Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16151
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Sat Oct 30, 2021 10:59 pm
La desalmada - Page 23 Xxxxxx17
La desalmada - Page 23 Xxxx18
La desalmada - Page 23 Xxxxxx18
La desalmada - Page 23 Xxxxxx19
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16151
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 31, 2021 2:36 am
La desalmada - Page 23 Xxx27
La desalmada - Page 23 Xxxxx15
La desalmada - Page 23 Xx32
La desalmada - Page 23 X22
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16151
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 31, 2021 2:37 am
La desalmada - Page 23 Zzzz27
La desalmada - Page 23 Zzzzz24
La desalmada - Page 23 Zz39
La desalmada - Page 23 Zzzzzz73
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16151
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 31, 2021 2:37 am
Finale

Teško mi je u jednoj rečenici reći doživljaj svega viđenog. U suštini nisam razočarana, ali nisam baš ni oduševljena svime. Planiranje druge sezone je difinitivno u najvećoj meri uticalo na razvoj situacije koju smo dobili u finalu. Donekle je bilo očekivano da će likovima ostaviti prostora za dalje razvijanje radnje, što se u najvećoj meri odrazilo na lik Octavia. Njegov kraj mi se najmanje dopada. Gledamo celu seriju kako nanosi zlo i onda na kraju ne dobijemo neku zadovoljštinu da ga se barem donekle kazni. Njegov beg i način na koji se izvukao je ostalo pod velom tajne. Tu scenu su fino prekinuli kako bi ostavili veliki prostor za razne mogućnosti u nastavku. Prilično je nerealno da onako ranjen sam pobegne i preživi bez ičije pomoći.

Najbolja i najupečatljivija scena finala je svakako ona kada je Rafael nakon svih otkrića o ocu došao kod Fernande i zatekao njegovog oca kako je napada. Konačno nije imao dilemu da ga se odrekne i i stane u odbranu svoje žene. Bilo mi je neočekivano kada je ovaj skočio na svog sina. Ono valjanje u blatu je baš bilo simbolično i dobro odrađeno. Octavio puca u Fernandu i Rafa na svoje oči doživi svu monstruoznost svog oca. Scena očajnog i uplakanog Rafe kada mu Fer traži oprost mi je baš bila emotivna. Ona mu kaže: Hvala ti, hvala ti što si mi vratio dušu.. Oboje su je dobro odglumili, posebno Rafa, čije suze su bile tako realne.

Carmelo je na kraju odigrao ključnu ulogu u finalu. Njegova ljubav i divljenje prema Leticiji su bili iznad svega, zbog nje na kraju izdaje gazdu. Ta scena njegovog priznanja u kapeli mi je takođe bila izuzetna. Pre toga opraštajući se od Pachite veli: Dobro da nisi tu, da ne vidiš kakva sam nesreća. Pokušali su nam donekle ubaciti sumnju i napetost u ono što bi mogao napraviti. No na kraju on pravi glavnu prekretnicu u svemu i iznosi Leticiji celu istinu. Dirljiva scena kada joj govori da se ne okreće i ne gleda ga u oči dok joj priznaje takva zlodela. Čak je i ona na trenutak pomislila da bi joj mogao nauditi, no on joj govori da ga više neće videti jer će nestati, što na kraju i čini. On je bio prilično neobičan lik. Mnoge je oplakao na kraju, a radio je takve strahote za gazdu.

Julijin kraj mi se najviše dopada. Završila je baš kako je i zaslužila. Saterana je u ćošak i nije imala izbora. Raduje me što joj nisu našli novog bogatog ljubavnika, jer to ne bi bilo realno u tako kratko vreme. Videti je u onoj bedi nakon svog luksuza na koji je navikla je najbolja kazna za nju. Sada će se razvlačiti sa raznim kriminalcima u bordelu, što njen lik čini potencijalno zanimljivim za nastavak. Čak su za kraj ubacili novi lik Pedra Morena, što govori da već imaju neke ideje za dalje. Dotakla bi se samo Marjorie i njenih nemoralnih uloga. Kristina, jednom si prokomentarisala kako je čak ponekad doživljavaš kao da ima sličnosti sa likovima koje iznosi i tada sam se zaboravila nadovezati na temu. Možda je pogrešno donositi takve zaključke, no i meni ostavlja takav utisak. Mislim da je sama doprinela tome izborom ovakvih uloga. Nju najčešće možemo videti u vešu kako se nudi muškarcima. Kao da ništa drugo nije u stanju odglumiti ili se očito najbolje oseća u takvim ulogama. Time stvara pogrešnu sliku o sebi.

S druge strane Marlene mi je potpuna suprotnost. Obe su atraktivne, ali ih potpuno drugačije doživljavam. Iako je Leticijin lik kroz celu seriju bio slep i naivan, ona je do kraja ostala dostojanstvena dama. Te osobine joj niko ne može osporiti. Kako joj je i Carmelo jednom rekao, ona je toliko čista i nevina, poput svetice. Na svet je očito gledala iz svoje perspektive, ne očekujući da neko može biti zao u onolikoj meri. No nakon otkrića prevare, držala je do sebe i u određenim momentima je znala dići glas. Posebno mi se dopala u odnosu prema Germanu. Ne želi ništa brzati, hoće dati prostora da se njihov odnos polako razvija u smeru kojem im ubuduće bude prijalo. Ostala je dama do kraja.

Od sporednih likova David me je najviše pozitivno iznenadio. Nije se libio da oba roditelja pošalje u zatvor. Nije lako prihvatiti takvu stvarnost, za suočavanje sa time što ga je snašlo treba ogromna hrabrost. On ju je pokazao više nego što sam očekivala. Nakon posete majci, saznajemo da se oženio Clarom i da je doveo u njihovu kuću. Cesar izlazi iz zatvora i planira napustiti Ichamal. Lepa gesta Rafe prema njemu. Ipak ga nisu ni sa kim spojili. Nadam se samo da ćemo i njega gledati u nastavku, on je jedan od onih likova koji su mi bili posebno dragi i volela bi videti razvoj neke nove priče sa njim. Miriam i Luis su opet zajedno. Oni mi uopšte neće faliti. Ta njihova priča mi je bila dosadna, bili su prilično nebitni, poput Brende koja je samo smetala i krala minutažu.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16151
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 31, 2021 2:38 am
La desalmada - Page 23 Y19
La desalmada - Page 23 Yy31
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16151
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 31, 2021 2:44 am
La desalmada - Page 23 Aa61
La desalmada - Page 23 A51
La desalmada - Page 23 Aaaaaa23
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16151
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 31, 2021 3:28 pm
La desalmada - Page 23 Dddddd17
La desalmada - Page 23 Dddddd18
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Sun Oct 31, 2021 10:20 pm
Nisu sredili i nisu se još riješili Octavija,izgleda da će ipak biti druge sezone.Odlična mi je bila scena Fernanda-Rafael-Octavio; Octavio ponovno,po stoti put napada Fernandu i opet ju želi silovati, ali u tom trenutku stiže Rafael i napokon se suprotstavlja ocu i brani svoju ženu La desalmada - Page 23 2355236270.A super mi je bilo kad je Rafael rekao da će osobno prijaviti i predati Octavija policiji ako se ponovno pojavi, a vidjeli smo na kraju da je Octavio živ,skriven u nekoj špilji gdje se zaklinje da će se osvetiti Fernandi i Rafaelu što znači da postoji mogućnost druge sezone koju su već najavili
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Thu Nov 04, 2021 10:30 am
Sofia wrote:U suštini nisam razočarana, ali nisam baš ni oduševljena svime.

I moj doživljaj je sličan. Bilo je fenemenalnih momenata i dešavanja su se brzo odvijala. Jedino sam se na početku uplašila da će pola epizode proći na Pachitu.

Sofia wrote:Gledamo celu seriju kako nanosi zlo i onda na kraju ne dobijemo neku zadovoljštinu da ga se barem donekle kazni.

Upravo tako. A prikazuju nam Fernandu i Cesara u potpunom miru, kao da su ga dokrajčili. Fernanda je rekla da će mu oduzeti sve ono što voli i da je to i uradila. Da, donekle je platio. Ostao je bez Lety i Rafaela, bez imanja, novca, fabrike, ugleda, sva nedjela su izašla na vidjelo i dokazana su i pretpostavljam da se pokrenuo i sudski proces i da je on zapravo u bjekstvu. U tom smislu je platio. Ali je i dalje na kakvoj takvoj slobodi i opet glavni likovi ne mogu da u potpunosti odahnu. Koliko je originalno toliko mi i smeta, ali ovo prvo ipak nosi veću težinu. Pod uslovom da bude druge sezone i da bude kvalitetna.

Sofia wrote:Od sporednih likova David me je najviše pozitivno iznenadio. Nije se libio da oba roditelja pošalje u zatvor. Nije lako prihvatiti takvu stvarnost, za suočavanje sa time što ga je snašlo treba ogromna hrabrost

Slažem se sa ovim. Ali Juana je definitivno na tronu. Pored Fernande i Cesara, definitivno najdraži lik. La desalmada - Page 23 1161816250 Za Cesara sam  i prepostavljala da će ili otići ili umrijeti. Voljela bih da je ostao sa Miriam, ali eto, želja nam se možda ostvari u drugom dijelu.

Naišla sam na podatak da je gledanost finala bila 5.2 miliona.

____________
La desalmada - Page 23 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16151
Join date : 2017-09-12

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Sun Nov 07, 2021 8:43 pm

La desalmada - Page 23 000
Sponsored content

La desalmada - Page 23 Empty Re: La desalmada

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum