Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Fri Apr 28, 2023 6:04 pm
49. epizoda

Leona je opet pokazala da dobrobit najmilijih ne stavlja ispred svojih planova. Kada joj je Narvi tražio da sama prizna Ramsesu da je ona Marena bacila je telefon u vodu. A što je mislila kako će reagovati na to? Zna da je David svezan, da ovaj ima pištolj. Da se Cristobal nije pojavio ne znam što bi bilo. Jeste da se sjetila ponijeti suzavac, ali je i tu imala više sreće nego pameti jer je lako mogao da joj oduzme torbicu i pretrese je. U svemu tome mi je bilo smiješno kada je Narvi onako zaslijepljen udario glavom u stub. U tom momentu nisam očekivala da će umrijeti. Čak i tada Leona najviše brine da se njoj ne poremete planovi sada kada je na korak od udaje. Nema veze stres koji je Cristobal prošao da bi nju zaštitio. Zapravo on ju je morao podsjetiti da dovodi cijelu porodicu u opasnost. Nije pomislila ni na probleme koje Flor može imati na poslu ako prećuti. Okret koji nisam očekivala je to što je pozvala Apola i sve mu povjerila. Sve. Kako je toliko sigurna da mu može vjerovati? Prilično rizičan korak.

Columba ne odustaje, pokušava da zavede Gaela, a kada joj to nije uspjelo prešla je na plan B, na prijetnje da će ga ocrniti u Leoninim očima. S obzirom da joj je Ramses poslije naložio da ubije Apola, vjerujem da će da više skoncentrisati na to,  a manje na Gaela i Leonu. S druge strane je Matias preduzeo korake protiv oca. Uglavnom, mnogo bolja epizoda od prethodnih, ima pomaka i može se reći da je ovo prekretnica za dalju radnju. U sljedećoj epizodi Leona pokazuje Ramsesu onaj video Shocked  Umjesto da to pošalje pravosuđu, da Flor ili što god ona sebi potpisuje smrtnu kaznu tako što će ucijeniti Ramsesa. Njeno i Gaelovo vjenčanje bi moglo biti brzo. On žuri da se vjenčaju što prije zbog Columbinih prijetnji,  a ja se ponadala da će se on povjeriti Leoni i reći joj da mu podmeću prljave poslove.

____________
El amor invencible - Page 9 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Sat Apr 29, 2023 9:56 pm
50. epizoda

Leona je krenula u sprovođenje plana. Ramsesu se predstavila kao saveznica i kao neko ko ulaskom u tu porodicu želi napredovati u društvu. E sad ako on to baš olako povjeruje ne bi bilo baš uvjerljivo. Očekujem da bi je mogao istražiti, a ako je Narvi saznao ko je ona tek Ramses to može. Srećom ima zaštitu Apola. Na kraju epizode ih je neko pokušao ubiti u liftu. Columba bi tako riješila "dvije muve jednim udarcem". Gael je povjerio Camili čime im se otac bavi i uz to će joj pomoći oko razvoda. Calixto nema baš lijepe planove za Lolu. Kako će se maloj obiti o glavu sva njena naduvanost... Uglavnom, radnja se mrdnula i očekujem da će sljedeća sedmica biti uzbudljiva.

____________
El amor invencible - Page 9 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Thu May 04, 2023 10:42 am
51. - 52.

Konačno se desilo famozno vjenčanje iz sinopsisa, nakon više od dvije trećine epizoda. Naravno, nije moglo proći bez Adrianovog performansa. Bilo me je blam gledati te scene. Uglavnom, velika pohvala za to što je Leona saznala od samog Ramsesa da je Gael nevin i to na dan vjenčanja. To nisam očekivala i drago mi je da se konačno desi neko iznenađenje. Ne bih nikad rekla da će Leona to saznati na taj način. Sad očekujem da počne gledati Gaela drugim očima. Mada, sve više imam osjećaj da bi Gael na kraju mogao poginuti braneći Leonu i da će na kraju ona ostati sa Davidom.

Lola je spašena od prodaje u bijelo roblje. Umjesto da se poklopi ušima ona i dalje mudruje Rolling Eyes Moram dodati da je slabo uvjerljiva scena kada David i Jacinta upadaju onako u hotel i lupaju po vratima i dozivaju Lolu po hodnicima,  a da se ne pojavi obezbjeđenje, nego eto... Inače, sve tinejdžerske priče me sada smaraju. Ne mislim samo na Lolu i Kiku, nego i na ovo 4 koji su simpatični. Svi skupa su mi dojadili i previše imaju prostora za moj ukus.

P.S. Dio sa Josefinom vjenčanicom koja je netaknuta i blistava nakon minimum 35 godina mi je genijalan El amor invencible - Page 9 2078043430

____________
El amor invencible - Page 9 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Fri May 05, 2023 7:04 pm
53. i 54. epizoda

Kao najbitnije bih izdvojila to što je Benja saznao da je usvojen, i to od Lole, čemu je Leona prisustvovala, ali mu naravno nije rekla da mu je majka. Čeka pravi trenutak, samo da taj pravi trenutak ne odaberu Lola ili Jeremias. Leona je odbila Gaela za seks. Dok su se spremali za vođenje ljubavi ona razmišlja o Ramsesovim riječima da Gael ne učestvuje u njegovim poslovima. Očigledno joj treba vremena da to procesuira, ali je očigledno i to da je Gael nimalo ne privlači. Ne znam kako njemu samom to nije jasan znak. U svakom slučaju vrlo me je raznježilo koliko je strpljiv s njom. Columba je s druge strane bila sa Davidom i Leoni ubacila tarantulu u krevet. To bi bilo to od dešavanja.

____________
El amor invencible - Page 9 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Sun May 07, 2023 5:30 am
49. i 50. epizoda

Narvievo otkriće Marene je donelo dosta pomaka u seriji. Bilo je za očekivati da istina još uvek neće doći do Ramsesa. Način na koji se nesreća sa Narviem odigrala je za Leonu bilo više sreće nego pameti. Jedini pametan potez je bio rizik koji je preuzela da pozove Apola i udruži se s njim protiv Ramsesa. Sada Leona preuzima inicijativu i odlazi pred Ramsesa sa pričom da želi sarađivati sa njim u prljavim poslovima. Konačno ima konkretan dokaz u svojim rukama, a ona se odlučuje uvlačiti u još veće probleme. Teško da će moći doći do jačih dokaza, no ona valjda mašta da ga uhvate na delu. Ne razmišlja o riziku u koji uvlači sve oko sebe. Gael je konačno priznao Camili istinu o njihovom ocu tražeći od nje podršku. Iako vrlo sporo reaguje, drago mi je da se barem kreće u pravom smeru s namerom da kad tad raskrinka oca.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Sun May 07, 2023 5:31 am
El amor invencible - Page 9 Televi23
El amor invencible - Page 9 Maxres22
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Sun May 07, 2023 5:31 am
51. - 55. epizode

Leona je konačno ostvarila svoj cilj i udala se. Unesrećila Davida i usrećila naivnog Gaela koji živi u oblacima. Svekar joj dao zanimljivu čestitku, hladan tuš u lice. Sad ne zna šta će s Gaelom i zašto se uopšte udala, a ne voli ga. Sumnjam da voli i Davida, iako joj nije bilo svejedno videti ga sa Columbom, ali je svejedno Camili dala blagoslov da se bori za njega. Postaje mi naporan taj rivalitet jer nisam očekivala da će se tome toliko pridavati pažnje i to na ovaj način. Očekivala sam da će se stvari među parovima polako iskristalisati, da će se nazirati smer kojim žele ići, međutim one su sve zamršenije.

Odnos Davida i Leone ne doživljavam kao pravu iskrenu ljubav. Davidovo ponašanje mi više deluje kao opsesija i potreba da pobedi Gaela. Možda to tako vidim i zbog toga što nam je očajni recitator nije u stanju drugačije prezentovati. Nema nimalo samopoštovanja, juri je i izjavljuje ljubav dok ona priprema udaju. Ona scena sramoćenja na venčanju je bila pucanj u prazno. Na startu je bilo jasno da mu ta gesta može doneti samo poniženje i eventualno osećaj neprijatnosti za nju. Zar je mislio da će je toliko dotaći da se predomisli. Nikako da shvati da njena ljubav nije toliko velika, ako je to uopšte ljubav. Leona je u odnos sa Davidom ušla zbog velikog poverenja, zbog potrebe za zaštitom i saveznikom u njenoj borbi za decu. Njoj nekada na tren zasuze oči i pokaže žaljenje zbog Davida, ali opet ode Gaelu. Da ga istinski voli ne bi se udala za drugog, ne bi išla tako daleko u toj osveti.

U krajnjoj liniji koji je uopšte razlog njene udaje?! Ramsesa je već pridobila na svoju stranu i nakon toga se opet odlučila udati. Zbog čega, zar nije Ramses njena glavna meta?! Mislila se valjda tako osvetiti Gaelu. Sad joj je glupo spavati s njim jer eto ipak nije zlikovac kako je mislila. Inače ne bi imala taj problem. Iznenadila me njena rečenica nakon odbijanja Gaela: Zašto da varam Gaela kada on nije pravi krivac? Ne želim izgubiti ono što sam jednom doživela uz more, ne želim izgubiti sebe. Mislim da ni ona sama više ne zna gde bije, koga voli, koga mrzi, kome se želi osvetiti i sa kim završiti. Umesto da se bavi Ramsesom, ona unesrećuje Davida i Gaela. Obojici ima šta za zameriti, a da pritom ni ona nije čista ni prema jednom. Njeno ponašanje sa njima je učinilo da mi i Leona počne ići na živce. Zaslužila je onaj šamar od Clare, bez obzira što ona nije merodavna da joj ga udeli. Bojim se da ću biti razočarana krajnjim ishodom ove trojke. Ne krijem da bi volela videti Leonu s Gaelom, ali stvar se ne razvija u tom smeru. U početku je pokazivala mnogo više naklonosti prema njemu, što se naglo promenilo saznanjem da sarađuje s ocem, sve više sumnjam da će povratiti bilo kakvu naklonost. S druge strane odnos s Davidom mi deluje nametnuto i veštački. Serija bi bila fijasko da završi s recitatorom. Možda je srednje rešenje da ostane sama. No ima još dosta do kraja, možda smisle nešto, jer serija je zaista dobro urađena i bilo bi šteta da je unište lošim krajem.

Josefa je saznala ko je Ramses i to od Gaela uz Apolovu inicijativu. Sada svi znaju istinu o Ramsesu, nadam se da će se udružiti i ujediniti da ga razotkriju. Pitanje je samo ko će stradati na tom putu, jer žrtava će sigurno biti. U svom onom metežu na venčanju, Camila je ustala pred svima, ali je gotovo niko nije doživeo kako treba i to je bilo jako tužno. Lola je doživela izdaju od Calixta i gotovo bila oteta, no izgleda nije naučila lekciju i dalje samo o parama razmišlja. Ta mala mi mnogo ide na živce. Benjamin je saznao istinu o svom poreklu i odreagovao je prilično zrelo. Drago mi je da se konačno dosta toga otkriva. Sledeće nedelje će Gael konačno saznati da je Leona Marena. Jedva čekam videti to suočavanje i razvoj odnosa među njima nakon otkrivanja istine.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Mon May 08, 2023 6:18 pm
55. epizoda

Benja saznade istinu o svom porijeklu, baš sam iznenađena koliko se zrelo postavio. Iznervirala sam se što je epizoda završila baš kada je došao da se suoči sa Leonom jer sam jedva čekala taj dio El amor invencible - Page 9 610785387 Leona je imala dobru scenu sa Calixtom, otvoreno mu je rekla da zna da ju je on pokušao silovati. Scene Columbe i Ramsesa i kad jedno drugome pohvaljuju sposobnosti u krevetu su mi stvarno degutantne. Josefi su konačno otvorili oči s kim je provela život.

Što se tiče glavnog trougla, odavno mi je taj dio prestao biti relevantan. S kim god da završi neće biti uvjerljivo. Zarad toga da održe tajnovitost nisu na pravi način razvili njen odnos i osjećanja ni prema jednome ni prema drugome. Dajem šansu da će se nešto ubrzo promijeniti. Ako taj dio zbrzaju na samom kraju neće valjati. Da ne pominjem to ako jednog od njih ubiju pa da onda ne mora ni odlučiti s kim će biti.

____________
El amor invencible - Page 9 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Tue May 09, 2023 6:05 pm
56. epizoda

Brzo mi je prošla ova epizoda. Ništa nije bilo od suočavanja Leone i Benjamina. On čeka da mu ona sama saopšti. S druge strane hoće da raskine sa Itzel zato što mu je sakrila istinu. Sada me zanima hoće li ona kriti Leoni da Benjamin zna? Leona sada brine kako će Gael reagovati kad sazna istinu. Nije ni slutila da će mu je David vrlo brzo saopštiti. Kako bi ta scena bila moćna da nije Carrerinog talenta! Gael se sada prirodno pita zašto se Leona udala i da li ga iskorištava. Jedva čekam njegove dalje postupke.

Ramsesu nije bio dan. Prvo mu se Gael suprotstavio odbranivši Benjamina (interesantno mi je bilo to što Benjamin posmatra kako ga roditelj brane). Onda ga je kući dočekala Josefa koja mu je saopštila što misli o njemu. Sada će Columba morati da ga tješi El amor invencible - Page 9 2078043430

Glupača od Lole se opet nalazi sa Calixtom El amor invencible - Page 9 293406516 Bar je završena saga oko onog stana i sudija je presudio u korist Clare.

____________
El amor invencible - Page 9 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Wed May 10, 2023 8:10 pm
57. epizoda

Aha, ono je Josefa zamišljala da je ošamarila Ramsesa El amor invencible - Page 9 1543461474 I čudilo me je. Večera koja se čekala nije bila ništa posebno, samo je poslužila za još Leonine nadobudnosti i za ono što je bilo prirodno da traži od starta, da Columba ne živi s njima. Zato scena koja je prekinuta na kraju epizode obećava. Samo mi je glupo što će nam sada očito servirati Leonino naprasno zaljubljivanje u Gaela. Romeo je silovao Kiku pale Taj mali mi je svakako od starta odvratan, a sad bih voljela da ga Consuelo dohvati i skrati ga za muškost bez anestezije Evil or Very Mad  Consuelo se sprema za operaciju, malo su taj dio otegli. I za kraj da dodam, uopšte nije očigledno da drag promovišu kao nešto cool. A od onog pjevanja su mi uši krvarile.

____________
El amor invencible - Page 9 Granho16
Sponsored content

El amor invencible - Page 9 Empty Re: El amor invencible

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum