Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Sun Mar 05, 2023 9:47 pm
El amor invencible - Page 2 Z53
El amor invencible - Page 2 Zz57

Promocija serije u medijima
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Sun Mar 05, 2023 9:49 pm
Trailer

Bojan
Bojan
Posts : 133
Join date : 2017-09-20
Age : 28
Location : Manhattan
https://www.facebook.com/telenovele.serbia/

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Mon Mar 06, 2023 6:53 am
Ovo je ubjedljivo najbolja serija koju sam gledao u zadnjih nekoliko godina.
Ima tako dobru priču, likove... zaista sjajna!
I ovo je prvi put posle "terese", da iz Boyer ne izlazi Teresa, već Leona!

Malo mi glupo što su se toliko promjenili za 15 godina, ja kad vidim slike meni dragih ljudi pre 15 godina, isti kao danas Very Happy
Al ok, sve je fikcija i ne treba da se prepoznaju na prvu.

Možda sam u manjini, ali bih volio da Marena ostane sa Gaelom.
Da se on konačno suprostavi ocu, pa i ubije ga, kako bi bio s njom. Ili da ne ostane ni sa kim. Mada je zaslužila srećan kraj.
Adrijana je gledala kao brata, a sad ga grli i goori "te quiero", znamo da nij isto što i "te amo", ali opet idu tim putem... ona se bukvalno poljubila sa strancem u onoj 2-3.ep.

Sve u svemu, serija KIDA, jedva čekam sutra da se Leona vrati u kuću, da nastavi osvetu!
Svaka čast Osoriju!
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Tue Mar 07, 2023 6:23 pm
I meni se baš dopada, bar za sada. Nije da nismo vidjeli taj tip priče, ali ne smeta. U suštini je tematika koja mi teško može dosaditi. Čak me je iskreno od Osoria iznenadilo nešto ovoliko dobro

E sada, ako zbog nečeg nekad odustanem od ovoga to će biti zbog "glume" Danila Carrere. Znači užas. Kakvo je ono recitovanje, sjeckanje teksta, mumlanje... Zvuči kao robot i trebalo bi titlovati njegov dio. On mora da ima debelu vezu u Televisi.

Meni Gael iz mladosti tj. taj glumac više liči na Carreru i bila sam ubjeđena da je on Carrerin lik, a ne onaj sa repom. Iskreno, žao mi je što Elbittaru i Carreri nisu zamjenili uloge. Uz Carreru bi mi prije išao onakav šmokljo, dok uz Elbittara ne ide takav lik.

I da, za 15 godina su se previše promjenili, nema mnogo smisla to što se nisu poznali. Ok, Leona i Adrian su jedno za drugo mislili da su mrtvi i jesu  podsjetili jedno drugo i baš je veliki plus to što je taj dio brzo razjašnjen i što su odmah saznali ko su. S druge strane, Ramses i Gael koji je ne prepoznaju... Ok, Ramses ju je vidio samo kratko par puta i obojica je smatraju mrtvom, pa hajde...

Možda je dio oko Leoninog (Mareninog) porođaja bio malo pretjeran. Unesu je u bolnicu, Ramses i Gael prisustvuju carskom, jednu bebu odnesu, te onda lancem zatvore bolnicu i zapale je. Ono, nije da Ramsesovi ljudi imaju sa sobom ekplozive i lance 24/h. Nego ako to zanemarim, dio iz prošlosti je tužan i realističan. Dio kada otkriju bijelo roblje na Ramsesovom brodu me je baš pogodio. U sadašnjosti se taj dio ne pominje, ali vjerujem da će imati značaja u priči s obzirom na Ramsesovu reakciju na Ana Juliu koja baš tu temu istražuje ne sluteći ko joj je djeda.

Šok, Leonina djeca su simpatični tinejdžeri! Oboje su slatki, Ana Julia posebno. A mali je glumio u LM 2022 usvojenog sina, već sam mu zaboravila ime.  Čak imamo još dvoje simpatičnih tinejdžera (Itzel i Teo ako se ne varam), djeca Consuelo koja je spasila Leonu i iz nekog njoj poznatog razloga joj saopštila da su Adrian i bebe umrli iako nije mogla biti sigurna u to. Ali čisto ravnoteže radi, imamo i dvije antipatične balavice, Kiku i Lolu. Lola je na tronu, a glumi je ona mala iz LM2022 i ovdje je jednako insoportable.


Marlene Favela je negativka, iskreno više je volim u pozitivnim ulogama. Ovdje je tipična ljubomorna žena, Leonina rivalka i Gaelova žena. Calderonka je pozitivka, te je mogu trpjeti. G.Garcia Cantu je fenomenalan glumac i nakon LRTLL 2022 neobično mi je da ga opet gledam kao negativca. Tamo je baš plijenio kao pozitivac, prosto je imao neku toplinu u pogledu i osmjehu. A ovdje me jeza uhvati od njegovog pogleda, sjajan glumac!

Nemam pojma koga igra Soler, još se nije pojavio.

Baš je glupo od Adriana što je sakrio Leoni da je Benjamin njen sin. Kako je mogao? Razumijem da je odam sestri, ali isto. Evo iz sinopsisa saznah da se to izgleda brzo otkriva nakon čega će se Leona udati za Gaela. Prvo će on morati da otkači Columbu (čuj Columbu, gdje to ime smisliše?), a to neće biti lako.

Ja bih Leonu iskreno više voljela sa Adrianom. Ne djeluje mi da se čovjek od 30 i kusur godina može tek tako promjeniti i prestati biti slabić. A uz Leonu ne ide slabić. Uz to, zaista je teško oprostiti ono što joj je priredio.

Uglavnom, uspjela je da se infiltrira u firmu i dom Torrenegrovih i ja jedva čekam da vidim koji će joj biti sljedeći koraci.

____________
El amor invencible - Page 2 Granho16
Bojan
Bojan
Posts : 133
Join date : 2017-09-20
Age : 28
Location : Manhattan
https://www.facebook.com/telenovele.serbia/

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Sat Mar 11, 2023 6:23 pm
I prošla sedmica je bila prezanimljiva.
Nakon otmice, nesreća. Ali ok, mora se nešto dešavati.
Šta je kojiqrac sa naglaskom Danila Karere? Nikad ga nisam čuo da ovako priča? Ni meksički, ni čileanski naglasak, ne znam šta mu je, samo nešto zapinje...
Ramses i Kolumba :puke:
Otvara mogućnost da on Galeu nije sin, već buraz Very Happy
Ala su ga zakomplikovali s ovim ko je ko kome, to dok odmrse...
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Sun Mar 12, 2023 1:36 am
1. - 10. epizode

Kristina i Bojane, hvala na preporukama, raduje me što sam dala šansu ovoj seriji, sviđa mi se. Interesantna priča koja uspeva da održi pažnju i što je bitno nepredvidiva je, jer nije toliko puta viđena. Likovi su prilično isprepleteni što seriji daje posebnu napetost. Najinteresantnije mi je što u ovom slučaju imamo dvojicu protagonista. Očekivala sam da serija bude klasičnija i da Gael više naginje ka negativcu, ali ovakav razvoj događaja mi je zapravo najbolji deo serije. Želim verovati da imamo dvojicu protagonista i da će nam po tom pitanju dati slojevitu priču, jer bi time serija imala posebnu čar.

Odmah ću se izjasniti, ja navijam za Leonu i Gaela. Bojane, nisi u manjini, barem ne na ovom forumu. Upravo mi je njihova priča i težina te prošlosti koju su imali, najinteresantnija. Da je Gael klasični negativac sve bi bilo vrlo dosadno i predvidivo. Iako nam se prezentuje situacija gde imamo idealnog Davida s jedne strane i grešnog Gaela s druge, mene više intrigira Gael sa svim svojim manama jer deluje daleko realnije. Gael kojeg sada gledamo je zreo muškarac svestan svih svojim propusta i mana, osakaćen zbog uticaja svog oca. On se nije bio u stanju suočiti sa svojim monstruoznim ocem, već je prihvatio sudbinu koju mu je on odredio. Dok ga gledam brižnog sa svojom decom, ne mogu biti preoštra u njegovoj osudi. Volela bi videti njegovu borbu sa samim sobom i sa duhovima prošlosti, volela bi videti njegovu borbu za Leonu/Marenu protiv njegovog oca. Ako serija ne bude išla u tom smeru, biću prilično razočarana.

Što se tiče Davida, on mi uopšte nije materijal za protagonistu. Bez obzira na njegovu veliku dušu i dela koje je učinio za Marenu, odnos među njima mi je ravna linija. Ona nikada nije pokazivala interes za njega, čak i sada dok on pokušava da joj se približi ona priča o deci, pa čak i o Gaelu. Ja tu vidim samo ogromnu zahvalnost sa njene strane, nikako ljubav. Znam da je za očekivati njihovo zbližavanje, ali mislim da će to delovati vrlo isforsirano. Malo mi je nerealno da je David sve te godine živeo sa željom da osveti Marenu sa kojom osim prijateljstva nije imao ništa. Kao da su njemu pobili familiju. Njegov lik su prilično idealizovali i učinili nerealnim. Sada će biti glupo ako ga ona ne zavoli, pa makar na silu. To mi je bezveze.

Što se glumaca tiče, Danilo Carrera je daleko najslabija karika od svih. Katastrofa kako se loše izražava, on ne zna da akcentuje. Čim sam čula njegovu prvu rečenicu pao mi je mrak. Priča kao ovi polupismeni likovi iz narko serija. Umesto da ga savetuju da uzme časove glume, oni mu daju glavne uloge. Sa ovakvom glumom ne zaslužuje ni sporednu ulogu. Za njega je nužna sinhronizacija. Svaku scenu mi upropasti, ne mogu se usredotočiti na radnju od njegovog govora. Kada bi ga barem spojili sa Camilom, više od toga nije zaslužio. Što se ostalih glumaca tiče, vrlo sam zadovoljna ekipom. Daniel me je jako pozitivno iznenadio svojom glumom. On ume da prenese emociju, možda i ta kvalitetna gluma doprinosi da imam razumevanja za njegov lik i da sam na njegovoj strani za razliku od Danila. Blizanci su jako dobro izabrani, oboje simpatični i dobro glume. Ana Julia doslovno liči na Angelique, super izbor. Marlene lepa i vatrena kao i uvek. Sviđaju mi se varnice između nje i Leone. Nastavljam gledati, raduje me što ćemo je zajedno komentarisati.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Mon Mar 13, 2023 1:48 am
El amor invencible - Page 2 Zz60

10. epizoda

Leona: Mogu li vas pitati zašto radite ovo za mene?
Gael: Jer me podsećate na jednu ženu iz prošlosti za koju sam mogao učiniti mnogo više nego što jesam. Ženu koju nisam mogao zaboraviti.
Leona: O kome je reč?
Gael: O ženi koju sam voleo svim srcem i kojoj sam doneo mnogo zla. Oprostite što vas gnjavim sa svojim pričama iz prošlosti, ali osećam neko neobjašnjivo poverenje, kao da se poznajemo godinama.
Leona: Hvala vam na poverenju. Spremna sam uložiti trud da se vratim na posao. Znam da će biti komplikovano, ali volim izazove.
Gael: Ako se vi ne predate, neću ni ja. Ujedinjeni smo u ovome i neću vas pustiti Leona. Kada se vratite, biće tako da više nikada ne odete.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Tue Mar 14, 2023 11:15 am
11. - 15.

Dešavanja su uglavnom oko udesa i možda su za nijansu slabije epizode nego prve dvije sedmice. Ne znam na osnovu čega je Leona zaključila da je Kika njena ćerka. Zašto kroz neobavezni razgovor nije pokušala saznati koja je koje godište. Baš me nervira što je tako brzopleta. Kika je saznala da je AnaJu usvojena i da navodno nije Torrenegro i sada će to da iskoristi Rolling Eyes A Lola se ovamo muva sa Calixtom, inteligencija joj je obrnuto proporcionalna samopouzdanju.

Saznajemo da su Columba i Ramses ljubavnici. Možda čak Marlene više ide u paru sa Cantuom nego sa Elbittarom. Od kad sam vidjela da njih dvoje glume ovdje imala sam osjećaj "aha, opet glume zajedno", a nisam znala gdje tačno. I nisu ni glumili ranije skupa, ne znam odakle mi taj osjećaj, ali mi se sjajno uklapaju kao tandem negativaca.

Consuelo ima rak dojke i baš su mi bile tužne te scene. Imam osjećaj da će njena priča imati tužan kraj. Tregedija za cijelu porodicu Sad

Što se tiče Leona-Gael-Adrian trougla ja sam i dalje za Adriana, ali mi je i dalje žao što im nisu uloge zamjenjene. Dakle, mogu navijati za Elbittara kao glumca jer bolje ide uz Angelique i glumački i fizički, ali za lika Gaela nikako. Gledam stvari kao što bih u stvarnom životu. Ženi koja je jaka, hrabra i sa teškim životom treba neko sa karakterom ko će joj biti podrška i oslonac, a ne neko koga pored svega što ju je snašlo mora vući na grbači i spašavati ga od tatice. Smatram da joj treba muškarac kao podrška, a ne muškarac koji to nije i koga mora spašavati kao kakvog dječaka.

____________
El amor invencible - Page 2 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Tue Mar 21, 2023 2:43 am

El amor invencible - Page 2 MEJAL7-G-oEl amor invencible - Page 2 MEJ9-IIT-o
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Tue Mar 21, 2023 2:44 am

El amor invencible - Page 2 OooEl amor invencible - Page 2 Oo
Sponsored content

El amor invencible - Page 2 Empty Re: El amor invencible

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum