Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Tue Mar 19, 2024 4:22 am
Marea de pasiones - Page 3 Z62
Marea de pasiones - Page 3 Zzzzz45
Marea de pasiones - Page 3 Zzz63
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Tue Mar 19, 2024 4:22 am
8. - 10. epizode

Rešeno je pitanje očinstva. Radujem se što kod Giselle nema razvlačenja, ona sve to po kratkom postupku. Priča se kreće i stalno imamo neku novu situaciju. Iako je Marcelo u vrlo lošoj poziciji, ipak se stvari pomiču. Sviđa mi se što nije sve crno belo. Naizgled se čini da Zaid drži sve konce u rukama, ali mu ipak ne prođe sve kako planira, ipak se neke stvari dogode u korist Marcela. Za mene kao gledaoca je vrlo važan taj balans u priči. Ne volim gledati gde negativci nadmoćno terorišu glavne junake i gde se ne naziru nikakvi pomaci u njihovu korist. Ovde je Marcelo naizgled u bezazlenoj situaciji, ali ostvaruje sitne bitke kojima uspeva pomrsiti konce Zaidu. Došao je do istine o očinstvu, saznao je za krađu i možda ubacio crv sumnje kod Luise. Nažalost strašno mi je gledati kako je ona zavedena neistinom. Muči se u borbi protiv Marcela, uništava nedužnog čoveka kojeg voli, a štiti i ugađa ubici njenog oca i uništitelju njene sreće. Barem nam na trenutke daju scene u kojima Zaid trpi njeno odbijanje i svedoči ljubomori prema Marcelu. Sve su to scene koje prijaju dok gledamo ovu nepravdu.

Priča mi u svakom segmentu drži pažnju i nema nijedne sporedne priče koja mi je dosadna. To je prava retkost. U porodici Grajales svi imaju neke svoje uvrnute priče, svako je nastran na svoj način. Otkrivamo da Leonor voli mlađe i ne samo to, nego je čini se slaba na zeta. Možda njegovo namigivanje nije samo njegova uvrnutost, po njenoj naknadnoj reakciji deluje kao da je opsednuta njime. Ko zna možda se nekada nešto i dogodilo među njima kada je došlo do te njene reakcije. Volim sitne zavrzlame i tajne kojima se Giselle služi da nas drži u neizvesnosti. Njen sin Thiago je napasnik, dok Ana preferira devojke. I svako skriva taj deo svoje ličnosti. Uvažena porodica Grajales sa ozbiljnim dijagnozama. S druge strane imamo Marcelovu porodicu koja je posve prirodna i normalna. Divna i hrabra majka koja se neda uceniti i brat koji pamatno povlači poteze kako bi došao do bilo kakve informacije da pomogne Marcelu. U kuću je sada primio i novu devojku koja će im potajno praviti haos.

Helena su Zaidove oči u uši u Marcelovoj kući. To baš jezivo zvuči. Ona je unajmljena da izvršava Zaidova naređenja. Zanimljivo je samo to što čini se ipak filtrira šta će mu reći. Očito joj je stalo do Marcela iako joj je jasno da ta veza ima rok trajanja kako mu je i sama rekla. Čudi me samo kako je Marcelo tako lako pristao na vezu i vezivanje u trenucima kada ima svojih problema. Majka je tu omašila u proceni prihvaćajući je olako kao njegovu devojku. Jedino što me razveselilo je trenutak kada ih je Luisa zatekla zajedno. To je i zaslužila, malo otrežnjenja. No da barem ne žive zajedno. Ovako se uvek pojavi u svakom trenutku da bude u sve upućena kako bi prenela Zaidu. Ako tako nastavi, braća bi lako mogla otkriti ko je krtica u kući. Serija je baš kvalitetno rađena, ne ostavlja prostor razlačenju radnje i dosadi. Ipak je to Giselle, nema sumnje da je nivo iznad svih ostalih.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Fri Mar 22, 2024 2:18 am
Marea de pasiones - Page 3 Snapi132
Marea de pasiones - Page 3 Snapi135
Marea de pasiones - Page 3 Snapi134
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Fri Mar 22, 2024 2:21 am
10. - 13. epizode

Svaka epizoda nam donese neko novo otkriće i novi pomak. Kod Giselle nema praznog hoda, to mi se sviđa. Marcelo je saznao da je Zaid svedok koji ga optužuje za ubistvo i ne samo to, nego mu je on na kraju i sam potvrdio sumnje da je ubio Alejandra. Sada konačno zna ime neprijatelja protiv kojeg treba da se bori. Zaid pokušava da ga kontroliše na svim frontovima, od Luise i ćerke Natalie do Helena koju mu je poslao u kuću. No ne ide mu baš sve od ruke. Marcelo je uspeo Luisi ubaciti crv sumnje po pitanju ubistva njenog oca. Ona se od tog trenutka ponaša prilično izgubljeno. Na tren ga osuđuje, pa mu dolazi i baca mu se u naručje. Tera ga od sebe, pa mu ljubomoriše na Helenu. Delovalo je kao da će se uspeti uspostaviti odnos oca i ćerke, ali im je Zaid pokvario planove. On sada potencira da ima svoje dete sa Luisom. I gle čuda, u isto vreme bi mu Helena mogla roditi dete. Nije mi samo jasno kako to da on ima poteškoća da dobije dete, a Helena je s druge strane sigurna da je njeno dete Zaidovo iako je u isto vreme bila i s Marcelom. Možda se sa Marcelom čuvala. Drugo objašnjenje ne vidim. No ako ne prekine trudnoću, lako bi je mogla podvaliti Marcelu.

Svi su saznali da je mala Natalia Marcelova ćerka. Reakcija Leonor je užasna. Ponaša se kao da je saznala da joj mala nije unuka. Odguruje malu od sebe, ali zato Zaida pušta da joj se približi. Te scene između nje i zeta su bolesne. On je pročitao da se loži na njega i otvoreno je provocira i približava joj se, svestan da je ipak ona vlasnica svog bogatstva kojim upravlja i dobro je držati je u šaci. Kad jednom padnu maske i bude razotkriven, sigurna sam da će ići do kraja i igrati na kartu spasa kod nje, po svaku cenu. Isela se opet pokušala ubiti. U početku mi je bila iritantna, ali sada je sve više doživljavam kao ispaćenu i izgubljenu ženu koja ne zna gde udara. Gubitak ćerke je uništio. Ta priča deluje interesantno i očekujem da će se i njom kad tad pozabaviti. Biće zanimljivo saznati na koji način je nestala. Dok ona pati za Sofiom, ostalu decu je zanemarila. Beatriz se okrenula ocu, dok je Alfonso postao drogaš, a Camila traži ljubav i pažnju nudeći se svakom muškarcu. Juan mi je za osudu u celoj priči. Ostao je sa njom iz sažaljenja, dok s druge strane odlazi Ines. Zna da je Marcelov otac i nikada nije pokazao potrebu da mu se približi, niti da ga prizna. Muškarac bez karaktera.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Fri Mar 22, 2024 2:26 am
Marea de pasiones - Page 3 Snapi138
Marea de pasiones - Page 3 Snapi139
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Wed Mar 27, 2024 12:20 am
14. i 15. epizoda

Prošla me jeza od Heleninog sna koji se više činio kao sećanje. Krv šiklja na sve strane dok nekoga masakrira. Posle Marcelu govori da je sanjala oca. Spominjala je disfunkcionalnu porodicu. Pitam se je li moguće da je ubila oca na onakav način?! Njen lik je pun misterije. Pristala je igrati po Zaidovim pravilima. Da li su je okolnosti primorale na to ili je i ona sama toliko kvarna? Na trenutke pokazuje slabost i potrebu da bude prihvaćena i voljena, a s druge strane se prihvatila onakve manipulacije za rad novca. Njen lik su jako zanimljivo napisali. Nadam se da će nam po malo davati informacije kako bi postepeno slagati mozaik njene priče. Sa njom je sve moguće, možemo otkriti da je žrtva svoje porodice i nesretnih okolnosti ili s druge strane može ispasti brutalniji ubica od samog Zaida.

Luisa je izdejstvovala da zatvore Marcela. On joj govori da je Zaid ubica i da je izmanipulisana, no ona naravno neće tako lako otvoriti oči. Međutim Zaid je s druge strane zaigrao igru i sa njenom ćerkom kako bi je okrenuo protiv Marcela. Da je imalo pametna mogla bi barem razmisliti o mogućnosti onoga što joj govori Marcelo. Kada jednom dođe do tog saznanja i složi kockice, shvatiće koliko je zarobljena u kavezu koji joj je stvorio Zaid. On manipuliše na svim frontovima, od Luise i njene majke, a sada se pozabavio Nataliom i Anom. Prema nekima čak i ne skriva svoje lice. Ana ga je mogla videti u drugom svetlu i nadam se da će barem ona stvoriti realniju sliku o njemu. Felipe je otkrio da ga Beatriz ciljano zavodila kako bi ga izmanipulisala po pitanju svog krivičnog dela. Ali kasno je saznao, već se zaljubio. Videćemo šta će učiniti ako dođe do konkretnih dokaza, hoće li imati petlje okrenuti se protiv nje ili će u međuvremenu doći do zbližavanja i otkrivanja prave istine s njene strane.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Wed Mar 27, 2024 9:35 am
1. - 10.

Dopada mi se priča možda i više nego poslednje dvije Giseline. Ugodno sam iznenađena glumcima, mislim na ove koje nisam do sada gledala. Slažem se da je serija i vizuelno vrlo privlačna, priroda je divna. Što se protagonista tiče on mi je zanimljiviji i draži. Luisa mi je u prvoj epizodi baš djelovala umiljato i harizmatično da bi se to brzo izgubilo. Sad mi uglavnom ide na živce i ne znam ni kako će joj on moći preći preko takve optužbe, to mi je potpuno nerealno. Ne mogu dočekati da je udari šamar realnosti! Ali u prvoj epizodi sam baš uživala u njihovim scenama.

Zaid mi je ok negativac, hoću reći ok je glumac, ali malo mi nešto tu fali, ne mogu ga 100% shvatiti ozbiljno, a ne umijem tačno reći što mu fali. Najšokantnija mi je scena iz prošlosti kada je stradala Marcelova sestra. Je li ono Zaid namjerno pustio da se udavi? A između njega, Tiaga i njhove majke se ne zna ko je uvrnutiji. Pomalo mi je gadno gledati kako se ona loži na zeta. S druge strane imamo porodicu Isele i Juana. Ona pati od depresije ili čega već, pominje se ćerka Sofia  s kojom ne znamo što je, jedan sin je narkoman,  a Maura zanima samo najstarija ćerka. I pri tome uopšte ne vide što Camila radi od sebe! Mislila sam da će mi Ana Tena OPET skakati po nervima, međutim meni je ona ovdje slatka i simpatična. Sažaljevam Camilu, jer je spremna na sve zarad mrvice ljubavi i toga da je neko vrijednuje. A samo se srozava.

Helena mi je zanimljiva i ne mogu tačno da provalim o čemu se radi kod nje, da li je negativka ili nije. U svakom slučaju, ako ispadne korektan lik, ne bi mi smetalo da ostane sa Marcelom bom Jedino mi je njeno pojavljivanje i dolazak u njihovu kuću bilo previše naglo, možda je tome trebalo posvetiti više vremena. Beatriz i Felipe su mi simpatični iako od to dvoje glumaca ne bih to očekivala. Nije mi se svidjelo što je onako naivno upala u Zaidovu zamku i što hoće da svjedočenjem u Marcelovu korist zaduži Felipea, ali nekako mi djeluje da će još da napreduje kao lik. Iz kakve je porodice dobra je i ispala Marea de pasiones - Page 3 2078043430 Blanca Guerra mi je predivna u ovoj ulozi, nisam je dugo gledala.

Marcelo je definitivno potvrdio da je Natalia njegova ćerka, a interesantna je bila Helenina reakcija na to. Da li je to bila ljubomora? Jedva čekam da stignem pogledati i ostale emitovane epizode. Nema cirkusa, praznog hoda, nepotrebnih likova ni dosadnih priča.

____________
Marea de pasiones - Page 3 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Wed Mar 27, 2024 11:20 pm
11. epizoda

Luisa nastavlja da nervira, ali ipak manje. Pljačka je bila u Meksiku, a ubistvo u Kolumbiji, pa po njenoj logici ne mogu biti povezani. U prvoj epizodi mi nije djelovalo da će biti toliko povodljiva i lišena zdravog razuma. Razumijem s jedne strane njenu ogorčenost. Ipak je ostala sama i trudna, a Marcelo nestao bez traga. Ali sada kada se vratio i kad joj iznosi valjane argumente o svojoj nevinosti da barem malo stane i razmisli... Doduše tačno je da nije pomoglo kada je onaj Marcelov drug iz zarobljeništva lagao da ga ne poznaje... Ali opet ne može se reći da kod nje nema nikakvog napretka. Da u dubini duše nema crv sumnje ne bi dopustila da Marcelo vidi Nataliu.

Isela se pokušala ubiti, a navjerovatno me kopka u čemu je stvar sa Sofiom. Beatriz i Camila uopšte nisu posebno bliske, baš ih gledam u sceni u bolnici i kasnije kod kuće, kao da nisu sestre. A ovamo je Alfonsu umrla trudna djevojka (predoziranje?). Porodica u rasulu. Baš tužno. Camila mi je i dalje zabavna posebno sad sa novim momkom, ovaj put "lažnim". U prošloj seriji su bili brat i sestra, ali ne pravi Marea de pasiones - Page 3 2078043430

Da li je Tiago iskren u izvinjenju Nori i da li su oni potencijalni par? Ako je tako, nekako mi fizički ne idu jedno uz drugo, ona mi djeluje starije. Možda je mogao biti bolji izbor glumice. Inače, Nora mi je super lik sa jednom vrlo realnom pričom koju žive mnoge žene.

Stvari se baš brzo odvijaju. U prošloj epizodi je Marcelo saznao za Nataliju, a već u ovoj to saznaje i Luisina porodica. Nervira me koliko Marcelo vjeruje Heleni, toliko da bez zadrške govori o svemu pred njom. I ona ga navodi na to da je možda Tiago ubica samo da skine sumnju sa Zaida.

____________
Marea de pasiones - Page 3 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Thu Mar 28, 2024 9:02 pm
12. - 15.

Kada je djelovalo da će se Luisa malo unormaliti opet se vratila u prvobitni mode. Ni na jedan trenutak bar da stane i razmisli. A važno je da joj je stalo do Heleninog dobra pa joj dijeli savjete. I meni je Helena baš intrigantna. Čudno je kako je ubjeđena da je dijete Zaidovo, opet nijedna kontracepcija nije 100% sigurna, ali ne djeluje da imalo sumnja u to. Odlučila se na abortus, ali može da se desi i da podmetne dijete Marcelu. Ovamo Marcelo traži starateljstvo nad malom što je sulud korak, šansa da ga dobije je nepostojeća. Na kraju je završio iza rešetaka, samo da se to ne otegne.

Ana me je iznervirala što je pristala na Zaidovu ucjenu da zove drugarice u kazino. Ovamo krije da je gej, a ljubaka se na javnom prostoru, pa i neka je noć. I sad da ona ne bi "izašla iz ormara" neko treba da nadrlja. Camila ovamo srlja u nove probleme. Sada je i otmičar i to mi, moram priznati, nije interesantno. Nora je odlučila povući optužbu da bi dobila novac od Tiaga za liječenje bolesnog dijeteta Marea de pasiones - Page 3 1639406990 Pretužno i zaista situacija da se svako zapita što bi uradio u njenoj koži.  A jedva čekam da otkači ništarije od muža i svekrve.

Zanima me što će dalje biti sa Beatriz i Felipeom i kako će se on postaviti. Bukvalno nakon CET nisam vjerovala da taj glumac može biti simpatičan i glumiti dobricu Marea de pasiones - Page 3 1543461474

____________
Marea de pasiones - Page 3 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Sat Mar 30, 2024 3:53 am
Marea de pasiones - Page 3 Snapi144
Sponsored content

Marea de pasiones - Page 3 Empty Re: Marea de pasiones

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum