Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Sun Dec 15, 2019 2:45 pm
Ovu tvoju izjavu opovrgava činjenica da su mi Violet iz Downtona i Jacinta iz Internata genijalni likovi.

Verovatno je mislio konkretno na babe iz ove serije La candidata - Page 6 1543461474

Meni su one distrakcija od političkih dešavanja koja me najviše interesuju. Ok, znam da ne može sva minutaža otići samo na politiku, ali mi zaista nisu zanimljiva Natalijina ljubavna nedaća, ni Noemino alkoholisanje i patetični pokušaji da bude relevantna Rolling Eyes

O Teresi nemam ništa novo da kažem...Ovo sa padom na kraju 50. epizode mi je takav krindž.

____________
La candidata - Page 6 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Sun Dec 15, 2019 5:43 pm
Kad smo kod nagrada... Koja je fora sa Silvijom? Znam da je neki sukob s oragnizatorima i da ona neće ni da ide na te dodjele, ali ne znam tačno o čemu se radi. Njene zadnje tri serije su osvojile nagradu, a ona ništa. Još pamtim kada je MCET uzela nagradu, a Silvia ni nominovana. Da ne pominjem prošlu godinu i činjenicu da su pored onakve Silvijine glume dali nagradu Maite. Smiješno ih je i porediti.

Tu je nastao neki problem još sa "Manana es para siempre". Dal je tada tužila časopis koji organizuje dodele jer je pisao neke tračeve o njoj, nešto tako je bilo. Pa su tu ubacili Lucero umesto nje kao mejor actriz protagonica. Posle je nekoliko dodela nisu ni nominovali a poslednjih godina su počeli da je nominuju ali je ona rekla da nikada neće prisustvovati dodelama i drži se toga. Kao i Ruffo koja godinama ne ide na dodele ali nju su ipak nagradili za "Corona de lagrimas" i ako nije došla. Što se Maite tiče, nije što je volim ali čak i da zanemarimo probleme sa organizatorima, svakako bi Silvia izgubila te godine. Poslednjih godina ne glasa žiri već publika a Maite ima mnogo više fanova od Silvie. Kao što je i Boyer pobedila one godine kada su u konkurenciji bile zajedno "Tres veces Ana" i "Caandidata". Prosto te nagrade nemaju nikakvog smisla od kada glasa publika najbolji primer je to što je na poslednjim sve nagrade odnela "Amar a muerte" jer Boyerkini fanovi glasaju uvek ko ludi.

Verovatno je mislio konkretno na babe iz ove serije La candidata

Upravo to.

Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Sun Dec 15, 2019 7:05 pm
   Verovatno je mislio konkretno na babe iz ove serije La candidata

Upravo to.

Ja sam mislila da govoriš ovako generalno pošto smo kritikivale i babe iz Usurpadore. Very Happy

Kao što je i Boyer pobedila one godine kada su u konkurenciji bile zajedno "Tres veces Ana" i "Caandidata".    

To mi i nije toliko krivo, bar je Angelique odigrala 3 različite uloge...I bila mi je simpa kao glavna sestra. Nije Silvia ovdje loša, ali u Regini nema ništa nesvakidašnje s obzirom da je moguća buduća predsjednica.
Ali za CET je zločin zakinuti je za nagradu. Samo da uzmem onu zadnju scenu, odglumila je za Oskara. Ali da, nagrade su za one sa najvećim brojem fanova. Idiotizam mi je ukidanje stručnog žirija.

____________
La candidata - Page 6 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Sun Dec 15, 2019 7:18 pm
Volim Boyerku ali ono u TVA je bilo kataklizma. Toliko se gubila da je bilo negledljivo. Jeste da je odigrala 3 uloge ali od te 3 uloge dobro je odigrala samo "glavnu" sestru koja je toliko običan lik da ga je mogla odigrati svaka druga glumica. Kao ćopava i negativka je bila očajna.

Što se Silvie tiče, volim i nju ali mora se priznati da je u početku CET poprilično karikirala i preglumljala. Tek se kasnije primirila. Meni se nešto čudno dešava sa njom. ja nju baš volim i smatram je sjajnom glumicom ali na moje veliko izneandjenje najslabije glumi kod Giselle i Erika Moralesa kod kojih su i oni slabiji glumci dobri. Ne znam šta se tu dešava. Meni je npr Silvia svuda bila bolja nego u LC i CET. U CET je bila dobra u poslednjim epizodama, to je ona stara SIlvia. Tako je i ovde u LC pokidala u poslednjoj epizodi.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Sun Dec 15, 2019 7:41 pm
A što se Susy tiče, pa slobodno mogu reći da je ona jedna od najboljih gllumica iz telenovela. Njoj samo treba dati dobar lik i to je to. Meni je prosto žao kad ona igra glavne uloge jer je za mene to traćenje njenog talenta. Uvek je više zabilistala u sporendim nego u glavnim.

Ovo za Susy zaboravih prokomentarisati. Da, često su sporedni likovi izazovniji od ovih glavnih. Ali recimo meni je ona zablistala i kao klasična junakinja još u EEAYEO. Naježim se kad se sjetim scene u kojoj joj umire sin u bolnici.

Silvia jeste u početku u CET bila previše skakutava i "puna energije" da je to bilo gotovo neprirodno. Al' samo u početku.

A za ovdje mi se nekako čini da je više do toga što joj lik nije izazovan. I da, premalo jakih scena za Susy. Jedva čekam da se razotkrije da su sestre. Ali ne čekam Regininu reakciju nego Alonsovu.  La candidata - Page 6 2355236270

____________
La candidata - Page 6 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Sun Dec 15, 2019 8:13 pm
Reginina reakcija tj. Silvijina gluma će biti ______________________. Dok sam gledao ja sam se sve vreme pitao dal je do lika koji je loš ili do Silvie. Mislim da je do obe stvari. Loš lik plus ona nezainteresovana.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Sun Dec 15, 2019 10:34 pm
51. i 52.

Ajme, pa ovaj Escalante je mafijaš, krimos, perač novca Shocked Ili da budem preciznija, sarađuje sa narko-trafikantima. Kao što mu je rekao narko boss Joaquin, "ja zarađujem novac, ti upravljaš njime."

Sad je i Lorenu ušla u to, ona će morati da bude most između vlasti i mafije i da rešava probleme koji na tom terenu mogu da nastanu, kao npr. Mauro...

A Mauro se uvalio u šta tačno?La candidata - Page 6 245301646  Jasno mi je da želi da izađe iz politike, izvuče što više novca može (koliko sam shvatila iz razgovora sa biznismenima, on bi da namesti licitaciju za prodaju tj. otuđenje određenih građevinskih parcela iz javne svojine koje su tim biznismenima potrebne za gradnju nečega)...

Prejaka mi je bila scena kada Mauro uzima nešto novca iz kofera za finansiranje Alonsove kampanje, a Alonso ga napadne što je to uradio, pa ovaj posle krene da puca po šavovima kako ga Alonso ne ceni, kako sve grabi za sebe itd La candidata - Page 6 664804837

Kako god, imam osećaj da će se Mauro okrenuti protiv Alonsa, namerno il' slučajno i da će završiti u Escalanteovoj "službi."

Kako me je Regina iznervirala Evil or Very Mad  Rekla je Danieli da preda Gerardovim ljudima iz partije USB koji joj je Lorena dala, na kojem se nalaze info o Omarovim malverzacijama sa prodajom lekova.

Da li je ona normalna?! Tako važne informacije je predala ljudima iz druge partije i to hajde da je ona lično dala USB Gerardu, nego...Joooj Rolling Eyes  

Šta ako Ignacija opet pritisne neko iz Alonsovog tima, tipa Mario, pošto i njega to pogađa? Šta ako neko iz Gerardove partije poželi da zaradi više novca i "proda" te informacije nekome ko ih neće iskoristiti na pravi način? Znači, I can't.

Inače, iako sada znamo ko je i kakav je gosn Escalante, to i dalje ne objašnjava kakve koristi on može da ima od Regine?La candidata - Page 6 2729517241 Okej, narko-bossovi su u njegovim rukama, vlast je trenutno u njegovim rukama...

Ali, do sada je imao prilike da se uveri da Regina definitivno nije neko ko će dati zeleno svetlo kriminalu i korupciji, uvideo je da ona nije iz te priče. Zašto onda misli da će biti drugačije kada i ako Regina postane predsednica? La candidata - Page 6 245301646

E kraj 52. epizode mi je hit La candidata - Page 6 1543461474  Ochoa špijunira R&G golupčiće i to dojavljuje Alonsu, a Omar tu urla "žena te vara? Ubij je, UBIJ JE!" i dere se na telefon, dok Alonso pokušava da zaustavi Ochou da ne upuca Reginu La candidata - Page 6 3665418065  Meni su suze išle od smeha na tu scenu La candidata - Page 6 3665418065  Fosil Omar je unikat La candidata - Page 6 2923229199

A sex Alonsa i Marcije pored usnulog Omara? Bolesno komično La candidata - Page 6 2078043430  

Marcia se baš precenila, bolje da je pobegla dok je imala priliku. Opelješila je fosila sasvim dovoljno, da je mogla da pobegne negde i sakrije se dok fosil ne umre.

Nego, Omar ima glavobolje? To baš i nije tipično za Alchajmer. Da nije tumor na mozgu? La candidata - Page 6 245301646

Isela smara sa onom Ximenom, Mario zaposlio Josea i zapretio mu da će Natalia snositi posledice bude li ga izdao i tako...

Ni Mario ni Cecilia nisu aktuelni u ovim epizodama. Fale mi  Neutral

Za kraj - Teresa...Naivno sam pomislila da je dotična završila sa svojom predstavom, jer je Gerardo brzo saznao kada je i kako izgubila trudnoću. Ali neee, njena predstava tek počinje  La candidata - Page 6 4157861939

Likuša je unajmila lika da je izudara i otišla sa masnicama na licu kod Hernana u emisiju, sa zahtevom da javno govori o tome kako je Gerardo fizički maltretira. Whaaat?  La candidata - Page 6 4157861939

Osim toga, tu je i sex snimak R&G koji Alonso ima kod sebe...Kontam da Gerardo može da se pozdravi sa daljom karijerom i da će jedini kandidati ostati Regina i Alonso.

____________
La candidata - Page 6 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Mon Dec 16, 2019 6:39 pm
Ooo stigla si do dela kad pocinje da se otkriva Escalante. Mislim da se vec moze naslutiti koji je njegov cilj. Ili je jos ucek rano za to? Very Happy Very Happy Very Happy Dobar su oreokret napravili sa njim ali su onda sve skebali jednom sapunjatim elementom.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Mon Dec 16, 2019 8:00 pm
Reginina reakcija tj. Silvijina gluma će biti ______________________.

Pribojavala sam se toga. Zato i kažem da me viša zanima Alonsova reakcija. Mislim da sam se približila tom momentu, jer na kraju 55. epizode Neomi govori Regini da Mario ima drugu porodicu. Dakle...

51.-55.

Moram priznati da me je cijeli taj dio oko mafije  smorio. Sve je to blisko realnosti, ali smorile su me te scene. Nisam se pretjerano iznenadila za Escalantea iako sam, kad se prvi put pojavio, mislila da jeste to zašto se izdaje. Kako je bio odvratan kad je rekao Loreni "što si mislila, da se bavim humanitarnim radom jer volim da trošim novac?" La candidata - Page 6 2853130181  On mi je odvratniji od ovih "otvorenih" mafijaša.

Što je Loreni trebalo sve to? S pravom sam se bojala da ne prođe kao sa Mariom, jer se sad upetljala sa mnogo opasnijim likovima. La candidata - Page 6 3323782742

Ali, do sada je imao prilike da se uveri da Regina definitivno nije neko ko će dati zeleno svetlo kriminalu i korupciji, uvideo je da ona nije iz te priče. Zašto onda misli da će biti drugačije kada i ako Regina postane predsednica?

Sve mi postaje nejasnije što on hoće od nje. A ja na početku naivno mislila da je on cijeni jer je humanitarac.  La candidata - Page 6 3857569612  La candidata - Page 6 1582457658

Mislim da se vec moze naslutiti koji je njegov cilj. Ili je jos ucek rano za to?

Nemam ni najmanju predstavu.  Embarassed  confused  Ali svakako cemo brzo saznati
Prejaka mi je bila scena kada Mauro uzima nešto novca iz kofera za finansiranje Alonsove kampanje, a Alonso ga napadne što je to uradio, pa ovaj posle krene da puca po šavovima kako ga Alonso ne ceni, kako sve grabi za sebe itd

I meni isto. A ne znam što su sada na kraju riješili da Mauru daju toliki značaj kada je do sada faktički bio običan Alonsov podanik. Sada se okrenuo protiv njega, a još je i Mariu stavio do znanja da zna za njegove poslove i da mu je Ceci kći.

Cecilia se u 51.epizodi uopšte nije pojavila, a nekad imam utisak kako luda Teresa ima više prostora. Ipak bila je jedna dobra scena sa njom. Naime, spavala je sa Alonsom u njegovoj kući i sva je bila happy što ju je doveo u tu kuću. A onda je shvatila da je on u stvari htio da ih Regina vidi. Cecilijin izraz lica u tom momentu... Bravo, Susy. La candidata - Page 6 664804837 S bolom shvata kako je za Alonsa Regina ta koja vrijedi, i da ne smetra da je  Cecilia  na dovoljno dobrom nivou. Onda se ona raspravljala sa Reginom kako ona ništa manje ne vrijedi od nje misleći na to što su sestre dok je Regina govorila o svom i njenom moralu. Ceci zamalo da joj kaže da su sestre. Vidi se da puca po šavovima i da vapi za tim da svijet (Mario i Alonso) oda priznanje kako je ona jednako vrijedna i bitna kao Regina. Alonsu je već čudno zašto joj je Regina trn  u oku. Platila je nekoj ženi da Regini napravi skandal jer podržava Gerarda, čovjeka koji tuče žene... La candidata - Page 6 3323782742 Inače u toj sceni kad rulja ženturača napada Reginu baš izbija primitivizam naroda.

Da li je ona normalna?! Tako važne informacije je predala ljudima iz druge partije i to hajde da je ona lično dala USB Gerardu, nego...Joooj

Glup postupak dostojan  buduće predsjednice.  La candidata - Page 6 3857569612  Mada mi sad taj dio priče i nije toliko zanimljiv. Omar je svakako na samrti.

Marcia se baš precenila, bolje da je pobegla dok je imala priliku.

Ma što ona hoće uopšte? Prvo je sve žive molila da je izvuku iz te kuće, a onda je, kada su je htjeli izbaciti, napravila skandal.  La candidata - Page 6 3323782742 Koja drama oko Omara i sa njegovim ljubavnim četvoruglom. Marcia pokušala da ga ubije, Natalia je to vidjela, onda Omar pada niz skale,  a Marcia vrišti kako je Natalia ubica. Mislila sam je umro uslijed pada, ali nije za sad.

Snimak Regine i Alonsa... Nije mi ih žao što su snimljeni, jer su ekstremno nepažljivi i ponašaju se kao dvoje balavaca. Tipična priča, Alonso sad ucjenjuje Gerarda da napusti Reginu inače će objaviti snimak. Genijalna mi je bila scena kada se Gerardo nervira i skače mu za vrat, a Alonso se pošteno zabavlja... La candidata - Page 6 2598478226

Ipak u kasnijim deševanjima mi je ipak bilo žao Gerarda, po prvi put. Jer

Likuša je unajmila lika da je izudara i otišla sa masnicama na licu kod Hernana u emisiju

i kasnije je on uhapšen i prebijen u zatvoru. bounce  A Teresin postupak La candidata - Page 6 3857569612 Mislim, ko normalan plaća čovjeka da ga prebije... Ali, svidjelo mi se bar što se oko njenog pobačaja brzo sve razjasnilo, bar su nas poštedili tog klišeja.

____________
La candidata - Page 6 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Mon Dec 16, 2019 9:52 pm
Mislim da se vec moze naslutiti koji je njegov cilj. Ili je jos ucek rano za to?

Pa, onako uopšteno gledano, mislim da bi Escalante bio pravi vladar Meksika sa neveštom predsednicom kojom može da manipuliše i narko-trafikantima koje uspeva da drži kao poslušne kučiće na kratkom lancu. Čisti dobitak za njega. Verovatno on to tako vidi.

Ali se bojim da će ispasti da se zaljubljuje ili se već zaljubio u Reginu, te su tu upletene i emocije. Nije valjda to taj sapunjarski element?La candidata - Page 6 4157861939  Ne mogu da zamislim Escalantea zaljubljenog u bilo šta, osim u moć i profit La candidata - Page 6 245301646  

A ja na početku naivno mislila da je on cijeni jer je humanitarac.

I ja sam to u prvi mah pomislila, a onda sam se prisetila da je politika najveća kurva bounce

Što je Loreni trebalo sve to?

Ne znam šta bih rekla za Lorenu. Prekasno je saznala da je Escalante u mafiji i mislim da sada i nema nekog izbora, sem da radi sve što joj on kaže i pokuša da dobije toliko željenu osvetu.

Međutim, na primeru narko-bossa Bizcoa smo videli da za Escalantea ljudi imaju rok trajanja. Plašim se da Lorena nije izuzetak i da će je "baciti u smeće" čim joj rok trajanja istekne.

Što se tiče uvođenja mafije u seriju, kad malo bolje razmislim nije da je nismo imali od početka - farmakomafija, lanac prostitucije, korupcija, prevare, pretnje, iznude, ucene...Sa pojavom narko-trafikanata je sve to postalo ogoljenije i transparentnije. Tek se sada vidi prljavština čitavog sistema silent

53. i 54.

Ok, Gerardo je definitivno ispao iz igre. Nema teorije da će se u istu vratiti. Teresa je progurala svoju malu predstavu i prijavila ga za nasilje, a Alonso je logično podržava u tome. I ne samo Alonso, Escalanteu je isto u interesu da ukloni Gerarda sa puta. Zato mu je i određen pritvor.

Dobro, možda bi ga svakako pritvorili nakon što se odrekao imuniteta, ali makar bi postojala šansa da mu odrede neku drugu meru za obezbeđenje prisustva okrivljenog i dozvole mu da se brani sa slobode.

Elem, nije mu to jedini problem. Ono sa Ximenom, pa sex snimak sa Reginom...Što Alonso čuva kao svoju poslednju kartu La candidata - Page 6 610785387

Ah da...Alonso odlično zna ko su "el Chulo", Bizco i tako te njuške. Sa novcem stečenim prodajom droge je takođe vrlo dobro upoznat. Dakle, mafija u svim porama države. Jedino što evidentno ne zna jeste da je Escalante takođe deo ekipe. Važan deo ekipe La candidata - Page 6 610785387

Ne mogu da ne spomenem Alonsov odnos prema Regini. Kad ju je nazvao da dođe kući kako bi ga zatekla sa Cecilijom, shvatila sam koliko mu Regina znači. Ne, ne mislim na ljubav. Alonso ne razume koncept ljubavi. Ali, Regina poseduje sve osobine koje njemu fale - moralni integritet, čast, poštenje i osećaj za pravdu.

Predstojeći razvod od Regine mu teško pada, jer time ne gubi samo deo imidža u javnosti, već mu to utiče i na ego, sujetu i percepciju samog sebe kao superiornog bića koje zaslužuje i ima ono najbolje. Regina je taj gotovo nestvarni ideal i zlatni trofej, čijim bi gubitkom Alonso bio okrnjen i nepotpun. Opet kažem, ne zbog ljubavi, nego iz samoljublja.

Cecilia...Ona se nada da bi između nje i Alonsa moglo da se izrodi nešto ozbiljnije, zanosi se tim idejama  Neutral  Jedino pametno što joj je Isela rekla je da ne bude naivna po pitanju Alonsovih namera s njom.

Mauro se opasno upetljao. Escalante je preko Lorene napravio međumafijaški razdor i sada Joaquin (Chulo) zahteva od Maura da sredi Bizcovu likvidaciju u roku od 24h. Da li će Alonso pristati na to?

Za Maura bi najbolje bilo da pobegne sa bivšim dečkom Francom i započne novi život  flower

Marcia jastukom guši fosila Omara  La candidata - Page 6 245301646  Omarova smrt joj je jedini izlaz bukvalno, ali možda ni to nije dovoljno, jer...Alonso i Mario. Čini mi se da za Marciju nema happy end-a, uspela ili ne uspela da ubije Omara.

Da ne zaboravim...bio je jedan momenat koji mi se svideo. Vrv je nebitan za radnju na širem planu, ali govori mnogo o nekim stvarima.

Ono kada su se Reginini podržavaoci iz radničkih sindikata prepirali oko mesta koja će zauzeti u Vladi kada Regina dođe na vlast. Dokaz da u politici svi imaju neke interese, da niko (osim Regine i Gerarda ofc) nije u tome iz čistog altruizma i niko se ne vodi isključivo idealima.

A sve i da u početku nemaju lične interese, velike su šanse da će ih usput steći, približavajući se vrhu piramide. Što je neko bliži moći, to je u većem iskušenju da je prigrabi, prigrli i zadrži. Ljudska priroda valjda...

____________
La candidata - Page 6 GeMuxua
Sponsored content

La candidata - Page 6 Empty Re: La candidata

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum