Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi 2020 - Page 8 Empty Re: Rubi 2020

Mon Mar 02, 2020 5:57 pm
Sviđa mi se jedino to što je Rubi dobila srećan kraj u skladu sa njenim likom. Ostala je verna sebi - hladna, odbojna i narcisoidna, sa mrvom ljudskosti prema svega nekoliko osoba.

I meni se to dopalo. Pretpostavljala sam da će imati sretan kraj, malo je vjerovatno bilo da će umrijeti, a bilo je i očito da neće ostati u zatočeništvu. Da će operisati ožiljak i koljeno sam takođe pretpostavila. Nisam jedino pretpostavila da će završiti onoliko bogata. Kao Hectorova žena je ostala sa njegovim novcem, jer je on uhapšen. Dobro je da nisu izmirili nju i Cristinu u smislu da su u odnosu kao da se ništa nije desilo. Rubin kraj opravdava ovaj poster The bich is back. Valjda je to bila poenta postera,  a ne da prenosi poruku kako je to rimejk. Po tom posteru maltene ispada da je to nastavak prošle Rubi. Ipak, sa ovakvim krajem taj poster dođe adekvatan. Samo se nadam da im druga sezona neće pasti na pamet.

Rubi 2020 - Page 8 Camila15


Tokom cijele one jurnjave i spašavanja Rubi sam bukvalno imala da zaspem pogotovo u prvoj polovini epizode. Ono me je taaako podsjetilo na loše akcione filmove ili loše slashere u kojima glavni zloća na momenat djeluje mrtav, ali u stvari nije, i onda se on i glavna junakinja tipa tolika sam glupa da trčim  u potkrovlje umjesto vani jure tokom cijelog filma, i naravno zna se ko trijumfuje. Sve ovo oko Rubinog zatočeništva i spašavanja je toliko debilno i neuvjerljivo da je teško popisati sve nelogičnosti. Evo nekih:

P.S. Hectorov povratak iz mrtvih...milion puta degustiran kliše i meni lično iritantan.

Hajde da je bar inteligentno odrađen.

P.P.S. Zar Hectorov advokat nije bio glas razuma? Kako to da je rešio da podrži Hectora u njegovoj suludoj ideji?

Ovo je toliko glupo da se ne može ni komentarisati. Hajde da su ga od starta prikazali kao ludog i korumpiranog advokata, ali nisu...

P.P.P.S. U kojim je onda super-Boris borbama učestvovao kad je 18 godina bio zatočen u onoj vukojebini?


Bukvalno  sam se to zapitala. I na kraju ne dadoše zadovoljavajuće objašnjenje za njega. Čovjek se zaljubio  i odlučio da do kraja života bude u rupi i da voljenu ženu koja mu može biti ćerka oslovljava sa "gospođo". Njegova zadnja scena confused Ispade da je ostao invalid, a on bio upucan u stomak. I eto na kraju je Rubi odletjela, a on ostade da čami sam.

Dalje, upucani Boris koji se iz čuke uspio sam prebaciti  baš u bolnicu u kojoj radi Alejandro, prepostavljam u CDMX,  a u međuvremenu je uspio da nađe listicu i hemijsku i da zapiše adresu. I onda dođe u hitnu i zahtjeva određenog doktora koji ne radi u hitnoj, i što je najjače umjesto da mu vade metak oni ga ostavljaju samog i zovu kardiohirurga za prostrijelnu ranu stomaka.

U ovoj zadnjoj epizodi je Boris bukvalno bio super-Boris sa super-oružjem.  Rubi 2020 - Page 8 2078043430

Nakon što je Borisa upucao Hector, Rubi ne uzima Borisovu pušku radi samoodbrane nego sa ušinutim koljenom bježi u šumu, a Hector je nije mogao stići iako je bio odmah tu. Rolling Eyes Da je malko potrčao stigao bi je. Rolling Eyes

Pa onda onaj Rubin nestanak. Objavila je novinski članak i na osnovu toga svi prestaju da je traže. Kako su znali da niko drugi nije iza članka? Policija nije provjerila njen pasoš, nisu skontali da nije izašla iz zemlje? Nisu skontali da npr. nije dirala račun u banci i tako to? Niko nije pomislio da je u Hectorovoj vili, a i Loreto i Maribel su znali kuda se zaputila. Na kraju krajeva, nakon 18 godina ju je Fernanda našla,  a policija tada nije mogla? E da i još mi je glupo, kada je već imala telefon kod sebe, što iz onog kupatila nije zvala policiju ili poslala poruku sa lokacijom na nekoliko brojeva. A ona  zove Alelandra ko luda...

Je li to Hector doveo medicinsko osoblje da zbrinu Rubinu ranu ili ju je sam čistio? U suprotnom bi ona umrla od infekcije. I očito ju je on frizirao ili joj je dovodio frizere.  Rubi 2020 - Page 8 3665418065 Kupovao joj je kozmetiku, odjeću pa i  štap sa sakrivenim super oružjem.  Rubi 2020 - Page 8 1543461474 I odakle joj njene stvari u onoj kući? Njena i Alejandrova slika konkretno? Ne vjerujem da je u tašni nosala njihovu izrađenu sliku i da ju je imala kod sebe kada je ušla u onu kućerinu?

Glupost oko toga da se Hector krije 18 godina sam već pominjala.

I konačno, nemoguće mi je da nije mogla pobjeći i izvući se za sve te godine. I onog mrčnog Borisa niko nije tražio niti se vodio kao nestao? Jedan veliki apsurd sve ovo skupa.

Susret Alejandra i Rubi mi je  Rubi 2020 - Page 8 2853130181  Nešto njoj ne vidjeh na licu sreću što ga vidi nakon toliko godina koliko god da je uplašena u tom momentu. A Alejandro se u toj sceni susreta učvrstio na poziciji jednog od najljigavijih likova ikada. Rubi 2020 - Page 8 2853130181  Rubi 2020 - Page 8 2853130181  Ljubi se s njom i još joj na neki način govori da bio s njom da nije Maribel. Rubi 2020 - Page 8 2853130181

Zar Hector nije trebao umrijeti nakon što se upucao u usta? Na kraju je zatvoren u ludari, kakav kliše. A dijagnoza po Rubinim riječima - poludio od ljubavi prema njoj.

I na kraju mi je onaj doček koji joj novinari prave nakon što se vratila još jedna u gomili gluposti. Rubi 2020 - Page 8 3541223117 Mislim ko bi je pamtio uopšte, neko kratko vrijeme je bila model u pokušaju. Za 18 godina toliko novih lica i javnih ličnosti bude da mi je nevjerovatno da ju je štampa uopšte zapamtila. Nije da je bila zvijezda tipa Marilyne Monroe...

Pa ono što Fernanda govori na kraju bi imalo smisla da je Rubi zaista bila nešto specijalno. A ono, najobičnija sponzoruša, prosječnog  izgleda, niske inteligencije kojoj su osvajanje ludaka Hectora i 30-dnevni status prinčeve ljubavnice najveći "uspjeh". I onda je priča o njoj neki spektakl za javnost, a knjiga bestseller? Rubi 2020 - Page 8 3323782742 "Ne poznajem nijednu ženu koja je uticala na toliko života." Pa osim što je uništila Cayetana i donekle Hectora (kažem donekle jer je očito već bio lud) ne znam na čiji je život značajno uticala, bar što se tiče muškaraca sa kojima je bila. Prolazna epizoda u životu svih njih. Najveći pogubni uticaj je imala na svoju porodicu. E reče li ono Fernanda da su neki od muškaraca s kojima je bila izgubili svoje bogatstvo?  confused

Eto jedino s kraja što mi se svidjelo je susret Rubi s Maribel i Alejandrom, i činjenica da završava sretno i nastavlja po starom.

Neuvjerljivo je da je Cristina onako sijeda i zapuštena, a očito da sad živi na visokoj nozi.

Udostojiše se bar Soniu da prikažu.

Što bi sa Chuspom na kraju? Uhvatiše li ga? Ako je Rubi priznala da je bila iza te pljačke kako to da je poslije 18 godina nisu priveli pravdi zbog toga? Ili je to zastarjelo? Rubi 2020 - Page 8 245301646  Je li porodica de la Feunte ikad saznala istinu o pljački?


A sad neki opšti utisak. Najbolje su bile epizode do susreta Hectora, Alejandra i Rubi u Španiji, ono kada A. saopštava Hectoru da je spavao sa njegovom ženom. A po pravilu bi to što slijedi trebalo biti najzanimljvije. Nakon toga je sve krš. Rubino bavljenje modom, pa afera sa pricem su toliko nerealni da nema dalje. Pokušavam da nađem nešto što mi se svidjelo. Efekat s rubinima na početku entrade, šumski pejzaž, par izdvojenih scena i eto Lisardo kao bankar i Ela kao Fernanda.

Prva velika zamjerka je izbor glumaca, pogotovo za Rubi, Hectora, Alejandra, Cristinu i Soniu. Ni sa Rosom, Loretom, Lucasom i Eduardom se nisu proslavili. Onda Mayrin je ok glumica, ali ne ide za ulogu Refugio. Ni smeđooka djevojčica kao Fernanda.

Druga zamjerka je kasapljenje likova. Hectora su srozali na običnog ludaka, Alejandra na osobu koju muškarcem čine jedino polni organi. Bukvalno  djeluje kao muškarac kojeg bilo koja ženska osoba može zavesti, pa i Rubi. Rubi je srozana samim tim što ju je glumila ova kriještalica. Plus je imala zaista "sjajne" momente, kao pljačka Maribeline kuće i želja da bude kraljica. Lucas i Eduardo su obična sprdnja od likova, dva fićfirića. Yago i Lucio su bili zaista opasne face i imali su uticaja na priču. Sonia je opet srozana sa izborom glumice, a tek pravljenje dijeteta sa osobom koja ju je prevarila. Maribel je imala dobrih momenata,  i ok mi je što nije klasična dobrica, ali ono njeno alkoholisanje, kriještanje  i skakutavost su mi išli na nerve. Prošla Maribel je zaista bila veliki čovjek i osoba vrijedna divljenja. Loreto... Iako je ovaj kao lik realniji, meni je bio iritantan i debilan. Cristina je i ovdje ok lik, ali je glumica loša.

Treća zamjerka je ovaj dio u budućnosti. E sad to je sve stvar ukusa, ali meni se to nije svidjelo. Mogli su prošlu radnju jednostavno smjestiti u 2000. Po mom ukusu bi to bilo bolje, a Rubin nestanak donekle uvjerljiviji u 2000. godini, nego u 2020.

Četvrta zamjerka su novi debilni likovi bez ikakvog značaja. Queca, Japanac, pa Rosa i oni debili iz vecindada. Podmetanje krivice Cayetanu je moglo da se odradi i bez tolikog akcenta na te klošare.

Peta zamjerka su momenti u radnji koji nisu imali nikakvog velikog značaja. Požar u prvoj epizodi, pa Cristinin "ljubavni trougao" su krajnje nebitni.

I konačno, ne možeš praviti priču u kojoj je glavni akcenat na glavnoj negativki koja pali i žari, a na kraju glavni pozitivac ispadne veći negativac od nje same koja je nosilac priče.

Eto, ne pamtim da sam toliko neku seriju hejtovala, a odgledala je do kraja. Da je klasična serija s većim brojem epizoda, batalila bih. Ovo će biti zaboravljeno za par mjeseci. Po meni je ovaj pokušaj rimejka čisto nepoštovanje prema prethodnoj verziji jer su napravili bukvalno parodiju...

____________
Rubi 2020 - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi 2020 - Page 8 Empty Re: Rubi 2020

Thu Mar 05, 2020 9:46 pm
Sve ovo oko Rubinog zatočeništva i spašavanja je toliko debilno i neuvjerljivo da je teško popisati sve nelogičnosti.

Ali sve, od glave do repa. Bolje i uverljivije bi bilo da se svojevoljno povukla i krila u toj kućerini.

E da i još mi je glupo, kada je već imala telefon kod sebe, što iz onog kupatila nije zvala policiju ili poslala poruku sa lokacijom na nekoliko brojeva. A ona zove Alelandra ko luda...

Nikako da naučimo lekciju - policija i hitna pomoć se po pravilu ne zovu. Nikada se ne okreću brojevi koji bi verovatno doneli najefikasniju soluciju Rolling Eyes

pa i štap sa sakrivenim super oružjem.

Od toliko gluposti i apsurda, ovo je nesumnjivo najblamantniji idiotizam. Doslovno me je pogodio transfer blama u momentu kada se otkriva da je Rubin štap potencijalno...smrtonosan silent

A dijagnoza po Rubinim riječima -poludio od ljubavi prema njoj.

Dobro je da nije umro od ljubavi, kao neki (Abrazame muy fuerte flešbek) confused

E reče li ono Fernanda da su neki od muškaraca s kojima je bila izgubili svoje bogatstvo?

Da, rekla je to i pokušavam da se setim ko je od njih izgubio bogatstvo, osim Hectora jer je evidentno lišen poslovne sposobnosti i samim tim i prava na upravljanje svojom imovinom Rubi 2020 - Page 8 245301646
 
Što bi sa Chuspom na kraju? Uhvatiše li ga?

Chuspa...Meni u glavi ostalo da se zove ChusMa Rubi 2020 - Page 8 2078043430

Who knows...možda ga nikada nisu uhvatili, možda je poginuo u nekom ulično-banditskon obračunu, možda su ga i uhvatili Rubi 2020 - Page 8 2729517241

Ako je Rubi priznala da je bila iza te pljačke kako to da je poslije 18 godina nisu priveli pravdi zbog toga? Ili je to zastarjelo?

Ne znam šta kaže meksički zakon, ali kod nas bi zastarelo (za Rubi, ne za Chuspu).

____________
Rubi 2020 - Page 8 GeMuxua
Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum