Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Wed Jun 07, 2023 2:33 am
76. epizoda

Kako teška i šokantna epizoda, prepuna tenzije. Doslovno je svaka scena bila šok za šokom. Previše nesreće su nam odjednom servirali. Nismo još procesuirali ni činjenicu da je Ana Julia oteta, već je usledila nesreća u kojoj Benjamin strada. Prilično realno su odglumili otmicu, Isabella Tena me iznenadila svojom glumom. Koja ironija da je Calixto koji joj je glumio oca 16 godina baš preko nje odlučio izvršiti osvetu. Ramses prvi put na svojoj koži oseća užas koji prolaze njegove žrtve, no nažalost opet nevina osoba strada. Još veća ironija bi bila da se sada Leona udruži s Ramsesom protiv Calixta da spasu Ana Ju. Na sav taj užas pojavljuje se slinavi Romeo kome je tatica kupio željenu. Uostalom, i on je plod takvog odnosa. Bolesno, da nema dalje! Nije mi samo jasno otkud to da se Orlando udružio s Calixtom s obzirom da sarađuje s Ramsesom?

Columba je izgubila bebu, tačnije garanciju za sopstveni život. Konačno otkrivamo da je Ramses spasio kada je njena porodica bankrotirala. I njoj su dani odbrojani, Ramses je već sada jedva trpi. Lola i Jeremías broje sitno do zatvorskih dana. Kako jeftino i naivno se prodala Lola. Njena zatupljenost mi nije išla u glavu. Trebalo joj je mnogo da joj dođe do mozga. Jedino pozitivno iz ove epizode je što su se majke, Leona, Camila i Jacinta udružile i zbližile u svom bolu. Previše stresna epizoda. Ne bi volela da nam do kraja serviraju samo haotične scene, prepune nasilja, a kako se čini upravo bi to mogli očekivati.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Thu Jun 08, 2023 3:18 am
77. epizoda

Još jedna frapantna epizoda. U neverici sam zbog tolike količine napetosti koju nisam očekivala. Mislila sam da će razvlačiti radnju, a doslovno se gleda u jednom dahu. Ana Julia je doživela traumu, ali je spašena. Ramses se pobrinuo da odgovorni plate na najgori mogući način. Ono što je naumio uraditi Calixtu je najjezivija moguća kazna. Odseće mu ruke i noge i to lično, uz muziku. Kakav bolesnik! Orlanda je rešio po kratkom postupku, dok je Romeo očito doživeo torturu silovanja pre nego što je izdahnuo. Lola je završila iza rešetaka i brine što tamo neće imati ko da vidi njene nove grudi. Sada krivi oca za njene postupke, kao da je ona tri godine. Ta mala je zaslužila vaspitne mere koje je doživela, ne žalim je ni malo.

Leona je nakon ove tragedije odlučila prekinuti s Gaelom. Njeni razlozi su razumljivi, samo mi nije razumno šta je do sada radila sa njim ako ne može preći preko onoga što mu zamera. Nakon otkrivanja njenog identiteta, ona je nastavila biti sa njim što nije bilo logično. Tada je trebala prekinuti farsu koju je započela, a ne da ostane sa njim i uzvraća mu pažnju i nežnost koju joj je pružao. I tada je imala istog Gaela pred sobom kao i sada. On jeste grešan prema njoj, ali ona sada na njega prebacuje odgovornost govoreći da se ništa ne bi desilo da je imao hrabrosti. To baš ne zvuči realno. Što je Ramses naumio, to bi i sproveo. Ne bi Gael ništa mogao sprečiti. To bi joj bar trebalo biti jasno.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Thu Jun 08, 2023 3:49 am
El amor invencible - Page 14 35237510
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Thu Jun 08, 2023 3:49 am
El amor invencible - Page 14 Z57
El amor invencible - Page 14 Zznbnb11
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Thu Jun 08, 2023 10:25 am
Strašna 77. epizoda Shocked Shocked Shocked  Bukvalno mi je trebao oporavak jer je od prvog do poslednjeg trenutka mučna i intezivna. Mislila sam da je dovoljno za Calixta što ga je Leona upucala u međunožje, nisam očekivala onakve scene sa Ramsesom. Doduše, nije da se nije moglo predvidjeti da će ga mučiti bez milosti, ali kome bi na kraj pameti bilo onako nešto? Jezivo! Za Romea sam pretpostavljala da će doći trenutak da ga Ramses dohvati. Ja nisam shvatila da je on umro mada mi se na sajtu na kome pratim nekad čini da scenu prekinu par sekundi ranije nego što treba. Vidjeli smo da je proglašeno da su su se on i Orlando ubili dok je zapravo Ramses svojim vezama u policiji izdejstvovao da ih puste na slobodu da bi ih on sredio. Orlanda je upucao, a Romea je prodao. Sljedeća Romeova scena je u ko zna kojoj zemlji (ne znam koji je ono jezik), nagovješteno je stravično zlostavljanje i ne znam da se nakon toga pojavio? Ili je zbilja nešto bilo isječeno.

Benjamina mi je jako žao El amor invencible - Page 14 1639406990 Nadam se onom kraju klasičnih sapunica u kojima nepokretni prohodaju, a slijepi progledaju. Zbilja ne mogu da se pomirim da će ostati bez vida na jedno oko i bez pokretiljovosti ruke pale Vidim da je u najavi za 79. epizodu prikazano da je Ramses dohvatio Columbu da osveti Benju. Izgleda da će je zavezati u solarijum, ostalo možemo zamisliti. Shocked

Leona je otkačila Gaela. Ne podržavam to što ga je zavlačila, nagovještavala mu da mu uzvraća i to što je prihvatala znakove pažnje od njega. Kad već nije bila sigurna trebala je biti poštena i odmah okončati taj brak i njihov odnos kada je razotkriveno da je ona Marena. Otmica AnaJu je u njoj nešto prelomila, ali suludo je da krivi Gaela za Ramsesove poslove i djevojke kojima je unišio život. Gael tu zbilja ništa nije mogao ni kao odrastao a kamoli kao tinejdžer! Pa iza Ramsesa su strukture policije i vlasti.

____________
El amor invencible - Page 14 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Thu Jun 08, 2023 7:58 pm
78. epizoda

Ova je već bila malo dosadnjikava. Veći dio je prošao oko Gaela i njegove odluke da se preda policiji. Nije mi se to svidjelo. Kao prvo, ne zaslužuje zatvor. Kao drugo, tokom cijele serije nije bilo govora da ga toliko muči griža savjesti zbog zarobljenih djevojaka koje je onda vidio u Puerto Palmi, a sad je odjednom toliko snažna da je odlučio da ide u zatvor. Kao treće, da Leona nije odlučila da se raziđu i da je nastavila s planovima da oni formiraju porodicu na ovaj postupak ne bi ni pomislio. Ispada zbilja da mu je ona bitnija od djece. Ako nju nema može i u zatvor, a ne misli da je potreban djeci? Sa Benjom nije ni pošao da se pozdravi. Rolling Eyes

Columba koja prerušena u časnu napada Leonu? Ne znam zašto nisam shvatila ozbiljno tu scenu, gotovo da mi je nenamjerno komična. Lole mi nije žao. Čak mislim da njeno pokajanje nije istinsko i duboko već ono koje proizlazi iz straha od posljedica. Saznali smo da je Calixto ranije zamjenio Ramsesove tablete tako da se ovaj zapravo svo vrijeme truje. Još sam u prethodnoj epizodi pomislila kako bi bilo glupo da Ramses na kraju umre od srca, a sada mi se čini da će zbilja tako biti. Sve negativce je on sredio, pa ne znam ko bi njemu mogao doskočiti. Mislila sam da bi se na kraju serije moglo desiti da Ramses otme djecu kao neki vid osvete i drago mi je da mi se predviđanje nije ostvarilo. Kad se bolji razmisli način na koji ih je odbranio bolje ide uz to kako je taj lik napisan.

____________
El amor invencible - Page 14 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Thu Jun 08, 2023 8:02 pm
U pravu si za Romea. Malo mi je bilo konfuzno sve to jer su na vestima javili da su Orlando i sin nađeni mrtvi u svom stanu. U suštini, očito je i ta vest plasirana onako kako je Ramsesu odgovaralo. Stekla sam pogrešan utisak da je i on mrtav nakon zlostavljanja koje su prikazali, no verovatno nije ni bio u tom stanu jer je prodat u seksualno roblje. Nije se sve moglo odigrati tako brzo. Te scene Romea gde ga drže kao roba su jezive. Iznenađena sam količinom surovosti za jednu telenovelu koju i deca gledaju. Da ne kažem da ne mogu ni zamisliti da toga zaista ima u svetu. Ovakvim prizorima se zaista može skrenuti pažnja na takve strahote, jer deluju prilično realno.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Fri Jun 09, 2023 1:18 am
El amor invencible - Page 14 35214510
El amor invencible - Page 14 35214511
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Fri Jun 09, 2023 1:19 am
El amor invencible - Page 14 35275710
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Fri Jun 09, 2023 1:20 am
El amor invencible - Page 14 35175910
Sponsored content

El amor invencible - Page 14 Empty Re: El amor invencible

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum