Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Fri Oct 29, 2021 12:58 am
La desalmada - Page 22 A50
La desalmada - Page 22 Aa60
La desalmada - Page 22 Aaaa27
La desalmada - Page 22 Aaa44
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Fri Oct 29, 2021 12:58 am
La desalmada - Page 22 Aaaaa18
La desalmada - Page 22 As11
La desalmada - Page 22 Aaaaaa22
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Fri Oct 29, 2021 1:00 am
83. epizoda

Rafael i dalje nepoverljiv prema optužbama koje je Fernanda iznela protiv njegovog oca. Svidela mi se Cesareva hrabrost kada je došao pred Rafu u nameri da mu barem pokuša otvoriti oči. Iako je i sam zaljubljen, govori mu vrlo otvoreno i iskreno: Slušaj me dobro šta ću ti reći. Ako otvoriš oči za istinu i podržiš Fernandu, kunem ti se da ću se skloniti na stranu. Ali ako joj i dalje okrećeš leđa, neću odustati dok je ne oženim. On i u vlastitoj borbi za pravdu, misli na Fernandu. Ne misli na sebe, misli prvenstveno na nju. Mogao je i on poput Brende pokušati iskoristiti ovaj razdor među njima, no to ne čini. Ti postupci govore kakva je ljudina. Što se Brende tiče, čak je i ne doživljavam loše, nije kvarna, više mi deluje naivno u svojim glupim postupcima. Bacila se na muškarca koji joj otvoreno govori da je očajan zbog ljubavi prema ženi koju voli. Na takvom terenu nema šta tražiti. Njen lik je u suštiti prilično nepotrebno ubačen, nije odigrala neku ključnu ulogu. Mogli smo i bez nje.

Novi gradonačelnik je konačno zaseo u svoju fotelju. Sviđa mi se David, pokazao je mnogo više razuma od njegovog prijatelja Rafe. Ono što je još važnije ima hrabrosti suočiti se sa činjenicama i ne beži od mogućnosti da bi mogao otkriti istinu koja bi mogla osuditi njegovog oca. Nisam očekivala da će već doći pred Claru i moliti je oprost. Posebno mi je bio simpatičan način na koji je ušao na ranč. Uveli su ga poput lopova i još su ga ismejali: Ovaj kaže da je gradonačelnik, meni izgleda kao da je pobegao iz vrtića i došao tu. Simpatična scena, da se malo i nasmejemo u ovom napetom periodu.

Isabela je pokopala svoje dete pored Rigoberta. Morala ih je oboje izgubiti da bi konačno shvatila koliko je grešila. Ipak će je prikazati kao pokajnicu i dati joj novu šansu. Na grobu svakako nije bilo njene majke koja nikada i nije mislila na nju. Carmelo je više plakao za nerođenim unukom, nego njeni roditelji. Julia u međuvremenu čeka Octavia u kolibi. Još joj je samo koliba ostala, no čini se da će je i odatle izbaciti. Biće zanimljivo videti kakav su kraj njoj namenili. Hoće li naći nekog novog ljubavnika koji će je izdržavati ili će pre toga platiti glavom? Octavio je više ne želi. Srećom Leticia mu to nema nameru oprostiti, no čekam da ga izbaci s imanja, ne zadovoljavam se samo ovom njenom ljutnjom.

Svidele su mi se scene šamaranja Octavia. Fernanda je perfektna u toj ulozi, deli šamare kao od šale. I Rafa je na kraju zasluženo osetio njenu ruku. Volim je videti u tim napetim scenama, jako ih dobro iznosi. No s druge strane u emotivnim scenama mi je očajna. To baš nije za nju. Nije mi uopšte gledljiva kad cmizdri za Rafom. U tom slučaju je on mnogo uverljiviji. Još mi za kraj nije jasno kako s tim dokazima iz kutija nisu ništa postigli. Mahala je s tim papirima pred Rafom i pošto on nije poverovao, stvar bi mogla pasti u vodu. Kako glupo. Pa valjda postoji vlast i izvan tog sela i iznad Octavia. Čekam da David sprovede pravdu! Još samo dve epizode do kraja i sve će se razrešiti!
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Fri Oct 29, 2021 1:05 am
La desalmada - Page 22 File12

Alcalde de Ichámal
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Fri Oct 29, 2021 2:50 pm
82. i 83. epizoda

Jeste bilo previše iluzorno očekivati da Fernandi s lakoćom povjeruju, ali nisam očekivala baš ovo što se dešava. Zapravo da nije tog nesporazuma oko slika sa Cesarom možda bi bilo druačije. Najbolniji momenat mi je onaj kada je Antonio mahao sa lažnim nalazom autopsije da je Santiago poginuo u autu koje se zapalilo. Ono što ne znaju je to gdje je Santiagov grob. Iako je tijelo izgorjelo mislim da bi se moglo utvrditi da je ubijen vatrenim oružjem, pogotovo ako je metak zakačio neku kost. Nadam se da će se zbilja uraditi ta autopsija, bilo bi glupo da to ispuste.

Isabele je i meni po prvi bilo žao kad joj umrlo dijete. Nisam očekivala da će pobaciti već sam mislila da će ostati s tim dijetetom kao promjenjena osoba, jelte. Ovako je izbjegnut kliše što mi se i dopalo koliko god da je tužno. Gubitak djeteta je najgore  i najbolnije što se čovjeku može desiti i ne znam kakav bi monstrum neko trebao biti neko, pa da mi ga ne bude žao u toj situaciji. Ali da, slažem se da je bzv što nju prave žrtvom koja je maltene neodgovorna za svoje postupke. Tačno je da ju je Julia unakaradila i da je možda premlada da joj se odupre. Ali zato ima zdrav razum koji joj može govoriti što je loše, a što dobro. Žestok udarac čovjeka može da promjeni na bolje, nailazila sam na to u stvarnosti tako da u neku ruku jeste donekle realno što se kod Ise ta promjena desila naglo. S druge strane za sceniraste bi veći izazov bio da je ta transformacija išla postepeno. Takav scenario se zaista cijeni.

Iznenadio me je postupak Candele. Shocked Ne znam što da mislim o tome, da li je uvjerljivo ili nije? Da li i nju pokušavaju oprati i predstaviti kao pozitivku (mada realno i nije negativka). Po prvi put je interesantna. Površna je, lažljiva, nemoralan i sklona smicalicama je sve što se o njoj može reći. A onda u kriznoj situaciji u kojoj čovjek ne može ni da razmišlja nego postupa impulsivno hrabro zauzme mjesto Miriam i nju zaštiti. Ipak u njoj čuči neka hrabrost  i prkos. Možda nam pokazuju da nikad ne znamo što čovjek nosi u sebi i od čega je satkan. Recimo, za nju nikad ne bismo rekli da bi se mogla žrtvovati za nekog, a za Octavia oni koji žive s njim ne bi nikad rekli da je monstrum. Ljudska priroda je kompleksna, samim tim nikad ne možemo reći da nekog poznajemo do kraja i da nas ne može izenenaditi, pozitivno ili negativno.

Dopala mi se Letina reakcija na poljubac sa Germanom. Razumna je i svjesna da je to loš momenat i da ne treba da kvari prijateljstvo zbog momenta očaja. Bilo mi je lijepo kada je German njoj rekao: "Una mujer tan pura y digna como tu jamas se olvida". I zaista jeste dostojanstvena što god da je snađe.

Pierro sada misli da između Davida i Mary ima nečega.  Moglo je bez toga. Uzeli su joj na prevaru DNK uzorke da bi se utvrdilo da li je zaista Davidova sestra tj. polusestra.

Konačno saznasmo Clarinu priču. Nakon što je sa 18 napustila sirotište zaljubila se u čovjeka koji ju je drogirao i prostituisao i držao je kao robinju. Onda ju je Flor izbavila. Već je očigledno da će se pomiriti sa Davidom.

Cesar uhapšen. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Da čovjek izludi od ovoliko nepravde! Bude li još otvoren kraj tek ću izludjeti. Finale je ipak noćas te je ipak na kraju 85 epizoda? Sada se sve toliko zakukuljilo da imam osjećaj da smo  na sredini, a ne na kraju. Ne vidim kako bi se moglo sve rješiti. Polažem nade u Davida. Prvo sam mislila da je priča oko politike i njegove kandidature suvišna, ali evo ispade da će to riješiti situaciju. Ipak,previše on je zelen da bi izgurao tako nešto. Ovo je ipak za više nivoe vlasti. Zato se slažem sa ovim:

Mahala je s tim papirima pred Rafom i pošto on nije poverovao, stvar bi mogla pasti u vodu. Kako glupo. Pa valjda postoji vlast i izvan tog sela i iznad Octavia.

Brenda mi u svemu ovome ispada smješna i jadna zato što je nesvjesna bilo čega, a petlja se u situaciju. E da samo zna da joj je Octavio ubio oca!

____________
La desalmada - Page 22 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Fri Oct 29, 2021 11:47 pm
La desalmada - Page 22 Z36
La desalmada - Page 22 Zz38
La desalmada - Page 22 Xxx26
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Fri Oct 29, 2021 11:47 pm
La desalmada - Page 22 Xx31
La desalmada - Page 22 Xxxxx14
La desalmada - Page 22 X21
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Sat Oct 30, 2021 12:01 am
84. epizoda

Od ove predzadnje epizode sam mnogo više očekivala. Panchita je tu praktično imala glavnu ulogu. Dali su joj previše minutaže. Najupečatljivije iz ove epizode mi je bio Leticijin odvažan stav prema Octaviu. Konačno ga je postavila na svoje mesto. Očito je German dobro savetovao i proverio sve one papire koje joj je podmetnuo. Tražio joj je potpis kojim bi mogao raditi šta hoće sa njenim imanjem. Neka mu ih je bacila u facu i konačno oterala sa imanja. Kako mu je lepo naglasila: Spakuj svoje stvari i izbegni sramotu da te osiguranje ne bi izbacilo. Sad će se on hteti osvetiti i kao što vidimo u najavi tražiti od Carmela da ubije Leticiu.

Rafa još uvek ne može da poveruje u sve optužbe na račun njegovog oca. No priznaje Davidu da je pregledavao papire koje mu je Fernanda dala i da je sve više sumnjičav. Zato je Davidu sve mnogo jasnije. On je brzo ukapirao kakve su grozote njegovi roditelji bili u stanju uraditi. U poslednjim epizodama se baš pokazao kao mnogo zreliji. Nadam se da će on biti ključ otkrivanja svih kriminalnih radnji za koje ih Fernanda optužuje. Nju smo danas videli samo kako cmizdri, dok se Cesar nije ni pojavio. Videli smo i Juliu na kratko. Prosi od vlastite ćerke. Još mnogo toga ostaje nerešeno.

Antonio ubio Panchitu, ali je zato dobio zasluženu kaznu. Pošteno su ga izmlatiti, a Carmelo ga dokrajčio. Lepo mu je rekao: Ona je bila jedina majka koju smo mnogi ovde imali, sada si nas sve pretvorio u siročad na ovom imanju. Ona scena sa radnicima u vrtu je bila previše neprirodna. Kao patuljci poslagani, prave se da nešto rade kako bi bili dopstupni za scenu u kojoj nastupaju. Poslednja scena sa Panchitom koja se redom od svih oprašta, traje skoro deset minuta. To je van pameti. Siromašna epizoda što se tiče dešavanja i rešavanja svega što se još treba odigrati. Očekujem da će sada Octavio napasti ili kidnapovati Fernandu, te da će tim njegovim činom svi shvatiti kakav je monstrum. Da Kristina, večeras je finale!
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Sat Oct 30, 2021 7:22 pm
Sofia, slažem sa svime što si napisala za 84. epizodu. Faktički se pola epizode ništa nije ni dešavalo, a ostatak je pošao na Pachitu za koju smo mogli i očekivati da umire. Očekivala sam da se bar nešto razriješi! Čak ni Mary nije saznala ko joj je otac. A Antonio zbilja nije znao za Mary. I bilo bi previše da ju je gledao kao ženu znajući da mu je ćerka.

Dio vremena je pošao i na Rosalinin porod. Valjda je trebalo biti simpatično kad Gabriel i Luis zamalo padnu u nesvjest. Nerealno je da Miriam bude onoliko ushićena oko rođenja Luisove bebe. Riješila se i Candelina sudbina.

Rafael je tražio razvod. Jedino značajno što se desilo da protagonistima je to. David se pokazao kao veliki i odvažni čovjek u zadnjim epizodama. A do skoro ga uopšte nisam ni shvatala ozbiljno.

Koje zadovoljstvo su mi pričinile scene sa Juliom koja ostaje na ulici i sa Octaviom kojeg je Lety konačno izbacila. Nadam se da će i njega na kraju neko unakazati kao što je Carmelo Antonia.

Za Octavia sam ranije zaboravila prokomentarisati da nisam sigurna da je odglumio infarkt. Svakako da bi bio spreman na to, ali nisam stekla taj utisak.

Nisam još pogledala finale, tek ću sad. Uspjela sam da izbjegnem sve spoilere. La desalmada - Page 22 610785387 Nadam se da stvari neće ovako ići, bilo bi previše sapunjarski:

Očekujem da će sada Octavio napasti ili kidnapovati Fernandu, te da će tim njegovim činom svi shvatiti kakav je monstrum

Nakon svega bi bilo glupo da ga na taj način razotkriju.

____________
La desalmada - Page 22 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Sat Oct 30, 2021 9:02 pm
Finale

Iskreno ne znam što bih rekla. Plus je što ga nisu otegli i što je trajalo koliko i svaka epizoda, možda nekoliko minuta duže.

Da krenem od najbitnijeg. Octavio se izvukao. Čekamo 85 epizoda osvetu Octaviu, a dobijemo kraj u kome se on izvuče i zaklinje na osvetu. No kako se i najavljivala druga sezona ovo je bilo i donekle očekivano. S jedne strane svaka čast na petlji, a s druge strane nisam oduševljena pravljenjem još jedne sezone zato što ne vjerujem da može biti bolja.

Fernanda i Rafael ostaju zajedno. Ono što me je jako iznerviralo je Brendino prisustvo u sceni kada Fernanda priznaje Rafi da ga je upucala i da je mislila da je on silovatelj po privjesku kojeg je nosio. I onako je služila kao lijevo smetalo i bukvalno nikakvu bitnu ulogu nije odigrala i baš su je morali staviti u sceni koja se čeka zadnjih 60 epizoda. Rolling Eyes

Dopalo mi se što je Carmelo taj koji je otkrio istinu zato što je to bilo potpuno neočekivano. Zapravo ja se nisam toga sjetila, a možda se i moglo očekivati. A na momenat se jesam uplašila da će ubiti Leticiu. Dobra je i ta scena bila kada se nije usudio da je gleda u oči dok joj priznaje istinu. Leticia je njemu odmah povjerovala. A već su se prije toga ona i Rafa, na osnovu Fernandinih dokaza, uvjerili da je sve oko otimanja zemljišta bilo tačno.

Nismo imali kidnapovanje, ali Octavio jeste ponovo pokušao silovati Fernandu kada je naišao Rafa da je odbrani i ta scena je bila stvarno moćna. Plus je i to što je Rafa već znao istinu kada je zatekao oca kako napada Fernandu. Samo je neuvjerljivo da Octavio s one blizine promašio srce kada je upucao Fer. Osim što se Octavio izvukao ostaje otvoreno pitanje ko mu je pomogao. Em ga je Carmelo upucao em je sve izgubio. Ko mu je pomogao i zašto? Carmelo je isto izgleda pobjegao.

Julia je očekivano završila u bordelu, Isabelu nisu ni prikazali, ali negdje je otišla i zaposlila se. Cesar ostaje sam, a Miriam sa Luisom. Dopala mi se scena kada je Rafa rekao Cesaru da je bio un rival digno. Martina i Antonio su u ćuzi gdje i trebaju biti. Lety i German za sada ostaju prijatelji.



Generalno je dobra telenovela koja mi je svo vrijeme držala pažnju i nedostajaće mi. Bilo je nekih gluposti, otezanja, klišea i razvodnjavanja koji se mogu donekle i zanemariti pored dobrih strana. Nije me razočarala, a zajedničko komentirisanje je svakako sve učinilo zabavnijim. I love you

____________
La desalmada - Page 22 Granho16
Sponsored content

La desalmada - Page 22 Empty Re: La desalmada

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum