Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Tue Dec 17, 2019 7:08 pm
Pa, onako uopšteno gledano, mislim da bi Escalante bio pravi vladar Meksika sa neveštom predsednicom kojom može da manipuliše i narko-trafikantima koje uspeva da drži kao poslušne kučiće na kratkom lancu. Čisti dobitak za njega. Verovatno on to tako vidi.

Moguće, i još bi mu sa Reginom kao predsjednicom  sa puta biti uklonjeni Mario i Alonso, samim tim i njihovi poslovi. Ili to, ili ja nešto opasno propuštam.

Što se tiče uvođenja mafije u seriju, kad malo bolje razmislim nije da je nismo imali od početka - farmakomafija, lanac prostitucije, korupcija, prevare, pretnje, iznude, ucene...Sa pojavom narko-trafikanata je sve to postalo ogoljenije i transparentnije. Tek se sada vidi prljavština čitavog sistema

Mislila sam konkretno na narko-mafiju. Ti likovi su mi zamorni, njihova pojava, njihov govor... I da, bilo je i za očekivati imati i njih u ovakvoj priči.



56. i 57.

Ah da...Alonso odlično zna ko su "el Chulo", Bizco i tako te njuške. Sa novcem stečenim prodajom droge je takođe vrlo dobro upoznat. Dakle, mafija u svim porama države. Jedino što evidentno ne zna jeste da je Escalante takođe deo ekipe.

Ne da zna, nego je El Chulo njegov blizak saradnik.  Laughing Smiješno mi bilo kad su došli jedan na drugoga sa naoružanjem, a Chulo Alonosu kaže u fazonu "ni da smo neprijatelji". Uglavnom, Alonso je od njega saznao ko je Escalante. Uzgred, izgorio je zbog puštanja Gerarda iz zatvora. A Maura je odobrovoljio obećavši 50 % prihoda od svog biznisa sa Chulom.

Predstojeći razvod od Regine mu teško pada

Da, a već sam i ranije stekla taj utisak. Na neki njegov, čudan način je i voli. Ili bolje reći, voli ono što ima u njoj. Iako je kontradiktorno, pošto ju je varao, rekla bih da cijeni njene osobine i da bi radije nekog kao Reginu za suprugu, nego nekog poput Ceceilije, ali ne samo iz razloga da bi imao dobar imidž. Na neki način, koji nije ni približan pravoj ljubavi i poštovanju, mu je itekako stalo do nje.

I da, Omar ima rak. A prvi koji je pokušao da izvuče korist od toga je Mario, jer ga je pokušao ubijediti da mu da punomoć da bi vodio njegove poslove. Natalia je, misleći da Omar spava, rekla nešto u fazonu da ju je on cijeli život varao, a kada je ona to uradila, prebio ju je, a sada će je ostaviti bez ičega. On je to sve čuo, i ne bih rekla da ga bar malo nije dotaklo.

Od scene u kojoj Regina i Neomi pričaju nije bilo ništa. Samo je Noemi 5 puta ponovila da Mario ima drugu porodicu. Tek na kraju sledeće epizode Regina konačno saznaje ko joj  je sestra. I da, reakcija ništa specijalno. I još jedan bitan detalj. Imali smo i prisluškivanje.  cheers Emilio je čuo prvi razgovor Noemi i Regine.


Jedna scena me je pošteno nasmijala. Po prvi put je Teresa bila komična.  La candidata - Page 7 2598478226 Eto, može kad se potrudi.  Laughing Naime, Ximena je trudna sa Emilianom. Uradila je onaj kućni test na trudnoću, a Teresa je taj test ponijela Alonsu kao dokaz da će postati djeda i mahala mu s njim u kancelariji.  La candidata - Page 7 3665418065  La candidata - Page 7 3665418065 Kakva ćurka, uz dužno izvinjenje ćurkama.  Neutral

Gerardo je izašao iz zatvora, a prije toga je Pachecov ubica podijelio s njima infomarmacije o Mariu.

Cecilia je bezuspješno pokušala da zaštiti Marciu, vjerovatno da opere savjest zbog Susane. Onda je Isela predala Marciu Chulu... Sledeću Marcijinu scenu bi rado zaboravila. Uh... Crying or Very sad pale Tada se pojavljuju Escalanteovu ljudi, otvaraju pucnjavu i odvode Marciju. Iza toga je Lorena, a njen cilj je bio da ukloni Chula Escalanteu sa puta...

____________
La candidata - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Tue Dec 17, 2019 11:01 pm
Ti likovi su mi zamorni, njihova pojava, njihov govor... I da, bilo je i za očekivati imati i njih u ovakvoj priči.

To jeste, svi oni slično izgledaju, slično se ponašaju i slično se oblače  La candidata - Page 7 1543461474  Ali da, njihovo pojavljivanje je sasvim prirodno i mislim da nije slučajno što su stigli tek pred kraj serije. Prikaz državnog vrha bez šminke.

U fazonu, vlast kakvom je ljudi vide *odelo, kravata, maniri, kultura* vs. kakva je zapravo *džiberska košulja, zlatna kajla oko vrata i "compaaadre"* La candidata - Page 7 2078043430

55., 56. i 57.

Mariova kriminalna karijera se bliži kraju. Hajde što više neće moći da krije da mu je Cecilia ćerka i što će zbog toga izgubiti porodicu, ali Mauro zna sve o njegovim prljavim poslovima, Cuervo je razvezao Gerardu jezik za nešto novca, Marcia mu je izvan domašaja i priznala je Loreni kako je dospela kod Omara...Mario je gotov. Isela takođe.

A što se tiče Marcije, sviđa mi se kakav su zaplet napravili s njom, iako ni meni ovaj deo nije bio jasan...

Ma što ona hoće uopšte? Prvo je sve žive molila da je izvuku iz te kuće, a onda je, kada su je htjeli izbaciti, napravila skandal.

La candidata - Page 7 2729517241

Uglavnom, naletevši na Ceciliju je pomislila da je dobila zaštitu i da je Mario neće uloviti i Mario je nije ulovio. Ali onda ju je Isela prodala Chulu za kilo kokaina. Zatim...

Sledeću Marcijinu scenu bi rado zaboravila. Uh...

Užas  pale

U međuvremenu je došlo do naznaka pucanja savezništva između Escalantea i Chula, jer prvi podržava Reginu i sredio je da Gerarda puste na slobodu, a drugi podržava Alonsa.

Tako da je Escalante poslušao Lorenu i rešili su da Chulu "prodrmaju kavez" i ukradu mu Marciju, koja bi verovatno završila u paklu globalnog sex trafficking-a (mada mislim da joj se svakako ne piše dobro).

Živa Marcia je sada opasnost za mnoge - Maria, Alonsa, Chula, Iselu, Ceciliju...Previše je čula, videla i doživela. Neće se izvući, ne bi bilo realno.

A Maura je odobrovoljio obećavši 50 % prihoda od svog biznisa sa Chulom.

Samo da ne bude "obećanje, ludom radovanje." Chulo ga je upozorio da se čuva Maura, ali nije ni Mauro glup. Ipak, njegova sudbina dosta zavisi od samog Escalantea. Sve zavisi od Escalantea  La candidata - Page 7 245301646

Fosil Omar će umreti od tumora na mozgu  Neutral  Malo su mi dosadne scene u bolnici...

Ximena trudna...Super  Rolling Eyes

a Teresa je taj test ponijela Alonsu kao dokaz da će postati djeda i mahala mu s njim u kancelariji.

Teresa seljančura k'o po običaju, ali je bila smešna ta scena  La candidata - Page 7 1543461474

Imali smo i prisluškivanje.

Znala sam da me neće izneveriti  La candidata - Page 7 2355236270

____________
La candidata - Page 7 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Wed Dec 18, 2019 9:05 pm
58. i 59.

Fantastične su bile sve scene sa Cecilijom. Susana G. je odradila neverovatan posao La candidata - Page 7 664804837  

Zanimljivo...ovo je trebalo da bude nešto kao Cecilijin pad (otkriva se istina o njenom poreklu, ljudi je odbacuju ili sažaljevaju, malo je falilo da umre od predoziranja).

Ali, tužna istina je to da Cecilia nije ni imala istinske uspone, tako da se ovo ne može nazvati padom. Više je povratak iz farse u surovu realnost, što je jako deprimirajuće.

Možda mi je najpotresniji momenat bio onaj sa Mariom, kada ju je preveslao za ona dokumenta obećavši da će joj konačno dati prezime. Naravno, Cecilia je ispunila svoj deo. Mario nije, niti će.

Praktično joj je rekao da je bezvredna glupača, kojoj je lepota jedini kvalitet. A potom ju je odbacio kao stvar koja mu više nije potrebna ni korisna.

Iselu je pustio niz vodu i nju su uhapsili...Ne mogu da kažem da mi je žao zbog toga.

Escalante ide hrabro do vrha Laughing  Otarasio se Chula, snimio je Marcijino priznanje i time je zapečaćena Mariova sudbina i Alonsov kredibilitet u velikoj meri, verovatno će dati zeleno svetlo da ubiju Lorenu, Gerardo je ionako ispao iz igre...Jedino ne znam šta će biti sa Marcijom La candidata - Page 7 2729517241

U čiju li je korist Omar izmenio testament? La candidata - Page 7 245301646

Iskreno, ne mogu da pogodim kako će se serija završiti, kakav će kraj koji lik imati, ko će postati predsednik...Ok, za sada Regina ima veće izglede, ali može svašta da se preokrene. Jedva čekam da odgledam poslednje dve epizode La candidata - Page 7 2355236270

____________
La candidata - Page 7 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Wed Dec 18, 2019 11:56 pm
Finale je odlično.

Ja sve vreme prica da je Susy pokidala u toj sceni. I dalje se secam onog kadra kada kaze nesto u fazonu da je ona sve vreme bila u cosku ili senci. Pa kako je samo saltala emocija iz sekunde u sekundu. Na trenutak dva slomljena a onda odjednož opet neka doza zaviszi i mrznje. Pa kad joj je krenula krv i kad je izasla iz kancelarije. Sjajna je bila.

Sto se testamenta tice. Upravo je u vezi ta sjajna replika koju je imala Rojo.

Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Thu Dec 19, 2019 7:36 pm
60. i 61.

Da li se samo meni čini da su neke scene skraćivane ili potpuno izbačene? Na pojedinim mestima mi deluje kao da nešto nedostaje  La candidata - Page 7 245301646

Svideo mi se kraj...uz par zamerki.

Moram da krenem od krucijalnog podatka - Chulo je ipak živ, ispade da je uz Escalanteovu pomoć iscenirao svoju smrt  Shocked  Ali kako? Kako se ona eksplozija mogla lažirati? Suspect  Jesam li možda propustila taj deo? Ako jesam, molim vas objasnite mi.

Anyway, Chulo je nakon Escalanteove smrti (što ću posebno prokomentarisati) postao numero uno u biznisu, te su on i Alonso učvrstili svoje prijateljstvo i partnerstvo. Toliko da mu je Chulo obećao da će ga ubrzo vratiti u igru.

Da, na izborima je bilo gusto, ali je Regina prevagnula i pobedila. Alonso je izgubio izbore. Međutim, ostao je živ, zdrav i slobodan. Malo li je?

Alonso mi je inače (pored Cecilije) najbolji lik u seriji. U ovim poslednjim epizodama je imao odlične momente, koji objašnjavaju njegov lik, ali i smisao politike u Meksiku. Nekoliko puta sam se vraćala na scenu u kojoj Alonso govori Gerardu šta su političari, šta je vlast i šta je istina.

Stoga mi ima logike što se Alonso izvukao, što je preživeo i dobio novu priliku. Razlog je jednostavan - on je jedini shvatio svoju ulogu u sistemu, on je jedini bio svestan svog položaja i dometa prigrabljene moći i on je jedini prihvatio da je kao političar samo marioneta istinski krupnih riba poput velikih korporacija, banaka i čitave mreže vlastodržaca koji vuku konce iz senke.

Alonso je jedini poštovao pravila igre. Ostali su hteli da ih menjaju. Pogledajmo gde su svi ti ljudi koji su to pokušali...Pogledajmo i Reginu - postala je predsednica...na nišanu. Pretpostavljam da iza toga stoji Chulo and here we go again...

Nego, još jedan Alonsov briljantan momenat je njegov monolog pred Omarom, kojeg isključuje sa aparata. Bukvalno sam se naježila na tu scenu.

Btw, Omar je svu imovinu ostavio Magdi i pretpostavljam da je ovo Natalijina replika koju je Miloš spominjao - "na kraju krajeva, više mu je ona bila žena, nego ja." I to je tačno La candidata - Page 7 2078043430

Escalante...Nimalo mi se nije dopalo što je ispalo da je zaljubljen u Reginu. Ali nimalo, jer to nije nebitan detalj. Escalanteova takozvana zaljubljenost je povukla za sobom važne posledice, kojih ne bi bilo da se on nije zaljubio. A totalno mi je out of character taj preokret.

Nisam oduševljena ni onom pucnjavom u kojoj su nastradali Escalante, Gerardo i Ignacio. Reginu normalno nijedan metak nije ni okrznuo Rolling Eyes  Pobesnim kada pomislim da je Escalante svoje poteze bazirao na osnovu emocija prema Regini. Neuverljivo skroz.

I mala digresija, izrazito me nervira upotreba slow motion-a. Kvari mi utisak u bilo kojoj sceni.

Mario pucao sebi u glavu i ostao kvadriplegičar. Žestoku kaznu je dobio. Nije da nije zaslužio, ali bio je odličan negativac.

Dopalo mi se ono kad je Regini pričao svoju životnu priču i premda je to uradio strateški kako bi je izmanipulisao i ubedio je da ga ne prijavi, istina je tu negde. Siromaštvo rađa očaj, a dalje iz očaja može da se izrodi svašta. Začaran krug je u pitanju.

Cecilia prerezala sebi vene i utonula u večni san. Pokazala je potpunu ravnodušnost prema životu. Jedna ogromna praznina i ništavilo. Pretužno  Neutral  

Samo da pitam gde je ona tačno bila tada? Jel to stan, bolnica, rehab centar ili šta?

Ostali...

Ximena i Emiliano će postati roditelji...happy family na pomolu. Ximenin jedini dobar momenat mi je kada zvekne Teresu u glavu  La candidata - Page 7 1543461474

Teresa je preživela napad bejzbol palicom i završila u nekom jeftinom, seljačkom kazinu. Sasvim prikladno za nju.

Mauro nije srećan  No  Pobegao je, izvukao se, može da plati sex sa kojekakvim momcima kad god poželi...ali je nesrećan. Čak ni Franco nije hteo da pobegne s njim. Jbg.

Marcia mrtva, Alonso je naredio da je smaknu iz jasnih pobuda.

Lorena isto mrtva, nju je Escalante eliminisao.

I tako...

Što se tiče nekog generalnog utiska o seriji, ja sam uživala. Volim tu tematiku i prijalo mi je. Ponekad me je smaralo ostavljanje politike po strani i poklanjanje minutaže Teresi, tinejdžerima ili Natalijinim ljubavnim problemima, no dobro...

Kukala sam da mi smeta što se likovi poput Regine i Gerarda, takvi kakvi su, bave politikom. Ipak, sad kontam da je bilo neophodno učiniti ih takvima...upravo da bi se pokazalo koliko su oni koji misle da mogu da menjaju sve(t) iz korena naivni i slobodno mogu da kažem distancirani od realnosti u kojoj žive.

Predsednica Regina na nišanu je dokaz svega što je Alonso objašnjavao Gerardu.

Rekoh da su mi Cecilia i Alonso najbolji likovi, samo iz različitih razloga. Cecilia je psihološki bogat lik, dok je Alonso u velikoj meri personifikacija političkih i socioloških faktora.

Mario je, kao što sam već spomenula, bio odličan negativac i produkt kriminalom zatrovanog sistema, koji siromaštvom podstiče na razvitak još kriminala.

Fosil Omar mi je bio morbidno-simpatični comic relief, Mauro je takođe ok lik, Isela odvratna ali imala je neku podlogu...

Ma većina likova je ispunilo svoju svrhu kako treba. Jedino od Terese nisu morali da naprave klasičnu negativku. Mogla je biti malo kompleksnija i samim tim interesantnija.

I naravno, Escalantea su shebali tim plot twistom sa zaljubljivanjem.

Za kraj, evo jedne pesme koja me podseća na ovu seriju...


____________
La candidata - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Thu Dec 19, 2019 7:39 pm
U fazonu, vlast kakvom je ljudi vide *odelo, kravata, maniri, kultura* vs. kakva je zapravo *džiberska košulja, zlatna kajla oko vrata i "compaaadre"*

La candidata - Page 7 1543461474 La candidata - Page 7 1543461474 La candidata - Page 7 1543461474  Zašto mi je pri ovome compadre odmah pao na pamet Porras? Mora da je izgovarao to negdje. La candidata - Page 7 610785387  A ovo što pišeš  je baš došlo do izražaja u sceni kad se sastaju Alonso i Chulo. Svidjelo mi se kako je snimljena, pogotovo ova slika.

https://i.servimg.com/u/f25/19/77/39/46/alonso10.png




58. - 61.

Da, Susana je bila genijalna.  La candidata - Page 7 664804837  La candidata - Page 7 664804837  La candidata - Page 7 664804837 Posebno ovo

Na trenutak dva slomljena a onda odjednož opet neka doza zaviszi i mrznje.

U jednom momentu djeluje kao da će se slomiti i kao da je sve za čim vapi Reginino prihvatanje, a već u sledećem je odbija, opet bjesni, i mrzi je. Kakav prelaz i kakva gluma! La candidata - Page 7 2315767614

E sad, moja zamjerka je što je nakon toga bilo još svega dvije njihove scene, jedna ispred Mariove kuće u kojoj je opet bila genijalna, ali tu nisu imale neku interakciju, i samo još jedna u kojoj razgovaraju. E tada me  je Regina iznervirala kada joj je rekla u fazonu dirala si mi u Emiliana koji mi je najbitniji. Ma daaaj, ni da ga je silovala ili mu uzela nevinost. Ok, svjesno ući incest jeste grozan postupak, ali ono što hoću da kažem je to da se Regina postavlja kao da je Emilianu nanijela neko neviđeno zlo zbog kojeg će snositi posledice do kraja života. Ok, nosiće se s tim da je spavao sa tetkom, nije to sitnica, ali ne vjerujem da on to proživljava toliko duboko koliko je to u Regininoj glavi. Drugo, Regina zaboravlja koliki je kreten njen sin znao biti sa drugim ženama. Ali, njemu se sve prašta, jelte... Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Ne znam, za nekog ko se bori za prava žena, za zlostavljane žene, malo je pokazala osjećaja za ono što je prošla njena sestra. Bila je maltene ravnodušna. La candidata - Page 7 245301646 Bilo bi za očekivati bar 1 % razumjevanja. I bila bi za očekivati još koja scena njih dvije. Kada je javljeno da je Cecilia uhapšena jeste Regina rekla da će porazgovarati sa tužiocem da vidi što se može uraditi, ali način na koji je to rekla...nekako preko nosa, možda više zbog Hernana koji je tu bio i očekivao da se Regina zauzme.

Ali, tužna istina je to da Cecilia nije ni imala istinske uspone, tako da se ovo ne može nazvati padom. Više je povratak iz farse u surovu realnost, što je jako deprimirajuće.

Tačno, klasične negativke imaju periode kada im sve ide odlično (bolje reći tako je tokom većeg dijela serije) dok Cecilia nikad nije imala ni jedan trijumf, od početka do kraja je tragičan lik i svačija žrtva.

Scena od koje sam više očekivala jeste suočavanje Alonsa i Ceci. Međutim, ona je tada bila u polu-komiranom stanju tako da nije bilo tako zanimljivo, svakako mu se nije mogla suprotstaviti. Dva momenta koja su, vjerujem, zapečatila njenu sudbinu, su sa Mariom i Alonsom. Prvi je ovo

Praktično joj je rekao da je bezvredna glupača, kojoj je lepota jedini kvalitet. A potom ju je odbacio kao stvar koja mu više nije potrebna ni korisna.

i još je gađao na njen najveći kompleks i rekao joj da nema Regininu snagu, a ni njegovu mudrost. Drugi momenat je sa Alonsom u bolnici kada ga je pitala da li je volio. Konačno je shvatila da je za dva najbitnija muškarca u njenom životu samo stvar koju su iskoristili. Isela ju je uspjela izvući iz zatvora zahvaljujući sudiji koji je koristio usluge njenih djevojaka, ali uzalud. Na kraju je iskidala vene na klinici za odvikavanje/psihijatriji? nakon što je zadnji put vidjela Maria koga je do samog kraja nastavila da obožava. I da, sjekla je vene uspravno što radi onaj ko zaista misli da se ubije i neće da bude nađen, jer se iskrvari mnogo brže. Sve te njene zadnje scene su mi izuzetno tužne. Sad  Kada gleda emisiju u kojoj je Regina izjavila da će dati Ceciliji ono što je slijeduje ( prezime Barcenas) pa kad ponavlja ono Cecilia Barcenas, Cecilia Barcenas,pa njen susret s Mariom i na kraju suicid...sve to su mi možda i među najtužnijim scenama u telenovelama. Bukvalno ne pamtim negativku koje me je kupila i dotakla na način kao Cecilia, niti neku čija mi je smrt bila toliko tužna. Ok, jeste me pogodila i smrt doña Barbare, ali Cecilia mi je sada  najoriginalnija negativka ikada. Iako je njen kraj sasvim odgovarajući nadala sam se da bi se mogla izvući. Nisam naravno očekivala da će imati klasičan happy end, što je neizvodivo, ali sam mislila da bi npr. mogla napustiti Mexico City sa Hernanom možda, ili čak sama, i da negdje počne od nule. Zamišljala sam da bi mogla da stekne neki mir i da će njen trijumf biti to što je pobijedila gorčinu protiv Regine. Ali kad dodam oca kvadirplegičara i njenu ovisnost o kokainu ovo je bilo iluzorno očekivati.


Mario je ostao kvadriplegičar nakon što se pokušao ubiti, Lorena je očekivano ubijena, Marcia takođe. U početku mi je Marcia djelovala kao nebitan lik, ali baš je poslije imala interesantnu priču. I baš mi je žao, i nje  i njene porodice. Omar isključen sa aparata (zar se to smije...?) Mislim, svakako je umirao, zar smiju ljekari to da požure?

Testament mi je bio razočarenje zato što sam milion % bila sigurna  da je sve ostavio Nataliji nakon što je čuo što je rekla u bolnici. A on sve ostavi onoj bezličnoj, iritantnoj i nebitnoj Magdi... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Sto se testamenta tice. Upravo je u vezi ta sjajna replika koju je imala Rojo.

Haha lol! lol! lol!  "Na kraju sve ostaje u porodici, Magda je više bila žena tvoga oca, nego ja" Pogotovo mi je ovaj prvi dio rečenice smiješan. lol!

Teresa se nije pojavljivala nakon što ju je ćerka mlatnula palicom (odakle joj palica uopšte, ne vjerujem da igra bejzbol) Njeno izdanje u finalnoj sceni je jadno da ne može biti jadnije i sasvim ide uz njen lik. Nije da mi je falila, ali je ispalo glupo, ćerka ju je udarila, nakon toga ona nestaje, odlazi i poslije je odjednom s nekim djedom... Ne liči na nju da nestane tek tako. A vrhunac njene odvratnosti je bio kada joj uzela pare od Alonsa da bi Ximena abortirala, i kad je rekla doktoru da je baš briga za fetus, ona hoće  da se uradi DNK test.

Da prijavim jednu glupost. Ximena je prokrvarila, i ne, nisu je odveli u bolnicu, ginekolog je došao kod njih kući, i od pogleda na Ximenu utvrdio da nije pobacila i da je beba dobro... Ništa pregled, ništa ultra zvuk... Inače, Emiliano i Ximena koji su na kraju sretan par i čekaju bebu mi nekako ne ide, mislim ono, ne mogu zamisiti Emiliana kao porodičnog čovjeka. Imam osjećaj da će Ximena proći kao i Regina u braku.

Nego što bi sa cijelom pričom oko Almine smrti? Niko nije dirao Emiliana zbog toga, niti je javnost čula za to.

Isela je valjda ostala u zatvoru, mada ne vjerujem da neće svoje veze upotrijebiti i da sebe izvuče.

Natalia raskinula sa Joseom...

Noemi ostala da brine o Mariu confused Vodila ga je da obilazi Ceci... Nego zar ne bi trebao biti u nekom kao kućnom pritvoru, kako to da može napuštati kuću? Nije da  to što je kvadriplegičar može da ga oslobodi zakonske kazne. Ili može?

Da ne zaboravim. Bila je jedna dobra scena Regine i Maria kada joj on govori o svom djetinjstvu u bijedi, o bratu koji je umro jer nisu imali novca... U principu govori da nije imao izbora nego da bude to što je da bi se izvukao iz takvog života, jer poštenjem ...teško da bi. Ali kako reče Regina, ono što je Mario u sadašnjosti upravo i stvara ambijent u kojem je živio u prošlosti.

Mauro je valjda pobjegao iz zemlje, a onaj njegov bivši nije htio s njim. Glup mi je momenat u kojem su ubacili scenu Maura sa nekim likom kojeg plaća za sex...Odmah nakon Cecilijinog samoubistva.

Andres mrtav, Ignacio mrtav...

E sad dolazim do dijela finala koji me je taaaako iznervirao... Gerardo saznao za Escalanteovu pozadinu i umjesto da to kaže Regini, pazi ovo, on zove istog Escalantea da mu se dere. affraid  affraid  affraid I još mu kaže u fazonu "nemoj da prijetiš", a Escalante njemu "ja ne prijetim, djelujem". Još kad mu je Gerardo rekao da mu ne dira ćerku, pa pazi da te ne posluša... Što je izazvao? Smrt Ignacia, Andresa i ljudi koji su bili na Regininom skupu, i zamalo Ximenin pobačaj... Dobro je Ximena i prošla. Gerardo je znao da se neće živ vratiti u stan, i scena kada se pozdravlja sa ćerkom je trebala biti mnogo tužnija... Baš sam bila ljuta i rekla da je najgluplji protagonista ikad. A poslije...

Poslije mi ga je bilo žao pa mi je bilo krivo što sam ga ocrnila iako mu je postupak bio idiotski. Escalante je odvukao Reginu u neko kao skladište gdje je već držao Gerarda i Ignacia. Da bi spasio Reginu, Gerardo je upucao Escalantea, ali su Escalanteovi ljudi njega izrešetali tako da Gerardo umire Regini na rukama. Odlična scena, i odlična je bila Silvia. Doduše, malo neuvjerljivo da ona nije upucana, ali hajd'. Gerardova smrt mi je bila najveće iznenađenje, bila sam ubjeđena da će nas počastiti s klasičnim krajem njihove ljubavne priče. Ono, podižu zajedno unuče i tako to. Ovako je ispalo mnogo bolje.

Sa mrtvim Escalanteom sav posao je ostao Chulu. A da, velika tajna zašto je Escalanteu trebala Regina kao predsjednica, pa tajna je u tome što je nije ni htio kao predsjednicu. Podržavao je njenu kampanju radi figure  La candidata - Page 7 245301646  Uz taj rasplet mi ne ide momenat u kojem naređuje atentat na Emiliana, jer bi  išao na emocije naroda koji bi glasao za ženu koja je izgubila sina... I što je uopšte htio sa atentatom na Reginu? Da zastraši Gerarda? Jer koliko sam shvatila nije je htio ubiti nego je upravo htio da Regina ostane u igri za predsjednika pro forma. I da, zaljubio se u Reginu.  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Dobre su bile scene debate Regine i Alonsa, pa glasanje, prije toga otkrivanje ploče sa Gerardovim imenom... U jednom momentu su rezultati glasanja bili 55% za Alonsa da bismo na kraju vidjeli da je ipak Regina predsjednica koja je nastavila svoju kampanju bez novca... Ne znam koliko je realan taj momenat da se baš toliko promijeni rezultat glasanja. Koliko ja znam, preliminarni rezultati gotovo uvijek budu tačni...  La candidata - Page 7 2729517241

Alonso na kraju bježi iz zemlje zajedno sa El Chulom da ga ne bi uhapsili. Ali kako kaže Chulo, toliko se novca nakrao da može živjeti bez briga, mada obećao mu je da će se vratiti u Meksiko. Nazdravljaju samo prividnom porazu koji u stvari to nije. Svidjela mi se ta scena.

Svidjela mi se i zadnja scena kada Regina pobjednički šeta ka balkonu,  i na kraju je na nišanu...Da li je pogođena ili ne, ne znamo. Moje viđenje kraja je da Regina nije upucana u tom momentu. Mislim da nam simbolički pokazuju kakva će biti Reginina karijera predsjednice: biće uvijek na nišanu i sa glavom u torbi. I da, vjerovatno će kad tad biti ubijena, jer likovi kao što je El Chulo ne odustaju tek tako. Jeste obećao Alosu da će se brzo vratiti, ali ipak ne vjerujem da je Regina odmah ubijena. Svakako nije realno da neko kao Regina uopšte opstane na toj poziciji pogotovo što, nakon Gerardove smrti, pored Daniele koja i nije neki faktor, uopšte nema podršku ni ljude koji će stati uz nju i iza nje.

Ovakav kraj je ostavio otvorenu mogućnost za drugu sezonu, mada nisam sigurna da li bih to voljela.

Sve u svemu... Trebalo je malo vremena da mi sjednu i priča i likovi. Mislim da sam se tek negdje od 17.,18. epizode zagrijala za priču, a do tada sam htjela dva puta odustati, prvi put nakon 4 epizode. Ono što me je držalo od starta jeste Cecilijina priča, ona me jeste kupila od početka. Kasnije je bilo nekih nepotrebnih elemenata, kao što je lik najklasičnije moguće nagativke, pa onda tinejdžerska priča Ximene i Emiliana. Ali kontam da nije baš sve moglo biti oko glavne priče. Što se glavne priče tiče (Reginine kandidature) najveći problem mi je što je ona previše telenivela ličnost za takvu poziciju. S druge strane, dragulji ove serije su Cecilia, Alonso i Mario, kako sami likovi tako i glumci koji ih tumače. Da nije njih troje serija bi izgubila 90 % kvaliteta. Ne pamtim bolji trio negativaca.  La candidata - Page 7 1888333516 S druge strane, ne pamtim glavni par koji mi je bio ovoliko mlak i nebitan. Eto poređenja radi, takvi su mi Paulina i Carlos u novoj Usurpadori. Po meni su 'ladno mogli bez te ljubavne priče, slobodno su mogli staviti da su samo prijatelji.

Još jednom Susy, Navarro i Barreto La candidata - Page 7 664804837

Kad sam kod Barreta tek sam skoro skontala da je on glumio Macaria u LQLVMR, nekog običnog radnika-prijatelja od Alejandra koji je na kraju usvojio dijete. Baš nevjerovatno koliko različito glumi svaki lik.

PS Miloše, je li ti Reginin kraj bio inspiracija za Celeste Falcon?  La candidata - Page 7 610785387


____________
La candidata - Page 7 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Thu Dec 19, 2019 9:16 pm
Haha, Ana, od 6 -7 serija koliko smo komentarisale u zadnjih godinu dana, ovo je bio prvi put da iskucamo post u isto vrijeme. Laughing Laughing Laughing

Moram da krenem od krucijalnog podatka - Chulo je ipak živ, ispade da je uz Escalanteovu pomoć iscenirao svoju smrt  Shocked  Ali kako? Kako se ona eksplozija mogla lažirati? Suspect  Jesam li možda propustila taj deo? Ako jesam, molim vas objasnite mi.

Ne znam, ni meni nije jasno. Izgleda da nisam pazila na času, kao ni onda kada su Gerardo i Hernan saznali za Alminu smrt.

i on je jedini prihvatio da je kao političar samo marioneta istinski krupnih riba poput velikih korporacija, banaka i čitave mreže vlastodržaca koji vuku konce iz senke.

Upravo tako, dok je Regina nesvjesna toga što je neoprostivo. Možda i nije toliko nesvjesna koliko je smatrala da se može protiv toga.

Nego, još jedan Alonsov briljantan momenat je njegov monolog pred Omarom, kojeg isključuje sa aparata. Bukvalno sam se naježila na tu scenu.

I ja isto.  I momenat kad Omar pred smrt pomjeri ruku...


I mala digresija, izrazito me nervira upotreba slow motion-a. Kvari mi utisak u bilo kojoj sceni.

A meni se baš sviđa. Pojačava se neizvjesnost i dramatičnost. Very Happy

Nije da nije zaslužio

Ono što sam mu u početku poželjela (da ga maltretiraju u zatvoru) je još i sitnica naspram ovoga. Baš me neka jeza prošla kad sam ga vidjela u tom izdanju. E da, i Noemi koja mu maltene trijumfalno saopštava da je biljka... Evil or Very Mad  Odjednom je postala hrabra.

Začaran krug je u pitanju.

Bukvalno sam to pomislila dok sam pisala o toj sceni, samo ne dopisah to na kraju. Pobjegla mi misao.  Laughing

Samo da pitam gde je ona tačno bila tada? Jel to stan, bolnica, rehab centar ili šta?

Pa bila je u spavaćici, i Noemi je nešto rekla da će joj sada neko dati sedativ. Ne liči mi ono na stan. Ili je psihijatrijska bolnica, ili specijalizovana klinika za odvikavanje. Btw, zaista su mogli dati još prostora Ceciliji u finalu. Da ne pominjem što nismo vidjeli ničiju reakciju na njenu smrt.

Ma većina likova je ispunilo svoju svrhu kako treba.

Jesu manje-više, ali bez ovo troje nabrojanih bukvalno ne mogu zamisliti da bi ova serija bila zanimljiva. Very Happy

Sada prelazim na Corazon que miente gdje ću ponovo gledati Emiliana, nadam se u simpatičnijem izdanju. Laughing

____________
La candidata - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Fri Dec 20, 2019 12:38 am
od 6 -7 serija koliko smo komentarisale u zadnjih godinu dana, ovo je bio prvi put da iskucamo post u isto vrijeme

Moralo je i to jednom da se desi La candidata - Page 7 2078043430

Zašto mi je pri ovome compadre odmah pao na pamet Porras? Mora da je izgovarao to negdje.

U ERDA kao Ricky Montana sigurno  La candidata - Page 7 1543461474

Ne znam, za nekog ko se bori za prava žena, za zlostavljane žene, malo je pokazala osjećaja za ono što je prošla njena sestra. Bila je maltene ravnodušna

Bojim se da je Silvijina mlaka gluma doprinela tome. Ne znam da li je zamišljeno da Regina pokaže ovoliku dozu indiferentnosti prema Cecilijinoj situaciji ili se Silvia nije dovoljno potrudila  La candidata - Page 7 2729517241

A ja Ceciliju ne mogu da posmatram kao negativku uopšte. Npr. Rebeca i Nora iz ECDLP su bile kompleksne negativke i mogla sam da ih svrstam u negativke. Kompleksne da, ali i dalje villane.

Međutim, Ceciliju ne uspevam, ne doživljavam je tako. Isuviše je iznijansiran lik, obojen širokim spektrom boja. Pokazivala je emocije i reakcije karakteristične za stvarne ljude, a ne fiktivne likove. Originalna je u svakom pogledu.

Mislim, svakako je umirao, zar smiju ljekari to da požure?

U nekim zemljama da, Meksiko je verovatno jedna od njih.

Imam osjećaj da će Ximena proći kao i Regina u braku.

Ma neće, Emi je rešio da ne bude kao otac i deda tj. dedE, pošto mu je na obe strane genetika veličanstvena  La candidata - Page 7 2078043430

Nego što bi sa cijelom pričom oko Almine smrti? Niko nije dirao Emiliana zbog toga, niti je javnost čula za to.

Zaboravilo se izgleda  La candidata - Page 7 2729517241

Nego zar ne bi trebao biti u nekom kao kućnom pritvoru, kako to da može napuštati kuću? Nije da  to što je kvadriplegičar može da ga oslobodi zakonske kazne. Ili može?

Ne može zbog toga biti oslobođen kazne. Pretpostavljam da mu jeste izrečen modalitet kazne zatvora, koju će služiti u kućnim uslovima. Ali pošto je kvadriplegičar, moguće je da su bili fleksibilniji i dozvolili mu da napušta kuću prema unapred određenim uslovima.

Uz taj rasplet mi ne ide momenat u kojem naređuje atentat na Emiliana, jer bi  išao na emocije naroda koji bi glasao za ženu koja je izgubila sina...

Ne znam, ja sam prvo skontala da je Escalante promenio kurs igre nakon što su ga Gerardo i ostali razotkrili kao mafijaša i da je onda povukao podršku Regini i dao je Alonsu.

Ali opet, to ne ide uz onaj sastanak što su imali on, Alonso i Chulo već na kraju 60. epizode. Konfuzno mi je sve to oko Escalantea. Jedino mi je jasno da se zaljubio  Rolling Eyes

Za Chula tek ne kapiram. Čovek je ušao u auto sa par svojih ljudi i auto je eksplodirao. Kako se tako nešto lažira?  La candidata - Page 7 245301646 Da nije bio lažni eksploziv?

Kad sam kod Barreta tek sam skoro skontala da je on glumio Macaria u LQLVMR

Whaaat? Barreto je Macario? affraid Vidi stvarno Shocked

Možda i nije toliko nesvjesna koliko je smatrala da se može protiv toga.

Upravo tako. I ne samo ona, nego i Gerardo, pa i negativci poput Maria, Omara, Escalantea...Svi oni su imali vrlo neobjektivan pogled na granice sopstvene moći. Mislili su da drže sve konce u rukama i da su glavni. Jedino je Alonso stajao čvrsto na zemlji.

____________
La candidata - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Sun Dec 22, 2019 3:07 pm
A ja Ceciliju ne mogu da posmatram kao negativku uopšte.

Pa ni ja. I baš mi bude čudno kad pišem o njoj  i dodam negativka. Čak je ni u latino leksikonu nisam uvrstila ni u pozitivne ni u negativne već najoroginalnije likove što zaista i jeste. Najnetipičniji lik za sapunice, odlično su je zamislili.

Ma neće, Emi je rešio da ne bude kao otac i deda tj. dedE, pošto mu je na obe strane genetika veličanstvena  

Taj dio mi je slabo uvjerljiv. Ok, nije Emiliano sad neki nagativac, ali tokom većeg dijela serije je bio krelac, i više je naginjao ka ocu, i sad je na kraju odjednom porodični čovjek. Neutral  Mada, ako se Escalante mogao zaljubiti... Rolling Eyes

Meni na kraju oko Escalanteovih ciljeva i planova ništa nije jasno. Ako je promjenio mišljenje nakon što je provaljen, onda i dalje ne kontam što je tačno htio od Regine. A ako svo vrijeme nije htio nju za predsjednicu onda ispade da je htio Alonsa? confused


Za Chula tek ne kapiram. Čovek je ušao u auto sa par svojih ljudi i auto je eksplodirao. Kako se tako nešto lažira?  Da nije bio lažni eksploziv?

Ne znam. La candidata - Page 7 245301646 Najvjerovatnije ću negdje reprizirati zadnjih nekoliko epizoda da utvrdim gradivo. La candidata - Page 7 1543461474

____________
La candidata - Page 7 Granho16
Sponsored content

La candidata - Page 7 Empty Re: La candidata

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum