Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Mujer de nadie - Page 14 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 11, 2023 6:36 pm
Ali često sam nailazila na komentare u fazonu kako ove nisu ni primaći originalnim

Ima tu sigurno i nostalgije kod ljudi koji su gledali original kada je tek izašao, pa im nove/modernizovane verzije likova "kvare" uspomene. Vrv nije stvar u tome što su A & C iz originala bolje, nego što su prve.

Ja sam na slične komentare nailazila za lik Cataline Creel u CDL, kako je ova iz rimejka bleda kopija originalne.

Ja original nisam gledala, samo sam bacila pogled na par Catalininih scena i po mom mišljenju, nova Catalina je bolje napisan i suptilnije odglumljen lik, sa dozom elegantne mističnosti. Al' eto...mnogima je bolja stara Catalina, iako je tip villane koji se redovno viđa u klasičnim sapunicama.

Ali je bar jedan dobar postupak imao - to što ju je izvukao iz onog pakla. Baš volim tu scenu.

Istina, to je bio dobar momenat.

____________
Mujer de nadie - Page 14 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Mujer de nadie - Page 14 Empty Re: Mujer de nadie

Mon Aug 14, 2023 12:02 am
Ne znam šta da kažem. Malo se otišlo u pravcu klišea i već poznatih, te predvidivih razvoja događaja od trenutka kada su se Casilda i Lucia porodile.

Za Roxanino ubistvo je jasno ko je imao najjači motiv. Tu i tamo su bacili sumnju na Alejandru i Carlosa, ali Rafael je taj koji najviše time dobija. Uklonio je Roxanu (slobodan on), Fernando završio iza rešetaka (slobodna Lucia) i eto mu slobodnog puta do Lucije.

Ali kao što sam rekla, mnogo mi je sve ovo poznato i izlizano. Način na koji su Fernando i Lucia prekinuli, zamena beba, Lucijina planirana osveta i to što je uspela da postane la gran empresaria u roku od 6 meseci koje je provela sa Rafaelom...Ništa mi ne pije vodu. Neprirodno mi je i isforsirano. A Luciju ne shvatam ozbiljno kao opasnu osvetnicu  Mujer de nadie - Page 14 2729517241

Evo, Alejandra je izvukla Fernanda iz zatvora, povodom čijeg slučaja bi trebalo da se još uvek vodi istraga, premda nam to ne prikazuju. A mogli su i trebali su. Ovako imam osećaj da ću gledati Lucijino hejtovanje Fernanda sve do poslednje ili pretposlednje epizode u kojoj će se konačno pomiriti. Ili grešim?  Mujer de nadie - Page 14 245301646

Alejandru su skroz oprali kao lika, dok je Isaura dobila tu čast da ponese titulu najveće bitch otkad je predložila Rafaelu plan da zamene bebe. Isauru je povuklo Casildino bogatstvo i očekuje da će se okoristiti.

Srećom, kao što Isaura zna Alejandrinu veliku tajnu o Casildi, tako sada i Alejandra zna njenu o zameni beba (koju je otkrila prisluškivanjem, ofc). Videćemo ko će koga duže ucenjivati.

Ovi manje bitni storilajnovi...Prvobitna postav(k)a parova se raspala i izgleda da se stvari na tom polju menjaju.

Claudia bi mogla da se smuva sa Carlosom i kontam da na kraju i hoće, a on mi je postao manje nepodnošljiv. Sa Diegom ne znam šta će biti, a i dalje mi je užasno naporan.

Michelle je nastavila da bude glupača. Doduše, pozitivno je što više nije sa Alfredom, za kojeg se može reći da je sada stvarno upao u kategoriju nebitnjakovića.

Žao mi je Pauline. Ako govorimo o zaslugama, najmanje od svih je zaslužila da se smrtno razboli.

Uglavnom, poslednjih nekoliko epizoda mi je znatno slabije leglo od ostatka. Nešto baš impresivno mora da se desi da bi mi se vratio raniji utisak.

____________
Mujer de nadie - Page 14 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Mujer de nadie - Page 14 Empty Re: Mujer de nadie

Wed Aug 16, 2023 5:40 pm
Nisu mi loše sad ove epizode, iako mi Lucijina transformacija i osveta deluju traljavo odrađeno i zbrzano. Jednostavno je nerealno da se neko toliko izverzira u sferi biznisa u roku od pola godine, da nauči da upravlja resursima i ljudima, vuče konce i igra igre.

Samim tim mi je neuverljiv način na koji je uspela da shebe Heriberta i Gertrudis. Kako god, svideo mi se epilog tog segmenta priče - Juventino mrtav, a Gertrudis upucala Heriberta. Verovatno će završiti u zatvoru i to je to.

Drago mi je i što je Alfredo dobio šta je zaslužio ili je na putu da to dobije, premda mi je odavno postao nebitan.

Lucia kao Lucia mi je i dalje relativno ok. Kažem, glupo mi je odrađeno ovo sa transformacijom u veštu i super-sposobnu osvetnicu, ali mi se sviđa što se drži načela pravičnosti i što postupa onako kako bi bilo objektivno najpravednije, pa makar se to negativno odrazilo i na njenu majku.

A kada je u pitanju Rafael, ne mislim da ga smatra velikim dobročiniteljem i dušom od čoveka tj. ne mislim da u toj meri veruje njegovoj dobroti, nego previše veruje sebi i svojim kapacitetima da može da ga kontroliše i da će lako moći da ga otkači kada za to dođe vreme. Svakako potcenjuje realno stanje u pogledu raspodele moći.

Inače, Rafael i nema neku wow minutažu. Obično se pojavljuje u funkciji Lucije i njenih potreba i pokrivanja gadosti koje je napravio kako bi prigrabio Luciju za sebe. Šteta što je potencijal jednog takvog negativca sveden na očajničko osvajanje glavne junakinje.

Isaura je izgubila doslovno sve i sad se hvata za šta stigne i za koga stigne. Ucenjivanje Rafaela joj je od svih dosadašnjih poteza ubedljivo najgluplji. Nema ona šta više da ponudi, čak je ostala i bez tajne o Casildinom nasledstvu koja je prestala da bude tajna.

Obelodanjena je i razjašnjena Casildina situacija sa nasledstvom, a Alejandra me je tu baš iznervirala.

Istina je izašla na videlo, Casilda je zna, svi je znaju i pored toga, Alejandra se bacila na besramno manipulisanje Casildom i ubeđivanje da se uda za Leonarda. Koliko možeš da nemaš srama pa da nastaviš sa manipulacijama i nakon što se saznalo za tvoje malverzacije sa tuđom imovinom?

Na svu sreću, Casilda je ispravno postupila uz Lucijinu podršku, a Alejandra je morala da snosi posledice svoje gramzivosti. Lagala bih kad bih rekla da mi je žao. I dobar mi je bio dugi razgovor sa Pilar, pun pogodak.

Fernando i Paulina...Razumem zašto ju je zaprosio, razumem svrhu toga, ali meni su ti momenti jako tužni. Ne mogu da zaboravim da Paulina umire, tako da mi njene scene sa Fernandom nisu lepe, već tragične i bolne za gledanje.

Još samo fali da se otkrije šta su Rafael i Isaura uradili sa bebama, da se potvrdi da je Rafael ubio Roxanu, da umre Paulina i onda će se protagonisti pomiriti i tako...

Od sutra sam na godišnjem odmoru i za vikend putujem, a ostale su mi 4 epizode do kraja. Do prekosutra sigurno završavam seriju.

____________
Mujer de nadie - Page 14 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Mujer de nadie - Page 14 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 18, 2023 2:59 pm
Završila sam seriju.

Mlako finale, mlaki raspleti, nemaštoviti i generični. Većinu toga sam mogla da predvidim. Jedino nisam bila sigurna da li će Alejandra loše završiti, iako mi je pri kraju postalo jasno da hoće, pošto je tražila (po meni neuverljiv i isprazan) oproštaj od Casilde.

Al' ozbiljno, Alejandra postade velika mučenica kojoj Lucia posvećuje divne i tople reči, a u stvari je bila ogorčena žena koja je nedužnoj osobi (o kojoj je je obećala da će brinuti) syebala samopouzdanje i prigrabila nasledstvo. I kao pokajala se. Kao, kao...

Isaura je završila kako je završila, logično.

Rafael ispalio sebi metak u glavu, a pre toga je izjavio ljubav Luciji. Stvarno, koliko jedan naizgled jak negativac može da se sroza na skali od 1 do Rafael? I da, on je ubio Roxanu, isto iz ljubavi prema Luciji. Pa jbt.

A Lucijina otmica je bila takav smor, odužila mi se baš i jedva sam čekala da se okonča. Fernando & Lucia ostali zajedno, ofc.

Casildino finale mi se svidelo i to što je bordel pretvorila u restoran. Pilar i Gabino su uz nju, super. U ovom stadijumu bi mi bilo isforsirano da su joj dali tragičan kraj.

Paulinina smrt mi je bila tužna i frustrirajuća. Naravno da je Paulina morala da se razboli i umre, jer kako bi se drugačije protagonisti ponovo i ovaj put para siempre spojili. I kako bi Paulina mogla da živi sa neuzvraćenom ljubavlju prema Fernandu...Pa normalno da su bolest i smrt idealna solucija.

Diego & Michelle i Carlos & Claudila endgejmovi...Pa ok, može da prođe. Ali primećujem da Michelle privlače oštećeni muškarci koje mora da popravlja. Srećno joj bilo u korigovanju Diega.

Ovako u celini, serija mi nije bila loša. Na oko prve 2/3 epizoda nemam krupnijih zamerki. Posle su se pokvarili, sa sve Lucijinom transformacijom, slabo uverljivom osvetom i šablonskim raspletom.

No, uglavnom mi je bilo gledljivo sa dosta zanimljivih momenata i kvalitetnih dijaloga, a dosadne epizode su mi bile u manjini.

____________
Mujer de nadie - Page 14 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Mujer de nadie - Page 14 Empty Re: Mujer de nadie

Mon Aug 28, 2023 1:24 pm
Ali kao što sam rekla, mnogo mi je sve ovo poznato i izlizano. Način na koji su Fernando i Lucia prekinuli, zamena beba, Lucijina planirana osveta i to što je uspela da postane la gran empresaria u roku od 6 meseci koje je provela sa Rafaelom...Ništa mi ne pije vodu. Neprirodno mi je i isforsirano. A Luciju ne shvatam ozbiljno kao opasnu osvetnicu

Upavo su mi to zamjerke u ovom dijelu, a kod ovakvih priča mi je najljepši upravo taj dio kad krene osveta. Rafaelova naivnost mi je ubjedljivo najgluplji dio. Za pola godine je od Lucie dobio samo riječ da će se udati za njega. Bavio se njenom osvetom i radio što je radio samo da bi je dobio kao ženu. Čovjek bi očekivao malo kompleksnijeg negativca.

Jednostavno je nerealno da se neko toliko izverzira u sferi biznisa u roku od pola godine, da nauči da upravlja resursima i ljudima, vuče konce i igra igre.

Televisa 90ih Mujer de nadie - Page 14 2078043430  A na samom kraju je u roku od mjesec dana razvila posao. Osim ako nije koristila Rafaelov novac i kontakte krajnje je apsurdno.

Mlako finale, mlaki raspleti, nemaštoviti i generični. Većinu toga sam mogla da predvidim. Jedino nisam bila sigurna da li će Alejandra loše završiti, iako mi je pri kraju postalo jasno da hoće, pošto je tražila (po meni neuverljiv i isprazan) oproštaj od Casilde.

Mujer de nadie - Page 14 2729517241

Isaura je završila kako je završila, logično.

Pogledaj njen kraj u originalu, da ti sada ne prepričavam. Bilo je originalno i odgovarajuće mada je i ovakav sasvim na mjestu.



Naravno da je Paulina morala da se razboli i umre, jer kako bi se drugačije protagonisti ponovo i ovaj put para siempre spojili. I kako bi Paulina mogla da živi sa neuzvraćenom ljubavlju prema Fernandu...Pa normalno da su bolest i smrt idealna solucija.

Jedan od klišeja koje obožavam. Pogotovo kad imaju dijete sa protagonistom  i onda ubiju taj lik i glavna dobije princa iz snova samo za sebe plus dijete Rolling Eyes

Srećno joj bilo u korigovanju Diega.

lol!

____________
Mujer de nadie - Page 14 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Mujer de nadie - Page 14 Empty Re: Mujer de nadie

Wed Sep 13, 2023 4:42 pm
A na samom kraju je u roku od mjesec dana razvila posao. Osim ako nije koristila Rafaelov novac i kontakte krajnje je apsurdno.

Ma da, a i da je koristila Rafaelove resurse opet je slabo verovatno da je uspela da nauči razmišljati kao poslovna žena i donositi ozbiljne odluke u skladu sa datom pozicijom.

Za tako nešto je ipak potrebno više teorijskog i praktičnog znanja, veština i iskustva od šetkanja po Parizu i večerama sa svojim finansijerom i njegovim poslovnim partnerima cat

Bilo je originalno i odgovarajuće mada je i ovakav sasvim na mjestu.

Prikladna su oba kraja za Isauru. Možda je ovaj iz originalne verzije kreativniji i simboličniji.

____________
Mujer de nadie - Page 14 GeMuxua
Sponsored content

Mujer de nadie - Page 14 Empty Re: Mujer de nadie

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum