Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Thu Apr 11, 2019 1:09 pm
Gledala sam ovaj klip juče, samo što sam premotavala dijelove u kojima on objašnjava kraj CET, tako da mi je u tom premotavanju možda promaklo ko je ubica. Sviđa mi se što nisi ostavili da je to Damian. Slažem se da je kraj u originalu previše romantičan, ovako je mnogo uvjerljive. Prosto ovo nije priča uz koju ide klasičan sretan kraj.  Koliko sam shvatila iz video klipa Alininu priču su najviše promijenili. Ona je tamo iskreno voljela Sammyija, a namjerno ih je rastavio njegov otac.

Sofia, kako se tebi čini otvoren kraj Raquel? Da li je umrla ili nije?

Zaboravila sam prokomentarisati da mi se Azucenin kraj nije svidio. Mislim da je njena smrt bila nepotrebna.

Jedna stvar mi je konfuzna, a to su tinejdžeri, koliko uopšte imaju godina. Nikad mi nije bilo jasno da li je školska godina, da li su poslije tri godine i dalje u srednjoj ili na faxu. Npr.na početku se govorilo o Lolinoj maturalnoj ekskurziji koja se tek desila kada je Benjamin rođen odnosno nakon minimum godine dana od početka radnje. Onda mi nije jasno kada se vratila s puta jesu li njene scene na faxu ili u školi. Prikazali su dosta tinejdžerskih problema i dilema, ali nije mnogo prostora posvećeno tome da li su završili školu, što će studirati...

Na kraju serije vidimo da je Carolina imala 35 godina kada je umrla. Pa sa koliko godina je rodila Lolu, sa 15? Jeste pominjano da je rodila mlada, ali baš toliko. Shocked

Evo još jednog zanimljivog klipa. Baš mi je bilo fascinantno kako je uvjerljivo njen leš izgledao.


____________
Caer en tentacion - Page 8 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Mon Jun 03, 2019 1:20 pm
Toliko mi se dopala ova telenovela da sam odlučila da je nakon kratkog perioda repriziram. Tempo će biti usporeniji, ali hoću da je opet odgledam. Znajući kraj nisu mi jasne scene iz prve epizode. Vidimo da Raquel odnekle dolazi u momentu dok se Damian i Carolina voze, a u momentu kad se desio udes Raquel je već bila kod kuće u krevetu. Neutral Tačno se vidi da su imali više varijanti za kraj, inače se takve greške ne bi potkrale.

____________
Caer en tentacion - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Fri Apr 10, 2020 8:44 pm
Odgledala sam prvih 10 epizoda.

Nije ni najmanje loše. Jedino me smaraju tinejdžerske boljke, mada su i njihove priče za sada korektno odrađene. I smaraju me učestale ljubavne scene Caroline i Damiana tri godine unazad, iako Adriana L. i Gabriel S. imaju dobru hemiju.

Vizuelna reprezentacija tragedije u vazduhu - check, teška i jeziva atmosfera - check, likovi sa suptilnim (ili manje suptilnim) creepy vajbom - check, mrtva Carolina u fazi raspadanja - check  Caer en tentacion - Page 8 2078043430

But still, ja ovu seriju ne doživljavam kao misteriju ili triler. Više sam je shvatila kao alegoriju za uzročno-posledične veze, za kauzalitet između pada u iskušenje i ozbiljnih (pa i fatalnih) promena koje su potom nastupile.

A opet, nema osuđivačkog tona i nemilosrdnih kritika, samo dobronamerno upozorenje. Bar sam ja tako ukapirala poentu.

Zato sam ubeđena da je Carolinina smrt rezultat pada u iskušenje, posledica prepuštanja strastima i novom romantičnom iskustvu pod nezgodnim okolnostima.

Bilo koja druga motivacija bi mi bio jedan veliki cop-out i propuštena prilika, što se nadam da neće biti slučaj.

Štaviše, mislim da momenat u kojem se Damianovo stanje pogoršava kada mu majka govori da je Carolina pronađena predstavlja hint da Damian zna šta se tačno desilo Carolini ili da je možda čak i lično odgovoran.

U stvari, reakcija njegovog organizma na tu vest oslikava to kakva bi bila njegova reakcija da je vest o pronalasku Caroline primio budan i zdrav.

Što se tiče glavne četvorke...Damian i Santiago su mi obojica antipatični. Damian zbog nonšalantnog preljubništva, a Santiago zbog arhaičnih stavova o ženama. Carolina mi je ok.

Ali pravi dragulj ovde je Raquel. Mnogo čudna, prečudna žena. Veoma intrigantna osoba.

Šarmantna da, ali je sva all over the map, haotična i sa maničnom energijom (ponajviše u periodu od pre 3 godine). Njeni emocionalni odgovori su preterani i prenaglašeni, bilo da je srećna, tužna ili besna.

Ipak, uprkos neobičnoj strukturi ličnosti, čini mi se da je potcenjena u svom okruženju, neozbiljno shvaćena i maltene ignorisana. I ona je toga svesna, ali iz nekog razloga ne pokazuje da jeste.

Trio fantastico odvratnosti - Andres, Laura i Miriam. Andres je školski primer bolesne ljigavštine, Laura novinarka senzacionalista (time je sve rečeno), a od Miriam redovno krindžujem. Čemu takvo ponašanje te matore gospođe? Neprijatno mi gledati je  Caer en tentacion - Page 8 245301646

____________
Caer en tentacion - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Sun Apr 12, 2020 3:33 pm
a Santiago zbog arhaičnih stavova o ženama.

Pretpostavila sam kakav će biti tvoj utisak o Santiagu. I moj je bio takav. Skroz mi je išao na živce u radnji  u prošlosti. Rolling Eyes Mogućnost da se njegova žena i ćerka zaposle doživljava kao svoju nesposobnost i životnu tragediju. Da ne pominjem momenat kada je Carolini rekao da zato što šeta vani je i bila napadnuta. U stvari je izmislila taj napad, ali je poenta u njegovom stavu. Caer en tentacion - Page 8 4157861939

Damian nije naročito dubok lik. Zaljubio se, pukao za drugom i nema mnogo da se komentariše. A očito je  i zašto je Soto tako dobro odigrao preljubnika. Caer en tentacion - Page 8 1543461474

Carolina mi je drag lik, jer je realan. Niti je savršena glavna junakinja, niti negativka koja vara bez griže savjesti. Udata žena i majka, domaćica, žena koja traži svoj put da ne bi zavisila od muža i žena koja nije zadovoljna u braku. Ono što radi je pogrešno, ali čovjek ne može da je ne razumije i da ne sagleda kompletnu njenu ličnost i život u koji ćemo kasnije dobiti još uvida.

Interesantno je da su i Carolina i Santiago ok osobe. Isto se može reći za Raquel i Damiana. Poenta mi je to da ne mora da znači da je jedna strana obavezno zla kada brak ne uspije i takav prikaz je u telenovelama rijetkost. To što su jedno i drugo ok osobe ne znači da će brak uspijeti. To što brak nije uspio ne znači da je jedno od njih neviđeno zlo.

Njeni emocionalni odgovori su preterani i prenaglašeni, bilo da je srećna, tužna ili besna.

Raquel je sva energična i haotična, a biće još uvida  u njenu psihu. Nećemo ostati uskraćeni.

Tinejdžeri su i mene smarali na momente, ali njihove priče su mi ok i logične. Roditelji u disfunkcionalnom braku -> djeca sa lošim shvatanjem ljubavi i veze i sa problemima u psihi. Lolino i Mijino ponašanje su mi sasvim logični kad sve oduzmem i saberem. I ovo je jedna od rijetkih telenovela gdje neko od tinejdžera nije iritantan.

Trio fantastico odvratnosti - Andres, Laura i Miriam. Andres je školski primer bolesne ljigavštine, Laura novinarka senzacionalista (time je sve rečeno), a od Miriam redovno krindžujem.

Baš tako. Laura mi je kasnije postala podnošljivija s tim što mi je glumica antipatična. Miriam će ti se tek smučiti, a Andres je odvratnost za sebe. Ipak, na ničiju glumu nemam zamjerku.

Neću ti davati nikakve hintove za Carolininu smrt. Dok sam gledala, razmišljala sam: samo da ne bude Andres. Neću reći da li sam se razočarala. Very Happy

____________
Caer en tentacion - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Sun Apr 12, 2020 9:36 pm
Mogućnost da se njegova žena i ćerka zaposle doživljava kao svoju nesposobnost i životnu tragediju.

Zato što patrijarhat nalaže da uloge moraju biti strogo i nedvosmisleno podeljene. Dužnost i svrha muškarca je da izdržava porodicu, a dužnost i svrha žene je da čuva dom, odnosno da bude kući, vodi domaćinstvo i vaspitava decu.

Sve izvan toga (bilo za muškarca ili ženu) smatra se greškom i nepoštovanjem porodične hijerarhije.

A opet, Santiago mi postaje draži od Damiana. Možda zbog toga što je Damian u sadašnjosti u komi iz koje izgleda ne planira da se probudi u skorije vreme  Caer en tentacion - Page 8 2078043430

Hoću reći, Santiago ima više prostora i minutaže da pokaže i svoje dobre i loše strane.

Pritom Santiaga ne mogu u potpunosti da krivim za patrijarhalno ponašanje. Jer jbg, to su obrasci koji se neguju iz generacije u generaciju. Stvar vaspitanja, usađivanja vrednosti od pelena, oblikovanja osobe od rođenja.

Naravno, čovek može da se otrgne od toga i odabere drugačije principe, preispita ono što je u primarnoj porodici naučio i promeni kurs. Ali ne može to svako, nije svako dovoljno introspektivan, niti je sposobnost kritičkog razmišljanja tako čest "talenat."

Santiago je prosto uljuljkan u pogrešan sistem vrednosti, verujući u ispravnost istog.

A očito je i zašto je Soto tako dobro odigrao preljubnika.

Aha, ovo mi redovno prolazi kroz glavu kad god ga prikažu u ljubavnom zanosu sa Carolinom ili...kad prikažu kako prosipa jeftine laži Raquel  Caer en tentacion - Page 8 1543461474

Poenta mi je to da ne mora da znači da je jedna strana obavezno zla kada brak ne uspije i takav prikaz je u telenovelama rijetkost.

Da, to me je prijatno iznenadilo. Navikli smo da prevare i fejlovi brakova/veza u telenovelama budu krivica jedne zle strane bez skrupula i savesti ili nečega sličnog, uglavnom baziranog na crno-belo šablonu.

Osim ove telenovele, čini mi se da sam samo još u Victoriji videla realističnu sliku propasti braka i generalno životnu sliku odnosa među ljudima.

a biće još uvida u njenu psihu. Nećemo ostati uskraćeni.

Kul  Caer en tentacion - Page 8 2355236270  Meni se baš sviđa kako Silvia iznosi svoj lik. Totalno mi je uverljiva. Ovo naglašavam zbog finesa kojima dočarava Raquelinu živopisnu i autentičnu, ali intrigantnu ličnost  Caer en tentacion - Page 8 664804837

I ovo je jedna od rijetkih telenovela gdje neko od tinejdžera nije iritantan.

Slažem se. Niko od njih mi nije iritantan, samo mi nisu nešto probudili interesovanje.

Jedino za sada Lola, poistovećujem je sa Carolinom. Ima nešto duboko nezdravo u toj porodici. Ne mislim toliko na Santiagovu zatucanost, već više na Carolinine lične demone, što sam tek nedavno počela da uviđam.

Ne znam, kao da Carolina ima neku "žicu" u sebi koja je gura u mazohizam i komplikacije koje bi mogle da se izbegnu  Caer en tentacion - Page 8 2729517241  Gotovo poput samokažnjavanja. Kod Lole takođe primećujem tu crtu.

Btw, Carolinin brat Vicente, teški alkoholičar...Možda će postati relevantniji? Tako mi deluje. Ne samo oko Carolininog ubistva, nego i oko definisanja Carolininog mentalnog sklopa.

Dok sam gledala, razmišljala sam: samo da ne bude Andres. Neću reći da li sam se razočarala.

Želim da verujem da se nisi razočarala  Caer en tentacion - Page 8 610785387  

Andres je apsolutno đubre, ali ga iskreno ne vidim kao odgovornog za Carolininu smrt. Nije mi u duhu ove priče, ni pravca u kojem ide. Nadam se da ne grešim  Very Happy

____________
Caer en tentacion - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Fri Apr 17, 2020 12:06 pm
A opet, Santiago mi postaje draži od Damiana.    

Meni je u radnji u prošlosti dobar dio vremena išao na živce, a u radnji u sadašnjosti mi ga je bilo žao. I ja sam se pitala do kada će Damian biti u komi. Caer en tentacion - Page 8 1543461474


Btw, Carolinin brat Vicente, teški alkoholičar...   Možda će postati relevantniji?

Hoće. Wink Mene taj čovjek kad progovori asocira na robot. Nešto slično kao jedan lik iz RP. (otac od lika Danila Carrere)

 Jedino za sada Lola, poistovećujem je sa Carolinom. Ima nešto duboko nezdravo u toj porodici. Ne mislim toliko na Santiagovu zatucanost, već više na Carolinine lične demone, što sam tek nedavno počela da uviđam.    

Meni je Lola baš drag lik. Praviće gluposti, ali i pored toga mogu reći da je mnogo zrelija i ima mnogo bolji rezon od Mie. Obje porodice su naizgled savršene, a obje gotovo trule, još će Santiago ispasti najnormalniji. Caer en tentacion - Page 8 1543461474 Sviđa mi se kako je prikazano da se ta nenormalnost roditelja i loš brak prenose i na djecu.

Inače, do maloprije sam bila ubjeđena da je mali Benja iz serije u stvarnosti Silvijin sin, al' ipak nije. Caer en tentacion - Page 8 1543461474

____________
Caer en tentacion - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Mon Apr 20, 2020 2:25 pm
Ok, Damian definitivno zna kako je tačno Carolina nastradala. Zato je njegov lik u komi. Da se sad probudi iz kome ispričao bi sve i serija bi bila gotova  Caer en tentacion - Page 8 2078043430

Mislim da jeste umešan, makar iz nehata ili pod specifičnim okolnostima, iako je umešana i treća (za sada) nepoznata i neimenovana strana.

A za tu treću stranu...Nešto ne verujem da je ta osoba isplanirala zločin, pa ga sledeći precizni plan izvršila. Ono, lopata kao oružje kojim se smatra da je Damian nalupan? Ko još uključuje lopatu u plan savršenog zločina? Niko.

Ovde je očigledno došlo do preplitanja više faktora. Od udesa, preko lopate do metka ispaljenog u Carolinu.

Sumnja se baca na Santiaga i Raquel i Andresa i Ignacia...Ali na prvo dvoje direktno i transparentno, pošto je Vicente podneo krivičnu prijavu protiv njih.

Ne znam, za Santiaga mi je teško da poverujem da je imao veze s tim. Njegova reakcija kad je Carolina nestala, plus kad su joj pronašli leš govori dovoljno.

Za Raquel ne mogu sa sigurnošću da tvrdim. Čudna je i rastrojena, to stoji. Ipak, ubistvo je skroz drugi nivo kojem sumnjam da je dorasla. Ne izgleda mi kao neko ko je spreman na zločin, pa da se još posle pretvara da nema pojma ni o čemu.

Sve i da hipotetički jeste ona odgovorna, nema šanse da bi bila u stanju da odglumi totalnu nevinost, neznanje i nedostatak informacija  Caer en tentacion - Page 8 2729517241

Ništa, čekam da se Damian probudi iz kome  Caer en tentacion - Page 8 2078043430 Ako umre, onda jbg.

Pojavila se Alina, dotična je weirdo na svoj način. Prava kuguarka, predatorka koja voli da ždere mlado meso  Caer en tentacion - Page 8 1543461474 Ali čini se da je kompetentna advokatica + Erika de la Rosa je ovde sexy af.

I dalje me smaraju ekstenzivne ljubavne scene Caroline i Damiana, sad i trudnoća kao šlag na tortu...

Tinejdžeri isto, drže se tu negde na sredini, s tim da mi je Lola psihološki najinteresantnija.

Pažnju mi najviše drže dve stvari - sva otvorena pitanja i Raquel. Strastveno počinjem da obožavam tu ženu  Caer en tentacion - Page 8 2923229199 Predivno je nestabilna i mentalno neobuzdana.

Ne sviđa mi se jedino u paru sa Santiagom, al' ajde...Razumljivo je zašto su se zbližili, mada se između njih od ranije krenuo rađati odnos poverenja. Nisu se probudile varnice i požuda kao u slučaju CarDam, ali su de facto postepeno ostvarivali dublju konekciju.

____________
Caer en tentacion - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Sun Apr 26, 2020 4:54 pm
Ovde je očigledno došlo do preplitanja više faktora.

Jeste. Wink  Imaš dobru moć zapažanja, to sam primjetila i dok si Internat gledala i izvlačila zaključke. Very Happy

Sumnja se baca na Santiaga i Raquel i Andresa i Ignacia...Ali na prvo dvoje direktno i transparentno, pošto je Vicente podneo krivičnu prijavu protiv njih.

S & R su me tako nervirali jer su bili užasno nepažljivi. Trebali su svoju romansu bolje prikriti. Naravno da će postati sumnjivi.

Ništa, čekam da se Damian probudi iz kome  Ako umre, onda jbg.

Caer en tentacion - Page 8 3665418065  A što ako je izgubio pamćenje? Caer en tentacion - Page 8 1543461474 Caer en tentacion - Page 8 1543461474

Pojavila se Alina, dotična je weirdo na svoj način. Prava kuguarka, predatorka koja voli da ždere mlado meso Ali čini se da je kompetentna advokatica + Erika de la Rosa je ovde sexy af.

U početku mi je smetala njena priča s mladićima  i bila mi je nekako višak. Kasnije mi postaje interesantna. Meni je super Erika.

Tinejdžeri isto, drže se tu negde na sredini, s tim da mi je Lola psihološki najinteresantnija.

Tu mi je ženski dio zanimljiviji od muškog. Very Happy Mia mi je išla na nerve, jer joj nikad ništa nije po volji. Ali kasnije kontam zašto je takva kakva je. A Lola mi je draga, kao što rekoh, i bila mi je zanimljiva. Interesantno mi je to što je u toksičnoj vezi, podređena tom liku, strah je da izvuče iz toga. Kad to uporedim sa položajem koji žene imaju u kući njenog oca, jasno je i njeno nesnalaženje u vezi. Ne upoređujem Santiaga i Juana, daleko od toga, ali postoji povezanost između načina na koji Santiago vaspitava Lolu i njene nemogućnosti da se izbori s kretenom.


mada se između njih od ranije krenuo rađati odnos poverenja.

To mi se dopalo. Kod C&D je odmah došlo do velike privlačnosti i intezivnih osjećanja dok su R&S prvo bili dobri prijatelji. To mi pokazuje kolika razlika postoji između bračnih partnera. I ta razlika je došla do izražaja kada se međusobno upoznaju i počnu da se zbližavaju. S tim što je kod R&S nije bilo preljube, ali imali su više povjerenja jedno  u drugo nego u bračne partnere.

Kako mi je glup momenat kada Raquel sestra kao priznaje da je nekad prije njihovog braka, spavala sa Damianom. R&D su se mladi vjenčali, rečeno je da je Raquelina sestra dosta mlađa... Pa koliko je to godina imala kad je navodno spavala s Damianom prije nego što se oženio?

____________
Caer en tentacion - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Sun Apr 26, 2020 8:23 pm
A što ako je izgubio pamćenje?

Caer en tentacion - Page 8 6EmmnSu

Caer en tentacion - Page 8 1543461474 Caer en tentacion - Page 8 1543461474

Mia mi je išla na nerve, jer joj nikad ništa nije po volji. Ali kasnije kontam zašto je takva kakva je

Mia ume užasno da me iznervira, zaista je ponekad nepodnošljiva, ali nekako sve više i više volim da je gledam i volim scene s njom, ma koliko god da greši i koliko god njeno ponašanje i ophođenje prema okolini bilo neprihvatljivo Caer en tentacion - Page 8 610785387

Možda je do Ele Velden ili do kompleksnosti lika Mie ili oba Caer en tentacion - Page 8 2082497439

ali postoji povezanost između načina na koji Santiago vaspitava Lolu i njene nemogućnosti da se izbori s kretenom

Da, slažem se. I tu ponovo uočavam izvesnu sličnost između Lole i Caroline. Obe su suštinski pametne i promućurne osobe, ali su emocionalno oštećene što ih navodi na pogrešne korake.

Lola mi je jasna, a za Carolinu tek treba da vidim u kom grmu leži zec i zašto.

Pa koliko je to godina imala kad je navodno spavala s Damianom prije nego što se oženio?

Da je rekla da se tada u tom periodu sexala sa Andresom, broj njenih godina bi bio potpuno nebitan Caer en tentacion - Page 8 610785387

Crni humor, sorry Caer en tentacion - Page 8 2078043430


____________
Caer en tentacion - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Sun Apr 26, 2020 8:35 pm
Da je rekla da se tada u tom periodu sexala sa Andresom, broj njenih godina bi bio potpuno nebitan

Caer en tentacion - Page 8 3665418065 Da, tačno, što mlađe to bolje. Caer en tentacion - Page 8 2853130181

 Možda je do Ele Velden    

Da, sjajna je. Caer en tentacion - Page 8 2355236270  Odlična je za tu ulogu. A ovako fizički bi mi baš prošla kao ćerka Adriane Louvier.

____________
Caer en tentacion - Page 8 Granho16
Sponsored content

Caer en tentacion - Page 8 Empty Re: Caer en tentacion

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum