Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Fri Sep 17, 2021 3:52 am
La desalmada - Page 13 X17
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Fri Sep 17, 2021 3:54 am
50. - 53. epizode

Još uvek se ne dešavaju velike stvari, no moram reći da mi je i pored toga serija zanimljiva. Sve je spremno za venčanje. Imaćemo više gostiju nego što smo očekivali. Leticia je konačno pokazala stav prema Octaviu, radujem se što ne krije svoju punu podršku Rafaelu i Fernandi. Lep gest kada je poslala prsten za Fernandu i Fernandin što joj uzvratila pozivom na venčanje. Ona odjednom ima previše razumevanja za sve, pa i za Isabelu. To joj nije bilo potrebno. Kako je samo Isabel kvarna. Donela im je poklone sa njenog propalog venčanja s Rafom i to sve s osmehom. Ne razumem što je to prihvatio.

Rigoberto došao do novca. Sada mu se osladilo, no bojim se da bi mu se sledeći put moglo obiti o glavu. Scene njega i Isabel su mi postale negledljive. On joj priredi onakvo iznenađenje, kupi skupoceni sat, a ona ga pita gde ga je ukrao. Spiskao je pare da joj ugodi, a ona naručila puževe i još hoće da ga uči kako se ponaša u visokom društvu i kako se jedu puževi, sve za njegove pare. Za svoje ne bi mogla ni autobusku kartu uzeti do lokacije na koju je odveo. Strašno mi je gledati devojku koja ne radi ništa, već čeka i zahteva da bude uzdržavana i to na visokoj nozi. Zaista je previše iritantna. Rigo dobio od oca tener za sopstveni ranč. Vrlo dirljiva scena njih dvojice. On ima svoje snove i sigurna sam da će ih ostvariti. Možda mu jednog dana krene i bude imao više nego što je zamislio, ali daleko od Isabele, nadam se.

Rafa je otkrio da je Fernanda udovica i pokazao razumevanje čak i za to što mu je prećutala. Za sada se još sve stavlja pod tepih, ali sam sigurna da će vrlo brzo bomba eksplodirati i da će većina toga izaći na videlo. Odmah nakon venčanja nas čekaju konkretnije stvari. Ako je suditi po najavi gde Octavio govori kako je Fernanda bila njegova, čekaju nas zanimljive epizode.

Ana, raduje me što nas pratiš. Hvala ti na pitanjima, sutra ću napisati svoje viđenje stvari.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Fri Sep 17, 2021 3:56 am
La desalmada - Page 13 Zz28
La desalmada - Page 13 Zzz32

Rafael: Siguran sam da sam nešto dobro učinio u svom životu kada mi je Bog dopustio da budem sa tobom..
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Fri Sep 17, 2021 4:08 am
La desalmada - Page 13 21055910

Miriam: Moj sin razmišlja glavom, a ne "con amigito del bajo"..
Mary: Kojim prijateljem? Poznajem ga? Želim ga upoznati gospođo..
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Sun Sep 19, 2021 6:43 pm
54. i 55. epizoda

Konačno se desilo famozno vjenčanje. Prošlo je bez skandala i sličnog iako se pojavila i Isabela. Moram prokomentarisati da je Fernandina vjenčanica bila očajna. La desalmada - Page 13 1543461474

Dok je trajalo vjenčanje Octavio i Julia su se ludo zabavili u Leticijom krevetom. Kad je obavio posao, ode čovjek u kupatilo, a Juliji naredi da namjesti krevet da Leticia ne bi nešto posumnjala.  La desalmada - Page 13 3857569612

Zanimljive su večernje scene nakon vjenčanja. Kiša, nevrijeme, flešbekovi i Octavio koji se pojavio sa Carmelom. Pozvao ih je da žive na El Primor i to će se izgleda i desiti. To je Fernanda i htjela. Sad bi trebalo da postane zanimljivije.

Po najavama za sljedeću epizodu je Isabela izgleda trudna. Iskreno se nadam da nećemo imati već toliko puta viđenu situaciju sa podmetanjem tuđe bebe glavnom liku.  Rolling Eyes

Clara i David se ekspresno izmiriše. Pachita standardno debilna. Trenutno je tapkanje u mjestu sa sporednim pričama.


koliko Fernandin lik odgovara nazivu serije - la desalmada i da li se serija (po vašem mišljenju) dovoljno posvećuje tome (Fernandinim traumama, njenom bolu, negativnim osećanjima)?

La Desalmada je nadimak koji joj je Rafael dao i prije nego što su počeli vezu upravo zbog tog bezdušnog ponašanja prema njemu (što nije bilo usmjereno na njega kao njega već generalno prema muškom rodu). Kasnije ju je Isabela nazvala "descaradom" na što je Fernanda objasnila da ona nije descarada nego desalmada. La desalmada - Page 13 2078043430

Rekla bih da je jeste opravdala taj naziv, ali da je to moglo možda da bude i još bolje koliko god da na seriju nemam većih zamjerki (sem na debilnu služavku i njenu babu).

Fernandinoj traumi silovanja nije posvećeno dovoljno pažnje. Jeste odbijala fizički dodir sa Rafaelom zbog loših sjećanja i on je i posumnjao da je imala seks.traumu. Ali vrlo brzo su završili u krevetu i nije pokazala neko oklijevanje . I više nije bilo scena gdje se prisjećala traume i slično. Samo tih privih 20ak epizoda prije prvog seksa sa Rafaeolom.

Njenom bolu zbog gubitka muža i griži savjesti zato što je opet nekog zavoljela je posvećena solidna pažnja. Baš je bila dobra scena na Santiagovom groblju upravo nakon što je prvi put bila sa Rafaelom.

Očekivala sam da će biti još više autodestruktivna i da će to biti još naglašenije. Ali ipak ne mogu to pretjerano zamjeriti. Moguće je da bi se u tom slučaju prešla neka granica i da bi sve onda postalo iskarikirano i usiljeno. Ovako Fernanda balansira između loših osjećanja i normalnog funkcionisanja u svakodnevnici i vođenju imanja.

Koliko sam uspela da zaključim, ona nije od onih junakinja koje odustanu od osvete čim se zaljube i drži se te ideje/tog obećanja, što je osvežavajuće, ali mi se čini da je žeđ za osvetom nije "progutala" i poremetila kao osobu u onoj meri u kojoj je po sinopsisu i trejleru delovalo da hoće.

Ne da ne odustaje nego još i koristi Rafaela kojeg iskreno voli i kojemu ništa od svega nije povjerila da bi došla na imanje njegovog oca i tako sprovela osvetu. Dakle glavni motiv pomirenja s Rafaelom i udaje nije bila ljubav već osveta za koju hoće da iskoristi Rafaela koji je nedužan. Pri tome se udružila sa likom Cesara i on zna zašto se udala što opet nije fer prema Rafaelu. Ne samo da mu krije stvari već i postoje ljudi znaju za šta ga koristi.

Od početka do kraja joj se osveta glavni motiv i spremna je i da izgubi Rafaela da bi to postigla. A i samim tim da ga i povrijedi što je čini desalmadom, zaista.

E sad, prava osveta još nije počela iako jeste imala poslovnih poteza koji su trebali da naškode Octaviu. Sada kada se doseli na njegovo imanje očekujem da krene zabava.


Da li u ovom stadijumu možete da predvidite kraj serije u tom smislu? Da li mislite da bi se moglo skrenuti sa puta ustaljenog, klasičnog, pojednostavljenog raspleta tipičnog za telenovele (protagonisti ostaju zajedno, srećan kraj, negativci kažnjeni tako da se ne zadire u moralnost protagonista)?

Nemam blagu predstavu kako bi serija mogla završiti. Moguće je da bude klasika, ali to mislim samo zbog toga što je to ipak Televisa, a seriju ne radi Giselle.

Sretan kraj protagonista bi bio nerealan. Ne znam kako bi Rafael mogao preći preko toga što mi je Fernanda sakrila i preko njenih motiva za udaju i preko toga što ga je upucala.

Ja bih voljela da se Fernanda osveti i da ostane sama na kraju. Nije lik kojeg vidim u klasičnom, ljubavnom happy endu.

____________
La desalmada - Page 13 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Mon Sep 20, 2021 12:38 am
54. i 55. epizoda

Dobili smo lepo i skromno venčanje. Sve je izgledalo simpatično dok nisam ugledala onu treš venčanicu. Venčanica je doslovno ukrala šou i pretvorila ga u kič. Teška katastrofa! Seosko venčanje devojke sa ranča u goloj haljini za starlete. Jezivo. Nisam mogla da se koncentrišem na radnju od onog vizualnog užasa. Izbor venčanice se ničim nije uklapao u priču, ambijent i lik koji je nosi. Umesto da je imala neku romantičnu ležerniju haljinu sa cvetom u kosi, ona izabere ovo. Potpuno mi je pokvarila doživljaj. Još da je samo haljina u pitanju, nego venčanica koja se pretpostavlja da treba predstavljati čednost. Ova je bila sve, samo ne čedna. Čak je i Isabela imala lepšu.

Jedino vredno pomena sa tog venčanja je divan Rafin govor i reči upućene Fernandi. On je i rečima i delima dokazao da je voli. Šteta što njoj misli nisu samo sa njim. Nakon dolaska Octavia na njeno imanje, ona je odma videla šansu za ostvarenje svojih ciljeve i ranim jutrom je već otišla do njih. Razumem njenu potrebu da se osveti Octaviu, ali videti je kako sedi za onim stolom bez Rafe i jede sa njima mi je bilo vrlo neukusno. Ta njena dvostruka igra prema Rafi će je sigurno koštati, pogotovo što je on bio spreman udaljiti se od oca radi nje. Svestan da bi im on mogao doneti probleme, nije želeo prihvatiti povratak na imanje radi njenog mira i njihove sreće. Sada je već jasno kuda sve vodi, živeće pod istim krovom pod velikom tenzijom.

Julia je u problemu. Nije joj pomoglo ni silno nuđenje Octaviu. German joj dao razvod, a dolaskom Fernande na imanje, ona je svesna da bi tamo mogla biti višak. To je i zaslužila. Kako mi se svidelo kada je Octavio spustio. Nakon saznanja da je tražio oprost Rafi i Fernandi, pita ona njega: Gde ti je ostao ponos Octavio? Na šta joj on kaže: Na istom mestu gde i tvoja pristojnost. S obzirom da je saterana u ćošak, sumnjam da će ostati skrštenih ruku. Pozabaviće se ona Fernandom, čim joj dođe blizu.

Isabela je potpuno dezorijentisana. Nema nikakve principe. Malo se smeje, malo plače, odustane od planova, pa ih opet kuje. Ona ne zna gde bije. Nerazuman mi je njen dolazak na venčanje gde je glumila glupaču. Srećom da je Rigo odveo na vreme. On će jadan tek uvideti sa kim ima posla. Kako stvari stoje očekujem da će njegovo dete predstaviti kao Rafino. Volela bi da grešim, ali sumnjam da će nas zaobići taj klišej, sve upućuje na to da nas očekuje ta tortura u njenoj režiji.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Mon Sep 20, 2021 1:05 am
La desalmada - Page 13 24217210
La desalmada - Page 13 32503d10
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Mon Sep 20, 2021 9:18 pm
Ovako Fernanda balansira između loših osjećanja i normalnog funkcionisanja u svakodnevnici i vođenju imanja.


Od početka do kraja joj se osveta glavni motiv i spremna je i da izgubi Rafaela da bi to postigla. A i samim tim da ga i povrijedi što je čini desalmadom, zaista.


Ovo mi se baš sviđa. Mislim, sviđa mi se što su od Fernande napravili konzistentnog lika sa ljudskim osobinama, a ne klišejastu karikaturu ili isforsiranu sveticu.

Moguće je da bude klasika, ali to mislim samo zbog toga što je to ipak Televisa, a seriju ne radi Giselle.


Pa da, zato me je i zanimalo koliko je "opravdano" nadati se logičnom završetku, pošto ipak govorimo o Televisi i projektu koji nije Gisellin. E sad, ni to nije garancija. Možda će se držati već uspostavljenog kursa i okončati seriju u skladu s tim.

Btw, Fernandina venčanica je promašaj na kvadrat Suspect Ko da se obukla za petak veče na splavu.

____________
La desalmada - Page 13 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Tue Sep 21, 2021 12:49 am
Ana wrote:zanima me koliko Fernandin lik odgovara nazivu serije - la desalmada i da li se serija (po vašem mišljenju) dovoljno posvećuje tome (Fernandinim traumama, njenom bolu, negativnim osećanjima)?
Koliko sam uspela da zaključim, ona nije od onih junakinja koje odustanu od osvete čim se zaljube i drži se te ideje/tog obećanja, što je osvežavajuće, ali mi se čini da je žeđ za osvetom nije "progutala" i poremetila kao osobu u onoj meri u kojoj je po sinopsisu i trejleru delovalo da hoće.

Za mene Fernandin lik nije klasična la desalmada, tačnije očekivala sam da će to biti u većoj meri nego što jeste. Ako se setim nekih ženskih likova koje su nakon doživljene traume krenule u osvetu, poput recimo Doña Bárbare, onda smo imali protagonistkinju i negativku u isto vreme. Fernanda to nije, ona je klasična protagonistkinja koja u skladu sa doživljenim bolom i gorčinom, reaguje ljudski. Kada sam pročitala sinopsis, mislila sam da ćemo dobiti nešto malo suroviju junakinju. Kao što Kristina reče, naziv la desalmada je dobila iz drugih razloga. Zbog svoje distanciranosti, britkog jezika i hladnokrvnosti prema muškarcima, odnosno prema Rafaelu nakon njihovog poznanstva.

Osveta joj je uvek glavna na pameti. Nakon zaljubljivanja u sina njenog agresora, ona kalkuliše ali ne odustaje od osvete. Ulazi u brak sa njim, kako iz ljubavi, tako i zbog svog cilja. Želi preko braka sa Rafaelom doći do njegovog oca i dokaza protiv njega. U ovom slučaju je odluku donela prvenstveno zbog potrebe za osvetom. To joj je bila glavna vodilja. Istina je da ona njega voli, ali nema glavu samo za to. Često se u njoj događa borba kada sama sebi i drugima govori kao da se pravda, ali ja njega zaista volim, udajem se jer ga volim. Kada joj drugi ukazuju na to da čini nepravdu Rafi koji je iskren u svemu i kojeg bi jednog dana zbog svega mogla izgubiti, ona govori da će svejedno riskirati i ići tim putem, po cenu da ga izgubi. Dakle svesna je toga, ali ipak bira osvetu pre svega.

Sama serija jeste interesantna i drži pažnju, ali ne mogu reći da sam u potpunosti zadovoljna. Ona i svojom radnjom i izborom glumaca ima velikog potencijala, ali ga nije do kraja iskoristila. Ako govorimo o potencijalu nakon dve trećine serije, onda se već može zaključiti da je taj potencijal u ozbiljnoj meri već protraćen. Ulazimo u poslednju trećinu serije, a Fernanda sa osvetom još nije pošteno ni zagrebala, to je sve još na zagrevanju. Ista je stvar sa nekim likovima koji su trebali dobiti više prostora i složenije uloge. Poput Leticie, Cesara, Martine.

Ana wrote:Da li u ovom stadijumu možete da predvidite kraj serije u tom smislu? Da li mislite da bi se moglo skrenuti sa puta ustaljenog, klasičnog, pojednostavljenog raspleta tipičnog za telenovele (protagonisti ostaju zajedno, srećan kraj, negativci kažnjeni tako da se ne zadire u moralnost protagonista)?

Nažalost moram zaključiti da ćemo imati klasičan predvidiv razvoj događaja i predvidiv kraj. Na osnovu dosada viđenog, ne očekujem velika iznenađenja. U tom smislu ide moj minus za ovu seriju. Volela bi da je drugačije, ali nemam takva očekivanja. Jedina nepredvidiva stvar do sada je bila situacija u kojoj je Fernanda pucala u Rafaela misleći da je on odgovoran za njenu bol, a ne njegov otac. Tada sam mislila da ćemo imati još takvih scena, ali nažalost ništa od toga. Nemaju petlju riskirati, već idu po šablonu. Umesto da se deo istine već sada otkrije, da već imamo neku akciju, ali ne. Sve se ostavlja za kraj. Dakle nisu mnogo maštoviti za dodatni zaplet. Ipak na kraju dolazim do zaključka da je jedna Giselle. Samo ona ima petlju riskirati, samo ona ulazi dublje u srž, pokazuje nam konkretnije detalje, emocije. Samo kod nje možemo očekivati neočekivano.

Očekujem da će se Rafael u jednom periodu razočarati u Fernandu kada sazna istinu. No nakon što njegov otac konkretnije krene protiv nje, tu bi mogli imati klasično kidnapovanje i mučenje glavne junakinje od strane negativca, tada će Rafa nastupiti kao njen spasilac koji će shvatiti da je zapravo ona žrtva u svemu. I bla bla, srećan kraj za njih dvoje.

Ana wrote:Btw, Fernandina venčanica je promašaj na kvadrat Suspect Ko da se obukla za petak veče na splavu.

Ako to zaključuješ na osnovu prethodne slike, čisto da znaš da je to još i blaga verzija, jer se ne vidi sve. Kompletna leđa do pola guzice i struk su potpuno goli.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Tue Sep 21, 2021 11:18 am
Sofia, hvala i tebi na odgovorima  Very Happy

Ista je stvar sa nekim likovima koji su trebali dobiti više prostora i složenije uloge. Poput Leticie, Cesara, Martine.

Čitajući vaše komentare sam skontala da je Marlene Favela ostala uskraćena za bolji materijal sa kojim bi radila i da njen lik nema sadržinu kakvu bi trebao. A i od Cesarovog lika sam primetila da su se imala veća očekivanja.

I možda grešim pošto ne pratim seriju, ali mislim da su se trebali više potruditi i oko Isabele, dati joj malo dubine, kompleksnosti. Ako je već Julia klasična 'oću da živim na tuđi račun i to je to negativka površnog pristupa, nije morala i njena ćerka da bude. Bilo bi zanimljivije i dinamičnije da je Isabela neko ko može nešto značajnije da ponudi.

Ali valjda je fora u majčinom negativnom uticaju, valjda ju je Julia tako oblikovala i dresirala, a nema ni pameti ni karaktera da proba da pođe nekim drugim, ispravnijim i manje ponižavajućim putem.

Ipak na kraju dolazim do zaključka da je jedna Giselle. Samo ona ima petlju riskirati, samo ona ulazi dublje u srž, pokazuje nam konkretnije detalje, emocije. Samo kod nje možemo očekivati neočekivano.

Upravo tako.

Ako to zaključuješ na osnovu prethodne slike, čisto da znaš da je to još i blaga verzija, jer se ne vidi sve. Kompletna leđa do pola guzice i struk su potpuno goli.

Da, na osnovu slike sam se "oduševila" venčanicom. Samo je taj gornji, prednji deo dovoljno katastrofalan, ne smem onda ni da zamislim ostatak  silent

____________
La desalmada - Page 13 GeMuxua
Sponsored content

La desalmada - Page 13 Empty Re: La desalmada

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum