Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Wed Jun 05, 2019 9:06 pm
Sad kad smo došlo skoro do kraja, kakav si ti utisak stekla o Ernestu? Jel on za tebe pozitivan ili negativan lik?


Pa spremna sam na svakakva iznanedjenja. Ali na osnovu yvega vidjenog ga ne bih okarakterisala kao negativca, bar ne u onom smislu koji se podrazumjeva za serije, filmove. Svakako da bi u realnom zivotu neko ko vara zena na sve strane i prikriva nekoga za krivično djelo bio okarakterisan kao "negativac", kao ološ itd. Da se razumijemo, to jesu grozne stvari, ali da je negativac u klasičnom smislu (ubica, mafijaš, silovatelj...) ne vjerujem. Ako bih ga morala nekako definisati rekla bih da je pozitivac s manama koji pravi ozbiljne greške.

Pa to je valjda i poenta. Kako drugačije da te navučem da jedva čekaš da pročitaš narednu epizodu.  Very Happy  Very Happy Very Happy

Naravno. Very Happy

I kao i obično što volim da te pitam, kakav kraj očekuješ?

Ocekujem dosta iznenadjenja, pogotovo od Ernesta i Leonarda. Ne znamo jos zasto je Ernesto bio na necijoj meti. Ni ko je upetljan u prostituciju. Vjerovatno je to Hulijeta istrazivala kad je sklonila laptop.

Ne ocekujem sretan kraj za Lauru. Vjerovatno ce umrijeti. Pretpostavljam da bar neko u paru Hektor - Ivan umire. Adela i Pilar su vec propali slucajevi, pogotovo Adela. Ernesto bi mogao da napravi pricu svoje karijere i da postane jos poznatiji. Liset...hmmm... ne znam sto za nju da ocekujem. S obzirom da se i ona i Hulijeta petljaju u opaasne price bojim se da ce sigurno jedna od njih nastradati.  E sad bi pravi telenovela momenat bio da Ernesto preuzme brigu o Evi, a Pilar tako dobije dugo ocekivano dijete. Very Happy Very Happy

Nadam se da ce Rohelio i Nestor zavrsiti iza resetaka.

____________
Amnezija - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Wed Jun 05, 2019 10:11 pm
Jako se radujem nakon sto sam procitao tvoj poslednji pasus. Vecinu stvari nisi pogodila tako da bice iznenadjenja. Laughing Laughing Laughing
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Wed Jun 05, 2019 11:45 pm
Epizoda 7

Plakala je. Plakala je na sav glas. A onda se pribrala i rekla:

-Moram da razgovaram sa njim.

Užurbano je otišla do sobe. Uzela je telefon i pozvala ga.

-Do djavola! Ne javlja se!

Anheles je sedela u svojim kolima. Parkirana je prekoputa porodične kuće Toresovih. A onda je na kapiji konačno ugledala nju. Navukla je maskirnu kapu na glavu. Izašla je iz auta i dotrčala do nje.

-Irene Tores?

Irene se okrenula ka njoj. Čim je ugledala znala je šta sledi. Anheles je rekla:

-Ovo je Kajetanin poslednji pozdrav.

Zatim je izvukla pištolj i opalila nekoliko metaka u nju. Irene se sručila na pod. Anheles je utrčala u kola. Upalila ih i dala gas.

Nedaleko odatle dok je bežala sa mesta zločina ispred nje je istrčala žena. Naglo je zakočila. Obe su se iznenadile kada su ugledale jedna drugo. Posle toliko vremena Karola i Anheles su se našla oči u oči. Anheles je otvorila prozor i rekla:

-Upadaj!

Karola je poslušala.

Ispred kuće Toresovih već su stigli policija i hitna pomoć. Lekari ništa nisu uspeli da preduzmu, samo su konstatovali Ireninu smrt. I ako je bio u šoku Ernesto je razgovarao sa policijom. Nedaleko od beživotnog tela stajali su Pilar i Renato koji su bili vidno potrešeni. Ubrzo je stigla Hulijeta. Bila je zbunjena, nije znala šta se dešava.

-Irene. Mrtva je. – promrmljala je Pilar

Na drugom kraju grada, na krovu jedne zgrade nalazile su se Karola i Anheles. Anheles je bila iznenadjena pričom koju joj je upravo ispričala njena drugarica.

-Ne mogu da verujem šta ti se sve izdešavalo. Kao na filmu.
-Bukvalno. I to horor filmu. Znala sam da je Leoanrdo bolestan ali ne toliko. Od malena me je uhodio ali nisam ni sanjala da je spreman da uradi tako nešto.
-Srela sam ga nedavno. Vratio se da živi u stari kraj.
-Ako ga ponovo vidiš ne spominji da si me videla.
-Ne brini se. Inače, upravo sam ubila Irene Tores, sestru tog Ernesta o kome si mi pričala.
-Molim? Zbog čega?
-Ne znam. Neka Kajetana je naredila njeno ubistvo..


Karola nije znala šta da kaže. Tišinu je prekinula Anheles koja je zagrlila i rekla:

-Tako mi je drago što te ponovo vidim. Mislili smo da si mrtva. Šta sad planiraš?

Nakon kraćeg razmišljanja Karola je rekla:

-Ništa. Vratiću se svom starom životu i zaboraviti na ovo što se desilo.

Ernesto i Renato su bili u radnoj sobi. Renato je i dalje plakao.

-Prestani da cmizdriš! Obojica znamo ko stoji iza ovoga!

Renato je začudjeno podigao glavu i rekao:

-Molim? Ti si sve vreme znao da...
-Da ste Irene i ti ubili tvoga oca. Da znao sam.
-Ali kako... Mi smo...
-Od početka mi je bila sumnjiva vaša iznenadna odluka da se preselite ovde. Zbog toga sam odlučio da malo istražim vaš život u Španiji. I tako sam saznao da vas je tvoj otac godinama oboje maltretirao. A onda je umro u jako čudnim okolnostima. Nije bilo teško povezati šta se zapravo desilo. A onda mi je Irene i priznala šta ste uradili.
-Morali smo to da uradimo. Nismo mogli više da izdržimo. On nikada nije prihvatio moju homoseksualnost. Od mojih tinejdžerskih dana me je tukao kako bi me kako je on govorio batinama izlečio od te bolesti. Irene me je sve vreme branila, zbog toga je često znala da izvuče deblji kraj. Trpeli smo to godinama. Ali onda se tata odao alkoholizmu. Tada su maltretiranja dostigla vrhunac. Kad god bi se napio pretukao bi nas oboje. Zbog toga smo odlučili da ga ubijemo. Otrovali smo ga. Prošnašli smo otrov koji izaziva infarkt. Samo ne znam kako je tetka Kajetana saznala da smo to uradili. Rečeno nam je da taj otrov ne ostavlja tragove u krvi. Ali možda su nas i prevarili.
-Moja sestra je sada zbog toga mrtva.
-Znam. I osećam se krivim. Za mene je ona bila poput majke.


Renato je zajecao. Gušio se u suzama. Ernesto mu je spustio ruku na rame i rekao:

-Nažalost za Irene više ne možemo da učinimo ništa. Ali za tebe možemo.
-Molim? Ne razumem...
-Sutra ćeš napustiti zemlju? Započećeš novi život negde daleko. Već rade na tvom novom identitetu.
-A moja tetka? Šta će biti sa njom? Šta ako me opet pronadje?
-To se neće desiti. Dok ti budeš daleko ja ću se postarati da završi iza rešetaka. Smrt moje sestre ne sme proći nekažnjeno.


Silvestre je bio u svom stanu. Gledao je televizor. Začulo se zvoni. Otvorio je vrata, to je bila Anheles.

-Otkud ti ovde? Jel nešto krenulo po zlu?
-Nije ne brini. Smakla sam Irene Tores.
-Odlično.
-Došla sam jer imam iznenadjenje za tebe.
-Kakvo iznenadjenje?


U tom trenutku se ispred njega pojavila ona. Iznenadjeno je rekao:

-Karola.
-Da, ja sam.


MESEC DANA KASNIJE

Ernesto je bio u svojoj kancelariji. Gledao je Karolinu sliku i rekao:

-Gde li si sada? Kako si samo tako preko noći nestala? I ako sam angažovao detektiva nisam uspeo da te nadjem.

Karola i Silvestre su strasno vodili ljubav. Grubo se zakucavao u nju i uzdisao. Kada je doživeo vrhunac legao je na ledja i rekao:

-Tako si mi nedostajala sve ovo vreme.
-I ti meni.


Naslonila je glavu na njegove grudi i rekla:

-Vreme koje sam provela u bolnici bez sećanja je bilo pravi pakao za mene.

Silvestre je sočno poljubio i rekao:

-Zaboravi na to lutko. Sada si ponovo pored mene.

Nakon kraće tišine ona je rekla:

-Na kraju možda i nije ispalo tako loše što sam doživela tu nesreću. Da se to nije desilo izvršila bih atentat na Ernesta Toresa. A kako si mi ti ispričao, naručilac istog se već tog dana pokajao i pokušao da spreči da to uradim.
-Jeste. Ne znaš koji je haos nastao. Zvao sam te milion puta ali si bila nedostupna.
-Zbog čega je odustao od ideje da ga ubije?
-Ne znam. I ne zanima me. Ja sam lovu svakako uzeo.


Karola je počela da ga ljubi. Krenula je od grudi, pa uz vrat. Izmedju poljubaca ga je upitala:

-A zbog čega nećeš da mi kažeš ko je naručio njegovo ubistvo?
-Nije važno. Šta te to toliko zanima?
-Onako. Čista znatiželja.
-Ok. Reći ću ti ali to mora da ostane izmedju nas dvoje.
-Naravno. Zar misliš da ću da idem okolo i pričam o tome.


Kratko je razmišljao da bi na kraju konačno rekao:

-Iza atentanta na Erenesta Toresa stoji ni manje ni više nego Leopoldo Viljalobos.
-Leopoldo... Misliš na...
-Da. Mislim na predsednika države.


Karola je bila u šoku.

-Taj novinar je trpao nos gde mu nije mesto. Koliko sam skontao, ušao je u trag prljavim poslovima izmedju Leopolda Viljalobosa i najtraženijeg narkodilera u zemlji Ćeme. Zbog toga su odlučili da ga smaknu.
-Koliko sam čitala u novinama taj Ćema je baš neka krupna zverka. Godinama unazad uspeva da drži svoj identiet u tajnosti.


Silvestre se nasmejao. Karola ga je zagonetno pogledala i upitala:

-Ti znaš ko je Ćema?
-Znam. Pre mnogo godina, pre nego što sam pokrenuo ovaj posao, radio sam za Ćemu. Misliš da bi predsednik i on bilo kome poverili posao da nekoga ubije. Poverili su ga meni zbog toga što me znaju od ranije.
-Jel neka poznata osoba u pitanju?
-Šta ti je? Zbog čega si se toliko zainteresovala za njih?
-Zanima me. I ti bi voleo da znaš ko je na mom mestu.
-Neću ti reći.
-Nemaš poverenja u mene?
-Imam... Nego, ne vidim potrebu...
-Hajde. Reci mi. Reci mi.


Pilar i Hulijeta su sedele pored bazena.

-Strašne stvari su nam se desile u poslednje vreme.
-Zaista jesu. Tetka Irene nije zaslužila onakav kraj.
-Najgore od svega je što svi znamo da iza njenog ubistva stoji ta žena. Ali prosto nemamo nikakve dokaze za to.
-Znaš kako. Nikako ne podržavam to što su uradili Irene i Renato. Ali Benhamin je bio monstrum koji ih je maltretirao godinama. To bi njegova sestra Kajetana trebalo najbolje da zna.
-Jesi li se čula sa Renatom od kada je otišao?
-Jesam. Baš smo se sinoć čuli. Kaže da se polako privikava na novi život u Kanadi.


Hulijeta je srknula još jedan gutljaj kafe i rekla:

-Moram da idem u agenciju.

Dok je ustajala Pilar je pogledala i rekla:

-Stomačić već počinje da ti se primećuje.
-Da. Stvari počinju da mi budu tesne. Moraću u kupovinu.


Ernesto i Liset su bili u kancelariji. Ona je bila vidno ljuta.

-Ne mogu da verujem! Ponovo ćemo zataškati slučaj!
-Shvati me. Nelson je brat moje žene. Hektor je njen sestrić. Kako misliš da pustim tu priču u javnost?
-To što su uradili je monstruozno!
-Slažem se. Kunem ti se da nemam nikakve veze sa tim.
-Onda dozvoli da objavimo tu priču.
-Ne mogu. Oni su ipak moja porodica.
-Ali...
-Dosta! Rekao sam da nećemo objaviti tu priču i tačka!


Liset je besno uzela fasciklu sa stola i rekla:

-U redu. Dajem otkaz.
-Molim?!
-To što si čuo! Ovo je nekada bila novinarska agencija koja je razotkrivala ovakve stvari i obaveštavala javnost o istima. Ti si važio za novinara koji se nije plašio nikoga, koji nije dozvoljavao da ga iko potkupi. To je bio jedan od razloga što sam počela ovde da radm. A sada si se pretvorio u nešto krajnje suprotno. Ne želim više da radim sa tobom. Ili bolje rečeno ne želim više ništa da imam sa tobom.


Krenula je da izadje ali je on zaustavio i rekao:

-Nažalost to je nemoguće. Imamo ćerku koja će nas uvek vezivati. Kad smo već kod nje kada ćemo joj reći da sam ja njen otac?
-Nikada! Moja ćerka zaslužuje mnogo boljeg oca od tebe!


Izašla je i besno zalupila vratima. U hodniku se srela sa Hulijetom koja je upitala:

-Šta se desilo?
-Ništa me ne pitaj. Dala sam otkaz.
-Molim? Ali zbog čega?
-Hajde da sednemo negde pa ću ti ispričati.


Liset i Hulijeta su bile u kafeteriji. Liset je rekla:

-Ovo je drugi put u kratkom vremenskom periodu da zataškava slučaj!
-Zbog čega ne želiš da mi kažeš o čemu se radi i koga to štiti?
-Bolje pitaj njega. Idem sada.


Liset je ustala pozdravila sa sa njom i otišla. Nakon kraćeg razmišljanja Hulijeta je otvorila svoj laptop. Poslala je neki mejl. Zatim je ustala i otišla do jedne kancelarije. Ušla je i rekla:

-Roki. Poslala sam ti reportažu za sutrašnji broj. Vest ide na naslovnicu.
-Jel je Ernesto odobrio?
-Da. Jeste. Upravo dolazim od njega.


Slagala je a da nije ni trepnula.

Liset je ušla u svoja kola. Uzela je telefon i pozvala nekoga.

-Liset Rinkon kraj telefona. Odlučila sam da prihvatim tvoju poslovnu ponudu. Prelazim u tvoju novinarsku agenciju i donosim ti ne možeš ni da zamisliš kakvu vest.

SUTRADAN

Tek što je svanulo. Hulijeta je bila u svojoj sobi. Ušao je Ernesto koji izgledao poprilično besno.

-Očekivala sam te.
-Kako si mogla to da uradiš?! Kako si mogla da objaviš tu vest bez moje dozvole?!
-Da sam te pitala verovatno bi zataškao taj slučaj kao što si učinio sa onim na kome je Liset radila.
-Ali on je...
-Zaslužio je da trune u zatvoru. Kao i svi ostali pedofili koji su na tom užasnom mestu plaćali za seksualne usluge nedužnih devojčica.


U tom trenutku je ušla Pilar koja je zabrinuto rekla:

-Ernesto jesi li video šta se desilo?
-Da, jesam. Ja nisam hteo to da objavim. Hulijeta je uradila to bez mog znanja.
-Molim? O čemu pričaš? Kakve veze ona ima sa konkurentskim novinama?


Ernesto i Hulijeta su bili zbunjeni. Ernesto se pribrao i upitao je:

-Mislim da se nismo razumeli. O čemu ti pričaš?
-Konkurentske novine su na naslovnicu objavili priču o trgovini organima u koju su umešani Nelson i njegova bolnica.


Ernesto se uhvatio za glavu i promrmljao sebi u bradu:

-Liset.

MESEC DANA KASNIJE

Ernesto je bio u kancelariji. Gledao je na laptopu grafikone koji su predstavljali poslovne rezultate agencije.

-Od ovakvog pada prodaje teško da ćemo se oporaviti.

Adela i Pilar su bile u poseti kod Nelsona.

-I dalje ne mogu da verujem da se ovo dešava. Ti si samo hteo da pomogneš mom sinu. A sada si završio u zatvoru.

Ubacila se Pilar koja je rekla:

-Nelosne, ne opravdavam ali mogu da razumem to što si učinio za Hektora. Ali nakon čitave te afere i istrage isplivali su brojni slučajevi trgovine organima u tvojoj bolnici.
-Kunem ti se da ja nemam nikakve veze sa tim. Ja sam samo upućen u Hektorov slučaj. Ne ponosim se time što sam uradio ali on je moj sestrić. Nisam mogao da dozvolim da umre. Pogrešio sam i sada ću morati da platim za tu svoju grešku. A i za sva ostala sranja koja je Rohelio radio iza mojih ledja. Nažalost to je radio na takav način da sve ukazuje da smo obojica bili umešani u trgovinu organima.  


Uplakana Adela je rekla:

-Hvala to što su izjavio da mi nismo imali nikakve veze sa tim.
-Samo sam rekao istinu. Vi niste bili upućeni u način na koji sam došao do Hektorovog novog srca.
-Ja ne znam kakav nas je ovo baksuz poterao. Prvo ovo sa tobom. Pa onda Bruno.


Pilar je zagrlila Adelu koja je očigledno sva ova dešavanja teže podnela.

Sintija i Ivan su bili kod kuće. Gledali su televiziju. Na vestima su upravo pričali o Nelsonu i Roheliu i o tome kako su osudjeni i isporučeni na služenje zatvorske kazne.

-Pravda je konačno zadovoljena. To što su završili iza rešetaka neće mi vratiti sina ali on bar sada može da počiva u miru.

Zatim je pogledala u Ivana koji je ćuteći gledao vesti.

-Sine...
-Mama...


Zagrlila ga je. Plakao je na njenim grudima kao malo dete.

-Užasno se osećam. Zaljubljen sam u čoveka u čijim grudima kuca srce mog brata i zbog koga je moj brat morao da umre.

Liset i Ernesto su bili u restoranu.

-Hvala ti što si pristala da se vidiš sa mnom.
-Nema na čemu. Nemam mnogo vremena. Tako da reci mi brzo šta imaš.
-Agencija nikada nije bila u gorem stanju. Od osnivanja nikada nismo imali manju prodaju nego u prethodnom mesecu.
-Nakon svega što se desilo to je očekivano. Ipak ste tvoja porodica i ti bili umešani u dva velika medijska skandala. Nadam se samo da ne kriviš mene za to.
-Naravno da ne. Ti si samo radila svoj posao. I ti i Hulijeta. Vas dve ste imale hrabrost da uradite ono što ja nisam smeo.


Pomalo se kiselo osmehnuo a onda nastavio.

-Znaš. Nekada sam bio kao ti. Borac za pravdu. Ali lako je boriti se protiv drugih ljudi. Teško je udariti na nekog svog.    

Liset je spustila svoju ruku na njegovu i rekla:

-Ernesto, ti si najbolji novinar koga poznajem. Nisi džabe ni iz džega stvorio svoju novinarsku agenciju. Znaš kako kažu, svakog čuda tri dana dosta. Uskoro će se desiti neki novi skandal koji će sve ovo baciti u drugi plan. To tako ide u ovom poslu i ti to najbolje znaš. Sigurna sam da ćeš vremenom vratiti ugled svojoj agenciji. Ali da bi se to desilo moraš biti onaj stari ti. Ernesto Tores koji se bori za pravdu, koji se bori protiv sistema i koji se ne plaši nikoga.
-Hvala ti. Zaista mi puno znače ove tvoje reči.


Udahnuo je duboko i rekao:

-Šta je sa Evom? Kako je?
-Dobro je. Otišla je juče na ekskurziju.
-Kada se vraća?
-Za nedelju dana.
-Liset, voleo bih da...
-U redu. Kada se vrati razgovaraćemo sa njom.


Bruno i Hulijeta su bili u sali za posete.

-Kako si mogla ovo da mi uradiš?! Zbog tebe ću verovatno ostatak svog života provesti u zatvoru!
-Zbog mene? Ne, grešiš! Zbog sebe i svojih postupaka!
-Zar si baš morala ti da objaviš tu priču?!
-Kada sam krenula da radim na tom slučaju nisam ni sanjala da si ti jedan od ljudi koji stoji na čelu lanca maloletničke prostitucije.
-Kako misliš da objasniš našem...


Hulijeta je stavila ruku na stomak i rekla:

-Naše dete nikada neće saznati da mu je otac pedofil! Zbogom Bruno!

Ustala je i otišla. On je besno udario šakom od sto.

Hulijeta je izašla iz zatvora. Na njenom licu videlo se da joj nije svejedno zbog svega što se desilo. Duboko je uzdahnula i krenula ka svom automobilu. Nedaleko od nje stajala su dva muškarca srednjih godina. Jedan od njih je pokazao u njenom pravcu i rekao drugom:

-To je ona. Idemo.

Ivan i Hektor su bili pored reke. Obojica su bili vidno potreseni.

-Ne mogu... Stvarno ne mogu da budem sa tobom...
-Ali...
-Pokušaj da me razumeš. Ja verujem da ti nisi imao nikakve veze sa tim. Ali to ne menja činjenicu da je moj brat morao da umre da bi ti preživeo.


Uplakani Hektor je krenuo da ga poljubi ali ga je ovaj odgurnuo.

-Nemoj. Ne mogu čak ni da te poljubim. Kada bi to uradio imao bi osećaj da se ljubim sa svojim bratom. U tebi kuca njegovo srce.
-Ali ja te volim.
-I ja tebe. Ali ne mogu da budem sa tobom. Shvati me.


Krenuo je da ode ali ga je Hektor uhvatio za ruku.

-Pusti me. I molim te ne zovi me više.

Ivan je otišao brisajući suze. Iza sebe je ostavio uplakanog Hektora.

MESEC DANA KASNIJE

Anheles i Andres su bili u svom stanu. Doručkovali su. Začulo se zvono. Andres je otvorio. To je bio Silvestre koji je besno upitao:

-Jel znate gde je Karola?!
-Ne. Šta se desilo?
-Otišla je. Jutros sam se probudio i nije je bilo. Odnela je sve svoje stvari.


Obojica su pogledali u Anheles koja je rekla:

-Kunem vam se da ne znam gde je. Nisam se čula sa njom od juče.

Uzela je svoj telefon i krenula da je pozove. Medjutim Silvestre je rekao:

-Džabe je zoveš! Zvao sam je milion puta! Isključila je telefon!

Ernesto je bio u svojoj kancelariji. Pričao je telefonom sa Liset.

-Ništa onda da te ne zadržavam. Vidimo se ispred Evine škole. Rezervisao sam sto u restoranu koji ona najviše voli. Ovo je prvi rodjendan moje ćerke koji ćemo proslaviti zajedno i srećan sam zbog toga.

Kada je prekinuo vezu nastavio je da kuca nešto na laptopu. Ušla je njegova sekretarica Rosa koja je rekla:

-Gospodine, ovaj paket je stigao za vas.
-Za mene? O čemu se radi?
-Ne znam. Kurir ga je malopre doneo.


Uzeo je paket i rekao:

-Hvala ti. Možeš da ideš.

Kada je otišla otvorio je paket. Video je da se radi o hrpi papira. Na vrhu se nalazila jedna koverta na kojoj je bilo ispisano „ZA ERNESTA“. Odmah je prepoznao njen rukopis. Brzo je otvorio i izvadio pismo koje se u njoj nalazilo. Krenuo je da ga čita.

„Verovartno si mislio da sam te zaboravila. Da sam kukavički pobegla kako ne bi završila u zatvoru. E pa grešiš. Onog dana kada sam nestala vratila su mi se sećanja. Setila sam se svoje užasne prošlosti. Kada smo se upoznali obećala sam da ću ti pomoći da saznaš ko je naručilac tvog ubistva. I ispinula sam svoje obećanje. Od našeg poslednjeg susreta pa sve do sad radila sam na otkrivanju a zatim i na prikupljanju dokaza protiv onih koji su me poslali da te ubijem. U ovoj koverti se nalaze njihova imena i svi dokazi. Na tebi je šta ćeš da radiš sa njima. Samo jedno obećanje ne mogu da ispunim. Ne mogu da se predam policiji. Ako objaviše sve što sam ti dostavila a ja pre toga ne nestanem ja sam mrtva žena. Zbogom. Zbogom zauvek.

Laura (zbog toga što je taj malo vremenski period proveden sa tobom kada sam mislila da se zovem tako lepši od čitavog Karolinog života)“


Bio je vidno potresen nakon što je pročitao pismo. Zatim je krenuo da čita ostale papire koje mu je poslala. Bio je šokiran već nakon što je pročitao nekoliko uvodnih redova.

Neka dva sata kasnije utrčao je u svoju porodičnu kuću. Popeo se uz stepenice i ušao u spavaću sobu. U tom trenutku iz kupatiila je izašla Pilar koja je rekla:

-Dragi stigao si danas ranije.

Krenula je da ga poljubi ali je on odgurnuo i rekao:

-Pilar ne dodiruj me! Ili je možda bolje da kažem Ćemo!

Ona je u sekundi prebledela.

-Ne razumem... Šta hoćeš da...
-Ne pravi se luda! Znam da si ti Ćema, godinama unazad najtraženiji narkodiler u zemlji! I znam da ste Leopoldo Viljalobos i ti pre izvesnog vremena naručili moje ubistvo! Ovde su svi dokazi!


Bacio je pred nju gomilu papira. Ona je ćutala. Nije znala šta da kaže.

-Kako?! Zašto?!
-Mogu sve da ti objasnim.
-Šta ima da mi objašnjavaš?! Kako je moguće da si ti Ćema?!
-Molim te saslušaj me. I ne prekidaj me.


Sela je na krevet i započela svoju priču:

-Sve je počelo ovako. Jednog dana prišao mi je neki nepoznat muškarac koji je rekao da mora da razgovara sa mnom o nečemu jako važnom. Tada mi je rekao da je pre nekoliko dana umro moj otac. Ja sam msilila da se šali sa mnom zato što je moj otac, tačnije čovek koga sam smatrala ocem, bio mrtav već godinama. Medjutim, taj čovek mi je rekao da se moj pravi otac zvao Gregorio Santiesteban, da je umro i da mi je ostavio svu svoju imovinu u nasledstvo. Odmah sam otišla da razgovaram sa svojom majkom koja mi je priznala istinu. Ispostavilo se da je taj Gregorio zaista bio moj otac. Nakon toga sam se ponovo našla sa tim čovekom. Tada mi je on ispričao sve. Moj pravi otac je bio vodja najvećeg narkokartela u zemlji.
-Tvoj otac je bio Ćema?
-Da. Nakon njegove smrti bio im je potreban neko ko će ga naslediti. I to sam bila ja. Naravno da sam to odbila. Medjutim, tada su mi zapretili da će ukoliko odbijem da vodim poslove svog oca povrediti vas, moju porodicu. Nisam imala izbora. Postala sam Ćema. Tačnije postala sam najobičnija figura dok su poslove vodili ljudi koji su se mnogo više razumeli u to.
-Sad mi je sve jasno. Sva tvoja silna putovanja, odlasci u banje i...
-Sve je bila laž. Kad god sam odsustvovala od kuće išla sam da obavljam Ćemine poslove.
-Ok. Nikako ne opravdavam to što si uradila ali ajde da pokušam da razumem. Ali kako ćeš da mi objasniš to što ste Leopoldo i ti naredili moje ubistvo?! Kako su mogla to da učiniš?!
-Kunem ti se da nisam znala. Leopoldo je to sam uradio. Bio je besan što si bio jako blizu da otkriješ sve naše prljave poslove. U trenutku kada sam saznala učinila sam sve da to sprečim. Hvala Bogu pa je osoba koja je trebalo da te ubije to nije uradila. Kasnije sam zabranila Leopoldu da to učini.
-Kakve ti veze imaš sa njim osim što saradjuejte? Jel on tvoj ljubavnik?!
-Ne, naravno da nije. Leopoldo je moj brat. Tačnije moj polubrat.
-Molim?! Kako sad to?!
-On je vanbračni sin mog pravog oca.
-Zbog čega onda on nije nasledio njegov kartel?
-Zbog toga što se pojavio nekoliko godina kasnije. Tada mu je majka priznala ko je njegov pravi otac. On je tada već ušao u politiku i nije mu išlo u prilog da se petlja sa poslovima našeg oca.


Ernesto je i dalje bio u šoku. Nije mogao da veruje svojim ušima. Pilar ga je posramljeno pogledala u oči i upitala:

-Hoćeš li me predati policiji?

Ništa joj nije odgovorio.

Za to vreme Karola je bila na aerodromu. Sedela je u čekaonici i nervozno cupkala nogom. Čekala je svoj let. Setila se Ernesta i rekla:

-Bolje je da nikada ne saznaš celu istinu.

Zatim se vratila mislima unazad na dan kada je trebalo da izvrši atentat na Ernesta.

„Karola je bila na krovu zgrade koja se nalazila prekoputa novinarske agencije. Puškom je nišanila pravo na ulaz.

-Hoće li se više pojaviti?! – rekla je nervozno

U tom trenutku je zazvonio njen mobilni. Javila se.

-Molim?! Kako je moja mama?! Ne mogu sada da dodjem! Jel toliko ozbiljno?! Ok. Dolazim.

Kada je prekinula vezu rekla je:

-Do djavola! Moraću ovo da uradim nekom drugom prilikom!

Spakovala je pušku i otišla.

Nekih pola sata kasnije stigla je u kuću u kojoj je odrasla i provela najveći deo svog života. Njena majka je bila na samrti. Karola joj je prišla i rekla:

-Mama, zvali su me. Rekli su mi da želiš da me vidiš.
-Kćeri... Moram da ti kažem nešto važno pre nego što umrem...
-Šta to pričaš? Nećeš umreti.
-Hoću. Došao mi je kraj. Ali pre toga moram da ti kažem ko je tvoj otac.
-Mama...
-Uvek si želela to da znaš. Neću da odnesem tu tajnu u grob.

Zakašljala se. Kada je došla do vazduha rekla je:

-Tvoj otac... Njegovo ime je Ernesto Tores... On je poznati novinar...

Nakon što je ovo izgovorila izdahnula je. Karola je bila u šoku. Izbezumljeno je izašla iz sobe. Zatim iz kuće. Krenula je niz ulicu.

-Ne ovo je nemoguće. Nemoguće da je moj otac čovek koga je trebalo danas da ubijem.

Krenula je da predje ulicu. Bila je toliko van sebe da nije pogledala ni levo ni desno. Začula je zvuk sirene a zatim je osetila udarac. A onda mrak. Samo mrak.“


Vratila se mislima u sadašnjost. Obrisala je suze.

-Dovoljno je što ja živim sa saznanjem da sam imala seks sa rodjenim ocem. Ne moraš i ti da živiš sa tim.

Na razglasu se čuo glas koji je obaveštavao putnike da počinje ukrcavanje na njen let. Ustala je i zakoračala ka novom, možda nekom boljem životu. U jednom trenutku kao da je osetila nečiji pogled na sebi. Okrenula se i pogledala svuda oko sebe. Nije videla nikoga poznatog. Uzdahnula je i sigurnim korakom nastavila dalje. U tom trenutku izašao je iza stuba gde se sakrio. Leonardo, koji je bio zamaskiran tamnim naočarima i kačketom, krenuo je za njom.

KRAJ
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Thu Jun 06, 2019 2:12 pm
Nisam ni slutila da je žena koju je Anheles trebala ubiti Irene. Shocked Iskreno, teško joj je suditi zbog ubistva koje je počinila, ali opet ne mogu da je pravdam. Možda su postojale i druge opcije, da ga prijavi i potom ode... U svakom slučaju žao mi je što je imala nesretnu priču. Renatov kraj je sretan, uslovno rečeno. U drugoj zemlji, odvojen od porodice, s novim imenom, i teškom prošlošću.

-Najgore od svega je što svi znamo da iza njenog ubistva stoji ta žena. Ali prosto nemamo nikakve dokaze za to.

Dakle, Kajetana nije završila u zatvoru?

Karolin plan je bio rizičan, ali uspjela je da izvuče sve, ili bar većinu toga iz Silvestrea. I to je iskoristila najefikasnij mogući način. Laughing Laughing Pretpostavljala sam da je Ernesta htio da smakne neko kome se zamjerio zbog svog njuškanja i istraživanja opasnih priča, ali nisa očekivala da su to ni manje ni više nego predsjednik i njegova žena mada ona tvrdi da to nije znala. Sviđa mi se taj dio raspleta. Još jedan šok je to što je Ernesto Carolin otac. Pa užasno otkriće za nju. Shocked Ispade da je smrt njene majke spriječila Ernestovu smrt.

Malo sam pobrkana oko imena. Adelin i Pilarin brat je Nelson ili Nestor. I Adelin bivši  muž se valjda zove Horhe, a ne Bruno?

Bravo za Liset. Kapiram da Ernestu nije bilo lako da objavi tu priču, ali zato je Liset hrabra i ne da se vječito sputavati. Ako ne valjda na jednom radnom mjestu ide dalje.( Šteta što to na ovim našim prostorima nije tako jednostavno  Very Happy ) Drago mi je što su uhvaćeni Nelson i Rohelio. I ako je tačno da je Nelson upetljan u "samo" taj jedan zločin nije mi ga žao što ga krive i za druge. Uopšte ga ne pravda što mu je Hektor sestrić!

Za Horhea sam bila u pravu da je on umješan u prostituciju, a nije mi palo na pamet da je on otac Hulijetinog djeteta. Mada jesam slutila da je to neko blizak priči. Hulijeta i Liset su mi baš dragi likovi, i drago mi je što imaju dobar kraj. Dopao mi se razgovor Liset i Ernesta na kraju, sluti da će Ernesto da stane na noge i da ponovo bude ono što je bio. ( u poslu) Kako sam i mislila nije klasičan negativac, već pozitivan lik sa manama i greškama, i ponekad s manjkom hrabrosti.
Nego, prijavi li on Pilar na kraju? Sve sam očekivala samo ne to da je ona mafijašica. AkoErnesto nastavi po svojoj tradiciji, ćutaće. Pretpostavljam da će se razvesti.

Hulijeta je izašla iz zatvora. Na njenom licu videlo se da joj nije svejedno zbog svega što se desilo. Duboko je uzdahnula i krenula ka svom automobilu. Nedaleko od nje stajala su dva muškarca srednjih godina. Jedan od njih je pokazao u njenom pravcu i rekao drugom:

-To je ona. Idemo.

Sad sam skontala da Hulijeta i možda nema dobar kraj. Ko su ti ljudi, plaćene ubice? O čemu se radi?

Hektor i Ivan su se očekivano i rastali. Mislila sam da će Ivan nešto i ranije posumnjati, ali nije. Prosto se morao zapitati za Hektorov ožiljak.

Dopada mi se Carolin kraj, mada bi bilo pravedno da je završila u zatvoru.  Neka kazna za nju je to što je spavala sa ocem, i Leonardovo progonjenje. Inače, koja je fora s Leonardom? Opsjednut je Karolom i zbog toga je radio sve što je radio? Kako je našao nakon što je udarilo auto, a pri tome je Silvestre nije uspio naći?
Dopao mi se kraj, samo bih eto voljela da je Hulijetin kraj jasniji. Smile

____________
Amnezija - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Fri Jun 07, 2019 12:22 am
Nisam ni slutila da je žena koju je Anheles trebala ubiti Irene. Shocked Iskreno, teško joj je suditi zbog ubistva koje je počinila, ali opet ne mogu da je pravdam. Možda su postojale i druge opcije, da ga prijavi i potom ode... U svakom slučaju žao mi je što je imala nesretnu priču. Renatov kraj je sretan, uslovno rečeno. U drugoj zemlji, odvojen od porodice, s novim imenom, i teškom prošlošću.

To u ti likovi koje ja volim da pišem. Irene je sa jedne strane pozitivan lik ali opet je počinila zločin.

Dakle, Kajetana nije završila u zatvoru?

No.

Malo sam pobrkana oko imena. Adelin i Pilarin brat je Nelson ili Nestor. I Adelin bivši muž se valjda zove Horhe, a ne Bruno?

Horhe i Nelson. Ostali su mi Bruno i Nestor iz Obeležene. I još sam nekoliko puta čitao poslednju epizodu i nisam provalio grešku. Very Happy Very Happy Very Happy

Bravo za Liset. Kapiram da Ernestu nije bilo lako da objavi tu priču, ali zato je Liset hrabra i ne da se vječito sputavati.

Celu ti situaciju Ernesto je objasnio rečenicom "Lako je udariti na druge ljude, teško je udariti na nekog svog." I on je bio poput Liset, tako i jeste izgradio svoje ime. A videli bi nju kako bi se ponašala kada bi se našla u situaciji da mora da objavi nešto o nekome sebi bliskom.

Nego, prijavi li on Pilar na kraju?

Pa to je namerno ostavljeno tako da se ne zna na kraju šta će da uradi.

Isto kao i za Hulijetu. Neki tipovi su krenuli za njom. Dal je osveta zbog priče koju je objavla ili nešto drugo niakda nećemo saznati. Very Happy Very Happy Very Happy

Dopada mi se Carolin kraj, mada bi bilo pravedno da je završila u zatvoru. Neka kazna za nju je to što je spavala sa ocem, i Leonardovo progonjenje. Inače, koja je fora s Leonardom? Opsjednut je Karolom i zbog toga je radio sve što je radio? Kako je našao nakon što je udarilo auto, a pri tome je Silvestre nije uspio naći?

Neka moja ideja je bila da počnem sa Karolom I Leonardom, sa njima sam i završio. Leonardo, Karola i Anheles su odrasli u istom kraju. On je od malena opsednut Karolom ali ga je ona stalno odbijala. On je u medjuvremeno spopadao i druge devojke, izmedju ostalih pravu Lauru Samaniego. A našao je Karolu tako što se slučajno zadesio u kraju akda su je udarila kola i krenuo je sa njom u bolnicu. Tamo je smislio ceo plan sa početka.

Karola je meni jedan od likova koje ja volim da pišem. Poput Eliasa iz Dva lica ili Seleste Falkon.

I to bi bilo to što se tiče ove wn. Sad neki moji utisci. Iskrneo nisam imao nikakva očekivanja. Jedno veče mi je pala na pamet ideja i bukvalno sam za par sati napravio kostur priče. Planirao sam da bude mini wn od 5 epizoda ali je na kraju ipak ispalo malo više. I ja sam zadovoljan, sve što sam zamislio sam napisao.

I želim da ti se zahvalim što si čitala i ovu moju priču.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Fri Jun 07, 2019 6:46 pm
  A videli bi nju kako bi se ponašala kada bi se našla u situaciji da mora da objavi nešto o nekome sebi bliskom.

Tačno. Kapiram ja Ernesta, mada prikrivati zločine ga čini na neki način saučesnikom.


Planirao sam da bude mini wn od 5 epizoda ali je na kraju ipak ispalo malo više.

Meni se jako svidjela, a i dalo joj je posebnu čar to što ima manje epizoda. Mada tvoje priče koliko god da imaju epizoda uvijek su brze i zanimljive. Sjećam se tvoje prve koje je imala oko 100 epizoda, jel tako bješe? I ta je možda bila najklasičnija od svih.

I želim da ti se zahvalim što si čitala i ovu moju priču.  

Nema na čemu. Smile  I drugi put.  Very Happy  Very Happy  Very Happy

____________
Amnezija - Page 3 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Sun Jan 23, 2022 9:40 am
Ja juče pročitah ovo opet onako u dahu. Very Happy Zaboravila sam dosta detalja, pa mi je bilo jednako zabavno i intrigantno kao i prvi put.

Zaista, zaplet vrijedan Netflixa.

____________
Amnezija - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Sun Jan 30, 2022 3:32 am
Ja se iznenadio kad sam video da si nešto pisala u temi. Rekoh šta je sad. Hahhahaha.

Pa drago mi je da si ponovo uživala. Ovo je svakako uz Celeste meni lično moja omiljena novela.

Eh taj Netflix. Kako stići do njega?  Very Happy  Very Happy  Very Happy  

Inače, prevodio sam na španski i objavljivao svoje novele na jendom forumu. Ove poslednje sam objavljivao u identičnim verzijama kao što si ih i ti čitala. Njih sam pisao kao već dosta stariji i nemam tu šta da menjam. Ali na primer poslednju sam objavljivao "Ubice igrom sudbine", ona je već pretrpela brojne izmene i rekao bih da je sada mnogo bolja, zrelija, dublja priča. Mogoa bi možda nju u novom ruhu da objavim ovde.

Pored toga, odavno imam jednu tako sjajnu ideju u glavi, čak i nešto malo zapisano, odnosno smišljen kostur i likovi. Nešto malo drugačije i pomalo komplikovano za napisati a možda i za razumeti prilikom čitanja. Amnezija - Page 3 1543461474  Amnezija - Page 3 1543461474  Amnezija - Page 3 1543461474   Ukratko radi se o kombinovanju dve priče u jednoj noveli sa istom glavnom junakinjom, gde se do samog kraja ne zna šta se tu zapravo zbiva, ko je ona, gde je ona, šta je ona... Amnezija - Page 3 3665418065 Amnezija - Page 3 3665418065 Amnezija - Page 3 3665418065 Ali nikako da odvojim vreme i da sednem to da napišem. Iskreno, nemam više toliko slobodnog vremena kao nekada. Posao, milion obaveza.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Mon Jan 31, 2022 11:05 am
Ali na primer poslednju sam objavljivao "Ubice igrom sudbine", ona je već pretrpela brojne izmene i rekao bih da je sada mnogo bolja, zrelija, dublja priča. Mogoa bi možda nju u novom ruhu da objavim ovde.

Ja sam za. Very Happy Je li to bješe prva koju si objavio na starom svet forumu koja je imala baš dosta epizoda? O 4 žene koje su ubice i koje su pobjegle iz zatvora? Ili sam pobrkala? Sjećam se Anheles, nju je "glumila" Maite i znam da je na kraju
Spoiler:

 Ukratko radi se o kombinovanju dve priče u jednoj noveli sa istom glavnom junakinjom, gde se do samog kraja ne zna šta se tu zapravo zbiva, ko je ona, gde je ona, šta je ona...

Zvuči zabavno. Amnezija - Page 3 2078043430 Jedva čekam. Amnezija - Page 3 610785387

____________
Amnezija - Page 3 Granho16
Sponsored content

Amnezija - Page 3 Empty Re: Amnezija

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum