Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Wed Feb 21, 2024 2:13 am
1. epizoda

Zanimljiv i neočekivan početak. Bacila sam pogled iz znatiželje zbog glavnog glumačkog para, no ako serija nastavi u ovom tonu, mogla bi je gledati. Dočekala sam je potpuno skeptična zbog onoga kako je najavljivana, da bi na veliko iznenađenje zaključila kako ovde nema ni traga komediji. Ne znam šta možemo očekivati u nastavku, ali u ovim trenucima ne mogu zamisliti da bi serija mogla ići u tom smeru, jer nema ni jednog elementa za to. Za sada se čini da ćemo gledati klasičnu ljubavnu dramu.

Claudia Martin se našla u ulozi devojke iz barria. Gledajući Paz kao da gledam Marianu iz Los ricos también lloran. Identičan izgled, naglasak, čak i priča nalikuje jedna na drugu. Mlada siromašna devojka, ali u isto vreme hrabra i borbena ima nesreću da čeka dete sa čovekom koji će kasnije biti u stanju prodati sopstveno dete da bi spasio samoga sebe. S druge strane Daniel Elbittar je u braku sa ženom sa kojom ima troje dece. Žive srećno, raskošno i zaljubljeno. Ona iznenada umire, no u vrlo čudnim okolnostima i može se naslutiti kako je reč o ubistvu. Njena majka će slomljena bolom čini se sav gnev preusmeriti na zeta kriveći ga za smrt ćerke. U isto vreme pratimo radnju glavne negativke Altair Jarabo koja rađa mrtvo dete koje joj je bilo garant za nastavak raskošnog života. Od svog brata traži da pronađe novorođenče koje će mužu podmetnuti kao njihovo dete. Tu dolazi do veze sa glavnom protagonistkinjom čiji muž im prodaje vlastito dete. Prema najavama čini se da će Ginebra biti žestoka negativka.

Za sada smo imali prilike videti samo užu glumačku ekipu, jer su nam istovremeno prikazivali glavna dešavanja na tri fronta. Ono što je vrlo interesantno je da je suprugu Daniela Elbittara glumila njegova žena Sabrina Seara, dok muža Claudie Martin glumi njen dečko Hugo Catalan. U isto vreme, u ulozi Danielove bebe se našao njegov jednogodišnji sin koji jako liči na njega. U jednom trenutku Daniel ustaje sa stola, a on se okreće za njim i viče tata. U sledećoj sceni ga vidimo kako plače gledajući svoju majku na podu i pruža ruke ka njoj. Delovalo je tako realno. Super su to izveli. U sledećoj epizodi bi trebali gledati period nakon šest godina od nesreće kada će se glavni protagonisti sresti i upoznati. U toj kasnijoj fazi dvoje, od troje Danielove dece, će biti isti oni glumci koji su glumili njegovu decu u seriji u El amor invencible. To su Isabella Tena i Sebastián Guevara. Ono što za sada obećava je genijalna gluma Daniela Elbittara. Čekam videti razvoj serije u narednim epizodama. Ako ne bude vuklo na komediju i ne smore s pričom iz barria, serija bi mogla obećavati.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Thu Feb 22, 2024 3:25 am
El amor no tiene receta - Page 2 Snapin99
El amor no tiene receta - Page 2 Snapi100
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Thu Feb 22, 2024 3:25 am
2. epizoda

Koliko me početak serije ugodno iznenadio, toliko me nastavak spustio na zemlju. Previše likova iz barria koji me aspolutno ne zanimaju. Sve scene koje su tamo imali su delovale isforsirane i neprirodne, kao i prvi susret Estebana i Paz. Ona ga pozove na ručak u svoj potpuno prazan restoran, starija sestra koja ima veliku decu glasno cijuče na Estebana kao klinka, Paz se razletela po restoranu i iznosi mu sledove hrane kao da je došao neko vrlo blizak. Nastavljaju sedeti sami u restoranu i već pri prvom susretu se stignu ispovediti jedno drugome o najvećim životnim tragedijama u samo dve, tri rečenice. Vrlo površno i neprirodno. Prva epizoda je baš obećavala, vrlo ozbiljno su ušli u tematiku, da bi brzo sve banalizovali i pokazali da ovde ipak ima elemenata za cirkus iliti komediju kako je oni nazivaju. Volela bi da grešim.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Mon Feb 26, 2024 10:08 pm
Nakon tvog komentara na prvu epizodu sam se obradovala i odlučila da je pratim, ali me je sljedeći komentar pokolebao. Svakako, daću joj šansu kad završim La Patronu. Ako ispadne da je ipak klasična komedija lako je prekinuti.

____________
El amor no tiene receta - Page 2 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Thu Feb 29, 2024 3:38 am
El amor no tiene receta - Page 2 F41
El amor no tiene receta - Page 2 Ff39
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Thu Feb 29, 2024 3:38 am
3. - 7. epizode

Posle više od nedelju dana prikazivanja serije, ja još uvek nemam konkretni utisak. Serija me je bacala od oduševljenja do razočarenja, no ipak mogu reći da je generalni doživljaj pozitivan. Serija je počela jako dobro, prva epizoda me je oduševila na svim poljima. Zanimljiva i originalna priča koja sluti da ipak neće biti komedija, prikazana na vrlo privlačan način. Taj početak je bio toliko dobar da sam nailazila na komentare kako će ovo biti kvalitete puput prethodne Osorijeve El amor invencible ili čak bolje od toga. Gledajući prikazano i sama sam pomislila kako je to moguće. Da početak nije bio tako neočekivano dobar, možda u nastavku i ne bi doživela razočarenje. To razočarenje se odnosilo na vraćanje u neko stanje otrežnjenja i realnosti, gde više nisam osetila čaroliju i privlačnost koju nam je pružila prva epizoda. Ono što nakon više od nedelju dana prikazivanja mogu potvrditi je da ovo ipak neće biti komedija, a to je za mene vrlo bitna stavka.

Pozitivna stvar je što je priča originalna i konačno ne znamo napamet šta nas očekuje. Karte se polako otvaraju i naziru se neki odnosi među glavnim akterima. Suština priče je da su glavni junaci doživeli tragediju gubitka voljene osobe koja ih zbližava iako su iz različitih svetova. Daniel i Claudia su razlog zbog kojeg sam se odlučila za ovu seriju, jer od njih dosta očekujem. Glumački nisu razočarali, vrlo su mi dragi, no za sada ih još ne doživljavam kao par među kojim se rađa hemija. U ovom trenutku mi deluju poput dve genijalne osobe koje se poklapaju na svaki drugi način, osim partnerski. Ne osetim tu hemiju i to me muči. Mislim da je pristup njihovoj priči malo površan i zbog toga ih nisam doživela na način koji bi želela. Nadam se da će se to promeniti.

Priča je dosta snažna, no ono što trenutno krade šou je surova priča glavne negativke. Altair Jarabo je dobila vrlo jaku ulogu, čak značajniju od Azele Robinson. Nisam očekivala toliku surovost njenog lika, a tek je počelo. Sada otkrivamo da je detinjstvo provela u sirotištu zajedno sa Maurom kojeg naziva bratom iako to biološki nije. Zbog trauma iz detinjstva ne zna za empatiju i gazi preko leševa da bi došla do cilja. Strašna je bila scena gde u drvenoj kutiji živo dete bacaju niz liticu. Uskoro će se razotkriti razlozi zbog kojih želi doći do Elvire i Estebana i život im učiniti nemogućim. Po mojim procenama ona stoji iza ubistva njegove žene Berenice. Imamo glavnu negativku koja je hladnokrvi ubica.

Ono što je slabija strana serije je svakako priča iz barria. Nemam ja ništa protiv toga da nam prikažu i tu stranu priče, ali me živcira što je to uvek na isti kalup. Tu osim siromaštva uvek gledamo poštene i naivno dobre likove, ili s druge strane neradnike koji se bave sitnim krađama i podvalama. Ako u to ubacimo kolorični ambijent, onda dobijemo kompletnu sliku onoga što nam nude sve telenovele kada prikazuju barrio. Ni u ovom slučaju to nije drugačije. Naravno ne preskoče ni scene gde se ovi iz barria sa svojom skromnom odećom i veselim rečnikom pojave u prostorijama bogatih i sofisticiranih likova, pa nam prirede neprijatne scene. To mi se ne gleda i bojim se da ćemo toga imati ne pretek.

Za sada mi je mišljenje potpuno podeljeno. Na trenutke mi se čini da će snažna priča ipak nadvladati neke manje privlačne teme, a onda me opet površne scene vrate u realnost. Odnos između glavnih junaka je za sada lep, ali nedovoljno snažan. Ako se to promeni, serija bi me mogla prikovati. Za sada nastavljam gledati u nadi da će prevagnuti pozitivne stvari. Kristina, ako mi se pridružiš u gledanju, onda je to razlog više da nastavim.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Sun Mar 03, 2024 5:10 am
El amor no tiene receta - Page 2 Snapi113
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Sun Mar 03, 2024 5:12 am
El amor no tiene receta - Page 2 Snapi115
El amor no tiene receta - Page 2 Snapi114
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Sun Mar 03, 2024 5:12 am
El amor no tiene receta - Page 2 Snapi111
El amor no tiene receta - Page 2 Snapi112
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Sun Mar 03, 2024 5:13 am
El amor no tiene receta - Page 2 Snapi109
El amor no tiene receta - Page 2 Snapi110
El amor no tiene receta - Page 2 Snapi108
Sponsored content

El amor no tiene receta - Page 2 Empty Re: El amor no tiene receta

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum