Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Wed May 04, 2022 9:26 pm
Ne vjerujem da je ovo slučajnost. Nije nemoguće, ali bila bi baš velika slučajnost.

Da, samo nikako ne mogu da skontam šta bi to moglo da znači. Mislim, plašila se da sama otputuje na dobro poznatu teritoriju, gde je putovala x puta, što implicira da se plašila nekoga ili nečega tamo.

Ipak, odlučuje da ode, kao da mora, kao da joj je to bila obaveza. Pitam se zašto? Ne mogu ni sa čim da povežem, nemam nikakvu ideju u čemu je mogla biti fora  Question

Ili se radilo o ozbiljnom zataškavanju

E da, kruži i ta teorija. Fazon, ubistvo je izvršio sada već penzionisani lokalni šef policije, koji je bio poznat po nasilničkom ponašanju, tako da su zataškali njegov zločin. Ali ni to ničim nije utvrđeno. Spekulacije k'o spekulacije.

Mislim da je ipak ona bila meta ubice. Način na koji je ubijena ide u prilog tome da je ubica gajio neka osjećanja prema njoj (mržnja, patološka ljubav...)

U pravu si, apsolutno. Toliko divljaštvo ukazuje na neki vid bliskosti između žrtve i ubice. Ne nužno fizičke, a kamoli obostrane i zdrave, ali Sophie za svog ubicu nije bila random, slučajna žrtva.

Nije mi jasno koji bi motiv Ian imao da je ubije.

Kod ovog slučaja mi je vrlo zanimljiva jedna stvar, a to je da se o motivu najmanje priča. Nešto što bi trebalo da bude među glavnim pitanjima se zanemaruje i retko raspravlja. Niko da se zapita zašto bi Ian ili bilo ko ubio Sophie.

A uglavnom se polazi od Ianove istorije sa porodičnim nasiljem, od toga da je krvnički pretukao svoju partnerku Jules koja je završila u bolnici, plus to što je agresivni alkoholičar...Teoretiše se da je pokušavao da smuva Sophie, ona ga odbila i on je ubio.

Žao mi je njenog sina. Tolike godine bola, frustracije, neznanja i nepravde

I meni ga je žao. Bio je jako blizak sa majkom, a onda ju je izgubio u sred tinejdžerskog perioda na tako brutalan i jeziv način. Povrh svega je lišen odgovora i istine na koje ima pravo.

____________
Stvarnoživotne misterije - Page 3 GeMuxua
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Tue May 17, 2022 2:27 pm
cheers Stvarnoživotne misterije - Page 3 2315767614 Stvarnoživotne misterije - Page 3 664804837 Stvarnoživotne misterije - Page 3 2355236270  Bravo za temu,ja obožavam misterije;misteriozne nestanke,ubojstva...A u vezi s tim,postoji odlićna emisija "Neriješeni misteriji" koja baš govori o takvim slućajevima,prikazivala se na CBS realitiyu i redovno sam ju gledala i obožavala sam ju gledati.A mislim da će najveći svjetski misterij zauvijek ostati serijski ubojica "Zodijak" o kojem i dan danas,nakon gotovo 50 godina još uvijek kruže svakakve priće i teorije
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Wed May 18, 2022 6:28 pm
Nisam čula za njega, Mariana, moraću to istražiti Very Happy

____________
Stvarnoživotne misterije - Page 3 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Wed May 18, 2022 7:15 pm
Kristina,o serijskom ubojici Zodijaku (identitet mu je misterij,nitko ne zna tko je on) koji je ubijao 60 i 70-ih godina prošlog stoljeća ćak je snimljen i film "Zodijak",možeš ga slobodno pogledati Wink
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Fri May 20, 2022 1:28 pm
O da, Zodiac je jedan od najpopularnijih serijskih ubica ikada. Interesantan slučaj i interesantna hronologija događaja, sa sve komunikacijom koju je ubica ostvarivao sa novinskim kućama tj. šifrovana pisma koja je slao novinskim redakcijama i koja su masovno i revnosno tumačena i analizirana.

A i film Zodiac (2007) je dobar, slažem se. Po mišljenju mnogih je razvučen i fali mu dinamike, ali meni se svideo. Više je psihološka drama nego triler, a glumačka ekipa je top notch.

____________
Stvarnoživotne misterije - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Tue Aug 09, 2022 8:37 am


Ana, ne znam jesi li naišla na ovo. Ja ću tek pogledati, zanima me da li je zbilja nešto iskrslo ili samo privlače pažnju.

____________
Stvarnoživotne misterije - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Wed Aug 10, 2022 2:29 pm
Maločas odgledah. Ne znam, meni ovo ne deluje obećavajuće, nažalost.

Ok, pojasnili su kako funkcioniše ta nova DNK tehnologija i zašto je naprednija u poređenju sa tradicionalnim metodama, a CeCe Moore (žena koja se time bavi) je odlučna u nameri da reši slučaj.

Jedini problem je što policija iz Bouldera odbija da preda DNK materijal nađen na odeći JonBenet. Dakle, oni koče tu mogućnost, premda je John Ramsey spreman da se za to izbori legalnim putem tj. da policija dobije nalog da preda prikupljene DNK uzorke radi testiranja i analiziranja.

Opet ok. Jasna mi je i ta perspektiva. Situacija se može i tako posmatrati (očajni otac je spreman da ide koliko god daleko da treba ne bi li otkrio ćerkinog ubicu, CeCe Moore je žena željna pravde i istine, a policajci iz Bouldera su goFna koja čuvaju krucijalni dokaz kod sebe zato što štite nekoga ili zato što ih je blam sopstvene nekompetentnosti). Legitimno skroz.

Međutim, moram se osvrnuti i na drugu stranu. John Ramsey se u ovom mini-dokumentarcu potrudio da napljuje bouldersku policiju do srži, kao i medije. Dobro, za medije razumem. Krvožedni su i beskrupulozni i rođenu majku bi prodali zarad senzacionalizma.

A istina je i da je policija u Boulderu bila neiskusna i nespremna za hendlovanje istrage nečega tako krupnog i složenog kao što je misteriozno ubistvo devojčice u sopstvenom domu. Takođe je istina da su pravili greške u koracima i traljavo obavljali svoja zaduženja.

Ali, ali, ali...Ni njima nije bilo lako, jer je crime scene bila toliko kontaminirana, tragovi uništeni, toliko je ljudi prodefilovalo tom kućom pre dolaska policije, mnogi su hodali gde nije trebalo da se hoda i dirali šta nije trebalo da se dira...

Pa i sam John je dirao, pomerao, premeštao devojčicino telo, motao se u crime scene prostoru...I kako onda očekivati ikakve konkretne rezultate od tog nameravanog DNK testiranja kad je napravljen čitav cirkus od nalaženja JonBenetinog tela?

Drugo, John se požalio da je ekipa iz boulderske policije požurila sa optužbama na njegov račun i račun sad već pokojne Patsy, a zaboravio je da naglasi zbog čega su njih dvoje bili osumnjičeni, zaboravio je da podseti javnost i na određene dilove sa tužiocem, zaboravio je da kaže da su on i Patsy istoj toj policiji značajno otežali posao, usporavali i sabotirali tok istrage odbijanjem da pruže svoj doprinos i budu od pomoći.

* Interesantno je da John nijednom nije spomenuo Burkea. Bukvalno nijednom. Wow.

** Učešće Paule Woodward u ovome...Ta osoba je u više navrata širila dezinformacije u korist Ramseyevih, tako da se na njene reči ja ne bih oslonila.

*** Pokojni inspektor Lou Smit koji je jedini verovao u nevinost Ramseyevih i jedini koji je dobio pohvale od Johna za objektivnost & nepristrasnost...On je u Ramseyevima video dobru, belu, dobrostojeću hrišćansku porodicu i molio se zajedno sa njima i neznamnijaštaveć i smatrao je da ljudi tog statusa/pripadnici tog socijalnog kruga nisu u stanju da počine ovakav zločin.

Naravno, logično je zapitati se zašto policija u Boulderu nije zainteresovana za saradnju sa CeCe Moore i sa kompanijom u kojoj ona radi, a koja je prethodnih godina aktivno i pritom uspešno sarađivala sa istražnim organima.

Bojim se da je ovde upleteno više faktora, da postoje neki sukobi interesa i da se svako plaši za sebe i nastoji da se opere od odgovornosti, kakva god i kolika god ta odgovornost bila.

Mislim da će se ubica otkriti kada i ako prizna zločin, a ja i dalje naginjem ka tome da ju je ubio neko sa kim je živela pod istim krovom. I mislim da John Ramsey insistira na DNK materijalu kao konačnoj soluciji zato što zna da se tim putem ništa neće otkriti. Volela bih da grešim Neutral

____________
Stvarnoživotne misterije - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Fri Dec 23, 2022 10:53 am
Još od kad je izašao film Titanik sam se interesovala za taj događaj, ljude i sve što ima veze s njim. I uvijek me je boljela nepravda prema trećoj klasi kojoj nisu ni dali šansu da se proba spasiti, a krenuli su na taj put radi boljeg života preko.

Neupitno je to da je ljudski faktor uticao da se desi ta nesreća, ono što svi znamo, brod se kretao prebrzo da bi izbjegao udarac i sve ostalo. Ali javljaju se još dvije teorije o uzorku nesreće. Ne znam da li imaju smisla, druga mi je posebno jeziva tako da se nadam da se radi o bujnoj mašti.

Po prvoj teoriji, uzrok nesreće je požar koji je započeo i prije isplovljavanje broda, jedno 10ak dana. U tom slučaju je požar oslabio čelik i zato se zid trupa lako oštetio pri udaru. Navodno se za požar znalo, ali se zataškalo i brod je bio usidren na suprotnu stranu kako se ne bi vidjela vatra. Stvarnoživotne misterije - Page 3 245301646

Po drugoj teoriji, nije potonuo Titanik nego Olimpik, sestrinski broj iste kompanije. Razlike u brodovima su male, a navodno prema svjedočenjima preživjelih gdje se što nalazilo je neko "skontao" da se radi o Olimpiku. Uglavnom, radilo se o prevari sa osiguranjem. Planirano je da se brod potopi da bi dobili novac od osiguranja koji ne bi dobili u slučaju potapanja starog broda već samo za novi. I onda je navodno potopljen Olimpik, a Titanik je nastavio kasnije da plovi pod njegovim imenom. I navodno su planirali da se svi spase sa čamcima i da se ukrcaju na brodove koji plove u blizini. Ali plan se izjalovio. Ako je tako zašto nisu obezbjedili dovoljno čamaca? Ne znam, ova teorija mi je previše nategnuta. I ne želim vjerovati da je neko smislio nešto tako monstruozno. Lakše je misliti da se radilo o nemaru.

https://medium.com/s/story/the-titanic-was-on-fire-for-days-before-the-iceberg-hit-94fa26471dfa

Evo nekih argumenata koji su protiv ove druge teorije, uključujući onaj sa brojem čamaca.

https://blog.pia.org/2021/04/15/did-the-owners-of-the-rms-titanic-commit-insurance-fraud/

____________
Stvarnoživotne misterije - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Tue Jan 03, 2023 10:47 am
Za Titanik se nikada nisam nešto preterano interesovala, u smislu udubljivanja u problematiku. Znam samo ono osnovno i zvaničnu verziju događaja sam prihvatila kao istinitu. Čula sam za ovu drugu teoriju (o Olimpiku) i čitala nešto malo o tome, ali mi ne pije vodu (pored toga što bi takva ideja sama po sebi bila strašna i neljudska).

Opet, u istoriji čovečanstva su se donosile strašne i neljudske odluke radi postizanja različitih ciljeva, tako da u načelu ovakva jedna "igrica" ne bi bila izolovan slučaj.

Ipak, nadam se da je zvanična verzija istinita i da iza tragedije sa Titanikom nisu stajale prljave namere.

____________
Stvarnoživotne misterije - Page 3 GeMuxua
Sponsored content

Stvarnoživotne misterije - Page 3 Empty Re: Stvarnoživotne misterije

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum