Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Fri Oct 21, 2022 2:47 pm
On je više onako spredan lik, ubačen da se pokaže da je Anabel švrljala i sa kolegama tokom snimanja.


Kapiram. A izgleda da se u principu nikad nije ni zaljubila iskreno do Ivana.

Silvana mi baš postaje sve odvratnija. Ono kao voli Anabel, a čemu ju je sve izložila. Mislim na Leopolda i njegove perverzije. Što je najgore, uopšte ne kapira kada je nešto pogrešno. Za sve ima objašnjenje i opravdanje i postavlja se kako da je sasvim prirodno sve što je uradila, kao da je odsječena od realanosti. Pri tome Anabelin čin kada ju je odbranila od Leopolda doživljava kao dokaz partnerske ljubavi. Rolling Eyes Dakle, Leopoldo nikad nije saznao ko us one?

Osim što je Flavia u suparništvu sa Silvanom, i protiv Lucero bije svoje bitke. Ljubavni trouglovi u oba slučaja Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 2078043430 Pored odgovora o Anabelinoj ćerci još čekam i što će biti sa tom serijom Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 2078043430 Što se tiče Flavijinog zahtjeva, zar misli da će neko otkazati seriju koja već snimljena i baciti ko zna koliko novca?

Kako je Laura čula razgovor o tome da je Anabel HIV pozitivna?

Nisam razmišljala o tome kako će Anabel reagovati kada sazna istinu o Ivanu. I reakcija je sasvim logična. Od svega što je saznala o sebi (dok nije imala pamćenje) i od svega što je prošla najviše ju je pogodila činjenica o pravim Ivanovim motivima. I naravno da ne može sad da povjeruje da ju je zavolio. Ne znam da li bi se odlučila na samoubistvo da nije HIV pozitivna i da li su obje stvari jednako doprinijele toj odluci, ali svakako se za nju ne očekuje dobar kraj. Mislim da se ovaj put neće izvući...

____________
Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Fri Oct 28, 2022 12:12 am
CAPITULO 8


Anabel se nalazila na mostu. Već je preskočila zaštitnu ogradu, stajala je na ivici, spremna da se baci. Kroz glavu su joj prolazile brojni momenti njenog života.

Anabel: Ni ne zaslužujem da me iko voli. Ja sam loša osoba. Povredila sam tolike ljude.

Drhtavim rukama se pridržavala za ogradu, dok su joj se suze slivale niz lice.

Anabel: Sve u mom životu je bilo skandalozno, pa zašto ne bi bila i moja smrt? Pružiću prokletom fenomenu Anabel Dorantes dostojan kraj.

Baš u trenutku kada je htela da skoči neko je uhvatio sa ledja. Prislonio joj je belu maramicu na usta i nos, nakon čega se brzo onesvestila. Ubrzo shvatamo da je čovek koji je držao u naručiju Diablo.

JEDAN DAN RANIJE

Roberto i Diablo si bili u dnevnoj sobi.


Roberto: Ne želim više da čekam. Moj nesposobni sestrić očigledno ne preuzima ništa kako bi se osvetio toj drolji.
Diablo: Šta želite da učinim?
Roberto: Ne zanima me kako ali želim da vidim Anabel Dorantes ispred mene!


SADAŠNJOST

Silvana i Ivan su bili u čekaonici. Ona je bila vidno zabrinuta.

Silvana: Nemoguće da je tek tako nestala!
Ivan: Kao što sam ti već rekao, na sigurnosnim kamerama se jasno vidi momenat kada izlazi iz sobe, a zatim i iz same bolnice. Na ulazu se srela sa Edmundom, nakon kraće rasprave ona kreće da beži. On kreće za njom ali ga u tom trenutku udara auto. Ona nastavlja da trči niz ulicu i tu joj se gubi svaki trag. To je sve što možemo da vidimo na osnovu kamera bolnice.
Silvana: Šta je taj bedni novinar radio ispred bolnice u ovo doba? Moram da razgovaram sa njim!
Ivan: To je za sada nemoguće. Njegovo stanje jeste stabilno ali je i dalje pod dejstvom sedativa.

Anabel je i dalje bila u nesvesti. Ležala je na krevetu. Pored nje, na sofi sedeo je Roberto koji je posmatrao. Posle izvesnog vremena počela je da se budi. I ako je bila sanjiva, istog trenutka se razbudila kada ga je ugledala ispred sebe.

Roberto: Konačno! Posle toliko godina, ponovo oči u oči.
Anabel: Šta želiš od mene?
Roberto: Želim da mi odgovoriš samo na jedno pitanje. Zašto sa njim? Zar si od toliko muškaraca morala da me prevariš sa mojim rodjenim bratom? Sve sam ti dao. Šta god da si poželela ja bih ti iste sekunde stvorio.
Anabel: U tome i jeste bio problem. Dao si mi sve osim ljubavi. Mislio si da možeš da kupuš moju ljubav skupim poklonima. Moram priznati da sam i ja bila zaslepljena svim time. Ti si bio moćan čovek, sa druge strane zakona, a ja mlada klinka u usponu. Prema tebi sam osećala strast, želju, ali nikada ljubav. A onda sam upoznal Hektora i desilo se, zaljubila sam se.
Roberto: I to kažeš tek tako?!
Anabel: Ne znam šta očekuješ da ti kažem. Sada, posle toliko vremena.
Roberto: Voleo sam te. Znaš li da si jedina žena koju sam zaista zavoleo u životu?
Anabel: Da, toliko si me voleo da si naredio da me ubiju, mene i tvog rodjenog brata.
Roberto: Nisam mogao da dozvolim da budeš srećna sa njim.
Anabel: Ali na tvoju veliku žalost, on je umro ali ja sam preživela.
Roberto: Preživela si i nestala sa lica zemlje narednih 12 godina. Skoro da sam uspeo da te zaboravim ali si onda rešila da se vratiš. Ponovo si počela da mi iskačeš sa svih strana, da se smešiš sa televizije, sa naslovnica. Ti si jedina osoba na ovom svetu koja je prevarila Roberta Ferera a da je preživela da o tome može da priča.
Anabel: Pokušao si da me ubiješ čim sam se vratila, sigurna sam da ti stojiš iza atentata na mom koncertu.

Roberto se samo osmehnuo.

Roberto: I ponovo si se izvukla. Izgleda da imaš više života od mačke.
Anabel: Onda si se udružo sa svojim bratancem Roheliom kako bi me uništio.
Roberto: Dao sam mu i previše vremena da sprovede svoju osvetu. Ali kako sam uvideo da to ne vodi nikuda odlučio sam da preuzmem stvari u svoje ruke. Zbog toga i jesi ovde.
Anabel: Znaš, sad kad malo bolje razmislim. Tvoj brat, Hektor, uspeo je da probudi moja osećanja. Njegov sin Rohelio, tvoj bratanac, takodje je uspeo da probudi ljubav u meni. Roberto, u čemu je problem sa tobom? Izgleda da si jedini Ferer koji nije uspeo da probudi bilo šta u meni?
Roberto: Ućuti!

Udario je iz sve snage.

Anabel: Boli istina? Hajde, udari me ponovo ako će ti biti lakše! Učini to ako će ti to pomoći da se osetiš većim muškarcem!
Roberto: Sad ću ti pokazati šta je pravi muškarac!

Skočio je na nju i krenuo da je svlači. Ona se nije opirala. Učinio je svojom na grub način.

Roberto: Jesu li oni znali da te zadovolje na ovakav način?! Reci mi!

Ona se samo osmehnula i rekla:

Anabel: Ili nisi čitao novine ili si zaboravio bitan podatak. Roberto, imam HIV a ti si upravo u meni bez kondoma.

On se sledio na ove njene reči. Odmah je odgurno od sebe. Ona je počela bolesno da se smeje.

Roberto: Šta ti je? Zbog čega se smeješ tako?
Anabel: Znam da ću umreti. Ovaj put neću uspeti da se izvučem. Ali me užasno raduje činjenica da sam te možda zarazila. I iskreno se nadam da ćemo se uskoro ponovo sresti u paklu.

Roberto je uzeo pištolj koji se nalazio na komodi i u stanju očaja ispalio nekoliko metaka u nju.

Ubrzo je u sobu utrčao Diablo koji je rekao:

Diablo: Šefe, šta se desilo?
Roberto: Otarasi se tela!

NEKOLIKO SATI KASNIJE

Silvana je bila u dnevnoj sobi. Bila je vidno iscrpljena.


Silvana: Gde si? Anabel, gde li si se sakrila?

U tom trenutku je zazvonio njen telefon. Javila se.

Silvana: Da, ja sam. Molim?! Odmah dolazim!

POLA SATA KASNIJE

Silvana je utrčala u čekaonicu. Došla je do info pulta i rekla medicinskoj sestri.


Silvana: Kako je Anabel?!
Bolničarka: Još uvek nemam nikakvu informaciju: Operacija je u toku.

U tom trenutku se pojavio Ivan. Čim ga je ugledala Silvana je znala šta će joj reći. Videla je to u njegovim očima.

Silvana: Molim te reci mi da je dobro.
Ivan: Uradio sam sve što sam mogao. Kada su je dovezli ovde, već je izgubila previše krvi. Žao mi je. Anabel je upravo preminula.
Silvana: Ne!

Njen vrisak je odzvanjao čitavom bolnicom. Ivan je pokušao da je smiri.

SLEDEĆI DAN

Vest o smrti Anabel Dorantes odjeknula je poput bombe. Vest je izazvala nevericu fanova širom sveta, dok su fanovi iz Meksika na centralnom trgu ostavljali cveće i palili sveće u znak sećanja na nju.

U toko je sahrana Anabel Dorantes. Okupio se veliki broj ljudi iz sveta šoubiznisa, kao i brojni fanovi, da je isprati na večni počinak. Prva do kovčega stajala je Silvana koja je velikim sunčanim naočarima pokušavala da prikrije svoje suze. Nedaleko od nje, stopljen u masi bio je Ivan, niz njegovo lice su se slivale suze. Pre nego što će spustiti kovčeg Silvana je prišla, položila na njega belu ružu i rekla:

Silvana: Malena, tvoja priča još uvek nije gotova. Obećavam ti da će fenomen Anabel Dorantes živeti još dugo.

NEKOLIKO SATI KASNIJE

Edmundo je bio u bolničkoj sobi. Njegovo stanje je bilo stabilno, samo će kao posledicu nesreće neko vreme morati da nosi gips na desnoj nozi. U posetu mu je došla Flavia.


Flavia: Kunem ti se da nikada u životu nisam videla toliko ljudi na jednom mestu. Anabel je na svojim koncertima rušila sve rekorde posećenosti ali mislim da je svojom sahranom prevazišla samu sebe.
Edmundo: I dalje ne mogu da verujem da je mrtva.
Flavia: Hoćeš li mi konačno reći šta se desilo te noći? Zbog čega si bio ispred bolnice i zbog čega si se sukobio sa njom?
Edmundo: Samo sam radio svoj posao. Hteo sam da prvi dodjem do informacije o njenom stanju. I odjednom se pojavila ispred mene. Ni sam nisam mogao da verujem da je to ona.
Flavia: Edmundo, mislila sam da me smatraš inteligentnom ženom.
Edmundo: Da, naravno... Samo...
Flavia: Odavno sam provalila da vas dvoje veže nešto lično. Tvoja opsednutost njome prevazilazi posao novinara.
Edmundo: U redu. Ispričaću ti istinu. Ali moraš mi obećati da će to ostati izmedju nas dvoje.
Flavia: Naravno.
Edmundo: Moj sin je mrtav zbog nje.
Flavia: Molim? Tvoj sin? Nisam znala da si imao sina.
Edmundo: Manuel je bio plod jedne moje mladalačke avanture. Živeo je sa svojom majkom u Meridi a ja sam ga posećivao kad god su mi obaveze to dozvoljavalje. Kada je porastao počeo je da svira bubnjeve u jednom lokalnom bendu. Bio je očaran muzikom i imao je ogromnu želju da uspe u tom poslu. To se jako brzo i desilo. Uspeo je da uoadne u bend koji je pratio Anabel na njenm koncertima. Vremenom Anabel i on su se spandjali, bili su u nekoj kratkoj šemi. Ona je u to vreme već bila u vezi sa Ribertom Fererom.
Flavia: Nemoj mi reći da...
Edmundo: Da, Roberto Ferer je iz ljubomore ubio mog sina. Prema zvaničnom izveštaju Manuel je stradao u saobraćajnoj nesreći ali ja znam da se iza njegove smrti krije Roberto. Zbog toga sam mrzeo Anabel i svim sam se silama trudio da je uništim.

Edmundo više nije mogoa da se suzdržava, zaplakao je poput malog deteta. Flavia ga je zagrlila u znak utehe.

Edmundo: Sada, kada je i ona mrtva moj sin konačno može da počiva u miru.

Leonardo i Segundo su bili u stanu.

Leonardo: Možda je trebalo da odem na njenu sahranu.
Segundo: Bolje što nisi. Ko zna kakva bi rekacija tvoje majke bila da nas je videla tamo.
Leonardo: I dalje ne mogu da veurjem da je mrtva.
Segundo: Deluješ kao da te je zaista pogodila njena smrt.
Leonardo: I jeste.
Segundo: Leonardo, zar je moguće da je ni posle toliko godina nisi preboleo?
Leonardo: Tata, ja...
Segundo: Ne govori to naglas. Siguran sam da Džesika ne bi bila srećna da to čuje.

Iza zida je stajala Džesika koja je besno slušala njihov razgovor.

Edmundo i Laura su bili u bolničkoj sobi. Ona je došla da se pozdravi sa njim jer je te večeri imala let za Meridu.

Laura: Sada kada je ta žena mrtva više nemam šta da tražim ovde.
Edmundo: Laura, na kraju svega, drago mi je što je neko drugi okončao sa njenim životom. Ono što ste Mariela i ti uradile...
Laura: Možda je bolje što je ispalo ovako. Ali čak i da sam je ja lično odvela u smrt ne bi se kajala. Zaslužila je to.


Pao je mrak. Ivan i Roberto su bili u dnevnoj sobi.


Ivan: Ti si je ubio, zar ne?

Roberto je potvrdno klimnuo glavom.

Ivan: Zbog čega si to uradio? Rekao sam ti da se ne mešaš u moju osvetu!
Roberto: Rohelio, misliš da nisam primetio šta se dešava? Kada si ti piškio u pelen ja sam već bio vodja najvećeg narkokartela u zemlji. Ti joj se nikada ne bi osvetio. Ne bi to uradio jer si se zaljubio u nju. Uspela je da te obrlati kao i mnoge muškarce pre tebe.

Ivan nije ništa odgovorio na ove njegove tvrdnje.

Roberto: Njena smrt je spas za sve, pa i za tebe. Nisi smeo da se zaljubiš u ženu koja je tvoju majku odvela u smrt. Sada je zaboravi i nastavi sa svojim životom kao da se ništa nije desilo.

U tom trenutku na ekranu televizora koji je bio uključen u pozadini pojavila se Silvana. Ivan je pojačao ton. U toku je bila Silvanina konferencija za medije.

Silvana: Da, dobro ste me čuli. Imam pozdane informacije da je Roberto Ferer živ. I sigiran sam da je on odgovoran za smrt Anabel. Zato molim policiju da preuzme stvari u svoje ruke i strpa tog zločinca i ubicu iza rešetaka. Anabel nije zaslužila da njena smrt prodje nekažnjeno.

Ivan je ugasio televizor i rekao.

Ivan: Mislim da ipak nećemo moći da nastavimo sa našim životima kao da se ništa nije desilo. Silvana Korona te je upravo vratila iz mrtvih. Ovog trenutka si ponovo postao najtraženiji narkodiler u zemlji.

MESEC DANA KASNIJE

Prošlo je mesec dana od Anabeline smrti. Javnost je i dalje bila uznemirena. Na portalima i društvenim mrežama pisane su brojne teorije zavere. Policija već mesec dana bezuspešno traga za Robertom Fererom. Nakon što je Silvana polociji otkrila da je Ivan Belmonte, zapravo Rohelio Ferer, on je takodje nestao bez traga.

Silvana i Lucero su bile u Silvaninoj kući.

Lucero: Mislim da imaš više obezbedjenja nego sam predsednik države.
Silvana: Imam razloga da se brinem za svoju bezbednost. Pre mesec dana obelodanila sam činjenicu da je Roberto Ferer živ, a danas nakon premijere serije, sigurna sam da ću dobiti još nekoliko ozbiljnih neprijatelja koji će želeti da me vide mrtvu.
Lucero: Draga, konačno je došao taj dan. Serija „Fenomen Anabel Dorantes“ će konačno ugledati svetlost dana.

Silvana joj je pokazala očima na sto na kome se nalazila flaša šampanjca.

Silvana: Mislim da to zaslužuje zdravicu.

Otvorila je šamoanjac i sipala u čaše.

Lucero: Živeli.
Silvana: Živeli. Za Anabel Dorantes.

Leonardo i Džesika su bili u stanu.

Leonardo: Molim?
Džesika: Dobro si čuo. Trudna sam.
Leonardo: Ali...
Džesika: Zar nisi srećan zbog vesti?
Leonardo: Da, jesam. Samo... Malo sam iznenadjen... Mislio sam da piješ pilule i...
Džesika: I jesam pila. Ali ni jedno kontraceptivno sredstvo nije 100% pouzdano. U svakom slučaju, mislim da je vreme da imamo bebu. Već smo nekoliko godina u braku i... Dragi, zar ti ne želi da imaš dete sa mnom?
Leonardo: Naravno da želim.
Džesika: Segundo će sigurno biti presrećan kada čuje da će postati deda. I ako to znači da ću na neko vreme morati da pauziram svoju karijeru.

Pao je mrak. Premijera serije „Fenomen Anabel Dorantes“ izazvala je burne reakcije. Za samo par sati uspela je da se nadje na prvom mestu najgledanijih programa platforme Netflix. Društvene mreže su gorele. Bilo je pozitivnih ali isto tako i mnoštvo negativnih komentara koji su bili razočarani time kakva je zapravo bila Anabel. Svakako nije bilo ravnodušnih, serije je izazvala reakcije što se i očekivalo.

Leonardo, Džesika i Segundo su bili u stanu.

Džesika: A ja sam naivno mislila da će vest dana biti ta da ću ti ja roditi dete. Kad ono, gle čuda, ti si otac već godinama unazad.
Leonardo: Kunem ti se da nisam znao.

Oboje su pogledali u Segunda.

Segunda: Ne gledajte me tako. Ni ja ništa nisam znao o ovome.

U tom trenutku je zazvonio Leonardov telefon. On je samo odbio poziv.

Džesika: Neki novinar?
Leonardo: Da, neprekidno me zovu satima unazad.
Džesika: I mene isto. Ne znam šta očekuju da im kažem. Segundo, jel treba da izadjem u medije i izjavim da ću biti dobra maćeha Leonardovoj i Anabelinoj ćerci?
Leoanrdo: Džesika, pobogu, nije trenutak za tvoju ironiju.
Segundo: Mislim da bi trebalo da razgovaramo sa Silvanom. Jedino nam ona može dati objašnjenje za sve ovo što se dešava.

Flavia je bila u svojoj kancelariji. Sedela je i na laptopu čitala komentare na društvenim mrežama. Publika je veoma brzo shvatila da je lik žene koji je vodio katalog elitne pristitucije zapravo ona i njena reputacija je bukvalno bila na najnižim granama.

Flavia: Lucero, kako si mogla da mi uradiš ovo?

U kancelariju je ušao Edmundo koji je rekao:

Edmundo: Flavia, ja...
Flavia: Reci.
Edmundo: Samo sam hteo da ti kažem da idem kući.
Flavia: Ja ću ostati još nešto da završim.
Edmundo: Na izlazu je mnoštvo novinara koji čekaju tvoju izjavu.
Flavia: Nisam dužna da dajem bilo kakve izjave. To što je Silvana Korona predstavila u toj prokletoj seriji je čista fikcija. Trač o tom famoznom katalogu nije ništa novo, to je bila aktuelna tema u medijima u to vreme. Ali to su bile klasične izmišljotine Benhaminovih neprijatelja kako bi pokušali da ga deskredituju. A Silvana je sada to iskoristila kako bi tu glupu seriju učinila zanimljivijom. I to je sve.
Edmundo: U redu, ako ti tako kažeš.
Flavia: Sumnjaš u moju reč?
Edmundo: Nisam to rekao. Ti najbolje znaš šta je isitna. Odoh.

Edmundo je izašao iz kancelarije. Ubrzo nakon toga Flavia je besno porušila sve sa stola.

Flavia: Do djavola! Šta ću sada da radim? Moram dobro da razmislim pre nego što predizmem bilo kakav korak.

Silvana je bila u dnevnoj sobi. Sedela je na fotelji i čitala komentare na društvenim mrežama. U ruci je držala čašu sa vinom, dok se na stolu nalazilo nekoliko praznih flaša. Bila je vidno u alkoholisanom stanju.

Slvana: Malena, ovo je za tebe.

Nazdravila je u pravcu neba a zatim popila još koji gutljaj vina.

Silvana: Anabel, nikada neću dozvoliti da padneš u zaborav. Ovo nije kraj „Fenomena Anabel Dorantes“, velike stvari tek slede.

U tom trenutku došao je čivek iz obezbedjenja koji je rekao:

Telohranitelj: Gospodjo, na ulazu su izvesni Leoanrdo i Segundo. Žele da razgovaraju sa vama.
Silvana: Pusti ih da udju.

Nekoliko trenutaka kasnije našli su se pred njom. Obojica su bili izenandnjeni stanjem u kojem se nalazila Silvana i praznim flašama koje su se nalazile oko nje.

Silvana: Sedite, očekivala sam vas.

Segundo je pogledao u Leonarda i rekao:

Segundo: Nisam siguran da je tvoja majka u stanju da nam objasni bilo šta.
Silvana: Segundo, tako si prepotentan kao i uvek. Istina je da sam malo više popila ali sam i dalje u stanju da vam odgovorim na sva vaša pitanja. Mada, ne znam šta bih više mogla da vam kažem. Ako ste odgledali seriju sve vam je kristalno jasno.
Leonardo: Zar sam morao preko proklete serije da saznam da imam ćerku?
Silvana: Izgleda da je moralo tako.
Segudno: Zahtevam da nam kažeš gde se nalazi moja unuka?!
Silvana: Kao prvo, ko si ti da mi zahtevao bilo šta od mene? Ti si samo moj bivši muž. A kao drugo, kao što ste videli u samoj seriji, Sonja se nalazi u Madridu.
Leonardo: Želim da stupim u kontakt sa njom.
Silvana: Naravno. Ali kada dodje trenutak za to.
Leonardo: Šta hoćeš time da kažeš?
Silvana: Sve u svoje vreme. Obećavam ti da čćeš je veoma uskoro upoznati.

Silvana je popila još gutjaj vina.

Silvana: A vi? Hoćete li vi da popijete nešto sa mnom?
Segudno: Sine, mislim da gubimo vreme. Tvoja majka se sutra verovatno neće ni sećati da smo bili ovde.
Silvana: Prestani da me vredjaš i potcenjuješ! Zar ne shvatate da samo od mene zavisi da li ćete ikada upoznati Sonju?
Leonardo: Mama, ja...
Silvana: Mama. Koliko godina nisam čula tu reč. Gotova da sam zaboravila da imam sina.

Silvana je uhvatila svog sina za lice, pogledala ga pravo u oči i rekla:

Silvana: Sine, upoznaćeš je. Obećavam ti da ćeš je upoznati.

SLEDEĆI DAN

ŠPANIJA; MADRID


U Madridu je uveliko prošlo podne. Sonja je izlazila iz umetničke škole u kojoj je pohadjala časove glume i plesa. Ona i njena najbolja drugarica Lorena su upravo završile sa časovima.

Lorena: Kakve planove imaš za danas?
Sonia: Nikakve. Videla sam da je na Netfkixu izašla neka nova serija. Zove se „ Fenomen Anabel Dorantes“, svi je baš hvale. Mislim da ću danas odgledati celu prvu sezonu.

Sonja je izgovorila to kroz smeh ni ne sluteći da je ona i te kako povezana sa tim čuvenim fenomenom.


NASTAVIĆE SE...
























Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Mon Oct 31, 2022 8:54 am
Ti si jedina osoba na ovom svetu koja je prevarila Roberta Ferera a da je preživela da o tome može da priča.

Ovo je dobro Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 2078043430 Kakav udarac na njegovu sujetu Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 2078043430 I jedina koja je uspjela da mu dođe glave. Zajedno sa Silvanom koje je objavila da je živ. U epizodi se ne spominje, ali pretpostavljam da je i on HIV pozitivan.

Anabelina smrt je već bila izvjesna. Trovanje, HIV, odluka da se ubije, Roberto...nešto od svega je moralo da joj presudi. Lijep li je običan život... U stvarnosti smo vidjeli mnoge slavne koje je upravo slava uništila. Ne može svako da se nosi s tim.

Iza zida je stajala Džesika koja je besno slušala njihov razgovor.

Džesi mi je i dalje nejasna Very Happy Jedino mislim da nije slučajno zatrudnjela. A Silvana je stvarno genijalna. Dopusti da joj sin sa televizije sazna da ima ćerku. Ponekad se pitam je li mu zbilja majka.

Sonia: Nikakve. Videla sam da je na Netfkixu izašla neka nova serija. Zove se „ Fenomen Anabel Dorantes“, svi je baš hvale. Mislim da ću danas odgledati celu prvu sezonu.

Sonja je izgovorila to kroz smeh ni ne sluteći da je ona i te kako povezana sa tim čuvenim fenomenom.

I ovdje počinje druga sezona Very Happy Ako se dobro sjećam sada će Sonja ući u svijet slavnih i radnja će se vrtjeti oko nje Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 2315767614

____________
Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Wed Nov 02, 2022 12:13 am
Ovo je dobro Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 2078043430 Kakav udarac na njegovu sujetu Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 2078043430 I jedina koja je uspjela da mu dođe glave. Zajedno sa Silvanom koje je objavila da je živ. U epizodi se ne spominje, ali pretpostavljam da je i on HIV pozitivan.

Biće objašnjeno da li mu je prenela HIV ili ne.

Anabelina smrt je već bila izvjesna. Trovanje, HIV, odluka da se ubije, Roberto...nešto od svega je moralo da joj presudi. Lijep li je običan život... U stvarnosti smo vidjeli mnoge slavne koje je upravo slava uništila. Ne može svako da se nosi s tim.

Znalo se da će do toga da dodje. Nisam ni u jendom trenutku ni pomislio da je u ovoj verziji ostavim živu.

I ovdje počinje druga sezona Very Happy Ako se dobro sjećam sada će Sonja ući u svijet slavnih i radnja će se vrtjeti oko nje Post a reply 2315767614

Da, kreće druga sezona.
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Wed Nov 02, 2022 12:34 am
CAPITULO 9


MADRID; ŠPANIJA

Jolanda je razgovarala telefonom sa nekim.


Jolabda: Ne možeš to da uradiš! Slušaj me... Ja...

Mejdutim veza je u tom trenutku prekinuta.

Jolanda: Bože, šta ću sada da radim?

U tom trenutku u stan je ušla Sonja.

Sonja: Zdravo mama.
Jolanda: Kćeri... Stigla si...

Jolanda je bila vidno zabrinuta.

Sonja: Mama, šta ti je? Jesi li dobro?
Jolanda: Da, dobro sam... Samo... Sve je u redu.

Sonja je zbunjeno gledala svoju majku, odnosno ženu za koju je ona mislila da je njena majka.


MEKSIKO SITI; MEKSIKO

Silvana se nalazila na aerodoromu. Sedela je i čeklaa svoj let. Ubrzo se na razglasu čuo glas koji je putnike obavestio da počinje ukrcavanje u avion za Madrid. Silvana je ustala i rekla:


Silvana: Sonja, vreme je da saznaš pravu istinu.


SLEDEĆI DAN

MADRID; ŠPANIJA


Sonja i Jolanda su doručkovale.

Jolanda: Danas nemaš časove?
Sonja: Ne. I bolje jer sam užasno ne naspavana. Zaspala sam tek pred zoru.
Jolanda: Zbog čega?
Sonja: Sinoć sam počela da gledam neku seriju. Toliko me je zaintrigirala da sam morala da odgledam celu sezonu.
Jolanda: Koju seriju?
Sonja: Zove se „Fenomen Anabel Dorantes“.

Jolanda se skamenila nakon ove njene izjave.

Sonja: Zapravo to je biografska serija neke meksičke pevačice. Da ne poveruješ kaka je život imala.

U tom trenutku je zazvonio Sonjin mobilni telefon. Nakon što se javila i saslušala sagovornika rekla je:

Sonja: Da, razumem. Da, malo sam razočarana ali... U redu, razumem.

Kada je prekinula vezu Jolanda je upitala:

Jolanda: Šta se desilo?
Sonja: Zvali su me iz škole. Pre nekoliko dana sam imala kasting za malu ulogu jednoj seriji. Sada su me zvali da mi jave da nisam prošla. Moja drugarica Lorena je dobila ulogu. U svakom slučaju mi je drago zbog nje.

Sonja je bila vidno razočarana.

Jolanda: Kćeri, biće prilike i za tebe.
Sonja: Nadam se. Ovo je ne znam ni ja koji već kasting po redu koji ne prolazim.

U tom trenutku se začulo zvoni.

Sonja: Očekuješ nekoga?
Jolanda: Ne.

Kada je otvorila vrata Jolanda se zaledila o šoka kada je ugledala Silvanu ispred sebe.

Silvana: Jolanda, vidim da me nisi očekivala.
Jolanda: Ja... Samo sam...

Silvana je ugledala Sonju i krenula ka njoj. Zagrlila je i rekla:

Silvana: Tako mi je drago što te vidim posle toliko godina.
Sonja: Izvinite ali ja vas ne poznajem.
Silvana: Poznaješ me, samo smo se poslednji put videle kada si bila jako mala. Zbog toga me se ne sećaš. Ja sam tvoja baka.

Sonja je zbunjeno pogledala Jolandu i rekla:

Sonja: Gospodja je tvoja mama?
Jolanda: Ne, Silvana je...
Silvana: Ja sam majka tvoga oca.

Silvana je prišla Sonji, uhvatila je obema rukama za lice, pogledala pravo u oči i rekla:

Silvana: Malena, pred nama je ozbiljan razgovor. Vreme je da konačno saznaš celu isitnu.


MEKSIKO SITI; MEKSIKO

U Meksiko je bilo rano jutro. Leoanrdo i Segundo su bili u dnevnoj sobi.


Leonardo: Ne mogu da verujem da se mama od one večeri ne javlja na telefon. Juče sam je ceo dan zvao i neprestano je bila nedostupna. Išao sam čak i do njene kuće ali mi niko nije otvorio.
Segundo: Lepo sam ti rekao da njoj ne može da se veruje. Na njeno uobičajeno ponašanje, sam si imao priliku da vidiš u kakvom alkoholisanom stanju je bila one večeri.
Leoanrdo: Tata, ni meni se ne dopada što zavisim od nje. Ali nažalost ona je jedina osoba koja zna gde se nalazi moja ćerka.


MADRID; ŠPANIJA

Sonja, Silvana i Jolanda su bile u dnevnoj sobi. Sonja je bila u šoku nakon što joj je Silvana ispričala celu istinu. Jolanda je nemo stajala sa strane i sa suzama u očima posmatrala. Sonja je pogledala i besno rekla:


Sonja: Kako si mogla da me lažeš sve ove godine?!
Jolanda: Kćeri, ja...
Silvana: Sonja nije tvoja ćerka. Ona je tvoja sestričina.
Jolanda: Ućuti! Ja sam je odgajila! Zaboravljaš da si ti ta koja mi je predala u ruke onog dana kada se rodila i poslala nas obe na drugi kraj sveta?!

Sonja se uhvatila za glavu i rekla:

Sonja: Ne mogu da verujem. Noćas sam gledala „Fenomen Anabel Dorantes“ ni ne sluteći da sam ja deo te priče. Beba koju Anabel rodila sam zapravo ja.
Silvana: Tako je malena. Ti si ćerka Anabel i moga sina Leonarda.

Sonja se posle izvesnog vremena pribrala i rekla:

Sonja: I šta želite od mene posle toliko godina?
Silvana: Istina je da godinama nismo bile u kontaktu ali ja sam vodila računa o tebi. Jolanda je svakog meseca na račun dobijala izvesnu sumu novca koja vam je omogućavala lagodan život. Takodje, znam da pohadjaš umetničku školu. Ne kažu uzalud da krv nije voda. Tvojim venama teče talenat tvoje majke.
Sonja: I dalje ne razumem čemu sve voo vodi? Zbog čega ste ovde?
Silvana: Došla sam po tebe.

Umešala se Jolanda koja je rekla:

Jolanda: Mora da se šališ!
Silvana: Sonja je moja unuka. Moj sin je pre dva dana saznao da ima ćerku i ima želju da je upozna.
Jolanda: Zakonski ona je moja ćerka! Moja i nepoznatog oca!
Silvana: Jolanda, neću dozvoliti da...
Sonja: Dosta! Prekinite da pričate o meni kao da nisam tu!
Silvana: U pravu si. Izvini. Kao što sam već rekla došla sam po tebe. Želim da podješ sa mnom za Meksiko.
Sonja: Ali... Moj život je ovde... Idem u školu i...
Silvana: Tebi ta škola nije potrebna. Ti talenat nosiš u krvi.
Sonja: Nisam baš sigurna. Vučem se već neko vreme po kastinzima i nikako da dobijem neku ulogu.
Silvana: Ti nemaš potrebu da ideš po kastinzima. Tvoja majka je bila čuvena Anabel Dorantes. A tvoja baka, odnosno ja, najbolji je menadžer u celoj latinskoj americi. Malena, ideš sa mnom u Meksiko. Napraviću od tebe zvezdu kakva je bila tvoja majka. I veću. Zajedno ćemo stvoriti novi fenomen, fenomen Sonja Dorantes.

Sonjine oči su se ozarile. Jolanda je zabrinuto posmatrala sve sa strane.


NEKOLIKO DANA KASNIJE

MEKSIKO SITI; MEKSIKO


Leonardo je bio u svom studiju. Uzalud je pokušavao da komponuje. Njegove misli su bile preokupirane drugim stvarima. U jendom trenutku začulo se zvono na ulaznim vratima. Kada je otvorio izneandio se kada je ispred sebe ugledao Silvanu.

Leonardo: Mama...
Silvana: Obećala sam ti da ćeš je upoznati.

Pokazala je rukom u pravcu Sonje koja se nalazila pored nje.

Sonja: Tata.
Leonardo: Kćeri.

Zagrlili su se istog trenutka. Oboje su zaplakali.

Džesika i Segundo su bili u stanu. Džesika je bila vidno ljuta. Zaplaila je cigaretu.

Segudno: Trebalo bi da ostaviš to smeće. Zaboravljaš da si trudna.
Džesika: Segundo, prestani da me smaraš! Toliko sam napeta zbog svega što se dešava da bi tačno poludela kada bi još ostavila i cigarete.
Segundo: Pokušaj da razumeš i leoanrda. Ipak je ona njegova ćerka.
Džesika: A ja sam njegova žena. I u stomaku nosim njegovo dete. A on je to očigledno smetnuo sa umao i u potpunosti me zapostavio od trenutka kada je saznao da ima tu prokeltu ćerku!

Leonardo, Sonja i Silvana su bili u studiju.

Leoanrdo: Kćeri, kunem ti se da nisam znao za tvoje postojanje. Ja nikada ne bih...
Sonja: Znam, odgledala sam seriju.

Leonardo se nasmejao.

Leoanrdo: Nisam verovao da ću ikada ovo reći. Ali barem postoji neka korist od te proklete serije. Ja sam saznao da imam ćerku a i ti si imala priliku da vidiš kako su se zaista odigrale stvari. Tvoja majka i tvoja baba su...

Silvana se umešala i rekla:

Silvana: Istina je da sam vas ja razdvojila. Ali takodje je istina da sam vas ja ponovo spojila. No, da konačno porazgovaramo o onome zbog čega smo ovde.

Leonardo je zbunjeno pogledao svoju majku.

Silvana: Sine, tvoja ćerka je nasledila vaš talenat. Istina je da nisi postigao značajan uspeh kao pevač ali si izgradio impozantnu karijeru kao kompozitor. A o talentu i uspesima Anabel mislim da je suvišno govoriti.

Leonardu i dalje nije bilo jasno o čemu njegova majka priča.

Silvana: Sonja je u Madridu pohadjala jednu od najboljih umetničkih školi. Tamo je išla na časove glume i pevanja. Od radnog detinjstva je pokazala da ima talenat i želju da se bavi javnim poslom. Zbog toga je i došla sa mnom u Meksiko. Ja, njena baka pomoći ću joj da postane zvezda. Sonja želi da izda svoj album prvenac a ima sreću da joj je otac jedan od najboljih kompozitora u zemlji. Sine, baci se na posao i napravi najbolji album u svojoj dosadašnjoj karijeri. Album koji će tvoju ćerku vinuti u zvezde.

DVA MESECA KASNIJE

Leonardo i Sonja su bili u studiju. Snimal je jednu od pesama koja će se naći na njenom albumu prvencu. On joj davao smernice kako da što bolje otpeva pesmu. Sve su sa strane posmatrali Silvana i Segundo.


Silvana: Ogromna karijera je pred njom.
Segundo: Nisam baš siguran.
Silvana: Molim? Šta si rekao?
Segudno: Sonja jeste moja unuka ali nisam gluv. Njene glasovne mogućnosti su daleko od idealnih.
Silvana: Ma šta ti znaš.
Segundo: Izgleda da zaboravljaš da stojiš pored jednog od najboljih menažera poznatih u ovoj zemlji.
Silvana: A ti izgleda da zaboravljaš da stojiš pored najboljeg. Ova zamlja nikada nije imala veću zvezdu od Anabel Dorantes. A nju sam stvorila ja, ne ti. I sada ću sa našom unukom učiniti istu stvar.

Edmundo i dva policajca su se nalazili ispred ulaznih vrata Flavijinog stana.

Edmundo: Danima se ne javlja na telefon.
Policajac: Jeste li sigurni da se nalazi u ovom stanu?
Edmundo: Tu sam je video poslednji put. Portir mi je rekao da od te večeri nije izlazila.
Policajac: U redu. Imamo nalog da obijemo vrata.

Nakon što su to učinili ušli su u stan. Iste sekunde su osetili jak smrad. Smrad koji je dolazio iz pravca kupatila. Edmundo je otrčao kao istom. Kada je otvorio vrata, ugledao je Flavijino beživotno telo kako leži u kadi punoj krvi. Ubrzo su shvatuli da je isekla vene i iskrvarila.

Pao je mrak. Nakon dolaska u Meksiko, Silvana je iznajmila novu kuću. Trudila se na sve načine da izbegne da javnost sazna da je Sonja stigla u zemlju. Silvana, Sonja i Jolanda su večerale.

Sonja: Mama, ne možeš ni da zamisliš kakava je pesma koju sam danas snimila.
Silvana: Malena, Jolanda je tvoja tetka. Mislim da bi trebalo tako da je zoveš.
Sonja: Bako, već smo toliko puta pričale o tome. Ona je ceo život bila moja mama, jedina koju sam imala. I tako će i ostati.
Silvana: Mislim da nije u redu da se tek tako odričeš svoje prave majke.

Silvana je nevoljno zaćutala nakon konstatacije svoje unuke.

Sonja: Jedba čekam da ceo albu bude gotov.
Silvana: Doći će i taj trenutak. Nećmo da brzamo. Tvoj album prvenac mora da bude savršen. A kad bude gotov, konačno ćemo te predstaviti javnosti. Konačno će svi saznati da je Anabel za sobom ostavila dostojnu naslednicu.
Sonja: Bako, mislim da je vrmee da polako počinjem da se pojavljujem u javnosti i...
Silvana: Ne! Već smo razgovarale o tome! Mnogo veći utisak ćeš ostaviti kada pred javnost izadješ sa albumom. Sada bi bila samo ćerka pokojne Anabel Dorantes, a tada ćešp biti Sonia Dorantes, nova muzička zvezda. Prepusti sve meni i ništa ne brini. Za sada je najbolje da niko ne zna da smo uopšte u zemlji.

U tom trenutku na televiziji koja se čula u pozadini je išla vest o Flavijinoj smrti. Kada je čula Silvana je ustala, otišla do dnevne sobe i stala ispred televizora.

Silvana: Izvršila je samoubistvo. Ne mogu da verujem.

Prišle su Sonja i Jolanda.

Sonja: Bako, šta se desilo? Ko je ta žena koja se ubila?
Silvana: Jedna poznata novinarka. Nebitno.

Silvana je ugasila televizor. Okrenulaje ledja ka Sonji i Jolandi i na brzinu obrisala suze koje su joj krenule.

Silvana: Hajde da nastavimo sa večerom.

Lucero je bila u svom stanu. Gledala je reportažu o Flavijinoj smrti.

Lucero: Izgleda da nisi bila toliko jaka kakvom si se predstavljala.

Nazdravila je čašom vina u pravcu televizora i rekla:
Lucero: Počivaj u miru bivša drugarice. Ili bolje rečeno draga neprijateljice.

Leonardo i Džesika su se spremali za spavanje. Njen stomak je već uveliko počeo da se primećuje. On joj je pustio da čuje pesmu koju je Sonja danas snimila.

Leonardo: I? Šta kažeš?
Džesika: Šta znam. Nije loša.
Leonardo: Džesika, znam da ti nije lako ali bar se potrudi da imaš korektan odnos sa Sonjom. Ona je moja ćerka. Sestra našeg sina.

Na osnovu ove izjave saznajemo da čekaju muško dete. Leonardo je pomazio po stomaku.

TRI MESECA KASNIJE


Flavia je u testamentu svoju agenciju u nasledstvo ostavila Edmundu. Ubrzo nakon njene smrti Edmundo je preuzeo rukovodeću poziciju i odlučio da povrati ugled agencije koji je izgubljen nakon premijere serije. Obećao je svojoj prijateljici na grobu da će učiniti sve da agencija ponovo postane broj jedan u zemlji. Edmundo je bio u svojoj kancelariji i čitao mejl koji je dobio. Mejl je bio poslat od strane Silvane. Isti mejli su dobili svi predstavnici medija. Silvana je sazvala konferenciju za medije koja će se te večeri održati u jednom ekskluzivnom hotelu.

Edmundo: Šta li je sada smislila ta luda žena?

Sonja i Jolanda su bile u sobi.

Sonja: Tako sam uzbudjena. Konačno je došao taj dan.
Jolanda: Opusti se. Sve će biti u redu.

U sobu je ušla Silvana koja je rekla:

Silvana: Malena, uskoro stižu šminkeri i frizeri. Želim da večeras izgledaš spektakularno.
Sonja: Idem taman da se istuširam dok ne stignu.

Nakon što je Sonja otišla Jolanda je rekla:

Jolanda: Ne svidja mi se kako je oslovljavaš.
Silvana: Molim?
Jolanda: Malena. Tako si zvala i moju sestru.
Silvana: Ne misliš valjda da ću tebe pitati kako ću oslovljavati svoju unuku.

Leoanrdo, Džesika i Segundo su ručali. Džesika je već bila u odmakloj trudnoći.

Leonardo: Džesika, molim te. Podji večeras sa mnom na promociju.
Džesika: Dragi, nisam raspoložena. I vidi na šta ličim.
Leonardo: Ne fali ti ništa. Samo si trudna.
Džesika: Užasno sam se ugojila. Ne želim da me fotografišu ovakvu.
Leoanrdo: Ali danas je važan dan za moju ćerku.

Umešao se Segundo koji je rekao:

Segundo: Džesika, mislim da je vreme da se svi pomirimo za novonastalom situacijom. Leonardo i Anabel imaju ćerku. I to je činjenica koja ne može da se promeni. I danas će ceo svet sazanti za to. Mislim da je za tebe i tvoju karijeru pametnije da u ovim trenutcima budeš u svog supruga i javno ga podržiš. Nemoj davati medijima materijala da te razvlače po naslovnim stranama u negativnom kontekstu. Budi sigurna da tebi i tvojoj karijeri ne treba epitet zle maćehe.
Džesika: U redu. Ići ću na tu porkletu promociju.

Pao je mrak. Konačno je došao taj momenat. Momenat kada će svi čuti sa Sonju Dorantes. Poziv koji je Silvana uputila, izazvao je veliku pažnju javnosti. Kada su se konačno predstavnici medija okupila, na sceni su se pojavila Silvana.

Silvana: Kao prvo, dobro veče svima. Verovatno se pitate zbog čega smo se okupili ovde. Nažalost, pre nekoliko meseci moja draga Anabel izgubila je život na najsuroviji mogući način. Surovo je ubijena, a njen ubica i dalje nije uhvaćen. No, to sada nije tema. Time treba da se pozabave državni organi. Kao što sam već rekla, Anabel je ubijena, čime se karijera najveće zvezda ikada na ovim prostorima, preko noći ugasila. Medjutim, sigurna sam da ona ona negde gore, tamo na nebi i dalje sija u punom sjaju. Izvinite, malo sam emotivna. Da se vratim na temu. Ovde smo se okupili kako bi vam predstavila novu buduću veliku zvezdu. Moj novi projekat. Ona će danas izdati svoj prvi album. Molim vas da velikim aplauzom pozdravite Sonju Dorantes. Moju unuku i ćerku Anabel Dorantes.

Svi pristutni su na momenat bili u šoku. Na sceni se ubrzo Pojavila Sonja koja je nasmejano pozirala predstavnicima medija.


NASTAVIĆE SE...
















Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Wed Nov 02, 2022 3:27 pm
Jolanda je razgovarala telefonom sa nekim.

Sa Silvanom?

Silvana je u principu ta koja je glavni lik, jer ona vuče poteze i drži konce u rukama. Kako je kontrolisala Anabelin život tako sada hoće i Sonjin. Ona se pita, ona odlučuje, ona zna što je najbolje. Blago rečeno mi je iritantno to što mrtva 'ladna očekuje da Sonja Jolandu zove tetkom i to što misli da može tek tako da remeti ljudima života. I ono "malena" isto iritira. S druge strane, slava jeste nešto što je Sonja željela. Čudi me da joj je Jolanda dopustila da se okušava u tom svijetu i da upiše tu školu iako je znala kako je Anabel prošla.

Koliko bi sad Sonia imala godina? 16-17? Uglavnom, nije toliko talentovana kao majka, ali Silvana očigledno misli da mora biti talentovana zbog same činjenice da je Anabelina ćerka. Ok, nije da nije istina da talenat nije presudan i da je nekad dovoljan i jedva osrednji. Zanima me što će dalje biti i da li će Sonia biti zaslijepljena slavom ili će moći da se odupre Silvaninoj diktaturi. Takođe me zanima da li će se Roberto umiješati i željeti da njegova osveta stigne i Anabelinu ćerku.

Džesiki nije lako. Baš je u nezavidnom položaju. Nositi dijete, a istovremeno saznati da supružnik ima dijete sa bivšom ljubavi je baš udarac. Plus stoji ono što je Segundo rekao, kako je javna ličnost primorana je da javnosti bude "oduševljena"

Nisam očekivala da će se Flavia ubiti. Nekako mi takva predaja ne liči na nju. Ipak nije mogla da se nosi sa osudom i gubitkom ugleda.

____________
Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Fri Nov 04, 2022 12:53 am
Sa Silvanom?

Da.

Silvana je u principu ta koja je glavni lik

Da, ona je ta koja kako kažeš vuče konce i upravlja životima gotovo svih likova.

Koliko bi sad Sonia imala godina? 16-17

18. Anabel je rodila sa 18 godina.

Džesiki nije lako. Baš je u nezavidnom položaju. Nositi dijete, a istovremeno saznati da supružnik ima dijete sa bivšom ljubavi je baš udarac. Plus stoji ono što je Segundo rekao, kako je javna ličnost primorana je da javnosti bude "oduševljena"

Slede bitni dogadjaji u vezi nje u narednoj epizodi.

avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Fri Nov 04, 2022 1:09 am
CAPITULO 10


Sonja je samouvereno pozirala fotoreporterima. Silvana zatim ponovo staje ispred mikrofona i govori:

Silvana: Želim da kažem da se danas rodila nova velika zvezda ove zemlje. Lažem, ne samo ove zemlje, čitavog regiona, a možda i više od toga. Njena majka, naša draga Anabel, uspela je da pokori čitavu latinsku ameriku. Sonja će uspeti da pokori čitav svet.

Zatim je pogledala u pravcu Segunda, Leoanrda i Džesike koji su stajali iza scene.

Silvana: Hajde, pridružite nam se na sceni. Dodjite da zajendo podržimo Sonju.

Nakon što su izašli na scenu, Leonardo je zagrlio svoju ćerku. Džesika se ugurala sa druge strane i takodje je zagrlila. Blicevi fotoaparata su neprestano sijali.


SINALOA

Roberto je sedeo u fotelji. Gledao je prezentaciju.


Roberto: Mala, ti ćeš mi platiti za sve što mi je uradila tvoja majka. Za sve izdaje koje mi je priredila u prošlosti, kao i za ovaj HIV koji mi je prenela.

MEKSIKO SITI

Silvana, Sonja i Jolanda su stigle kući.


Silvana: Sve je prošlo u najboljem redu.
Sonja: Tako sam uzbudjena. Bako, kakva sam bila?
Silvana: Odlična! Ostavila si ih sve zabezeknute! Odoh sada da se istuširam i legnem. Mrtva sam umorna.
Sonja: Ja mislim da naću moći da spavam noćas od uzbudjenja.

Nakon što je Silvana otišla, Sonja je pogledala u pravcu Jolande.

Sonja: Šta je sa tobom? Ceo put do kuće nisi progovorila ni reč.
Jolanda: Nisi me ni spomenula.
Sonja: Molim?
Jolanda: Zahvalila si se svojoj baki. Deki. Tati. Čak i maćehi koja ne može očima da te vidi. A mene si zaboravila. Mene koja sam te odgajila i čitav život bila uz tebe.
Sonja: Mama... Ja... Izvini.

Sonja je zagrlila Jolandu.

Sonja: Izvini. Bila sam jako uzbudjena i... Znaš koliko te volim. Ti si bila i zauvek ćeš biti moja jedina mama.

SLEDEĆI DAN

Sonja je čitala komentare o sebi na društvenim mrežama. Reakcije su bile totalno suprotne od očekivanih. Komentari su bili mahom negativni. Sonja je bila vidno razočarana. U sobu je ušla Silvana koja je rekla:


Silvana: Malena...

Kada je ugledala da drži tablet u ruci rekla je:

Silvana: Verovatno si već videla komentare.
Sonja: Šta je ovo? Čemu ovoliko hejt?
Silvana: Nije baš sve tako kako izgleda. Ima i pozitivnih komentara.
Sonja: Malo. Jako malo. Slušaj samo neke od komentara: „Ko je rekao ovoj maloj da zna da peva?“, „Kako samo pleše, mala je opersana od ritma.“ „Lepa ali bez trunke harizme“, „Nije svojoj majci ni do kolena.“, „Jedna je Anabel, ovo je samo njena loša kopija.“
Silvana: Prestani! Prestani da čitaš te gluposti! Sve je to šoubiznis. Hejtera je od uvek bilo i uvek će ih biti.
Sonja: Ali bako... Sahranjuju me živu na društvenim mrežama.

Sonja više nije mogla da obuzda emocije, počela je da plače. Silvana je zagrlila i rekla:

Silvana: Nemoj ništa da se brineš. Na kraju će sve biti u redu.

I ako je to izgovorila samouvereno njen zabrinuti pogled govorio je nešto sasvim drugo.

Leonardo, Džesika i Segundo su doručkovali.

Džesika: Bukvalno je sahranjuju na društvenim mrežama.
Leoanrdo: Iskreno, nije mi jasno zbog čega je naišla na ovako loš prijem kod publike. Nije da sam sad očekivao da će preko noći postati zvezda ali nisam očekivao ni ovako loše komentare.
Segudno: Ne volim što moram ovo da izgovorim ali nije da ti nisam rekao. Čim sam je čuo prvi put, rekao sam ti da su njene glasovne mogućnosti jako diskutabilne.
Džesika: Njene glas je najmanji problem. I gore su napravile karijeru. Dragi, tvoja ćerka nema ono najbitnije za ovaj posao, nema harizmu. Previše je bezlična.
Leonardo: Džesika, kako to možeš da kažeš? Ona je moja ćerka!
Džesika: Samo sam realna. Teško mi je ovo da izgovorim jer dobro znate koliko sam mrzela Anabel. Ali Anabel je bila hodajuća harizma, prštala je od energije i seksepila. Sonja to nije povukla na nju. I ovo su rezultati. Džabe što je lepuškasta. Uzalud je i odličan album koji si joj uradio. Ona to prosto ne zna da iznese. To je surova realnost svidela se tebi ili ne.
Segundo: Nažalost moram se složiti sa svojom snajom.
Leoanrdo: Ne želim da vas slušam. Moram da idem kod svoje ćerke. Mogu samo da zamislim kako se oseća u ovim tenutcima.

Nakon što je Leoanrdo otišao, Džesika je rekla:

Džesika: Iskreno se nadam da će se nakon ovog debakla mala pokupiti i vratiti tamo odakle je došla.

Edmundo je bio u svojoj kancelariji. Za osmehom na licu je čitao komentare o Sonji. U kancelariju je utrčao Pedro Lozano, mladi novinar na početku karijere, jedan od Edmundovih novih saradnika.

Edmundo: Sto puta sam ti rekao da kucaš pre nego što udješ!
Pedro: Izvinite šefe.
Edmundo: Šta ti treba?
Pedro: Hteo sam da vas pitam za dozvolu da idem na teren. Voleo bih da na naki način dodjem do ekskluzivnog intervjua sa Sonjom Dorantes.
Edmundo: Čisto sumnjam da su ona i njena baka, odnosno menadžerka, raspoložene za bilo kakve izjave. Karijera mlade nade nije započela onako kako su se nadale. Ali svakako pokušaj da izvučeš neku izjavu.

Sonja i Leonardo su bili u dnevnoj sobi. Leonardo je tešio svoju ćerku koja je bila otekla od plakanja.

Sonja: Čime sam zaslužila ovakve komentare? Šta sam im uradila da mi pišu takve gadosti?
Leonardo: Smiri se. Nemoj da plačeš.
Sonja: Dosta mi je svega. Hoću da se vratim u Madrid i zaboravim na sve ovo.

U tom trenutku je došla Silvana koja je rekla:

Silvana: Da te više nikada nisam čula da si to rekla. Ti nisi slabić da se povučeš nakon prvog problema. Misliš da bi tvoja majka postala fenomen kakav je bila da je odustala nakon prve prepreke? U šoubiznisu postoji jedno pravilo koje glasi: „I loša reklama je dobra reklama.“ Istina je da nisi izazvala reakcije kakvim smo se nadali ali si izazvala rekcije. Svi pišu o tebi, društvene mreže gore. Publika nije ostala ravnodušna, a to je u ovom poslu najvažnije. Malena, u ovom poslu mnogo zvezde su stvorili fanovi, ali isto tako mnoge zvezde su stvorili i hejteri.


DVE NEDELJE KASNIJE

Silvana i Jolanda si ručale.


Silvana: Zvali su me jutros iz diskografske kuće. Čelnici uopšte nisu zadovoljni prodajom koju postiže Sonjin album.
Jolanda: Briga me za diskografsku kući i vaše brojke! Mene brine što je moja ćerka vidno u depresiji. Danima nije želela da izadje iz svoje sobe. Leonardo je jutros jedva ubedio da izadje sa njim da prošetaju.
Silvana: Ti si kriva što je takva. Vaspitala si je da bude slabić a ne borac poput svoje prave majke.
Jolanda: Znaš šta, ne mogu više da slušam tvoje gluposti.

Jolanda je ustala od stola i otišla. Nakon kraćeg ćutanja Silvana je rekla:

Silvana: Ovo je možda i prvi put u životu da ne znam šta mi je činiti.

Leonardo i Sonja su bili u stanu.

Sonja: Ne znam da li sve ovo ima smisla. Možda bi bilo najbolje da odustanem.
Leonardo: Kćeri, podržaću te šta god da odlučiš. Ali ako je tvoj san da budeš poznata pevačica ili glumica, moraš da se boriš da ga ostvariš. Ne smeš da poklekneš na samom početku. Mlada si, imaš čitav život pred sobom. Ja sam ti najbolji primer da ne treba odustati. Grupa „Blizanci“ u kojoj smo bili tvoja tetka i ja je bila jedna od najvećih teen senzacija. Nakon smrti Abril, ja sam pokušao da izgradim solo pevačku karijeru. Nisam uspeo. Ali sam onda počeo da komponujem za druge. I danas sam jedan od najboljih i najcenjenijih kompozitora u regionu. Možda pevanje nije tvoj put, u Madridu si bila fokusirana više na glumu.
Sonja: Izgleda da nisam rodjena ni za glumicu. Gotovo sve moje drugarice su dobile neku ulogu, pa makar bila i epizodna, samo ja nisam prošla ni jedan kasting.

Leonardo nije znao šta da joj odgovori. Neprijatnu tišinu prekinulo je zvono njegovog mobilnog telefona.

Leonardo: Izvini. Moram da se javim.

Leonardo je otišao u radnu sobu kako bi obavio razgovor. Ubrzo je došla Džesika.

Džesika: Još uvek si tu.
Sonja: Da, tu sam. Džesika, čemu takav stav prema meni? Šta sam ti uradila?
Džesika: To što si njena ćerka je dovoljan razlog da te mrzim.
Sonja: Zar je moguće da još uvek nisi uspela da prevazidješ komplekse koje ti je moja majka nabila još u mladosti?
Džesika: O čemu pričaš?
Sonja: Nije lako bit u nečijoj senci. I to ne samo na poslovnom planu. I privatno si imala na čemu da joj zavidiš. Jesi uspela da se udaš za mog tatu ali si i sama svesna da je njegova najveća ljubav bila i ostala moja majka, Anabel Dorantes.
Džesika: Ućuti!

Džesika joj je opalila šamar iz sve snage. Sonja je instiktivno odreagovala i odgurnula je od sebe. Džesika se saplela, pala preko stola i udarila stomakom od isti. Nakon što je čuo njen virsak Leoanrdo je dotrčao.

Leonardo: Šta se desilo?
Džesika: Gurnula me je! Tvoja ćerka me je gurnula!
Sonja: Ne... Tata... Ja sam samo...

Džesika se uhvatila za stomak i rekla:

Džesika: Boli me. Jako me boli.

U tom trenutku Leoanrdo i Sonja su ugledali krv koja se slivala niz njene noge. Nakon što je shvatla šta se dešava Džesika je rekla:

Džesika: Izgubiću bebu.
Leoanrdo: Smiri se. Idemo odmah u bolnicu.

Silvana i Segundo su bili u restoranu.

Segundo: Moram priznati da me je tvoj poziv iznenadio.
Silvana: Moramo ozbiljno da razgovaramo o karijeri naše unuke.
Segundo: Karijeri? Njena karijera je završena pre nego što je i počela.
Silvana: A tebi kao da je drago zbog toga?
Segundo: Sonja jeste moja unuka ali ja sam realan čovek. Od prvog dana sam govorio da su njene glasovne mogućnosti jako skromne.
Silvana: A misliš da ja to nisam uočila? Dragi, nećemo se lagati. Mnoge velike zvezde pevaju znatno lošije od nje. To nije razlog njenog neuspeha. No, ne mogu da shvatim šta jeste. Zbog čega je naišla na tako loš prijem kod publike?
Segundo: Mislim da problem leži u tome što publika shvata da sa njom želiš da ponoviš uspeh koji si postigla sa njenom majkom. Poznato je da nemam lepo mišljenje o Anabel i tome kako ste vas dve izgradile njenu karijeru. Ali ne mogu osporiti da je njen uspeh bio ogroman. Silvana, Anabel je fenomen kakav se dešava jednom u ko zna koliko godina. Suludo je uopšte što si pomislila da možeš da ponoviš nešto tako.
Silvana: Neću odustati. Ovo je tek početak. Ako joj ni ide u muzici, možda je gluma njen put. Već sam počela da ugovoaram razgovore sa raznim producentima.
Segundo: Mislim da to nije dobra ideja, barem ne za sada. Treba da pustiš da se cela ova situacija malo stiša. Zamisli kako bi uticalo na Sonju da za kratko vreme doživi neuspeh i u glumi? Moraš da misliš na osećanja naše unuke!
Silvana: To mi kažeš ti! Ti koji si ubio Abril!
Segundo: Silvana... Zašto svaki put moraš da...
Silvana: Da kažem istinu? Ti si odgovoran za smrt naše ćerke!

Nakon izgovorenih reči Silvana se na momenat zamislila.

FLEŠBEK

MNOGO GODINA RANIJE


Silvana je razgovarala sa nekim telefonom.

Silvana: Da, želim da to uradiš danas. Ne, moja deca se ne vraćaju sa njim za Meksiko Siti. Segundo godinama unazad ima probleme sa alkohlizmom. Zar misliš da bi dopustila da takva osoba vozi moju decu? Leonardo i Abril imaju svog ličnog šofera koji će ih vratiti kući. Segundo će ostati da prenoći jer sutra ujutru ima neki važan sastanak. Da, uradi to ali nemoj da ostavljaš nikakve tragove za sobom. Neka sve izgleda kao nesrećan slučaj.

Na osnovu ovog flešbeka saznajemo da je Silvana odgovorna za saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila njena ćerka Abril .

KRAJ FLEŠBEKA


Segundo: Nema potrebe da me podsećaš. Znam da sam ja odgovoran za smrt naše ćerke.

U tom trenutku je zazvonio njegov telefon. Bio je to Leoanrdo.

Segundo: Da. Molim?! Kako se to desilo? Odmah dolazim u bolnicu.

Kada je prekinuo vezu Silvana ga je upitala:

Silvana: Šta se desilo?
Segundo: Izgleda da su se Džesika i Sonja potukle. Džesika je pala i povredila stomak. Vode je u bolnicu. Moram da idem.
Silvana: Gde je Sonja?
Segundo: Sa Leonardom je na putu za bolnicu. Ako sam dobro razumeo.
Silvana: Onda idem sa tobom.

Leonardo i Sonja su bili u čekaonici.

Sonja: Tata, kunem ti se da nisam htela da je povredim. Ona je ta koja me je prva udarila. Ja sam je samo odgurnula od sebe i...
Leonardo: Nije trenutak da sada pričamo o tome.
Sonja: Ali tata...
Leonardo: Rekao sam ti da ćemo sada o tome! Sada nam samo ostaje da se nadamo da će sve biti u redu sa Džesikom i tvojim bratom.

U tom trenutku je došao doktor. Kada ga je ugledao Leonardo mu je prišao i rekao:

Leonardo: Kako su Džeika i beba?
Doktor: Džesika je u stabilnom stanju. Iscrpljena je nakon porodjaja.
Leoanrdo: Porodjaja? Moj sin se rodio?
Doktor: Zbog udarca koji je pretrpela morali smo da izazovemo porodjaj. Žao mi je što vam ovo moram reći ali... Vaša beba je rodjena mrtva.
Leonardo: Molim?! Moj sin je mrtav?

Sonja se uhvatila za glavu i počela da plače.

Sonja: Ja sam kriva.

U tom trenutku su došli Silvana i Segundo.

Segudno: Sine, šta se desilo.

Leonardo je zagrlio svog oca i rekao:

Leonardo: Moj sin je mrtav. Rodjen je mrtav.

Sonja je zagrlila Silvanu i gotovo histerično rekla:

Sonja: Ja sam ga ubila. Ja sam ubila svog batu.

ČIAPAS

U kući koja se nalazi u šumi, vidimo sa ledja čoveka koji kleči na podu i bičem udara samog sebe.


MEKSIKO SITI

Leonardo i Džesika su bili u bolničkoj sobi. Džesika je i dalje vidno potrešena i otečena od plakanja.


Džesika: Za sve je kriva ona. Tvoja ćerka.
Leoanrdo: Džesika, molim te...
Džesika: To je istina! Da me nije gurnula naš sin bi i dalje bio živ.
Leonardo: Sonja kaže da si je prva udarila.
Džesika: Ne mogu da verujem da je braniš! Ta balavica je ubola moju bebu! Našu bebu! Odlazi! Ne želim da te vidim! Ni tebe ni tvoju prokeltu ćerku!

Segundo je bio u čekaonici. Došla je Silvana koja ga je upitala:

Silvana: Gde je Sonja?
Segundo: Ne znam. Mislim da je rekla da ide do toaleta.
Silvana: Ja upravo dolazim od tamo. Nisam je srela.
Segundo: Možda je otišla do kafeterije. Ne znam gde je.


Sonja je izlazila iz bolnice. Bila je zamaskirana kapuljačom i tamnim naočarima. Nešto je gledala na svom telefonu. Zatim je zaustavila taksi i ušla u njega. Za njima je krenuo još jedan automobil. Neko je pratio Sonju.



NASTAVIĆE SE...
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Fri Nov 04, 2022 2:09 pm
Kao što sam i mislila, Roberto će se okomiti i na Soniu. Ne sjećam se kako je ona prošla na kraju, pa mi je ovaj dio oko nje nepoznanica. Ne čude me loše reakcije publike na Soniu. Naravno da će biti upoređivanja, naravno da će je doživjeti kao blijedu kopiju i sl. Ne kapiram kako Silvani nije palo na pamet tako nešto. Naravno njoj nije ni bitno kako se to odražava na psihu jedne skoro pa djevojčice. Rolling Eyes

Silvana: Ovo je možda i prvi put u životu da ne znam šta mi je činiti.

Hajde da i to vidimo Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 2078043430 Ali njena nezasitost joj svakako ne dozvoljava da odustane, pa makar se i planine srušile.

Mislim da problem leži u tome što publika shvata da sa njom želiš da ponoviš uspeh koji si postigla sa njenom majkom. Poznato je da nemam lepo mišljenje o Anabel i tome kako ste vas dve izgradile njenu karijeru. Ali ne mogu osporiti da je njen uspeh bio ogroman. Silvana, Anabel je fenomen kakav se dešava jednom u ko zna koliko godina. Suludo je uopšte što si pomislila da možeš da ponoviš nešto tako.

Čak nije željela ni da ponovi nego da nadmaši. Ali Segundo je realan čovjek, razuman što se za nju ne može reći.  Rolling Eyes  Nisam očekivala da je ona bila iza tog udesa. Ali sasvim je logično. Toliko uporno nabijanje krivice je i mirisalo na to da je zapravo ona krivac. bounce

Džesiku mi je i dalje baš žao. Ali nekako mislim da i dalje nismo vidjeli sve od nje.

Što se tiče kraja epizode, mislim da je Roberto naručio da se mala prati. A što se ovoga tiče

ČIAPAS

U kući koja se nalazi u šumi, vidimo sa ledja čoveka koji kleči na podu i bičem udara samog sebe.

nemam ni blagu ideju o čemu se radi. Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 3687740950

____________
Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Sun Nov 20, 2022 12:25 am
Kristina, kao prvo da ti se izvinim na ovolikoj pauzi. Prvo sam bio na kracem odmoru, a onda mi je crkao laptop. Danas sam ga pokupio od majstora, pa cu ovih dana nastaviti sa objavljivanjem.

Kristina likes this post

Sponsored content

Fenomen Anabel Dorantes (rimejk) - Page 3 Empty Re: Fenomen Anabel Dorantes (rimejk)

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum