Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Mar 06, 2019 11:10 am
Radio sam na nekoj knjizi ali je to pauzirano. Imam ja napisano nekih 150 strana. Ali sam previše samokritičan i samo nešto menjam, ispravljam, dopunjavam...

Zanima me samo da li je triler ili si se odlučio na neki drugi žanr? Very Happy

A i generalno jako teško je kod nas objaviti knjigu. Imam ljude u svom okruženju koju su teškom mukom i debelo platili za objavljivanje iste a na kraju to završi na nekoj zabačenoj polici gde je niko neće ni videti.

Da, ovo je žalosno. Lakše je ući u reality i tako napraviti "ime" sebi. Rolling Eyes

Ubacio sam i taj deo sa Agatom kako bi na neki način opravdao nju i neko njeno ponašanje. prosto ni nju život nije mazio što bi se reklo.

Sad mogu donekle i da skontam njenu netrpeljivost prema Seleste. Vjerovatno ima i neki drugi razlog, ali sigurno je da ima i neke ogorčenosti i ljubomore. Ona je napustila karijeru jer bi svakako bila okončana zbog skandala, a ovamo je Seleste bila umiješana u mnogo gori, a upravo joj je taj skandal omogućio slavu i sve ono što ide sa slavom.




Imam osjećaj da se Vanesa neće izvući. Neutral Zanima me da li će taj stric Tom imati nekog značaja za priču?

-Znači misliš da si pogrešio? Misliš da David nije ubio Ines?
-Ne znam. Verovatno do kraja života neću saznati odgovor na to pitanje.

A ja se nadam da će se ipak do kraja ove sezone to otkriti. Very Happy


Ali moram reći da su zbog toga zapostavljeni mnogi drugi važni dogadjaji, kao što je na primer večerašnji koncert Maki Guzman. Ona je danas moja gošća. Dobrodošla.

Zašto imam osjećaj da će i ova Maki završiti kao Silveriova žrtva?  pale

Anhela i Lorensa su se žučno raspravljale na ulazu u vikendicu.

Ipak sam nešto pogodila. Mislila sam da su ili ona ili Agata u pitanju. Ali kakve su veze imale Lorensa i Anhela kada Anhela čak nije ni bila u državi u vrijeme kada je Lorensa bila "udata" za Nestora?

Ovo sa Andresom je bilo neočekivano. I Telma koja ga je hladnokrvno prepustila milosti nekog mafijaša, i to što je on ipak preživio. Vjerovatno će sada Telma dobiti novog neprijatelja.

Selena i Roberto se nisu dugo pojavljivali. Svidio mi se razgovor nje i Leonarda, nekako je bio prirodan, neusiljen. Sad čekam što će se dalje desiti sa njom i Robertom, da li će im veza opstati, da li je stvarno voli...i što je najbitnije što će se desiti sa Silveriom.

Ja sam napisala scenario koji smo joj poslali da pročita. I sada kada se sve desilo ona je rešila da me ucenjuje. Ili ću joj doneti novac ili će prodati moju priču našoj konkurenciji.

Ovo garant nije tačno. Da je tačno ne bi to krila. Trebala je smisliti nešto bolje. Rolling Eyes

-To nije važno. Ne mogu više da izdržim. Donesi mi nešto. Može belo.

Ako Armando ovo uradi stvarno nije normalan! Daako na kraju i on zaglavi u zatvoru zbog Seleste. Neutral

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Mar 06, 2019 1:42 pm
Zanima me samo da li je triler ili si se odlučio na neki drugi žanr?

Naravno meni omiljeni triler.

Imam osjećaj da se Vanesa neće izvući. Neutral Zanima me da li će taj stric Tom imati nekog značaja za priču?

Znas mene. Ni jedan lik nije tu bez razloga. A Vanesa i ako je ove sezone u drugom planu ja volim njen li. Mislim da ce zavrsiti dostojanstveno i u svom stilu.

Ipak sam nešto pogodila. Mislila sam da su ili ona ili Agata u pitanju. Ali kakve su veze imale Lorensa i Anhela kada Anhela čak nije ni bila u državi u vrijeme kada je Lorensa bila "udata" za Nestora?

Bice objasnjeno sta je radila tamo.

Ovo sa Andresom je bilo neočekivano. I Telma koja ga je hladnokrvno prepustila milosti nekog mafijaša, i to što je on ipak preživio. Vjerovatno će sada Telma dobiti novog neprijatelja.

Ufff. I to kakvog neprijatelja. Very Happy Very Happy Very Happy

Selena i Roberto se nisu dugo pojavljivali. Svidio mi se razgovor nje i Leonarda, nekako je bio prirodan, neusiljen. Sad čekam što će se dalje desiti sa njom i Robertom, da li će im veza opstati, da li je stvarno voli...i što je najbitnije što će se desiti sa Silveriom.

O svima njima vec u narednoj epizodi. Znam da stalno kazem isto ali Silverio je tu i vreba iz prikrajka.

Ovo garant nije tačno. Da je tačno ne bi to krila. Trebala je smisliti nešto bolje

I to je ubaceno namerno. Ako obratis paznju Seleste je u prosloj seozno lagala da ne trepne. Izmisljala je u momentu price koje joj idu u korist. Sada je vec i ona malo pogubljenija, na njeno redovno ludilo, tu su sada ponovo i poroci. Nije ni ona vise ono sto je bila. Da je ovo izmislila odmah mozda bi imalo smisla, ovako vec ne.

Ako Armando ovo uradi stvarno nije normalan! Daako na kraju i on zaglavi u zatvoru zbog Seleste.

Videcemo. Very Happy Very Happy Very Happy

I kao sto sam rekao blizimo se kraju. Bukvlano jedva cekam da ga procitas. Mislim da ce ponovo biit nekih iznenadjenja.

Al sad nakon svega kako bi volela da zavrsi Seleste? Mislim ja znam kako ce zavrsiti i necu to menjati ali me zanima tvoje misljenje.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Mar 06, 2019 2:25 pm
Naravno meni omiljeni triler.

Ako je objaviš, a nadam se, znaš da će ti bar jedan primjerak biti prodan.  Very Happy


Ufff. I to kakvog neprijatelja.

E to se čeka.  Very Happy


Al sad nakon svega kako bi volela da zavrsi Seleste?

Anonimna, sama i siromašna. Laughing Razmišljam o tome što bi joj najteže palo, i mislim da je to ovo što sam navela.

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Mar 06, 2019 2:31 pm
Necu nista da pricam. Meni se kraj svidja, samo cu to da kazem. I ne mislim samo na Seleste, nego i na neke druge likove.

Sto se knjige tice ako ikda ugleda svetlost dana bices obavestena.
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Thu Mar 07, 2019 2:19 am
15. epizoda

-Ti mora da si luda. Zaista misliš da ću ti doneti ovde kokain? Ne ovde, ne bih ti ga doneo nigde!
-Moraš to da mi učiniš! Poludeću ovde zatvorena!
-Ne! Neću ti ništa doneti!
-Onda mi bar donesi svesku i olovku. Želim da pišem. Moram da pišem.
-U redu. To već mogu.


Sve vreme je nervozno trljala ruke. Armando je zabrinuto gledao.

Koncert Maki Guzman je upravo počeo. Publika je u transu. Zajedno sa njom su horski pevali hitove koji su obeležili njenu karijeru.


Leonardo je bio u kolima. Pričao je sa Nestorom. Upitao ga je:

-Dragi, gde si?
-Evo završavam nešto.
-Izvini. Znam da smo se dogovorili da se vidimo večeras ali neću moći.
-Zbog čega?
-Iskrslo mi je nešto sa Selenom. Videćemo se sutra.
-Dobro. Nedostaješ mi.
-I ti meni.


Selena je došla ispred Robertovog stana. Pozvonila je ali niko nije otvarao. Ponovo je učinila isto. Na kraju je uzela telefon i pozvala ga. Dobila je govornu poštu.

-Gde li je nestao?

Agata je silazila niz stepenice. Iz kuhinje je izašla Rosa koja je rekla:

-Izlazite negde?
-Da. Nešto me probada u grudima. Čula sam se sa svojim doktorom, dežura u bolnici pa ću otići da me pregleda.
-Pošla bih sa vama ali neko mora da ostane da čuva Himenu.
-Zar nikoga nema kod kuće?
-Ne. Niko nije tu.  
-Ne znam gde stalno idu Anhela i ovaj njen.

-Zaista ne bih znala.
-U redu. Baci onda ti pogled na Himenu.
-U redu. Ipak se brinem što idete sami.
-Nema potrebe. Taksi me već čeka.
-Nadam se da će sve biti u redu.
-I ja. Mada šta sve preživljavam u poslednje vreme ne bi me iznenadilo da me strefi srčka.


Svanulo je. Adela je u svojoj emsiji obavestila javnost da je sinoć posle koncerta Maki Guzman oteta.

10 SATI KASNIJE


Adela se nalazila ispred policijske stanice. Uživo se uključila u program gde je obavestila javnost da su obistinila pisanja medija o tome da je Maki Guzman još jedna Silverijeva žrtva. Delovi njenog tela pronadjeni su na nekoliko lokacija u gradu. Oko noge je prinadjena narukvica na kojoj se nalazio privezak u obliku slova S.

Selena i Roberto su bili u njegovom stanu. Gledali su vesti.

-Još jedna nedužna žena je mrtva zbog tog bolesnika?! Dokle više?!
-Ovo je stvarno strašno. Ne razumem. Kako je moguće da taj Silverio toliko godina slobodno šeta ulicama i ubija sve te žene. Zar je moguće da policija nikako ne može da ga uhvati?
-Naravno da ne može. Kakva nam je država takva nam je i policija.
-Smiri se. Nemoj da se nerviraš.


Selena ga je poljubila.

-Dragi, gde si bio sinoć?
-Jao zaboravio sam skroz da je trebalo da se vidimo. Izvini.
-Nema veze. Kada sam došla ovde i videla da te nema pozvala sam te ali si bio nedostupan.
-Sin moje sestre je imao nezgodu i polomio je nogu. A muž joj je na poslovnom putu. Pa me je zbog toga pozvala da dodjem po njih da vodimo malog u bolnicu da mu stave gips. A u medjuvremenu mi se ispraznila i baterija.  


MESEC DANA KASNIJE

Adela je vodila svoju emisiju.

-Konačno je došao dan sudjenja Seleste Falkon. Danas ćemo konačno, nakon mesec dana istrage saznati da li će biti osudjena za ubistvo Lorense Ferer.

Sudjenje je bilo u toku. Sudija je rekla:

-Nakon saslušanja svedoka kao i pregleda svih dokaza sud je doneo odluku. Molim vas da ustanete kako bi mogla da je pročitam.

Seleste je ustala. Pored nje je stajala Margot. Iza su bili Nestor i Belen. Sudija je rekla.

-Ovaj sud proglašava Seleste Falkon krivom za ubistvo Lorense Ferer. I osudjuje je na 20 godina zatvora.

Udarila je čekićem i rekla:

-Sudjenje je završeno!

Seleste se stropoštala na stolicu. Gledala je u jendu tačku i nije ništa govorila. Margot je sela pored nje i rekla:

-Znala si da su nam šanse gotovo nikakve. Jedini način da te na neki način odbranim je bio da kažeš zbog čega si otišla u tu vikendicu.
-Svejedno. I da sam rekla ishod bi bio isti. Možda čak i još gori. 20 godina i nije tako mnogo. Imaću samo 58 kada izadjem na slobodu.


Seleste se pomalo bolesno smeškala. Margot je gledala u čudu. Iza njih su bili Nestor i Belen.

-Nestore moramo nešto da učinimo! – govorila je Belen

Seleste se okrenula ka njoj i rekla:

-Nema šta da se učini. Ovo je moj kraj.

Prišla je Belen i šapnula joj nešto na uvo. Nestor ma koliko se trudio nije uspeo da je čuje. U tom trenutku su došla dva policjajca koji su rekli Seleste da mora da podje sa njima. Dok je odlazila dobacila je Nestoru:

-Moraćeš da nadješ novu zlatnu koku.  

Enrike je bio u svom stanu. Gledao je vesti u kojima su izveštavali o tome kako je Seleste osudjena.

-Na kraju je sve ispalo onako kako sam želeo.

Vratio se mislima unazad:

“Enrike je pričao telefonom sa Lorensom koja se nalazila u svojoj vikendici.

-Ko si ti? I šta hoćš od mene? Trenutno nemam vremena za gubljenje! – upitala je ona
-Znam. Za petama ti je cela policija. Ali ja sam neko ko može da ti pomogne.
-Ti meni? A kako to?
-Nas dvoje imamo zajendičkog neprijatelja. A to je Seleste Falkon.

Lorensa se sada već zainteresovala za njegovu priču.

-Mogu da ti ispričam neke zanimljive dogadjaje iz njenog života na osnovu čega bi od nje mogla da izvučeš dovoljno novca da obezvediš sebi nov život daleko od celog ovog haosa.”


Enrike se vratio mislima u sadašnjost. Prišao je odgledalu, pogledao se i rekao:

-Seleste, moja ideja je bila ta da te navučem u tu vikendicu. A da ja pre toga dodjem i ubijem Lorensu. A zatim pozovem policiju koja bi te uhvatila na delu pored njenog tela.

Ponovo se vratio mislima unazad:

“Enrike je na svom motoru stigao do vikendice. Prišao je i pokucao vrata. Nije bilo odgovora. Napravio je krug oko iste i video da su vrata na terasi otvorena. Preko drveta popeo se na terasu na gornjem spratu. Ušao je u kuću. Kretao se na prstima. Spustio se u prizemlje gde ga je dočekalo veliko iznenadjenje. Zatekao je Lorensu kako leži u lokvi krvi.

-Šta se ovde desilo? Izgleda da me je neko preduhitrio.

]Nesvesno je zgazio u krv. Uzeo je telefon i pogledao nešto.

-Seleste, dobro je da mi je palo na pamet da stavim uredjaj za praćenje pod tvoj auto. Zbog toga sada znam da si na 15 kilometara odavde. Znači treba ti nekih 20 minuta. Dovoljno da je pobegne i pozovem policiju.

Krenuo je ka izlazu. Nesvesno je ostavio tragove cipela za sobom.”


Vratio se mislima u sadašnjost.

-Na kraju je ishod bio isti. Ona mrtva a ti iza rešetaka.

Nestor, Belen i Margot su izlazili iz suda. Ispred ih je čekala gomila novinara koja ih je opkolila. Medju njima se nalazila i Adela:

-Gospodine Saldivar, možete li nešto da izjavite za medije?
-Šta mogu da kažem. Nažalost moja supruga je počinila zločin za koji će morati da plati.
-Da li ste vi bili upoznati sa tim da je ona ubila vašu bivšu suprugu?
-Naravno da ne! I za svaku narednu insinuaciju tog tipa tim mojih advokata će podneti tužbu! Neću dozvoliti da kaljate moje ime koje sam dugi niz godina pošteno gradio. Moja porodica i ja se ogradjujemo od svega što je uradila Seleste Falkon. Šta više mogu da vas obavestim da ću već sutra predati papire za razvod braka. Ne želim više da imam nikakve veze sa tom ženom. Mislim da je ovim dovoljno zla nanela mojoj porodici.


Nestor, Belen i Margot su uspeli da se probiju do kola. Kada su ušli Margot je rekla:

-Mislim da će se o ovom skandalu još dugo pričati.
-Nažalost mislimo isto.


Nakon što je ovo rekao Nestor se okrenuo ka Belen i upitao je:

-Šta ti je Seleste šapnula na uvo?
-Rekla mi je da se dogovrim sa izdavačima oko izdavanja njene poslednje knjige. Još od kada je u pritvoru radi na knjizu u kojoj prema njenim rečima planira da iznese celu istinu o svom životu.


Nestor je prebledeo istog trenutka.

Armando i Dafne su bili u kancelariji. Skidali su sve fotografije i sve beleške koje su se nalazila na panou. Dafne je uzdahnula i rekla:

-I gotov je i ovaj slučaj.
-Zaista misliš da je gotov? Jesi li sigurna da je Seleste zaista ubila Lorensu Ferer?


Dafne je slegnula ramenima i rekla:

-Imam isti osećaj kao onda. I tada sam mislila da pravda nije zadovoljena. I sada mi nešto duboku u meni govori da je osudjena pogrešna osoba. Samo što sam tada mislila da je Selste kriva a sada mislim da je nedužna.
-Nedužna ali osudjena na 20 godina robije.
-Kako za slučaj Ines Akoste, tako i za ovaj mislim da nikada nećemo sazanti šta se zapravo desilo.. Uprkos raznim nelogičnostima u istrazi jedina osoba u koju su mogli da upere prstom jeste Seleste. Zbog velikog pritiska medija i javnosti tužiocu je trebao podhitno krivac. I pronašli su ga u njoj.
-Ali nije pošteno da nedužna bude u zatvoru.


Dafne se osmehnula i rekla:

-Ona je sve samo ne nedužna. Samo mislim da robija za pogrešan zločin. U svakom slučaju mesto joj je u zatvoru.

Ubacila je sve sa panoa u jednu kutiju i stavila poklopac.

-To bi bilo to.
-Šta će sad biti sa tobom? Jel ostaješ ovde?
-Ne. Vraćam se u Gvadalaharu.
-Več danas?
-Da. Žurim. Neko me čeka.
-Aaaa… Ok…


Dafne se nasmešila i rekla:

-Mislila sam da ti ne kažem ovo ali ne vidim razlog zašto bih to krila. Žurim kući jer me tamo čekaju muž i sin.
-Udala si se?
-Da. A pre dve godine sam rodila predivnog dečaka.
-Drago mi  je. Stvarno mi je drago zbog tebe.


Dafne ga je zagrlila, poljubila u obraz i rekla:

-Daću ti jedan savet. Kada sam prošli put odlazila odavde bila sam slomljena. Otišla sam razočarana u život i muškarce. A vidi me sad. Sada sam srećna, ostvarena kao supruga i majka. Samo mi je trebalo neko vreme da se sastavim i zaboravim na prošlost. A ti koliko sam uspela da vidim za ovo vreme i dalje živiš u istoj. Ta žena sa kojom si nije ona prava jer da jeste Seleste Falkon ne bi bila još uvek ovde.

Stavila je ruku na njegovo srce.

-Odoh sad.

Kada je krenula da izadje on je rekao:

-Nadam se da ćemo se nekada ponovo videte.
-Možda. Nikada se ne zna. Samo se nadam da nas neće ponovo povezati Seleste Falkon.


Namignula mu je i otišla.

Seleste je stigla u zatvor. Išla je kroz hodnik noseći u rukama posteljinu i peškire. Na vrhu se nalazila jedna sveska. Ostale zatvorenicu su je sve vreme odmeravale. Čuvarka joj je pokazala koja je njena ćelija. Kada je ušla tamo je zatekla ženu srednjih godina.


-Pa dobrodošla. Da mi je neko rekao da ću deliti ćeliju sa čuvenom Seleste Falkon ne bih mu poverovala. Ja sam Dora.
-Seleste, drago mi je. Koji je moj krevet?
-Ovaj dole.


Dora joj se približila i šapnula na uvo:

-Znaš ja volim da budem gore.

Liznula joj je uvo. Seleste je osetila jezu čitavim telom.

KOLUMBIJA

Andres je bio u nekoj kući. Pričao je telefonom sa Brunom koji je rekao:


-Iskreno u šoku sam. Mislio sam da te više nikada neću čuti.
-Eto čuda se dešavaju.
-Verovatno ti nešto treba čim si rešio da me pozoveš posle toliko godina.
-Da. Terba mi nešto ali i ja imam tebi da dam nešto zauzvrat.
-Predpostavljam da ti trebaju pare.
-Da. Dobro prepostavljaš.
-Ne znam koliko su upućen ali ja finansijski ne stojim dobro kao nekada.
-Znam. Ali poznaješ nekoga ko je pun kao brod. Horhea Dunkana.
-Zbog čega bi ti on dao pare?
-Zbog toga što mogu da mu predam Telmu alijas Princezu. Verujem da bi mu saradnja u hapšenju jedne od najtraženijih vodja narko kartela donela dosta pluseva sada pred same izbore.
-Znači pukla tikva izmedju tebe i nje?
-Da. I zbog toga želim da joj se osvetim.


MEKSIKO

Pao je mrak. Agata, Nestor, Anhela, Felipe i Hisela su večerali.


-Nije da želim da kažem da sam bila u pravu ali jesam bila u pravu.
-Mama, molim te. – rekla je Anhela
-Od prvog dana sam rekla da će nam ta žena doneti samo probleme.
-U redu. Pogrešio sam što sam se oženio sa njom. Jesi li to htela da čuješ?
-Da. Konačno. Sada samo treba da se pomolimo da će ovaj skandal što pre pasti u zaborav i da se ti nikada više nećeš ženiti.


Nestor je prevrnuo očima.

-A ti Hisela nemaš ništa da kažeš? I ti si uvek bila na njenoj strani?
-Ostaću uzdržana.


Armando i Ingrid su bili kod kuće.

-Molim?! Želiš da raskinemo?! – rekla je ona začudjeno
-Mislim da je tako najbolje.
-Zbog te žene?! Sigurno ovo radiš zbog Seleste! Dok se ona nije pojavila ponovo u tvom životu sve je bilo u redu!
-Ne. Ništa nije bilo uredu. Samo sam ja zavaravao sebe da jeste.
-Ali… Armando…
-Ne. Doneo sam odluku i nećeš me ubediti u suprotno. Ti nisi nizašta kriva. Ti si odlična žena. Odlična majka. Problem je u meni. Odoh da se spakujem.


Otišao je u sobu. Ona je sela na krevet i počela da plače. U tom trenutku je u stan ušao Hektor koji je rekao:

-Šta se desilo?
-Armadno me je ostavio.
-Zbog čega?
-Zbog Seleste Falkon.


Hektor je seo pored nje i zagrlio je.

Belen i Margot su bile na izlazu iz stana. Margot je pored sebe držala kofer.


-Pa vreme je da krenem.
-Želim još jednom da ti se zahvalim što si došla da braniš Seleste.
-Nema na čemu. Ali ne želim da odem dok ti ne kažem nešto. Belen, moraš da se udaljiš od nje.
-Znam. I hoću. Pomoći ću joj oko izdavanja te knjige koju piše it u se završava svaki nap kontakt. Kako privatni, tako i poslovni.
-Nadam se da će biti tako.
-Hoće. Veruj mi da hoće.


Zagrlile su se.

-Hajde idi da ne zakasniš na avion. Srećan put i čujemo se.

Hisela i Tomas su bili kod njega. Pričali su o svemu što se dešava.

-Kako se osećaš posle svega?
-Ne znam. I dalje ne mogu da verujem da je Seleste ubila Lorensu.
-Kakva je ona bila prema tebi?
-Dobra. Nismo sad bile nešto preterano bliske ali od prvog dana našeg poznavanja imale smo korektan odnos. Znala je da mi se nadje kada je to bilo potrebno.
-Proći će sve ovo. Svake priče tri dana dosta.


Tomas je poljubio. Legano su počeli da se svlače. Vodili su ljubav. U jednom trenutku on se zaustavio, pogledao dole i rekao:

-Pukao je kondom.

Hisela se odsekla od straha.

Seleste je ušla u wc. Krenula je da se skida kako bi se istuširala. Ostale zatvorenice su je odmeravale. U jednom trenutku su krenule ka njoj.

-Sklonite se od mene! Vrištaću!
-Možeš da vrištiš do sutra. Niko te neće čuti. – rekla je jedna od njih


Približavale su joj se sve bliže. U tom trenutku je naišla Dora koja je rekla:

-Ostavite je! Ko je pipne imaće posla sa mnom?! A sigurna sam da ni jedna od vas to ne želi!
-Šta se ti mešaš?! Zbog čega je braniš?! – upitala je jedna od zatvorenica
-Zbog toga što je Seleste moja ženska. Jel tako lutko?


Pogledala je u Seleste i poljubila je u usta.

Nestor i Leonardo su bili u njihovom stanu. Leonardo ga je masirao i rekao:


-Opusti se. Gotovo je sve. Seleste je završila u zatvoru i robijaće za zločin koji si počinio ti.

Nestor se mislima vratio unazad:

“Nestor, Leonardo i Lorensa su bili u vikendici.

-Kako mogu da znam da nećeš ponovo tražiti novac od mene? – upitao je Nestor
-Nisam ni rekla da ta opcija ne postoji. Kada potrošim ovaj verovatno ću ti se ponovo javiti.
-Lorensa to nije fer. Nestor nije kriv što si uhvaćena sa Horasiom. – rekao je Leonardo
-A fer je to što sam se ja našla u ovoj situaciji? Ja sam se samo kresala sa Horasiom i zamnom je raspisana poternica, a vi perete za njega pare godinama i ništa!

Nestor je uhvatio Lorensu za vrat, gurnuo je uza zid i rekao:

-Neću dozvoliti da me ucenjuješ!

Ona je iskolačila oči. Jedva je disala. Leonardo je pokušavao da ga odvoji od nje. Na kraju je i uspeo. Kada je došla do vazduha, oteturala se do kuhinje gde je uzela nož i rekla:

-Odlazite odavde! Ako me ponovo takneš kunem ti se da ću ovog trenutka pozvati policiju i ispričati im sve!

Leonardo joj je prišao u nameri da je urazumi.

-Ne prilazi mi! Odalji se od mene!

On je nije poslušao. Ona je u tom trenutku zamahnula nožem i posekla ga po ruci. Uplašila se kada je ugledala krv. Trenutak njene nepažnje iskoristio je Nestor koji je udario po ruci iz koje je ispao nož. Počeli su da se gurkaju. U jednom trenutku on je gurnuo nakon čega je pala i udarila glavom od zid. Nestor je prišao Leonardu i rekao:

-Kako si?
-Nije mi ništa. Samo me je malo zakačila.

U tom trenutku preko Nestorovg ramena ugledao je Lorensu koja leži na podu dok je iz njene glave curela krv.

-Šta si to uradio? – upitao je zaprepašćeno

Nestor se okrenuo ka njoj. Uplašeno joj je prišao i rekao:

-Ubio sam je. Mrtva je.”


Nestor se vratio u sadašnjost i rekao:

-Znaš da nisam hteo to da uradim. Bilo je slučajno.
-Znam. Ali desilo se i ne možemo to da promenimo.
-Osećam se loše i zbog toga što je Seleste zbog mene završila u zatvoru.
-Ne, nego se osećaš loše zbog toga što si ostao bez svoje zlatne koke.
-Ima i toga.
-Ali ne brini se. Naći ćemo novu.
-Teško. Jedna je Seleste Falkon.


Leonardo ga je poljubio nakon čega su vodili ljubav.

Seleste i Dora su bile u ćeliji.


-Hvala ti što si mi pomogla.
-Žao mi je što ne mogu da ti kažem nema na čemu.


Seleste je zbunjeno pogledala.

-Lepotice… U zatvoru sve ima svoju cenu…
-Novac nije problem.
-Znam. Znam da plivaš u lovi. Ali ja želim nešto drugo.
-Šta?


Dora joj je prišla, nabila lice u njen vrat i duboko uzdahnula.

-Mmm… Tako lepo mirišeš…

Seleste se izmakla i rekla:

-Izvini ali ja nisam u tom fazonu.
-Ali možeš postati. Veruj mi da ne bi bila ni prva ni poslednja.
-Ne, ja stvarno…
-Ako si primetila mene se zatvorenice plaše. I za to postoji debeli razlog. Znaju da sam ubila svoju porodicu. Oca, majku i brata.


Seleste se šokirala njenom izjavom.

-Verovatno se pitaš zbog čega sam to uradila? Sigurna sam da se u sebi ovog trenutka pomislila kakav neko monstrum mora biti da bi uradio nešto tako?

Seleste ništa nije rekla.

-Zaslužili su. Otac zbog toga što me je godinama silovao. A majka i brat zbog toga što su znali i nisu preduzeli ništa da bi to sprečili. To je trajalo godinama i godinama. Sve dok mi jedne noći nije pukao film. Dok su spavali pustila sam gas. Pogušili su se. Hajde, reci mi iskreno. Zar nisu zaslužili takvu smrt?
-Ne znam… Stvarno ne znam šta da ti kažem…


Dora kao da je pomalo bila pogodjena sećanjem na taj period svog života. Duboko je uzdahnula i rekla:

-E zbog toga me se plaše. Znaju da je osoba koja je bila u spremna da ubije celu svoju porodicu u stanju da hladnokrvno ubije i bilo koju od njih.

Ponovo je prišla Seleste, unela joj se u facu i rekla:

-Lepotice, ovde si jako omražena. Ovde nikada nisu voleli takve kao ti. I na sve još znaju da si buržujka. Bez moje zaštite ćeš najebati. I to žestoko.
-A šta ti tražiš za uzvrat?
-Ništa strašno. Samo želim da budeš moja kurva.
-Molim?!
-Iskreno. Nakon svega što sam doživela kitu ne mogu očima da vidim. Zbog toga sam postala lezbejka. A ako sam to uspela ja možeš i ti.

Seleste je sve više bila iznenadjena njenim izjavama.

-Ok. Da skratimo priču. Pristaješ ili ne?

Seleste je nakon kratkog razmišljanja klimnula glavom. Nakon toga Dora je gotovo jednim potezom svukla pantalone i gaćice. Legla je na krevet, raširila noge i rekla:

-Šta čekaš? Sagni se!

Seleste je poslušala.

Svanulo je. Horhe je držao konferenciju za novinare.


-Na početku svoje kandidature sam rekao da je moj primarni cilj borba protiv narkomanije i korupcije. I već sam krenuo da ispunjavam svoja obećanja. Zahvaljujući mojoj saradnji sa sadašnjim vlastima juče popodne u Bogoti je uhvaćena jedna od najtraženijih vodja narko kartela a to je Telma Dunkan alijas Princeza. Nadam se da sam vam tim svojim postupkom pokazao da kod mene niko neće imati povlastice i privilegije. Kao što svi znate Telma Dunkan je moja sestra od tetke. Medjutim, uprkos rodbinskim vezama čim sam saznao njenu lokaciju ja sam javio organima reda. I nadam se da je njeno hapšenje samo jedno od mnogih koja će tek uslediti. Iskreno se nadam da ću jednog dana moći da sudelujem u hapšenju čuvene Donja Huane. Ona je godinama unazad kancer koji truje ovu našu predivnu zemlju.

Paula je gledala Horheovo obraćanje medijima i smejala se. Došla je njena ćerka koja je rekla.

-Mama, ko je Donja Huana?
-Neka zla teta.


Prebacila je kanal i rekla:

-Nije ovo za tebe. Hajde da nadjemo neke crtaće.
-Da. Crtaće.


Paula je stavila svoju ćerku u krilo i poljubila je.

Vanesa i Ana su pričale telefonom. Kao posledica lečenja Vanesi je opala kosa. Ona je začudjeno rekla:


-Ne mogu da verujem da je Horhe predao Telmu vlastima.
-Mislim da nam je ovima zadao konačan udarac. Izbori su njegovi.  
-Nemoj da se predaješ. Još uvek ima nade.
-Iskreno polako gubim istu. Prema poslednjim anketama Horhe i Benhamin su izjednačeni. Ja sam iza njih. Mada,  trenutno samo jedva čekam da prodju izbori i da ti se pridružim.
-I ja isto. Nedostaješ mi.
-I ti meni. Kako si?


Vanesa je dotakla svoju ćelavu glavu i rekla:

-Dobro sam. Sada mogu da prodjem kao muškarac u našoj vezi.

Obe su se nasmejale.

-Ti nisi normalna.
-Malo šale nije na odmet. Pomaže u ovakvim trenutcima.
-Jesi li sigurno dobro? Ne kriješ nešto od mene?
-Jesam. Ne brini ništa. Za sada sve teče prema planu. Šta više, baš sam sad išla da kupim avionsku kartu. Iskoristiću pauzu izmedju hemioterapija da posetim mog strica Toma u San Dijegu.
-Ljubavi, ne bi trebalo da putuješ.
-Neće mi ništa biti. Ne brini se.


Horhe i Bruno su stigli u kancelariju njihove stranke.

-Bio si odličan.
-Znam.


U tom trenutku je u kancelariju ušla Euhenija koja je besno rekla:

-Kako ste mogli ovo da uradite?!

Horhe je seo u fotelju i rekao:

-Očekivao sam te.

Euhenija je prišla, udarila šakom od sto i rekla:

-Telma je moja ćerka! Niste smeli ovo da uradite!
-Nemoj sada da mi glumiš požrtvovanu majku. Godinama nisi znala ništa o njoj.
-Ali sam znala da je živa. To mi je bilo dovoljno.


Bruno se uključio u priču i rekao:

-Tvoja ćerka je zaslužila ovo. Znaš li šta je uradila?
-Šta?!
-Predala je moga sina nekim kolumbijskim narkobosovima. Nije htela da im plati za njega zbog čega su ga oni upucali na njene oči. Zatim su njegovo telo bacili pored puta. Ali nisi očekivali da je preživeo. Preživeo je, stupio u kontakt sa nama i predao nam tvoju ćerku.
-Možda ga ti kolumbijci nisu ubili ali ću to učiniti ja čim ga vidim!
-Sumnjam da ćeš imati priliku. Zbog toga što je sudelovao u hapšenju Telme, dobio je imunitet i novi identitiet. U ovim trenicima je u avionu. Leti negde daleko gde će započeti novi život.
-Mrzim vas! Ne mogu da verujem da ste mi ovo uradili! Nadam se da vam je bar jasno da možete da zabroravite na moju pomoć u nastavku kampanje.


Horhe se nasmejao i rekao:

-Izbori samo što nisu. Kampanja skoro da je gotova. Tvoje usluge nam više nisu ni potrebne. Mislim da sam današnjom konferencijom zadao završni udarac svojoj konkurenciju.

Euhenija nije znala šta da kaže. Posle kratkog razmišljanja je rekla:

-Mogu da ispričam za medije da sam ja sve vreme stajala iza tvoje kampanje!
-Možeš ali nećeš. Ukoliko to uradiš, sledeća Telmina stanica nakon zatvora biće groblje.


Euhenija je očajna. Bila je na ivici suza.

NEKOLIKO DANA KASNIJE

Adela je vodila svoju emsiiju:


-Danas je pod najvećim merima bezbednosti Telma Dunkan alijas Princeza isporučena u SAD. Tamo će joj biti sudjeno i služiće kaznu u zatvoru najveće bezbednosti. Sa druge strane, kao što zante izbori su pred nama. Nakon što je svoju sestru isporučio vlastima, Horhe Dunkan je na svim anketama skočio na prvo mesto. Da li će na kraju i osvojiti ove izbore?

Euhenija je sedela u jednom restoranu. Gledala je na telefonu Adelinu emisiju.

-Prokleti Horhe!

Kroz glavu joj je prošao poslednji razgovor sa Vanesom.

-I ponovo si bila u pravu! Opet sam ispala glupača!

U tom trenutku je neko slučajno zakačio dok je prolazio. To je bila Anhela koja je rekla:

-Izvinite molim vas.
-Sve je u redu.


U tom trenutku Euhenija je ugledala Felipea koji je bio iza Anhele.

Kraj 15. epizode

Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Thu Mar 07, 2019 10:50 am
-Iskrslo mi je nešto sa Selenom. Videćemo se sutra.

Selena je došla ispred Robertovog stana.

Nešto sumnjam da mu je iskrslo nešto sa Selenom.

-Da. Nešto me probada u grudima. Čula sam se sa svojim doktorom, dežura u bolnici pa ću otići da me pregleda

Nije bilo scene u bolnici, pa opet sumnjam da je ovo tačno. Sjećam se da je išla na neke tajanstvene zadatke sa Nestorom koji još nisu pojašnjeni.

Uživo se uključila u program gde je obavestila javnost da su obistinila pisanja medija o tome da je Maki Guzman još jedna Silverijeva žrtva.

A ovo je bilo očekivano.

-Sin moje sestre je imao nezgodu i polomio je nogu. A muž joj je na poslovnom putu. Pa me je zbog toga pozvala da dodjem po njih da vodimo malog u bolnicu da mu stave gips. A u medjuvremenu mi se ispraznila i baterija.  

Ove djeluje kao ok objašnjenje, ali ostaviću crv sumnje pošto si ipak ti autor. Very Happy Laughing


Iznenadilo me je to što je Seleste osuđena, i to prilično. Mada još ima vremena do kraja, možda se i izdejstvuje novo suđenje, ako npr. isplivaju dokazi protiv Leonarda i Nestora. Iako je Nestor ubica, Leondardo je saučesnik, i znajući to, ne bi mi bilo žao da ga osude. A, bilo bi mi žao da se Nestor izvuče. Očekujem dosta od objavljivanja Selestine knjige. Možda tu razotkrije Nestorov prljavi veš i da je Enrike ubio Ines. Dvije muve jednim udarcem. To me sada najviše kopka. Very Happy  Posebo zbog ovoga

Seleste se pomalo bolesno smeškala.

Dafne je u pravu da Seleste robija za pogrešan zločin. Iako nije ubila Ines, samim tim što je prikrila Enrieka postala mu je saučesnik, da ne pominjem što je lagala policiju da je David ubica. Samim tim je na neki način ubila Davida. Ipak, naježila sam se od scena u zatvoru. pale

Drago mi je što je Dafne ispunjena i na profesionalnom i na privatnom planu. I love you Zaslužila je. A Armando će vjerovatno nastaviti da crkava za Seleste. Ipak, pošteno je što je raskinuo sa Ingrid. Nema potrebe da je bezveze zavlači.

Dakle, Enrike je potražio Lorensu. Vjerovatno joj je otkrio detalje Inesinog ubistva da bi ona ucjenila Seleste. Bez straha joj je otkrio sve, možda i to da je on ubica, jer bi je svakako poslije ubio. Dakle to je to. Ali, kako je znao za neprijateljstvo Lorense i Seleste? Samo na osnovu novinskih natipisa?

Da pokušam da rezimiram noć u Lorensinoj vikendici.

- dolaze Hector i Tomas da je ucjenjuju, odlaze i usput vide Nestora i Leonarda
- dolazi Anhela, svađaju se i to vidi komšija
- dolaze Nestor  i Leonardo, ubijaju je
- dolazi Enrike i shvata da ga je neko preduhitrio
- dolazi Seleste

Još samo Agata fali.  Laughing Ne bi me razočaralo da je Enrike opet bio ubica. Ali ovako je još bolje, imamo ubicu koji je planirao zločin i još jednog koji je počinio neplanirano ubistvo.

Tomas... Neutral Imala sam osjećaj da bi onako nešto moglo da se desi. Ne znam da li postoji šansa da se nije zarazio.

Čekam da vidim što će biti od sastanka Vanese i njenog strica Toma. Ne bi me čudilo da je i on neki mafijaš. Nego, zaboravila sam. Zna li Vanesa čime se Horhe bavi?


Telmino hapšenje je bilo neočivano. Andres joj je genijalno doskočio. I još jednom je Euhenija bila iskorištena od strane svoje familije. Ali, pitanje je da li će ovaj put sjedati mirno. Srešće se sa Edgarom, i baš me zanima hoće li ga prepoznati pošto puno očekujem od tog susreta.

I jaaako me kopka ko je Silverio. Što ako je to profesor Roberto? Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Thu Mar 07, 2019 7:17 pm
Iznenadilo me je to što je Seleste osuđena, i to prilično. Mada još ima vremena do kraja, možda se i izdejstvuje novo suđenje, ako npr. isplivaju dokazi protiv Leonarda i Nestora. Iako je Nestor ubica, Leondardo je saučesnik, i znajući to, ne bi mi bilo žao da ga osude. A, bilo bi mi žao da se Nestor izvuče. Očekujem dosta od objavljivanja Selestine knjige. Možda tu razotkrije Nestorov prljavi veš i da je Enrike ubio Ines. Dvije muve jednim udarcem. To me sada najviše kopka. Very Happy Posebo zbog ovoga

Napraviće knjiga haos.

Drago mi je što je Dafne ispunjena i na profesionalnom i na privatnom planu. I love you Zaslužila je. A Armando će vjerovatno nastaviti da crkava za Seleste. Ipak, pošteno je što je raskinuo sa Ingrid. Nema potrebe da je bezveze zavlači.

Dafne je ovde više imala neko specijalno učešće. Rešio sam čisto da je provučem kroz ovu sezonu kako bi saznali šta je bilo sa njom.

Da pokušam da rezimiram noć u Lorensinoj vikendici.

- dolaze Hector i Tomas da je ucjenjuju, odlaze i usput vide Nestora i Leonarda
- dolazi Anhela, svađaju se i to vidi komšija
- dolaze Nestor i Leonardo, ubijaju je
- dolazi Enrike i shvata da ga je neko preduhitrio
- dolazi Seleste

Baš tim redosledom se dogadjalo.

Imala sam osjećaj da bi onako nešto moglo da se desi. Ne znam da li postoji šansa da se nije zarazio.

Ne mora. Seks bez zaštite sa hiv pozitivnom osobom ne mora da znači da će i ta druga strana biti zaražena. Hiv se uopšte ne prenosi tako lako kako ljudi misle.

Čekam da vidim što će biti od sastanka Vanese i njenog strica Toma. Ne bi me čudilo da je i on neki mafijaš. Nego, zaboravila sam. Zna li Vanesa čime se Horhe bavi?

U narednoj epizodi više o tome

I jaaako me kopka ko je Silverio. Što ako je to profesor Roberto?

Very Happy Very Happy Very Happy

Trenutno pišem epizodu. Iskreno još nisam siguran da li će ovo biti poslednja ili će biti još jedna. Videću koliko će biti strana na kraju.
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Fri Mar 08, 2019 1:08 am
16. epizoda

Anhela i Felipe su sedeli za stolom. Felipe je bio zamišljen. S vremena na vreme ja bacao pogled na sto za kojim je sedela Euhenija koja ga je sve vreme posmatrala.

-Felipe, slušaš li me?!
-Da, slušam… Samo sam se nešto zamislio…
-Uskoro će sve biti gotovo. Moći ćemo da odemo odavde.
-Odlično. Što pre to učiniš to bolje.


Anhela ga je poljubila. Nakon toga on je rekao:

-Moram do toaleta.

Seleste i Belen su bile u sali za posete.

-Kako si? – upitala je Belen
-Dobro sam. Koliko je to uopšte moguće na ovakvom mestu. Jesi li mi donela pare?


Belen joj je ispod stola dodala svežanj urolanih novčanice koje je Seleste stavila u gaće.

-Hvala ti. Želim da odeš u izdavačku kući i dogovoriš se oko izdavanja knjige.
-Jel si završila sa pisanjem?
-Nisam. Ali sam pri kraju.


Agata je bila u bolničkoj sobi. Pored nje je stajao Nestor koji je upitao:

-Kako se osećaš?
-Malaksalo. Ceo dan su mi radili analize.
-Jesu li ti rekli već nešto?
-Ne. Moramo da sačekamo rezultate.
-Verujem da će sve biti u redu.
-Nadam se. Moguće da je sve ovo samo posledica stresa.
-Nemoj ništa da se brineš. Sada je najvažnije tvoje zdravlje.
-Znam. Jel odveo neko Himenu na pregled kod Ingrid?
-Odvešće je Hisela.


Felipe je bio u toaletu. Dok je prao ruke u ogledalu je ugledao Euheniju iza sebe. Okrenuo se i rekao:

-Ovo je muški toalet.
-Znam. Kao što znam ko si ti.


Felipe je odmah prebledeo.

-Zaista ne znam o čemu pričate. Ja vas prvi put vidim u životu.
-Ozbiljno? I ja tebe isto. Mislim sa tim licem.


Prišla mu je, uhvatila ga za ruku i pokazala ožiljak koji ima na istoj.

-Ako si već operisao lice, mogao si da operišeš i ovaj ožiljak.

Felipe je ćutao.

-Moram priznati da su ti koju su te operisali uradili sjajan posao. Gotovo da si neprepoznatljiv. Verovatno za sve i jesi. Ali niko te ne poznaje kao ja. Ali ovaj ožiljak je potvrdio moje sumnje. Sećeš li se kako si ga zaradio? Kada smo bili mali u svadji sam te gadjala staklenom čašom. Kakve sam samo batine dobila od mame jer je njen mezimac dobio nekoliko kopči.

Felipe i dalje ništa nije govorio.

-Zar ne misliš ništa da kažeš?
-U redu. Ja sam. Prepoznala si me.


Euhenija mu je opalila šamar iz sve snage i rekla:

-Kako si mogao?! Kako si mogao da pobegneš i ostaviš me da trunem u zatvoru?!
-Nisam imao izbora. Sve se odigralo veoma brzo. Da nisam odmah pobegao i mene bi uhapsili. Znam da si ljuta i to sa pravom. Ali ovde nije ni vreme ni mesto da pričamo. Evo ti moj broj. Dogovorićemo se kada i gde ćemo se naći.


Felipe je krenuo da izadje ali ga je ona zaustavila i rekla:

-Ako msiliš da ćeš sada otići i više me nećeš videte varaš se. Raspitala sam se na recepciji o tvom i imenu tvoje drage. Felipe Montalblan i Anhela Saldivar. Pozovi me u toku ovog dana ako ne želiš da javnost sazna iza čijeg imena i lika se krije čuveni Edgar Dunkan!

Ingrid, Hisela i Himena su bile u ordinaciji. Ingrid je spomenula Hiseli hipnozu koju je Agata sve vreme izričito odbijala. Medjutim, Hisela je ubedila Ingrid da to učine sada bez znanja njene bake. Ingrid je hipnotisala Hiselu.

-Tata I mama… Svadjaju se… Ne želim da se svadjaju… On viče na nju… Jako… Prekrila sam uči da ne čujem… Onda je pala… On je gurno niz stepenice… Čujem i baku… Mama se ne pomera…

Hisela je bila u šoku. U tom trenutku je shvatila šta se zapravo desilo sa njenom majkom.

SAN DIJEGO


Vanesa i Tom su šetali po dvoruštu kuće u kojoj on živi.

-Nismo se videli godinama. – rekao je on
-Da. Sigurno jedno 10-ak godina.
-Zbog čega si sada rešila da me posetiš?
-Ne znam. Kada se čovek nadje u situaciji u kojoj sam sada ja oseti potrebu da vidi svoje bližnje. Možda više neću imati prilike da to učinim.
-Zar je toliko ozbiljno?
-Nije naivno. Rodolfo čini sve da me spasi ali videćemo šta će biti na kraju.
-Moj sin je sjajan doktor. Siguran sam da će uspeti da te izleči.


Tom se na kratko zamislio pa rekao:

-Šta ti je ironija. Moj sin spašava ljudske živote a tvoj ih uništava.
-Molim?! Zbog čega to kažeš?
-Kako misliš zbog čega? Zahvaljujući Horheu i njegoim poslovima sa drugom godišnje umire veliki broj ljudi
.

Vanesa je bila u šoku nakon šta je ovo čula.

-Nemoj mi reći da ti nisi znala da je Horhe čuveni Mister Smit?
-Ne, nisam. Kako? Odakle moj sin u svemu tome?
-Vanesa, mora da se šališ sa mnom. Sad samo još fali da mi kažeš da nisi znala da je tvoj otac čuveni Dragon.
-Kakav sad Dragon? Ništa ne razumem.
-Pokušaću da ti objasnim. Augusto, tvoj otac a moj brat, bio je jedan od najvećih narkobosova ovog područija. Nakon njegove smrti niko od njegovih ljudi nije mogao da stupi u kontakt sa tobom. Ti si u to vreme stalno putovala po svetu. Zbog toga su kontaktirali tvog sina Horhea. Ispričali su mu za poslove njegovog dede koje je on ubrzo preuzeo. I tako se radio čuveni Mister Smit, koji je godinama unazad najmoćniji i najtraženiji narkodiler u region.
-Kako ti to sve znaš?
-Kako ne bih znao. Oduvek sam bio upućen u poslove svog brata ali se nisam mešao u iste. Mene taj svet nije zanimao. Nakon što je izabran za vodju kartela svog dede Horhe je stupio u kontakt sa mnom. Šta više, kada god je u SAD-u odseda ovde na mom imanju. I to nije sve. Znaš li ko je čuvena Donja Huana?
-Ne. Ko?
-Njegova supruga Paula.


Sve ovo je bilo previše za Vanesu kojoj se u tom trenutku slošili. Tom je pridržao i upitao:

-Jesi li dobro?
-Ne. Nisam. Donesi mi čašu vode.


Nakon ovog saznanja Vanesa nije mogla da dodje sebi.

MEKSIKO


Dora je bila u ćeliji. Ušla je Seleste koja joj je dala novac.

-Izvoli. Rekla sam ti da ću ti dati pare.
-Već sam ti objasnila. I ako delimo postelju kod mene nema ništa na veresiju.
-U redu. Sad imaš pare. Daj mi robu.


Dora je pomerila komodu. Zatim izvukla jednu ciglu iza zida iza koje je stajala skrivena droga. Dala je Seleste kesicu belog praha.

-Gledaj da niko ne naidje! – rekla joj je Seleste

Dora je ustala i stala na vrata. Za to vreme Seleste je prosula kokain po stolu. Napravila je nekoliko crta koje je zatim povukla.

Pao je mrak. Hisela i Himena su došle kući. Zatekle su Rosu u dnevnoj sobi.


-Da li možeš da odvedeš Himenu u sobu?
-Da, naravno.
-Je li moj otac možda tu?
-Jeste. U radnoj sobi je.
-Hvala ti.


Nestor je bio u radnoj sobi. Ušla je Hisela koja je besno rekla:

-Kako si mogao da ubiješ moju majku?!

Nestor je bio u šoku.

-Molim?! Kakve to gluposti pričaš?!
-Himena nije ostala u stanju šoka zbog lopova koji su provalili u vikendicu već zbog toga što je videla kako njen otac ubija njenu majku.
-Ja i dalje ne znam o čemu pričaš? Moniku su ubili lopovi koji su provalili u vikendicu.
-Ne! To je laž! Laž u koju ste nas uverili baka i ti! Danas je Ingrid hipnotisala Himenu. Gle čuda, baka je godinama unazad odbijala da to učini. Znala je da će Himena ispričati šta se zaista desilo te noći. Medjutim, danas smo to uradile. I Himena je pod hipnozom ispričala sve. Gurnuo si je niz stepenice. Ti si je ubio!


Nestor je bio na ivici suza.

-Nisam hteo… Bio je nesrećan slučaj…

-I to mi kažeš tek tako?
-I nisam je ubio. Ostala je živa.
-Molim?! Hoćeš da kažeš da je moja majka živa?!
-Više nije. Bila je sve do nedavno. Tog dana je ostala u vegetativnom stanju. Doktori su prognozirali da se nikada neće oporaviti. I njihove prognoze su se ostvarile. Do svog poslednjeg dana je bila kao biljka.
-Zbog čega ste nam onda rekli da je mrtva?
-Zbog toga što ste bile previše male da bi shvatile šta se desilo. Zbog toga što bi morao da objašnjavam policiji šta se desilo. Zato smo odlučili da uz pomoć nekih veza isceniramo njenu smrt. A ona je sve ove godine bila smeštena u jednoj ustanovi.
-Hoćeš da kažeš da smo onog dana sahranili prazan sanduk?
-Da.

-Gadite mi se. I ti i baka! Kada je moja majka zaista umrla?
-Pre nekoliko meseci. Jedne noći su me pozvali iz bolnice u kojoj je bila smeštena da mi kažu je umrla. Tvoja baka i ja smo iste sekunde otišli tamo.
-Mogu li bar da znam gde je stvarno sahranjena?
-Kremirali smo je.
-Gde je onda njena urna?
-Nema je. Nismo je ni uzeli.


U Hiselinim očima se videlo ogromno razočarenje.

-Mrzim te!


Krenula je da izadje ali je on zaustavio i rekao:

-Ovo niko ne sme da sazna.
-Naravno. Kao i uvek tebi je najvažnije šta će drugi reći.
-Nisam samo ja u pitanju. Tvoja baka je trenutnu u bolnici. Bolesna je. Himena i sama znaš u kakvom je stanju. Ti i sama znaš od čega boluješ. Ako ja završim u zatvoru ko će da brine o svemu?


Hisela ga je samo pogledala i otišla.

Euhanija i Felipe su bili u jednom napuštenom parku.

-Kao što i sama znaš ja sam u to vreme imao ogromne sume novca na računima u inostranstvu. Prvo sam kupio novi identitet. Ali sam ubrzo shvatio da to nije dovoljno. Zbog toga sam odlučio da promenim lični opis. Pod novim imenom i likom razvio sam brojne poslove u Španiji gde sam živeo, kao i u još nekoliko evropsih zemalja. Medjutim, jedan posao u koji sam uložio gotovo sve je propao. Prevarili su me neki Arapi. I tako sam ostao skoro bez ičega. Nedugo posle toga upoznao sam Anhelu Saldivar, tačnije Anhela jer ona je ranije bila muškarac.

Euhenija je bila u šoku.

-Fuj! Odvratno!
-Ja to u početku nisam znao. Počeli smo da izlazimo. Ubrzo sam saznao da je ona sestra Nestora Saldivara, čoveka za koga je udata Seleste Falkon. Zbog toga sam odlučio da se oženim sa njom. Vratili smo se ovde kako bi se osvetio prokletoj Seleste. Da nije bilo nje ne bi se desilo ništa od svega ovoga.
-Na koji način si joj se osvetio? Jesi li ti ubio Lorensu Ferer?
-Ne. Ja sam mislio da joj se osvetim na neki drugi način. Ali nije samo osveta bila motiv moga povratka u Meksiko.
-O čemu pričaš?! Ništa te ne razumem.
-U toku je veoma važna operacija. Nešto što će nam doneti milione. A ti milioni bi mogli biti i tvoji.

Euhenija je bila zbunjena.

-Samo moraš još malo da sačekaš. I ako mi možda ne veruješ žao mi je što si zbog mene završila u zatvoru. Zbog toga ću ti se odužiti. Kao odštetu od mene uskoro ćeš dobiti toliko novca da ćeš moći da započneš novi život. Gde god i kakav god ti želiš.


Agata je bila u bolničkoj sobi. Pored nje je stajao doktor.

-Skratite priču i recite koliko mi je vremena još ostalo.
-To je nemoguće precizno proceniti.
-Oboljenje srca koje vi imate je varljivo. Postoji mogućnsot da ćemo bolest moći da držimo pod kontrolom dugi niz godina ali isto tako moguće je da vaše srce stane svakog trena. U svakom slučaju moraćete iz korena da promenite svoj život. Stres i veći napori su od ovog trenutka strogo zabranjeni.


Hisela je bila pored bazena. Zamišljeno je gledala u vodu. Došao je Nestor koji je rekao:

-Možemo li da porazgovaramo?
-Nemamo o čemu. Ni sada niti ikada više.
-Hisela, molim te…
-Najradije bih ovog trenutka zauvek otišla iz ove kuće  ali ne mogu da ostavim Himenu. I nemoj da se brines, neću odati nikome vašu tajnu. Ali bih te zamolila ako je moguće da mi se ne obraćaš.


Hisela je otišla. Ostavila je Nestora na ivici suza.

Seleste je bila u ćeliji. Sedela je na svom krevetu i pisala.


-Uskoro će svi saznati pravu istinu.

U tom trenutku je Dora sa donjeg kreveta uzviknula:

-Gasi tu lampu! Hoću da spavam!

Seleste je psolušala.

NEKOLIKO DANA KASNIJE


Adela je vodila svoju emsiiju.

-Izgleda da je nemoguće da se u ovoj zemlji održe izbori bez skandala. Prošli su ostali upamćeni po bekstvu tadašnjeg kandidata Edgara Dunkana. Da današnji ne padnu u zaborav potrudio se njegov sin Horhe Dunkan. On je jutros u pratnji svoje supruge nasmejan došao da izvrši svoju gradjansku dužnost. Izjavio je za medije da je gotovo siguran u svoju pobedu. I imao je razlog za toliku samouverenost, poslednjih dana ubedljivo je vodio na svim anketama. Niko od nas nije ni slutio šta će se desiti samo nekoliko sati kasnije. U medijima se odjednom pojavila vest da su Horhe Dunkan i njegova supruga Paula Markez, zapravo godinama unazad traženi Mister Smit i Donja Huana. Neko je policiji dostavio neoborive dokaze takvih tvrdji. Od tog trenutka njima dvoma se gubi svaki tragi  glas i za njima je raspisana poternica. Što se samih izbora tiče, još uvek nije poznato šta će se desiti sa istim.

Horhe, Paula i njihova ćerka su bili u nekim kolima. Sedeli su vezani na zadnjem sedištu i na glavama su imali navučene crne kapuljače. Kada su stigli na odredište, vozač ih je izveo iz kola. Zatim im je skinuo kapuljače. Videli su da se nalaze na nekoj improvizovanoj pisti. Nedaleko od njih bio je parkiran avion. Zatim su ugledali kako im u susret dolazi Vanesa. Bili su začudjeni.

-Ti?! – začudjeno je upitao Horhe
-Da. Ja. Vidim da si iznenadjen. I ja sam bila iznenadjena kada sam saznala da su mi sin i snaja čuveni Mister Smit i Donja Huana.
-Znači ti si nas predala vlastima? – upitala je Paula
-Da. Ja sam.
-Kako si mogla to da uradiš?!  Sve si upropastila! – rekao je besno Horhe
-Ne, nisam vas upropastila. Ja sam vas spasila. I ako to sada možda ne vidite.


Horhe i Paula su je besno gledali.

-Kad tad bi vas uhvatili. A onda bi vas poslali na doživotnu robiju.

Vanesa je pokazala u pravcu svoje unuke i rekla:

-Jel ste razmišljali šta bi tada bilo sa njom?

Zatim je pokazala svoju ćelavu glavu i rekla:

-Kao što vidite postoje šanse da u tom trenutku ni ja ne budem tu da preuzmem brigu o njoj.

Horhe i Paula nisu ništa govorili.

-Zbog toga sam odlučila da vas izvučem iz cele te priče. Istina je da sam vas predala policiji ali sam isto tako sve isplanirala da nikada ne korčite nogom u zatvor.

Izvadila je iz torbe tri pasoša, zatim dala svakom od njih po jedan.

-U rukama upravo držite vaše nove živote koje ćete započeti daleko odavde. Šta mislite o Australiji? Ja sam bila tamo i mogu vam reći da je lepo mesto za život. Mojoj unuci će se sigurno dopasti.

Horhe je besno rekao:

-Mrzim te!
-Nikada nisam bila majka za primer tako da ni ne očekujem da me voliš. Ali sam sigurna da ćete mi jednog dana biti zahvalni na ovome. A sada je vreme da krenete.


Horhe, Paula i njihova ćerka Nina su krenuli ka avionu. Njih dve su ušle, on se zaustavio na stepenicama i još jednom pogledao u svoju majku.

-Ne očekujem razglednicu iz Australije! Srećno u novom životu! – uzviknula je

Horhe je ušao u avion koji je nedugo zatim poleteo. Vanesa je ostala na pisti.

-Sada sam zvanično ostala bez oba sina.

Zaplakala je.

Hisela i Tomas su bili u kafiću.


-Tomase, želim da se testiraš.
-Nema potrebe za tim. Siguran sam da me nisi zarazila. Odmah sam primetio da je pukao kondom.
-Svejedno. Sigurnije je da proverimo.
-Slušaj me. Čak i da si me zarazila mislim da nije prošlo dovoljno vremena da bi se virus razvio u mom organizmu. Ali nema potrebe za brigom jer se to nije deislo.


Tomas je poljubio.

Seleste i Belen su bile u sali za posete. Seleste joj je dala svesku i rekla:


-Izvoli. Rukopis mog poslednjeg romana je završen.
-U redu. Predaću ga na lekturu i razgovaraću sa izdavačem o datumu izdavanja.
-Hvala ti. Samo već znaš šta sam ti rekla. Ne želim da procuri ni jedan detalj iz knjige dok ona zvanično ne izadje. Ali kada ugleda svetlost dana više ništa neće biti isto.


Belen ništa nije rekla.

-Nego, jesi li donela ono što sam ti rekla?
-Jesam. Mada i dalje se ne slažem sa tim.


Izvadila je neki papir koji je Seleste zatim potpisala.

-Razgovarala sam već sa advokatom. Idi sa njim u sud i overi ovaj dokument.
-Seleste, stvarno nije potrebno da…
-Jeste. Zaslužila si. Ovaj papir će ti omogućiti da se sva zarada od moje poslednje knjige sliva na tvoj račun.


Belen je krenula da ustane.

-Ovo je verovatno poslednji put da se vidimo.
-Takav je bio dogovor. Obećala sam da ću ti pomoći da izdaš ovu knjigu ali da ćemo nakon toga prekinuti svaki kontakt. Odlučila sam da odem daleko odavde da započnem novi život.
-Ok. Razumem te. I ja bih rado učinila isto ali to je nažalost nemoguće.


Belen je krenula da izadje ali je Seleste zaustavila i rekla:

-Hvala ti još jednom na svemu. I izvini za sve.

Belen je samo pogledala i izašla. Kada se našla u hodniku izvadila je papir koji je Seleste malopre potpisala i pocepala ga.

Pao je mrak. Adela je vodila svoju emisiju.

-Nakon svih skandala koji su obeležili ovaj dan ipak smo dobili novog predsednika. Benhamin Salinas je ubedljivo odneo pobedu. Na drugom mesti našla se Ana Toreblanka.

U tim trenutcima u drugom delu grada Benhamin Salinas je sa svojim ljudima slavio pobedu. U jednom trenutku prišao mu je jedan muškarac i dao mu telefon:

-Da.
-Behnamine, čestitam na pobedi.


Sa druge strane veze nalazio se Horasio Bermudez.

-Oooo… Hvala… Hvala puno.
-Čuo sam se sa Amerima. Sve je spremno za bekstvo Humberta Roke.
-Odlično. Nadam se da će sve proći kako treba.
-Hoće. A onda ćemo Humberto Roka, ti i ja ispisati novu istoriju Meksika.


Obojica su se nasmejali.

Ana i Tomas su bili kod kuće.


-Žao mi je što su izgubila.
-Meni nije. Iskreno već sam umorna od svega. Verovala sam da mogu da promenim ovu zemlju ali očigledno je nekada potrebno mnogo više od vere i dobre volje.
-Šta ćeš sada da radiš?
-Za početak ću da se pridružim Vanesi u Los Andjelesu. Želim da budem uz nju u ovim trenutcima.
-Kako je ona? Kako napreduje lečenje?
-Bori se. Sve dok ima života ima i nade.


Zagrlili su se.

-Siguran sam da će se izlečiti. Vas dve niste zaslužile tužan kraj vaše priče.

MESEC DANA KASNIJE

Adela je vodila emisiju.


-Jutros se u prodaji našla dugo očekivana knjiga Seleste Falkon pod nazivom “Ogoljena: Seleste Falkon”. Kako sam naziv kaže, u ovoj knjizi ogolila je samu sebe i do poslednjeg detalja opisala odredjene delove svog života.  Jedno od najšokantinij činjenica koje je otkrila jeste ta da se iza ubistva Ines Akoste krije njen brat Enrike a ne suprug David, kaa da je i ona tokom svih ovih godina bila upoznata sa tim. Takodje je otkrila i detalje od svom braku sa producentom Nestroom Saldivarom. Sporazum, kako je ona nazivala njihov brak, bio je ništa drugo nego farsa za javnost. Izmedju ostalog otkrila je da su njen suprug Nestor Saldivar i poznati režiser Leonardo Karvahal, godinama u tajnoj vezi. I naravno još mnogo šokantnih otkrića. Prema poslednjim informacijama, prvi tiraž je prodat u rekordnih sat vremena. Drugi se već štampa. Nema sumnje da će ovo možda biti njeno najuspešnije ostvvarenje.

Seleste je sa ostalim zatvorenicama gledala Adelinu emisiju. Zadovljno se smeškala. Jedna od njih se okrenula ka njoj i rekla:

-Pa ti si još gora nego što smo mislile.
-Nemojte da dirate moju žesnsku!


Nakon što je ovo rekla Dora je zagrlila Seleste. Medjutim, Seleste je odgurnula i rekla:

-Sklanjaj svoje pogane ruke sa mene!
-Molim?! Šta si rekla?!
-To što si čula! Trepela sam te sve ovo vreme samo da bih ostavrila svoj cilj! A to je da završim svoju knjigu i ispričam narodu svoju istinu! Sada kada je knjiga ugledala svetlost dana više nemam ni jedan razlog da živim! Ja sam ispunila svoju misiju i totalno mi je svejedno šta će biti sa mnom! Tako da više ne moram da te trpim! Bolesna lezbejko!


Dori je bes šikljao iz očiju. U jednom trenutku izvadila je iz džepa nož i iz sve snage ubola Seleste u stomak. Seleste je iskolačila oči i pala na zemlju. Pritisnula je ranu rukom koja je brzo bila oblivena krvlju.

Armando je bio u kancelariji. Čitao je Selestinu knjigu. Kada je pričitao poslednju stranicu zaklopio je i rekao:

-Kolika sam ja zapravo naivna budala. Kako si me samo onda obrlatila.

Nestor je gledao Adelinu emisiju. Pored njega je sedela Agata. Nestor ništa nije govorio.

-Da se ovo desilo pre nekoliko meseci verovatno bi poludela. Sada, kada je moj kraj tako blizu apsolutno me ne zanima šta će narod reći. Ali lepo sam ti rekla da će te ta žena uništiti.
-Mama, molim te…


U tom trenutku je zazvonio Nestorov telefon. Javio se. To je bio Leonardo.

-I ti sigurno gledaš emisiju.
-Da, gledam ali to trenutno nije naš najveći problem.
-Šta može da bude gore od ovoga.
-Anhela te je opljačkala.
-Molim?!
-Ispraznila je sve tekuće račune firme. I da, zaista je genije što se tiče finansija jer to je uradila toliko dobro da je gotovo nemoguće ući u trag novcu.


Nestor je bio u šoku. Samo je prekinuoo vezu.

-Šta se desilo? – upitala ga je Agata
-Anhela me je opljačkala. Jesu li Felipe i ona kod kuće?
-Bože kakvo glupo pitanje. Naravno da nisu. Izašli su rano jutros.


Nestor je pozvao prvo Anhelu. Zatim Felipea. A zatim je očajno rekao:

-Nedostupni su.

Agata se osmehnula i rekla:

-E da si me slušao. Ništa od ovoga se ne bi desilo.

Hisela i Tomas su bili u bolnici.

-Jesi čula sa Selestinu knjigu?
-Jesam. Ali trenutno me to ne zanima. Otvori više rezultate.


On je poslušao. Ona je uplašeno rekla:

-I? Jesam li te zarazila?
-Nisi. Negativan sam.


Hisela mu je skočila u zagrljaj i rekla:

-Hvala ti Bože.

Poljubili su se.


Ingrid i Hektor su bili u stanu. Ona je stajala sa koferom na vratima.

-Znači neću nikakve žurke niti bilo šta slično.
-U redu.
-To mi kažeš svaki put i uvek ispadne neki haos.
-Ovaj put neće. Obećavam. Idi na odmor i uživaj. Zaslužila si.
-Tu sam za mesec dana. Vraćam se taman za tvoje sudjenje zbog ucene i iznude.
-Misliš da će biti sve u redu što se toga tiče?
-Verovatno ćemo morati da platimo kaznu. I možda te osude na dobrotvorni i humanitarni rad. Ali to možda i nije tako loše. Taman da konačno stekneš radne navike. Odoh sada jer ću da zakasnim na avion.


Adela je vodila svoju emsiju:

-I sada specijalno za vas jedna ekskluzivna vest. U trenutcima kada njena knjiga pretenduje da postane najsupešnija knjiga ovog veka, njena autorka se nalazi izmedju života i smrti. Naime, Seleste Falkon danas je u zatvoru u kome služi svoju kaznu izbodne nožem. Trenutno se nalazi u bolničkoj ambulanti ali prema poslednjim informacijama zbog ozbiljnosti povrede trebalo bi da bude prebačena u neku od okružnih bolnica. Ona nije životno ugrožena.

Enrike je bio na aerodromu. Skrivao se pomoću kačketa i naočara za sunce. U rukama je držao pasoš sa lažnim imenom. Prišao je šalteru za pasošku kontrolu. Radnica ga je zamolila da skine kačket i naoačre. On je to nevoljno uradio. Ona je u tom trenutku kripom pritisnula dugme za uzbunu.

-Je li sve u redu? – upitao je on
-Da. Jeste. Samo ne sistem nešto usporio.


U tom trenutku su se iza njega pojavila dva policajca. Jedan od njih je rekao:

-Ruke uvis! Priveden su zbog optužbi da si učestvovao u ubistvu Ines Akoste!
-Ja sam nedužan! Nemate nikakve dokaze protiv mene!
-To ćeš dokazati na sudu!


Stavili su mu lisice i odveli ga.

Nestor je bio u firmu. Stajao je iznad glave finansijskih i IT stručnjaka koji su očajnički pokušavali da udju u trag novcu. Pored njega se nalazio Leonardo.


-Morate nešto da učinite! Nisu mogle da nestanu tolike pare!
-Smiri se.


Ambulantna kola u kojima se nalazila Seleste su bila na putu za bolnicu. Ta njima su išla policijska kola. U jednom trenutku su se ispred njih poprečila dva automobile iz kojih je izašlo nekoliko naoružanih muškaraca. Počeli su da pucaju. Pucnjava je uzvraćena is a druge strane. Nakon što su ubili ili ranili sve organe rede, jedan od njih je uzeo Selste Falkon u naručije i odneo je u kola. Zatim su se odvezli u nepoznatom pravcu.

LOS ANDJELES

Vanesa i Ana su bile u stanu.


-Nisam znala kako da ti kažem. Plašila sam se tvoje reakcije. Zbog toga sam ćutala o tome ovih mesec dana. Razumem te ako si ljuta ili razočarana u mene. Ali morala sam to da uradim. Ipak je on moj sin. I sada je na tebi odluka da li nakon svega što si čula želiš i dalje da budeš sa mnom ili ne.

Ana je neko vreme gledala, zatim je zagrlila i rekla:

-Ne mogu da kažem da podržavam to što si učinila ali mogu da ti kažem da te razumem. Svaka majka bi sve učinila za svoje dete ma kakvo ono bilo.
-Ovo je možda i jedina dobra stvar koju sam učinila za njega.
-Mislim da je najbolje da sve to ostavimo iza nas. Jesu li ti konačno gotovi rezultati?
-Nisu još uvek. Rodolfo mi je rekao da će biti za 2-3 dana.
-Sigurna sam da će biti sve u redu. U ovoj bitci ti ćeš odmeti pobedu.


Ana je zagrlila. Vanesa je preko njenog ramena gledala u svoju tašnu iz koje su virile rezultati. Oči su joj se ispunile suzama.

MEKSIKO


Adela se uključila uživo u program.

-Najnovije vesti. Na putu ka bolnici dva automobile presrela su bolničko vozilo u kojem se nalazila Seleste Falkon. Došlo je do pucnjave u kojima su mnogi organi reda ranjeni i ubijeni. A Seleste Falkon je odvedena u nepoznatom pravcu. Da li si ovde radi o bekstvu ili nečemu drugom saznaćemo u narednom periodu.

Armando je bio u svojoj kancelariji. Gledao je vesti i odmahivao glavom.

Nestor je ušao u neki stani.

-Gotovi su nam novi pasoši!

Odgovora nije bilo. Obišao je sve prostorije i shavtio da Anhela nije tu.

-Gde li je otišla?


Seleste je bila u nekom napuštenom skaldištu. U jednom trenutku je došla sebi. Odmah se uhvatila za ranu. Uplašeno je gledala oko sebe. Začula je zvuk cipela. Ženskih cipela. Par trenutaka kasnije ispred nje se pojavila Anhela.

-Ti?- rekla je začudjeno
-Da, ja. Verujem da si iznenadjena.
-Iskreno jesam. Kada su me prevozili u bolnicu bila sam u polusvesnom stanju. Ali sam ipak uspela da shvatim šta se dešava napolju. Samo mi nije bilo jasno ko to želi da me izvuče iz zatvora.
-Kao što vidiš to sam bila ja. Ne lično, već ljudi koje sam platila.


Seleste i dalje ništa nije bilo jasno.

-Na vestima sam čula šta ti se desilo. Kao i da će te verovatno prebaciti u bolnicu. Tada sam organizovala ljude koji će te oteti i dovesti ovde. U moje skrovište.
-Ali zbog čega? Čemu sve ovo?
-I dalje ne razumeš?


Seleste je odrično klimnula glavom.

-Danas odlazim iz zemlje. Ovaj put verovatno zauvek. Ali nisam mogla da dozvolim da se njegova priča završi tek tako.
-Čija priča?
-Silverijeva. Silverijo je zaslužio da završi svoju karijeru velikom stilu. A gde ćeš bolji način za to nego da ubije trenutno najpoznatiju ženu u zemlji.


Seleste je prestavljeno rekla:

-Ti si Silverio?
-Da. Ja sam.


Seleste je bila u šoku.

-Znaš zbog čega policija nije mogla da me uhvati? Zbog toga što oni od početka traže muškarca a nisu znali da je Silverijo poslednjih 15 godina žena. Zar nisam genijalna?!

Anhela se bolesno nasmejala.

-Ali zašto? Zbog čega si ubila sve te žene?
-Zbog toga što su zaslužile. Sve one su bile lepe, uspešne i površne. Kao i moja majka. Kao i ti. Sve ste bile željene uspeha. Gazile ste preko svega i svih da ga postignete. Mojoj majci je samo bilo bitno da njena sledeća serija ili sledeći film postigne uspeh. A to što nikada nije bila kod kuće sa svojom decom mema veze! Ona je kriva za sve. Ona je od mene napravila ovo što sam sada.


Anhela je bila na ivici suza.

-I znaš ja znam da si nedužna. Znam da ti nisi ubila Lorensu. A znaš kako to znam? Bila sam one noći u vikendici. Danima sam je vrebala. I baš kad sam htela da je ulovim izbio je onaj skandal. Pratila sam je sve do vikendice. Čekala sam da padne mrak kako bi je ubila. Kako bi mogla njene delove na miru da iznesem iz kuće.
-Znači ti si je ubila?
-Ne. Nažalost nisam. Kada sam stigla tamo nije htela da me psuti unutra. Iskoristila je trenutak moje nepažnje i uspela je da zaključa vrata. Ja sam se spremila da ih razvalim ali su u tom trenutku naišli Nestor i Leonardo. Morala sam da se sakrijem. I onda sam doživela šok. Gledala sam kroz prozor kako je Nestor ubio. Nisam od onih što vole da se kite tudjim perjem. Zbog toga sam otišla.


Seleste je bila šokirana njenom pričom.

-Ti to ne možeš da shavtiš. Ne znaš kakav je osećaj kada ubiješ nekoga.

U tom trenutku Seleste se vratila mislima unazad:

““Seleste je stigla ispred Lorensine vikendice. Izašla je iz auta i besno krenula ka ulazu. Pozvonila je. Niko nije odgovarao.

-Otvori mi! Jel prokleti Enrike sa tobom?!

Nije bilo odgovora. Seleste je uhvatila stisnula kvaku i iznenadila se kada je videla da je otključano. Ušla je u kuću.

-Gde si?! Zašto se kriješ?!

Seleste se šokirala kada je ugledala Lorensu kako leži u lokvi krvi.

-Šta se ovde desilo?

Selste je gurnula nogom. U tom trenutku Lorensa je otvorila oči. Seleste se trgla.

-Pomozi mi! – jedva je uspela da promrmlja

Seleste se u tom trenutku setila Lorensinih ucena. Nakon kratkog razmišljanja uzela je sa police jedan od brojnih trofeja koje je osvojila tokom svoje karijere. Opkoračila je Lorensu u čijim očima se video strah. Seleste je ubrzano disala. Predomišljala se do poslednjeg trenutka. Ali je na kraju ipak zamahnula. Svom snagom je trofejem udarila Lorensu po glavi. I još jednom. Zatim još jednom.”


U sadašnjost je vratila Anhela koja je rekla:

-Ti ćeš biti moja poslednja žrtva. Nakon tebe će Silverijo otići u penziju.

Anhela je šetala u krug. Zatim se zaustavila i rekla:

-Zamalo da zaboravim da ti kažem. Opljačkala sam Nestora. Ostavila sam ga bez ičega.

Seleste se osmehnula.

-Znala sam da će ti se svideti ta vest. Vidiš da ja zapravo nisam toliko zla. Poslednja stvar koju ćeš čuti pre smrti je nešto lepo. Nešto što te čini srećnom.

Anhela je otišla do stola na kome je stajala motorna testera. Vratila se sa njom do Seleste i rekla:

-Jesi li spremna da umreš?
-Da. Više nego spremna. Ako si mislila da ću te moliti da me ne ubiješ prevarila si se. Za mene je smrt u ovom trenutku spas a ne kazna.
-Onda ću da te spasem.


Anhela je upalila motornu tester i krenula sa njom ka Seleste. Prvo se čuo vrisak a onda je krv poletela na sve strane.

Pao je mrak. Na periferiji grada jedan deo bio je ogradjen žutim trakama. Policijski uvidjaj je bio u toku. Na licu mesta se nalazio Brendon. Ubrzo je došao Armando koji je rekao:


-Jel ona?!
-Pogledaj sam.


Armando je prišao i ugledao Selestinu glavu. Iste sekunde se ispovraćao. Kada je došao sebi ponovo je prišao. Ugledao je na njenom uvetu mindjušu sa priveskom u obliku slova “S”.

-Na kraju je i ona završila kao Silverijeva žrtva. – rekao je Brendon

Armando ništa nije govorio. Jedva je zadržavao suze.

Selena i Roberto su bili u njegovom stanu. Gledali su vesti u kojima su izveštavali o Selestinoj smrti.

-Niko nije zaslužio da završi ovako pa ni ona. – rekla je Selena
-Ja se samo pitam kada će policija konačno stati na put tom bolesniku.


Selena je ugasila televizor i rekla:

-Nećemo više da gledamo. Znam koliko te sve ovo pogadja. Sam pomen SIlverija te podseti na to što je uradio Berti.

Roberto se vratio mislima unazad:

“Berta Flores je ležala na podu u lokvi krvi. Iznad nje je stajao Roberto. Bio je prestravljen.

-Bože nisam hteo! Nisam hteo da je ubijem!

Nervozno je šetao u krug.

-Šta da radim?

U jednom trenutku je zastao i rekao:

-Silverijo!

Seo je za laptop i krenuo da čita članke o njemu.

-To je jedino rešenje. Jedini način da ne završim u zatvoru  je taj da ubedim sve da si ti bila još jedna od njegovih žrtvi.”


U sadašnjost ga je vratila Selena koja je rekla:

-Volim te.
-I ja tebe.


Poljubili su se.  

DVE NEDELJE KASNIJE

GRČKA

Anhela i Felipe su bili na jahti. Već nekoliko dana su plovili grčkom obalom.


-Ovo se zove život. Život koji sam zaslužila.
-Rekao sam ti da će sve proći kako treba.
-Moram prizanti da sam bila malo skeptična kada si mi predložio da pokradem svog brata ali na kraju mi je drago što sam te psolušala. Samo mi je žao što nisam uspela da vidim maminu i njegovu facu kada su to saznali. Ali ne želim da pričam više o njima. Od sada želim samo da uživam u lepom život.
-I ja isto. Ali nažalost pored tebe je to nemoguće.


Anhela se okrenula ka njemu i rekla:

-Molim?! Šta si rekao?!

Nije joj ništa odgovorio. Samo je u tom trenutku uhvatio oko vrata. Slomio je isti i prebacio njeno telo preko ograde u more.

-E sada zaista mogu da uživam. I hvala ti na svim milionima.

Felipe se nasmejao. Zatim je uzeo telefon i pozvao Euheniju.

-Pošalji mi broj svog tekućeg računa. Već danas će ti stoći uplata. I srećno u budućem životu.

NEKO VREME KASNIJE

Felipe je bio u luksuznom hotel na jednom od grčkih ostrva. Neko je pokucao na vrata od njegove sobe. Otvorio je. To je bilo osoblje koje mu je donelo dorčak. Dao im je bakšiš nakon čega su otišli. Seo ja za sto da dorčkuje. Uzeo je u ruke čašu i nazdravio u prazno:


-Za moj savršeni život. Živeli.

Zatim je krenuo da jede. U jednom trenutku se zagrcnuo sa komadom hrane. Nikako nije mogao ni da ispljune a ni da proguta isti. Počeo je da se guši. Pao je na zemlju a usput je povukao čaršav i tako svukao sve sa stola. Valjao se po zemlji u nadi da će doći do vazduha. Nakon kraće brobe i agonije ugušio se. Ostao je da leži na podu sa iskolačenim očima, čekajući da neko od osoblja pronadje njegovo beživotno telo.


Nestor i Leonardo su stajali pored Agatinog groba.

-Ipak su poslednja dešavanja bila previše za njeno bolesno srce.
-Znam da ti je majka i da ti je žao ali znao si prognoze lekara.
-Jesam. Znao sam da je pitanje dana kada će se ovo desiti.


Leonardo ga je uhvatio za ruku i rekao:

-Znaš da sam uvek tu za tebe.
-Znam.
-Jedino dobro što je proisteklo iz svega ovoga je to što više ne moramo da se krijemo.


Nestor se kiselo osmehnuo i zatim rekao:

-Uništen sam Leo. Nemam više ništa. Anhela me je ostavila bez ičega.
-Smislio sam način kako da se podigneš. Kako da ponovo uzdigneš producentsku kuću.
-Kako?
-Pregovarao sam sa izdavačima poslednje Selestine knjige. Teškom mukom sam ih ubedio da nam prodaju prava za snimanje filma.
-Odakle mi pare za to? Nakon onolikog uspeha knjige mogu da zamislim koliko traže za prava.
-Mnogo. Zaista mnogo. Ali ja sam otkupio prava.
-Molim?! Ne, ne dolazi…
-Pstttt… To je moj poklon za tebe… A siguran sam da ćemo na tom filmu zaraditi milione.


Poljubili su se. U jednom trenutku Leonardo je pogledao u Agatin grob i rekao:

-Uz dužno poštovanje ali mislim da se donja Agata u ovom trenutku prevrće u grobu.

Obojica su se nasmejali.

Na drugom kraju grada, na drugo groblje došao je Armando. Stigao je do Selestinog groba na koji je spustio belu ružu.

-Čemu slava? Čemu toliko novac? Kule i avioni? Vidi kako si na kraju završila.

Armando je bio na ivici suza. Drhtavim glasom je rekao:

-Ali ja ti opraštam. Samo više neću dolaziti. Nadam se da ćeš i ti meni to oprostiti. Vreme je da i ja započnem novi život. A jedino način da to uradim je da ostavim prošlost iza sebe. A ti si deo prošlosti jer si nažalost sama tako birala.

U tom trenutku je zazvonio njegov mobilni telefon. Javio se. Sa druge strane se čulo:

-Inspektore Tores, u jednoj školi u centru grada je došlo do pucnjave. Ima žrtava.
-Pošalji mi adresu porukom.


Kada je prekinuo vezu rekao je:

-Dužnost zove. Zbogom Seleste Falkon. Zbogom zauvek.

Obrisao je suzu koja se slila niz njegov obraz. Okrenuo se i krenuo ka izlazu. Krenuo je ka novom životu. Ni jednom se nije okrenuo da pogleda njenu sliku na spomeniku ispod koje je bila ispisana rečenica kojom je započela svoju poslednju knjigu a ona je glasila:

“Moj najveći san je bio da postanem slavna i uspešna. I ostvarila sam ga. A sada je došlo vreme da se probudim.”

KRAJ
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Fri Mar 08, 2019 12:22 pm
Dopao mi se kraj. Very Happy Drago mi je zbog ove druge sezone, jer sa njom sve zaokruženo, a posebno mi je drago je Selestin kraj zatvoren. Mislim da ti je ovo najbolje finale do sada.

E sadm ono što mi je ostalo nejasno.

Gdje su odlazili Agata i Nestor po noći?
Seleste nije znala da prljave poslove svoga muža?
Oko čega su se svađale Lorensa i Anhela?

Priželjkivala sam, ali nisam očekivala da će oba kartela biti uništena. Drago mi je zbog toga, mada sa novim predsjednikom Meksika i Horasijom, istorija će se ponoviti. Uopšte nema ni nade da u tom svijetu politike postoji neko pošten koga nisu zaslijepili novac i moć. Za sretan kraj Horhea i Paule mi je drago samo zbog dijeteta i zbog neke Vanesine satisfakcije. Inače, zaslužili su da trule u zatvoru. Samo se nadam da neće u Australiji započeti isti posao. Mada, male su šanse.  Neutral Sad kad razmislim nije mi uopšte drago zbog toga što su prošli nekažnjeno. I na kraju sam bila u pravu da će Huana biti ta koja će na neki način pobijediti Telmu. Nije je direktno pobijedila, ali ipak, Telma je u zatvoru, a ova u Australiji.

Bila sam upravu i za to da Euhenija neće dovesti Horhea do predsjedničke fotelje. Ali, zato je našla Edgara i on je podijelo s njom Anheline milione. Ovaj put je Euhenija trijumfovala,a Edgar je ovoga puta imao tragičan kraj. Mogu samo pretpostaviti da ga je Euhenija likvidirala.

Otkrio se i značaj Vanesinog strica. Žao mi je što će umrijeti, očigledno je da liječenje nije urodilo plodom.  Neutral

Prvo sam mislila da će Seleste umrijeti od predoziranja. Ali, kada je bila oteta, sjetila sam se da je u pitanju Silverio i da će on zapečatiti njenu sudbinu. I onda sam se zapitala kako se toga nisam sjetila.  No Pa od početka je moglo biti jasno.  Neutral Sviđa mi se njen kraj, tragičan je i ide uz njen lik. Tragičan život i tragičan kraj. A tek što mi se sviđa ono objavljivanje knjige! To mi je najbolji dio. Objelodanila je Nestorov privatni život, ali ne i upletenost s mafijom, te izgleda da o tome nije imala pojma. Ili se ja ne sjećam. Drago mi je što je Enrike uhapšen i što je Armando saznao istinu i konačno stavio tačku na Seleste.  Nego, kako je Enrike znao za neprijateljstvo Lorense i Seleste? I na kraju ispade da je ipak Seleste zasluženo osuđena. Kakav preokret nakon što su dvoje ljudi već mislili da je mrtva! Pa i jeste bilo čudno što je Seleste uhvaćena sa trofejem u ruci, a Nestor je gurnuo i udarila se o zid. A lako je utvrditi da li rana odgovara oružju odnosno tom trofeju. Kako god, svidio mi se finalni rasplet. I svidio mi se Selestin obračun sa Dorom. I ne liči mi na nju da se tek tako pusti nekoj ženturači. Imala je cilj, i trebla joj je zaštita dok taj cilj sprovede.

Dirljiv mi je bio rastanak Seleste i Belen. Mislim da je Belen jedina koja ju je u životu iskreno voljela. Ali, na kraju je odlučila da prekine svaki kontakt s njom, ni njen novac nije željela. to je i očekivano, zašto bi je dovijeka povezivali sa osuđenom ubicom.

Monika se nije ni pojavila, živjela je kao biljka, a ja sam svo vrijeme očekivala da će se pojaviti i napraviti neki haos. Drago mi je što Tomas nije obolio, i što bar ona i Hisela imaju sretan kraj kao par. Ne znam da li to mogu reći za Selenu i Roberta. Ne znam zašto je ubio svoju ženu, i što Selena može očekivati od njega. Jes' mi prošlo kroz glavu da je Roberto možda prikačio ubistvo Silveriju. To znaju ubice da urade ako znaju za nekog serijskog ubicu koji hara. Eto Anhela koja ne voli da se kiti tuđim perjem je ipak dobila još jedno ubistvo u biografiji.


Agata je na kraju stvarno ispala bolesna, i na kraju ispade da je najmanje negitivan lik. Nije joj bilo lako kroz život, to stoji. Koliko čovjeka samo košta pogrešan izbor partnera.

Ingrid i Hector će nastaviti nekim uobičajenim životom. Nadam se bez kocke i Hectorovih nevolja.

Nestor je ušao u neki stani.

-Gotovi su nam novi pasoši!

Odgovora nije bilo. Obišao je sve prostorije i shavtio da Anhela nije tu.

-Gde li je otišla?

Ovaj dio mi nije jasan. Nestor je već znao da ga je Anhela preveslala, zašto bi je tražio u nekom stanu i s njom nabavljao pasoše?



U sadašnjost je vratila Anhela koja je rekla:

-Ti ćeš biti moja poslednja žrtva. Nakon tebe će Silverijo otići u penziju.

Ali kao i mnogi penzioneri ni Anhela nije stigla dugo da uživa u penziji. Njena kazna je bila preblaga. Ali bolje ikakva nego sretan kraj. Vidi se da je odrastanje na njenu psihu ostavilo dubok trag. Kad se samo sjetim kada sam na početku pomislila da je poštena. lol!

Inače, ko je dao ime Silveriju? Policija zbog srebrnog slova S? Jer se on potpisivao sa S, a ne sa Silverio.

I na koji način je Felipe uspio prigrabiti Anheline milione? Ipak su bili na njenim računima.

-Pregovarao sam sa izdavačima poslednje Selestine knjige. Teškom mukom sam ih ubedio da nam prodaju prava za snimanje filma.
-Odakle mi pare za to? Nakon onolikog uspeha knjige mogu da zamislim koliko traže za prava.
-Mnogo. Zaista mnogo. Ali ja sam otkupio prava.
-Molim?! Ne, ne dolazi…
-Pstttt… To je moj poklon za tebe… A siguran sam da ćemo na tom filmu zaraditi milione.

Još samo da Leo i Nestor nađu glumce koji će glumiti njihove gej scene. lol! lol!

-Uz dužno poštovanje ali mislim da se donja Agata u ovom trenutku prevrće u grobu.

Smisao za humor na zavidnom nivou. silent

Zadnja scena na grobu je sjajna, zaista. U jednoj kratkoj rečenici je opisan cijeli Selestin život. Armadno je stavio tačku na Seleste, ali vjerujem da će još dugo, dugo nositi taj ožiljak.

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Fri Mar 08, 2019 1:47 pm
Drago mi je zbog ove druge sezone, jer sa njom sve zaokruženo, a posebno mi je drago je Selestin kraj zatvoren. Mislim da ti je ovo najbolje finale do sada.

Da. Ovom sezonom je definitivno stavljena tačka. I sama znaš da nisam pobornik nastavaka. Al eto ovaj put sam rešio da napišem jer je bilo materijala.

Gdje su odlazili Agata i Nestor po noći?
Seleste nije znala da prljave poslove svoga muža?
Oko čega su se svađale Lorensa i Anhela?

Noćikada su išli po kuši, dok ih je Selese posmatrala iz radne sobe. To je noć kada su ih obavestili iz bolnice da je Monika umrla. A onda onaj deo kada mu Agata govor da moraju da završe ono što su  započeli, išli su na kremaciju.
Seleste nije znala za prljave poslove.
A svadjale su se jer Lorensi nije bilo jasno šta traži tu i nije želela da je psuti u kuću.

Priželjkivala sam, ali nisam očekivala da će oba kartela biti uništena. Drago mi je zbog toga, mada sa novim predsjednikom Meksika i Horasijom, istorija će se ponoviti. Uopšte nema ni nade da u tom svijetu politike postoji neko pošten koga nisu zaslijepili novac i moć. Za sretan kraj Horhea i Paule mi je drago samo zbog dijeteta i zbog neke Vanesine satisfakcije. Inače, zaslužili su da trule u zatvoru. Samo se nadam da neće u Australiji započeti isti posao. Mada, male su šanse.  Neutral Sad kad razmislim nije mi uopšte drago zbog toga što su prošli nekažnjeno. I na kraju sam bila u pravu da će Huana biti ta koja će na neki način pobijediti Telmu. Nije je direktno pobijedila, ali ipak, Telma je u zatvoru, a ova u Australiji.

Meni se Horheov i Paulin kraj baš svideo. Kako u prošloj tako i u ovoj sezoni. Very Happy Very Happy Very Happy

Bila sam upravu i za to da Euhenija neće dovesti Horhea do predsjedničke fotelje. Ali, zato je našla Edgara i on je podijelo s njom Anheline milione. Ovaj put je Euhenija trijumfovala,a Edgar je ovoga puta imao tragičan kraj. Mogu samo pretpostaviti da ga je Euhenija likvidirala.

Eto nagrade na kraju za Euheniju.
I ne. Nije imala nikakve veze sa ovim što se desilo Edgaru. Njegova smrt je prosto nesrećan slučaj. Gde ćeš veću ironiju od njegovog kraja? Šta je sve prošao iz čega se sve izvukao. I na kraju srećan nazdravlja, jede, slučajno se zagrcne i umre.

Otkrio se i značaj Vanesinog strica. Žao mi je što će umrijeti, očigledno je da liječenje nije urodilo plodom

Očigledno. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Mada kako je Ana jednom rekla "Dok ima života ima i nade", Vanesa je meni jedan od najdržaih likova. Jeste ovu sezonu bila malo po strani ali mislim da je u finalnim epizodama završila u svom velikom stilu.

Prvo sam mislila da će Seleste umrijeti od predoziranja. Ali, kada je bila oteta, sjetila sam se da je u pitanju Silverio i da će on zapečatiti njenu sudbinu. I onda sam se zapitala kako se toga nisam sjetila.  No Pa od početka je moglo biti jasno.  Neutral Sviđa mi se njen kraj, tragičan je i ide uz njen lik. Tragičan život i tragičan kraj. A tek što mi se sviđa ono objavljivanje knjige! To mi je najbolji dio. Objelodanila je Nestorov privatni život, ali ne i upletenost s mafijom, te izgleda da o tome nije imala pojma. Ili se ja ne sjećam. Drago mi je što je Enrike uhapšen i što je Armando saznao istinu i konačno stavio tačku na Seleste.  Nego, kako je Enrike znao za neprijateljstvo Lorense i Seleste? I na kraju ispade da je ipak Seleste zasluženo osuđena. Kakav preokret nakon što su dvoje ljudi već mislili da je mrtva! Pa i jeste bilo čudno što je Seleste uhvaćena sa trofejem u ruci, a Nestor je gurnuo i udarila se o zid. A lako je utvrditi da li rana odgovara oružju odnosno tom trofeju. Kako god, svidio mi se finalni rasplet. I svidio mi se Selestin obračun sa Dorom. I ne liči mi na nju da se tek tako pusti nekoj ženturači. Imala je cilj, i trebla joj je zaštita dok taj cilj sprovede.

Silverio je tu od početka. I kad god si pitala šta je sa njim ja sam bio u fazonu kako ti ne pada na pamet da je logičan splet dogadjaja da krene u jednom trenutku i na Seleste. Very Happy Very Happy Very Happy
Enrike je saznao iz medija. On je tokom svih ovih godina iz zatvora pratio njen život. A u vreme kada je Nestor ostavio Lorensu zbog Seleste izbio je veliki skandal, medijsko prepucavanje i sl.
I da, na kraju je Seleste ubica. Dugo sam se dvoumio da li da to napišem ili ne. Ako dobro razmisliš Seleste je tokom čitave priče, lagala, muljala ali do sada nije upraljala ruke krvlju. Jeste naručila Enrikeovo ubsitvo ali eto preživeo je. I zato sam se dvoumio da li da je na kraju napravim ubicom ili ne. Al mislim da je ovako mnogo efektnije i bolje.
Što se Dore tiče. Naravno da Seleste nije neko ko daje na sebe. Ali kao što si rekla imala je svoj cilj, koji je ostavrila. Ne znam da li sam to dovoljno jasno napisao ali njoj je i pre nego što je oteta bilo svejedno šta će biti sa njom, kao da je priželjkivala smrt. Čak je Aheli na kraju rekla da je smrt za nju nagada a ne kazna.

Dirljiv mi je bio rastanak Seleste i Belen. Mislim da je Belen jedina koja ju je u životu iskreno voljela. Ali, na kraju je odlučila da prekine svaki kontakt s njom, ni njen novac nije željela. to je i očekivano, zašto bi je dovijeka povezivali sa osuđenom ubicom.

I meni je super ta scena. Kao što sam ranije rekao Belen je otišla u nekom drugom pravcu u odnosu na onaj koji sam planirao. Ali sada na kraju mi možda čak i nije žao. Možda je ovako i bolje ispalo.

Monika se nije ni pojavila, živjela je kao biljka, a ja sam svo vrijeme očekivala da će se pojaviti i napraviti neki haos. Drago mi je što Tomas nije obolio, i što bar ona i Hisela imaju sretan kraj kao par. Ne znam da li to mogu reći za Selenu i Roberta. Ne znam zašto je ubio svoju ženu, i što Selena može očekivati od njega. Jes' mi prošlo kroz glavu da je Roberto možda prikačio ubistvo Silveriju. To znaju ubice da urade ako znaju za nekog serijskog ubicu koji hara. Eto Anhela koja ne voli da se kiti tuđim perjem je ipak dobila još jedno ubistvo u biografiji.

I to mi je bilo simaptično. Nekoliko si puta prokomentarisala Monikin povratak. A ja znam da od toga nema ništa.

Hisela i Tomas srećan kraj.

Selena i Roberto znak pitanja.

Agata je na kraju stvarno ispala bolesna, i na kraju ispade da je najmanje negitivan lik. Nije joj bilo lako kroz život, to stoji. Koliko čovjeka samo košta pogrešan izbor partnera.

Da. Žena je stavrno išla kod lekara u trenutcima kada si verovatno mislila da ide da kokne nekoga.

Ovaj dio mi nije jasan. Nestor je već znao da ga je Anhela preveslala, zašto bi je tražio u nekom stanu i s njom nabavljao pasoše?

Greška u kucanju. Nije Nestor već Felipe.

Ali kao i mnogi penzioneri ni Anhela nije stigla dugo da uživa u penziji. Njena kazna je bila preblaga. Ali bolje ikakva nego sretan kraj. Vidi se da je odrastanje na njenu psihu ostavilo dubok trag. Kad se samo sjetim kada sam na početku pomislila da je poštena.

Meni se njen kraj baš dopao. Ceo život je vrebala uspešne i poznate žene. A na kraju je nju ulovio Felipe.  Very Happy  Very Happy  Very Happy Jesi li pomislila u nekom momentu da je ona SIlverijo?

Inače, ko je dao ime Silveriju? Policija zbog srebrnog slova S? Jer se on potpisivao sa S, a ne sa Silverio.

On se sam u početku tako potpisivao. A ondda je vremenom počeo da ostavlja samo S. Ne znam dal sam to negde spomenuo ili mi je promaklo.

Još samo da Leo i Nestor nađu glumce koji će glumiti njihove gej scene.

Eto na kraju oni imaju srećan kraj. Mada, pitanje je šta će biti u budućnosti. Da li će ponovo podići producentsku kuću. Al ako s euzme u obzir da rade film o Selestinom životu verovatno hoće.  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Zadnja scena na grobu je sjajna, zaista. U jednoj kratkoj rečenici je opisan cijeli Selestin život. Armadno je stavio tačku na Seleste, ali vjerujem da će još dugo, dugo nositi taj ožiljak.

I meni je kul poslednja scena. Armandov kraj je eto otvoren. Ako ništa drugo za razliku od prošle sezone sada zna sve i "stavio" je tačkku na prošlsot. A ovaj novi slučaj samo je ubačen da bi na nek način pokazao kako se njegov život nastavlja, depavaju se novi zločini i život ne staje Selestinim krajem.

I to bi bilo tako. AKo mi je nešto promaklo pitja slobodno.

Kakav je tvoj opšti utisak na kraju o ovoj sezonu? Jel bolja/gora od prve? Da li si očekivala nešto ovako?

I da ne zaboravim da ti se zahvalim što si čitala. Ove sezone bila si moj jeidni fan.  Laughing  Laughing  Laughing Ali si bila redovna i stalno si komentarisala i hvala ti na tome.
Sponsored content

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum