Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Wed Oct 11, 2023 1:33 am
36. epizoda

Konačno opet uživam u seriji, puna je napetosti. Iako naslućujemo neka dešavanja opet je zanimljiva i nepredvidiva. Iako Emilia misli da je Leonardo izdao, ipak mi se čini da je njegov lik nešto konkretniji u ovoj verziji. Sasuo je majci svu istinu u lice, rekao joj da je ubica koja je ubila vlastitog sina i sada sve svaljuje na Emiliu. Osim toga doveo je komisiju u bolnicu i otkrio da koriste elektošokove. Na kraju svestan da je gotovo nemoćan da je pored majčinog uticaja izvuče, odlazi do Roberte i nudi joj nagodbu da traži šta god želi u zamenu da pusti Emiliju. La patrona ga uslovljava da joj preda rudnik i oženi Saru u zamenu za Emilijinu slobodu. Ako pristane na to, čini mi se da bi dobili nešto drugačiji razvoj događaja.

Sebastian previše riskira i opet ulazi u ludnicu kako bi pružio podršku Emiliji. Ovaj put je uspeo snimiti razgovor i prikupiti ključni dokaz o priznanju da Roberta direktno stoji iza svega što se dešava Emiliji. Bojim se da on neće dobro proći, a ispao je ogromna ljudina. Pojavljuje se Danilo na potpuno neočekivanom mestu. Eto ti i njega u ludari. Odatle svi beže, a on sredio da uđe. Pobegao od policije diretkno u ludnicu. Dobro mu stoji ona haljina, sa tikovima koje izvodi ne bi posumnjala da glumi. Baš mi je simpatičan. Celo vreme sam se pitala ko će se ovde naći u ulozi Lucha i evo odgovora. Sarin ljubavnik će biti Emilijin saveznik. Koja neočekivana situacija. Opet mi se čini da su sa tim promenili tok događaja ili se varam? Pre ulaska je nazvao Saru i u sebi citirao Pabla Nerudu: Es tan corto el amor y tan largo el olvido.

Kristina, hvala ti što komentarišeš i što si se uključila. Ne sećam se detaljno svega iz La patrone jer je nisam pratila tako posvećeno kao ti, a baš sam znatiželjna oko nekih stvari. Reci mi da li je Alejandro prilikom pijanstva zaista spavao sa bivšom i je li dete bilo razlog što je oženio? Ovde se to nije dogodilo. Iako ga je bivša pokušala zaskočiti, on nije pokazivao znakove života. No ujutro ga je ubedila u suprotno. Ako se dogodi trudnoća onda će to dete biti Danilovo, čini se budućeg Emilijinog saveznika. Ako se ne varam, Lucho se pojavljuje tek u ludnici, on nije pre bio ljubavnik Alejandrove bivše. To se događa tek kasnije?
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Thu Oct 12, 2023 12:09 am
Minas de pasion - Page 11 38784310
Minas de pasion - Page 11 38783510
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Thu Oct 12, 2023 12:09 am
Minas de pasion - Page 11 38783711
Minas de pasion - Page 11 39168710
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Thu Oct 12, 2023 12:09 am
37. epizoda

Nadam se da je ovo poslednja epizoda strave i užasa i iživljavanje nad nemoćnima. Gledali smo torturu Roberte nad Emiliom i Fidela nad njegovom ženom u ludnici u kojoj su ih zatvorili. Na kraju su ih odlučili žive zapaliti i još jednom uživati u njihovoj patnji. Previše mi je ovih scena, konačno odbrojavamo do nove etape. Nadam se da nećemo još dugo čekati na to. Bitno da je pakao sa ludnicom završio i da Roberta misli da se rešila Emilie. Nažalost došao je i kraj bilo kakvog odnosa Leonarda i Emilie. Načekaćemo se do novih dešavanja među njima. Najviše me zanima šta su osmislili za njega i koji put su mu namenili u međuvremenu. Mogli bi nas iznenaditi i ne spajati ga opet sa Sarom, no sumnjam da su bili maštoviti za nešto drugo.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Thu Oct 12, 2023 9:27 am
Kristina, hvala ti što komentarišeš i što si se uključila. Ne sećam se detaljno svega iz La patrone jer je nisam pratila tako posvećeno kao ti, a baš sam znatiželjna oko nekih stvari. Reci mi da li je Alejandro prilikom pijanstva zaista spavao sa bivšom i je li dete bilo razlog što je oženio? Ovde se to nije dogodilo. Iako ga je bivša pokušala zaskočiti, on nije pokazivao znakove života. No ujutro ga je ubedila u suprotno. Ako se dogodi trudnoća onda će to dete biti Danilovo, čini se budućeg Emilijinog saveznika. Ako se ne varam, Lucho se pojavljuje tek u ludnici, on nije pre bio ljubavnik Alejandrove bivše. To se događa tek kasnije?

Jeste, Alejandro je spavao sa Irene i dijete jeste njegovo i to je bio razlog vjenčanja. Čak i nisu imali "pravo" vjenčanje već samo matičara, a Irene nije ni bila u vjenčanici. Zato je uzela sestrinu vjenčanicu, ponijela je Gabrieli u duševnu da joj se hvali da se u toj vjenčanici udala za Alejandra. Onda su Gabrielu obukli u tu vjenčanicu i u njoj provodi 4 godine u podrumu ludnice. Kasnije, pred kraj serije, je Gabriela istu takvu vjenčanicu poslala Irene u paketu koja ju je saznavši da je Veronica zapravo Gabriela, molila na koljenima za oproštaj. Irene mi je pri drugom gledanju postala jedna od omiljenih negativki. Njena transformacija je bila tako postepena i prirodna, a pokajanje i promjena uvjerljivi. Time je i doprinijela veza sa Luchom. U pravu si, veza Irene i Lucha se desila uveliko nakon događaja u ludnici, nisu se prije toga ni sreli  i bili su apsolutno neočekivan par. Na početku, kada nisu još ni imali zajedničku scenu ne bih mogla ni sanjati da ću kasnije obožavati njihove scene.

Vidim da ima promjena što podržavam u smislu da ne treba sve biti identična kopija kada se radi rimejk. S druge strane s ovima koje pominješ nisam oduševljena tipa ovo podmetanje tuđeg djeteta.

____________
Minas de pasion - Page 11 Granho16

Sofia likes this post

Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Thu Oct 12, 2023 11:41 pm
38. epizoda

Požar je ugašen i veruje se da nema preživelih. Roberta i Fidel su iz auta gledali požar poput filma na bioskopskom platnu i uživali u spektaklu kako su sami izjavili. Kakva boleština je u njihovim glavama. Ako išta mogu pohvaliti u ovoj seriji onda su to nesreće. Jako su ih dobro snimili, kako eksplozije u rudniku, tako i ovaj požar u bolnici. Realno urađeno, za svaku pohvalu. Šteta što toliko pažnje nisu posvetili i nekim drugim stvarima poput konkretnije radnje i međuljudskih odnosa gde su kiksali. Leonardo i Sebastian zajedno u očaju traže Emiliu i na kraju Sebas na osnovu lančića u ruci trvdi da je pronašao. Bez obzira što su rivali, sviđaju mi se njihove zajedničke scene. Obojica kleče pred spaljenim telom i plaču u neverici i očaju.

Leonardova greška je što nije do kraja mogao pojmiti koliko je daleko njegova majka u stanju ići i što joj se nije suprotstavio na sličan prljavi način da odbrani Emiliu. No drugo mu i nemam šta za zameriti. On se svejedno majci glasno suprotstavljao. Činio je ono što on na svoj ljudski način može. Odlazio je kod nje u ludnicu, doveo je komisiju u nameri da razotkrije stvari tamo. I ne znajući ko stoji iza kojih dela svestan je bio korupcije i kriminala i odakle oni dolaze. Danas je instiktivno išamarao i senatora i policajca. Generalno nisam tako razočarana njegovim likom u dosadašnjem delu serije. Mislim da je za sada bolja verzija od Alejandra.

Kristina hvala ti puno na odgovoru. Iznenađena sam kako se sećaš svih detalja. Ako se budeš još koji put uključila, verovatno ću imati još po koje pitanje za tebe jer ipak ima nekih odstupanja. Ovde vidimo najavu da će Sara biti trudna i da će podvaliti Leu tuđe dete. To su promenili. Tu se nije dogodio ni slučaj sa venčanicom, jer je priča sa ludnicom konačno gotova. Otac njenog deteta će biti isti onaj koji će sa junakinjom čini se sklopiti savez za osvetu. S obzirom da ga mnogi u selu poznaju kao kriminalca, biće zanimljivo videti kako su osmislili taj deo. Ovde se Karyme Lozano pojavljuje u ulozi žene koju je Emilia upoznala u ludnici i koja će biti njena podrška. Moram pohvaliti njenu glumu.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Fri Oct 13, 2023 11:43 pm
Minas de pasion - Page 11 39154310
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Fri Oct 13, 2023 11:44 pm
39. epizoda

Sahranili su Emiliu, dok se ona na drugom mestu bori za život. Bežeći od požara prošla je kroz vatru i završila goreći, sva u plamenu. Kako nestvarna i genijalno urađena scena. Nisam verovala da gledam telenovelu. Danilo i Aleida je spašavaju. U tim trenucima Danilo joj iz ruku uzima lančić i stavlja u ruke žrtve pored kako bi je, prema njegovim rečima, spasio. I zaista je tako. Zahvaljujući tom detalju Roberta je sigurna da je mrtva. Njih troje postaju tim i već vidim da će mi postati vrlo dragi tandem. Danilo je vrlo živopisna osoba, od šarlatana i lopova do nekoga ko svoj ukradeni novac deli sa gotovo nepoznatim osobama bodreći Fenix (Emiliu) da se spase. Emilia se budi sva u opekotinama i ožiljcima zbog kojih će verovatno imati neke estetske intervencije. (Istini za volju biće to jača šminka i šišanje, ali nećemo zameriti)

Leonarda mi bilo žao u trenucima kada stojeći nad njenim telom podiže glavu ka nebu i urliče: Bože, zašto si me izdao?! Pa joj govori: Oprosti mi, verovao sam Devici da će sve biti u redu, a ništa nije.. Osetila sam njegovu patnju i drago mi je što su ga prikazali u boljoj verziji od one koju sam očekivala. Bio joj je veran i odan, bez obzira što nije umeo da je spase. S druge strane njegova majka ide korak dalje i izdaje službenu verziju po kojoj je sama Emilia izazvala požar u kojem je stradala. Valjda se već dosta bavila Emiliom, sad ga je baš preterala.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Sun Oct 15, 2023 1:37 am
Minas de pasion - Page 11 39170011
Minas de pasion - Page 11 39170311
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Sun Oct 15, 2023 1:37 am
Minas de pasion - Page 11 38618510
Sponsored content

Minas de pasion - Page 11 Empty Re: Minas de pasion

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum