Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Feb 27, 2019 11:53 am
Zašto imam utisak da prava Belenina namjera nije da Margot izvuče Seleste iz zatvora? Very Happy
Zbog čega li je to Lorensa navodno ucjenjivala Seleste? Žao mi je neki način Hectora. Čisto sumnjam da je on ubica, a sada će zbog Thomasove gluposti da nastrada.

Leonardo je u tom trenutku pogledao posekotinu na svom desnom dlanu.

...koja je povezana sa Lorensom?

-Definitvno kao i tvoj otac nisi rodjen za politiku.

Bitno je da je ona sa svojim sposobnostima u njihovoj sjenci. Dobro, sada se opametila pa radi za pare.

I što je bilo Enrikeov plan? Da se objelodani da David nije ubio Ines i da tako uništi Seleste? Kako je to mislio postići?

Epizode su sve bolje i bolje. Very Happy


____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Feb 27, 2019 7:44 pm
Zašto imam utisak da prava Belenina namjera nije da Margot izvuče Seleste iz zatvora? Very Happy

Zašto uvek od mene očekujete nešto loše? Laughing Laughing Laughing

...koja je povezana sa Lorensom?

Videćemo. Ako se sećaš David je osudjen zbog jedne naizgled glupsoti. Ines ga je slučajno ogrebala i tako je njegov DNK završio pod njenim noktima.

Bitno je da je ona sa svojim sposobnostima u njihovoj sjenci. Dobro, sada se opametila pa radi za pare.

Euhenija je priča za sebe. Realno ona u ovoj sezoni nema ni blizu značaja kao u prošloj. Ali tu je sa strane uključena u jedan bitan deo priče a to su izbori. Kad smo već kod toga, šta misliš hoće li dovesti Horhea do predsedničke fotelje ili ne?

I što je bilo Enrikeov plan? Da se objelodani da David nije ubio Ines i da tako uništi Seleste? Kako je to mislio postići?

Saznaćeš u narednim epizodama kakav je bio njegov plan.

Evo sad imaš donekle neki uvid ko je osumnjičen. Mada, ne mora dda znači da je to neko od ovih koji su prikazani. Šta misliš da li je Seleste ovja put zaista ubica? Ili je neko drugi? I ko bi drugi to mogao biti?

Epizode su sve bolje i bolje. Very Happy

Drago mi je da je tako. Iskreno ne znam koliko će ih još biti. Imam smišljeno sve do kraja ali ne znam koliko će to biti epizoda.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Thu Feb 28, 2019 9:04 am
Zašto uvek od mene očekujete nešto loše?

Ne od tebe, nego od ogorčene i povrijeđene žene. Laughing

Videćemo. Ako se sećaš David je osudjen zbog jedne naizgled glupsoti. Ines ga je slučajno ogrebala i tako je njegov DNK završio pod njenim noktima.

Da, sjećam se. I vjerovala sam da to nije slučajnost.

Kad smo već kod toga, šta misliš hoće li dovesti Horhea do predsedničke fotelje ili ne?

Hmm... Rekla bih da neće. Very Happy To bi za nju bilo zaista frustrirajuće. Laughing

Šta misliš da li je Seleste ovja put zaista ubica? Ili je neko drugi? I ko bi drugi to mogao biti?

Što se Seleste tiče, ne bi me razočaralo ni da jeste ni da nije. I prošli put je bila nevina, ali nije da nije u stanju da ubije. Ali, s obzirom da je previše očigledno i da su je zatekli na mjestu zločina, rekla bih da nije. Bilo bi mnooogo zanimljvije da nije i da postoji drugo objašnjenje za držanje krvave statue.

Ako nije ubica, navijam za Agatu. Mada i prošli put sam mislila da je Euhenija pa nije bila. Drugi osumnjičeni bi bio Felipe.

I kako se Silverio uklapa?  Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Thu Feb 28, 2019 4:16 pm
Nije Silverio zaboravljen nista me brini.

Eto da najavim da slede neke zanimljivosti sa kartelima. Eto kad smo kod njih? Sta mislis ko pobedjuje na kraju Donja Huana i Smit ili Telma?  Zanimljivo mi je da cujem tvoja ocekivanja sada kad vec znam sta ce se sve izdesavati do kraja.

Trenutno kao sto vidis epizode isu svaki drugi dan. Prosto ne stizem da pisem za svaki.
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Fri Mar 01, 2019 3:17 am
12. epizoda

DVA SATA KASNIJE

Hektor je bio u salu za ispitivanje. Nervozno je cupkao nogom. Ušao je Brendon koji je rekao:

-Ja sam detektiv Brendon Silva.
-Želim da razgovaram sa Armandom.
-Nažalost to je nemoguće. Zbog moguće pristrasnosti ja ću izvršiti saslušanje umesto njega.
-Ali... Ja i dalje ne razumem šta tražim ovde...
-Siguran sam da odlično razumeš ali svejedno ću ti objasniti. Jedan gospodin je sinoć pozvao policiju i obavestio je da su neka dva momka svojim automobilom srušila ogradu njegovog dvorišta. A njegova kuća se nalazi nedaleko od kuće u kojoj je noćas ubijena Lorensa Ferer.
-Kakve ja veze imam sa tim?
-Gopodin je uspeo da upamti registarske tablice. Kada smo ih proverili ispostavilo se da pripadaju tvom automobilu.

Hektor se unervozio.

-I upravo smo taj automobil pronašli u vašoj garaži. I zamisli zadnji kraj je ulubljen. Slučajnost zar ne?

Hektor ništa nije odgovorio.

-Šta si sinoć tražio u kući Lorense Ferer? I ko je druga osoba koja je bila sa tobom?
-U redu ispirčaću vam sve. Ja nisam ubica i nemam razloga da bilo šta krijem.


Armando i Ingrid su bili u kancelariji. Ona je bila vidno zabrinuta.

-Zbog čega ga ti nisi saslušao?
-Nisu mi dozvolili. Smatraju da bi s obzirom na naš odnos mogao biti pristrasan. Ali ne brini se Brendon je moj dobar kolega.
-Nije trebalo da dozvoliš da ga uhapse. Da si mi javio na vreme šta se dešava mogla sam da ga...
-Šta?! Da ga sakriješ negde? Da ga pretvoriš u begunca i samim tim baciš još veću sumnju na njega? Siguran sam da za sve postoji neko logično objašnjenje. Sačekajmo da se završi saslušanje.


Nestor, Margot i Belen su bili u hodniku. Izdvojili su se u stranu.

-Neću da vas lažem. Situacija nije ni malo naivna. Uhvaćena je pored beživotnog tela dok je u rukama držala predmet za koji se veruje da je smrtonosno oružje. – rekla je Margot
-Šta ti je ona rekla? Je li je ubila ili nije? – upitao je Nestor
-Ona kaže da nije.
-Pa šta je onda uopšte radila tamo? – upitala je Belen
-Kaže da je Lorensa pozvala. Ucenjivala je nečim i tražila od nje da joj donese novac u zamenu za ćutanje.
-To su gluposti. Čime bi Lorensa mogla da ucenjuje Seleste? – rekao je Nestor
-Ne znam. Seleste nije htela da mi kaže. Verovatno se radi o nečemu veoma ozbiljnom.


Armando i Ingrid su bili u kancelariji.

-Molim?! Lorensa i moj sin su bili u vezi?!
-Da. To je Hektor izjavio na saslušanju.
-Ne mogu da verujem. Bila je moja najbolja drugarica. Kako je mogla?
-Ingrid, mislim da je to sada najmanje bitno. Hektor je trenutno u ozbiljnom problemu.


Ingrid se malo pribrala i rekla:

-Je li rekao šta je tražio u toj vikendici?
-Ispirčaću ti ukratko sve. Hektor je na saslušanju izjavio da je imao kockarske dugove.
-Molim? Moj sin se nikada nije kockao!
-Dozvoli mi da završim. Dugovao je nekim ljudima 20000 dolara. Kada je video da je za Lorensom raspisana poternica pomislio da je da se verovatno krije u svojoj vikendici u kojoj je proveo jedan vikend sa njom. Zbog toga je odlučio da sa svojim prijateljem Tomasom ode i proveri da li se krije tamo. I bio je u pravu, zatekli su je tamo.
-I dalje mi ništa nije jasno. Šta je Hektor imao od toga gde se ona krije?
-Hteo je da joj traži 20000 u zamenu da ne kaže policiji gde se krije.
-Prvo saznajem da mi je sin bio u vezi sa mojom najboljom prijateljicom... Onda da je kockar i da duguje novac ko zna kome... A sada i da je ucenjivač... Bože, gde sam pogrešila kao majka? Samo još fali da mi kažeš da je priznao da je on ubio.
-Ne, nije to uradio. Mislim barem je tako izjavio. Prema njegovim rečima nakon kratke prepirke ona je pristala da mu da pare. Nakon toga su otišli i ostavili je u životu.
-Hvala Bogu... Konačno nešto dobro da čujem... Hoćete ga sada pustiti na slobodu?
-Ne, još uvek ne. Treba da ispitamo i njegovog prijatelja Tomasa. Tu će tek da nastane frka u medijima. Taj Tomas je posinak predsednice Ane Toreblanke.


NEKOLIKO SATI KASNIJE

Adela je se uključila uživo u program.

„Dragi moji, takom čitavog dana vas izveštavamo o slučaju koji je uzdrmao našu javnu scenu. Kao što verovatno već svi znate poznata glumica Lorensa Ferer noćas je ubijena u svojoj vikendici. Glavna osumnjičena od prvog trenutka je poznata spisateljica i scenaristkinja Seleste Falkon. Medjutim, kako je istraga tekla počeli su da se pojavljuju novi osumnjičeni. Prvi od njih zove se Hektor Karvahal i kako smo uspeli da saznamo reč je o sestriću poznatog režisera Leonarda Karvahala. I poslednja vest koja je odjeknula kao bomba jeste ta da je Tomas Toreblanka, posinak predsednice Ane Toreblanke, takodje priveden na saslušanje. Kao što vidite ja se i dalje nalazim ispred policijske stanice. Nadam se da ću u nekom od narednih uključenja imati neke nove informacije koje ću moći da podelim sa vama.“


Ana je bila u kolima. Pričala je sa Vanesom telefonom.

-Evo upravo sam sletela. I odmah sam videla vesti. Kakve veze Tomas ima sa tom ženom?
-Ne znam. Bila sam na nekom sastanku kada su mi javili da je uhapšen. Evo idem u policijsku stanicu da vidim o čemu se radi.
-Javi mi čim saznaš nešto.
-Hoću. Moram da prekinem. Stižem ispred policijske stanice.


Kada je izašla iz kola novinari su se odmah okupili oko nje.

-Gospodjo Toreblanka, šta imate da izjavite povodom trenutnih dešavanja?
-Kakve veze je vaš posinak imao sa Lorensom Ferer?


Pitanja su se nizala. Ona je sve vreme uz pomoć obezbedjenja pokušavala da se probije do ulaza.

-Nemam nikakav komentar. Molim vas pustite me da prodjem.

Seleste je bila u ćeliji. Nestor je bio ispred. Posle nekoliko sati čekanja, konačno su ga pustili da razgovara sa njom.

-Jesi li je ubila?
-Ne! Naravno da nisam! Kako uopšte možeš to da pomisliš?!
-Šta si onda do djavola radila tamo?!
-Ona me je pozvala. Tražila mi je pare.
-Margot mi je rekla da te je nečim ucenjivala. Šta je to ona znala o tebi?
-Ne mogu da ti kažem.
-Seleste, da li si normalna?! Moraš mi reći o čemu se radi! Ako nastaviš da ćutiš završićeš u zatvoru!
-Ne, ne i ne! Neću ti to reći.
-Ali...
-Ono što treba da znaš je to da je ja nisam ubila. Kunem ti se detetom koje je trebalo da dobijemo. Zato moraš da me izvučeš odavde. Nije bitno koliko će da košta.


Hisela je bila pored bazena. Pričala je telefonom sa Selenom. Hisela je zabrinuto rekla:

-Prvo su uhapsili Seleste. Sada Hektora i Tomasa. Šta su njih dvojica tražili u toj kući?
-Ne znam. Leo je otišao u policijsku stanicu da vidi šta se dešava. Tamo je i tetka Ingrid. Rekao je da će mi javiti čim nešto sazna.


Kada je prekinula vezu ugledala je Anhelu kako stoji iza nje. Trgnula se.

-Izvini. Nisam htela da te uplašim.
-Ne, samo sam...
-Svi smo pod stresom zbog svega što se dešava.
-Šta ti misliš? Da li je Seleste zaista ubila Lorensu?
-Ne znam. Na želim da poverujem da smo sve ove godine živeli pod istim krovom sa ubicom. Ne brine me samo Seleste, već i...


Hisela se zaustavila. Anhela je znatiželjno pogledala i rekla:

-Šta si htela da kažeš?
-Ok. Reći ću ti. Verovatno si videla na vestima da je uhapšen i Tomas Toreblanka.
-Sin predsednice države?
-Nije joj sin. On je sin njenog pokojnog supruga.
-Kakve ti veze imaš sa njim?
-Tomas je moj dečko. Već neko vreme smo u vezi.
-Znaš li zbog čega je on uhapšen?
-Ne znam. Zbunjena sam. Koliko ja znam on čak nije ni poznavao Lorensu.


Hektor je bio u ćeliji. Razgovarao je sa Ingrid koja se nalazila ispred.

-Armando čini sve da vas što pre uzvuče ali ni on nije svemoćan. Pod velikim je pritiskom od strane svojih nadredjenih jer se radi o tebi, koji si mu praktično član porodice.
-Mama, kunem ti se da je bila živa kada smo mi otišli.
-Verujem ti. Znam da ti nisi u stanju nikoga da ubiješ. Jesam neprijatno iznenadjen nekim stvarima koje sam danas saznala ali...
-Mama, to su bile sve glupsoti.
-Ne, nisu! Ali pričaćemo o tome kada izadješ odavde.


Hektor je ćutao neko vreme a onda rekao:

-Mama, nešto sam prećutao policiji.
-Šta?!
-Sinoć kada smo se vraćali iz vikendice pored puta smo videli jedna parkirana kola. Slučajno sam bacio pogled i video da se u njima nalaze Leo i Nestor.
-Molim?! Jesi li siguran?!
-Jesam.
-Jesi li videli oni tebe.
-Ne. Bili su zauzeti. U trenutku kada smo mi prošli pored njih oni su se ljubili.


Ingrid je bila izenandjena ovim što je čula.

Tomas je bio u drugoj ćeliji. Ana je razgovarala sa njom.

-Oprosti mi. Mogu da zamislim koliko će ovo loše uticati na tvoju političku karijeru.
-Nemoj sada da misliš o tome. Sada je najvažnije da izadješ odavde.
-Šta su ti rekli? Do kad će nas držati ovde?
-Ne znamo još uvek. Trenutno ispituju nekog ključnog svedoka.


Armando i Federiko Diaz su bili u sali za ispitivanje.

-Gospodine Diaz, da li možete da mi kažete šta se tačno sinoć desilo?
-Naravno. Bio sam u svojoj kući. Spremao sam se za spavanje. U jednom trenutku sam začuo zvuk motora. Pogledao sam kroz prozor i video da su se neka kola parkirala nedaleko od moje kapije. Iz auta su izašla dva maldića koja su se upitila niz ulicu. Ne znam da li znate ali ta ulica je slepa, posle moje postoji samo još jedna kuća.


Armando je stavio Hektorovu i Tomasovu sliku ispred njega.

-Da li su to njih dvojica?
-Znate kako… Bilo je mračno… Ali skoro sam siguran da jesu…
-U redu. Šta se onda desilo?
-Ja sam legao da spavam. I onda sam odjednom čuo neku buku koja me je probudila. Skočio sam iz kreveta i video kroz prozor da su ta kola srušila moju ogradu. Izleteo sam iz kuće i krenuo ka njima. Medjutim čim su me videli dali su gas i pobegli. Srećom sam uspeo da zapamtim tablice. Onda sam pozvao policiju i rekao im šta se desilo. Neko vreme sam sedeo u svojoj kući i čekao da dodje policija. Ali kako ih nije bilo odlučio sam da odem da sam porazgovaram sa gazdom susedne kuće. Hteo sam da tražim da mi plati popravku ograde i da zaboravimo na policiju.
-Molim?! Kažete da ste išli do kuće Lorense Ferer?
-Da. Mada u tom trenutku nisam znao da je to njena kuća. Čak ni kada sam je video nisam znao da je to ona. Znate ja ne pratim te savremene glumice. Nego da se vratim na temu. Kao što sam vam već rekao krenuo sam ka njoj ali kada sam stigao do kapije čuo sam neku galamu. A onda sam i video dve žene kako se svadjaju na ulazu u kuću.
-Dve žene?
-Da. Jedna je bila Lorensa Ferer. Danas kada sam video njenu sliku u vestima prepoznao sam je.
-A ko je bila druga?
-Ne znam. Samo znam da Lorensa nije htela da je pusti unutra a da je ova na sve načine pokušavala da udje. Nisam hteo da se mešam u njihovu svadju pa sam se vratio u svoju kuću.
-Znači tvrdite da je ste videli živu Lorensu Ferer nakon što su ova dva maldića otišla?
-Da. Video sam je. Nju i tu drugu gospodju.


Armando je stavio Selestinu sliku pred njega i rekao:

-Da li je ta druga gospodja možda ova žena?
-Ne. Ovu poznajem. To je Seleste Fakon. Nju je nemoguće ne znati nakon onog skandala od pre nekoliko godina. Čuo sam da je ona na kraju nadjena pored tela. Ali ne, nisam nju video kako se svadja sa Lorensom. Reč je o nekoj drugoj ženi..
-U redu. I šta se desilo kada ste se vratili u svoju kuću? Da li ste možda ponovo videli Lorensu Ferer?
-Nisam. Već je bilo poprilično kasno. Mislio sam da policija neće ni doći pa sam legao da spavam. Ne znam šta se nakon ptoga dešavalo. Nisam više ništa ni video ni čuo sve dok me nije probudio zvuk policjskih sirena. Tada sam video kako odvode Seleste Falkon, a zatim i iznose leš.


Pao je mrak. Adela je vodila svoju emsiju.

“Prema poslednjim infomacijama Tomas Toreblanka i Hektor Karvahal su pušteni na slobodu. Iz pouzdanih izvora saznali smo da nema ni osnova a ni dokaza da su oni umešani u ubistvo. Sa druge strane Seleste Falkon je i dalje u pritvoru.”

Euhenija i Horhe su pričali telefonom. Euhenija je zadovoljno rekla:

-Ovim ćemo tatalno da je uništimo. Nakon današnjeg skandala Ana Toreblanka može da se pozdravi sa predsedničkom foteljom.
-Ali ovaj njen mali je oslobodjen svake krivice.
-Nema veze. Važno je da je njegovo ime dovedeno u vezu sa nečijim ubistvom. A ja ću se preko nekih svojih veza potruditi da još više ocrnim Anu.


Ingrid i Hektor su ušli u stan.

-Armando mi je rekao da ćeš verovatno biti krivično gonjen za ucenu ili iznudu koju su priznao tokom saslušanja. Ali u svakom slučaju bolje to nego da budeš osumnjičen za ubistvo.
-To svakako. Idem da se istuširam.
-Hektore, moramo da…
-Sutra. Samo želim da se istuširam i legnem.
-U redu. Bio je ovo naporan dan. Ali sutra moramo ozbiljno razgovarati.


Nestor, Agata, Anhela, Hisela i Felipe su bili kod kuće.

-Znači još uvek nije sigurno da je ona ubica? – upitala je Hisela
-Ne. Seleste tvrdi da je nevina i ako je za sada sve protiv nje. – rekao je Nestor
-Lepo sam ti rekla da će nas ta žena odvesti u propast. Samo je tebi moglo da padne na pamet da se oženiš ženom koja je već imala kriminalnu prošlost. – rekla je Agata
-Mama, stvano nije vreme za tvoje pridike. Trenutno je najvažnije da se reši cela ova situacija. – rekla je Anhela
-Na kraju krajeva Seleste je nevina sve dok se ne dokaže suprotno. Zar ne? – upitao je Felipe


Seleste je bila u ćeliji. Sedela je sklupčana u uglu i gledala u jednu tačku.

Vratila se mislima unazad:

“Seleste je stigla ispred Lorensine vikendice. Izašla je iz auta i besno krenula ka ulazu. Pozvonila je. Niko nije odgovarao.

-Otvori mi! Jel prokleti Enrike sa tobom?!

Nije bilo odgovora. Seleste je uhvatila stisnula kvaku i iznenadila se kada je videla da je otključano. Ušla je u kuću.

-Gde si?! Zašto se kriješ?!

Seleste se šokirala kada je ugledala Lorensu kako leži u lokvi krvi.”


Hisela i Tomas su bili u kolima.

-Izvini ali morala sam da te vidim bar na kratko.
-Opusti se. Razumem te.
-Hoćeš li mi objasniti šta se desilo?


Tomas joj je ispričao sve.

-Ne mogu da verujem. Hektor i Lorensa. U šoku sam. Znači vi ste oslobodjeni svake optužbe?
-Da. Valjda.


Hisela ga je poljubila.

-Tako sam se uplašila kada sam videla na vestima da si i ti priveden. Nisam znala šta se dešava.
-Verujem. Ali dobro je da je sve prošlo.
-Za tebe jeste ali za mene i moju porodicu nije. Seleste je i dalje u zatvoru.
-Misliš da je ona ubica?
-Ne znam. Stvarno ne znam šta da mislim.


Tomas je neko vreme posmatrao a onda rekao:

-Ne znam da li je pravi trenutak da ti ovo kažem ali…
-O čemu se radi?
-Sinoć kada smo se Hektor i ja vraćali iz vikendice nešto smo videli.
-Šta?
-Videli smo parkirana kola nedaleko od skretanja za put koji vodi ka Lorensinoj vikendici.
-I šta sa tim?
-U tim kolima su bili Hektorov stric i tvoj otac.
-Leoanrdo i moj tata?
-Da. I ljubili su se. U usta.


Hisela je bila u šoku.

Armando i Brendon su bili u kancelariji.

-Konačno su stigli rezultati autopsije.
-I šta kažu?
-Vreme smrti oko 1h posle ponoći.
-Uzrok smrti udarac tupim predmetom u predelu lica.
-Trofej koji je Seleste držala u ruci kada je stigla policija?
-Verovatno. Mada, takodje je utvrdjeno da ima veliki hematom na potiljku.
-Ima li još nešto zanimljivo?
-Da. Nešto jako ali jako zanimljivo.


Bacio je pred Armanda sliku na kojoj se nalazio nečiji krvavi otisak cipele.

-Šta je ovo?
-Izgleda da ubica nije primetio da je zgazio u Lorensinu krv i na taj način ostavio tragove za sobom.
-Ali… Ovo su…
-Da, otisci muške cipele.


Kraj 12. epizode
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Fri Mar 01, 2019 11:25 am
Sta mislis ko pobedjuje na kraju Donja Huana i Smit ili Telma?

Ranije bih rekla 100% Donja Huana iz dva razloga. Prvi, jer ima više iskustva. Drugi, jer ima Smita uz sebe koji joj je muž i na kojeg zna da se može osloniti 100 %.  Telma nema ništa od toga. Jeste, sada se udružila sa  Horasijom, ali je to na klimavim nogama. Ipak, zadnji udarac je zadala Telma, što me je malo poljuljalo, i pomislila sam da bi možda Telma mogla izaći kao pobijednik, jer nekad je presudan  faktor sreće, a ne pamet.  Doduše, Huana ima još jednu prednost. Ona zna ko je Telma, dok Telma ne zna ko je ona.
Više bih voljela da to bude Huana. A ono što bih najviše voljela i što priželjkujem je to da oba kartela budu uništena.

Opasno sam pobrkala lončiće. Nekako sam mislila da je Tomas napravio kockarske dugove, a ne Hektor. Uglavnom 99 % možemo da ih isključimo kao osumnjičene, jer im je isti čovjek koji ih je optužio dao i ključ do slobode. Ostavljam 1% da je taj lik lagao, ili da su se oni vratili kasnije. Za Lea i Nestora se loše piše. Ako se sazna da su u vezi izbiće skandala, a + su bili u blizini vikendice.  A već nekoliko ljudi zna.

Ono što je veliko iznenađenje je to što Federiko vidio neku drugu ženu sa Lorensom. Agata? Monika? Anhela (mada čisto sumnjam)?  A ono što dodatno zbunjuje je to što su našli trag muške cipele. Leo, Nestor? Mada to ne mora biti ubica. Može biti neko ko je nju zatekao mrtvu. Kao npr. Seleste. 80% sam ubjeđena da govori istinu. A i po flešbeku se moglo zaključiti da je zatekla mrtvu. Možda je jedino u nekom stanju drogiranosti ubila, a da se toga ne sjeća.  Ali kakve veze imaju Lorensa i Enrike?   U stvari ne vjerujem da je Lorensa nju ucjenjivala, osim ako stvarno nije znala Enrikea. Možda joj se na neki drugi način zamjerila.

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Mar 04, 2019 3:30 am
13. epizoda

-Znači, pored nepoznate žene koja se svadjala sa Lorensom sada imamo i muškarca koji je bio na mestu zločina pre nego što je policija stigla?
-Da. I to nije sve. Veštaci su na mestu zločina prinašli tragove krvi koji nisu pripadali Lorensi. Trenutno ih porede sa Selestinim i ukoliko se dokaže da ne pripadaju njoj postoji velika šansa da ona zaista nije ubica.


Armando ga je samo zbunjeno posmatrao.

Leonardo je bio u svom stanu. Gledao je vesti na kojima su pričali u Lorensinom ubistvu. Neko je pozvonio. Otvorio je vrata, to je bila Ingrid koja je rekla:

-Moram da razgovaram sa tobom.
-Ok. Jel sve u redu? Jel se nešto desilo sa Hektorom?
-Hektor je dobro. Kod kuće je i spava.
-Šta je onda bilo?
-Da li ste Nestor i ti sinoć išli u Lorensinu vikendicu?


Leonardo se iznenadio njenim pitanjem. Medjutim, veoma brzo se pribrao i rekao:

-Naravno da ne. Odakle ti ta glupost?
-Kada su se Hektor i njehov drug noćas vraćali iz vikendice videli su Nestora i tebe kako sedate u kolima parkiranim pored puta. I to nije sve. Ljubili ste se.


Leonardo je prebledeo.

-Kao prvo, od kada ste Nestor i ti ljubavnici? A drugo, šta ste sinoć radili u Lorensinoj vikendici?
-U redu. Neću da te lažem. Da, Nestor i ja smo godinama u tajnoj vezi.

Ingrid je bila u šoku.

-Koliko dugo?
-Ne znam… Dugo… Još dok je bio u braku sa Monikom.
-Molim?! Zbog čega to toliko godina kriješ od mene?
-Ne znam… Plašio sam se tvoje reakcije…
-Znaš… Od uvek sam sumnjala u tvoju seksualnu orijentaciju… Nikada me nisi upoznao sa svojom devojkom… Uvek si pričao da imaš neke neobavezne veze… Da kada dodje ona prava predstavićeš mi je… I prolazile su godine i godine… A ti si zapravo gej…
-Da. Jesam. Sada znaš.
-Ali zašto Nestor?
-Ne znam. Našli smo se. Ni jedan od nas dvojice nije spreman da javno prizna svoju seksualnu orijentaciju. Zbog toga smo već godinama zajendo u tajnosti. I lepo nam je.
-Ali on je oženjen… Ima decu… Ovo mu je treći brak… Kako možeš da podneseš to što on nakon tebe odlazi kod svoje žene i…


Leonardo se nasmejao i rekao:

-Selestin i njegov brak je čista formalnost. Uhvatila nas je na delu na dan njihovog venčanja.

Leonardo se vratio mislima unazad:

“Leonardo i Nestor su se ljubili u apartmanu ekskluzivnog hotela u kome je slavljeno venčanje. Leonardo je krenuo da mu otkopčava pantalone.

-Leo! Mislim da sada nije pravi trenutak.
-Zbog? Zar te ne loži da se kresnemo dok te dole čeka nova ženica.

Počeli su da se ljube i skidaju. U isti je ušla Seleste i u šoku rekla:

-Nestore! Leonardo! Šta ovo treba da znači?!

Nestor i Leonardo su je uplašeno pogledali. Nestor je na brzinu zakopčao pantalone i rekao:

-Seleste, mogu sve da ti objasnim.
-Šta ćeš da mi objasniš?! Sve je više nego jasno!

Nestor i Leonardo su se zbunjeno gledali. Nisu znali šta da rade.

-I šta će sada biti? – upitala ih je Seleste

Nestor joj je prišao, uhvatio obema rukama za lice i rekao:

-Mislim da je vreme da padnu maske. Da se ne lažemo, naš odnos je od prvog trenutka iz čiste koristi. Kako naša veza tako i sada naš brak. Ja sam bacio oko na tebe jer si trenutno neprikosnovena u svom poslu a ti si se upustila u vezu sa mnom zbog toga što sam jedan od najbogatijih i najuticajnijih ljudi u zemlji. Pre mene jesi bila uspešna ali si zbog onog skandala bila odbačena od strane džet-seta. To se promenilo od kada si upustila u vezu sa mnom. Ušla si u krugove ljudi u koje bez mene ne bi mogla ni da kročiš. Trenutno smo jedan od najuspešnijih i najuticiajnijih javnih pravova. Jesi li svesna da ti danas zavide sve žene? Želiš li da se to promeni?

Ona ga je zbunjeno gledala i onda rekla:

-Ne… Ali…
-Slušaj me dobro. Od ovog trenutka izmedju nas dvoje više neće biti ništa. Ti možeš da spavaš sa kim god poželiš. Ja takodje. Jedini uslov je da javnost nikada ne sazna za to. Jel to u redu?

Ona je klimnula glavom i rekla:

-Dogovoreno.”


U sadašnjost ga je vratila Ingrdi koja je rekla:

-Leonardo, slušaš li me?!
-Da, da… Izvini…
-Hoćeš da mi kažeš da Seleste zna za vas dvoje?
-Da. Zato mi i ne smeta. Za razliku od ranijih Nestorovih žena sa kojima je bio intiman, ona je njegova žena samo za javnost.


Ingrid je i dalje bila pod uticajem svega što je upravo čula.

-U redu. Ali da se vratimo na sinoćna dešavanja. Šta ste Nestor i ti sinoć tražili u Lorensinoj vikendici?

Leonardo se odmah unervozio.

-Lorensa nas je ucenjivala. Odnosno, ne mene već nestora.
-Znala je za vašu vezu?
-Da. Ne znam kako je saznala. Ali ucenjivala je Nestora da će je obelodaniti ako joj ne da novac da pobegne iz zemlje.
-I vi ste otišli da joj odnesete taj novac?
-Da.
-I ubili ste je?!


Leonardo se vratio mislima unazad:

“Leonardo, Nestor i Lorensa su bili u njenoj vikendici. Ona je držala nož u ruci.

-Ne prilazi mi! – rekla je besno obraćajući se Leonardu
-Lorensa, smiri se… Moramo da razgovaramo…
-Nemamo o čemu da pričamo! Skloni se od mene!

On je nije poslušao i krenuo je ka njoj. Ona je u tom trenutku zamahnula nožem. On je uspeo da postavi ruku po kojoj ga je posekla.”


U sadašnjost ga je vratila Ingrid koja je rekla:

-Leo! Odgovori mi! Jeste li je vi ubili?!
-Ne! Naravno da ne! Kada smo otišli iz vikendice bila je živa.
-Sigurno?!
-Da. Vredja me to što msiliš da sam u stanju nekoga da ubijem.


Ingrid mu je prišla. Uhvatila ga za ruke i rekla:

-Izvini.
-Jaooo….


Izvukao je njegovu ruku iz njene. U tom trenutku je videla posekotinu koju ima na dlanu.

-Šta ti je to? Kako si to uradio?
-Nezgoda u kuhinji.


Ingrid ga je sumnjičavo gledala.

Nestor je bio u radnoj sobi. Čitao je vesti o Seleste na tabletu.

-Ako uspemo da je izvučemo iz zatvora postoje dve opcije. Ili će je ovaj skandal totalno uništiti ili će od nje napraviti još veću zvezdu nego što jeste.

U radnu sobu ulazi Hisela koja ga besni pita:

-Da li je istina da ste Leo i ti u vezi?!
-Molim? Kakve to glupsoti pričaš?!
-Ok. Objasniću ti. Sigurno si u toku da su Hektor i njegov drug Tomas danas uhapšeni.
-Da. Naravno da sam u toku. Proveo sam ceo dan u polisijskoj stanici.
-Tomas je moj dečko.
-Šta?! Zabavljaš se sa predsednicinim sinom i nisi mi to rekla?
-To je sada najmanje važno. Sinoć kada su se njih dvojica vraćali iz vikendice, nedaleko od nje videli su parkirana kola u kojima ste se ljubili Leonardo i ti. Tako da ne pokušavaj da me lažeš i poričeš!
-U redu. Nema svrhe da poričem. Leonardo i ja smo u vezi.


Hisela je bila u šoku.

-Godinama? I kada je moja mama bila živa?
-Da. I tada. I za vreme Lorensinog i mog braka. I sada.
-Ali… Ne razumem…
-Šta ne razumeš?! U moje vreme nije bilo lako reći da si gej. Nije ni danas ali je svakako mnogo lakše. Ti bar možeš da me razumeš. Ni ti ne ideš unaokolo i ne pričaš svima da si HIV pozitivna.
-To je neuporedivo. HIV je bolest, homoseksualozam nije.
-A zbog čega se stidiš svoje bolesti? Jel ljudi treba da se stide bolesti? A kad smo već kod toga ima i onih koji tvrde da homoseksualizam jeste bolest. Shvati me. Da sam na početku svoje karijere rekao da sam gej to bi verovatno bio kraj iste.
-Ok. Da pokušam to da razumem. Ali  ne razumem zbog čega si se oženio? Zbog čega si imao nas?
-Zbog toga da bi ispunio očekivanja svoje porodice. Posebno oca. Dovoljno mu je bilo što ima Anhela koji je za razliku od mene nije mogao da prikrije svoje sklonosti. Od mene se očekivalo da nastavim porodičnu lozu. I znaš sada posle svega mi je čak i drago što sam dobio dve ćerke i samim tim ugasio istu. Da moj otac nije toliko insistirao na tome verovatno bi moj život bio drugačiji.


Nestor je bio na ivici suza.

-Tata…
-A morao sam da ispunim i očekivanja javnosti. Znaš da sam bio samo uspešan u svom poslu uvek bi bi zamerili to što se nisam ostvario kao porodičan čovek. Govorili bi mi iza ledja, postigoa je sve u karijeri ali nema ni kučeta ni mačeta. Ovako nemaju šta da mi zamere.


Hisela je odmahivala glavom a onda rekla:

-U redu. Oženio si se. Dobio si decu. Zbog čega si se ženio još dva puta?
-To je već bio deo moje karijere i šoubiznisa. Kako brak sa Lorensom koja je u to vreme bila glumica u usponu, tako i sa Seleste. Prosto uz čoveka kao što sam ja su išle tako uspešne žene.

Hisela je bila u šoku zbog onoga što je upravo čula.

-Jeste li Leonardo i ti ubili Lorensu?
-Ne! Kako to to uopšte pada na pamet?! Možda sam homoseksualac, biseksualac ili šta sam već ali ubica nisam.
-Šta ste onda tražili u toj vikendici?
-Lorensa me je zvala. Trebao joj je novac da pobegne iz zemlje i ja sam joj ga samo odneo. A Leo mi je pravio društvo.
-Iskreno u šoku sam. Moram dobro da razmislim kako bih pokušala da razumem sve ovo.


Sve vreme ih je prisluškivala Agata. Kada je videla da Hisela ide ka vratima sakrila se.

-Hisela! Zamolio bih te da ovo i dalje ostane tajna.

Hisela ga je samo pogledala i otišla.

Seleste je bila u ćeliji. Ležala je okrenuta ka zidu. Dolazi Armadno koji govori:


-Seleste! Jel spavaš?!

Ona se okrenula i rekla:

-Zaista misliš da mi je u ovom trenutku do spavanja?
-Doneo sam ti sendvič. U slučaju da si gladna.

Ona je ustala, uzela ga i rekla:

-Hvala. Da znaš da jesam.

Sela je na krevet i počela da jede. Armadno je posmatrao. Ona je u jednom trenutku digla pogled i rekla:

-Sigurno si srećan što me ponovo vidiš ovde.
-Ne znam… Možda bi i trebalo… Ali mislim da nisam…


Seleste je na brzinu pojela ceo sendvič.

-Baš si bila gladna.
-Nisam ništa jela od juče po podne.
-Nisi imala vremena. Morala si da odeš da ubiješ Lorensu.
-Nisam je ubila. Već sam ti to rekla.
-Šta si onda radila pored njenog beživotnog tela?
-To ne mogu da ti kažem.
-Seleste… - ona ga je prekinula i rekla:
-Jel možeš sada da mi daš jednu cigaretu?
-Ne. Ovde nije dozvoljeno pušenje.
-Čisto sumnjam da je dozvoljeno da mi doneseš i ovaj sendvič. Hajde, bar ti znaš koliki sam strastveni pušač.


Armando je izvadio iz džepa paklu iz koje je ona izvukla jednu cigaretu.

-Upaljač?

Izvadio je isti i zapalio joj cigaretu.

-Hvala.

Povukla je duboki dim i rekla:

-Ovo mi je trebalo čak i više od hrane.

Armando je gledao neko vreme i rekao:

-Seleste, kako smo ponovo došli do ove situacije? Ti sa te a ja sa ove strane zakona.

Ona je samo slegnula ramenima. A onda je rekla:

-Nisam je ubila. Kunem ti se.
-Kako da ti verujem? Jednom sam to učinio i znaš kako se završilo.


Seleste se vratila mislima unazad:

“Seleste i Armando su bili u njihovom stanu. On je bio u invalidskim kolicima. Žučno su se raspravljali.

-Znao sam! Znao sam da imaš nešto sa njim! I ako si poricala i tvrdila da izmedju vas postoji samo poslovna saradnja ja sam znao da ima nešto više!
-Nije samo Nestor razlog zbog koga više ne želim da budem sa tobom.
-Nego ko drugi?!
-Ti! Ti Armando! Ne mogu više da trpim ovu situaciju! Tvoje konstantne pormene raspoloženja!
-Moje promene raspoloženja?! Znaš ko šta sam prošao u proteklih godinu dana?! Vezan san za ova prokelta kolica zbog…
-Zbog mene. Reci to slobodno.
-Ne, nisam to mislio…
-Jesi. Ali nisam ja tražila od tebe da to učiniš.
-Seleste, ja…

Ona je uplakana rekla:

-Gotovo je. Ne mogu više da izdržim sve ovo.”


Seleste se vratila u sadašnjost i rekla:

-Nisam samo ja kriva za naš rastanak.
-Možda. Ali si me svakako ostavila kada mi je bilo najteže. Ostavila si me u invalidskim kolicima i otišla sa drugim. Prodala si našu ljubav za slavu i novac. Ako si me uopšte nekada i volela.
-Naravno da sam te volela. Ali prosto nisam mogla više da izdržim. Ti si me svojim ponašanjem oterao od sebe.
-Znači sada sam ja taj koji je kriv za sve.
-Ja znam koliko ti je bilo teško zbog toga što si završio u kolicima. Znam koliko si se borio da ponovo prohodaš. Godinu i po dana sam neprestano bila uz tebe. Išla sam sa tobom na svaku terapiju. Pružala sam ti podršku. Slušala sam tvoje neprestane histerije. Tvoje nezadovoljstvo svim i svačim. Ali tebi to nije bilo dovoljno. Neprestano si bio mrzovoljan. Svi su ti bili krivi za to što ti se desilo. A što je najgore od svega mislim da si se pokajao što si se tog dana isprečio izmedju mene i tog metka.


Seleste se vratila mislima unazad:

“Seleste se trijumfalno smejala i pozirala za novinare. Njen san konačno je ostvaren. Konačno je poznata i uspešna. U gužvi ugledala je Armanda kome je namignula, on je njoj poslao poljubac. Medjutim u tom trenutku na njenom čelu zasvetlela je crvena tačka. Neko je držao na nišanu. Armadno je to primetio. Skočio je parvo na binu i baš u trenutku kada je metak opaljen svojim telom zaklonio je Seleste. Pao je preko nje na zemlju dok se krv slivala u predelu kičme. Nastao je opšti haos. Svi su vrištali. Seleste je uplašeno dozivala pomoć.”

U sadašnjost je vratio Armadno koji je rekao:

-Grešiš. Ni u jednom trenutku se nisam pokajao što sam to učinio.
-Nadam se da je tako jer ja se ne kajem ni jednog trenutka provedenog sa tobom. Samo jednostavno više nisam mogla da izdržim.


Oboje su bili vidno potreseni. Armadno se zakašljao i rekao:

-Dosta! Ne želim više da pričam o tome! Laku noć!

Krenuo je da ode ali je Seleste u tom trenutku rekla:

-Armando!

Kada se okrenuo nastavila je:

-Kunem ti se da je nisam ubila.
-Ovaj put ti neću poverovati. A ako si zaista nedužna preporučujem ti da tvoja advokatica i ti smislite dobru odbranu.


Armadno je otišao. Seleste je čučnula uza zid i počela da plače.

Nestor je bio u svojoj sobi. Ušla je Agata koja je rekla:


-Moram da razgovaram sa tobom!
-Mama, sledeći put kucaj. Mogao sam da budem go.
-Ako zaboravljaš ja sam ta koja te je odgajila.
-Ok. Šta si htela da mi kažeš?
-Čula sam Hiselin i tvoj razgovor.


Nestor je u trenutku prebledeo:

-Znači i ti si čudak. Nema šta u ovoj porodici izgleda da ne postoji normalan muškarac.
-Zbog čega to kažeš?
-Husto, tvoj otac, je takodje bio biseksualac.
-Molim?!
-Da. Znam da ti deluje neverovatno. On koji je pred svima glumio muškarčinu. Koji je vredjao, ponižavao pa čak i tukao Anhela zbog njegove feminiziranosti. On, koji je od tebe zahtevao da se što pre oženiš i podariš mu unuka koji će nastaviti porodičnu lozu. I on je voleo muškarce.


Nestor je bio u šoku.

-Znaš sa kime me je varao. Sa tvojim kumom. Godinama su bili ljubavnici.
-I ti si to znala.
-Da. I ćutala sam.
-Zbog čega?
-Kako si ono malopre rekao Hiseli? U moje vreme nije bilo lako prizanti da sam gej. Šta si joj ono beše još rekao? A da, da bi to priznanje bilo kraj tvoje karijere. Zamisli tek kakav bi skandal u moje vreme bio da se sazna da mi je muž biseksualac. Ja sam bila glumačka diva i takva mrlja mi nije trebala u karijeri.


Nestor je samo ćutao.

-On je mene varao i to sa muškarcem. Za to vreme mene nije ni jednom ni dotakao. Ali meni nije dozvoljavao da ga varam.
-Jesi li probala?


Agata se nasmejala i rekla:

-Šta misliš zbog čega sam onako iznenada završila svoju karijeru?
-Objasni mi.
-Varala sam ga. Naravno da sam ga varala. I to sa Santiagom Viljasenjorom, tadašnjim predsednikom države.


Nestor se iznenadio ovim priznanjem.

-Znaš da on nikada nije podržavao moju profesiju. Užasavalo ga je da se njegova žena svlači i ljubaka sa drugima tokom snimanja. Koja ironija. Na osnovu njegovog takvog ponašanja svako bi rekao da me je voleo.
-Znam. Slušao sam bezbroj pita vaše svadje povodom toga.
-E pa kada je saznao da ga varam sa Santijagom ucenio me je. Ili da se povučem ili će javnost saznati sa moju aferu. A kako je Santijago u tom trenutku bio pred istekom mandata i veoma omražen kod naroda zbog nekih svojih postupaka, vest da sam varala muža sa njim bi svakako sahranila moju karijeru.
-Zbog toga si odlučila da se povučeš?
-Da. Povukla sam se sama na vrhuncu slave. I ostala do dan danas upamćena kao jedna od najvećih meksičkih glumačkih diva. Ali ostala je velika žal i bes. Znam da sam mogla više. Ko zna dokle bi stigla da nisam podlegla ucenama tvog oca.


Agata je bila na ivici suza. Nestor je krenuo da je zagrli. Ona ga je odgurnula i rekla:

-Ne! Meni ne treba ničije sažaljenje!

Svanulo je. Armando i Brendon su bili u kancelariji. Armandno je besno rekao:

-Molim?! Kako su mogli da me skinu sa slučaja?!
-Rekli su mi samo da ti prenesem da je razlog taj što si bio u emotivnoj vezi sa optuženom i da bi to moglo da utiče na tvoju objektivnost.
-Do djavola! Ko će preuzeti slučaj? Ti?!
-Ne. Kažu da sam ja i dalje neiskusan za ovakav slučaj.
-Pa ko će ga onda voditi?


U tom trenutku je u kancelariju ušla Dafne i rekla:

-Ja.

Kraj 13. epizode
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Mar 04, 2019 3:29 pm
Oduševilo me je Dafnino pojavljivanje, tim prije što sam na nju potpuno zaboravila. Jeste ona sposobna policajka, ali je pitanje koliko može biti objektivna i ona, pogotovo ako je još boli prošlost.

I dobih objašenjenje za Selestin i Nestorov brak. (Još samo da se objasni za Anhelin i Felipeov) Oni jesu počeli vezu kao "normalan" par, ali brzo su pale zavjese i postigli dogovor. A je li mu i Lorensa bila paravan ili mu je samo trebala uspješna supruga u biografiji? Mada, kako kaže i sam kaže, on je biseksualac u suštini, i vjerovatno ga je Lorensa donekla i privukla.

Za razliku od ranijih Nestorovih žena sa kojima je bio intiman, ona je njegova žena samo za javnost.

Je li Leo stvarno vjeruje da nije bio intiman sa Seleste?  lol!

On je nije poslušao i krenuo je ka njoj. Ona je u tom trenutku zamahnula nožem. On je uspeo da postavi ruku po kojoj ga je posekla.”

Veštaci su na mestu zločina prinašli tragove krvi koji nisu pripadali Lorensi.

Nije valjda da će se istorija ponoviti. Iskreno, ne bih voljela da u zatvoru završi neko nevin.  pale

Dopao mi razgovor Seleste i Armanda. Dopalo mi se objašenjenje kako je ona preživjela i što je bilo sa Armandom.

Miloše, ne znam kakve su tvoje ambicije, i kojim zanimanjem se baviš ili želiš da se baviš (znam da si pominjao studiranje ekonomije), ali gledajući samo iz ovog "forumskog"ugla, mogu reći da je šteta što nisi rođen negdje drugo. Bukvalno mogu da zamislim Telemundove serije s tvojim scenarijom, ili američke, nije ni bitno. U svakom slučaju, ako se odlučiš da se ozbiljnije baviš pisanjem (čini mi se da pominjao knjigu nekad), držim ti palčeve. Toliku maštovitost je šteta zadržati za sebe.

Da se vratim na Seleste... Nisam očekivala da Armando ima veze s tim kako je ona preživjela, a još manje da je zbog toga bio nepokretan. Razumijem i njegovu mrzovolju, i njegovo ogorčenje, a opet razumijem i nju i njenu rastrzanost između osjećaja obaveze prema njemu i osjećaja gušenja koji joj je on izazvao. Zanima me da li on želi da joj se osveti, i da li je i dalje voli, i da li ga uopšte zanima istina ili da njoj naškodi. Da li je njegovo donošenje sendviča i cigarete znak da je  i dalje voli, ili je igra ulogu "dobrog" policajca? A Dafne će biti loši.


Dopalo mi se otkriće da je Nestorov otac bio gej. Nikad nisam razmišljala da li to može biti i genetski. Vrlo moguće da može da se naslijedi kao i drugi problemi u psihi. A, Nestorov otac je slučaj za sebe. U principu nije sebe prihvatio i nosio je komplekse što se vidi iz njegovog odnosa prema djeci. Iako su ga privlačili muškarci, očekivao je Agatinu vjernost. Njegova psiha bi bila interesantan materijal za proučavanje.

Agata i njeno napuštanje karijere... Kaže da bi njena karijera svakako bila gotova i da se zato povukla. Hmmm... Pa s obzirom da je svakako gotova zar nije mogla rizikovati i ne dopustiti da je muž ucjenjuje? Na kraju krajeva, možda bi ljudi vremenom zaboravili na skandal kao što i zaborave. A i njen muž bi imao što izgubiti. Ono on otkrije njenu aferu, a ona otkrije da je on gej, još bi ispala žrtva koja nije znala za lice svog muža te je potražila utočište u nekom drugom.  Very Happy Jes' da on nije javna ličnost, ali s obzirom koliko je bio iskompleksiran, ne bi mu bilo svejedno da njegovo okruženje sazna za njegovu seksualnu orijentaciju.

E da, iako znam da si kao Seleste zamislio Adrianu Louvier, ja kad je god čitam o njoj, vidim Dayanu Garroz. Very Happy

U ovoj epizodi je nešto neobično. Nema kartela. Laughing  A, nije bilo ni Margot za koju i dalje mislim da neće izvući Seleste. Mada kada gledam iz drugog ugla, neuspjeh ne ide u prilog njenoj karijeri.

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Mar 04, 2019 4:38 pm
Oduševilo me je Dafnino pojavljivanje, tim prije što sam na nju potpuno zaboravila. Jeste ona sposobna policajka, ali je pitanje koliko može biti objektivna i ona, pogotovo ako je još boli prošlost.

Odlučio sam da je vratim jer mi je bila jedan od dražih likova u prvoj sezoni. A i nekako mi ide da povežem sa prošlom sezonom jer i ako je ovo nastavak prošle ipak je nekako manje više novija priča. Ima tu i starih likova ali su ovi novi ipak glavni.

I dobih objašenjenje za Selestin i Nestorov brak. (Još samo da se objasni za Anhelin i Felipeov) Oni jesu počeli vezu kao "normalan" par, ali brzo su pale zavjese i postigli dogovor. A je li mu i Lorensa bila paravan ili mu je samo trebala uspješna supruga u biografiji? Mada, kako kaže i sam kaže, on je biseksualac u suštini, i vjerovatno ga je Lorensa donekla i privukla.

Biće objašnjeno i za Anhelu i Felipea. Ništa ne brini. Oni tek čekaju svojih 5 minuta.

Što se Lorense tiče. Ne, ona nije bila paravan. Sa njom je bio u vezi kasnije u braku.

Nije valjda da će se istorija ponoviti. Iskreno, ne bih voljela da u zatvoru završi neko nevin

Videćemo. Very Happy Very Happy Very Happy

Dopao mi razgovor Seleste i Armanda. Dopalo mi se objašenjenje kako je ona preživjela i što je bilo sa Armandom.

Biće još neki flešbekova sa njih dvoje. Otkrićemo da li je Seleste stavrno ispala djubre prema njemu ili je donekel i imala razlog da ga ostavi. Mislim već se da naslutiti da medju njima nije bilo sve savršeno.

Miloše, ne znam kakve su tvoje ambicije, i kojim zanimanjem se baviš ili želiš da se baviš (znam da si pominjao studiranje ekonomije), ali gledajući samo iz ovog "forumskog"ugla, mogu reći da je šteta što nisi rođen negdje drugo. Bukvalno mogu da zamislim Telemundove serije s tvojim scenarijom, ili američke, nije ni bitno. U svakom slučaju, ako se odlučiš da se ozbiljnije baviš pisanjem (čini mi se da pominjao knjigu nekad), držim ti palčeve. Toliku maštovitost je šteta zadržati za sebe.

O da, diplomirani ekonomista. Rodjen u pogrešno vreme na pogrešnom mestu. Very Happy Very Happy Very Happy Tako mi je drago akd nešto ovako pročitam. Very Happy Very Happy Very Happy Radio sam na nekoj knjizi ali je to pauzirano. Imam ja napisano nekih 150 strana. Ali sam previše samokritičan i samo nešto menjam, ispravljam, dopunjavam... I na kraju sam to do daljnjeg pauzirao. A i generalno jako teško je kod nas objaviti knjigu. Imam ljude u svom okruženju koju su teškom mukom i debelo platili za objavljivanje iste a na kraju to završi na nekoj zabačenoj polici gde je niko neće ni videti.

Da se vratim na Seleste... Nisam očekivala da Armando ima veze s tim kako je ona preživjela, a još manje da je zbog toga bio nepokretan. Razumijem i njegovu mrzovolju, i njegovo ogorčenje, a opet razumijem i nju i njenu rastrzanost između osjećaja obaveze prema njemu i osjećaja gušenja koji joj je on izazvao. Zanima me da li on želi da joj se osveti, i da li je i dalje voli, i da li ga uopšte zanima istina ili da njoj naškodi. Da li je njegovo donošenje sendviča i cigarete znak da je  i dalje voli, ili je igra ulogu "dobrog" policajca? A Dafne će biti loši.

Pa sad. Kao što vidiš počelo je tako što je on rekao da će je ovaj put strpati iza rešetaka gde joj je i mesto. A uveče joj donosi sendvič i brine se da je gladna. Mislim da je jasno da se osećanja nisu ugasila. A rekao bih da ga je malo pokolebalo i to što su se pojavili neki dokazi koji ukazuju na to da možda zaista i nije kriva. Al neću više ništa da pričam. Videćeš već šta će ispasti na kraju.

Dopalo mi se otkriće da je Nestorov otac bio gej. Nikad nisam razmišljala da li to može biti i genetski. Vrlo moguće da može da se naslijedi kao i drugi problemi u psihi. A, Nestorov otac je slučaj za sebe. U principu nije sebe prihvatio i nosio je komplekse što se vidi iz njegovog odnosa prema djeci. Iako su ga privlačili muškarci, očekivao je Agatinu vjernost. Njegova psiha bi bila interesantan materijal za proučavanje.

Što bi Agata rekla izgleda da u toj porodici nema normalnog muiškarca. Laughing Laughing Laughing Ubacio sam i taj deo sa Agatom kako bi na neki način opravdao nju i neko njeno ponašanje. prosto ni nju život nije mazio što bi se reklo.

Agata i njeno napuštanje karijere... Kaže da bi njena karijera svakako bila gotova i da se zato povukla. Hmmm... Pa s obzirom da je svakako gotova zar nije mogla rizikovati i ne dopustiti da je muž ucjenjuje? Na kraju krajeva, možda bi ljudi vremenom zaboravili na skandal kao što i zaborave. A i njen muž bi imao što izgubiti. Ono on otkrije njenu aferu, a ona otkrije da je on gej, još bi ispala žrtva koja nije znala za lice svog muža te je potražila utočište u nekom drugom.  Very Happy Jes' da on nije javna ličnost, ali s obzirom koliko je bio iskompleksiran, ne bi mu bilo svejedno da njegovo okruženje sazna za njegovu seksualnu orijentaciju.

Agata nije imala za ljubavnika nekog običnog čovela već aktuelnog predsednika države. Koji je uz sve to omražen u narodu. Nešto kao Pena-Neto i Gaviota trenutno. Donekle su mi i bili inspiracija. Very Happy Very Happy Very Happy Ona je odlučila da izbegne skandal i da se povuče na vrhuncu slave i dan danas ostane upamćena kao jedna od najvećih diva svog vremena bez mrlje u karijeri.

E da, iako znam da si kao Seleste zamislio Adrianu Louvier, ja kad je god čitam o njoj, vidim Dayanu Garroz. Very Happy

Pa svako neka ih zamišlja onako kako on misli da treba. Ne znam ja od prvog trenutka kad kod pišem neku scenu zamišljam Louvier u toj ulozi. I mislim da bi bila sjajna. Very Happy

U ovoj epizodi je nešto neobično. Nema kartela. Laughing  A, nije bilo ni Margot za koju i dalje mislim da neće izvući Seleste. Mada kada gledam iz drugog ugla, neuspjeh ne ide u prilog njenoj karijeri.

Biće kartela. I to nešto baš veliko sa obe strane. Mislim da će jedan dogadjaj baš biti iznenadjenje.

Što se Margot tiče. Odmah da ti kažem i da te na zavaravam nemoj od tog lika imati neka prevelika očekivanja. Ja nemam problem da priznam kada nečim nisam zadovoljan u svojim wn. Eto konkreto ovde sam malo ispustio Belen. Imao sam neke druge planove za nju ali je usled nekih dogadjaja njen lik ostao previše po strani. Sad bih je na primer ubio onda kada su je udarila kola ali eto nisam jer sam bio smislio nešto drugo za nju a na kraju mislim da do toga neće ni doći.

I sad ono najvažnije. Polako se bližimo i kraju. Ne znam koliko će još tačno biti epizoda jer pišem dan za danom. Bukvalno napišem epizodu i odmah je objavim. Ali neće biti još puno, jedno 4-5 po nekoj mojoj proceni.
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Mar 04, 2019 11:51 pm
14. epizoda

-Dafne, otkud ti? – rekao je začudjeno Armando
-Pozvali su me da preuzmem ovaj slučaj.
-Baš mi je drago što te vidim.


Armando je ustao i zagrlio je.

Ana je sedela u trpezariji. Dok je doručkovala prelistavala je novine. Na jednoj od naslovnica bio je naslov “Lako je izaći iz pritvora kada ti je predsednica maćeha.” Ana je odmahivala glavom. Došao je Tomas koji je rekao:


-Video sam naslove. Žao mi je.
-Ništa se ne brni. Da se nije ovo desilo našli bi neki drugi razlog da me pljuju po medijima. I onako jedva čekam da prodju izbori, ma kakav ishod istih bio. Trenutno samo želim da se pridružim Vanesi u Los Andjelesu.


LOS ANDJELES

Vanesa je bila u ordinaciji svog brata od strica. Na stolu je stajala pločica na kojoj je pisalo Dr. Rodolfo Smit. On je sedeo preko puta nje i čitao rezultate.

-Nemoj da okolišaš. Hoću da mi kažeš istinu.
-Vanesa, neću da te lažem. Rak je več u poodmakloj fazi.
-Postoje li šanse da se izlečim?
-Da, naravno. Samo moramo što pre početi sa lečenjem.
-Kad god ti kažeš. Ja sam spremna odamah.
-Za početak te moramo operisati kako bi ostranili kancerogene ćelije. A onda ćemo morati da započnemo sa hemioterapijama.
-U redu. Šta god ti kažeš. Od ovog trenutka prepuštam se u tvoje ruke i nadam se najboljem ishodu.


Vanesa je jedva zadržala suze. Onda se malo pribrala i rekla:

-Nego, kako je moj stric Tom?
-Dobro je. Kao što znaš nisam ja toliko blizak sa njim. Nakon razvoda roditelja ja sam se preselio ovde sa majkom. On je ostao da živi u San Dijegu.
-Mogla bih da ga posetim. Nisam ga videla godinama.
-Kad se niste videli tolike godine vaš susret može da sačeka još malo. Sada je najvažnije da što pre započnemo sa tvojim lečenjem.


KOLUMBIJA


Telma je pričala telefonom sa Horasiom.

-Da, danas imam sastanak za vodjom kartela iz Medeljina.
-Misliš da ćeš uspeti da se govoriš sa njima?
-Naravno. Moj kartel im je preoteo sve najvažnije poslove. Nemaju izbora nego da počnu da rade za mene.
-Ok. Javi mi kako je sve prošlo.


MEKSIKO

Armando i Dafne su bili u kancelariji.


-Želim odmah da ti kažem da ja nemam nikakve veze sa tim što su te skinuli sa slučaja.
-Znam. Možda je ovako i bolje. Prošli put mi je Seleste pomutila pamet i nisam siguran da sam vodio slučaj na pravi način.
-Znači misliš da si pogrešio? Misliš da David nije ubio Ines?
-Ne znam. Verovatno do kraja života neću saznati odgovor na to pitanje.


Dafne je prišla panou sa dokazima i rekla:

-Hoćeš li da me uputiš u ovaj slučaj?
-Naravno.


Armando joj je ukratko objasnio sve.

-Znači imamo nepoznatu ženu koja se svadjala sa Lorensom.
-Da. Za koju je svedok potvrdio da nije Seleste.
-I imamo otisak muške cipele ka oi tragove krvi za koje su analize pokazale da ne pripadaju njoj.
-Da. To je sve što za sada imamo.


Dafne je skoncentrisano posmatrala sve što se nalazi pred njom.

-I? Šta misliš o svemu?
-Iskreno. Koliko sam prošli put bila ubedjena da je ona stoji iza Inesinog ubistva, toliko sam ovaj put ubedjena da je nedužna.
-Ja sam bio siguran da je ubica sve dok nisu počeli da izlaze na površinu svi ovi dokazi koji idu njoj u korist.


Dafne je čitala izveštaj i onda rekla:

-U izveštaju piše da je Seleste odbila da kaže zbog čega je bila u toj kući.
-Da. Ovo što ću ti reći neka ostane izmedju nas. Meni je priznala da je Lorensa nečim ucenjivala.
-Čime?
-To nije htela da mi kaže.
-Znači da se radi o nečemu veoma ozbiljnom? Njena sloboda trenutno zavisi od toga a čim odbija da kaže znači da je to čime je ucenjivana samo gore od ovoga što se sada dešava.


Adela je vodila svoju emisiju.

-Dragi moji, znam da je ubistvo Lorense Ferer glavna vest u svim medijima. Ali moram reći da su zbog toga zapostavljeni mnogi drugi važni dogadjaji, kao što je na primer večerašnji koncert Maki Guzman. Ona je danas moja gošća. Dobrodošla.
-Hvala. Bolje te našla.
-Maki, večeras je tvoj dugoočekivani concert.
-Da, večeras je moj jubilarni koncert povodom 30 godina karijere.
-Šta očekuješ od večerašnjeg nastupa?
-Očekujem dobru zabavu. Na moju sreću sve ulaznice su raspordate. Tako da šta drugo da kažem osim da poručim svojim fanovima da ponesu dobru energiju a od mene će zauzvrat dobiti isto.  


Anhela je bila u svojoj sobi. Stajala je ispred ogledala i češljala se. Vratila se mislima unazad:

“Anhela i Lorensa su se žučno raspravljale na ulazu u vikendicu.

-Neću da te slušam! – rekla je Lorensa
-Pusti me da udjem i da na miru razgovaramo!
-Neću! Odlazi!

Gurkale su se na ulazu.”


U sadašnjost je vratio Felipe koji je rekao:

-Čuješ li me šta ti pričam?

Anhela se trgla i rekla:

-Izvini… Nisam te čula… Šta si rekao?
-Jesi li videla negde moj sat?
-Nisam. Vidi da nije u kupatilu.


Belen i Margot su bile u stanu.

-Kakve su šanse da se Seleste izvuče iz svega ovoga?
-Neću da te lažem. To što je uhvaćena pored žrtve sa oružijem u ruci znatno otežava situaciju. Na sve to ona ne želi da saradjuje. Krije neke stavri od mene. Ali ipak ću se potruditi da je izvučem iz pritvora.


Belen se zamislila.

-Belen, jel ona zna šta osećaš prema njoj?
-Saznala je tek nedavno.
-I? Kako je reagovala?
-Užasno. Od tada jedva da smo se čule.
-Odavno sam ti rekla da treba da se udaljiš od nje. Ali ti me nisi poslušala. Na sve to si čak pristala da postaneš njena surogat majka?
-Nisam mogla da je odbijem. Zamolila me je da to učinim za nju. Ali od gubitka te bebe sve se promenilo. Imam osećaj da me mrzi od tada.


Selena i Roberto su se nalazili u kolima koja su bila parkirana ispred zgrade u kojoj je ona živela.

-Znači sve se dobro završilo za tvog brata Hektora?
-Da. Dokazano je da on nema nikakve veze sa njenim ubistvom.
-To je najvažnije.


Poljubili su se. U tom trenutku je naišao Leonardo koji se izneandio prizorom. Besno je pokucao na staklo od kola i uzviknuo:

-Selena!

Oni su se trgli. Selena i Roberto su izašli iz kola.

-Šta ovo treba da znači?! – upitao je besno
-Leo… Ovo je Roberto… Moj dečko…


Roberto mu je pružio ruku i rekao:

-Drago mi je. Roberto Himenez.

Leonardo ga je iskulirao i rekao:

-Tvoj dečko? Pa on može otac da ti bude!
-Dozvolite mi da vam… - Leonardo je prekinuo Roberta i rekao:
-Sa vama nemam o čemu da pričam!


Selena je prišla Robertu i rekla:

-Mislim da je najbolje da odeš. Ja ću razgovarati sa mojim ujakom.
-Jesi li sigurna?
-Da. Molim te.
-U redu.


Pogledao je u Leonarda i rekao:

-Do vidjenja. Nadam se da će biti prilike da na miru porazgovaramo o svemu.

Seo je u kola i otišao. Leonardo je pogledao u Selenu i rekao:

-Sada ćemo nas dvoje ozbiljno da porazgovaramo!

KOLUMBIJA

Pucnjava je bila na sve strane. Telma se krila iza nekog stuba. Njen čovek od poverenja stajao je talon preko puta nje takodje u zaklonu.


-Gospodji, ne izlazite još uvek!
-Gde je Andres?!
-Ne znam! Ne vidim ga nigde!


Meci su leteli na sve strane. Jedan je pogodio neku tablu koja se nalazila tik iznad njene glave.

-Ufff. Ovo je bilo baš blizu.
-Gospodjo ja ću da vas zaklonim a vi pokušajte da dotrčite do auta.
-Ne možemo da ostavimo Andresa!
-Nemamo još puno municije! Neki od naših ljudi su već pogodjeni! Moramo što pre pobeći odavde!


Dao joj je znak na koji je ona krenula da trči prema kolima. U tom trenutku je vodja suprotnog kartela uzviknuo:

-Ne dajte joj da pobegne!

Ali uspela je da dotrči do svog džipa. U trenutku kada je otvorila vrata ugledala je skrivenog Andresa koji viče:

-Telma! Ne možeš da me ostaviš ovde!

U tom trenutku je vodja suprotnog kartela upucao Andresa koji je pao na zemlju.

-Neeee! -uzviknula je Telma

Njen čovek od poverenja je ugurao u kola i rekao:

-Moramo da bežimo!
-Ali… Andres…
-Od njega nema ništa. Moramo izvući naše glave.


Dok su se udaljavali Telma je kroz prozor gledala Andresa kako nepomčno leži na zemlji. Za njima je krenuo automobile iz protivničkog kartela koji ih je pratio u stopu.

MEKSIKO

Leonardo i Selena su bili u stanu.


-Molim?! On je tvoj profesor?
-Da. Bolje da odmah saznaš i to.
-Selena, pa da li si ti normalna? Ja jesam čovek širokih shvatanja. Nikada nisam glumio neku stroguću, oduvek sam ti dao dosta slobode… Ali ovo je stvarno previše i ne mogu da te podržim…
-Leo, ja sam punoletna. Mogu da radim sa svojim životom šta hoću.
-Sve dok živiš pod mojim krovom ima da…. Izvini nisam hteo to da kažem…
-Ali si rekao. Ok. Ako je uslov da budem sa Robertom taj da odem odave učiniću to.
-Ne, Selena. Stvarno nisam to mislio. Ali ne mogu da podržim vašu vezu. Ajde što može otac da ti bude ali on je tvoj profesor. Znaš šta bi se desilo kada bi se saznalo za vašu vezu?
-Znam. Verovatno bi ga otpustili. Možda bi mu čak oduzeli licencu. Zbog toga krijemo našu vezu.
-Ti si mlada i prelepa devojka. Možeš da imaš dečka svojih godina koga poželiš. Zbog čega bi bila sa nekim sa kime moraš da se kriješ?
-Mislim da si ti poslednja osoba koja može to da mi kaže.


Leonardo se zbunio i rekao:

-Ne razumem šta hoćeš da kažeš.
-Razumeš ti mene odlično. Leo, ja već godinama znam za Nestorovu i tvoju vezu.


On je bio u šoku. Nije znao šta da kaže.

-Verovatno se pitaš kako znam. Još pre nekoliko godina slučajno sam čula jedan vaš razgovor.
-I ćutala si sve vreme.
-Mislila sam da to nije moja stvar. Ako je tebi lepo sa njim ko sam ja da se mešam. Ali baš zato sam ti rekla da si ti poslednja osoba koja može da osudjuje moju tajnu vezu kada se ti sam već godinama u tajnosti vidjaš sa njim.
-Ne znam šta da ti kažem. Osim da si u pravu. Izvini.


Leonardo je zagrlio i rekao.

-Nakon smrti tvojih roditelja ja sam preuzeo starateljstvo nad tobom. Sve ove godine sam te gledao kao svoju ćerku i moram priznati da me je malo iznenadilo kada sam te video kako se ljubiš sa tim čovekom.
-Roberto je dobar čovek. Ako mu daš šansu da ga upoznaš is am ćeš se uveriti u to.
-U redu. Onda mi ne proestaje ništa drugo nego da dam šansu svom zetu. Nego, jel stariji od mene?


Oboje su se nasmejali.

-Što se tiče Nestorove i moje veze…
-Nema potrebe da mi se pravdaš. Ako je tebi lepo sa njim ja nisam niko da te osudjujem.


Seleste je bila u sali za saslušavanje. Sedela je okrenuta ledjima ka vratima. Kada je čula zvuk vrata rekla je:

-Armando, moram da ti…

Iznenadila se kada je ugledala Dafne ispred sebe.

-Ne, nisam Armando. Mislim da nema potrebe da se predstavljam jer se odlično poznajemo. Moram da te obavestim da ću od danas ja voditi tvoj slučaj.
-Zbog čega? Šta se desilo sa Armandom?
-Upravo se to desilo. Umesto da bude za tebe detektiv Tores posatao je Armando. Naši nadredjeni su istog mišljenja kao i ja. A to je da Armadnova veza sa tobom može da utiče na istragu. Zbog toga je skinut sa slučaja.


Dafne je bacila fasciklu na sto i rekla:

-Seleste, biću iskrena. Bila sam a i dalje sam ubedjena da si ti ako ne odgovorna onda bar umešana u Inesino ubistvo.

Seleste se unervozila.

-Ali sam isto tako sada skoro pa ubedjena da nemaš veze sa ovim. Zato ako ne želiš da završiš u zatvoru moraš da mi pomogneš.
-Kako?
-Tako što ćeš mi reći istinu. Šta si radila te noći u kući? I čime te je Lorensa ucenjivala?


Seleste je dugo razmišljala i zatim konačno rekla:

-U redu. Ispričaću ti istinu.

Dafne je sela prekoputa nje i rekla:

-Počni. Slušam te.
-Lorensa me je tog dana pozvala. Rekla mi je da zbog svega što se dešava mora da pobegne iz zemlje. Iskreno, odmah sam se zapitala kakve ja veze imam sa tim.  Tražila je od mene da joj donesem pozamašnu sumu novca.
-Zbog čega bi ti to uradila? Šta je ona to znala o tebi?
-Ništa. Ali imala je nešto moje kod sebe.
-Šta to?
-Scenario za novi film.
-Molim?!
-Da. Moj suprug i ja samo radili na novom filmu. Zbog uspeha našeg poslednjeg filma on je želeo da Lorensa ponovo odigra glavnu ulogu. Ja sam napisala scenario koji smo joj poslali da pročita. I sada kada se sve desilo ona je rešila da me ucenjuje. Ili ću joj doneti novac ili će prodati moju priču našoj konkurenciji.
-Zanimljivo. Na momente uverljivo ali ipak ne dovoljno.
-Ne verujete mi?
-Zbog čega bi išla sama da se nadješ sa ženom za kojom je raspisana poternica, samo da bi povratila scenario za neki tamo film?
-Neki tamo film?! To je scenario sa mojim potpisom! Znate li koliko vredi priča Seleste Falkon? Znate li koliko novca zaradi film na čijem scenariju sam radila ja?!
-Verujem puno. Verovatno za celu svoju karijeru neću zaraditi koliko ti zaradiš za nekoliko naškrabanih stranica. Ali i dalje ne verujem u tu tvoju priču. Da je istinita ispričala bi je tokom svog prvog saslušanja.


Seleste se zbunila.

-Bila sam u šoku zbog svega što se desilo.
-Pre mislim da nisi u momentu mogla da izmisliš celu ovu priču. Noćas, dok si bila sama u ćeliji imala si vremena da smisliš ovaj pokušaj alibija.
-To je istina. Na vama je da li ćete da mi verujete ili ne.


KOLUMBIJA

Telma je bila u svojoj kući. Pored nje se nalazio Bajron, čovek od njenog poverenja. Ona je i dalje bila nervozna.


-Imali smo ludačku sreću da smo uspeli da im pobegnemo,
-Da, ali… Andres je ostao tamo…
-Gospodjo, znam da vam je bio brat ali nažalsot nismo mogli ništa da uradimo. Da smo se vratili po njega i nas bi ubili.


U tom trenutku je zazvonio Telmin telefon. Javila se.

-Telmita, ovde vodja medeljinskog kartela.
-Zaista teba da imaš petlju da me pozoveš nakon sačekuše koju si mi danas priredio?!
-Uff kad bi znala kakvu petlju imam… Možeš i da proveriš ako želiš…
-Nisam zainteresovana. Šta hoćeš od mene?!
-Zovem da te pitam koliko za tebe vredi život tvog brata?
-Molim?! Andres je živ?!
-Jeste… Još uvek… Uključi video poziv ako želiš da ga vidiš.


Telma ga je poslušala. Ugledala je Andresa kako sedi vezan na stolici. Noga mu je bila ranjena.

-Telma, moraš da mi pomogneš! Izbavi me odavde!

Nakon  što je ovo rekao ponovo su mu zapušili usta.

-Kao što vidiš tvoj batica nije toliko loše prošao. Ali ako ne učinimo ništa iskrvariće i umreti.
-Šta želiš od mene?
-Želim da sklopimo dogovor. Prosto je. Želim da podelimo posao u Kolumbiji na pola pola.
-Molim?! Ti mora da si lud?! Pa ja sada pokrivam preko 80%.
-Ali ja u svojim rukama imam tvog brata. I pored toga želim dva miliona evra za otkup. Znaš potrebna mi je lova da obnovim svoj kartel. Lutko, skoro da si nas uništila poslednjih godinu dana.


Telma je bila besna. Nije znala šta da kaže.

-I želim da mi otkup doneseš lično ti. Taman, usput možeš da se uveriš kolika su mi…
-Nosi se do djavola!


Bajron je povukao u stranu i rekao:

-Gospodjo, to je zamka. Ne smete da idete da se nadjete sa njim. Oni hoće da vas ubiju.
-Misliš?!
-Siguran sam.
-Pa šta da radim? Andres je kod njih?


Bajron je samo slegnuo ramenima.

-Ne, ne mogu to da uradim… Ubiće ga…
-Ili vi ili on. Razmislite. Na vama je odluk
a.

Kratko je razmislila zatim ponovo uzela teleofn i rekla:

-Ne pristajem na tvoju ponudu!
-Molim?! Znaš li da to znači da nikada više nećeš videte svog baticu?!
-Znam.
-Dajem ti minut da se predomisliš.
-Nema potrebe. Nema šanse da pristanem na tvoje uslove.
-U redu. Sama si ovo tražila. Gledaj i uživaj.


Izvadio je pištolj, uperio ga u Andresa i opalio. Telma je u tom trenutku prekrila oči i vrisnula. Zatim je uplakana pogledala u kameru i rekla:

-Ovim si potpisao svoju smrtnu presudu! Neću se smiriti dok te ne ubijem!

Prekinula je vezu i besno počela da lupa i ruši sve po kući. Bajron je uzalud pokušavao da je smiri.

Armando i Dafne su bili u kancelariji.


-Msiliš da ti je ispričala istinu?
-Ma daj Armando. Da je to istina rekla bi je na prvom saslušanju. Nije ni čudo što su te skinuli sa slučaja. Ti si sjajan detektiv ali kada je Seleste Falkon u pitanju totalno gubiš objektivnost.
-Sama si rekla da veruješ da je nevina.
-Jesam. Ali sam sigurna da se u pozadini krije nešto veliko. Lorensa Ferer je znala nešto ozbiljno o njoj.


KOLUMBIJA

Pao je mrak. Ljudi iz medeljisnkog kartela su se dovezli kolima do periferije grade. Jedan od njih je izašao iz kola. Izvukao je iz gepeka Andresovo telo i  bacio ga pored puta. Kada su otišli Andres je u jednom trenutku pomerio prste na desnoj ruci.

MEKISKO

Seleste je bila u ćeliji. Vratila se mislima unazad:


“Utrčala je u sobu. Na podu je zatekla Armanda, pored njega su se nalazila srušena invalidska kolica.

-Šta ti se desilo?
-Ništa! Samos am pokušao da predjem iz kolica u krevet i pao sam!
-Čekaj. Pomoći ću ti.
-Ne treba mi tvoja pomoć! Mogu sam!
-Armadno, možeš da se povrediš…

Krenula je ka njemu.

-Pusti me! Rekao sam ti da mogu sam!

Pokušavao je da ustane ali nije mogao.

-Šta me gledaš?! Pomozi mi!

Ona mu je prišla. Jedva je uspela da ga podigne na krevet.”


U sadašnjost je vratio Armando koji je rekao:

-Seleste!
-Da, reci… - rekla je zbunjeno
-Moram da razgovaram sa tobom.
-O čemu?
-Dafne mi je rekla šta si joj ispričala na saslušanju.
-Mislila sam da više nisi zadužen za moj slučaj.
-Ako želiš da ti pomognemo moraš mi reći čime te je Lorensa ucenjivala.
-Ispirčala sam detektivki.
-Seleste, dobro te poznajem. Znam da to nije istina. Shvati da ćeš biti osudjena za zločin koji nisi počinila.
-Znači veruješ mi da sam nevina?
-Da, verujem ti. Ali moraš mi reći istinu. Pomozi mi da ti pomognem da izadješ odavde. Istina je da se naša priča završila neslavno ali ne želim da završiš u zatvoru zbog nečega što nisi uradila.


Ona je kratko razmišljala a zatim rekla:

-To je istina. Nemam šta više da ti kažem
-U redu. Kako god želiš.


Krenuo je dao ode ali ga je ona zaustavila i rekla:

-Da li bi mogao da mi učiniš jednu uslugu?
-Kakvu?


Nervozno je trljala ruke a onda rekla:

-Da li bi mogao da mi doneseš nešto… Znaš na šta mislim…
-Seleste, kada si ponovo počela da se drogiraš?
-To nije važno. Ne mogu više da izdržim. Donesi mi nešto. Može belo.


Armando je gledao u čudu.

Kraj 14. epizode

Saul Lisazo - Rodolfo Smit
Lucero - Maki Guzman
Luz Ramos - Dora
Sponsored content

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum