Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Caer en tentacion - Page 10 Empty Re: Caer en tentacion

Sun May 31, 2020 1:56 am
Ima u španskoj verziji dosta izmena. Puno likova je izbačeno, dosta novih ubačeno. Tipa, tamo sve počinje kada se Rebeca i Crstina sretnu na ne znam ni ja koliko godina mature. Njih dve su zajedno išle u školu. I taj deo mi se baš svideo. Ovde i u originalu je tu upoznavanje dva para bilo prebrzo i prenaivno. Nekako su odjednom postali bff. Onda, tamo se sve dešava na fakultetu koji je u vlasništvu porodice glavnog muškog lika (ovde Soto). I Rebeca tamo radi. I Cristina počinje da radi jer je u toj verziji ona profesorka. Pa ima i skroz nova priča sa učenicima koji su ubijeni i koju ona istražuje. Pa samim tim istraga ide u smeru da je možda i zbog toga nastradala. Ima dosta izmena. Ali ta glavna priča je manje više ista.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Caer en tentacion - Page 10 Empty Re: Caer en tentacion

Sun May 31, 2020 1:35 pm
Zvuče zanimljivo te izmjene, gdje si je gledao?

____________
Caer en tentacion - Page 10 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Caer en tentacion - Page 10 Empty Re: Caer en tentacion

Mon Jun 01, 2020 12:55 am
Mislim da sam skidao preko torenta. Ili sa inig ruskog mundo latino. Ne znam ni ja.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Caer en tentacion - Page 10 Empty Re: Caer en tentacion

Mon May 17, 2021 1:45 pm
Brzo ću završiti reprizu. Nastojaću da ne ponavljam komentare nego da dodam neke nove.

Prvo moram pomenuti onog malog što glumi Benju. Bebac mi je nevjerovatno sladak, prvo što je miran tokom velikog broja scena svađa i rasprava. Drugo, on baš ostvaruje interakciju za glumcima, reaguje na njih. Tako se jednom obratio Loli sa "Joja", a jednom dok mu je Santiago nešto govorio klimao je glavom i poljubio ga.

Ovaj put nekako više uživam u priči iz prošlosti, pri prvom gledanju su me obje etape jednako zanimale. Valjda mi je sada, kako sada znam rješenje misterije, interesantnije pratiti razvoj odnosa dvije porodice dok su bili u punom sastavu.

Nekako se i meni ovaj put čini da su Damianova osjećanja zrelija ili možda jača od Carolininih mada ne dovodim u pitanje njenu ljubav. Ili se radi o tome što on nema problema sa savješću i što se manje boji, pa i samim tim više navaljuje da budu zajedno. Njih dvoje stvarno odgovaraju jednom drugome, istog su senzibiliteta. Niti je za Carolinu namćor Santiago (mada ne znam kojoj on ženi može odgovarati koliko god bio dobrica) niti je za Damiana neko energičan i maltene bipolaran kao Raquel. Mislim da je ovdje problem što su su i jedni i drugi prerano uzeli kada nisu ni sebe dovoljno poznavali, a kamoli partnera.

Raquel je i sama rekla za sebe da nosi prazninu (koju nisam uspjela do kraja definisati) i mislim da je greška što je mislila da će još jedno dijete riješiti tu prazninu i bol koji nosi. Bilo u braku, bilo u psihi, problem će postati gori kad dođe dijete, neće se riješiti.

Na trenutak mi je bio čudan način i brzina kojom je okončala prijateljstvo s Carolinom nakon incidenta sa Benjom. Razumijem je da joj nije bilo svejedno, razumijem koliko je to povrijedilo. S druge strane, razumijem i Carolininu paniku i stvari koje je izgovorila u afektu. U principu je ona krivila sebe, a ne Raquel. Istog dana se pokajala i izvinila. Očekivala bih od Raquel da prihvati izvinjenje, nekako bi mi to išlo uz nju. Iznenadila sam kako je raskinula svaku saradnju sa Carol. A onda, kad razmislim, to uopšte nije iznenađujuće. Kod Raquel je sve naglo, energično, impulsivno... Naprasno je započela prijateljstvo, vrlo brzo ih je zavoljela i pokrenula zajednički posao i isto toliko brzo ga je i prekinula. A kasnije i obnovila. Takva je.

Damian se konačno probudio i dopada mi se što će taj oporavak ići postepeno, što recimo nije ustao na džoging kao Alejandro u LQLVMR.

Apsolutno mi je nerealno da ni bolnica ni Raquel nisu zvali policiju kada je Miriam pokušala da ga ubije. Nevjerovatno mi da takvu informaciju nisu iskoristili protiv nje na suđenju za starateljstvo kao ni činjenicu da je zlostavljala Damiana. Neutral  Zločin je prećutati tako nešto kada je u pitanju malo dijete kome isto tako može uništiti život.

Vicentea mi je nekako žao, ali baš, baš. Nekako ne mogu da ga antipatišem. Razumijem zašto je Carolinin odlazak doživio kao izdaju. Razumijem da nije umio da se nosi sa tim da mu je otac bio poremećeni silovatelj i sa tim što nosi njegovu krv na rukama. Bila mu je potrebna pomoć, a nije imao ko da mu je da, čak i da je imao hrabrosti da je potraži.  pale

Laura Caer en tentacion - Page 10 3323782742  Caer en tentacion - Page 10 3323782742  Caer en tentacion - Page 10 3323782742 Dakle, ne opravdam preljubu, ali ako je odlučila da se ne razvede i da mu pređe preko toga, koja je poenta da mu svakog dana to nabija na nos po 50 puta, a da neće da ga ostavi? Pri tome, on njoj nijednom nije prebacio krivicu zbog pobačaja dok mu nije pukao film. Žena je imala rizičnu trudnoću i doktor joj je rekao da miruje, a umjesto toga ona trči kao da je na trkama ili kao da je jure snajperisti da joj ne bi promakla vijest. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Kad sam kod onih koji me nerviraju... Mia mi baš skače po nervima. Nije kriva što ima psihičkih smetnji, ali stoji i to da je i pomalo nezrela i sebična. Sve mogu sažvakati, ali ne i to što podržava Miriam i to što je htjela otrovati Alinu. I Raquel koja ju je pravdala "Ona je samo tinejdžerka kojoj si ti otela momka. Šmrc. Sad " Vezano za to, Alina, Nico i Sammy su mi dosadni.

____________
Caer en tentacion - Page 10 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Caer en tentacion - Page 10 Empty Re: Caer en tentacion

Thu May 20, 2021 9:17 pm
Nekako se i meni ovaj put čini da su Damianova osjećanja zrelija ili možda jača od Carolininih mada ne dovodim u pitanje njenu ljubav. Ili se radi o tome što on nema problema sa savješću i što se manje boji, pa i samim tim više navaljuje da budu zajedno.

Da, na ovo sam i ja mislila. Ne znam da li je u pitanju zrelost i/ili jačina Damianovih osećanja ili možda više njegova sigurnost u ono što želi i kako želi. Učinilo mi se da je on imao jasniju predstavu cele te situacije od Caroline.

Ali je činjenica i to da mu je savest prilično uspavana, tako da mu je samim tim bilo lakše da se nosi sa problemčićima koje je veza sa Carolinom donosila sa sobom  Caer en tentacion - Page 10 610785387

Mislim da je ovdje problem što su su i jedni i drugi prerano uzeli kada nisu ni sebe dovoljno poznavali, a kamoli partnera.

Apsolutno. I ako se posmatra iz te perspektive, sasvim je logično što su došli do stadijuma u kojem su se potpuno izgubili. Svako od njih je, na svoj način, bio izgubljen.

Kod Raquel je sve naglo, energično, impulsivno...Naprasno je započela prijateljstvo, vrlo brzo ih je zavoljela i pokrenula zajednički posao i isto toliko brzo ga je i prekinula. A kasnije i obnovila. Takva je.

Raquel mi je od starta privukla pažnju. Specifična je, haotična, konfuzna, dobronamerna, napaćena...Sve to u jednoj osobi. Stalno sam se pitala šta li joj prolazi kroz glavu.

Bila mu je potrebna pomoć, a nije imao ko da mu je da, čak i da je imao hrabrosti da je potraži.

Istina. Vicente je u suštini tragičan lik Neutral

____________
Caer en tentacion - Page 10 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Caer en tentacion - Page 10 Empty Re: Caer en tentacion

Mon May 24, 2021 6:49 pm
Završila sam s gledanjem.

Nije mi se mnogo promjenio utisak što se tiče kraja. Apsolutno genijalno i originalno. Da nije nekih bitnih nerazjašnjenih stvari bio bi i savršen.  Very Happy

Mia će loše proći. Mislim da je ubola srž sa onim kad je rekla Raquel "ako ti budeš dobro i ja ću biti".  A nakon što se sjetila svega Raquel nikako ne može biti dobro. Iako mi je Mia tokom većine serije išla na živce na kraju za nju i najviše brinem.

Jako cijenim ovu priču. Tu smo imali tu misteriju i istragu da malo upotpuni stvar, ali za mene je ovo prije svega priča o porodici, braku i traumama koja donosi snažnu poentu i životnu poruku.

____________
Caer en tentacion - Page 10 Granho16
Sponsored content

Caer en tentacion - Page 10 Empty Re: Caer en tentacion

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum