Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Mon Dec 21, 2020 6:39 pm
Ovaj sam gledala, divan je.

Znači dobar je Filmska tema - Page 17 2355236270 Mene je privukao sinopsis na prvu loptu, plus sjajna glumačka ekipa. Očekujem da mi se dopadne i sam film.

A zato ovaj potpis

Da  Filmska tema - Page 17 1543461474

Za rođendan sam pogledala Rebeccu iz 1997. koja se zapravo ubraja u mini-serije

Ja je nisam gledala, ali planiram. Videh da glume Charles Dance i pokojna Diana Rigg, tako da je neću propustiti  Very Happy

____________
Filmska tema - Page 17 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Mon Dec 21, 2020 7:28 pm
Videh da glume Charles Dance i pokojna Diana Rigg, tako da je neću propustiti

Aha, ona je sjajna kao Danversova, po meni bolja od Judith Anderson. A on je tako neobično privlačan i šarmantan kao Max Filmska tema - Page 17 3466016740 

A Emilia Fox mi je preslatka onako krhka i pogubljena. Kao mala sam prvi put gledala taj film, i pričala mi je mama kasnije kako sam se jako raznježila na njenu pojavu i kako sam onako nježno i žalosno rekla "Greooote." Filmska tema - Page 17 3665418065 Oduvijek sam bila osjećajni čudak. Filmska tema - Page 17 2078043430

____________
Filmska tema - Page 17 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Tue Dec 22, 2020 9:28 pm
A on je tako neobično privlačan i šarmantan kao Max

Verujem da jeste cat

Charles mi je inače i u poznim godinama frajer. Čovek lepo stari. U GoT-u mi je bio seksepilniji od većine mlađih glumaca  king

A drago mi je što ću njega i Dianu (ponovo) gledati u istom projektu, nakon GoT-a. Em su fenomenalni kao glumci i neguju prirodan stil glume, em imaju snagu prisustva.

Filmska tema - Page 17 W47L852

Oduvijek sam bila osjećajni čudak.

Kjut Filmska tema - Page 17 1161816250

____________
Filmska tema - Page 17 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Tue Dec 22, 2020 11:13 pm
A drago mi je što ću njega i Dianu (ponovo) gledati u istom projektu, nakon GoT-a. Em su fenomenalni kao glumci i neguju prirodan stil glume, em imaju snagu prisustva.

Dianu sam gledala u još dva filma, a jedan od njih je  Evil under the sun (1982). Arlena i Mrs Danvers su dvije krajnosti, a ona je obje odigrala s lakoćom.   Filmska tema - Page 17 664804837

Filmska tema - Page 17 294-2910

I jedna sa Maggie Smith.

Filmska tema - Page 17 Evil-u10

Filmska tema - Page 17 2355236270

Možda ću potražiti i Dianin film Heidi (2005) flower Mada crtać je crtać.  Filmska tema - Page 17 3466016740

____________
Filmska tema - Page 17 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Sun Jan 10, 2021 10:18 pm
Prošla godina je baš bila siromašna u pogledu novih filmova. Zbog covida je odloženo dosta premijera, ali će ti filmovi izaći ove godine konačno. Neke od njih jedva čekam, premda sveukupno ponuda nije nešto sjajna Filmska tema - Page 17 2729517241

U martu The King's Man (špijunska akciona komedija) i The Many Saints of Newark (krimi-drama, prequel serije The Sopranos). Ovaj drugi me posebno interesuje, jer seriju volim i zanima me da li će joj film biti dostojan.

U aprilu BIOS (naučna fantastika). Zanimljiva premisa, režiser Miguel Sapochnik i Tom Hanks u glavnoj ulozi...Meni dovoljno Very Happy

U avgustu Deep Water (psiho-erotski triler) sa Anom de Armas. Gleda se cat

I u oktobru Dune (naučna fantastika) i The Last Duel (istorijska drama). Pored opisa radnje, oba ova filma me privlače zbog režisera koji su ih radili.

To bi bilo to. Ako u međuvremenu naletim na još neki novi sinopsis koji mi se učini vrednim gledanja, super.

____________
Filmska tema - Page 17 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Wed Jan 13, 2021 8:12 pm
Pogledala sam Rebecca (1997) i ne mogu reći da sam oduševljena. Verovatno bi mi se više dopala da prethodno sa samom pričom nisam imala nikakvog iskustva, da mi je ovo bio prvi susret sa njom i da ne znam da se radi o gotičkom stilu.

Toga mi je ovde najviše falilo - teskobne gotičke atmosfere. U ovoj verziji mi je nekako sve to razvodnjeno, na momente romantizovano i manje dubiozno, pogotovo kraj.

Nije mi se dopao ni fragmentarni prikaz Rebecce u flešbeku. To jest, nije mi se dopalo što je flešbek uopšte ubačen. Što je ironično, jer me je zanimalo kakva je Rebecca bila, koliko su govorenja o njoj i njenom karakteru bila istinita, da li se može verovati tuđim perspektivama o toj ženi...

Ali sam u stvari i pretpostavljala da ne želim da znam te stvari, da ne želim da mi to bude ponuđeno kao informacija i direktan odgovor. Time mi se izgubila mističnost, intrigantnost, nedokučivost i opet - gotički duh čitave situacije, likova i naravno Manderleya.

Što se glume tiče, jako mi se svideo način na koji je Diana Rigg iznela svoj lik. Charles Dance je takođe odradio dobar posao, mada je Laurence Olivier prvo ime koje povezujem sa likom Maxima de Wintera. Na Emiliu Fox isto nemam zamerki.

Faye Dunaway mi je bila harizmatično iritantna kao gospođa Van Hopper, ako to ima ikakvog smisla.

Tako da plus za glumačku ekipu i kao što sam već rekla, ova verzija bi mi ostavila snažniji utisak da je Rebecca za mene nešto novo i nepoznato.

Ocena 7/10.

Zatim, The English Patient (1996)...Jedan od produkcijski najkvalitetnijih filmova, jednostavno je impresivno. A režija i gluma - wow, just wow. Radnja nosi posebnu vrednost. Niti je samo ljubavna drama, niti je samo ratna drama, pa čak ide dalje i od ljubavno-ratne drame. Treba pažljivo slušati dijaloge i otkrivati sloj po sloj. Ovo dođe kao ekranizovana životna filozofija. Sigurno ću ga jednom reprizirati. Ocena 10/10  Filmska tema - Page 17 664804837

I Lincoln (2012), kome dajem 6/10. Iznenađujuće dosadan film, isprazan. Scenario je mogao biti sadržajniji. Šteta, s obzirom na uticaj i značaj predsednika Abrahama Lincolna u američkoj istoriji. Šteta i zbog Daniela Day-Lewisa, koji je perfektno dočarao Lincolna. Zasluženo je dobio Oskara za tu ulogu.

____________
Filmska tema - Page 17 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Sun Jan 17, 2021 3:32 pm
Pogledala sam Rebecca (1997) i ne mogu reći da sam oduševljena.

Ja sam baš reprizirala Rebeccu iz 1940. i pogledala novu od prošle godine. Ova nova nije da je katastrofalno loša, ali može da bude dobra jedino onome ko ne zna knjigu i prethodne dvije filmske verzije. Mogu da pohvalim lokacije s početka filma. Nije mi se svidjelo to što romansa Maxima i Neimenovane počinje prije nego što ju je zaprosio. To su promijenili u odnosu na knjigu. Time što su zapravo počeli vezu i već vodili ljubav prije nego što je došlo do onog rastanka kada ju je naprasno zaprosio po meni ubija romantiku Maximove prosidbe. Filmska tema - Page 17 2729517241  Ovaj novi Maxim je, ispada, imao "obavezu" da je zaprosi s obzirom da su počeli vezu i da je njihov brak jedino mogao spriječiti rastanak. Ali pravi Maxim nije imao nikakvu obavezu, jer su zaista bili samo prijatelji i zato je meni  čin prosidbe bio romantičan. U ovom filmu se to gubi.

Što se tiče ove stare dvije verzije, nakon repriza sam skontala da mi je ipak draža ova iz 1997. Možda je presudilo što sam je prvu gledala i što sam tada bila dijete. Zato ne tvrdim da je objektivno bolja, ali jeste mi draža. Ali, troje glavnih glumaca mi objektivno jesu bolji u toj verziji. Opet, nikako ne nazivam lošim glumce kod Hitchcocka, ali ipak bih rekla da Dance, Rigg i Fox bolje odgovaraju tim likovima.

Nekako mi ova dva filma dopunjavaju jedan drugi. Što ima jedan, nema drugi i obrnuto.

Nije mi se dopao ni fragmentarni prikaz Rebecce u flešbeku.

Meni jeste. Koliko god da je originalno da se ona uopšte ne pojavi, meni je ovo super ispalo. Dvije kratke scene gdje je čak i ne vidimo cijelu mi se uklapaju u priču, svako ima svoj dio priče o Rebecci, ali nigdje nema potpune slike. Ovaj prikaz mi je jedan od razloga zbog kojeg mi se ove dvije verzije dopunjavaju. Dopadaju mi se oba rješenja i kratko pojavljivanje Rebecce i ne prikazati je uopšte.

U knjizi se ne pojavljuje direktno, ali Maxim prepričava Neimenovanoj njihov dijalog prije nego  što  je ubio Rebeccu. Dok joj je prepričavao, morao je vidjeti te scene pred očima. I zato mi je ok što su prikazali na blic.


Pogledala sam još i The return of the musketeers (1989) i nije mi se dopao nimalo. Ne prenosi ni 1% emocije iz knjige, čak onome ko ne poznaje Dumasov rad bi ovaj film ubio volju da ga čita. Previše vuče na komediju, previše nepotrebnih akcionih scena, previše su likovi prikazani kao priprosti otkačenjaci.

The man in the iron mask (1998) se isto ne drži knjige u potpunosti, ali je genijalan. Prenosi svu emociju prijateljstva koje traje već 30 godina i sav bol toga kada se prijatelji nađu na suprotnim stranama. Dostojanstvo i hrabrost je ono čime odiše film, a ne dosadnim scenama borbe samo da bi se popunila minutaža. Akcione scene nisu duge, ali su nabijene intezivnim emocijama, čašću, jedinstvom...  U tome je i čar ovog filma.  Anna Parilaud kao kraljica Anne Filmska tema - Page 17 10899980 Ja ne pamtim nijednu glumicu koja je ovako dobro dočarala kraljevsko držanje i eleganciju. Ne živim u iluziji da su takve bile sve kraljice, ali ova glumica je dočarala ono kako se to obično zamišlja i kako jedna kraljevska ličnost treba da se drži.

Filmska tema - Page 17 0e53d74d64dd7ee6fbba3409411a8f9c

Prošlog mjeseca sam u momentima dosade još reprizirala I know what you did last summer i I still know what you did last summer... Kako sam ono onda ponovila Scream, a i ova dva sam uvijek ubrajala u istu kategoriju, poželjela sam da vidim kako će ovaj djelovati na mene nakon dužeg vremena bez te vrste filmova. Manje mi se dopao nego ranije. Prvi dio ima dobru priču u pozadini, ali mi je drugi dio ovaj put bio totalno razočarenje. Klanica bez razloga. Filmska tema - Page 17 2853130181

Da pređem na vedre filmove.

Ponovila sam i moj omiljeni guilty pleasure. Filmska tema - Page 17 3331851625

Filmska tema - Page 17 200

Uvijek mi prija, uvijek mi je zabavan i tu se nema što drugo dodati. Lijepa tinejdžerska priča o prvim ljubavima i prijateljstvima uz dobru muziku i avanturu.

Od modernih bajki ponovila sam i ...

Filmska tema - Page 17 Maid-in-Manhattan

flower Ovdje je presudan hotelski ambijent i to što glume J.Lo i Fiennes. Oboje ih volim. Filmska tema - Page 17 1161816250

Odgledala sam i Pretty woman. Filmska tema - Page 17 3466016740  Gledala sam ga odavno i samo jednom tako da  sam najveći dio scena između početka i kraja zaboravila. Zapamtila sam onu koja mi je i sada najdraža, a to je kada se  Vivan vrati u onaj butik sledećeg dana i kaže im kako je bila greška što je nisu uslužile.  Filmska tema - Page 17 1055886561

Filmska tema - Page 17 Pretty-woman-vivian-shop-assistant-big-mistake-huge

Nenormalno mi je prijao film. Baš mi je podigao raspoloženje. Filmska tema - Page 17 1161816250

Nakon njega sam se sjetila još jednog starog filma s Juliom Roberts od kojeg sam jedino zapamtila da je dobar. U pitanju je Stepmom  (1998). Lijepa porodična drama, zabavna i tužna istovremeno.

Planirala sam da pogledam i neku igranu verziju Heidi i nakon trejlera sam odustala. Radije ću ponoviti crtać.  Filmska tema - Page 17 3466016740

____________
Filmska tema - Page 17 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Mon Jan 18, 2021 9:09 pm
Sviđa mi se ovo objašnjenje...

svako ima svoj dio priče o Rebecci, ali nigdje nema potpune slike.

Malo me smiruje i sastavlja mi razbijene iluzije  Filmska tema - Page 17 2078043430

Inače imam neko svoje viđenje i teoriju Rebecce kao priče, gde je svako od likova simbol nečega i deo slagalice tadašnje patrijarhalne strukture. Pored teorije o nemanju/gubitku/sticanju identiteta, ofc.

Ali je najmanje posmatram kao ljubavnu temu. Sveukupan doživljaj mi nikada nije mirisao na zdrava i transparentna osećanja, već na teskobu, tajne i duševno opterećenje. To je ta lepota gotike  Filmska tema - Page 17 2923229199

Zapamtila sam onu koja mi je i sada najdraža, a to je kada se  Vivan vrati u onaj butik sledećeg dana i kaže im kako je bila greška što je nisu uslužile.

Jao da. Big mistake. Big. Huge.  Filmska tema - Page 17 1543461474

I ja sam tokom kraja decembra i prvih sedmica januara reprizirala svašta, onako tradicionalno. Sve lagane i zabavne filmove.

Posebno bih izdvojila Ever After (1998), verzija Pepeljuge sa Drew Barrymore u glavnoj ulozi. Nema magije ovde, a Danielle je karakterom drugačija od svih drugih Pepeljuga. Divan je film stvarno  Filmska tema - Page 17 2082497439

A Drew baš poseduje renesansni izgled, lice joj tako prirodno ide uz taj istorijski period  I love you

Filmska tema - Page 17 3JY6pIS

Sa nove liste sam odgledala The Player (1992). Veoma dobra holivudska satira, napeta, sa suptilnim humorom i zanimljivim sitnim zapažanjima. Verujem da bi se film dopao ljubiteljima i poznavaocima starije kinematografije. Ocena 9/10.

____________
Filmska tema - Page 17 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Thu Jan 21, 2021 3:48 pm
Sveukupan doživljaj mi nikada nije mirisao na zdrava i transparentna osećanja, već na teskobu, tajne i duševno opterećenje.


I nisu zdrava i transparentna. Ali, rekla bih da je uspostavljena dobra ravnoteža. Romantika na početku i sve ono što dolazi kasnije (realnost bračnog života, života u Menderliju, bolna prošlost i nesigurnosti) je dobro dozirano, taman da ne bude ni otrcano i bajkovito s jedne strane i da ne bude suviše teško i tjeskobno s druge strane. Iako je na toj drugoj strani veći akcenat ipak bih rekla da je mjera svega ispravna.


Reprizirala sam i tokom ovog mjeseca And then there were none (2015) . Uvijek mi je film nudi bolji doživljaj ako ga odgledam nakon što pročitam knjigu, pa sam odlučila da ga ponovim. Ovaj put sam još bolje uvidjela koliko su gluma, ambijent i pejzaži na nivou i kako je to sve međusobno usklađeno. Filmska tema - Page 17 664804837

Odgledala sam i Murder! (1930) i nije mi se dopao. Čak mi je bio dosadnjikav što ne bih očekivala od Hitchcocka.  Very Happy

____________
Filmska tema - Page 17 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Thu Jan 21, 2021 10:10 pm
Ovaj put sam još bolje uvidjela koliko su gluma, ambijent i pejzaži na nivou i kako je to sve međusobno usklađeno.

Jeste. Ova ekranizacija knjige je on point Filmska tema - Page 17 664804837

Odgledala sam i Murder! (1930) i nije mi se dopao. Čak mi je bio dosadnjikav što ne bih očekivala od Hitchcocka.

Nisam gledala ništa od njegovih radova iz ranijeg britanskog perioda (sem poslednjeg), nekako me nije privlačilo.

Znam da mu se stvaralaštvo deli na tri perioda - prvi britanski (od početka karijere do kraja 30ih), američki (od Rebecce do kraja 60ih) i drugi britanski (par filmova do kraja karijere)  Very Happy

Nego, mislim da će ovogodišnja dodela Oscara (koja će se održati krajem aprila) biti najjadnija od svih i imam 0 očekivanja od iste, ali ću je ipak gledati  Rolling Eyes Mazohizam  Filmska tema - Page 17 245301646

____________
Filmska tema - Page 17 GeMuxua
Sponsored content

Filmska tema - Page 17 Empty Re: Filmska tema

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum