Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Sun Mar 26, 2023 10:12 pm
El amor invencible - Page 4 Maxres12

Gael: Priznajem, neću negirati da imam iskrene emocije prema vama, ali obećajem da se ovo više neće ponoviti.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Sun Mar 26, 2023 10:13 pm
El amor invencible - Page 4 Aaa17
El amor invencible - Page 4 Adf11

24. epizoda

Josefa: Jesi razbistrio svoj um vezano za Leonu?
Gael: Ne onako kako bi želeo. Postoje trenuci koji me zbunjuju, Leona ne prestaje da me podseća na Marenu.
Josefa: Sine, ta devojka je umrla pre mnogo godina, moraš je preboleti i prihvatiti da ona više ne postoji.
Gael: Marena nije mrtva u potpunosti, mama. Marena živi preko Ana Julie, u njenim očima, njenoj duši. Leona isto ima njene oči, isti sjaj u njenom pogledu.
Josefa: Tvoji osećaji i nostalgija projektuju stvari o Leoni koje nisu realne. To je nemoguće i ti to znaš.
Gael: Moja priča sa Mar je tako brzo proletela, mama. Tako brzo, kako proleti život. Godinama sam je tražio u mnogim ženama, ne gubeći nadu da će se jednom vratiti da se opet volimo.
Josefa: Čekaj ljubavi, kako ste mi tvoj otac i ti objasnili, u tom užasnom požaru niko nije preživeo. Nema smisla da mučiš sebe sa prošlošću.
Gael: Hteo bi vrištati i vikati u nebo Mareni, mama, da bez obzira što su prošle tolike godine, ja je i dalje čekam. Da sam tu, da još uvek samo nju sanjam, da ne mogu izbaciti njeno ime iz svoje glave i da bi dao sve da je opet vidim. Voleo bi joj reći da je ona žena koju ću uvek voleti.
Josefa: Shvati da si Leonu pretvorio u ogledalo u kome vidiš Marenu i to nije pošteno ni prema njoj ni prema tebi.
Gael: Onda je ispravan način da se odreknem onoga što osećam? Umoran sam mama, umoran sam od toga da se udaljujem od onoga što me motiviše, od napuštanja, od bega. Moram imati hrabrosti živeti svoj sopstveni život kako želim.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Mon Mar 27, 2023 12:20 am
23. - 25. epizode

Uživam i dalje u seriji, sviđa mi se tempo i razvoj događanja. Svako malo se otkrije nešto novo i to stvara nove napetosti i iščekivanja. Glavna radnja je toliko višedimenzionalna da je interesantna na svim poljima, od odnosa među protagonistima, do otkrivanja novih detalja i odnosa sa decom. Nakon Leoninog otkrića da joj je Ana Julia ćerka, njihovi susreti su dobili neku novu čar. Njih dve baš imaju divnu hemiju u zajedničkim scenama i uživam ih gledati. Leona sada ima priliku izvući iz Gaela neke istine, jer ljudi postaju iskreni kada o svom životu pričaju sa onima koji ne znaju ništa o njima. Tako joj on priznaje: Sa Ana Juliom imam mnogo bolji odnos. Imamo toliko toga zajedničkog, sigurno zato što je mnogo toga nasledila od svoje majke. Posebno mi je bila upečatljiva scena kada su je Leona i Gael zajedno podržali u protestu i Leonina misao dok gleda u njih dvoje: Dali smo život jednoj prekrasnoj osobi. Ti zajednički trenuci su bili posebni. Dižu glas za prava onih koje je oduzeo sam Ramses. Negativci su ovde ozbiljno jezivi, hladnokrvno se igraju ljudskim sudbinama. Njihova priča je jedna od užasnijih koje pamtim.  

Već sam mnogo pisala o Gaelu, ali opet je on u centru zbivanja svega onoga što mi privlači najveću pažnju. U svim njegovim gestima, sada u ovoj fazi, mi se dopada. Pokazali su nam scenu iz prošlosti sa ubijanjem svinje u kojoj vidimo kako ga je otac od ranog detinjstva traumatizovao. Ne čudi njegov kukavičluk naspram svega što mu je nametnuo i što je ćutao iz prošlosti i nesposobnost da se suoči sa njim. Samo on zna na šta je Ramses sve spreman i da za njega ne postoje granice. Konačno mu je pokazao zube i to mi se dopada. Uživam u Gaelovom razotkrivanju, pokazivanju emocija i delomičnim suočavanjem sa traumom koja ga je obeležila. Njegov razgovor sa majkom koji sam stavila u prethodnom postu mi je bio vrlo upečatljiv. Konačno smo iz njegovih usta čuli o njegovoj patnji za Marenom. Ima previše tuge u njegovom glasu i previše topline za one koje voli. Divan je sa svojom decom i sa svojom majkom. Posebno uživam u njegovim dijalozima sa Leonom, makar bili i o poslu. Obraća joj se sa tako divnim tonom da bi ga neprestano slušala. Izuzetna gluma Daniela. Stičem utisak da žele postići da Leona opet otkrije njegove lepe strane i da joj opet privuče pažnju. U svakoj situaciji u kojoj ga ona zatiče, nema šta da mu zameri.

Nemam ja ništa protiv Davida, on je izuzetno plemenit lik, ali mi nije inspirativan za gledanje. Prilično je slabo napisana njegova uloga. Doživljavam ga kao sporednu ulogu jer mi je nedovoljno bitan. Pokušavam ne biti navijački raspoložena. Neka Leona i sa njima završi, neću gristi nokte. Meni je važno da uživam u seriji, a uživam zbog Gaela i njegovog lika. Jedva čekam videti šta će novo učiniti, kako će se postaviti prema Ani Juliji nakon otrkivanja istine da je usvojena, hoće li se otvorenije suprotstaviti ocu, hoće li se boriti za Leonu, sve me zanima. On je višedimenzionalan lik sa svim svojim manama i vrlinama koji je tako privlačan za gledanje, dok me s druge strane ništa vezano za Davida ne zanima. Dok Leona s Davidom vodi ljubav grickam suncokret, a dok s Gaelom razgovara o običnoj pozajmici, ne dišem. Toliko o mom doživljaju protagonista. Čak je i Leona priznala Davidu jutro nakon vođenja ljubavi da je sanjala Ana Juliu.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Tue Mar 28, 2023 12:35 am
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Wed Mar 29, 2023 1:44 am
26. epizoda

Ana Julia je u centru zbivanja, saznaje da je usvojena. Svidelo mi se njeno iskreno obraćanje kada im je svima rekla da se ceo život trudila biti savršena i ne stvarati probleme, a oni su zapravo nesavršeni. Volela bi da je Gael imao petlju uzeti je za ruku, izvesti i ispričati celu istinu. No valjda je previše za očekivati toliko odjednom. Barem joj je priznao da joj Camila i Calixto nisu roditelji. Nadam se da neće opet biti kukavica koja dopušta Ramsesu da radi po svom i nastaviti sa ćutnjom, nego da će se odvažiti i reći joj ubrzo istinu. Ovo je prava prilika, kako i sam kaže. Želim verovati da će konačno izaći iz očeve sene, da će stisnuti petlju i raditi onako kako govori i želi.

Ana Julia je otišla od kuće i zaputila se pravo kod Leone. Konačno zajedničko vreme majke i ćerke. Bile su lepe te scene kada joj Leona majčinski pripremi večeru i gleda je puna ljubavi. Priprema joj ono što najbolje zna, ribu kao nekada kada je bila srećna i bezbrižna. Bilo bi lepo da Ana Julia ostane tu koji dan, da se zbliže i da izgrade čvršći odnos. Po dolasku je zatekla Davida kod Leone, očekujem da bi joj mogli reći istinu o njihovom odnosu. David brže bolje želi zaprositi Leonu, no istinu o Benjaminu joj planira reći tek posle toga. To će mu verovatno biti kobna greška. Kako god, čini se da će Leona ubrzo saznati celokupnu istinu o svojoj deci, pitanje je samo na koji način i kada će je i oni otkriti.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Wed Mar 29, 2023 1:47 am

El amor invencible - Page 4 MEJST64-o El amor invencible - Page 4 MEJSS7-Z-o
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Thu Mar 30, 2023 12:02 am
27. epizoda

David je zaprosio Leonu. Moram priznati da je izabrao vrlo originalan način. Tako jednostavno, a opet vrlo jedinstveno. I sve to u društvu najdražih, svidelo mi se. Ono što mi je ostavilo poseban utisak je razgovor Consuelo i Leone o Davidu. Leona joj priznaje da joj je sve to prebrzo, no kaže da joj je on pravi saveznik u njenoj borbi. On je moj najbolji prijatelj. Od dana kada sam ga upoznala uvek je bio tu. Osećam da ću ukoliko se udam za njega na neki način spasiti onu devojku koja sam bila. Marena je zaslužila muškarca kao što je Adrian. Kada je Consuelo pitala da li Leona oseća isto, sa pauzom i nesigurnošću je dala odgovor. Nisam to očekivala. Kao da nam ovom scenom poručuju da Leona nije tako sigurna u ljubav prema Davidu, već je njegovu prijateljsku i ljudsku podršku stavila na prvo mesto i sad se preispituje jel to dovoljno za brak. Videćemo hoće li se na kraju ispostaviti da je zahvalnost pomešala s ljubavlju. David je prilično sve forsirao, kako poljubac, vezu, tako i brak sada. Mi nju nismo baš videli da razmišlja o njemu, čak i kada su zajedno ona mu samo o deci priča, nikada o njima. Ne vidim tu dovoljnu emociju sa njene strane, deluje zaista kao da joj prija ta njegova bezrezervna podrška koja joj je preko potrebna.

Gael se konačno suprotstavio ocu i izdejstvovao da Kiku ne pošalju i internat. Nadam se da će se tako i ubuduće u svemu postaviti prema njemu. Ono što mi je bilo upečatljivo je njihov razgovor o prljavim poslovima, na šta mu Ramses govoti: Zar me misliš prijaviti? Ne gubi vreme. Iznenadio bi se kada bi otkrio koliko bitnih ljudi su uključeni u sve i koji su spremni pokriti mi leđa. Time je sve rekao, to je i bilo za očekivati. To je mašinerija protiv koje se ne ide lako, a to je Gael svestan, zato ga i ne osuđujem u velikoj meri što nije našao način da ga raskrinka. Radujem se da barem ima želju da mu stane na put i da ga vidi poraženog. Svidela mi se Gaelova rečenica ocu: Pašćeš. I to na način koji najmanje očekuješ.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Fri Mar 31, 2023 3:10 am
28. epizoda

Leona je konačno saznala ko je njen sin. Jeremias je pokvario planove Davidu i sada je pred njom ispao jednaki izdajnik i kukavica kao Gael. Ne mogu reći da ga osuđujem za to što joj nije odmah rekao istinu jer je ipak pokazao razumevanje za svoju sestru koja se njemu našla kada je to bilo potrebno. No, predugo je čekao. Što je još nerazumnije, pitao je da se uda za njega pre nego što joj je rekao istinu. U njihovom razgovoru saznajemo od Leone razloge zbog kojih je prihvatila njegovu ponudu za brak: Pristala sam jer nije postojao muškarac kojem sam više verovala nego tebi. Nakon njenog jučerašnjeg preispitivanja upravo se i činilo da joj nije ljubav glavni pokretač, nego to bezgranično poverenje i osećaj sigurnosti. Sada ga je izgubila. Pitanje je hoće li mu moći preći preko toga ili će ga prezreti kao Gaela. Očito nas sada čeka prekretnica po pitanju odnosa Leone prema protagonistima.

Gael je došao videti Ana Juliu u nameri da rastopi led među njima. Bio mi je vrlo lep i emotivan njihov razgovor. Osetila se bol sa obe strane, glumački su nam uverljivo dočarali situaciju. Iako Gael i dalje nije imao petlju da joj kaže celu istinu, svidelo mi se kako joj je objasnio sebe. Tvoj tata je bio kukavica, najveća kukavica od svih. Bio je muškarac bez snage i volje da se bori za sve ono što ti zaslužuješ. Ta krivica i to kajanje ga prate svakog dana u njegovom životu. Nadam se da će se Gael ubrzo odvažiti i reći joj celu istinu. Neverovatno je kako ih Ramses sve drži na lancu i svi se boje suprotstaviti mu se. Zanimljiv mi je bio savet Josefe svojoj ćerki kada joj je rekla da ako prohoda, neka leti i odleti ka svojoj slobodi i nezavisnosti. Iako je iz nepoznatih razloga pokorna svom mužu, uviđa da ih sve drži zarobljene i nesrećne.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Fri Mar 31, 2023 3:13 am

El amor invencible - Page 4 MEJUV6-U-o El amor invencible - Page 4 MEJUV6-V-o
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Sun Apr 02, 2023 1:11 am
El amor invencible - Page 4 MEJVZ12-o El amor invencible - Page 4 MEJVZ7-K-o
El amor invencible - Page 4 MEJUV6-F-o El amor invencible - Page 4 MEJUV6-M-o
Sponsored content

El amor invencible - Page 4 Empty Re: El amor invencible

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum