Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Thu Jul 28, 2022 6:19 pm
32. - 33. epizoda

Sad je već bilo dešavanja.

Lucia je saznala za majčin biznis, potom joj je neko podmetnuo požar u kući da bi u bolnici saznala da je trudna. Nisam predvidjela to da je ona trudna mada sam mogla s obzirom na original. Tamo su se ona i Casilda porodile istovremeno. Casildino dijete je umrlo, ali Isaura je nekako zamijenila bebe i ispalo da je Lenorino dijete umrlo. Ono što sam zaboravila je to da li je Casilda od početka znala za zamjenu beba ili joj je kasnije Isaura to saopštila. Izgleda da će i ovdje Isaura uraditi to isto uz Rafaelovu pomoć. Da li će Casilda biti spremna na to? Jer već zna da joj je dijete umrlo Sad

Fernanda su očigledno ucjenili i prijetili da će povrijediti Luciju te je on ostavlja i laže da je on ubio Roxanu. Ona mu nije povjerovala, ali nije ni uspjela da mu kaže da je trudna. Naravno da je kraće i brže dva puta reći "moram da ti kažem nešto važno" umjesto "trudna sam". Klasika.

I u originalu Arturo ostavlja Leonoru ne znajući da je trudna, ali iz drugog razloga.

Spoiler:

Najviše mi se i sviđa što je taj dio promjenjen.

Uglavnom, Lucia je na kraju povjerovala Fernandu zato što joj je Rafael saopštio da je Roxana bila trudna, a da je on sterilan. Ne znam koji dio je laž (Roxanina trudnoća ili njegov sterilitet), ali Lucia mu je povjerovala i otišla je nekud Mujer de nadie - Page 9 3323782742

Carlosu se sviđa Claudia i započinju nešto. Gabino i Pilar su sada ok, ali njegov sin i dalje smara. Michelle je završila sa Alfredom, ali i dalje kuka za njim. Brine me Paulina, izgleda da je smrtno bolesna. Juventino je nakon infarkta ostao kvadirplegičar Question Question Question Exclamation

____________
Mujer de nadie - Page 9 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 05, 2022 8:57 am
34. - 37.

Sada je dosta dinamično mada mislim da je ovaj dio oko Lucijine osvete i razočarenja trebao biti ranije. Ovako smo to dobili pred kraj serije. Dio oko zamjene beba mi je nejasan. Prvo, koja je Isaurina motivacija? Zaista ne vidim što je dobila time. Ali milo mi je što je bar sad Alejandra drži u šaci. Jedva čekam da je dohvati kad sazna da je Luciji ukrala bebu. Lucia i Casilda se nisu porodile u istoj bolnici (valjda?) Osoblje u Lucijinoj bolnici je Rafael potplatio da bi njenu bebu proglasili mrtvom i predali je njemu. Ono što mi nije jasno je što su izveli u Casildinoj bolnici? Tamo se već znalo da je njena beba mrtva. Da li su i tamo potplatili osoblje? Kako su odjednom proturili živu bebu kao njenu? U svakom slučaju Casilda ne zna da je njena beba Lucijina i rastrzana je između bola zbog smrti djetata, Leonardovog odbacivanja i pretvaranja da je majka tuđem djetetu. A glumica je odradila dobar posao. Na kraju, Casilda saznaje (prisluškivanjem naravno) da je ona vlasnica cijelog bogatstva. Baš me zanima da li će sada imati petlje da nešto preduzme.

Lucia razočarana i u bolu odlučuje da počne svoju osvetu uz pomoć Rafaela. Glupo mi je što misli da može iskoristiti Rafaela. A još mi je gluplje Rafaelovo ponašanje. To tako ne ide uz njegov lik, uz lik jednog opasnog i ozbiljnog negativca. Luciji je sve živo omogućio, a da tih pola godine od nje nije dobio ni poljubac, samo obećanje o braku. Ma daj.

Naravno, na listi onih kojima se Lucija sveti je i Fernando koji je izašao iz zatvora. I taj dio mi je zbrzan i bezveze. Kao prvo, da li on bio već osuđen ili je još čekao suđenje u momentu kada ga je Alejandra odlučila izvući? Ok, ona ima novca, platila je vrhunskog advokata, ali ostali smo uskraćeni za to suđenje. Mislim da je to veliki minus. Ipak je glavnom liku podmetnuto ubistvo i trebalo je dati malo minutaže i njegovoj odbrani na sudu.

Pilar i Gabino smaraju. Michelle i Nestor smaraju. Sve to oko njih bih u kompletu izbacila u ovoj fazi radnje kada se trebaju rješiti krupne stvari. Što se Michelle tiče samo ću prokomentarisati da je kod nje prisutan sindrom od kojeg u realnosti boluju mnoge žene. Ona ne može podnijeti da nije u vezi, da nema muškarca u svom životu, pa makar on bio i varalica, makar se on njoj i ne sviđao, ali nekoga mora imati. Umjesto da da sebi vremena da se oporavi od toksične veze sa Alfredom ona odmah trči da se smuva sa Nestorom (koji je naprasno postao gej).Već je jednom, kada se rastala sa Alfredom, faktički molila Nestora da spava s njom. A zapravo joj se ni ne sviđa. Jadno.

Paulina ima leukemiju. Ona i Fernando su se bili poljubili, ali nakon toga se ništa važno s njima nije desilo. Čak se ne sjećam da su imali zajedničkih scena nakon toga. Carlos je saznao da je Claudia bila prostitutka i kako nije mogao sakriti da je razočaran ona je sama odlučila da se skloni od njega.

____________
Mujer de nadie - Page 9 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 05, 2022 6:43 pm
38. i 39. epizoda

Konačno je Casilda saznala istinu. Pametno je postupila kada se obratila Luciji koja je opet odgovore došla tražiti kod Pilar. Pilar nije imala namjeru bilo što otkriti, ali srećom je bar Gabino pošten i razuman. I mene, kao Luciu, zanima zašto je Pilar toliko odana Alejandri. "Toliko da dozvoliš da maltretira jedno dijete?" Nažalost, Casilda je previše naivna i slaba te je progutala Alejandrina opravdanja kada su bile nasamo. Ona joj je savjetovala da se uda za Leonarda iz osvete, ali sam od starta navijala da se okane toga. Genijalan mi je kraj 39. epizode kada pred svima i uz Lucijinu podršku odbija da se uda za Leonarda i kaže da napuste njen život i kuću. Mujer de nadie - Page 9 2315767614

Neuvjerljiv mi je ovaj dio da je sav novac Heriberta i Gertrudis u Lucijinim rukama.  Zar da oboje ulože sav svoj novac u partnerstvo sa Rafaelom ili bilo kim? Mujer de nadie - Page 9 245301646 I kako je došlo do Alfredovog hapšenja? A sa onim trovanjem je očito samo htjela da ga uplaši. Dopalo mi se što je na kraju i onaj nebitni Pedro makar za nešto ispao bitan.  Mujer de nadie - Page 9 2078043430 Tokom cijele priče mi nije bilo jasno ni što su ga ubacili, a na kraju je pomogao Luciji da uništi porodicu Valdepeña. Mujer de nadie - Page 9 2315767614

Fernando je zahvaljujući Alejandri saznao da Roxana nije bila trudna u vrijeme smrti. Od Diega je saznao da Rafael nema alibi i sad se bori da dokaže svoju nevinost. Očigledno je na sudu nije dokazao iako je oslobođen. Mujer de nadie - Page 9 3665418065

Claudia i Carlos se izmiriše. Drago mi je zbog toga. Pomislila sam da će se Michelle opet vratiti Alfredu, ali nije. Prvi pametan postupak od početka serije. Znala sam da će Fernando zaprositi Paulinu još od momenta kada je još jednom pitao Luciju da li ima šanse kod nje. A i bilo bi čudno da potpuno izbace njihov brak iz priče s obzirom da je u originalu to dio zapleta. Da li mi se čini ili Carlosu nije bilo pravo zbog te prosidbe?

____________
Mujer de nadie - Page 9 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 05, 2022 7:15 pm
Mujer de nadie - Page 9 Aaaa37
Mujer de nadie - Page 9 Aa90
Mujer de nadie - Page 9 Aaa64
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 05, 2022 7:15 pm
Mujer de nadie - Page 9 C62
Mujer de nadie - Page 9 Ccc43
Mujer de nadie - Page 9 Cc59
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 05, 2022 7:17 pm
Mujer de nadie - Page 9 B70
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 05, 2022 7:19 pm
Mujer de nadie - Page 9 D46
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 05, 2022 7:20 pm
Mujer de nadie - Page 9 G24
Mujer de nadie - Page 9 Gg29
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 05, 2022 7:21 pm
29. - 35. epizode

Rafael preuzima inicijativu i gledamo kako se radnja odvija po njegovoj volji. Teško je zamisliti da neko drugi stoji iza ubistva Roxane osim njega. Iako nas Giselle voli iznenaditi, ovaj put bi to bilo potpuno iznenađujuće da se ispostavi da je neko drugi ubica. Rafaelu je prosto to izuzetno išlo na ruku. Čudi me samo da to niko ne uviđa. Čini se da je Diego počeo sumnjati i nadam se da će on konačno učiniti neku dobru stvar i biti prekretnica u rasvestljavaju slučaja. Od Alejandre sam očekivala taj instinkt, međutim za sada ništa.

Jedna od rajružnijih stvari koje je Rafael učinio je taj što je Luciji slagao da je Roxana bila trudna s Fernandom. Mislim da je na tu ideju došao kada je čuo da je ona trudna, te je želeo odbaciti mogućnost da je to dete vezujeje za njega i da joj ubije sve iluzije u vezi Fernanda. Međutim pojavljuje se Isaura sa još morbidnijom idejom i dete zamenjuju. Lucia i Casilda su se porodile u različitim bolnicama, no zbog boljeg tretmana Lucijinog prerano rođenog deteta, prebacuju ih u drugu bolnicu i tu se pojavljuje Rafael sa svojim planom. Nažalost još jednom se pokazuje da pare i moć mogu sve. On ih je sve koje je bilo potrebno potplatio, kao i doktora u Casildinoj bolnici. Što se tiče Isaurinih namera u svemu tome, mislim da je njoj jedini cilj bio zadužiti Casildu, jer će kada se otkrije da je ona naslednica imati keca u rukavu. Zanimljiv mi je Casildin odnos prema svemu tome. Čak nisam bila sigurna koju verziju su njoj ispričali i je li zna čije su joj dete dali. No ne želim verovati da bi išla tako daleko protiv Lucije.

Nakon doživljenog bola, Lucia okreće novi list i odlučuje se na osvetu. Ne sviđa mi se što je Rafaela odabrala kao sredstvo za postizanje cilja. Kako naivno govori da će ga samo iskoristiti za to, ali nema nameru biti njegova žena. Kao da joj on neće sve naplatiti kad tad. Slažem se da je nerealno što gledamo da su pola godine putovali i živeli zajedno i celo to vreme ona uspeva održati distancu sa njim. Ako je već ruinirana kako kaže, mogla je tako hladnokrvno i od Alejandre tražiti da joj pomogne osvetiti se, i ona poseduje moć i novac kao i Rafael. Alejandra pomoću svega toga uspeva izbaviti Fernanda iz zatvora. To je pomalo nerealno, jer postoje jaki dokazi protiv njega. Rekla bi da je taj proces svejedno u toku, jer mu je ona u jednom trenutku rekla da pazi kako se vlada napolju zbog toga.

Od drugih priča sam iznenađena Paulininom bolešću. Očito su joj namenili tragičan kraj. Čini mi se da je planiraju povezati s Fernandom na neko vreme, pa će ih verovatno smrt rastaviti. Ona je stvarno bila veliki čovek prema njemu i zaslužuje svako poštovanje i pažnju s njegove strane, no ne sviđa mi se razvoj događaja. Što se njenog brata Diega tiče, kako i sam kaže, posao ide dobro, ali privatni život nikako. To je i zaslužio. Claudia se okrenula Carlosu, videćemo hoće li biti šta od toga. Što se Michelle tiče, ona nikako da se dozove pameti. Sad je već i počeo ucenjivati i braniti joj da ode svojima, valjda će se više otrgnuti od njega.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Fri Aug 05, 2022 7:26 pm
Mujer de nadie - Page 9 Ll22
Mujer de nadie - Page 9 L18
Mujer de nadie - Page 9 Lll18
Sponsored content

Mujer de nadie - Page 9 Empty Re: Mujer de nadie

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum