Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Tue Jan 10, 2023 9:25 am
pošto volim sve pesme koje će se naći na listi i moraću da vagam i procenjujem koje su mi manje, a koje više omiljene od svih omiljenih.

Težak posao Muzička tema - Page 5 610785387 Ja ću možda napraviti jednu drugu rang listu na koju me je podstaklo nešto što me je neko pitao, pa ću je postaviti u odgovarajućoj temi Muzička tema - Page 5 3687740950

____________
Muzička tema - Page 5 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Mon Jan 16, 2023 11:22 pm
E ovako, sastavila sam listu od TOP 200 omiljenih pesama i bilo je jako teško rasporediti ih i rangirati. Na prvobitnu listu je dospelo 250+ pesama koje su mi omiljene, tako da sam morala da eliminišem više od 50 njih.

Par napomena:

- pesama ima svakakvih i kao što sam rekla ranije, međusobno se razlikuju po žanrovima i podžanrovima (pop, rock, R&B, soul, blues, hip hop, jazz, dance, funk, elektronska, reggae, reggaeton i drugi latino pravci, country), po vremenskom periodu u kojem su nastale (od 50ih godina prošlog veka, pa do dana današnjeg), po izvođačima;

- premda ih je većina na engleskom jeziku, ima ih i na španskom i francuskom;

- na listi nema pesama od Taylor Swift, pošto sam za nju već pravila posebnu rang listu;

- sve pesme na listi su mi omiljene i često ih slušam, te ni za jednu neću imati ništa loše da kažem u kraćim komentarima koje ću napisati za svaku od njih.

Dakle, rang lista:

200. The Final Countdown (Europe)

* It's the final countdoooown! Ova pesma je dobro poznata i mislim da nema ko je nije čuo makar jednom, nekad, negde. O švedskoj grupi "Europe" koja je peva ne znam praktično ništa, ali pesmu gotivim i idealna mi je za slušanje tokom vežbanja. Ima motivaciono dejstvo.

199. Round Round (Sugababes)

* Ok, ženska grupa "Sugababes" je pravi pravcati guilty pleasure iz ranih 2000ih, s tim da njihove pojedine pesmice slušam i dan danas, nisu mi dosadile, a Round Round je jedna od njih.

198. Beep (The Pussycat Dolls)

* I još jedan guilty pleasure ženski bend iz 2000ih - sexy Dollsice. Beep je bezobrazna, ali istinita dance-r&b pesmica o muškoj površnosti Muzička tema - Page 5 610785387

197. This Love (Maroon 5)

* Muški bend "Maroon 5" je takođe bio aktivan i popularan tokom 2000ih, aktivan je i sada, ali sam slabo upoznata sa njihovim novijim stvarima. This Love mi je simpatična pesmica, nenametljiva, a pamtljiva.

196. Music of the Sun (Rihanna)

* Verovatno sam u manjini kada je u pitanju gotivljenje ove pesme, s obzirom na to da Rihanna ima veliki broj popularnijih pesama iz tog perioda, ali Music of the Sun poseduje vajb ostrvske, karipske zemlje u sred lepog, prijatnog, sunčanog, letnjeg dana na plaži.

195. Billie Jean (Michael Jackson)

* Billie Jean, šta reći...Neizostavna za kvalitetnu žurku sa besmrtnom muzikom na repertoaru.

194. Dancing with a Stranger (Sam Smith, Normani)

* Nešto novije od pre par godina...Počela sam da gotivim Sam Smitha, a ova pesma mi se sviđa zbog pomalo mističnih podtonova koji se najviše provlače kroz refren.

193. La Tortura (Shakira ft. Alejandro Sanz)

* Čuveni Shakirin duet sa Sanzom, vatrena latino energija, pokreće na ples.

192. I Want It That Way (Backstreet Boys)

* Momački guilty pleasure bend i njihove guilty pleasure pesmice...Ova pesma je tako tipična za kraj 90ih godina, i muzika i tekst i stil i sve. Zato mi je draga.

191. Genie in a Bottle (Christina Aguilera)

* Mislim da je ovo prva Christinina pesma koju sam čula i još uvek je slušam. Slično kao i prethodna, tipičnog je "kasne 90te" stila samo u ženskoj verziji.

190. Right Round (Flo Rida ft. Ke$ha)

* Zarazna stvar skroz. Bila sam srednjoškolka kad je izašla i sećam se da je bila hitčina i da se redovno puštala na žurkama.

189. Californication (Red Hot Chili Peppers)

* Kod ove pesme mi je fascinantno što je uspela više toga da postigne istovremeno. Žanrovski pripada alternativnom rocku, a dostigla je popularnost tipičnu za komercijalni rock, a održala se na površini za razliku od komercijale.

188. Love at First Sight (Kylie Minogue)

* Ceo album Kylie Minogue iz 2001. godine je u fazonu obnovljenog disco ritma iz 70ih, a ova pesma možda i najviše. Ko hoće da pravi tematski party u duhu 70ih, neka ne zaobilazi ovu pesmu bez obzira što ne potiče iz tog vremena.

187. Hollywood (Madonna)

* Zanimljiva metaforična pesma o kontradiktornostima Holivuda, o njegovom šarmu i površnosti, o privlačnosti i odbojnosti.

186. Flash Light (Parliament)

* Tipični funk iz 70ih, sa super ritmom.

185. Livin' La Vida Loca (Ricky Martin)

* Opšte poznati latino pop dragulj sa kraja 90ih.

184. Sweet Dreams (Eurythmics)

* Kada sam je prvi put čula (što je bilo jako davno), sve u vezi ove pesme mi je bilo tako čudno i bizarno, a opet sam je zgotivila na prvu loptu. Ima nečega unikatnog i specifičnog u vezi sa njom.

183. Obsesión (Aventura)

* Ni lepše melodije, ni ružnije teme. Opsesija koju muškarac meša sa ljubavlju, opevana u lepoj latino pesmi.

182. Angel (Shaggy ft. Rayvon)

* Prijatna mešavina reggae-a, pop-a i r&b-a, prijatan tekst, prijatni glasovi. Ova pesma je nekako "otvorila" muziku ranih 2000ih i predstavila nešto drugačije od onoga što se nudilo 90ih.

181. Sk8er Boi (Avril Lavigne)

* Simpa, iako pomalo naivna punk rock pesmica o liku koji je bio luzer, pa postao popularan i devojci koja je bila popularna, pa postala luzerka. Kako god, ja je volim.

180. Happily Never After (The Pussycat Dolls)

* Dirljiva pesma, ali i moćna o izlasku iz toksične veze.

179. Ayo Technology (Milow)

* Ovo nije originalna verzija pesme, ali mi je draža od originala. Mislim da više pripada akustičnom pop-u, nego hip hop-u kao u originalu.

178. In da Club (50 Cent)

* Moćan gangsta hip hop i moćan 50 Cent. Meni se on uvek izdvajao od drugih repera po glamuroznosti.

177. You Spin Me Round (Dead or Alive)

* Slušljiva stvar iz 80ih. Rock ublažen pop-om i dance-om. Deluje kao komercijala iz svog perioda, ali očigledno je više od toga čim se još uvek pušta i sluša.

176. Feel This Moment (Pitbull ft. Christina Aguilera)

* Volim energiju ove pesme, asocira na svetske metropole u kojima se brzo, a zanimljivo živi.

175. Whenever, Wherever (Shakira)

* Shakirin klasik. I ne, nije me smorio.

174. Mambo No. 5 (Lou Bega)

* Ni ova verzija nije originalna, ali je definitivno poznatija od svog 50 godina starijeg originala. Prilagođena je kraju 90ih i sviđa mi se kako su fino ukombinovani mambo, pop i jazz, te se dobilo nešto istinski harizmatično. Fun fact: pesmu sam prvi put čula na radiju u učionici, na velikom odmoru, dok sam jela užinu (kornfleks u mleku). Bila sam prvi razred osnovne škole Embarassed

173. Overload (Sugababes)

* Još jedna pesma od "Sugababes" ekipe. Zvuči pamtljivo, posebno refren.

172. Ocean Drive (Duke Dumont)

* Dance hit relativno novijeg datuma, začinjen vajbom 90ih.

171. Move Bitch (Ludacris ft. Mystikal & I-20)

* Hip hop klasik, popularan i relevantan čak i danas. Tako univerzalna tematika Muzička tema - Page 5 2078043430

170. The Monster (Eminem ft. Rihanna)

* Sviđa mi se. Moderno i urbano, a duboko i introspektivno. Eminem i Rihanna su kao duet pun pogodak.

169. Because of You (Kelly Clarkson)

* Teška i deprimirajuća pesma, odnosi se na oca Kelly Clarkson sa kojim je ona u lošim odnosima. Srećna sam što se ne pronalazim u pesmi, ali volim da je poslušam i uživam u Kellynom glasu i tekstu koji gađa u metu.

168. Fighter (Christina Aguilera)

* I ova pesma se odnosi na lošu atmosferu u porodičnom domu, ali je znatno optimističnija od prethodne, još kad se na to dodaju Christinin snažni vokal i rock žanr dobije se osnažujući paket.

167. Tranquila (J Balvin)

* Dopadaju mi se pesme J Balvina, mislim da je njegov reggaeton dosta kvalitetan i dovoljno osoben da se ne utapa u masu sličnih pesama. Tranquila je dobar primer toga.

166. Gimme the Light (Sean Paul)

* Sean Paul je za mene bio otkriće. Neobičan glas, neobičan žanr (liči na reggaeton, a zapravo je po vajbu sličniji izvornom reggae-u sa Jamajke). Ova pesma je super za letnje žurke...na Jamajci, po mogućnosti.

165. Umbrella (Rihanna ft. Jay-Z)

* Lepa r&b pesma o čvrstom i iskrenom odnosu, ljubavnom ili prijateljskom. Meni više vuče na prijateljstvo kao centralnu temu.

164. Poker Face (Lady Gaga)

* Lady Gaga je bila boom na muzičkoj pop-sceni kad se tek pojavila. Ekscentrična, odvažna, smela, a takve su joj i pesme. Poker Face je prva njena pesma koju sam čula i odlepila sam za njom. Međutim, u njenu noviju muziku se nisam udubljivala.

163. Monday Morning (Melanie Fiona)

* Dugo sam bila ubeđena da je ova pesma malo starija, a u stvari je iz 2009. godine. Šarmantni r&b sa twistom, osete se i neki tradicionalniji žanrovi, ali ne previše.

162. Ka-Ching! (Shania Twain)

* Kritika materijalizma i potrošačke kulture kroz "ka-chy" pesmu. Pametno.

161. The Best (Tina Turner)

* You're simply the best, better than all the rest! Svi znamo ovu pesmu i rekla bih da je popularna sa razlogom.

160. Mad Love (David Guetta & Sean Paul ft. Becky G)

* Novijeg je datuma. Najviše je volim zato što me podseća na kratka vikend-putovanja.

159. Girl on Fire (Alicia Keys)

* Priznajem da nisam neki fan Alicie Keys, iako cenim njen talenat. Ali, ova pesma mi je istinski moćna i snažna.

158. Hot Stuff (Donna Summer)

* Kombinacijom disco žanra i rock-a može da se dobije idealna pesma za tematsku žurku. Hot Stuff je jedna od njih.

157. Hey, Soul Sister (Train)

* Ne sećam se gde sam prvi put čula ovu pesmu, niti znam išta o "Train" bendu, ali mi je baš specifična, specifično je otpevana.

156. Candy Shop (50 Cent ft. Olivia)

* Ponovo 50 Cent...Seksualna i perverzna pesma.

155. I'm into you (Jennifer Lopez ft. Lil Wayne)

* Ne mogu da zaboravim da se beživotni lutak William Levy pojavio u spotu za ovu pesmu Muzička tema - Page 5 245301646 J. Lo je mogla naći nekog harizmatičnijeg da joj glumi frajera iz snova u spotu. Kako god, pesma je savršena za leto.

154. Mood (24kGoldn ft. Iann Dior)

* Novija pesma, vrlo opuštajuća, flegmatična, lagana u svom maniru.

153. I'm Not a Girl, Not Yet a Woman (Britney Spears)

* Šta reći za ovaj hit koji priča o posebno osetljivom periodu života, u kojem jedna mlada osoba tek treba da se definiše i izgradi.

152. Ritmo (Raffa FL)

* Prošlogodišnji hit. Osvojilo me je to što je elektronski ritam začinjen latino energijom.

151. Bubblegum Bitch (Marina & The Diamonds)

* Marina je tako potcenjen izvođač, a Bubblegum Bitch je prava samosvesna, bubblegum pop poslastica.

150. Burning Heart (Survivor)

Sjajan hard rock, klasična melodija iz 80ih u tom (pod)žanru.

149. Holding Out for a Hero (Bonnie Tyler)

* Još jedan rock biser iz 80ih, dobro poznata pesma o idealnom heroju iliti o idealnom muškarcu.

148. I Kissed A Girl (Katy Perry)

* Nije toliko kontroverzna, ali je jednostavno dobra, a retko mi se ijedna pesma od Katy Perry dopadne.

147. Red Blooded Woman (Kylie Minogue)

* Sexy, intrigantno, suptilno...

146. Hotel Room Service (Pitbull)

* Forget about your boyfriend and meet me at the hotel room! Nije baš korektno i moralno, ali to je Pitbull. Uglavnom mi se svide pesme u koje on umeša prste.

145. Think I'm Sick (Icon For Hire)

* O samom bendu ne znam ništa, osim da su fokusirani na alternativne podžanrove i ne idu u komercijalu. Ova pesma je čudnjikavog teksta na prvo slušanje, ali je iskrena i govori o unutrašnjim demonima.

144. Three Cigarettes in an Ashtray (Patsy Cline)

* Elegantni country iz 50ih godina prošlog veka...Pesmu čini interesantnom to što nije ostala imuna na glamur iz tog perioda, a nije se odrekla ni onog klasičnog, prostog američkog country vajba. Patsy Cline je umela da kombinuje nežno i grubo, ženstveno i sirovo.

143. Without You (Mariah Carey)

* Iskreno, Mariah Carey mi je kao ličnost antipatična, premda poštujem njenu glaščinu i dobre pesme, ali ova balada mi je posebno draga. Spada mi u pesme za plakanje, što će reći da je slušam kad sam u određenom raspoloženju.

142. Don't Speak (No Doubt)

* Opet jedna pesma za plakanje. Ni to što je žanrovski rok ne pomaže.

141. Pity Party (Melanie Martinez)

* Melanie Martinez je na svom prvom albumu obradila dosta teških tema, putem bizarnih tekstova i uvrnute, pomalo nelagodne estetike. Konkretno, ova pesma se bavi usamljenošću koja ide ka depresiji.

140. Runaway (Bon Jovi)

* Primer kvalitetnog glam metala, koji inače ne volim i ne slušam. No, Bon Jovi je izuzetak.

139. Thunder Road (Bruce Springsteen)

* Jedna od onih rock pesama koje pričaju priče.

138. Gimme! Gimme! Gimme! (ABBA)

* Klasični disco 70ih po kojem je ABBA grupa i poznata.

137. All Nite (Janet Jackson)

* Funky, funky...Zarazna je pesma, a moram da kažem da se vidi da je sestra Michaela Jacksona. Stilovi pevanja su im slični.

136. Fiesta de la noche (Yamboo)

* Kraj 90ih, dance, žurke na plaži...Kako je ne voleti.

135. Fine Girl (ZieZie)

* Pesma stara par godina. Asocira na dnevne letnje žurke, preplanuo ten, koktele, palme i kokos.

134. Bye Bye Bye (NSYNC)

* Gotivan nekadašnji hitić boy banda čiji je član bio i Justin Timberlake. Pevljivo i harizmatično.

133. Friends (Marshmello & Anne-Marie)

* Novija stvar, simpatična pesmica o liku koji ne prihvata da ga njegova simpatija doživljava isključivo kao prijatelja.

132. Bad Habits (Ed Sheeran)

* Žanrovski nekarakteristično za Eda Sheerana, ali meni je ovo možda i najbolja njegova pesma. Peva o autodestrukciji u besanim noćima.

131. Airplanes (B.o.B. ft. Hayley Williams)

* Refren mi je mnogo lep i celoj pesmi daje draž koju u suprotnom ne bi imala.

130. Under the Bridge (Red Hot Chili Peppers)

* Još jedan primerak alternativnog rocka RHCP-a. Pesma je krajnje, melanholična, borderlajn tragična u svojoj suštini, a nekako uspeva da bude i lepa.

129. No Light, No Light (Florence + the Machine)

* Florence kao izvođač i njene pesme su obojene umetničkim motivima, muzika joj je bukvalno artistička i živopisna, a zalazi i na teritoriju mitologije i raznih verovanja o čemu svedoči ova pesma.

128. Ignition (R. Kelly)

* Standardan r&b sa početka 2000ih. Izaziva nostalgiju.

127. Say My Name (Destiny's Child)

* Dok je DC grupa postojala...Pesma mi je nezaboravna, ma koliko komercijalna bila po svojoj prvobitnoj nameri. Naravno, kapiram zašto se DC raspala. Msm, Beyoncé je u njoj bila dominantan vokal i sve. Nije bilo ravnopravnosti.

126. What A Wonderful World (Louis Armstrong)

* Najstarija, originalna verzija pesme koja je kasnije prepevana u više navrata. Jazz, Armstrongov glas i pobude iz kojih je snimljena...Vrednost joj je jasna.

125. What's Love Got to Do with It (Tina Turner)

* I ova Tinina pesma je dobro znana, ide mi uz večeru u ukusno stilizovanoj i masovno posećivanoj caffe-pizzeriji. Nzm zašto.

124. Halo (Beyoncé)

* Sviđa mi se pesma u kompletu, ali mi je u vezi sa njom najupečatljiviji Beyoncé-in savršen glas. Ne znam da li je i u jednoj drugoj pesmi pokazala dokle idu njene vokalne sposobnosti kao ovde.

123. I Wanna Dance with Somebody (Whitney Houston)

* Dance iz 80ih + Whitney i njena harizma.

122. Save Tonight (Eagle-Eye Cherry)

* Poznati alternativni rock, malo manje poznatog benda. Podseća me na određene osobe i studentske dane, iako je iz 90ih.

121. Walk (Kwabs)

* A ova pesma me podseća na period od par godina unazad, na jesen i neobavezne šetnje po gradu.

120. Livin' on a Prayer (Bon Jovi)

* Čini mi se da je ovo najpopularnija pesma Bon Jovi-ja. Dobra je za road trip, takva je da daje vetar u leđa.

119. Total Eclipse of the Heart (Bonnie Tyler)

* I ova pesma je extra popularna, bila i ostala. Energični i malčice teatralni evergreen.

118. Just Dance (Lady Gaga ft. Colby O'Donis)

* Druga njena pesma koju sam čula, ubrzo nakon Poker Face-a i zgotivila sam je momentalno. Jednostavna pesma za đuskanje, a ujedno i jedinstvena.

117. Smooth Operator (Sade)

* Ova pesma je prokleto vanvremenska. Mislim, iz 80ih je, a komotno se može smestiti u bilo koji period, u svaki bi se uklopila. Prefinjeno ublaženi jazz, slušati je uveče u nekom vrhunskom restoranu zatamnjenog ambijenta bi bio luksuzni doživljaj.

116. Bumpy Ride (Mohombi)

* Direktna i otvorena seksualna pesma, zna se na šta se "bumpy ride" odnosi i sjajna je za slušanje.

115. La noche de los dos (Daddy Yankee ft. Natalia Jiménez)

* Nema neke dubine, standardna electro-pop stvar za noćne klubove, ali mi je među najdražima iz te kategorije.

114. Pillowtalk (Zayn)

* Prvi put sam je čula na radiju i privuklo mi je pažnju što se razlikovala od ostalih tadašnjih mega-hitova. Po tekstu, po načinu na koji je Zayn peva, po ritmu...Pesma je u stvari o seksu, ali nudi poetično izražavanje, predstavlja seks kao deo životne umetnosti.

113. You Drive Me Crazy (Britney Spears)

* Nemoguće je ne voleti ovaj bubblegum hitić. To je ipak Britney iz svojih ranih dana.

112. Primadonna (Marina and the Diamonds)

* Electro-pop fazon, pesma o devojkama koje žele i traže divljenje, obožavanje, pogotovo ako se ne osećaju dovoljno cenjeno.

111. Angels (Robbie Williams)

* Pesme R. Williamsa su mi perfektna mešavina melanholije i energije. Angels je protkana egzistencijalnim pitanjima, što joj daje dodatni šmek.

110. Hit the Road Jack (Ray Charles)

* Veoma stara pesma, sa početka 60ih. Kombinacija nekoliko žanrova, od kojih dominiraju jazz i blues. Pevljiva je i zabavna.

109. All You Need is Love (The Beatles)

* Pesma je o ljubavi, praktično. O pojmu univerzalne ljubavi, koja ne zna za granice i zauzima prvo mesto na listi prioriteta. E sad, može se diskutovati o tome da li je poruka ove pesme isuviše naivna za Bitlse i za bilo koga. Možda i jeste, možda idealizuje ljubav i predstavlja je kao nešto što će spasiti svet. I možda je to razlog iz kojeg su je hipici prisvojili maltene kao svoju himnu ("deca cveća", širenje ljubavi, stop nasilju). Iskrena da budem, otkad sam pogledala film "Midsommar" počela sam da se plašim "dece cveća", više mi ne deluju toliko bezopasno i miroljubivo. Svejedno, pesma mi je lepa, vedra i čista, bez obzira na ostale okolnosti.

108. Pegaíto Suavecito (Elvis Crespo ft. Fito Blanko)

* Dinamični i razigrani merengue. Zavodljiva pesmica uz koju se ustaje i igra.

107. Bamboléo (Gipsy Kings)

* SveCka cigaNJska pesma, ali obožavam njen latino stil. Tačnije, nije latino, nego baš španski (mislim da je u pitanju flamenco ili neka kombinacija koja definitivno uključuje flamenco). Ali, prvenstveno je romska. I odlična je.

106. Bubblin' (Blue)

* Još jedan momački bend iz ranih 2000ih, a pesma Bubblin' je njihov najverniji predstavnik.

105. Sweet Dreams (Beyoncé)

* You can be a sweet dream or a beautiful nightmare, either way I don't wanna wake up from you...Da, u jednoj rečenici je objašnjeno kako je kada si luda za nekim, kakav god da je taj neko ne obazireš se na upozoravajuće znakove pored puta.

104. Waiting for Tonight (Jennifer Lopez)

* Ne znam da li je ova pesma od J. Lo inače zaboravljena, od mene sigurno nije. Pokreće mi živopisne asocijacije, asocira me na more i plažu u letnjoj noći, ljubavni zanos, miris čempresa i lavande...I sve to krajem 90ih. Btw, još jedna pesma na listi mi ima gotovo identičan vajb kao ova.

103. Dangerous (David Guetta ft. Sam Martin)

* House u kombinaciji sa vrstom pop-a, ali sa prilično agresivnim prizvukom. Snažna je, nabildovana, u pozitivnom smislu.

102. Scars To Your Beautiful (Alessia Cara)

* Volim je i poštujem, prevashodno zbog poruke o voljenju sebe i svojih nesavršenosti i o tome da bi bilo poželjno da se društveni pritisak na ljude po pitanju jurcanja za savršenstvom smanji.

101. Dollhouse (Melanie Martinez)

* Mračna pesma, nelagodna. Priča o disfunkcionalnoj porodici koja je van kuće primer srećne i skladne zajednice, sa sve fasadom, maskama i lažnim osmesima, dok se u četiri zida odvija raspad sistema. Tbh, podsetila me je na Ramsey porodicu (i ubijenu JonBenét).

100. Horns (Bryce Fox)

* Vamp pesma o vamp tipu atraktivne žene.

99. Mirrors (Justin Timberlake)

* Mirrors je donekle atipična pesma za Justina, balada smeštena u soul žanr. Ali opet nije balada u tradicionalnom smislu te reči. Autentičnija je od toga.

98. Have You Ever Seen the Rain (The Reggister's)

* Nova (prošlogodišnja, tačnije) verzija mnogo starije pesme. Bilo je i drugih verzija. Međutim, ova najnovija mi je najbolja, jer je reggae, a reggae je žanr u kojem se ova pesma ističe na pravi način.

97. Knockin' on Heaven's Door (Guns N' Roses)

* Još jedan rimejk popularnog originala iz 70ih od Boba Dylana. I u ovom slučaju je bilo nekoliko verzija, ali mi se ova rokerska sviđa najviše.

96. Englishman in New York (Sting)

* Stingov evergreen hit. Pretpostavljam da je teško biti Englez u NY, kulturološke razlike, manerizmi i tako to. Uglavnom, dopada mi se kombinacija žanrova, ima i pop-a i jazz-a i još nečega.

95. I Can't Get No Satisfaction (The Rolling Stones)

* Sjajna hard rock pesma o nezasitosti, o onome kada se želi još i još, kao rupa bez dna. Konzumerizam i zaslepljenost onim što se nudi.

94. Pumped Up Kicks (Foster the People)

* Stvarnoživotni "Rains of Castamere." Muzička tema - Page 5 610785387 Ozbiljno, pesma je o američkim school shooter-ima, o onim likovima što dođu u školu i pobiju pola iste. Mislim da je ovde konkretno inspiracija bio Columbine school shooting iz 1999. godine.

93. Wish I Didn't Miss You (Angie Stone)

* I can't eat, I can't sleep anymore, waiting for love to walk through the door...Odavno je volim, ali dugo nisam imala pojma ko je peva. Pravi soul, prava uživancija.

92. Wonderful Life (Hurts)

* Jedna od onih pesama koje objektivno možda i nisu ništa specijalno, ali me podsećaju na pojedine momente i nmg da ih ne povežem sa tim.

91. Sexy Sexy Lover (Modern Talking)

* Dance iz 80ih, ali zvuči kao da je iz 90ih. Miriše na luksuz 90ih, (belo)svetski luksuz.

90. Ella Me Levantó (Daddy Yankee)

* Jak reggaeton, energično senzualan. Ima malo i merenguea ili nečega sličnog, ali dominira reggaeton u čemu je Daddy Yankee inače odličan.

89. Chain of Fools (Aretha Franklin)

* Znam da bi me neki poznavaoci vrhunske muzike razapeli što Arethinu pesmu nisam stavila na bolju poziciju tj. što mi nije u TOP 10. Tbh, Chain of Fools je JEDINA Arethina pesma koju istinski volim i baš je volim, ali smatram da je najveći Arethin adut bio njen moćan glas, a ne tekstovi pesama ili muzika. Fenomenalno je pevala, ali mi se slabo sviđalo ono što je pevala. Tako nekako Muzička tema - Page 5 2729517241

88. Baby Love (The Supremes)

* "The Supremes", ženski bend koji je 60ih godina prošlog veka dominirao pop/soul muzičkom scenom. Sviđa mi se dosta njihovih stvari, poput Baby Love.

87. Rolling in the Deep (Adele)

* Malo modernog soul-a i blues-a...Meni omiljena pesma od Adele je upravo ova, baš zbog izraženih elemenata nekadašnjih soul pesama. Ostale pesme joj više naginju ka pop-u.

86. Summertime Sadness (Lana Del Rey)

* Lana Del Rey...Ne znam šta da mislim o njoj, nikada nisam znala, čak nk kad se tek pojavila kao neko neočekivano osveženje među modernim i popularnim muzičarima. Ali znam da je Summertime Sadness jedna od omiljenih mi balada specifične strukture i tempa.

85. Dancing Queen (ABBA)

* Ponovo disco hit od ABBE. Jednostavno je savršen primerak svog žanra i disco ludila 70ih.

84. Right Here (Brandy)

* Ne razumem kako i zašto Brandy nije popularnija, poznatija i slušanija. Dušu je dala za klasični r&b, pritom ima divan glas. Inače, bavi se i glumom, gledala sam je u filmu "Cinderella (1997)", glumila je Pepeljugu, dok je Whitney Houston igrala njenu dobru vilu. Kako bih volela da repriziram taj filmić.

83. Two Princes (Spin Doctors)

* Za mnoge su oni mediokritetski bend prolaznog karaktera iz 90ih, sa prosečnim pesmama koje su nekim čudom postale uspešne. Ipak, ja ih vidim kao sasvim solidnu alternativnu rock grupicu, sa sve ovom pesmom koja izvlači ono najbolje iz muzike tog perioda.

82. Turn Me On (Kevin Lyttle)

* Rane 2000e, plaža, lagani morski talasi i dobra muzika. Za žanrovsku pripadnost nisam stoprocentno sigurna, dosta je unikatna (osetim i reggae i r&b i funk).

81. Into You (Ariana Grande)

* Ariana Grande je jedna od aktuelnih pevačica sa najboljom glaščinom, hands down. A Into You je brutalno dobra pesma, pevljiva je i ostavlja dugotrajni utisak.

80. You Keep Me Hangin' On (The Supremes)

* Još jedna hit pesma od ove ženske grupe. Prepevana je par puta od strane raznih izvođača, ali u ovom slučaju je original nesumnjivo superioran. Eventualno može da joj parira verzija iz 80ih od Kim Wilde.

79. All By Myself (Céline Dion)

* Znam da ova verzija pesme nije originalna, ali je po mom mišljenju bolja od originalne i sa razlogom poznatija. Tužna je, deprimirajuća i razorna.

78. Foolish Games (Jewel)

* Jewel će mi ostati među omiljenim pevačicama i njene pesme mi nisu izgubile draž, niti ih slabije slušam nego ranije. Foolish Games je poema o hmm...ne mogu da kažem neuzvraćenoj ljubavi, jer nije stvar u osećanjima, već u ophođenju. Više je o neuzvraćenom trudu u jednom ljubavnom odnosu.

77. Smooth Criminal (Michael Jackson)

* Vrlo prepoznatljiva Jacksonova pesma, opšte poznati hit koji i ja obožavam. Tematika je bizarna i mračna, barem onaj očigledni deo (napadnuta i ubijena Annie). No, i dalje je hit uz koji se pleše.

76. María (Ricky Martin)

* Pesma je u nekom od latino podžanrova, nisam sigurna kojem tačno i govori o za'ebanoj zavodnici i brza je i vatrena i fantastična.

75. Ella, elle l'a (France Gall)

* Upečatljiva francuska pesma posvećena Elli Fitzgerald, snimljena u njenu čast, ali takođe je poziv na rasnu ravnopravnost i brisanje nepravdi u tom pogledu.

74. Lucky (Britney Spears)

* Cenim je, zato što opisuje ono kroz šta mnoge uspešne, slavne i bogate ličnosti prolaze, tu razliku između lažnog sjaja i sive stvarnosti. Očigledno je da ni sama Britney nije bila izuzetak. A ubeđena sam da su ova pesma i Britney-ina životna putanja inspirisali Taylor Swift da napiše pesmu "The Lucky One", što se može zaključiti iz teksta iste.

73. Call on Me (Tove Lo & SG Lewis)

* Prošlogodišnja dance/house stvar sa vajbom kasnih 90ih.

72. Sigue (J Balvin & Ed Sheeran)

* I ovo je od prošle godine. Jak reggaeton uz Ed Sheeranovo učešće.

71. Déjà Vu (Beyonce ft. Jay-Z)

* Predobar r&b/funk combo. Sam naziv otkriva o čemu se radi - iscrpljujući (ljubavni) déjà vu.

70. The Way You Look Tonight (Frank Sinatra)

* Nije originalno Sinatrina pesma, ali kao da jeste, jer je najpoznatija i najbolja, realno. Perfektan jazz.

69. The Tide Is High (The Paragons)

* Ok su mi i rimejkovi, ali ovaj original iz 60ih mi je nenadmašan. Ipak je to jamajkanski reggae.

68. Like a Rolling Stone (Bob Dylan)

* I ova pesma je iz 60ih. Narativna je, praktično priča priču sa mnogo detalja i na dosta ciničan način, što je možda u periodu kad je nastala bilo nedovoljno popularno. Ali, može biti da je i u neku ruku introspektivna za Boba Dylana.

67. La vie en rose (Edith Piaf)

* Jaaako stara francuska pesma. Doživela je popularnost u 50im godinama prošlog veka, iako je nastala ranije u 40im. U pitanju je prefinjena, ljubavna, romantična pesma o životu obojenom vedrim i nežnim bojama zahvaljujući ljubavi.

66. Light My Fire (The Doors)

* Dorsi i njihov revolucionarni, inovativni i psihodelični hit.

65. Counting Stars (OneRepublic)

* Pop rock od pre desetak godina, svojevremeno je bila hit. Objektivno ništa posebno, subjektivno je energični dragulj koji je očuvao prvobitni šarm.

64. Me enamoré (Shakira)

* Sjajan Shakirin reggaeton, dinamičan i zavodljiv. Pesmu sam prvi put čula na radiju u supermarketu, po glasu sam prepoznala da je Shakira i odmah sam morala da je skinem i ubacim u svoju kolekciju. Vremenom mi je postajala sve bolja i bolja.

63. Love Me Do (The Beatles)

* Ono kada hodaš ulicom i opušteno pevušiš nešto. E, ova pesma je kao stvorena za te momente.

62. Daylight in Your Eyes (No Angels)

* Pamtljiv i magičan dance pop iz ranih 2000ih. Zvuči bajkovito i svetlucavo.

61. Hero (Enrique Iglesias)

* Divna Enriqueova pesma na engleskom, snažna je i dok je slušaš osećaš se sigurno i bezbedno. Ima takav efekat.

60. Fly Me To The Moon (Frank Sinatra)

* Još jedan Sinatrin jazz koji izvorno nije Sinatrin, ali ja ga doživljavam kao da jeste. I opet, razlog je dominacija njegovog glasa i stila.

59. Every Breath You Take (The Police)

* Volim ovaj soft rock biser, postao je evergreen reklo bi se. Ali, čisto razjašnjenja radi ovo NIJE ljubavna, romantična pesma. Naprotiv, mračna je i stalkerska i govori o praćenju, proganjanju i opsesiji.

58. Oye Como Va (Santana)

* Latino melodija, navodi na ples, zaraznog je ritma.

57. Gangsta's Paradise (Coolio ft. L.V.)

* Ne znam šta bih rekla za ovu himnu gangsta rap-a. Kraljica ovog podžanra. Asocira me na seriju "The Wire", zaobilazi gangsterski glamur i blještavilo i drži se ružnih strana gangsterskog života(renja).

56. Bohemian Rhapsody (Queen)

* Mix rokerskih podžanrova iz 70ih, kompleksan tekst sa slojevima i podtonovima, dvosmislenost i višesmislenost...Umetničko delo otvoreno za interpretaciju, kao i još neke pesme koje se nalaze na ovoj listi.

55. On a Night like This (Kylie Minogue)

* Pomenula sam da mi je J. Lo-ina "Waiting for tonight" slična jednoj pesmi sa liste i to je ova od Kylie. Čak su te dve pesme otprilike i vršnjakinje. Atmosfera koju povezujem sa njima je istovetna, s tim da je ova začinjena nečim seksepilno tajanstvenim.

54. Maybe You're the Problem (Ava Max)

* Prošlogodišnji dance pop, harizmatičan i otpevan tako da ostaje u glavi.

53. Cry Me a River (Justin Timberlake)

* Čuveni Justinov hit, koji ne može da ostari. Govori o devojci koja je prevarila svog dečka, zbog čega su i raskinuli, ali zanimljivi deo te priče jeste da je pesma posvećena Britney Spears koja je izgleda prevarila Justina dok su bili u vezi.

52. One Last Time (Ariana Grande)

* I ova pesma je o prevari, ali iz perspektive ženske naratorke (Ariane) koja je prevarila svog bivšeg i volela bi da provedu još samo jednu noć zajedno u ime poslednjeg zbogom.

51. Feel (Robbie Williams)

* I just wanna feel real love, feel the home that I live in. 'Cause I got too much life running through my veins, going to waste...Prelep tekst, prelep glas, uticajna energija...Robbiev klasik.

50. Highway to Hell (AC/DC)

* Hard rock evergreen sa kraja 70ih, dobro poznata pesma sa višestrukim poentama i dozom ironije.

49. Stand (Jewel)

* Društvena kritika, ukratko. Ništa nije kako bi trebalo da bude, kako bi bilo ispravno.

48. If You Had My Love (Jennifer Lopez)

* Prva asocijacija na J. Lo mi je ova pesma. Neverovatno kako joj se relevantnost ne smanjuje, i pored svih ovih godina i svih drugih njenih žešće popularnih pesama.

47. Baby One More Time (Britney Spears)

* A na Britney mi je glavna asocijacija ova pesma. Sveži teen-pop sa kraja 90ih, bubblegum estetika, nevinost i bezbrižnost.

46. Walkin' After Midnight (Patsy Cline)

* Već sam rekla šta mislim o pokojnoj Patsy Cline i zbog čega mi je zanimljiv njen muzički stil. Šteta što je poginula mlada u avionskoj nesreći. A ova pesma je tako inspirativna, (po)noćni dragulj.

45. Breathe (Sean Paul ft. Blu Cantrell)

* R&b/soul hit iz prve polovine 2000ih. Bilo je još dosta hitova iz tog perioda i u istom stilu, ali ovaj mi se nekako izdvaja. Verovatno bi bez Seana Paula pesma bila prosečno dobra. Ovako je super.

44. All the Man That I Need (Whitney Houston)

* Kakva pesma. Uvek me rasplače kad je slušam, uvek. Ali iz pozitivnih razloga, od lepote kojom je protkana.

43. Starboy (The Weeknd ft. Daft Punk)

* Iskreno, The Weeknd-a slabo slušam, znam možda jednu ili dve njegove novije pesme, ali Starboy je catchy bitch. Pesma o slavnom liku koji gubi kontakt sa realnošću, opijen stečenom slavom.

42. High Hopes (Panic! at the Disco)

* Simpatična i optimistična pesma o intuiciji koja govori da će se na kraju nešto dobro desiti i tako i bude. O nadama, snovima, željama i planovima. Podseća na sunčano letnje jutro.

41. Otherside (Red Hot Chili Peppers)

* Standardno za RHCP, pesma je alternativni rock, ali posebnom je čini mračna, siva, depresivna tematika o smrti i o tome kako nastaviti dalje.

40. Do It Again (Steely Dan)

* Melodija, a i tekst su osetno iz 70ih i deluju relativno površno na prvo slušanje, zato što se i ne trude da svojom prezentacijom nametnu obavezu strogoće i ozbiljnosti, a zapravo elegantno kritikuju čoveka (po imenu Jack) koji se u životu vodi pogrešnim pobudama.

39. Everybody Wants to Rule the World(Lorde)

* Original je iz 80ih, ali ja lično preferiram ovu verziju iz 2013. godine. Mislim da je efektnija onako kako je Lorde peva. Povezujem je za borbom za prevlast, sa političkim igrama, sa GoT-om.

38. Numb (Linkin Park)

* Poznato mi je da "Linkin Park" nema baš najbolju reputaciju u pogledu kvaliteta, da je za mnoge to pozerski i fenserski nu metal/hard rock bend, da nemaju kapaciteta da budu istinski veliki...Međutim, pesma Numb je slušana i danas u 2023. I nije popularna zato što je pozeraj i fenseraj, jer da je tako odavno bi ostala na smetlištu muzičke istorije. I emocionalno je deskriptivna, što je najbitnije.

37. The Heart's a Lonely Hunter (Thievery Corporation)

* Određena mesta, poput recimo "tematskih" kafića zahtevaju i da se u njima pušta odgovarajuća muzika, chill-out, lounge i slično tip muzike i ova pesma je iz tog žanra. Prigušeni glasovi i muzika, koji stvaraju i održavaju željenu atmosferu dok se ispijaju kafa i Orangina i lista se dnevna štampa.

36. Lose Yourself (Eminem)

* Bio i ostao Eminemov najveći hit. Agresivni hip hop, prepreke, problemi, ali i prevazilaženje svega kritičnog i dolazak do cilja.

35. Redbone (Childish Gambino)

* Prvi put sam je čula u filmu "Get Out", gde se savršeno uklopila tematski gledano. U neku ruku njen tekst dođe kao spojler za film, pošto otkriva da je oprez za (crnog) protagonistu vrlo neophodan. Žanrovski je soul ili funk-soul, što je i adekvatno.

34. Lemonade (Gunna, Don Toliver & Nav)

* Hip hop novijeg datuma. Prvo sam se upoznala sa jednim remixom pesme i dopalo mi se, a onda sam poslušala originalnu varijantu i zaljubila se. Stvorena je za zabavno leto.

33. Million Dollar Baby (Ava Max)

* Još jedna moćna Avina stvar od prošle godine, pevljivo i pamtljivo.

32. Stairway to Heaven (Led Zeppelin)

* Kontroverzna hard rock pesma, univerzalno popularna, uvažena i cenjena. Čitanje između redova, metafore, tajanstvene komparacije...Nije ni čudo sto je analiziranje ove pesme i traganje za njenim pravim značenjem i dalje aktuelno. U istom je "sosu" i već pominjani AC/DC hit "Highway to Hell."

31. Smooth (Santana ft. Rob Thomas)

* Kombinacija latino ritma i soft rock-a, prepoznatljiva melodija, dugovečno remek-delo.

30. Non, je ne regrette rien (Edith Piaf)

* Još jedna divna Edithina pesma, koja govori o novom početku i o ostavljanju svega starog iza sebe.

29. Je veux (Zaz)

* Veseli francuski jazz ili barem njegova podvrsta. Zaz peva o tome kako joj gomila luksuza ne treba i da joj je potrebno nešto jednostavnije, a značajnije. Istina ili laž? Nzm, ali pesma je chef's kiss.

28. Stole (Kelly Rowland)

* Kelly, kao i ostale devojke koje su bile članice DC grupe, nije ostvarila popularnost kakvu je talentom zaslužila, jer je glavna od njih bila Beyoncé, koja se nametnula kao pobednica u građenju solo muzičke karijere nakon raspada grupe. Ali, Kelly je zaista talentovana, a pesma Stole je tužna r&b balada o school shooter-u koji je uništio i svoj život završivši u zatvoru, i živote perspektivnih mladih ljudi koje je ubio.

27. Become the Beast (Karliene)

* Pesma je inspirisana jednom od meni najdražih serija, a to je "Hannibal." Karliene peva o odnosu između Hannibala i Willa, o Hannibalovoj težnji da Willa transformiše u svoju kopiju, da ga odvuče sa dobrog puta. I pun je pogodak.

26. Love Me Like You Do (Ellie Goulding)

* Tako nežna melodija, ukombinovana sa lepršavo lepim rečima, iako je tema nekontrolisanog bezmozgaškog zaljubljivanja u osobu koja to zloupotrebljava daleko od nežnosti, pastelnih nijansi i romantike.

25. The Show Must Go On (Queen)

* Pesma je u osnovi tužna, pošto je Freddie Mercury umro od side iste godine (1991.) u kojoj je ista objavljena. Ipak, uprkos tužnim asocijacijama, poruka je pozitivna koliko je god to moguće u takvim okolnostima - treba uživati i izvući maximum od života dok se može.

24. Bailamos (Enrique Iglesias)

* Enriqueov sexy latino pop hit sa kraja 90ih. Nuff said.

23. Dangerously in Love (Beyoncé)

* Opasna zaljubljenost, da ne kažem opsesija. Kako god, interesantno otpevana pesma, sa vajbom uzvišenog r&b-a.

22. Ego (Willy William)

* Francuska pesma elektronskog žanra. Tekst je realno prosečan i površan, ali muzika i energija koju emituje je već nešto drugo i obožavam da je slušam.

21. Étranger (Still Fresh)

* Prošlogodišnja stvar ovog francuskog repera, volim njegov glas. Pesma je o tome kako su dvoje ljudi nakon raskida postali stranci i kako se izgubila nit koja ih je nekada povezivala.

20. Intuition (Jewel)

* I u ovoj pesmi Jewel kritikuje loše strane pop-kulture, konzumerističkog mentaliteta i superficijalne zaslepljenosti pogrešnim vrednostima. A tu je i kritika njenih pop-zvezdi koleginica koje biraju da prave komercijalnu muziku umesto nečega vrednijeg i kvalitetnijeg.

19. Another Brick in the Wall (Pink Floyd)

* Nisam ljubiteljka Pink Floyd muzike, ali ovu popularnu pesmu jako volim. Klasični rock sa porukom "ostavite nas na miru, ne ispirajte nam mozgove." Smrt autoritetu, sloboda narodu. Buntovnička je pesma, ofc.

18. One Love (Bob Marley & The Wailers)

* Bob Marley je bio tipični predstavnik reggae žanra, izvornog reggae-a, a ova pesma mi je omiljena od njega. Mogu da zamislim scenu - veče, prohladna noć na plaži, upaljena vatra, pije se pivo, svira se gitara i pevaju se pesme. Reggae pesme.

17. La Despedida (Daddy Yankee)

* Ovo je, čini mi se, čisti merengue. Manje poznata DY-eva pesma, ali je meni preodlična. Ritam joj je za 10-ku.

16. Hotel California (Eagles)

* Uh, Hotel California...Slično kao "ona" pesma od AC/DC i "ona" od Led Zeppelin-a i još neke, i ova je prekrivena slojevima mogućih značenja i objašnjenja, ostaje otvorena za interpretacije i analize, može se tumačiti kao alegorija za šire teme od društvene važnosti ili metafora za konkretniju problematiku koje se dotiče. Propast tzv. američkog sna, odrastanje i gubitak mladalačke nevinosti, univerzalna pitanja poput onih egzistencijalnih, zloupotreba psihoaktivnih supstanci, psihijatrijska bolnica...Izbor je veliki. Svako će pronaći neku poentu, u skladu sa sobom.

15. Elle m'a dit (Still Fresh ft. Haristone)

* Još jedna pesma od Still Fresh-a koju obožavam. Tako je sexy, izazovna, miriše na muški parfem sa radijalnom aurom, koji osvaja sve oko sebe.

14. Let Me Love You (DJ Rebel & Mohombi ft. Shaggy)

* Brutalno dobra letnja stvar. Tu je smireni Shaggy, tu je napaljeni Mohombi, tu je dodatak arapskog ritma...Ne može da bude loše.

13. Unholy (Sam Smith ft. Kim Petras)

* Prošlogodišnja pesma, agresivni pop, intenzivna melodija i priča o mužu koji vara ženu i o onome ko tu tajnu čuva i kome se smučilo da je čuva.

12. Desert Rose (Sting)

* Jedna od najoriginalnijih pesama ikada, u svakom mogućem smislu. I evergreen je postala, sasvim logično.

11. Give It To Me Right (Melanie Fiona)

* Senzualni soul, ženska zavodljivost, ženska požuda...Love it.

10. Hasta siempre (Nathalie Cardone)

* Tu amor revolucionario, te conduce a nueva empresa, donde esperan la firmeza de tu brazo libertario...Pesma je posvećena čuvenom Che Guevari i ima gomilu verzija. Meni je najdraža ova od Nathalie, najlepša je i najbolje dočarava počast koje se njome odaje Che Guevari.

9. Ring of Fire (Lera Lynn)

* Sviđa mi se naglašena senzualnost u pesmi, u njenim rečima, u melodiji, u atmosferi koju kreira, u hemiji koju izaziva...Seksepil sa stilom.

8. Centuries (Fall Out Boy)

* Premoćna pesma iz sfere alternativnog rock-a. Otpevana je sa visokom dozom energije i motivacije, toliko da motiviše i slušaoca na nove poduhvate.

7. Est-ce que tu m'aimes? (Maître Gims)

* Njegove hip hop pesmice mi se ne sviđaju, ali ova je stvarno lepa. Više mu leži pop/soul. Pesma je o nesigurnosti u ljubavnom odnosu, o onome kada nismo sigurni da li nekoga volimo ili ne.

6. Blown Away (Carrie Underwood)

* Carrie sam otkrila pre možda dve ili tri godine i ova pesma mi je najviše privukla pažnju. Country je, ali sa elementima pop-a da bi se dalo na dramatičnosti. Tematika je vezana za porodično nasilje i posledice istog. Potresno, a poetično.

5. Goodbye Alice in Wonderland (Jewel)

* And dreaming is a good thing 'cause it brings new things to life, but pretending is an ending that perpetuates a lie...Istinski umetnička pesma, pa i filozofska o situacijama kada se izgubiš u nečemu što ne odgovara stvarnosti i istini, a zauzvrat ne dobiješ ništa vredno.

4. Mad Hatter (Melanie Martinez)

* Bizarna pesma, psihodelična u svojoj srži, nadrealna i uznemirujuća. Idealna za skup samosvesnih ljudi sa psihijatrijskom dijagnozom. A i za nas koji jednostavno gotivimo poigravanje konceptima.

3. Dream On (Aerosmith)

* Najbolje pesme od Aerosmith grupe su mi upravo te iz 70ih, kad su tek počinjali. Dream On je jedna od njih, pokretačka je, optimistična, šarmantna u rokerskom maniru i slušana i dan danas. Besmrtna je.

2. Dernière danse (Indila)

* Emocionalno jaka francuska pesma, udara na osećaje nemoći i usamljenosti + traženje saveznika u vetru, kiši, prirodi + Pariz koji je surov, uprkos svojoj lepoti. Obožavanje! I love you

1. Sympathy for the Devil (The Rolling Stones)

* I ovaj biser od Rolingstonsa sa kraja 60ih...I za razliku od već pominjanih klasičnih rock pesama upitnih/dvosmislenih/višesmislenih značenja, ovde je poruka dosta jasnija i konkretnija, manje je prostora ostavljeno za spekulacije. Poenta je da zlo postoji, da svet nije savršeno mesto i da je bolje skinuti ružičaste naočare nego živeti u iluziji. Plus, to zlo nije neki nevidljivi entitet, ne dolazi od njega, već od ljudi od krvi i mesa. Uz finalni zaključak da se zlo može pobediti ako se prihvati njegovo postojanje, ako se ne negira i ne mistifikuje. Što se tiče muzike, dopada mi se što je rock-u dodat blues. Ne znam koliko bi klasičan rock išao uz tekst, tvrdi zvukovi bi ga po mom mišljenju zasenili. Ovako je savršeno, na pravi način originalno i pametno upakovano.

Eto, to bi bila moja TOP 200 lista omiljenih pesama svih vremena. The end  flower

____________
Muzička tema - Page 5 GeMuxua

Sofia likes this post

Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1122
Join date : 2019-01-18

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Mon Jan 16, 2023 11:56 pm
Prvo Ana svaka ti cast sto si imala zivaca da ovo ispises 😂 Ja ne bih mogla ni top 10 napisati.

Elem samo da se osvrnem na par ljudi sa ove liste.

Brandy 😍 Ja tebi ne mogu da opisesm koliko je volim. Right here je i meni jedna od najdrazih pjesama. Volim i Full moon, Afrodisiac, The boy is mine, obradu Another day in paradise, What about us…

Kelly Rowland isto volim.

TPCD su mi isto jedne od najdrazih. I hate this part, stickwitu, Happily newer after, buttons, dont cha, jai ho…

Bas sam neku noc gledala onaj njihov haoticni nastup sa Billbaord awards 2006 😂 Bas sam se radovala kada su se prije 3 godine ponovo okupile - Melody ali sam se razocarala ubrzo kada je izasla pjesma (koja je odlicna) i vidjela da ostale dollsice opet ne pjevaju iako sve znaju pjevati. Ono mozda nisu talentovane kao Nicole ali su dobre. Mislim da je Ashley jednom prilikom rekla da su ostale djevojke bile samo glorifikovane plesacice i nista vise. I tu je i lezao glavni problem.

Blown away od Carrie Underwood mi je isto draga. Dobra je i Two black cadilacas.

Sugababes su mi isto drage.

Melanie Fiona, Hurts, Jewel, Beyonce, DC… isto huge like.

Ja cu pokusati top 20 svojih pjesama napravit. Pokusati…
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Tue Jan 17, 2023 9:57 pm
Afrodisiac

Ova pesma mi se bila našla na prvobitnoj 250+ listi  Very Happy

i vidjela da ostale dollsice opet ne pjevaju iako sve znaju pjevati. Ono mozda nisu talentovane kao Nicole ali su dobre. Mislim da je Ashley jednom prilikom rekla da su ostale djevojke bile samo glorifikovane plesacice i nista vise. I tu je i lezao glavni problem.

Istina. Evo, i ja Dollsice najviše povezujem sa Nicole, na pomen njihovog imena mi prva Nicole padne na pamet i njen glas i njena pojava, a to je sve zato što ostale devojke nisu dolazile do izražaja kada je u pitanju pevanje.

Primetila sam da je takvo izdvajanje jedne osobe koja preuzima ulogu lidera relativno česta pojava u poznatim ženskim pop/r&b bendovima, što naravno nije fer prema ostalima u bendu.

Čak je i u The Supremes ženskoj grupi od pre 60 godina Diana Ross bila glavni vokal i zvezda grupe, iako su sve članice dobro pevale.

Već sam pominjala i situaciju sa DC...Kelly Rowland, Michelle Williams, pa i ostale devojke koje su bile članice umeju da pevaju i to veoma dobro, ali je ipak Beyoncé bila dominantna figura i glas sa kojim se pojam DC najviše povezuje.

Sa druge strane, možda zavisi i od harizme. Neki ljudi je prosto imaju za bacanje i za takve je definitivno solo karijera bolji izbor, a i pravedniji.

Dobra je i Two black cadilacas.

OMG, da! Ta pesma ladno može da posluži kao scenario za film ili mini-seriju. Mislim, tematika je creepy, ali moćna i sviđa mi se ženska solidarnost između *dve* žene Muzička tema - Page 5 610785387

____________
Muzička tema - Page 5 GeMuxua
Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1122
Join date : 2019-01-18

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Wed Jan 18, 2023 12:11 am
Problem kod Pussycat dolls je taj sto je to u osnovi burlesque grupa. One su na svojim nastupim dovodile velike zvijezde (Britney, Christine, Gwen, Pink…) koje su pjevale dok su one plesale. I onda je neko dosao na ideju da oforme svoju grupu i doveli su Nicole, Melody i jos jednu pjevacicu Kayu koje su trebale biti glavni vokali. Medjutim na kraju je te bila samo Nicole. Ostale clanice su povremeno imale neke momente gdje su pjevale ali nista bitno. Kaya Jones je napustila grupu prije nego je izasao prvi album.

Nakon uspjeha prvog albuma grupu je napustila Carmit. Njoj a ni ostalim djevojkama se nije dopadalo to sto je Nicole bila u fokusu. Nicole se fokusirala na solo album koji nikad nije izasao buduci da je flopnula sa svim singlovima koje je izdala.

2008 su nastavile ponovo sa radom gdje im je obecano da ce sve clanice pievati. Ni tada se to nije desilo. Tek nakon prijetnji da ce njih 4 napustiti grupu momentalno producento su im dali da otpjevaju po pjesmu na nekom reizdanju albuma.

Jai ho je bila posljenja pjesma koje su izdale kao grupa.

Nakon toga su pocela razna prizanjanja od strana djevojaka. Ashley je rekla da im je cak i bilo zabranjeno da pricaju prilikom intervjua ukoliko je Nicole tu. Nicole je zaradjivala puno vise u odnosu na ostale. Imala je svoj licni bus prilikom turneja. Ostale djevojke su putovale zajedno. One nikada nisu imale ugovor kao pjevacice nego kao plesacice i dobijale su neku mizernu platu iako su kao brand PCD zaradjivale milione. Mislim da je Jessica jednom prilikom pricala o povredi koju je imala na turneji i kako joj menadzeri nisu htjeli pokriti troskove lijecenja nego da je to morala sama da uradi…

Beyonce u DC jeste bila najdominantnija ali su i Kelly i Michelle pjevale podjednako. U Spice Girls su isto sve djevojke imale djelove u pjesmi. PCD je jedina grupa koja je imala samo jednu pjevacicu.

Inace neki solo radovi ostalih clanica







Daleko od toga da imaju nevidjene glasove ali su dobre. Melody i Jessica ubjedljivo najbolje.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Wed Jan 18, 2023 9:33 pm
Stvarno se nisam udubljivala u njihovu istoriju i stvari koje su se dešavale unutar grupe. Pratila sam im muziku kada su bile popularne i još uvek volim i rado slušam nekoliko njihovih pesama. Jedino što sam primetila jeste da je Nicole večito bila u prvom planu i da mi je postala sinonim za Dollsice, ali nisam zalazila dublje u "materiju."

Na osnovu svega napisanog, jasno je da se nije radilo o klasičnom slučaju isticanja i dominacije jedne od članica, već o tretiranju ostalih sa krajnjim nepoštovanjem i neljudskom postupanju prema njima.

Msm, ovi momenti...

Ashley je rekla da im je cak i bilo zabranjeno da pricaju prilikom intervjua ukoliko je Nicole tu.


Imala je svoj licni bus prilikom turneja.


One nikada nisu imale ugovor kao pjevacice nego kao plesacice i dobijale su neku mizernu platu iako su kao brand PCD zaradjivale milione.


i kako joj menadzeri nisu htjeli pokriti troskove lijecenja nego da je to morala sama da uradi…


Suludo skroz. Izvitopereno uspostavljeni temelji jedne muzičke grupe, koja je mogla opstati samo pod uslovom da su ostale devojke odlučile da budu totalni mazohisti i podrede se nečemu ovako trulom i ponižavajućem. Sreća za njih što više nisu u toj mašini.

____________
Muzička tema - Page 5 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Thu Jan 19, 2023 10:23 am
Ženske muzičke grupe nisam mnogo slušala, ali recimo od Pussycat dolls volim I Hate This Part i Sway.

Ana, od pjesama koje su na tvom spisku, na mome bi se sigurno našle neke od njih, dok neke od njih volim, ali vjerovatno mi se ne bi našle u najužem krugu.

The Final Countdown (Europe)

Muzička tema - Page 5 2315767614  Znam da je njihov vodeći vokalist napisao pjesmu kada je imao 23 godine. Od njihovih pjesama volim i Superstitious,

Billie Jean (Michael Jackson)

Neponovljiva!

La Tortura (Shakira ft. Alejandro Sanz)

Ljetna stvar za ples onako kako to samo Shakira  zna!

Genie in a Bottle (Christina Aguilera)

Mada ja više volim špansku verziju.

Love at First Sight (Kylie Minogue)

Ova mi se ne bi našla među najdražima, ali bi neke druge sa nezaboravnog albuma Fever.

Livin' La Vida Loca (Ricky Martin)

Asocira me na vrijeme kad sam dobila discman na poklon. I na Mućke pošto se pušta u jednoj od poslednjih epizoda iako pjesma djeluje nespojiva sa Mućkama. Muzička tema - Page 5 2078043430

Sweet Dreams (Eurythmics)

O da, obožavanje Muzička tema - Page 5 10899980 Ja sam je prvi put čula prije nekih 12 godina na koncertu Colonie kada ju je otpjevala Indira na zatvaranju koncerta. I morala sam je potražiti i totalno sam se zaljubila "na prvi pogled".

Obsesión (Aventura)

Volim je, ali ne bih je uvrstila u uži krug.

Ayo Technology (Milow)

Baš sam je pustila dok kucam ovaj post i podsjeća me i vraća u jedan period života i izaziva tako pomješana osjećanja uz to što je i predivna.

Whenever, Wherever (Shakira)

* Shakirin klasik. I ne, nije me smorio.

Mambo No. 5 (Lou Bega)

Simpatična mi je i smiješna i prvi put sam je čula na nekom cd-u sa najvećim hitovima, ali nisam sigurna da li bih je se sjetila kad bih pravila listu omiljenih pjesama.

Poker Face (Lady Gaga)

Ovu pjesmu sam rado slušala kada je izašla kao i druge Gagine iz tog vremena, ali kako više nju ne gotivim nekako sam se "ohladila" i od njenih pjesama iako to obično ne povezujem.

Monday Morning (Melanie Fiona)

Simpatična mi je, ali isto jedna od onih koje ne pripadaju najdražim.

The Best (Tina Turner)

Ne treba komenar Muzička tema - Page 5 2315767614

Hot Stuff (Donna Summer)

Zaboravila sam na nju, a volim je čuti.

Candy Shop (50 Cent ft. Olivia)

Nekad sam je baš voljela, ali više ne Muzička tema - Page 5 2729517241 Ima zarazan beat, mora se priznati.

I'm into you (Jennifer Lopez ft. Lil Wayne)

Volim je čuti, ali mi svakako nije najbolje od J.Lo.

I'm Not a Girl, Not Yet a Woman (Britney Spears)

Ooo da! Jednostavno nježna, predivna, s lijepom poruku i evocira lijepe uspomene Muzička tema - Page 5 3689299699 Muzička tema - Page 5 2923229199 Muzička tema - Page 5 3689299699

Holding Out for a Hero (Bonnie Tyler)

Takođe neprevaziđena i moram reći, u vezi sa ovom i ostalim starim pjesmama, vjerujem da nema šanse da današnja muzika i hitovi mogu trajati po toliko decenija!

Hotel Room Service (Pitbull)

I nju sam nekad voljela, u slično vrijeme kada i Candy shop i nekako vremenom prestala da ih volim Muzička tema - Page 5 2729517241

Without You (Mariah Carey)

Jao da, više i ne znam koliko sam je puta čula! Klasik! Muzička tema - Page 5 1161816250  Podsjeća me na moje prvo zaljubljivanje Muzička tema - Page 5 2078043430

Don't Speak (No Doubt)

Prejak komentar:

Ni to što je žanrovski rok ne pomaže.

Muzička tema - Page 5 2078043430

Gimme! Gimme! Gimme! (ABBA)

Uz nju, volim i još Abbinih hitova i možda su i oni jedini pobjednici Eurosonga koji su stekli svjetsku slavu i imaju hitove koji se toliko pamte.

Bye Bye Bye (NSYNC)

Njih nikad nisam slušala, ali draga mi je i podsjeća me na Crossroads.

What's Love Got to Do with It (Tina Turner)

Opet potpis.

Halo (Beyoncé)

Muzička tema - Page 5 10899980 Podsjeti me sad na ovo:



Smooth Operator (Sade)

Divna pjesma i predivna pjevačica flower

You Drive Me Crazy (Britney Spears)

To je ipak Britney iz svojih ranih dana.

Baš mi je žao što su od nje napravili slava, paparazzi, njeni roditelji i svi koji su se okoristili njom. Muzička tema - Page 5 1639406990

Hit the Road Jack (Ray Charles)

Aaaa! Ne vjerujem da sam našla fana ove pjesme! Nju u kolima posebno volim odvrnuti Muzička tema - Page 5 1543461474 Muzička tema - Page 5 10899980

Knockin' on Heaven's Door (Guns N' Roses)

Jedna od tih starih klasika na koje mi je ljubav prenijala majka. Muzička tema - Page 5 3687740950

Englishman in New York (Sting)

O da! Neprevaziđena, duhovita, kvalitetna i sa dobrom porukom- sve zajedno.

Rolling in the Deep (Adele)

Ne spada mi u omiljene, ali me jako podsjeća na sam početak kada sam se zaposlila  i kada je započelo jedno lepše poglavlje.

All By Myself (Céline Dion)

Nemam što dodati. Celine mi je ostala prva i posebna. Inače, malo zanimljivosti o ovoj pjesmi:

https://www.youtube.com/watch?v=uhNTqUf-6zw

od 05.00

https://www.youtube.com/watch?v=jCH1yLJSDuk

Smooth Criminal (Michael Jackson)

Opet su riječi suvišne.

Lucky (Britney Spears)

Sama pjesma kao pjesma mi nije naročito draga, ali  mi se dopada priča koja je iza pjesme i spot koji je prati.

Counting Stars (OneRepublic)

Volim je i takođe me podsjeća na jedan lijepi period. Sjećam se da ti je nekad stih te pjesme bio potpis na starom forumu.

Oye Como Va (Santana)

Ljetna  pjesma Muzička tema - Page 5 10899980

Gangsta's Paradise (Coolio ft. L.V.)

Ona mi spada u uži krug. Mene podsjeća na film Dangerous minds koji je predivan i pretužan. Preporučujem ti ga.

Baby One More Time (Britney Spears)

Kakva slatkoća i od pjesme i od spota i od 16-godišnje Britney. Muzička tema - Page 5 3466016740

All the Man That I Need (Whitney Houston)

Jednostavno Whitney.

Stairway to Heaven (Led Zeppelin)

Moram priznati prvi put kad sam je čula rekla sam što je sad posebno u njoj Muzička tema - Page 5 3665418065 Embarassed  Na drugo, treće slušanje sam skontala da je predivna za čuti, ali nije mi na listi dragih pjesama. Više volim Hotel California (Eagles) koju kasnije nabrajaš, posebnija mi je osim kad se ne zaviri u njeno značenje.

The Show Must Go On (Queen)

Volim je jer je objektivno kvalitetna, ali meni ne izazova neke emocije.

Bailamos (Enrique Iglesias)

Draža mi je Bailando, ali ova mi je klasičnija

Another Brick in the Wall (Pink Floyd)

Apsolutni dragulj. Nekad mi je bila zvono na telefonu, u jednom periodu mog bunta.

Desert Rose (Sting)

Pjesme koje su ti na rang listi iznad ove uglavnom nisam slušala, ali zanimljivo je ispalo što je baš ona na najvišem mjestu od ovih koje volim. Divna na tako mnogo nivoa  + asocijacija na O Clone.

____________
Muzička tema - Page 5 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Thu Jan 19, 2023 10:46 pm
Ova mi se ne bi našla među najdražima, ali bi neke druge sa nezaboravnog albuma Fever.

Ceo "Fever" album je odličan, a od pesama bih još posebno izdvojila Fever, Can't get you out of my head, Come into my world, In your eyes.

ali kako više nju ne gotivim nekako sam se "ohladila" i od njenih pjesama iako to obično ne povezujem.

Da, ni ja odavno ne pratim njenu muziku u smislu noviteta. Tačnije, gotivila sam je najviše u periodu kad se tek pojavila i koju godinu posle. Ostale su mi te dve njene pesme kao omiljene, a ne znam nijednu njenu stvar koju je snimila u poslednjih 8-9 godina. Možda zato što se nekako utopila u masu i prestala da bude unikatna ili sam ja to tako doživela iz nekog razloga  Muzička tema - Page 5 2729517241

Baš mi je žao što su od nje napravili slava, paparazzi, njeni roditelji i svi koji su se okoristili njom.

Potpis. Celokupna njena situacija je uznemirujuća.

Aaaa! Ne vjerujem da sam našla fana ove pjesme! Nju u kolima posebno volim odvrnuti

Pesma je za dušu dala za slušanje tokom vožnje. I besmrtna je  afro

Mene podsjeća na film Dangerous minds koji je predivan i pretužan. Preporučujem ti ga.

Nisam ga gledala, hvala na preporuci.

Divna na tako mnogo nivoa  + asocijacija na O Clone.

Daaaa, O Clone  I love you

E da, nešto u vezi sa Bitlsima i Rolingstonsima...Tata mi je pričao da je u njegovo omladinsko vreme bila popularna podela Bitlsi vs. Rolingstonsi, ili se priklanjaš jednom timu ili drugom. I kao, Bitlse su preferirali oni prefinjeniji, dobri i kulturni momci, a Rolingstonse oni divlji i buntovni  Muzička tema - Page 5 2078043430

To mi je zvučalo simpatično. Ja ne znam za koju bih se grupu opredelila. Za nijansu mi više leže pesme od Rolingstonsa, ali mislim da su Bitlsi objektivno bili kompletniji i konzistentniji kao bend i da nisu imali padove u kvalitetu svojih pesama, za razliku od Rolingstonsa.

Doduše, Bitlsi oooodavno više ne postoje, dok su Rolingstonsi i dalje aktivni, pa i nije neobično što je došlo do pada kvaliteta u njihovoj muzici. Msm, Bitlsi nisu imali toliko vremena za greške uzimajući u obzir da nisu dugo postojali kao bend, a ovi su u poslu već 60 godina!  Shocked

I nije samo sa Rolingstonsima to slučaj (PREdug staž i slabljenje kvaliteta nove muzike koju prave). Slično je i sa AC/DC i Aerosmith-om npr. Uporedila sam njihove starije stvari sa novijima i razlika je evidentna u negativnom smislu.

____________
Muzička tema - Page 5 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Fri Jan 20, 2023 12:11 pm
a od pesama bih još posebno izdvojila Fever, Can't get you out of my head, Come into my world, In your eyes.

Isto + More, more, more Very Happy

Da, ni ja odavno ne pratim njenu muziku u smislu noviteta. Tačnije, gotivila sam je najviše u periodu kad se tek pojavila i koju godinu posle. Ostale su mi te dve njene pesme kao omiljene, a ne znam nijednu njenu stvar koju je snimila u poslednjih 8-9 godina.

Ja sam voljela Poker face, Bad romance, Paparazzi, Telephone, Just dance, Alejandro i može Applause. Muzička tema - Page 5 2078043430 I to tada kada su bile aktuelne. Kako mi je ona postala totalno nezanimljiva, nekako su mi i te pjesme koje sam voljela izašle iz playliste Muzička tema - Page 5 2729517241

Tata mi je pričao da je u njegovo omladinsko vreme bila popularna podela Bitlsi vs. Rolingstonsi, ili se priklanjaš jednom timu ili drugom. I kao, Bitlse su preferirali oni prefinjeniji, dobri i kulturni momci, a Rolingstonse oni divlji i buntovni

Nisam znala za ovo. Da, zvuči simpatično. I od jednih i od drugih znam samo neke najveće hitove, nisam ih aktivno slušala, ali ako moram da biram onda više naginjem Bitlsima, jer imaju više pjesama koje rado čujem. Very Happy

____________
Muzička tema - Page 5 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Sat Jul 08, 2023 1:03 pm
Juče je izašao novo-stari album Taylor Swift Speak Now (Taylor's Version)  Muzička tema - Page 5 2315767614

Izvorni album je iz 2010. godine, inače. A Taylor je još 2021. godine ponovo snimila albume Fearless (originalno iz 2008) i Red (originalno iz 2012). U budućnosti će isto uraditi i sa Taylor Swift (2006), 1989 (2014) i Reputation (2017) albumima.

Postoji razlog zašto to radi. Naime, 2005. je potpisala ugovor sa Big Machine Records izdavačkom kućom koji je istekao 2018. Nakon toga je potpisala ugovor sa drugom izdavačkom kućom (Republic Records).

Ali, vlasništvo nad njenih prvih 6 albuma, nad originalnim snimcima pesama je ostalo u rukama Big Machine koji je prodao njene originale drugoj kompaniji, čiji je vlasnik prodao iste trećoj kompaniji i tako zaradio 300 miliona $ 2019. godine.

Poenta je da je Taylor izgubila kontrolu nad sopstvenim originalima tj. nikad je u suštini nije ni imala, ali nakon isteka ugovora sa Big Machine je postalo jasno da je najveći deo kolača iliti profita grabila izdavačka kuća, a ne Taylor kao tekstopisac i izvođač, odnosno kreator tih pesama.

Zato je odlučila da ponovo snimi prvih 6 albuma. Ovaj put za Republic Records i ovaj put uz uslov da originali budu isključivo u njenom vlasništvu. Sada je u poziciji da postavlja takve uslove, kao već odrasla, izgrađena, poznata i popularna muzička zvezda, što nije bila kada je sa 16 godina stupila u saradnju sa Big Machine.

Što se tiče razlika između prvobitnih i novosnimljenih verzija albuma, tekstovi i muzika su ostali uglavnom isti uz manje izmene eventualno + je dodato i po nekoliko novih i prethodno neizdatih pesama koje je napisala u periodu kada su prvobitni albumi izašli, ali ih tada nije objavila (tzv. vault tracks).

Aktuelni Speak Now album ima šest vault pesama od kojih su mi se najviše svidele...




____________
Muzička tema - Page 5 GeMuxua
Sponsored content

Muzička tema - Page 5 Empty Re: Muzička tema

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum