Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 04, 2019 1:37 pm
Sad mi je jasno zašto si se odlučio na drugu sezonu. U prvoj niko nije bio HIV pozitivan niti je bilo gejeva.

lol! lol! lol!

Dakle, radnja ne počinje s Lorensinim ubistvom. Pretpostavljam da će se to desiiti negdje na polovini i to kad najmanje budemo očekivali.

Desiće se nekada u budućnosti. Lepo piše. Very Happy Very Happy Very Happy

I da, kao što si i sama rekla ova prva epizoda je nekako više upoznavanje sa novim likovima i njihovim odnosima. Od sledeće epizode krećemo sa starim, mada biće još nekih novih.

Armando policajac je sa Ingrid, Leonardovom sestrom? Slučajno je s nekim ko ima neke veze sa Seleste ili ima nešto iza toga?

Slučajno. A i videćeš kroz priču da Seleste i Ingrid gotova da nisu u kontaktu.

Zašto imam osjećaj da će i taj Tomas da strada od HIVa? Za sada Hisela ima savjest i razumna je, ali što ako iz nekog razloga prestane biti takva i prećuti Tomasu da je HIV-pozitina?

Ne znam da li si povezala ko je Tomas? Tomas je sin Aninog pokojnog muža. Onaj klinac što je pobegao iz internata i oteo Telmu i Andresa kako bi osvetio smrt svog brata.

Što se Belen tiče, mislim da je jasno o čemu se radi. Very Happy

Od sledeće epizode krećemo sa starim likovima. Ali odmah da ti kažem ne oćekuj odmah objašnjenje šta se desilo sa Seleste, Armandom, atentatom... Na to ćemo se kasnije vratiti. Videćeš i sama zašto ću tek tada ubaciti te flešbekove.

I znaš da ja obično imam neke svoje omiljene likove i priče. Nisam verovao da će se to desiti ali mogu reći da su mi Telma i haos oko nje u ovoj sezonu medju najdražim. Laughing Laughing Laughing
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 04, 2019 3:45 pm
Tomas je sin Aninog pokojnog muža. Onaj klinac što je pobegao iz internata i oteo Telmu i Andresa kako bi osvetio smrt svog brata.

Nisam skontala ko je. Zaboravila sam kako se zove. Smile Pretpostavljam da će ovdje imati više prostora.

Od sledeće epizode krećemo sa starim likovima. Ali odmah da ti kažem ne oćekuj odmah objašnjenje šta se desilo sa Seleste, Armandom, atentatom... Na to ćemo se kasnije vratiti. Videćeš i sama zašto ću tek tada ubaciti te flešbekove.

Kontam da će objašnjenja i flešbekovi ići postepno, zajedno sa razbuktavanjem sadašnje radnje. Ono nešto se desi u sadašnjosti pa dobijemo i scenu iz prošlosti. Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 04, 2019 10:40 pm
2. epizoda

-Konačno ću postati majka. Znaš koliko sam to želela.
-Znam. Zato sam i pristao na sve ovo.
-Hoćeš doći u bolnicu?
-Ne mogu. Imam važan sastanak.
-U redu. Nisam ni očekivala drugačiji odgovor.
-Seleste, ne drami. Želela si da imamo dete ispinuo sam ti želju. Ne znam šta više hoćeš od mene?!


Armando je doručkovao i gledao vesti.

“Sinoć je na jugu grada organizovana policijska operacija. Naime, policija je imala dojavu da će se na jednoj lokaciji nalaziti Donja Huana, sada već čuvena i godinama najtraženija narkodlierka u zemlji. Medjutim, ispostavilo se da je reč o lažnoj dojavi, da se primopredaja ogromne količine droge obavila verovatno na nekoj drugoj lokaciji i da je sve ovo bila zamka za policiju kako bi se skrenula njihova pažnja. Ova policijska operacija pored toga što se ispostavila neuspešnom predstavlja i veliki finansijski gubitak za ministarstvo policije.”

Armando je ugasio televizor i besno bacio daljinski upravljač. Iz kuhinje je izašla Ingrid koja je nosila doručak:

-Dragi, nemoj da se nerviraš.
-Kako da se ne nerviram?! Ponovo nas je prevarila! Kunem ti se da se neću smiriti dok je ne strpam iza rešetaka!


Za to vreme Paula i Horhe su biili u dnevnoj sobi svog stana. Gledali su vesti. Ona im je sipala viski. Donela mu je čašu a onda su nazdravili.

-Za sinoćnu uspešnu operaciju. Živeli.
-Živeli. – rekao je on
-Ponovo smo uspeli da prevarimo policiju. A ovo je bio još jedan snažan udarac za Prinzecu i njen kartel. Nikada mi neće biti jasno odakle Telmi ta suluda ideja da sebi da takav nadimak?
-To tako liči na nju. Oduvek je bila praznoglava. Da se nije spandjala sa kolumbijcem Kuestom odavno bi bila mrtva. Najvažnije je da si uspela da sklopiš ovaj posao. I sve će biti još mnogo lakše kada postanem predsednik države.
-Jedva čekam da postanem prva dama. Zamisli samo tu ironiju. Donja Huana i Mister Smit godinama su najtraženiji narkodileri. A upravo će oni voditi ovu zemlju.


Poljubili su se. U tom trenutku je došla njihova četvorogodišnja ćerka Nina koja je prekrila oči i rekla:

-Ništa nisam videla.

Svi su se nasmejali.

-Jesi li spremna za vrtić?
-Jesam.
-Hajde, na obuvanje. Mama će te odvesti.


KOLUMBIJA

U toku je bila sahrana. Telma obučena u crno, stajala je u prvom redu, lice je krila naočarima za sunce i velikim šeširom. Pored nje je na štakama stajao Andres. A pored njih su stajale Gudelia, pokojnikova majka, kao i njegova petnaestogodišnja ćerka Marinela. Iznad kovčega nalazila se njegova slika, slika vremešnog kolumbijca po imenu Dagoberto Kuesta.

MEKSIKO

Agata i Himena su bile u dvorištu. Agata je sredjivala ruže dok je Himena stajala pored bazena. Gledala je u prazno i lagano se klatila sa noge na nogu.

-Himena! Odalji se! Sto puta sam ti rekla da ne prilaziš bazenu!

Himena je protresla glavu nekoliko puta i odaljila se. Potom je ugledala Seleste i otrčala kod bake.

-Himena, zbog čega bežiš od mene?! – upitala je Seleste
-Ne prilazi joj! Znaš da te se plaši!
-Znam ali nije mi jasno zbog čega. Ja joj ništa nisam uradila.


Agata se vratila mislima unazad:

“Himena je bila u sobi. Sedela je na krevetu i klatila se. Agata je stajala ispred nje.


-Jesi li me razumela? Ona je loša! Loša teta! Nemoj da joj prilaziš!

Himena je samo zbunjeno gledala.

-Odgovori mi! Jesi li me razumela?! Seleste nije dobra!
-Da… Loša..
-Tako je… Seleste je loša… I zbog toga moramo da je oteramo iz ove kuće.”


Agata se vratila mislima u sadašnjost.

-Ne znam zbog čega te ne voli. Verovatno je i ona ovakva shvatila da nisi dobra osoba.
-Jedina loša osoba ovde ste vi. U suprotnom ne bi svoju unuka nazivali tako. Šta ste hteli da kažete time da je Himena “ovakva”?
-Znaš šta. Nisam raspoložena da se svadjam sa tobom. Himena, idemo u kuću!


Horhe i Vanesa su bili u restoranu.

-Da, definitivno sam odlučio. Kandidovaću se za predsednika na predstojećim izborima.
-Sine, zaista ne znam odakle ta tvoja iznenadna želja da se baviš politikom. Tebe to nikada nije zanimalo.
-Nakon svega što se desilo sa tatom odlučio sam da udjem u politiku. Želim da pokažem narodu da sam drugačiji od njega. Želim da pružim svom narodu bolju budućnost.
-Pre samo nekoliko meseci rekla bih ti da nemaš gotovo nikakve šanse protiv Ane. Medjutim, od kada se nedavno u medijima se pojavila informacija da smo nas dve godinama u vezi Ana je naišla na veliku osudu naroda. Prvenstveno zbog svoje biseksualnosti koju konzervativni meksikanci i dalje ne prihvataju a onda i zbog toga što je u vezi baš sa ženom Edgara Dunkana. Ni sama ne znam kako su mediji uspeli da dodju do te informacije kada se godinama krijemo.


Horhe se vratio mislima neko vreme unazad:


“Horhe je bio u kolima. Pored njega su se parkirala druga kola. Kroz prozor je dao kovertu jednom muškarcu.

-Znaš šta treba da uradiš. Unutra su ti novac i slike koje treba da predaš tom novinaru. A ovo je za tebe.

Dao mu je još jednu kovertu.”


U sadašnjost ga je vratila Vanesa koja je rekla:

-Ani je sve to baš teško palo. Narod je pre toga obožavao. Bila je gotovo sigurna da će ponovo osvojiti izbore. Medjutim, sada više nije tako ubedjena.
-Iskreno, nije da me raduje to što joj se desilo ali mi je drago što sada bar imam neke šanse. Neka pobedi bolji.


Seleste je bila u čekaonici. Šetala je u krug i nervozno gledala na sat. U tom trenutku je došao doktor koji je rekao:

-Gotovo je. Oplodnja je uspešno izvršena.
-Jel mogu da vidim Belen?
-Naravno.


Belen je bila u sobi. Ušli je Seleste koja joj je pritrčala i zagrlila je.

-Gotovo je. Sve je proteklo u najboljem redu. Za 9 meseći rodićeš moje dete. Uvek ću ti biti zahvalna što si pristala da mi pomogneš da se ostvarim kao majka.
-Nema potrebe da mi se zahvaljuješ. Znaš da bih sve uradila za tebe.
-Znam. Ti si jedina osoba na koju mogu da računam.


KOLUMBIJA

Telma, Andres, Gudelia i Marinela su stigli kući. Telma je odmah izula cipele i šutnula ih nasred sobe.


-Uffff. Konačno. Koje olakšanje. Stvarno nije dobra ideja obući nove cipele za sahranu svog muža.
-Moj sin se još nije ni ohladio a ti lupetaš gluposti!
-Matora, zaobidji me! Ako sam morala da te trpim dok je Dagi bio živ sada ne moram!
-Ne dozvoljavam ti da tako pričaš sa mojom bakom!
-Mala i ti da me zaobidješ! Dovoljno si problema napravila u poslednje vreme!


Nakon što je ovo izgovorila pokazala je u pravcu Andresove povredjene noge. Marinela se vratila mislima unazad:

“Marinela i Andres su na tavanu strasno vodili ljubav. U jednom trenutku uleteo je Dagoberto koji je besno rekao:

-Šta se ovde dešava?!

Marinela je uzela Andresovu košulju i na brzinu je obukla. Andres je navukao bokserice.

-Tata, mogu sve da ti objasnim.
-Šta ćeš da mi objasniše?! Sve je više nego jasno!

Pogledao je besno u Andresa i krenuo ka njemu:

-A tebe ću da ubijem! Kako si se usudio da staviš svoje prljave ruke na moju ćerku!
-Dagoberto, kunem ti se da… Ona je kriva… Ona me je izazvala…
-I još se usudjuješ da svu krivicu svališ na nju!

Dagoberto ga je udario iz sve snage. U tom trenutku je na tavan utrčala Telma koja je rekla:

-Čula sam buku… Šta se…

Ostala je zatečena kada je shvatila šta se dešava.

-Tvoj brat i moja ćerka… Ne mogu to ni da izgovorim…

Telma je bila zbunjena, nije znala šta da kaže.

-Andrese, kako si mogao?! Marinela je dete!
-Ja, ja sam samo…

Dagoberto je ubrzano disao. U jednom trenutku je izvadio pištolj i rekao:

-Ubiću te!

Andres se odsekao od straha.

-Ne, tata… Molim te…
-Dragi, smiri se… Nemoj da napraviš neku glupost… Znam da si besan ali…

U trenutku kada je krenuo da pritisne okidač Telma ga je udarila po ruci. Umesto u grudi gde je nišanio metak je pogodio Andresa u nogu. Ispustio je bolan krik. Dagoberto je krenuo ponovo da opali ali je Telma stala ispred njega i rekla:

-Ne! Znam da si besan ali on je moj brat! Ne mogu da dozvolim da ga ubiješ!

U tom trenutku ušla je Gudelia koja je rekla:

-Čula sam pucnjavu… Šta se…
-Vodi ga odavde! – rekla joj je Telma
-Ali…
-Vodi ga dok nije napravio još veću glupost!

Gudelia ga je uhvatila za ruku i izvela. Za to vreme Andres se presavijao od bolova. Telma mu je pritrčala i rekla:

-Kako si?!

Pogledala je u ranu na nozi.

-Uffff.  Ne izgleda dobro. Ali svakako bolje metak u nozi nego u grudima.

Telma je pocepala deo svoje košulje i podvezala Andresu nogu.

-Boli me. Jako.
-Znam. Sad ću pozvati doktora. Sve će biti u redu.

Marinela je uplašeno posmatrala sve što se dešava.”


Marinelu je u sadašnjost vratila Telma koja je rekla:

-Drago mi je što je tvoj otac pre smrti saznao kakvu kurvu od ćerke ima.
-Neću ti dozvliti da tako razgovaraš sa mojom unukom!


Gudelia je krenula da je udari ali je Telma uhvatila za ruku i rekla:

-Da se niste usudili! Ni jedan udarac više! Dosta sam trpela vasa poniženja i udarce! Nema više vašeg sina za koga ste bili svetinja i koji je u vas gledao ko u Boga. Sada sam u ovoj kući glavna ja, njegova udovica!
-Molim?!
-Razgovarala sam sa advokatima. Dagoberto nije ostavio testament. Njegove zakonite naslednice smo Marinela i ja. A kako je ona maloletna ja ću upravljati njenom imovinom dok ne napuni 18 godina.


MEKSIKO

Pao je mrak. Nestor, Seleste, Agata, Hisela i Himena su večerali. Tišinu je prekinula Seleste koja je rekla:


-Nestor i ja imamo da vam saopštimo nešto veoma važno.
-O čemu se radi? – upitala je Hisela
-Seleste i ja ćemo postati roditelji.
-Zaista? Seleste, trudna si? Čestitam. – rekla je Hisela
-Naravno da nije trudna. Ona ne može da ima decu. – rekla je Agata
-Ne, nisam trudna. Belen, moja menadžerka, pristala je da bude naša surogat majka.
-Samo nam je još to falilo. Već zamišljam natpise u medijima. Sine, ne znam šta će ti to u životu. Ti već ima decu a ona ako već nije sposobna sama da ih rodi ne mora ni da ih ima.- rekla je Agata
-Bako, molim te. Kako možeš da kažeš tako nešto?
-Neka Hisela, pusti je. Nisam ni očekivala da će da mi čestita.


U tom trenutku se začulo zvono. Rosa je došla i otvorila vrata. Bila je u šoku kada je ugledala osobu ispred sebe. Samo je uspela da prizbori jednu reč.

-Anhele

Na tu njenu reč su se svi trgnuli i okrenuli ka vratima.

-Rosa, nisam više Anhel, sada sam Anhela.

Anhela je ušla u kuću, za njom je išao jedan muškarac koji je vukao kofere. Došli si do trpezarije. Anhela je rekla:

-Pa dobro veče porodico.

Agata je ustala od stola i besno upitala:

-Šta ti radiš ovde?!
-Mama, nismo si videle godinama. Zar tako dočekuješ svoju ćerku?
-Ja nemam ćerku. Rodila sam dva sina. Dva muška deteta. Tako da zaista ne znam šta je ovo što trenutno stoji ispred mene.


Nakon što je ovo izgovorila napravila je facu gadjenja. Himena se unervozila. Počela je da mumla i da se trese.

-Rosa, odvedi moju sestru u sobu. – rekla je Hisela
-Da, naravno.


Rosa i Hisela su otišle.

-Ok. Mama od tebe nisam ni očekivala lepu dobrodošlicu. A ti Nestore? Ni ti nemaš ništa da mi kažeš?
-Iskreno. Iznenadjen sam. Nisam te očekivao. Nismo se videli toliko godina.
-15. Prošlo je 15 godina od kada sam otišao iz ove zemlje.
-Što se mene tiče nisi morao nikada ni da se vratiš. – rekla je Agata
-Mama, čemu tolika mržnja? Nisam ubila nikoga. Samo sam promenila pol.
-Lakše bih podnela da si ubio nekoga.
-Ubila! Ne ubio! Ja sam sada žensko!


Agata se cela stresla na izgovorene reči.

-A ko je gospodin? – upitao je Nestor
-Jao da. Nisam vam ga ni predstavila. To je moj suprug.
-Drago mi je. Felipe Montalblan. – rekao je on


Nestor i Agata su ostali uzdržani. Seleste je sumnjičavo posmatrala Felipea.

KOLUMBIJA

Telma je bila u svojoj sobi. Ležala je na krevetu i zadovoljno se smeškala.

-Pa ovo na kraju i nije ispalo tako loše. Konačno sam udovica. Bogata udovica.

Ustala je i prišla komodi na kojoj je stajala Dagobertova slika.

-Kad bi samo znao koliko si mi se gadio.


MEKSIKO

Kuća Saldivarovih. I dalje je vladala napeta situacija. Tišinu je prekinula Agata koja je rekla:

-Možeš li nam konačno objasniti razlog tvog povratka? Šta želiš od nas posle toliko godina?
-Došla sam po ono što je moje.


Svi su se trgli.

-Šta hoćeš time da kažeš? – upitao je Nestor
-Došla sam da preuzmem svoj deo nasledstva. Nakon tatine smrti, na čiju sahranu mi je zabranjeno da dodjem, odlučila sam da se odreknem svega. Medjutim, sada sam rešila da uzmem ono što mi pripada. Polovinu svega.


Lorensa i Ingrid su bile u Ingridinom stanu. Tračarile su i pile kafu.

-Baš mi je drago što film sjajno prolazi. Zaista si zaslužila to.
-Da. Bilo je vreme da mi nakon svega konačno ponovo krene. Poslednje godine su bile teške za mene. Sve je krenulo nizbrdo. Moja karijera, problemi sa alkoholom, muž me je ostavio zbog one žene…
-Jao ne spominji mi je. Ponekad imam utisak da je Armando nikada u potpunosti nije zaboravio.
-Stvarno ne znam čime ona to zaludjuje muškarce. Skroz je obična. Daleko od toga da je ružna ali realno nije ni neka lepotica.


Zazvonio je telefon od Ingrid. Ona je rekla:

-Izvini ali moram da se javim. Zovu me sa posla.
-Naravno. Opušteno.


Ingrid je otišla u sobu. U tom trenutku je u stan ušao Hektor.

-Zdravo.
-Zdravo. Ingrid je u sobi. Priča telefonom.
-Ok.


Hektor je seo pored nje i spustio ruku na njeno koleno.

-Hektore!
-Šta je?


Krenuo je da je poljubi.

-Ne ovde!
-Što? Zar te ne loži opasnost?
-Hektore! Prekini!


U tom trenutku je iz sobe izašla Ingrid.

-Sine, stigao si?
-Da.
-Hoćeš da večeraš sa Lorensom i sa mnom?
-Već sam jeo. A i moram da radim neki rad za fakultet.


Nestor, Agata i Anhela su bili u radnoj sobi.

-Neću dozvoliti da uzmeš polovinu onoga što pripada mom sinu!
-I ja sam tvoja ćerka. – rekla je Anhela u svoju odbranu
-Sin! Bio si moj sin ali više nisi!
-Mama smiri se. Mislim da je najbolje da nas ostaviš da razgovaramo nasamo. – rekao je Nestor
-U pravu si. Najbolje da odem jer ne mogu više da gledam ovo…


Pokazala je rukama ka Anhelu a potom nastavila:

-Ispred sebe.

Agata je izašla iz radne sobe.

-Ok. Sada možemo na miru da razgovaramo. Reci mi šta tačno želiš od mene?
-Od tebe ništa. Želim samo ono što mi zakonski pripada. Polovinu svega.
-Misliš da je to fer?! Ja sam godinama radio u našoj porodičnoj firmi. Tata je jeste osnovao ali ja sam taj koji je poslednjih godina napravio imperiju kakva danas jeste.
-Kao što sam ti već rekla ja ne želim ništa što mi ne pripada. Nakon tatine smrti i čitanja testamenta advokati su mu dostavili finansijske izveštaje našeg oca. Želim polovinu na osnovu tadašnjeg stanja. Ne želim tvoj novac. Mislim da je to fer.


Felipe je stajao pored bazena. Došla je Seleste. Prišla mu je sa ledja i stavila ruku na njegovo rame. On se trgnuo i okrenuo ka njoj.

-Izvini. Nisam htela da te uplašim.
-Ne, samo si… Sve je u redu.


Seleste ga je neko vreme posmatrala a onda rekla:

-Čini mi se da se nas dvoje poznajemo od ranije?

Kraj 2. Epizode


Cinthia Klitbo - Anhela Saldivar

-47 godina. Nekada Anhel sada Anhela. Promenio je pol uprkos protivljenju svoje porodice.

Humberto Zurita - Felipe Montalblan

-60 godina. Anhelin suprug.

Macarena Garcia - Himena Saldivar

-17 godina. Nestorova i Monikina maladja ćerka. Doživela je traumu zbog koje je ostala u stanju šoka.

Carmen Salinas - Gudelia Kuesta

-70 godina. Dagobertova majka.

Roberta Damian - Marinela Kuesta

-15 godina. Dagobertova ćerka.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Tue Feb 05, 2019 8:39 am
Nisam očekivala da Telmin muž ustvari umire prije početka priče. Smile Da li je Telma umiješala svoje prste u njegovu smrt? Dakle Andres igra ulogu njenog dragog brata. Kako li je Telmi palo to što je bio sa Marinelom? Ili je to znala i to su uradili smišljeno s nekim ciljem? Mada što im znači dijete od 15 godina?

I nisam znala da Nestor ima još jednu ćerku. Što li joj se desilo? Baš me zanima ta trauma.

Vanesi se nije isplatilo što se povjerila sinu, na kraju je to iskoristio protiv nje. Mada koliko se sjećam ona mu nije rekla s kim je u vezi. To je morao saznati na neki drugi način. confused

Znaš da bih sve uradila za tebe.

Malo mi je bolestan odnos njih dvije. Otkud tolika bliskost? Zašto Belen radi to što radi? Zašto bi se iko izlagao trudnoći i porođajnim mukama da bi nekom drugom ostvario san (sem za novac što izgleda kod Belen nije u pitanju?)

Lorensa je baš super prijateljica Ingrid. Laughing Iza leđa joj se ljubaka sa sinom. Nisu problem godine ako su oboje odrasli, slobodni i nisu maloumni, već upravo ta činjenica što može sa Ingrid da pije kafu, a ovamo joj krije tako nešto.

Odakle li se poznaju Felipe i Seleste? Baš me to kopka. Iskreno moram priznati da me ovaj dio sa Angelom ne oduševljava. Da li je bilo potrebno to što je promijenio pol? Potrebno za priču, mislim, osim što ga/je Agata odbacuje? Agati nije lako, jedan sin gej, a drugi gej koji postao žena. silent

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Tue Feb 05, 2019 3:46 pm
Nisam očekivala da Telmin muž ustvari umire prije početka priče.

Tu smo da iznenadjujemo. Very Happy Very Happy Very Happy

I nisam znala da Nestor ima još jednu ćerku. Što li joj se desilo? Baš me zanima ta trauma.

Naravno da će biti nekada objašnjeno.

Vanesi se nije isplatilo što se povjerila sinu, na kraju je to iskoristio protiv nje. Mada koliko se sjećam ona mu nije rekla s kim je u vezi. To je morao saznati na neki drugi način.

Tokom ovih 5 godina mnogi su saznali za njihovu vezu. To je bila tajna za javnost ali za njihove porodice ne.

Što se Seleste i Belen tiče. Imaju njih dve poseban odnos. Polako, tek smo krenuli. Very Happy

Iskreno moram priznati da me ovaj dio sa Angelom ne oduševljava. Da li je bilo potrebno to što je promijenio pol? Potrebno za priču, mislim, osim što ga/je Agata odbacuje? Agati nije lako, jedan sin gej, a drugi gej koji postao žena

Primetio sam da ti baš ne voliš te gej/lezbo priče. Isto si reagovala i na Vanesinu i Aninu priču. Ali moram te razočarati i reći da je Anhela jedan od najvažnijih likova u ovoj sezoni.

avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Feb 06, 2019 1:42 am
3. epizoda

-Ti i ja?! Ja tebe prvi put vidim u životu.
-Ne znam… Deluješ mi poznato… Kao da sam te već negde videla…
-To je nemoguće. Ja sam danas po prvi put u životu kročio u Meksiko.
-Onda sam te verovatno pomešala sa nekim.
-Verovatno.


Nestor i Anhela su bili u radnoj sobi.

-Nestore, ja nisam došla da se svadjam sa tobom. Nas dvoje smo brat i sestra…
-To tako čudno zvuči.
-Zar ćeš i ti da me osudjuješ kao naša majka?!
-Ne, nisam hteo da te uvredim… Samo mi je malo čudno… Poslednji put kada sam te video bio si muškarac.
-Ne, ja sam oduvek bio žena. Žena zarobljena u telu muškarca.


Nestor se nasmejao i rekao:

-Izgleda da si bio muškarčina samo one noći kada si spavao sa Monikom… Mojom ženom…
-To je bila greška… Oboje smo bili pijani i…
-Znaš, možda bih i zaboravio na to ali ne mogu. Hisela je živi dokaz vaše izdaje.
-Ćuti! Još tada smo se zakleli da se nikada neće saznati da je Hisela zapravo moja ćerka.
-Naravno da se neće saznati! Ona je za sve i uvek će biti moja ćerka! Nikada ne bi dozvolio da javnost sazna da mi je žena nabila rogove sa rodjenim bratom!


Agata i Rosa su bile u kuhinji. Agata je nervozno šetala u krug.

-Ne mogu da verujem da se ovo dešava. Zbog čega se vratio posle toliko godina?
-Misliš vratila?
-Ne nerviraj me i ti!
-Evo, skuvala sam ti čaj da se smiriš.


Agata je popila gutljaj čaja i zatim rekla:

-Bože, šta će reći javnost? Šta će reći naši prijatelji kada se pročuje da se on vratio? I što je najgore od svega vratio se kao žena.
-Ne znam što si toliko iznenadjena. Svi mi znamo da je Anhel pre 10 godina promenio pol. Zbog toga si mu i zabranila da se pojavi na sahrani svog oca.
-Da, jesam. Ali ovo je prvi put da ga vidim takvog. Ako me večeras ne strefi nešto neće nikada.


U tom trenutku je u kuhinju ušla Seleste. Agata kad je videla uhvatila se za glavu i promrmljala:

-Samo si mi ti falila.
-Ja sam uvek tu da vam pokvarim dan. Nego, jel Nestor još uvek razgovara sa vašom ćerkom?
-Ja nemam ćerku.
-Da, imate. I ćerku i zeta koji sedi sam u dnevnoj sobi. Donja Agata, stvarno ste nekulturni. Hajde ja, žena iz niže klase da se ponašam tako. Ali vama jednoj dami to zaista ne priliči. Odoh sada inače će stvarno da vas strefi nešto.


Nasmejala se i otišla.

-Daj mi nešto za smirenje jer stvarno mi nije dobro.

Hektor, Tomas i Selena su bili u klubu.

-Zbog čega nije došla Hisela? – upitao je Hektor
-Nije mogla. Imala je neku frku kod kuće. – rekla je Selena
-Šteta. Sada će Tomas da se smori.
-Zbog? Svidja ti se moja drugarica?
-Pa… Lepa je…
-Biće prilike da se bolje upoznate. Neki drug put. A sad hajde da pijemo nešto.


Seleste i Felipe su bili u dnevnoj sobi.

-Donja Agati se malo slošili. Ipak je ovo previše uzbudjenja za njene godine. Mada, iskreno ni inače nije mnogo ljubaznija.

Felipe se nasmejao. U tom trenutku su iz radne sobe izašli Nestor i Anhela.

-Konačno. Već smo se zabrinuli. – rekla je Seleste
-Nema potreba za brigom. Moj brat i ja smo samo civilizovano razgovarali. Dragi, umorna sam, ponesi kofere u našu sobu.


Felipe je poslušao. Seleste je pogledala Nestora.

-Anhela i njen suprug…
-Felipe. Felipe Montablan.
-Anhela i Felipe će neko vreme boraviti u našoj kući.
-Vašoj kući? Grešiš bato. Ovo je i naša kuća.


Anhela i Felipe su krenuli uz stepenice. U tom trenutku je došla Agata koja je rekla:

-Gde ste pošli?!
-U našu sobu. Jako smo umorni od puta i želimo da legnemo da spavamo. – rekla je Anhela
-Molim?! Ne misliš valjda da ću dozvoliti da ostanete u mojoj kući?!
-Tvojoj kući? Koliko ja znam ti imaš svoju devojačku kuću. Ovo je Nestorova i moja kuća jer ako sam dobro upućena tebi tata nije ostavio ništa u svom testament. Ispravi me ako grešim.


Agata je besno pogledala. Anhela je rekla:

-Laku noć. Vidimo se sutra.
-Laku noć. – rekao je Felipe


Anhela i Felipe si otišli. Agata je prišla Nestoru i rekla:

-Moraš nešto da učiniš! Ne smeš da dozvoliš da ostanu ovde!
-Mama, ne znam šta očekuješ od mene. Ovo je njena kuća koliko i moja.
-Šta se desilo? O čemu ste pričali? – upitala je Seleste
-Šta hoće od nas posle toliko godina? – upitala je Agata
-Hoće polovinu svega.
-Ali to nije fer! Ti i ja smo poslednjih godina bukvlano udvostručili vrednost producentske kuće! – rekla je Seleste
-Pričali smo i o tome. Ne želi ništa što joj ne pripada. Nakon tatine smrti advokati su joj poslali tadašnje finansijsko stanje. On želi polovinu toga, tačnije ne želi samo novac.
-Šta onda do djavola hoće?!
-Donja Agata, smirite se. Stvarno će nas strefiti nešto.
-Ti se ne mešaj!
-Hoće da ostane da živi u Meksiku. Hoće da radi u svojoj profesiji, tj. hoće da radi u firmi.


Agata se uhvatila za grudi i duboko uzdahnula.

Svanulo je. Seleste i Nestor su bili u sobi. Seleste je stajala ispred ogledala i češljala se. On se oblačio.


-Sinoćna dešavanja su bacila u drugi plan vest da ćemo postati roditelji.
-Seleste, trenutno se u našoj porodici dešavaju mnogo ozbiljnije stvari.
-Meni trenutno ništa nije važnije od naše bebe.
-Ne znam. Možda sam i pogrešio što sam pristao da dobijemo dete putem surogat majke.
-Molim?! Kako možeš to da kažeš?!
-Ne znam kako će to javnost prihvatiti. Ipak su meksikanci previše konzervativni. Možda bi bolje bilo da odglumiš trudnoću, da pred “porodjaj” otputuješ negde daleko i potom se vratiš sa bebom.
-Ne! Neću ništa da glumim! Želim da podelim sa javnošću svoju pravu priču. Svoju borbu da postanem majka. A potom ću i da napišem knjigu o tome. Biće to još jedan bestseler u mojoj karijeri.
-A onda bi mogli da snimimo i film.
-Sve u svoje vreme. Nećemo da žurimo i pravimo biznis od našeg nerodjenog deteta.


KOLUMBIJA

Telma se sunčala pored bazena, u pozadini se čula glasna muzika. U jednom trenutku je došla Gudelia koja je besno rekla:


-Šta ovo treba da znači?! Mi smo u žalosti!
-Možda vi. Ja nisam.
-Naravno da nisi. Sigurna sam da ti stojiš iza smrti mog sina.
-Grešite. Vašeg sina je ubila Donja Huana.
-To ti kažeš. Nisi mi se svidela od prvog dana kada sam te upoznala.
-Znam. I na sve načine ste pokušavali da me razdvojite od vašeg sina.


Telma se mislima vratila neko vreme unazad:

“Telma i Gudelia su se žestoko svadjale u dnevnoj sobi.

-Gospodjo, ostavite me na miru! Vi kao da nemate pametnija posla u žuvotu nego da po ceo dan idete za mnom i zvocate!
-Kako to razgovaraš sa mnom?! Da znaš da ću reći mom sinu da me ni malo ne poštuješ!
-Ne mogu više da vas slušam! Odoh u svoju sobu!

Telma je krenula da ode ali je Gudelia uhvatila za ruku i rekla:

-Gde si pošla?! Ne dozvoljavam da me ostaviš da pričam sama sa sobom!
-Pustite mi ruku!

Počele su da se gurkaju. Gudelia je krajičkom oka videla da Dagoberto dolazi. U tom trenutku se bacila na pod i počela da kuka. Telma je zbunjeno gledala.

-Šta vam je? Jel ste poludeli?

U tom trenutku je došao Dagoberto koji je besno rekao:

-Šta se ovde dešava?!
-Gurnula me je. Prvo me je udarila a onda gurnula. – rekla je Gudelia
-Molim?! Kako si se usudila?! Znaš da je moja majka za mene svetinja!

Dagoberto je pomogao Gudeliji da ustane. A onda se okrenuo ka Telmi i besno rekao:

-Zbog čega si to uradila?!
-Nisam joj ništa uradila! Laže!
-I još me naziva lažovom! Dagoberto, ja više neću ovo da trpim. Ili ćeš naterati svoju ženu da me poštuje ili ću tići iz ove kuće!
-Ne, mama. Smiri se. Nemoj da ti skoči pritisak. Odmah da si se izvinila mojoj majci!
-Molim?! Ne pada mi na pamet!
-Rekao sam odmah! A odmah znači smesta!
-Ako može na kolenima. – promrmljala je Gudelia
-Dragi, nećeš valjda dozvoliti da…
-Odmah da si se izvinila mojoj majci! Na kolenima!

Telma je kleknula i rekla:

-Izvinite.
-Nisam te čula. Možeš li glasnije?
-Izvinite. Jel ste me sad čuli?
-Jesam. Razmisliću da li ću prihvatiti tvoje izvinjenje.

Gudelia se zadovoljno smeškala.”


Telma se vratila mislima u sadašnjost. Shvatila je da Gudelia i dalje priča, da je i dalje vredja. Onda je besno rekla:

-Znate šta?! Dosta mi je više!

Telma je ustala i krenula besno ka njoj. Uhvatila je za ruku i dovukla do bazena.

-Šta to radiš?! – upitala je Gudelia
-Sada ćete da vidite!


Telma je gurnula na pod, uhvatila za kosu i nabila joj glavu u vodu. Nekoliko puta je držala glavu pod vodom sve do krajnjih granica izdržljivosti. Na kraju je izvukla i gurnula na zemlju.

-Ovo vam je samo upozorenje da mi sjašete sa grbače! Više nema vašeg sina da vas brani!
-Kako se…
-Tišina! Sada sam u ovoj kući glavna ja! Ako vam se to ne svidja možete slobodno da odete! Srećom vaš sin je napravio veliku kapiju pa ćete moći da prodjete. Debela i dosadna babetino!


MEKSIKO


Agata je bila u dnevnoj sobi. Sa sprata je sišla Anhela koja je rekla:

-Dobro jutro.
-U ovoj kući odavno nije dobro. A tvojim dolaskom postalo je još gore.
-Mama, što pre se pomiriš sa tim da sam se vratila biće ti lakše.
-To znači da planiraš da ostaneš u ovoj kući?
-Da. Za sada ćemo moj suprug i ja živeti ovde.


Agata se uhvatila za glavu. U tom trenutku je došao Nestor koji je rekao:

-Jesi li spremna?
-Jesam.
-Spremna za šta? Gde vas dvoje to idete? Ne misliš valjda već danas da mu daš polovinu svega?! Nemoj to da radiš! Sačekaj da se konsultujemo sa advokatima.
-Ne, mama ne radi se o tome. Anhela i ja idemo u firmu.
-Šta će on tamo?!
-Ona, mama. Ja sam žensko i zamolila bih te da mi se obraćaš u ženskom rodu.
-Anhela će od danas raditi u firmi.


Belen je u svom stanu. Leži na dvosedu u dnevnoj sobi. Za to vreme Seleste stavlja u frižider namirnice koje je donela.

-Donela sam sve što ti je potrebno.
-Nije trebalo da se mučiš.
-Ovo nije mučenje. Lekar je rekao da moraš nekoliko dana da miruješ i da ne smeš da nosiš teško.


U tom trenutku je na televiziji krenula najava za jednu od nagledanijih emsiija u kojoj će večeras gostovati Lorensa.

-Ovo stvarno nije fer! Svuda je u pravom planu! Obeležena je moj život! Umesto sada kada sam konačno rešila da je ekranizujem ja budem zvezda tog projekta na kraju je to ispala Lorensa!
-Smiri se. Nemoj da se nerviraš.
-Ne mogu da se smirim! Nikada nije trebalo da dotzvolim da ona odigra glavnu ulogu!


Euhenija je u zatvorskoj ćeliji. Sedi na krevetu i čita knjigu. Dolazi čuvarka koja govori:

-Dunkan, imaš posetu!
-Posetu? Meni niko ne dolazi u posetu. Sigurno je neka greška.
-Nije nikakva greška. Imaš posetu. Hoćeš da ideš ili ne?


Euhenija je ustala i krenula.

Bruno je bio u sali za posete. Došla je Euhenija koja je iznenadjeno rekla:

-Otkud ti ovde?
-Došao sam ti u posetu.
-To vidim. Nego me zanima zbog čega si došao?
-Euhenija, ja…
-Prošlo je dve godine od kada si izašao iz zatvora, Za te dve godine me nisi posetio ni jednom.
-Veruj da ni meni nije bilo lako kada sam se našao na slobodi. Bivšem robijašu je teško da nastavi sa normalnim životom. Videćeš i sama kada izadješ odavde.
-Mislim da ću zaplakati. Zaobidji me foliranja i nekih praznih priča. Reci mi zbog čega si ovde?
-Imam da ti predložim jedan posao.
-Ako ne primećuješ ja sam i dalje u zatvoru.
-Znam. Ali izlaziš za dva meseca a do tada bi taj posao mogla da radiš odavde.
-O kakvom je poslu reč?
-Ne znam da li si u toku ali tvoj bratanac Horhe je ušao u svet politike i…
-U zatvoru sam ne na drugoj planeti. Naravno da sam u toku. Nego, kakve ja veze imam sa tim?
-Horhe je pre nekoliko dana stupio sa mnom u kontakt. Rešio je da se kandiduje za predsednika i želi da njegovu kampanju vodiš ti.
-Molim?! Pa jel on lud? Zaista misli da pobedi na samnom na čelu njegove kampanje?
-Izvini. Možda sam se pogrešno izrazio. On želi da njegovu kampanju vodiš ti ali iz senke.
-Iz senke?
-Da. Niko neće znati da si kampanju osmislila ti. Ti ćeš iz senke sve osmišljavati i govoriti mu šta da radi.
-A zbog čega bih ja to uradila? Posvetila sam život političkoj karijeri njegovog oca i vidi gde sam završila.
-Spreman je da ti plati.
-Ozbiljno?
-Da. Razmisli dobro. Kada izadješ odavde biće ti potreban novac. Ne znam da li si upućena ali vasa porodična kuća je konfiskovana nakon Edgarovog bekstva iz zemlje.


Euhenija se zamislila a potom rekla:

-U redu. Stan i pola miliona dolara.
-Euhenija, to je previše novca.
-Prenesi mu moju ponudu. Na njemu je da li će da je uzme ili ostavi.


Euhenija je otišla.

Anhela i Nestor su stigli u firmu.


-Koliko vidim ovde se dosta toga promenilo.
-Prošlo je 15 godina od kada si otišao. Izvini, otišla. Nikako da se naviknem.


U tom trenutku je naišao Leonardo koji je rekao:

-Nestore, moram o nečemu veoma važnom da pričam sa tobom.
-Leonardo, zar me ne prepoznaješ?


Nestor je začudjeno pogledao u Anhelinom pravcu i rekao:

-Ne… Anhele… Jesi li to ti?
-Da, ja sam.
-Izvini što te nisam odmah prpeoznao. Nisam znao da si se vratio. Hoću reći vratila.
-Opušteno. Sinoć sam stigla.


Hisela i Selena su bile na fakultetu. Selena je stajala sa strane i razgovarala sa nekim telefonom.

-Nedostaješ mi. Kada ćeš se vratiti? Jedva čekam da te vidim. Ok. Čujemo se.

Kada je prekinula vezu Hisela joj je prišla i upitala je:

-Sa kime to tako tajanstveno pričaš?
-Ni sa kim bitnim.
-Da. Zbog toga si se sklonila u stranu.
-Ma neki lik. Smara me da izadjemo na piće. Ništa bitno.


Nestor i Leonardo su bili u kancelariji.

-I dalje sam u šoku. Zbog čega se Anhela vratila?
-Došla je po svoj deo nasledstva.
-Molim?! Ne misliš valjda da joj ga daš?
-Nemam izbora. S tim što je i ona sama svesna da je naše bogstvo znatno uvećano od smrti našeg oca. Nakon njegove smrti nju je posetio naš advokat i rekao joj šta joj zapravo pripada. I dobiće to. Ne traži ono što nije njeno. I kako je došla da ostane želi da radi u firmi.
-Da radi? Šta?
-Ne znam da li se sećaš ali Anhel je studirao finansije. Tokom ovih godina dok je nismo videli završio je master i doktorske studije. Sinoć mi je dala svoju biografiju koja je zaista impozantna. Radio je za neke od najvećih evropskih firmi.
-Sve je to u redu ali… Jesi li spreman da svoje finansije poveriš osobi koju praktično više ne poznaješ?


Nestor je ostao zamišljen. Nije znao šta da odgovori. Leonardo mu je rekao:

-Preporučujem ti da dobro razmisliš o svemu.

Zatim je poljubio Nestora. U tom trenutku je ušla Anhela koja je rekla:

-Izvinite… Nisam htela da…

Obojica su u šoku.

-Opusite se. Ja odavno znam da ste vas dvojica u šemu.

Obojica su bili iznenadjeni onim što je upravo rekla.

-Još pre mnogo godina sam vas uhvatila kako se ljubite. Ako sam ćutala sve ove godine ne vidim razlog zbog čega ne bih nastavila to da činim. Htela sam nešto da vas pitam ali mogu da se vratim malo kasnije.

Krenula je da izadje iz kancelarije ali onda se zaustavila na vratima rekla:

-Bato, znaš koja je razlika izmedju nas dvoje? Ja sam za razliku od tebe prihvatila sebe onakvu kakva jesam i izašla kao takva u javnost.

Otišla je. Nestor i Leonardo su ostali zbunjeni.

Lorensa je bila u svom stanu. Neko je pozvonio. Otvorila je vrata i iznenadila se kada je ugledala Seleste ispred sebe.

-Otkud ti ovde?

Seleste je ušla i rekla:

-Videla sam da večeras gostuješ u jednoj od najgledanijih emisiji.
-Da, ali… Kakve to veze ima sa tobom?
-Nikakve. Nego, pomislila sam da ćeš imati tremu. Zbog toga sam odlučila da ti donesem mali poklončić koji bi mogao da ti pomogne da se oslobodiš iste.


Seleste je izvukla iz torbe flašu viskija i spustila je na sto.

-Seleste, ti dobro znaš da sam ja lečena alkoholičarka.
-Da, znam. Zato sam ti i donela ovaj mali poklončić.


Kraj 3. epizode
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Feb 06, 2019 11:32 am
Primetio sam da ti baš ne voliš te gej/lezbo priče. Isto si reagovala i na Vanesinu i Aninu priču. Ali moram te razočarati i reći da je Anhela jedan od najvažnijih likova u ovoj sezoni.

Često si ih imao, nije mi smetalo. Very Happy Sa Anom i Vanesom je fora što mi se u momentu činilo da je to za priču nebitno. Ne smetaju ni Nestor i Leonardo, ali lezbijski par + gej par + muškarac koji postaje žena mi je sve skupa previše. Very Happy Inače, jedan dobar drugar je gej, i apsolutno nemam problem s tim. Neprirodno je i s religijske tačke gledišta takođe neprihvatljivo, ali to što ne smatram normalnim i prirodnim ne znači da ću takve osobe prezret i odbacit. Ipak, protivnik sam vjenčavanja i pogotovo usvajanja djece od strane gej parova.


-To je nemoguće. Ja sam danas po prvi put u životu kročio u Meksiko.

Ili laže, ili ga je Seleste upoznala van Meksika. Very Happy

Poslednji put kada sam te video bio si muškarac.

Ova rečenica je tragikomična. lol! A, AngelA je Hiselin otac. Majko mila.  Laughing
Ipak, pošteno od njega/nje što ne želi ono što joj je ne pripada već samo dio naslijedstva u iznosu u kojem je tada bilo. Bar za sad djeluje pošteno.  A, cijelu tu situaciju je Seleste iskoristila da bi nervirala Agatu.

S druge strane se Telma bori sa svojom svekrIvom.

Znaš da je moja majka za mene svetinja!

Kako to da joj nije ostavio naslijedstvo onda?


Telma je gurnula na pod, uhvatila za kosu i nabila joj glavu u vodu. Nekoliko puta je držala glavu pod vodom sve do krajnjih granica izdržljivosti. Na kraju je izvukla i gurnula na zemlju.

Glupo od Gudelie što se otvoreno kači sa nekim za koga sumnja da je ubica. Inače, zna li Telma ko je donja Huana?

Stigla je konačno i Euhenija. Very Happy Sada je pametnija i neće voditi Horheovu kampanju za dž. Laughing

-Nedostaješ mi. Kada ćeš se vratiti? Jedva čekam da te vidim. Ok. Čujemo se.

Imam osjećaj da je Selena pričala sa ženskom osobom. Zna da nema veze s mozgom, ali pomislila sam na Telmu. Neutral

-Bato, znaš koja je razlika izmedju nas dvoje? Ja sam za razliku od tebe prihvatila sebe onakvu kakva jesam i izašla kao takva u javnost.

Ne bih se složila s Anhelom u vezi s ovim ako pod tim podrazumjeva promjenu pola. Ne mora da znači da ako je neko gej da automatski želi da bude i žena.

Seleste nije normalna. confused Pazi čuda, glumica je u centru pažnje. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Kakav narcis. Ne znam što onda nije postala  i glumica pa da odglumi Ines, pa da se ne brine za pažnju. Rolling Eyes  Donošenje alkohola Lorensi je stvarno nisko, pogotovo što je sama bila alkoholičar. Nadam se da joj Lorensa neće udovoljiti.

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Feb 06, 2019 10:04 pm
A, AngelA je Hiselin otac. Majko mila

Pa tako dodje. Laughing Laughing Laughing

Kako to da joj nije ostavio naslijedstvo onda?

Nije ostavio testament. Ne znam dal je to već spomenuto ili će tek biti u nekoj od narednih epizoda.

Inače, zna li Telma ko je donja Huana?

Ne.

Ne bih se složila s Anhelom u vezi s ovim ako pod tim podrazumjeva promjenu pola. Ne mora da znači da ako je neko gej da automatski želi da bude i žena.

Nije ni mislila da i on treba da promeni pol. Mislila je da krije od javnosti da voli muškarce.

Seleste nije normalna. confused Pazi čuda, glumica je u centru pažnje. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Kakav narcis. Ne znam što onda nije postala i glumica pa da odglumi Ines, pa da se ne brine za pažnju. Rolling Eyes Donošenje alkohola Lorensi je stvarno nisko, pogotovo što je sama bila alkoholičar. Nadam se da joj Lorensa neće udovoljiti.

Mislim da ne treba da zaboravimo kakva je Seleste u prvoj sezoni. Nikada ona nije bila skroz čista. Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Thu Feb 07, 2019 12:59 am
4. epizoda

Lorensa je bojažljivo gledala u flašu.


-Zar je moguće da si toliko zla? Ovo bi bilo isto kao kada bi ja donela kesicu kokaina i spustila je na sto ispred tebe?
-Ja ne bih poklekla. Nisam slabić kao ti. Draga, lepo se provedi večeras u emsiiji.


Poslala joj je poljubac i otišla. Lorensa je neko vreme gledala u flašu. Uzela je, otišla u kuhinju, otvorila je i krenula da je prospe u sudoperu. U poslednjem trenutku se predomislila i krenula da pije. Pila je i pila bez prestanka.


U kući Saldivarovih u toku je bila večera. Situacija je i dalje poprilično napeta.

-Opet nemam apetit. Nije ni čudo s obzirom sa kakvim ljudima sedim za stolom- rekla je Agata
-Onda nemojte da jedete. Neće vam škoditi da izbacite večeru. Posmatram vas već neko vreme i nabacili ste neki kilogram. – rekla je Seleste
-Nestore, jesi li je čio?


Nestor je čitao nešto na svom tabletu a ona rekao:

-Nemoguće!


Ustao je od stola i otišao u dnevnu sobu i upalio televizor. Ubrzo je našao kanal na kome se emitovala emisija u kojoj je gostovala Lorensa. Svi su iz trpezarije gledali ka televizoru. Lorensa je bila poprilično pijana i neprestano se smejala i pričala gluposti. Seleste se zadovoljno smeškala.


-Da li je moguće da je u ovakvom stanju otišla u emisiju?! – rekao je besno Nestor
-Donja Agata šta sad imate da kažete o vašoj bivšoj snajci? Nedavno ste rekli da je Lorensa za razliku od mene prava dama, da ima klasu i držanje. Nema šta, večeras je to pokazala, nama i celoj naciji.


Agata je ostala bez teksta. Nije znala šta da joj odgovori.

Svanulo je. Nestor i Lorensa su bili u njenom stanu. Žestoko su se svadjali.

-Ne mogu da verujem da si otišla u emisiju u onakvom stanju! Ako si želela da postaneš glavna tema žute štampe, uspela su u svojoj nameri! Smeje ti se cela nacija! Kako si mogla da odeš u emisiju i pričaš onakve gluposti?!


Lorensa ga je samo gledala i ništa nije govorila.

-Pa ti si bila toliko pijana da se ni ne sećaš šta si pričala. Imaš snimak na jutjubu pa pogledaj.
-Nisam ja kriva. Seleste je.
-Ozbiljno? Kakve Seleste ima veze sa tim što si ti alkoholičarka?!
-Sinoć je bila ovde. Donela mi je flašu viskija. Njena namera je bila da se javno izblamiram i očigledno je uspela u tome.


Euhenija je putem telefonske govornice iz zatvora razgovarala sa Brunom.

-Horhe je pristao na sve tvoje uslove.
-Ozbiljno? Nema šta mom bratancu je baš krenulo. Čime se on to bavi kada ima toliko novca?
-Koliko sam upućen ima nekoliko svojih formi.
-Lepo. Ali iskreno ne zanima me. Želim napismeno sve što smo se dogovorili. Mnogo sam puta prevarena u životu da bih verovala na reč.


Vanesa i Horhe su doručkovali.

-Ne znam zbog čega si zapeo da baš Euhenija vodi tvoju kampanju.
-Zbog toga što ne poznajem osobu koja bi taj posao bolje uradila od nje. Ako si zaboravila ona je uprkos skandalu sa Ines, nakon kojeg je reputacija moga oca bila žestoko narušena, skoro uspela da ga dovede do predsedniče fotelje. I verovatno bi ga i dovela da na dan izbora u javnost nisu isplivali njegovi prljavi poslovi sa Humbertom Rokom.
-Svejedno. Zamisli da javnost sazna da iza tvoje kampanje stoji ona. To će biti kraj tvoje političke karijere. Mislim da je to previše rizično.
-Draga, ništa se ne brini. Sve će proći u najboljem redu. Uskoro ćeš biti prva dama ove države.


Seleste se sunčala pored bazena. Došao je Felipe koji je rekao:

-Da li ti smeta da se sunčam sa tobom?
-Ne, naravno.


Felipe je legao na ležaljku pored nje. Neko vreme su oboje ćutali a onda ga je ona upitala:

-A čime se ti baviš?
-Ja? Imam nekoliko gradjevinskih firmi. U različitim zemljama u Evropi.
-I sve si to ostavio i došao da živiš u Meksiko?!
-Ne, nisam ih ostavio. Moji ljudi od poverenja vode sve te firme. Čak i da hoću fizički je nemoguće da upravljam sa svim svojim firmama.
-Jasno. Nego, čime će se baviti ovde? Deluje mi čudno da će čovek poput tebe da sedi po ceo dan i ne radi ništa.
-Naravno da nemam to u planu. Planiram da proširim poslovanje i na američki kontinent. Meksiko će biti prva zemlja u kojoj ću otvoriti filijalu svoje firme.


Seleste ga je neko vreme zamišljeno posmatrala a potom rekla:

-Znaš, sigurna sam da smo se nas dvoje nekada ranije videli.
-To je nemoguće. Ja nikada ne bih zaboravio da sam upoznao tako lepo ženu poput tebe.


Seleste je pocrvenela. Postalo joj je neprijatno. U tom trenutku je došao Nestor koji je rekao:

-Felipe, mogu li da te zamolim da nas ostaviš same. Moram da razgovaram sa svojom suprugom.
-Da, naravno. Izvinite me.


Uzeo je svoj peškir sa ležaljke i otišao.

-Šta ti je? Deluješ besno.
-I jesam besan! Kako si mogla da odneseš Lorensi flašu viskija?!
-Molim?! Ne, to nije…
-Ni ne pokušavaj da me lažeš! Znam da si to uradila!
-U redu. Jesam.
-Zbog čega?!
-Zbog toga što mi je dosta toga što su sve oči medija od premijere filma uprte u nju! A ja, koja sam napisala Obeleženu, koja sam zbog nje prošla sve što sam prošla, stojim sa strane u njenoj senci! To nije fer!
-Seleste, znaš da…
-Ne znam ja ništa! Od prvog trenutka nisam bila za to da ona odigra tu ulogu! Zar si od svih glumica na ovom svetu morao da je daš baš tvojoj bivšoj ženi?!
-To je sada nebitno. Bitan je tvoj postupak za koji nemaš opravdanje. Znala si da je Lorensa lečeni alkoholičar.
-Jesam. Zbog toga sam to i uradila. Dosta mi je više toga da joj se svi dive. Svi tako brzo zaboravljaju da je reč o propaloj glumici koja već godinama unazad redja promašaj za promašajem. Kako u karijeri tako i u životu. I sad odjednom sve to je zaboravljeno i svi su fascinirani njome. U svim emisijama samo hvalospevi o njoj. Na svim naslovnim stranama ona u prvom planu a ja kao neka bednica u uglu. E pa ne može. Ja sam čuvena Seleste Falkon! Ja sam već 5 godina jedna od najvećih zvezda ove zemlje. I neću dozvoliti da me niko nipodaštava!
-Seleste, pobogu. Šta se dešava sa tobom? Najvažnije od svega je to da je film odlično prošao.
-Ne! “Obeležežena: Žena lakog morala” je oduvek bila moja lična karta. Prva asocijacija na nju sam oduvek bila ja. A sada je to glupa Lorensa. Ne mogu i ne želim to da prihvatim!


Seleste je bila na ivici suza. Ubrzano je disala. Nestor je krenuo da je zagrli ali ona ga je odgurnula i rekla:

-Pusti me! Ti si kriv za sve! Ti si taj koji je od toliko glumica izabrao baš nju!

Nekon što je ovo rekla besno je otišla. Sa terase je sve posmatrao Felipe i smeškao se.

DVE NEDELJE KASNIJE

Vanesa i Horhe su kod kuće. Ona priča sa nekim na telefon.


-Kako je moguće da je glupača uspela da nam preotme posao?!

Nakon što je završila razgovor besno je bacila telefon.

-Šta se desilo? – upitao je Horhe
-Telma nam je preotela posao sa Gvatemalcima.

-Molim?! Kako si mogla to da dozvoliš?!
-Ne znam kako se to desilo. Mislila sam da nakon Kuestine smrti od nje nema ništa. Posao sa Gvatemalcima je bio skoro zaključen a sad mi javljaju da su se ipak odlučili na saradnju sa njom.
-Do djavola!


Horhe je besno porušio sve sa stola. Potom se smirio i rekao:

-Ne smem da se nerviram. Danas zvanično podnosim kandidaturu za predsednika i imam konferenciju za medije.

Telma i Andres su bili u avionu. Otvorio je šampanjac i sipao im u čaše. Zatim su nazdravili.

-Za uspešno sklopljen posao sa Gvatemalcima. – rekao je Andres
-Za nadam se uspešnu i dugoročnu saradnju sa njima. I ako ne znam ko se krije iza pseudonima Donja Huana sve bih dala da mogu sada da joj vidim facu. Sigurna sam da je mislila da će nakon Dagobertove smrti krenuti sunovrat našeg kartela, kad ono ubrzo sam uspela da sklopim jednu od najboljih saradnji do sada.
-Važno je da održimo tu saradnju. I ne treba da zaboravimo da su Gvatemalci samo usputni saradnici. Naš krajnji cilj je Mister Smit.
-Znam. Ali ne znam kako da dodjem do njega. Godinama bezuspešno pokušavam da ga preotmem od Donje Huane. Ne znam šta mu ona to nudi kada evo već 5 godina predstvlja njegov glavni kanal distribucije sa Meksikom. Sve ovo što smo radili prethodnih godina sa kolumbijcima je sjajno ali znamo da su naš krajnji cilj amerikanci, tj Mister Smit.
-Doći ćemo i do njega.
-Nadam se. Od kako sam postala udovica sve je krenulo na bolje.
-Na kraju nam je Donja Huana učinila uslugu time što je smakla matorog. Njen plan je bio da nas njegovom smrću spreči da sklopimo posao sa Gvatemalcima. Ali na kraju nije uspela u svojoj nameri.


Telma se zagonetno smeškala.

-Nemoj mi reći da si ti…
-Da. Ja sam naredila Dagobertvo ubistvo.
-Molim?!


Andres je bio u šoku.

-Morala sam to da uradim. Da ga nisam ubila on bi ubio tebe. Iskoristila sam trenutnu situaciju sa borbom Donja Huaninog i našeg kartela oko Gvatemalaca da smaknem debelog krmka i svalim krivicu na nju.
-Šta ti je ironija života. Pre nekoliko godina on je tebe spasao sigurne smrti a sada si ti njega poslala u istu.


Telma se vratila mislima nekoliko godina unazad:

“Telma i Andres u su bili u nekom restoranu na poslednjem spratu jedne višespratnice. Restoran je te večeri bio zatvoren za javnost. Telma je bila zabrinuta. Nervozno je šetala u krug. Andres je bezuspešno pokušavao da je smiri.

-Moraš da se smiriš.
-Kako misliš da se smirim? Zar ne shvataš da smo nas dvoje mrtvi ljudi. Pitanje trenutka je kada će nas smaći. Možda smo čak i sada na nišanu.

Nervozno je pogledala oko sebe.

-Ne paranoiši bespotrebno! Sve će biti u redu. Čim je taj kolumbijac želeo sastanak sa tobom znači da ima nešto da ti ponudi.

U tom trenutku se na vratima pojavio starji muškarac, niskog rasta i sa očiglednim viškom kilograma. Za njim je išlo nekoliko telohranitelja.

-Telma Roka?! – upitao je
-Da, ja sam. – nervozno je rekla
-A ko je mladi gospodin?
-On je… Moj brat… Andres…
-Nisam znao da imaš brata. Mislio sam da ćeš me čekati sama.
-Ne, kao što vidite nisam sama. Nego, da predjemo na stvar. Zbog čega ste želeli da me vidite?
-Sigurno znaš ko sam ja. Ako ne znaš uputiću te. Ja sam Dagoberto Kuesta, najmoćniji narkobos u Kolumbiji.
-Naravno da znam ko ste. Svi iz ovog sveta su čuli za vas.
-I ja sam čuo mnogo toga o tebi. Iskreno iznenadio sam se kada sam čuo da će kartel čuvenog Humberte Roke naslediti neka klinka. Već tada sam procenio da ćeš isti odvesti u propast. Sve do sada nije do toga došlo mada već neko vreme ovaj kartel nije ni senka onog za vreme tvog oca. Kartel Donja Huane te je progutao, uzela ti je sve najvažnije poslove.
-Ok. Hoćete li mi reći nešto što ne znam?
-Tokom svoje vladavine donosila si brojne loše odluke. Nekada sam se pitao da zaista postoji tako glupa osoba.

Krenula je besno ka njemu. Ali je Andres zaustavio i pokazao na telohranitelje koji su se već uhvatili za pištolje koje su držali za pojasom.

-Ako uvek reaguješ tako impulsivno nije ni čudo što ti trenutno život visi o koncu. U ovom poslu pre svake odluke, pre svake izgovorene reči treba dobro razmisliti. Nego, gde sam ono stao. A da kod tvojih loših odluka i poteza. Ovaj poslednji potez ti je bio najgori do sada. Zašto si se upuštala u posao sa Portorikancima kada im nisi dorasla? Kako si mogla da izgubiš 10 tona kokaina?!
-Nisam ih izgubila. I ako nemam dokaze za to sigurna sam da Donja Huana stoji iza te kradje. Brod sa 10 tona kokaina nije mogao tek tako da nestane.
-Nebitno. Šta god da se desilo činjenica je da si navukla sebi omču oko vrata. Portorikanci ti nikada neće oprostiti što su zbog tebe izgubilio milione i milione dolara.
-Ok. Ovo već počinje da me zamara. Od kada ste došli samo mi pričate stvari koje već znam. Nikako da mi konačno kažete šta želite od mene?
-Želim da ti pomognem.
-Da mi pomognete?
-Znaš, kao što sam ti već rekao ja sam godinama unazad najmoćniji narkobos u Kolumbiju. Medjutim, uprkos tome nikako mi nije polazilo za rukom da svoje poslovanje proširim i na Meksiko. Zato ti sada nudim da udužimo naše kartele.
-Možete li malo bolje to da mi objasnite?
-Znaš imao sam priliku da razgovaram sa tvojim ocem. Mnogo bolje i brže je kapirao od tebe.

Telma je krenula nešto da mu kaže ali se u poslednjem trenutku ugrizla za jezik.

-Pokušaću da ti objasnim. Ti i tvoj kartel trenutno dišete na škrge. Da se tako izrazim. Nudim ti da se udružimo. Ja ću uložiti novac u tvoj kartel i pomoći ti da sklopiš nove poslove koji će ti pomoći da se digneš iz pepela. Ti ćeš mi sa druge strane davati 70% zarade, plus ću preko tvog kartela svoju drogu uvesti na Meksičko tržište. To je neki prvobitni plan. Kasnije ćemo videte šta ćemo u zavisnosti od razvoja situacije.
-Sve je to u redu. Ali moj trenutno najveći problem je taj što portorikanci žele da me ubiju. Danima se skrivamo ali pitanje je trenutka kada će nas pronaći i isprazniti šaržer u nas.
-I o tome sam razmišljao. Vodja portorikanskog kartela i ja smo u korektnim odnosima. Ne znam da li si upućena ali u ovom poslu postoji neko nepisano pravilo da su porodice narkobosova, koje uključuju i suprugu istog svetinja, odnosno ne diraju se. Plus on od ranije ima neke dugove prema meni. Taman ćemo na ovaj način prebiti iste.
-Da li sam ja to dobro razumela? Vi želite da se ja udam za vas?

Rekla je to sa dozom gadjenja i odmerila ga od glave do pete.

-Da. Ako prihvataš moju ponudi, krećeš istog trenutka sa mnom za Kolumbiju. Avion nas čeka.

Telma je ostala zatečena. U glavi je preispitivala svoju odluku i donela zaključak da je ovo njen jedini spas. Onda je konačno rekla:

-U redu. Pristajem.

U priču se uključio Andres koji je rekao:

-A šta će biti sa mnom?
-Ti… - Telma je prekinula Dagoberta i rekla:
-Ne idem bez njega… Bez svog brata.
-U redu. Neka podje sa nama.”


Telma se vratila mislima u sadašnjost i rekla:

-Da je znao da ću nekoliko godina kasnije naručiti njegov atentat verovatno mi ne bi pomogao te noći. Ali nećemo više da pričamo o debelom krmku.

Telma je ustala sa svog sedišta i sela Andresu u krilo. Počeli su da se ljube. Zatim su strasno vodili ljubav.

Nakon što je podneo zvaničnu kandidaturu za predsednika države Horhe je organizovao konferenciju za novinare.

-Gospodine Dunkan? Izvinite što ću vam ovo reći ali vase prezime nam ne budi baš najlepše uspomene. Da li mislite da ćete uprkos tome što ste sin, još uvek odbeglog Edgara Dunkana, moći da postanete predsednik?
-Ja se iskreno nadam da hoću. Da ne verujem u to ne bih bio sada ovde. U politiku sam ušao upravo iz razloga da bi svom narodu pokazao da nisu svi političari isti kao moj otac. Ja sam prvi taj koji osudjujem njegove postupke. I mogu vam reći da se stidim što sam njegov sin.
-Gospodine Dunkan, takodje vaša sestra od tetke Telma Roka alijas Prinzeca, godinama unazad je jedna od najtraženijih narkodilerki u regionu. Šta planirate da uradite po tom pitanju?
-Evo sada javno obećavam da ću u slučaju da postanem predsednik svim silama potruditi da Princezu strpam iza rešetaka. Uprkos tome što mi je sestra. Isto važi i za još čuveniju Donju Huanu. Moj primarni cilj je da spasem ovo zemlju narkobosova, odnosno da spasem našu omladinu i našu decu lošeg uticaja droge.


Pitanja novinara su se nizala. Horhe je strpljivo odgovarao na njih.

Vanesa i Ana su gledale Horheovu konferenciju. Vanesa je zbunjeno rekla:


-Zaista ne znam zbog čega je Horhe tako iznenada odlučio da udje u svet politike.
-Ne znam šta da ti kažem. Mogu ti reći da se na fokus grupama ne kotira dobro, kao ni ja. Za sada se najbolje kotira Benhamin Solis.
-Ne mogu da verujem da je narod u toj meri osudio našu vezu.
-Draga, Meksiko nije spreman i nažalost mislim da nikada neće biti spreman da ima predsednicu homoseksualnog opredeljenja. Ali neću odustati. Boriću se da ponovo postanem predsednica. Ako ne uspem nije smak sveta. Imaćemo više vremena za nas dve.


Poljubile su se. Došao je Tomas koji je rekao:

-Stigao sam. Ima li šta da se jede?
-Sada ću reći posluzi da postavi. – rekla je Ana


Sutradan. U kući Saldivarovih doručak je bio u toku. Svi su bili prisutni osim Agate. Hisela je sekla Himeni hranu.

-Hajde, uzmi da jedeš. – rekla joj je
-Nisam gladna. – promrmljala je Himena
-Moraš da jedeš.


Umešala se Anhela koja je rekla:

-A šta se tačno desilo sa Himenom? Kada sam otišla iz zemlje imala je 2-3 godine i koliko se ja sećam bila je zdravo dete.
-Moja sestra je preživela traumu kada je imala 12 godina.
-Kakvu trauma?- upitao je Felipe
-Bili smo u našoj vikendici. Tamo su jedne noći u kuću upali naoružani lopovi. Himena je tada preživela veliki šok i ostala je ovakva.


U tom trenutku je došla Agata koja je besno bacila neki časopis na sto i rekla:

-Šta ovo treba da znači?!


Svi su pogledali časopis na čijoj se naslovnoj strani nalazila Seleste. Naslov je glasio “Konačno ću dobiti bebu uz pomoć surogat majke”.

-Kako si mogla da izneseš to u javnost?! Šta će reći ljudi?! – upitala je besno Agata
-Ljudi koji normalno razmišljaju biće srećni što ću konačno ostvarti svoju želju da postanem majka.
-Zar ste morali to da iznesete u javnost?! Zar nisi mogla da otputuješ negde na neko vreme i kasnije se vratiš sa detetom?! – upitala je Agata

Seleste je pogledala Nestora i rekla:

-Vidi se da ti je majka. Gospodjo, vaš sin mi je predložio istu stvar.
-Ja sam samo hteo da sprečim da se naša imena razvlače po novinama. – rekao je Nestor
-I tebi sam tada rekla a i sada ću svima vama reći. Ja ne želim da lažem narod jer nemam čega da se stidim. Sa ponosom ću da pričam o ovome jer želim da poslužim kao primer ženama koje imaju isti problem kao ja.
-U potpunosti podržavam Seleste. – rekla je Anhela
-Naravno da je podržavaš kada ste obe nesposobne da budete majke. – rekla je Agata
-Bako, kako možeš to da kažeš? – rekla je Hisela
-Neka, pusti je. Navikli smo već da tvoja baka zna samo da prosipa svoj otrov. Prosto mora to da čini s vremena na vreme kako ne bi otrovala samu sebe. – rekla je Seleste
-Mama, ovo je bilo baš nisko sa tvoje strane. Ali nisi me povredila ako ti je to bila namera. Ja nikada nisam ni imala u svojim planovima da postanem majka. – rekla je Anhela


Telma i Andres su bili u hotelskoj sobi. Ona se šminkala ispred ogledala dok je Andres i dalje bio u krevetu.

-Ne razumem zbog čega ja ne mogu da idem sa tobom na sastanak sa gvatemalcima?
-Zbog toga što mi je rečeno da dodjem sama. Idem da potpišem taj posao sa njima i vraćam se. A ti se u medjuvremenu spakuj jer večeras moramo da se vratimo za Kolumbiju.
-Mogli smo ostati još neki dan.
-Ne možemo. Imam neke obaveze tamo. Ne zaboravi da sada moram da vodim i Dagobertov kartel.


U toku je bila Adelina emisija. Adela je ugostila mladu glumicu Penelope Salinas. Penelope je trenutno najveća tinejdž zvezda u zemlji. Započela je svoju profesiju kao influenserka na instagramu da bi ubrzo zapala za oko jednom filmskom producentu koji joj je ponudio glavnu ulogu u svom filmu. Ona je prihvatila i film je stekao veliku popularnost kod publike. Nakon toga snimila je još jednu jako uspešnu seriju kao i svoj prvi disk.  

-Penelope, večeras je dugoočekivana premijera tvog novog filma.
-Da, tako je. Večeras u 21h.
-Jesi li uzbudjena?
-Jako. Jedva čekam da vidim rekacije publike.
-Sigurna sam da će tvoji fanovi biti oduševljeni. Oni tebe podržavaju u svemu. Da nije tako tvoj prvi album ne bi bio na vrhovima top lista i ako je prošlo već 6 meseci od njegovog izlaska.
-Da, to je istina. Kad sam već ovde volela bih da najavim početak svoje prve muzičke turneje.
-Imaš li već potvrdjene neke datume?
-Da. Ne znam sve sad napamet ali znam da je prvi concert 26. u Montereju.


Nestor, Leonardo i Anhela su bili u sali za sastanke. Gledali su emisiju u kojoj je učestvovala Penelope.

-Ne bi bilo lose da je bukiramo za sledeći film. Mala je zlatna koka. Šta god da dotakne pretvara u uspeh. – rekao je Nestor
-I pored toga što je jako popularna odlična je glumica. – rekao je Leonardo
-Samo da nadjemo neku adekvatnu priču i stupiću u kontakt sa njenim menadžerima.


Anhela ih je pomno slušala. Onda je rekla:

-Mislim da smo se okupili ovde da bih vam predstavila svoj finansijski plan za naredni kvartal a ne da bi gledali intervju neke klinke.
-Penelope Salinas nije neka klinka. Ona je trenutno najpopularnija klinka u zemlji. A mi, odnosno producentske kuće, živimo od takvih. – rekao je Nestor

Lorensa i Ingrid su bile u ordinaciji. Lorensa je izgledala poplirično umorne i otečeno.

-Sinoć sam opet poklekla. – promrmljala je
-Zbog čega?
-Ne znam. Sedela sam kod kuće i gledala televizor. Odjednom sam osetila jaku želju za alkoholom.
-I šta si onda uradila?
-Uzela sam da jedem. Jela sam. I jela.
-I onda?
-Mislila sam da će mi to pomoći. Da ću hranom ubiti želju za alkoholom.
-Ali nije bilo tako?
-Ne. Zbog toga sam otišla do prvog marketa i kupila flašu vodka.
-Popila si celu?
-Da. Do zadnje kapi. Za sve je kriva Seleste. Dok mi nije donela onu flašu viskija bila sam čista duže od godinu dana.
-I dalje ne mogu da verujem da je to uradila.
-Uradila je to iz ljubomore. Ne može da podnese što sam joj ukrala šou.
-Svejedno. Njen postupak nije ljudski. Lorensa, mislim da je vreme da se ponovo prijaviš u udruženje za anonimne alkoholičare.
-Ne, ne mogu to da uradim. Moja karijera je ponovo u usponu. Ne smem da dozvolim da se u medijima pojavi vest da sam se vratila alkoholu. Dovoljno mi je ono blamiranje u emsiji.
-Najvažnije je tvoje zdravlje.
-Uspeću sama. Uspeću da se izborim.
-Kad god poželiš da piješ pozovi me. U bilo koje doba dana i noći.


Telmu su kapuljačom na glavi je sedela na zadnjem sedišti blindiranog džipa. Nakon kraće vožnje stigli su ispred jedne vile. Telohranitelji su joj pomogli da izadje iz kola i sproveli do ulaza. Potom su joj skinuli kapuljaču sa glave.

-Izvinite zbog kapuljače ali ovo je bilo iz bezbednosnih mera. – rekao je jedan od telohranitelja
-Razumem. Mada smatram da se ovako ne ophodi prema jednoj dami.
-Gazda vas čeka u dnevnoj sobi.

Telma se zaputila ka istoj. Kada je ušla ugledala je vodju gvatemalskog narkokartela ispred sebe. Zavodljivo se osmehnula.

Kraj 4. epizode
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Thu Feb 07, 2019 11:58 am
I, posusta Lorenza. Rolling Eyes Žao mi je i nje, ali još više što je Seleste dala taj gušt da se izblamira pred cijelom nacijom.

Seleste ga je neko vreme zamišljeno posmatrala a potom rekla:

-Znaš, sigurna sam da smo se nas dvoje nekada ranije videli.
-To je nemoguće. Ja nikada ne bih zaboravio da sam upoznao tako lepo ženu poput tebe.

Možda ga je poznavala dok je bio žena. lol!

-Jesam. Zbog toga sam to i uradila. Dosta mi je više toga da joj se svi dive. Svi tako brzo zaboravljaju da je reč o propaloj glumici koja već godinama unazad redja promašaj za promašajem. Kako u karijeri tako i u životu. I sad odjednom sve to je zaboravljeno i svi su fascinirani njome. U svim emisijama samo hvalospevi o njoj. Na svim naslovnim stranama ona u prvom planu a ja kao neka bednica u uglu. E pa ne može. Ja sam čuvena Seleste Falkon! Ja sam već 5 godina jedna od najvećih zvezda ove zemlje. I neću dozvoliti da me niko nipodaštava!

Njoj definitivno treba psihijatar. A sve što je rekla za Lorensu se može odnositi i na nju samu.  Rolling Eyes

Što se Telme tiče pretpostavila sam da će Huana biti uspješnija od nje. Ipak je iskusnija. A, Telma je ipak nezrela klinka koja je oduševljeno ušla u taj svijet neznajući kakav je i što to znači. Možda se uz Dagoberta i malo priučila. Baš me zanima da li je Huani preuzela posao zahvaljujući sposobnostima ili sreći.

Zavodljivo se osmehnula.

Vjerovatno sreća.

-Važno je da održimo tu saradnju. I ne treba da zaboravimo da su Gvatemalci samo usputni saradnici. Naš krajnji cilj je Mister Smit.

lol!  lol!

-Evo sada javno obećavam da ću u slučaju da postanem predsednik svim silama potruditi da Princezu strpam iza rešetaka. Uprkos tome što mi je sestra. Isto važi i za još čuveniju Donju Huanu. Moj primarni cilj je da spasem ovo zemlju narkobosova, odnosno da spasem našu omladinu i našu decu lošeg uticaja droge.

Koja ironija.  Rolling Eyes

-Bili smo u našoj vikendici. Tamo su jedne noći u kuću upali naoružani lopovi. Himena je tada preživela veliki šok i ostala je ovakva.

Laž. Nešto je ozbiljnije u pitanju, vjerovatno u vezi s njenom porodicom.

Da li će ta djevojka Penelope biti važna za priču? Pretpostavljam da hoće, samo se nadam da je zdravijeg mozga od Seleste i bolje sreće od Lorense.

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Granho16
Sponsored content

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 3 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum