Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Thu Sep 09, 2021 12:52 am
La desalmada - Page 12 40ac4312
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Thu Sep 09, 2021 12:55 am
47. epizoda

Octavio oterao Carmela zbog šačice semena za cveće. Da ne veruješ! No drago mi je zbog toga. Kada bi se barem Carmelo sada okrenuo protiv gazde. Sumnjam da ćemo to još dočekati, ali sam sigurna da će mu on na kraju presuditi istinom kojoj je svedočio. Octavio se okoristio Carmelovom gestom za Leticiu i prodao joj priču da on stoji iza svega. Kako je ona samo lakoverna, brzo mu je zaboravila i ljubavnicu i odnos prema sinu. Volela bi da gledamo njenu promenu, a ne da se ona dogodi na samom kraju. A to koliko je Octavio bolesan mogli smo danas videti u jednoj njegovoj rečenici kada je German izašao nakon što mu se požalio na odnos sa Juliom. Kaže: To mu se dogodilo jer mi je oteo Juliu, a isto ćeš i ti (Rafa) proći ako nastaviš s Fernandom. On je u stanju uništiti vlastitog sina zbog svojih ličnih interesa. Čak mi se čini da je veći problem njegova žudnja za Fernandom, nego bojazan da bi mogla ispričati istinu. Totalni bolesnik!

Kako je lep odnos Rigoberta i Angele. Ona je konačno priznala da je zaljubljena. Nadam se da će doći dan kada će progledati, iako će mu trebati još mnogo vremena. Isabel ga godinama onako ponižava, a on i dalje ide za njom. Ne znam šta više treba da se dogodi da bi stavio tačku na taj odnos. Čini se da je Isabela počela sumnjati u svoju majku. Mislim da bi ona prva mogla otkriti da ljubuje s Octaviom. Čak se izlanula da je haljinu uzela u Boca del Río. No ona će o tome ćutati, ipak imaju iste interese. Pachita mi je bila čudna kada je spomenula unuku. Moguće da Mary i nije njena unuka, ko zna šta je u pitanju i u čemu joj je to Carmelo pomogao. Dogodio se susret Clare i Martine, haos nas tek očekuje.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Sun Sep 12, 2021 10:16 am
41. - 49.

Pretrnula sad kad je Fernanda "oteta" i kad joj je Octavio upao u sobu. pale Kakvo olakšanje kad sam vidjela da je to bio san onog bolesnika.

Iznenadilo me je tako brzo izmirenje i vjeridba Fernande i Rafaela. Baš su mi bili slatki u tim epizodama. I love you Jedino mi je bzv što je Fernandi glavni cilj da se tako približi Octaviju i uništi ga. Bzv mi je da tako koristi Rafaela zato što je on stvarno voli.

Juliu i Isabel nemam što komentarisati. Sve je rečeno.

Bila mi je lijepa scena sa Leticijom i Fernandom i nisam je očekivala. A ono što je možda bilo očekivano je to što Leticia onako brzo sve zaboravila i oprostila mužu. Rolling Eyes Stvarno poražavajuće.

Dopale su mi se scene spašavanja Clare iz javne kuće. Bravo za Cesara. La desalmada - Page 12 10899980 A istopila sam se u momentu kada ga je Juana prihvatila.  La desalmada - Page 12 2082497439 Ono što je poseban plus je to što je Juana saznala za njegovu priču nakon što ga je prihvatila i što je nisu "iskoristili" da joj udare na emocije i da ga prihvati na silu.

Inače, ja sam za Flor i Cesara shvatila da su zapravo rođaci, ali da su odrasli zajedno kao brat i sestra?

A ovo mi je promaklo

Pachita mi je bila čudna kada je spomenula unuku. Moguće da Mary i nije njena unuka, ko zna šta je u pitanju i u čemu joj je to Carmelo pomogao.

Valjda se isključim kad je Pachita u kadru zato što ne očekujem da se išta bitno može desiti. La desalmada - Page 12 2729517241

Rafel će izgleda postati novi Juanin partner i s obzirom da je pošao od kuće izgleda da se neće ostvariti Fernandin plan da se useli na El Primor. Osim ako se Octavio navodno ne pokaje i izmiri sa sinom ne bi li Fernandu imao u blizini. Taj "čovjek"je bolesniji nego što smo mislili! Rođenog sina bi uništio radi svoje žudnje.

Za Rigoberta polako, ali sigurno, gubim nadu. Već mi je pomalo dosadila njegova opčinjenost sa Isabel. A baš bih voljela da njegova priča sa Angelom dobije prostora i da se ne desi 3 epizode pred kraj. Dopadaju mi se ljubavne priče koje počnu sa spontanim prijateljstvom, ali me u ovom slučaju baš nervira njegovo slijepilo. Inače, slažem se da Vivanco dobro iznosi svoj lik.

Desio se dugoočekivan susret Clare i Martine. Već je počela da joj pravi probleme, a čak i ne zna da je bila prostitutka. Zanima me kako će David reagovati kad sazna!

Cirkus oko Luisovog nestanka mi je bio zabavan moram priznati. Tačno sam znala da mu nije ništa.  La desalmada - Page 12 3687740950

Pročitah negdje da će u epizodi od ponedjeljka Fernanda ispričati Rafaelu o Santiagu. Jedva čekam utorak!

____________
La desalmada - Page 12 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Sun Sep 12, 2021 5:42 pm
50. epizoda

Tačno sam znala da će se Julia izvući što je preturala po Leticijinim stvarima. Ali bar nije uspjela da uzme onu naušnicu.

Rafael se opet posvađao sa ocem koji mu je uzeo sve što mu je dao (kola, stoku...) Dopada mi se što je nepopustljiv i što mu je još rekao da će spakovati i svoj veš da mu i to vrati. La desalmada - Page 12 2078043430

Rigoberto i dalje služi Isabeli kao rame za plakanje. Ne mogu da shvatim kako sebi dozvoljava da sluša kako žena koju voli kuka jer je niko ne muva (niko s parama). Rolling Eyes

Cesar je otišao sa imanja da njegovi narušeni odnosi sa Rafaelom ne bi poremetili plan osvete.

Koja je fuksa ona Candela. Ona bi i sa tatom i sa sinom. Fuj.  La desalmada - Page 12 2853130181

____________
La desalmada - Page 12 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Tue Sep 14, 2021 7:47 pm
51. epizoda

Iznerviralo me je što se Rigoberto upetljao, da ne kažem u šta, da bi na brzinu zaradio novac zna se zbog čega i zbog koga. Strijepim da ne strada na kraju. La desalmada - Page 12 3323782742

Bravo za Leticiju koja se suprostavila mužu braneći sina i što ga podsjetila da je i on bio običan smrtnik prije ženidbe s njom. La desalmada - Page 12 664804837

Rafa i Fernanda su se zvanično vjerili, ali noć je završila njegovim sukobom sa Cesarom. Cesar je počeo raditi kod Miriam i Luisa. Iskreno, baš bi bombastičan bar bili on i Miriam. bom Ali ne vjerujem da će nešto biti od toga. Miriam će ostati sa Luisom,  a Cesar će na kraju ili umrijeti ili otići.

Martina se raspituje o Clari i očigledno će saznati za njenu prošlost.  La desalmada - Page 12 245301646 Nešto malo se sukobi sa Octaviom,  ali se generalno njen lik svodi na zlu svekrvu. Šteta.

Pierro i Mary su dosadni, ali ne uzimaju mnogo vremena. Bar nije bilo Pachite u ovoj epizodi.


Do kraja serije ima još 30-35 epizoda. Baš me zanima što će još izdešavati. E da, još ne saznah ko je Jose. La desalmada - Page 12 2078043430

____________
La desalmada - Page 12 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Thu Sep 16, 2021 3:17 am
48. - 50. epizode

Prošle nedelje se dosta tapkalo u mestu s radnjom, nije se baš mnogo toga desilo osim što je Octavio oterao Rafu iz kuće. U celoj priči Rafael je najčistiji i najiskreniji. Ova dvostruka igra Fernande mi se baš ne dopada. U redu je što su se zbližili i što ne može zaboraviti na osvetu, ali je ružno što ga koristi i navodi ga da se pomiri s ocem samo kako bi ona bila bliže ostvarivanju svog cilja. Svidela mi se Rafina rekacija kada ga je Octavio još jednom ponizio nakon što je došao po stoku. Imao je petlju otići pred Fernandu i reći joj da je potpuno bez ičega. Čovek koji može imati sve, a odriče se svega zbog ljubavi. Kad pomislim na Isabel, mogu samo zaključiti da je ona potpuna suprotnost Rafaelu.

Nije mi bilo žao videti Isabel u onom stanju nakon što se napila, nemam osećaj željenja prema njoj. U celoj seriji do sada smo je gledali samo kako se prenemaže, gleda kako da se dobro uda, izležava se i kuka. Sada kada joj stvari nisu išle po planu, ona je u depresiji. Ali zato Rigoberta ni dalje ne prihvata. Da joj on išta znači kako ponekad zna reći, barem bi sa njim sanjala i maštala. Njoj samo prija hemija sa njim i njegova pažnja i to je sve. Ona njega nikad nije i ne bi mogla videti pored sebe. Šteta što on to ne shvata. Nažalost sada će se uvaliti u ozbiljne probleme da bi došao do novca zbog nje. Na kraju će možda imati novac, ali se nadam da će mu ona presesti.

Divna scena Leticie i Fernande. Leticia je toliko draga, ima divan lik, šteta što je ograničena u odnosu prema Octaviu. Ne razumem kako mu je tako lako mogla preći preko prevare. Još ona sva sretna govori Juliji kako se pomirila sa mužem i kako joj je bilo lepo. Kao da se on potrudio oko nje. Isto tako mi nije jasno što mu dopušta da on o svemu odlučuje, pa i po pitanju njihovog sina. Ona ima mnogo veća prava da odluči ko sme ostati ili ne u toj kući koja je pre svega njena. Dopustila je Juliji i Isabeli da usele u njeno i žive na njihov račun, a sina je pustila da se sam snalazi. Zaljubljene žene su nekad prave slepice koje nesvesno rade i na štetu sopstvene dece. Ona je definitivno pravi primer.

Bilo mi je žao kada je Cesar odlučio otići. Nekako sam slaba na njega i njegovu priču. Deluje tako usamljeno i neshvaćeno. Jadan je pronašao podršku u Fernandi, ali sada oseća da je višak i odlazi. Još ga ta osveta drži na životu. Pitam se jel zamišlja uopšte život posle toga. Volela bi videti sretan završetak za njega, da neko novi uđe u njegov život i ispuni tu prazninu. Kada se pojavio, baš je bio pravo osveženje. Očekivala sam malo više, nadam se da se neće povući i da će imati značajnog udela u priči.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Thu Sep 16, 2021 3:31 am
La desalmada - Page 12 Mm11

Rafael: Čekaj.. Želiš živeti sa mnom ili na imanju mog oca?

La desalmada - Page 12 Mmm10
La desalmada - Page 12 M11

Rafael: Iako mi svi daju hiljade razloga da te se odreknem, udaljiću se jedino ako me ti prestaneš voleti.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Thu Sep 16, 2021 7:14 pm
52. i 53. epizoda

Carmelo se vratio da radi za Octavia, a od otpremnine koju je dobio nakon otkaza je kupio zemljište Rigobertu. Sreća po njega pa je Octavio mekog srca pa mu nije tražio taj novac nazad.  La desalmada - Page 12 2078043430  Inače, baš mi je bila lijepa scena sa Carmelom i Rigom na tom zemljištu. I love you

A što Rigo treba doživjeti od Isabele pa da dođe k sebi nije mi jasno.

Pripreme za vjenčanje su u punom jeku,  a brine me što Julia i Isabela žele da dođu. Rafa je saznao da je Fernanda udovica, ali ništa više od toga. A baš sam čekala tu scenu!

Nadam se da će se brzo nešto početi dešavati sa tom osvetom jer sada stvari malo stagniraju.

Leticia se i dalje suprotstavlja mužu braneći Rafaela. Bar u tome ima čvrstine!

Clara je raskinila sa Davidom iz straha od svoje prošlosti. Rolling Eyes

Mary ne zna za muške polne organe? Mislila sam da njen lik i priča ne mogu biti debilniji.

____________
La desalmada - Page 12 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Thu Sep 16, 2021 11:44 pm
Mary ne zna za muške polne organe?

WTF?! confused

Čitam vaše komentare, pratim vaše utiske i zanima me koliko Fernandin lik odgovara nazivu serije - la desalmada i da li se serija (po vašem mišljenju) dovoljno posvećuje tome (Fernandinim traumama, njenom bolu, negativnim osećanjima)?

Koliko sam uspela da zaključim, ona nije od onih junakinja koje odustanu od osvete čim se zaljube i drži se te ideje/tog obećanja, što je osvežavajuće, ali mi se čini da je žeđ za osvetom nije "progutala" i poremetila kao osobu u onoj meri u kojoj je po sinopsisu i trejleru delovalo da hoće.

Da li u ovom stadijumu možete da predvidite kraj serije u tom smislu? Da li mislite da bi se moglo skrenuti sa puta ustaljenog, klasičnog, pojednostavljenog raspleta tipičnog za telenovele (protagonisti ostaju zajedno, srećan kraj, negativci kažnjeni tako da se ne zadire u moralnost protagonista)?

____________
La desalmada - Page 12 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Fri Sep 17, 2021 3:52 am
La desalmada - Page 12 5ba68811

Fernanda i Cesar nakon potrage za nestalim Luisom
Sponsored content

La desalmada - Page 12 Empty Re: La desalmada

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum