Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Tue Jan 09, 2024 2:55 am
Minas de pasion - Page 19 Y35
Minas de pasion - Page 19 Yyyy23
Minas de pasion - Page 19 Yyyyyy33
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Tue Jan 09, 2024 2:58 am
98. - 100. epizode

Otkrivene su gotovo sve tajne i sada nas čeka borba do istrebljenja. Drago mi je da nismo čekali zadnju epizodu da se baš sve reši. Emilijin identitet je otkriven pred svima. Istina da se nije mnogo ni trudila da ga sakrije. Iako je većini sama priznala, Leonardo je sam zaključio da je to ona. Posle tog otkrića, prilično su se brzo pomirili. Relativno sam zadovoljna zajedničkim scenama, iako su za moj ukus šture. Nakon 50, 60 epizoda udaljenosti, sada mi nije dovoljno da ih se nagledam i naslušam. Nisam razočarana time što mu je tako brzo popustila. Lično se uverila koliko se trudio oko njenog sina kojeg je prigrlio kada je ona otišla. U ovoj verziji je upravo to ono što mogu da pohvalim, bolji prikaz glavnog junaka. No idila je vrlo kratko trajala, sada beže od Robertine ruke. Ironija Victorijinog lika je u tome što se vratila bogata i moćna puna planova protiv Roberte, a sada je opet u istoj situaciji u kojoj je bila na kraju prve etape. Roberta je nadmudrila na isti način, otuđila joj rudnik i novac, ostavila bez sredstava i opet je u borbi za goli život pred njenim zlim namerama. To se do ove mere nije smelo dogoditi. Ispada da je druga etapa bila mlaćenje prazne slame.

Borba se trenutno vodi na svim frontovima. Sara je odlučila pobeći s Danilom, pa je time sebi zakomlikovala život. Roberta je drži na nišanu. Tek je sada shvatila u kakvu se kaljužu upustila. No kao što joj je rečeno, iz politike može samo mrtva izaći. Deluje mi kao da nameravaju oprati Sarin lik sada pred kraj. Celu seriju je bila kvarna i manipulativna i mislim da ne zaslužuje potpuno srećan kraj. Lagala je Leonarda do zadnjih atoma snage. Kada joj je propala priča o tuđem detetu izmislila je bolest. Odbijala je Danila do god je Leonardo nije do kraja razotkrio i dok nije shvatila da ga više ničim ne može zadržati. Sada joj se naprasno vraća svest o njenim lošim postupcima. Ne mogu joj zaboraviti mnogo toga.

Kaže Fidel Roberti: "Nisu se samo tvoji mrtvi vratili. I moji su." Aleida se konačno razotkrila i sada će i ona vrlo verovatno biti Fidelova meta. No meni je zanimljiviji njen odnos sa Orlanom. On je konačno povezao da bi mu ona mogla biti majka i nadam se da ćemo dobiti potvrdu toga. Joaquina iz zatvora želi istinom o Roberti zaštititi Leonarda, no videćemo hoće li ta istina uspeti izaći na videlo. Roberta je sada razjarena i spremna na sve. Želi se rešiti i Emilie i Leonarda. Fidel će krenuti protiv Aleide, dok i ona sa sinom ima adut protiv njega. El Tigre se digao na noge i uzeo pušku. Zakuvalo se na svim frontovima. Nadam se da nas čeka zanimljiva poslednja nedelja.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Tue Jan 09, 2024 3:10 am
Minas de pasion - Page 19 W23
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Thu Jan 11, 2024 2:52 am
Minas de pasion - Page 19 C87
Minas de pasion - Page 19 Ccc56
Minas de pasion - Page 19 Cc82
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Thu Jan 11, 2024 2:53 am
101. i 102. epizoda

Pred nama je poslednja nedelja prikazivanja serije i čini se kao da ćemo cele nedelje gledati finale. To mi se jako sviđa. Pre očekivanja su otvorili sve karte i sada gledamo haos, ofanzivu i rasplet svih zapleta. Nadam se da će do kraja uspeti zadržati tenziju, jer se klupko toliko odmotalo da se čini kao da nas ništa ne deli od finala, a imamo još nekoliko epizoda.

Kada je glavna priča u pitanju, događa se fatamorgana. Roberta je nahuškala seljane protiv Emilije koji su upali u njenu kuću osuđujući je i tražeći da je zatvore. Identične scene kao one na kraju prve etape. Iz ove perspektive gledano deluje mi kao da se druga etapa nije ni dogodila. Tačnije, kao da druga etapa ništa nije pomakla i ničem nije služila. Kada bi je zanemarili, ništa ne bi propustili, ni jedan točkić ne bi nedostajao da sklopimo priču o Emiliji. Nažalost to je sa moje tačke gledišta i surova činjenica. Druga etapa je bila promašena po pitanju radnje glavne junakinje jer radnje uopšte nije bilo. Sada na kraju serije, opet smo na istoj onoj poziciji na kojoj smo bili na kraju prve etape. Emilia je u istoj situaciji, nemoćna, bez dokaza, bez kapaciteta. Razlika je samo u tome što će čini se ovoga puta sreća napustiti Robertu.

Iako Emilia celu drugu etapu nije postigla nijedan dokaz protiv Roberte, ona jednako naivno opet staje pred nju goloruka. Posmatrajući glavnu junakinju, pitam se čemi se ona nada i na čemu bazira mogućnost borbe protiv Roberte kada nema nijednog jedinog keca u rukavu. Dok sve gori oko nje, ona sedi na krevetu mazi sina i ponavlja Sebastianu jednake otrcane fraze. Nema kod nje akcije, napetosti, zalaganja, borbe. Ravna linija kod naše osvetnice traje više od 50 epizoda. To je tragedija ove serije. Lik glavne junakinja koji je trebao nositi ovu priču je unakažen i obezvređen. Pošto su scenaristi srozali lik Emilie koju nisu naoružali mogućnošću da pruži otpor, smislili su da se dokazi protiv Roberte odjednom sami pojavljuju sa svih strana. Izvukli su iz naftalina razne Robertine zločine i sada naprasno stižu snimci i priznanja jedan za drugim. U ovim trenucima se čini, i da nema Emilie, Roberta bi mogla biti poražena. Što bi značilo da je naša glavna junakinja imala potpuno beznačajnu ulogu.

S druge strane imamo Saru kojoj su dali veliku minutažu i značajnu ulogu. Ona već neko vreme kao da je preuzela vodeću ulogu, oko nje su se konstantno vrtele priče, povlačila je poteze i bila u centru pažnje. Ono što mi se ne dopada je što su je naglo odlučili promeniti na bolje. Celu seriju je bila negativka, da bi se sada prosvetlila i naglo želela biti na strani dobra. Takva promena mora biti postupna, ovako je neprirodna i nedopadljiva. Sada će od nje napraviti žrtvu pred kraj i sve će joj biti zaboravljeno.

Najdivnije scene ovih epizoda za mene su one između Aleide i njenog sina Orlanda. Divni glumci, dobra gluma i konačni susret majke i sina. Od početka su mi prijali kao tandem i baš uživam u njihovim susretima. Aleida se lavovski suočila s Fidelom. Njih dvoje su glumački puno bolje pogođeni od originala.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Thu Jan 11, 2024 3:01 am
Minas de pasion - Page 19 B102
Minas de pasion - Page 19 Bb96
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Fri Jan 12, 2024 1:55 am
Minas de pasion - Page 19 Aad13
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Fri Jan 12, 2024 1:56 am
Minas de pasion - Page 19 Snapin23
Minas de pasion - Page 19 Snapin25
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Fri Jan 12, 2024 1:56 am
Minas de pasion - Page 19 A123
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Fri Jan 12, 2024 1:56 am
Minas de pasion - Page 19 Snapin19
Minas de pasion - Page 19 Snapin20
Minas de pasion - Page 19 Snapin22
Sponsored content

Minas de pasion - Page 19 Empty Re: Minas de pasion

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum