Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Fri Jun 02, 2023 6:15 pm
74. epizoda

Još odugovlačenja. Ramses se sreo sa Benjaminom, ali mislim da mu neće nauditi zato što je u najavi za sljedeću epizodu rođendanska zabava AnaJu koja se ne bi spremala i dešavala da je Benja otet ili nešto slično. Na kraju epizode je Camila javno zaprosila Davida. Ne zna se da li je više oduševljen on ili Leona koja je ljubomorna, a pritom sanja da vodi ljubav sa Gaelom. Inače za svo ovo vrijeme još to nisu uradili iako su u braku. Vjerovatno su ostavili tu romantiku za završne scene negdje pored mora. Doslovno se ništa drugo nije desilo i jedva čekam da prođe i tih preostalih 6 epizoda presipanja iz šupljeg u prazno.

____________
El amor invencible - Page 12 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Sat Jun 03, 2023 4:39 am
74. epizoda

Camilin postupak da zaprosi Davida je za mene bio šokantan i neočekivan. Čak bi mi bilo simpatično videti takvu nesvakidašnju scenu gde žena preuzima inicijativu da su okolnosti drugačije. Međutim on joj je nedavno priznao da i dalje voli Leonu. Umesto da je pokazala strpljenje s obzirom da se ipak odlučio dati šansu njihovom odnosu, ona ga stavila pred gotov čin i u vrlo neprijatnu situaciju pred svima. Jedva čekam čuti njegov odgovor. Ne znam hoće li odgovor dati u zavisnosti od Leonine reakcije koja nije ni malo blagonaklona. Odmah se okrenuo prema njoj, a na njenom licu jasno može iščitati nezadovoljstvo i neodobravanje. Samo veče pre toga je sanjala kako vodi ljubav s Gaelom, a sada jasno izražava ljubomoru. To čak i ne skriva. Ovo što rade sa scenariom je van svake pameti. Mogla sam razumeti njenu zbunjenost određeno vreme, ali da sada ima jednaki intenzitet osećaja i potrebe za obojicom je nenormalna. Skrnave vrlo dobru priču. Ne znam šta bi mislila, meni trenutno deluje da parovi u ovom sastavu neće ostati jer ni u jednom slučaju nije iskreno sa obe strane. Ne mogu preko noći ugasiti jednu emociju i pojačati drugu. Baš su zabrljali u završnici. Na mrežama se šale pa kažu, Marena voli Gaela, a Leona Davida. Da nije žalosno, bilo bi smešno.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Sun Jun 04, 2023 1:34 am
El amor invencible - Page 12 35082314
El amor invencible - Page 12 35082315

Gael: Zbog tebe sam shvatio da svet može biti bolje mesto i da sunce može sjati i slabima..
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Sun Jun 04, 2023 1:36 am
El amor invencible - Page 12 35109115
El amor invencible - Page 12 35109110
El amor invencible - Page 12 35109111

Leona: Mogla sam osetiti snagu svake reči koju si mi napisao.
Osetila sam kao da me je talas vratio nazad na more gde sam te upoznala.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Sun Jun 04, 2023 3:37 am
75. epizoda

Uživala sam u rođendanskoj zabavi Ana Julie, obilovala je lepim i emotivnim trenucima. Kada je silazila niz stepenice, stvarno je izgledala kao princeza. Posebno mi se svideo ples tokom kojeg je sa najbližima razmenila po nekoliko lepih misli. Uz podršku Leone je dopustila Gaelu da ostane i opet se zbliži sa njom. Na neki način je sa oba roditelja uspela izgladiti odnos dopuštajući im da joj se približe, što je očito bilo naglašeno zbog onoga što sledi u nastavku. Ana Julia je oprostila Gaelu, dok je Benjamin suočavajući se sa Ramsesom donekle shvatio težinu situacije u kojoj se Gael mogao nalaziti.

David je prekinuo zaruke sa Camilom i još jednom dao na znanje Leoni da je ona jedina koju će uvek voleti. S obzirom koliko su naprasno forsirali odnos sa Camilom, ovo je najprirodnije što se dogodilo. Da je drugačije bilo bi nerealno. S druge strane Leona prihvata svu pažnju koju dobija od Gaela, trudi se da ga i deca prihvate, donekle mu uzvraća, a ne skriva ljubomoru prema Davidu. Previše konfuzna trojka. Na tren deluje da su joj sada emocije izraženije prema Davidu i da je sa Gaelom više prijateljski zbog potrebe da izglade stvari sa decom. No onda se setim da je sanjala kako vodi ljubav sa njim i ništa mi nije jasno. Užasava me ta njena situacija. Takvo ponašanje deluje previše egoistično. Kako su krenuli, ako neko od ovo dvojice ne strada, onda će Leona odlučivati na eci, peci, pec. Calixto je prekinuo slavlje i najavio nam novi haos. Očito nas čeka akcija do istrebljenja.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Sun Jun 04, 2023 6:08 pm
75. epizoda

Očekivano je David pristao u javnosti da Camilu ne bi osramotio, a onda je kasnije raskinuo. Baš mi ju je nekako žao. Napravila je grešku tako što je prenaglila i više nema nikakvu šansu kod njega. Da je bila strpljivija možda bi se nešto i razvilo kod njega, a ovako je samo mogao da utekne. Leona ovamo plače za Davidom, a prijaju joj Gaelovi detalji, suludo u ovoj etapi serije. Uradili su to da je, vjerujem, većini i nebitno kako će završiti jer će biti šuplje. Samo se nadam da David neće stradati. Što se tiče onoga da Marena voli Gaela, a Leona Davida to je možda i najbolje objašnjenje iako je to rečeno na šaljiv način. Gael je veže za prošlost, s njim ima djecu i on je veže za vrijeme kada je bila mlada, radosna i neoštećena mržnjom zbog tragedije koja će je zadesiti. Gael možda čini da pronađe tu staru sebe, naivnu djevojčicu koja ne zna za loša osjećanja i koja uživa u porodičnoj ljubavi i svom životu. Razumljivo je da želi da povrati taj dio svog bića i njena i Gaelova priča u sadašnjosti je način da to uradi i da nastavi život tamo gdje ga je tada zaustavila. S druge strane, David je vezuje za zrelo doba u kojoj joj je bila potrebna bezrezervna podrška. U njemu je dobila ono što je suština odnosa dva partnera, a to što je bio dio njene potrage za pravdom je stvorilo neku teško raskidivu vezu. I onda je rastrzana između jednog i drugog dijela svog bića i života. U tom smislu je realnije da ostane sa Davidom jer je ovo što pokušava s Gaelom vještački način brisanja onoga što je bilo između i življenje prošlosti.

E sad, da su oni to pokušali ovako objasniti ili uopšte dati neko racionalno objašnjenje Leonine konfuzije, da smo vidjeli neki postepeni tok u kojem se njoj razjašnjava što želi, da je od početka poenta priče bila u trouglu sve bi se ovo moglo sažvakati. Do samog kraja održavati neku glupu neizvjesnost je suludo. A tek je suludo što je valjda poenta trebala biti u osveti od koje nije bilo ništa. Ipak, bar smo od cijelog otezanja dobili bar prelijepe scene Leone i AnaJu. Zapravo scene koje su vrijedne pamćenja iz cijele serije su upravo Leonine sa djecom.

Na Calixta zaboravih da postoji. Ali ovo sa otmicom nije ništa neočekivano. Jurnjava, spašavanje, akcija, nečije žrtvovanje na kraju i happy end na plaži u Puerto Palmi. Začudiće me ako ne bude tako.

____________
El amor invencible - Page 12 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Mon Jun 05, 2023 12:00 am
El amor invencible - Page 12 35114710
El amor invencible - Page 12 35114711
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Mon Jun 05, 2023 12:33 am
Kristina, jako si lepo objasnila odnos Leone sa Gaelom i Davidom. Slažem se sa tobom da nam nisu dali dovoljno transparentnu sliku onoga što su zamislili, pa su svime ovim pred kraj stvorili konfuziju. Kada bi čitala knjigu o ovoj priči sigurno bi imala drugačiji doživjaj i bila bi bliža tvojem viđenju stvari, verovatno bi podržavala vezu Leone i Davida. Međutim vizualni i zvučni efekti su nešto što menja kompletni doživljaj. U ovome što nam je prezentovano ja nisam doživela to što je možda bilo predviđeno da nam se prezentuje. Moji doživljaji odobravanja ili negodovanja su ono što mi prija i godi da gledam. Ne radi se pritom o vizualnom doživljaju jednog ili drugog protagoniste, već sposobnosti i moći da nas dotakne i da saživimo sa njim ono što se događa. U tom smislu Gael ima prednost. Ne stavljam na vagu čija je ljubav veća i ne uspevam se voditi time šta bi po nekim moralnim kodeksima bilo ispravno, već šta me usrećuje i vuče da gledam. Kao što si na samom početku rekla, verovatno su pogrešili sa izborom glumaca. Ili su želeli stvoriti ovu napetost i konfuziju radi većeg interesovanja, ili nam nisu uspeli preneti poruku koju su zamislili.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Mon Jun 05, 2023 1:13 am
El amor invencible - Page 12 Zz61
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Mon Jun 05, 2023 1:14 am
El amor invencible - Page 12 33204411
Sponsored content

El amor invencible - Page 12 Empty Re: El amor invencible

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum