što mu je obećala prikrivanje i njega i krivičnog dela koje je uz njenu pomoć izvršio).

U "duhu" gorenavedenog, mogla bi da odgovara i za krivično delo pomoći učiniocu posle izvršenog krivičnog dela, kao i za neprijavljivanje krivičnog dela i učinioca.

Summa summarum, mogla bi da popije jednu deceniju kazne zatvora.

Al' opušteno, Teresa će se u drugoj polovini poslednje epizode radikalno promeniti, tako da to briše sve prethodne grehe. flower

116.-119. epizoda...

Kako je bila dobra scena kada je Arturo izbacuje tj. pokušava da je izbaci na ulicu bez ičega!

Daaa, ta čitava scena u kojoj Arturo otkriva Teresi da zna za njenu prevaru je fenomenalno odrađena. On sedi na podu u mraku i pije, ona dolazi i pita ga šta mu je i da li imaju još problema sa novcem, a on na to kaže "novac...naravno, novac." Sve od tog momenta je sjajno. Sebastian i Angelique su se skroz uneli u priču. Izrazi lica, emocije, hemija  cheers

Arturo koji se oseća izdano, prevareno, nasamareno i Teresa koja je poput lopova uhvaćenog na delu sa još uvek prisutnom konfuzijom oko toga da li sada voli Artura ili je u procesu zaljubljivanja u njega. Mislim da joj se osećanja prema Marianu uveliko gase i nestaju, ali njen veliki ego odbija da prihvati da je tako. Prija joj da muškarcima bude nezaboravna "fatalna žena."

Uglavnom, Arturo je rešio da ostanu zajedno, jer kao želi da joj se osveti. Hmm...više mi liči na to da on sebe ubeđuje da je ostao s njom radi osvete, a ne zato što ne može da joj ne oprosti. Možda podsvesno veruje da su on i Teresa kvit, zbog njegove prevare sa Palomom i da zaslužuju jedno drugo. Da se nije desilo to sa Palomom, možda bi je Arturo izbacio iz kuće i razveo se od nje.

A kako je Arturo saznao za Teresu i Mariana? Pa, Gromoglasna je načinila krupan korak i ispričala mu ono za šta je mislila da će biti dovoljno da uništi Teresu. Ali, nije računala na ovakav ishod i vrlo neprijatno se iznenadila kada je videla da je Arturov brak opstao. Laughing  Ah da, unajmila je Cutberta kao svog šofera, tako da joj on igra ulogu izvora informacija o Teresi. Bilo kako bilo, nakon ovog Orianinog poteza Teresa je stoprocentno sigurna da je zavođenje Lignjoslava prava odluka i sada će se aktivirati po tom pitanju.

Štaviše, već je izašla s njim u restoran i požalila mu se na problem sa Arturovim nepoverenjem sa jedne i alkoholizmom sa druge strane. I naravno, prijateljski mu zatražila pomoć oko svog braka sa Arturom. Laughing

Nije mi jasno zašto Oriana nije rekla Fernandu i Luisi da je iz Teresinih usta čula da je prevarila Artura.

Ni meni. Ovako je ispalo da zli ljudi šire tračeve o Teresi, koje Oriana uzima zdravo za gotovo, jer ionako ne podnosi Teresu. Očekivano, Luisa je poverovala Teresi i Lignjoslav je takođe sklon biranju Teresine strane umesto Orianine, iako mu je Arturo rekao da je sve u vezi Teresine prevare istina i zamolio ga da to ostane tajna između njih dvojice. Lignjoslav je totalno zaslepljen Teresom i ako posle ovog "slučaja sa Marianom" nije ukapirao da je Teresa lovac na novac onda neće nikada. Rolling Eyes

Martin Aurori vratio slobodu, jer je uvideo da joj služi kao neko pored koga pokušava da zaboravi Tarzana, ali ljubavi tu nema. Šteta, baš šteta. Trebali su se venčati, otići u Pariz...Ali, Aurora voli majmuna, koji i sam poseduje dozu sebičluka. Primetila sam da krene da muva Auroru čim mu propadnu šanse sa Teresom, a ako se iste pojave onda mu je Aurora ponovo "samo dobra prijateljica" i tako u krug. Rolling Eyes

Aurora je priznala Aidi da je i ona "nekada" bila zaljubljena u Mariana. Da li će to prouzrokovati neki razdor između njih dve?

Esperanza i dr. Ledesma se venčali u bolnici. Bezveze...Bolje da su stupili u brak pre rođenja deteta, jer onda ne bi imali problema sa Rubenovim roditeljskim pravima.

____________
Teresa - Page 7 GeMuxua
Sponsored content

Teresa - Page 7 Empty Re: Teresa

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum