Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Sun Apr 23, 2023 6:34 pm
El amor invencible - Page 8 Maxres18

Leona: Šta se dešava Gael, zašto plačeš?
Gael: Da sam bio hrabriji, ovo je mogao biti moj život.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Sun Apr 23, 2023 7:04 pm
44. i 45. epizoda

Leona nije trudna. Gas koji je curio je doveo do mučnine, pa su zanimljivo iskoristili tu situaciju da unesu dodatnu napetost. Ono što me iznenadilo je njena reakcija. Ona se ponadala da je možda trudna. U njenom razgovoru sa Consuelo vidimo da ni ona sama ne zna kome pripada njeno srce, da li još ima emocije prema Davidu, počinje li opet osećati nešto prema Gaelu. Bez obzira šta govori, čini se da je u njenoj glavi prilična konfuzija. Davidu je najjasnije dala na znanje da je sa njima gotovo, a sada ga zamišlja dok je Gael ljubi. S druge strane govori kako prema Gaelu ništa ne oseća jer je licemer koji je isti kao njegov otac, ali je samu sebe demantovala. Dok joj Consuelo govori da bi se njen plan zbližavanja s Gaelom mogao otrgnuti kontroli, Leona joj kaže: "Priznajem da ima trenutaka kada mi srce titra i koleba se, ali to neću dopustiti." Sad nam prikazuju igru na dva fronta. Čekam da se to konačno iskristališe, iako se čini da će nam to prezentovati do samog kraja kako bi održali napetost.

Zajednička spontana večera Leone i Gaela sa njihovom decom je bila vrlo ugodan prizor u kome sam uživala. I ne znajući kakve ih veze spajaju, osećali su neku posebnu povezanost, kako je i sam Gael rekao: "Odjednom se osećam kao kod kuće". Nadam se da nećemo čekati do samog kraja da svi saznaju istinu, bez obzira koliko će to narušiti njihove odnose. Volela bi videti razvoj događaja nakon saznanja, nadam se da će ostati vremena i za to pre kraja. Leona je otrovana po naredbi Columbe. Nismo baš morali videti Jeremiasa kako u gaćama daje izveštaj, ali eto još neočekivanih liberalnih prizora. Te scene nesvestice i gušenja su jako realno odglumljene. Generalno sam ugodno iznenađena glumom mnogih u ovoj seriji. Od Angelique i Arcelie, do malog Tea i Ane Julie u scenama u zatvoru. David je jedini uljez koji odskače od svih kao da su ga sa ulice pokupili i ubacili na set. Čak bi pomenula da me ni Guillermo Garcia Cantu nije oduševio, iako ima jak lik.

Ono što zabrinjava je Ramsesov potrčko koji je pronašao Leonin telefon u šumi. Vrlo lako bi mogao otkriti čiji je telefon i tu se stvari komplikuju. Nije mi jasno zašto sama Leona nije otišla potražiti telefon znajući kakve dokaze ima u njemu. Ne bi morala raditi sve ove ludosti kako bi se zbližila s Torrenegrovima, tim snimkom bi rešila Ramsesa. No naravno taj put je vrlo jednostavan da bi se njim išlo u seriji. Imali smo novi susret Matiasa i Jacinte i njegovo priznanje Apolu da mu se dopada. Baš su mi zanimljiv spoj, čekam videti razvoj njihovog odnosa. Saznajemo da je Clara znala da se Silvano oblači u ženu. Vrlo moguće da će ispasti kako ga je upravo ona oterala i zabranila mu da se pojavi na venčanju. Na to svakako nije imala pravo, no ni ovo preliberalno prihvaćanje takve situacija mi nije blisko. Nije ni on imao pravo prećutati Flor tu stranu svoje ličnosti.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Mon Apr 24, 2023 3:43 pm
44. i 45.

Moram priznati da mi trenutno radnja ne drži pažnju. Jedino me je dotakla pomenuta scena Gaela i Leone sa djecom. Ne mogu reći ni da je loše, ali jednostavno sam trenutno distancirana od priče i iskreno čak mi je i svejedno s kim će Leona završiti. Cilj je da do kraja publika bude u neizvjesnosti, ali kod mene je to postiglo suprotan efekat. Ravnodušna sam na taj dio, a još mi je Leonina konfuzija u pogledu toga što osjeća za koga prilično iritantna. Što se osvete tiče, stvari stagniraju i slažem se da je ovaj dio s telefonom glup. Tada sam još pomislila da bi se Leona morala vratiti za njega, ali kao da joj to nije palo na pamet. Sa Apolovim dolaskom se ništa bitno nije desilo.

Dopalo mi se objašnjenje Leonine slabosti. Consuelini simptomi bi se pripisali hemoterapiji, ali je bzv što Itzel i tata joj nisu imali nikakve simptome. Ono što mi je krajnje glupo je partnerstvo Columbe i Jeremiasa. Što si ti već rekla, jedva ga zna, a unajmljuje ga za ubistvo. Druga stvar, koliki god da je kreten on po meni nije od onih negativaca koji hladnokrvno planiraju pomor cijele porodice. Nije napisan kao takav lik. Evo sad ispade on varijanta Ramsesa. I da, gluplje od toga što ga prikazuju u gaćama je to što je u sljedećoj sceni pred ćerkom (s kojom spava u istoj sobi) onako opušteno  u gaćama. Moderna familija, nema što.

Što se tiče Clare i ja je podržavam u jednom dijelu njenih reakcija. Na stranu što ne podnosi Itzel, ali bila je u pravu  kada nije dala da sami budu u sobi i ljubakaju se. Nisu odrasli i negdje se mora postaviti granica s tinejdžerima, nešto u čemu se većina roditelja danas neće složiti sa mnom. Naravno, kako je serija edukativnog karaktera sada smo naučili da nisu svi transvetiti gejevi. Najluđe mi što Jacinta kaže kako Silvano ima pravo biti saslušan. Stani malo. Da nije transvestit koji živi od glupiranja na bini neke rupe od lokala, nego regularan muškarac, ne mogu zamisliti scenario po kome jedna majka kaže da zet koji je pred oltarom ostavio njenu trudnu ćerku i izgubio se na više godina ima pravo biti saslušan. Ali pošto on ima, za današnje vrijeme poželjne sklonosti, onda samim tim dobija pravo da bude saslušan bez obzira na svinjariju koju je uradio. Genijalno. Rolling Eyes

Nadam se boljim epizodama, po mogućnosti bez transvestita, golog Jeremiasa i ostalog, a sa više onoga što je tema zapleta  - osveta Ramsesu, razotkrivanje lanca trgovine djevojkama. I bilo bi poželjno da Apolo ne ostane dio scenografije.

____________
El amor invencible - Page 8 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Tue Apr 25, 2023 6:10 pm
46. epizoda

Jedan dio epizode se vrtio oko Leone u bolnici. Ona je već i pristala da se uda za Gaela. Simpatičan mi je Gaelov gest sa improvizovanim prstenom nakon što je ona rekla ako se vjenčamo hoću da s njima formiramo porodicu. Nije mi jasno ni zašto su taj brak stavljali u sinopsis kad se evo nakon više od pola serije nije desilo. Scenu u kojoj David ubjeđuje Leonu da se ne udaje za Gaela mi je došlo da premotam, ne moram reći zbog čega. Leona je zamalo saopštila djeci da im je majka. Ne bi me čudilo da na kraju to i ne saznaju od nje. Ali napredak je što im je povjerila da ima dvoje djece.


Brine me što je onaj Ramsesov potrčko našao Consuelin video-klip u Leoninom telefonu. Mada glupo bi bilo ako ispadne da je telefon njen. Zaista je lako utvrditi da je Leonin. A ipak je došao u barrio da traži Consuelo i da joj uruči nešto?! confused Columba hoće da po svaku cijenu ostane dio porodice Torrengro. Je li to ima namjeru da se uda za Ramsesa? El amor invencible - Page 8 2078043430 Apolo i Josefa se poljubiše. Glupo mi je kad se od odnosa dvoje zrelih ljudi pravi tinejdžerska priča te je glavni događaj oko njih dvoje i jedino što je Apolo uradio od kad je došao zapravo taj poljubac.

____________
El amor invencible - Page 8 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Wed Apr 26, 2023 2:22 am
46. epizoda

Leona se pristala udati za Gaela. To smo na neki način i očekivali. Slažem se da je malo glupo što smo u sinopsisu znali za to, a evo već je drugi deo serije. Nadam se da će to doneti neke nove i zanimljive situacije sada kada Leona postane deo porodice Torrenegro i useli se u kuću. Opet sam uživala u Gaelovom izražavanju emocija Leoni, lepim rečima i onom simpatičnom gestu s prstenom. Ti si me zarazila željom da budem bolji muškarac i bolji čovek, kaže on njoj. No do nje ne dopiru njegove reči jer ga vidi kao saučesnika s ocem i samo razmišlja kako da ubrza osvetu. Da nije pogrešno obaveštena, verujem da bi sada donekle drugačije gledala na Gaela. S druge strane David se suprotstavlja tome, ali s onim mutavim izražavanjem, niko ga ne doživljava ozbiljno. Drago mi je što je Leona deci rekla deo istine, da jednog dana lakše shvate celu situaciju. Nije ni bilo za očekivati da će im reći sve.

Ispostavilo se da je nađeni telefon pripadao Consuelo. Užasna situacija. Srećom da to još nije saznao Ramses. Moguće da trenutno ni neće, jer bi on odma reagovao i zaključio da je Leona u priči. Ovako možda izmanipulišu njegovog potrčka ili se nešto dogodi što će odgoditi da to dođe do Ramsesa. No kako god se razvila ova situacija, nažalost mislim da će na kraju neko od nevinih iz Leoninog okruženja platiti glavom zbog njene osvete. Consuelo je sada glavna na udaru. Očekivala sam da će dolazak Apola i Matiasa bolje i konkretnije iskoristiti. Mogli su makar ući u neki kriminalni trag Ramsesa, uneti neku napetost u priču. Ovako oni ispadoše totalno sporedni likovi.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Wed Apr 26, 2023 4:48 am
Ispostavilo se da je nađeni telefon pripadao Consuelo.


Jao da, pa Consuelo je dala svoj telefon Leoni kada je Columba hakovala njen. Razlog više zbog kojeg se Leona trebala vratiti da ga pronađe. Druga stvar, ako ga je uzela koristiti trajno valjda bi u telefonu bilo drugih tragova da je zapravo njen. Doduše, po načinu na koji se ovaj lik trgnuo kada je Clara pomenula Leonu bi se reklo da je on možda i povezao stvari. Zanima me što će dalje preduzeti.

____________
El amor invencible - Page 8 Granho16

Sofia likes this post

Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Thu Apr 27, 2023 12:37 am
47. epizoda

Epizoda bez konkretnijih dešavanja. Leona je gotovo sigurna da Columba stoji iza nesreće s trovanjem gasom. Svesna je da od nje može sve očekivati, pa i da je planira ubiti. Iako govori da je svesna, ne ponaša se tako. Mislim da ne razmišlja dovoljno o posledicama, ne samo po sebe, nego pre svega onih koje voli. Svojim postupcima i njih uvlači u sve. Ona samo govori o približavanju Torrenegrovima, kao da će osveta ići lako. Nema nikakav plan osim udaje. Ramsesov potrčko je očito pohvatao konce i dao istražiti Leonu i Davida. Zanimljivo da Consuelo nije ni spomenuo.

Ramses je danas bio tragikomičan. Uzeo palicu i razbija. Još teatralno stavio naočale. Jedva čekam njegovu tuču s Apolom. Nadam se da će i Apolo konačno pokazati zube i krenuti konkretnije u akciju. Matias se polako trudi oko Jacinte. Simpatični su mi njihovi susreti. Columba se bez imalo srama vratila u kuću, ne postigavši ništa svojim ucenama. Spustila malo glavu i čeka novu priliku da napadne. Ako se i Leona uskoro useli u kuću to će biti pravi cirkus. Nije Leona ni svesna u šta se upušta.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Thu Apr 27, 2023 7:18 pm
47. i 48.

Lole mi nije bilo žao kad ju je Kika ismijala. Kasnije je otrčala majci, ali brzo se vratila u standardni mode. Prije toga je vidjela Kiku i Romea kako se ljube. Taman da hoće to prenijeti Ana Juliji. Teo je izašao iz zatvora. Aracelia je zbilja sjajna u svim tim scenama. Kako je uvjerljiva njena radost što vidi sina na slobodi I love you Ana Julia se pomalo zaljubljuje u Tea i iskreno je rekla Romeu da nije zaljubljena u njega. Mala je vrlo zrela i razumna što je rijetko i vidjeti među omladinom. Isto važi i za Benjamina koji razmišlja o budućnosti svoje porodice i koji se nažalost zaposlio kod Gaela. Ok, zbližiće se sa ocem, ali će trpjeti od Ramsesa. Lijepa je bila scena u bolnici kada im Leona govori o svojoj djeci. Dalo se naslutiti da će na kraju Jeremias reći Benjaminu istinu o njegovom porijeklu.

Camila je napravila prve korake i priznala ljubav Davidu, Jacinta i Mateo se zbližavaju i baš su mi simpatični. Scena sa Ramsesom razbijačem se ne uklapa. Naočare El amor invencible - Page 8 1543461474 Takvi ispadi bi išli uz ljude koji nemaju moć i kojima je to jedini način da iskale nezadovoljstvo.  Kasnije je imao sukob sa bratom, pa sa sinom, ali i dalje nema značajnijeg napretka u vezi sa njihovim povratkom. Zato se pojavio Silvano u dnevnom izdanju. Clara koja ga tjera metlom El amor invencible - Page 8 3665418065  El amor invencible - Page 8 3665418065  El amor invencible - Page 8 3665418065 (do sad inače nisam ni znala šta je drag queen, ali stvarno) Columba mi je prejadna i više je ne shvatam ozbiljno bez obzira na što je sve spremna. Ovo s njenim povratkom u kuću mi je neshvatljivo. Ne znam kako Gael misli da se ženi, a bivša mu pod istim krovom. I da, promaklo mi je kako je skontao da Columba potkrada firmu.

Glavnu radnju ne komentarišem zato što stagnira. Veći je akcenat na Leoninom i Columbinom rivalstvu i neprijateljstvu nego na tome što Leona misli preduzeti protiv Ramsesa. Hoće da se uda i da provocira Columbu govoreći joj da je ona sada gazdarica i tako to. Na Davida očito nije ravnodušna i grize je savjest. Scene sa prosidbe su mi bile dosadne sa svim Leoninim govorom. Angelique je izgleda premorena, sa svom silnom šminkom su joj podočnjaci baš vidljivi. Sa zabave bih najviše izdvojila to što je prepoznala Calixtov parfem. Još u 47. epizodi kada se on sprema i parfemiše, a Leona razgovara sa Flor o tom napadu se dalo naslutiti da će se to desiti. Nadam se da će se osveta zbilja sada pokrenuti i da nećemo imati svadbu od 3 epizode. Što David planira s tim što je prihvatio Columbinu igru zavođenja nije mi jasno. Ne vidim kako na taj način može pomoći u osveti. Ramsesov potrčko je saznao za njegov i Leonin identitet. Intrigira me kakav mu je plan. Da je htio da ih oda šefu i tako dobije poene već bi to uradio.

____________
El amor invencible - Page 8 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Fri Apr 28, 2023 1:44 am
48. epizoda

Leona i Gael su se zaručili. Nije me oduševio njen pretenciozni govor. Obraća im se svima sa potpunom sigurnošću u sebe, dok njena porodica oseća strah i neprijatnost. Nema ni jednog asa u rukavu protiv Ramsesa, a ponaša se kao da je osvojila svet, previše nadmeno. Umesto da se drži na zemlji i razmišlja o tome kako da dođe do nekih dokaza, ona se šepuri po kući i izigrava gazdaricu. Čak mi je i Davida bila žao u jednom trenutku kada mu je rekla da se više ne ponižava pred njom. Ima grižnju savesti zbog njega, ali što se emocija tiče, one joj definitivno nisu interesna sfera. David bi trebao postupiti onako kako joj je rekao, krenuti svojim vlastitim putem. Samo da to ne bude Camila u inat Leoni, jer ona to ne zaslužuje. Na zabavi nije nedostajalo akcije, svidelo mi se suočavanje Matiasa i Apola sa Ramsesom. Leona ih je dobro promotrila i ne bi me čudilo da nađe način da se udruži sa njima protiv Ramsesa.

Narvi stupa na scenu. Sada bi nas mogao čekati ozbiljan zaplet. Otkrio je istinu i biće zanimljivo videti kako će se razviti celokupna situacija. Mislim da je s razlogom samostalno vodio istragu bez znanja gazde, jer je još rano da se otkrije Marenin identitet. Očekujem da će Narvia nekako izmanipulisati i maknuti s puta, barem na određeno vreme.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Fri Apr 28, 2023 10:34 am
Obraća im se svima sa potpunom sigurnošću u sebe, dok njena porodica oseća strah i neprijatnost. Nema ni jednog asa u rukavu protiv Ramsesa, a ponaša se kao da je osvojila svet, previše nadmeno. Umesto da se drži na zemlji i razmišlja o tome kako da dođe do nekih dokaza, ona se šepuri po kući i izigrava gazdaricu. Čak mi je i Davida bila žao u jednom trenutku kada mu je rekla da se više ne ponižava pred njom. Ima grižnju savesti zbog njega, ali što se emocija tiče, one joj definitivno nisu interesna sfera.

Potpis. Upravo je tako. Ima samo preveliku nadmenost, a ništa od čega se može pokrenuti u toj osveti. I ne znam kako nikome od prisutnih nije čudan njen govor. Uglavnom, zbog svega navedenog mi je baš počela ići na živce.

____________
El amor invencible - Page 8 Granho16
Sponsored content

El amor invencible - Page 8 Empty Re: El amor invencible

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum