Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Sat Feb 12, 2022 12:33 am
EPIZODA 4


NEKOLIKO DANA KASNIJE

Fernando i Norma su bili kod kuće.


Fernando: I dalje ne mogu da veurjem da sam ostao bez svog taksija. I dalje nisam otplatio kredit koji sam podigao da bi ga kupio.
Norma: Šta ćemo sada da radimo samo sa mojom platom?
Fernando: Moraću što pre da nadjem novi posao.
Norma: U tvojim godinama to će biti jako teško. Danas svi zapošljavaju mlade ljude.


Debora (Karina) i Gonsalo su bili u restoranu. Na njegovom licu su bili vidljivi tragovi iscrpljenosti i neispavanosti.

Gonsalo: Otmičari me svaki dan zovu na telefon i puštaju plač moje ćerke. Ne razumem šta žele od mene. Nudio sam im novac, a oni su mi na to rekli da još nije vreme da mi vrate Miu.
Debora: Sve ovo je jako čudno. Deluje kao da žele da te izlude. A to nije karakteristično za otmičare koji žele novac.
Gonsalo: Šta želiš da kažeš?
Debora: Meni se čini kao da je neko oteo Miu iz osvete.
Gonsalo: Ali ko bi to uradio? Ja nemam neprijatelje.
Debora (u sebi): Ali tvoj otac ima. I to velikog neprijatelja. Mene.


Aura i Edmundo su bili u svečanoj sali gde će se za dva meseca venčati. Sa njima je bila žena koja je bila zadužena za dekoraciju. Nakon što su se dogovorili sve ona je otišla.

Aura: Dragi, volela bih da si više učestvovao u pripremama našeg venčanja.
Edmundo: Ljubavi, ne želim da se foliram. Dobro me poznaješ i znaš da mene te stvari ne zanimaju previše. Ali ja tebi slepo verujem i znam da si odabrala najbolje.

Edmundo je poljubio.

Edmundo: Draga, znam da si zabrinuta zbog svoje dece ali siguran sam da će na kraju sve biti u redu. Verujem da će me kad-tad prihvatiti.
Aura: Nadam se da će biti tako. Sve dok se to ne desi ne mogu biti u potpunosti srećna.


Leonela i Karina su bile u dnevnoj sobi.

Leonela: Do kada planiraš da držiš otetu Miu?
Karina: Ne znam. Baš sam razmišljala o tome.

Karina se zamislila.

"Uplakana Mia je sedela vezana na stolici. Oči su joj takodje bile vezane.

Mia: Tata... Hoću da vidim mog tatu... Plašim se...

Nedleko od nje je stajala Karina koja se smeškala.

Karina (u sebi): Znam da ti nisi ni za ša kriva ali isto tako nisam bila ni ja."


Karina: Mislim da sam ih dosta namučila. Reći ću svojim ljudima da pozovu Gonsala i da se dogovore oko otkupa.


Eliseo i Norna su bili u kancelariji. Ona je pisala u svoj rokovnik zadućenja koja je upravo dobila od svog šefa. Kada je krenula da izadje on je zaustavio i rekao:

Eliseo: Norma, da li se nešto dešava sa tobom? Primetio sam da si poslednjih dana zabrinuta i dekoncentrisana.
Norma: Imam neke privatne probleme.
Eliseo: Da li smem da znam o čemu se radi.
Norma: Kao što znate moj suprug radi kao taksista. Medjutim, pre nekoliko dana njegov automobil je eksplodirao.
Eliseo: Kako se to desilo?
Norma: Ne znamo. Spavali smo, kada smo čili eksploziju. Auto je u potpunosti uništen a da još uvek nismo isplatili kredit koji smo podigli da bi ga kupili. I na sve to Fernando je samim tim ostao bez posla.
Eliseo: Imam jednu ideju. Moja supruga se i dalje nije u potpunosti oporavila nakon nezgode, još uvek ne može da vozi auto. Šta misliš o tome da tvoj suprug privremeno bude njen vozač?
Norma: Nisam sigurna da bi se vašoj supruzi dopala ta ideja. Zaboralvjate da je upravo zbog njega povredila nogu.


Alfredo, Silvana i Gonsalo su bili u dnevnoj sobi. Na stolu se nalazila torba u kojoj je bio novac za otkup.

Gonsalo: Tata, ne znam kako da ti se zahvalim za ovo što činiš.
Alfredo: Nemaš razloga da mi se zahvaljuješ. U pitanju je život moje unuke i ni najmanje ne žalim zbog toga što sam morao da ti dam svu svoju životnu uštedjevinu.

Gonsalo je pogledao na sat i rekao:

Gonsalo: Vreme je da podjem.
Alfredo: Javi nam se čim budeš imao Miu kraj sebe.

Umešala se Silvana koja je rekla:

Silvana: Zar ne misliš da je bolje da pozoveš policiju?
Gonsalo: Ne! Ne želim da rizikujem život svoje ćerke.


Karina i Anheles su bile u sobi.

Karina: Večeras će se otmičari naći sa Gonsalom da uzmu otkup i vrate mu Miu.
Anheles: Mislim da se jadničak dosta napatio.
Karina: Za to treba da se zahvali svom ocu.
Anheles: Šta ti je to uradio njegov otac kada ga toliko mrziš?
Karina: Ne želim da pričam o tome. Kao što ni ti verovatno nećeš da mi kažeš zbog čega si završila u zatvoru.
Anheles: Ako te baš zanima mogu da ti kažem.
Karina: Slagala bih te kada bi rekla da me ne zanima. Ali razumem te ako ne želiš da pričaš o tome.

Anheles se na trenutak zamislila, da bi ubrzo započela svoju priču.

Anheles: Sve se odigralo pre nešto više od godinu dana. Moj brat Serhio je organizovao žurku kod nas kući na kojoj su bili svi njegovi drugovi. Svi smo malo više popili. Bilo je tu i droge da te ne lažem. Negde pred zoru, gotovo svi su otišli kućii. Ostali smo samo Serhio, njegovih par drugara i ja. Ja sam otišla u sobu kako bi spavala. Medjutim, ubrzo su u sobu upali drugovi mog brata. Rekli su mi da si došli da naplate opkladu koju je izgubio moj brat. Ja sam otišla u svoju sobu, a oni su ostali u dnevnoj sobi i nastavili da piju. Nisam shvatala šta se dešava sve dok nisu počeli da se skidaju. Pokušala sam da izadjem iz sobe ali mi nisu dozvolili. Dozivala sam Serhia ali odgovora nije bilo. Na kraju su me jedan po jedan silovali.

Karina je zagrlila Anheles koja je neutešno plakala.

Karina: I šta si uradila posle toga? Ubila si ih?
Anheles: Da, ubila sam ih. Nekoliko dana kasnije ti bednici su ponovo došli kod nas kući kao da se ništa nije desilo. Tada sam odlučila da im naplatim za ono što su mi uradili. Sipala sam otrov za pacove u njihovu hranu. Ubrzo se oko mene nalazilo petoro mrtvih momaka, uključujući i mog brata. U tom trenutku su došli moji roditelji. Ja sam im objasnila zašto sam ih ubila ali oni mi nisu verovali. Pogotovo moja mama koja nije htela da prihvati da je njen Serhito uradio tako nešto. Nakon toga sam završila u zatvoru. Sama i zaboravljena od strane svojih roditelja.


DVA MESECA KASNIJE

AKAPULKO

Debora (Karina), Gonsalo i Mia su bili na plaži. Debora je na sebi imala belu lepršavu haljinu, dok je Gonsalo bio obučen u bele lanene pantalone i košulju. Mia je nosila belu haljinicu i na glavi je imala krunu. Debora i Gonsalo su nazdravili šampanjcem.

Gonsalo: Živeli gospodjo Bermudez.
Debora: Živeli mužu moj.

Poljubili su se. Mia je aplaudirala.

Mia: Jel od sada mogu da te zovem mama?
Debora: Naravno.

Debora je zagrlila i poljubila. Gonsalo koji je bio vidno srećan ih je posmatrao ne sluteći šta će se uskoro desiti.


MEKSIKO SITI

Aura, Markos i Lorena su ručali.

Aura: Dosta! Ne želim svaki dan da se raspravljamo oko istoga! Udaću se za Edmunda svidelo se to vama ili ne.
Markos: Ali mama...
Aura: Rekla sam da prekinete! Imam pravo da obnovim svoj život!

Pogledala je Lorenu koja se dopisivala sa nekim i besno rekla:

Aura: Lorena, sto puta sam ti rekla da ostaviš telefon dok si za stolom! I sa kime se to neprestano dopisuješ!
Lorena: Sa Alinom ako te baš toliko zanima.

Slagala je.


Alina i služavka su bile u dnevnoj sobi.

Služavka. Gospodjica Sofija je u svojoj sobi. Da li želite da je obavestim da ste stigli?
Alina: Nema potrebe. Idem gore kod nje.

Alina se popela na sprat. Dok je išla ka sobi svoje drugarice, prošla je pored Edmundove sobe. Ugledala ga je kroz odškrinuta vrata. Imao je na sebi samo peškir vezan oko struka. U trenutku kada ga je skinuo Alina je pocrvenela ali nije skidala pogled sa njega. U trenutku nepažnje srušila je vazu sa komode. Edmudno je ugledao i krenuo ka njoj. I ako je pokušala da pobegne on je uvukao u sobu i rekao:

Edmundo: Da li mi se čini ili si me špijunirala?
Alina: Ne... Ja sam samo... Samo sam prolazila i...

Edmundo joj je prišao još bliže i spustio svoje ruke na njen struk.

Edmundo: Drhtiš.
Alina: Ja...
Edmundo: Svidja ti se ono što vidiš?
Alina: Ne... Ja bih da...

Edmundo je uzeo njenu ruku i spustio je na svoje medjunožje.

Edmundo: Izgleda da se i ti njemu svidjaš.

Alina je istrgla svoju ruku i krenula da izadje iz svoje sobe. Medjutim on je ponovo uhvatio, čvrsto je stegao i rekao:

Edmundo: Da nikome nisi rekla za ovo! Stvarno bi bila sramota da bilo ko sazna da špijuniraš i i dodiruješ intimne delove oca svoje najbolje drugarice!

Alina je istrčala iz sobe dok se Edmundo smeškao.


Renata (Anheles) i Esteban su vodili ljubav. Nakon što su oboje doživeli orgazam, legli su na ledja i odahnuli. Renata je uzela svoju torbu iz koje je izvukla kesicu sa pilulama.

Esteban: Ljubavi, ja stvarno ne bih...
Renata: Ne kvari zabavu. Jel se sećaš kako nam je dobro bilo prošli put nakon što smo uzeli ove pilule?

Esteban je nevoljno uzeo pilulu i popio je. Renata je krišom isplljunula svoju pilulu.


AKAPULCO

Debora (Karina) je bila u holu hotela. Bila je vidno potresena dok je razgovarala sa dva policajca.

Debora: Ne mogu da verujem. U istom danu sam postala supruga i udovica.
Policajac 1: Moraćete da podjete sa nama u policijsku stanicu da date zvaničnu izjavu.
Debora: Ali već sam vam ispričala sve šta se desilo. Spavala sam, kada sam čula neku vrisku na palubi. Kada sam izašla ugledala sam kapetana kako pokušava da im pomogne. Medjutim, već je bilo kasno. Ajkule su rastrgle njihova tela.
Policajac 2: Da, gospodin nam je potvrdio vašu priču. Rekao nam je da je devojčica pala preko ograde a da je zatim njen otac skočio kako bi joj pomogao. In on će poći sa nama da da izjavu.

Debora i kapetan su se saučesnički pogledali.


MEXICO SITI

Norma i Fernando su bili u dnevnoj sobi. Ona je gledala televiziju dok je on gledao nešto na telefonu.

Norma: Šta to gledaš na tom telefonu?
Fernando: Oglase za posao.
Norma: Zar ti nisam našla posao?
Fernano: Jesi. Medjutim, to je samo privremeni posao. Kada gospodja Bert azavrpi sa rehabilitacojom verovatno ću dobiti otkaz.

U tom trenutku je došao Esteban koji je vidno bio pod uticajem droge.

Esteban (mucajući): Dob.. Dobro veče.

Fernando je ustao i pridržao ga da ne padne.

Fernando: Estebane, šta to se desilo?
Norma: Mislim da je očigledno. Pijan je kao letva. Samo nam je još to trebalo.
Esteban: Ne, nisam pijan... U stvari, možda...
Fernando: Hajde, pomoći ću ti da odeš do sobe.


AKAPULKO

Debora (Karina) je došla u neku mračnu ulicu. Tamo se našla sa kapetanom. Predala mu je torbu.

Debora: Unutra se nalazi dogovorena suma.

Čovek je preuzeo torbu i otišao.

Debora: Sve je ispalo onako kako sam isplanirala. Gonsalo, žao mi je ali ti i tvoja ćerka ste morali da umrete.

Vratila se mislima unazad.

"Debora (Karina) i Gonsalo su bili na palubi.

Gonsalo: Molim?! Šta si rekla?!
Debora: To što si čuo! Udala sam se za tebe iz osvete! Ne zovem se Debora, moje pravo ime je Karina Tores.

Gonsalo je počeo da povezuje kockice.

Karina: Da, ja sam Silvanina ćerka.
Gonsalo: Ništa ne razumem.
Karina: Morala sam ovo da uradim. Morala sam da se osvetim tvom ocu.
Gonsalo: Ali zbog čega? Šta ti je uradio moj otac?
Karina: Upropastio mi je život. Tvoj otac je bolesnik koji je odgovoran za svu moju nesreću.
Gonsalo: Koliko sam ja upućen u celu priču ti si...
Karina: Ja sam navodno izmislila da me je tvoj otac seksualno uznemiravao kada sam imala 15 godina. Sigurno su ti tu priču ispričali moja majka i bednik od tvog oca.
Gonsalo: Da, to je priča koju ja znam.
Karina: E pa to nije istina! Na moju veliku žalost nije istina! Istina je ta da me je tvoj bedni otac gotovo svakodnevno silovao! Ali moja majka je odličila da veruje više njemu nego svojoj rodjenoj ćerci. Zbog toga sam sa samo 15 godina napustila kuću.

Gonsalo nije mogao da veruje u ono što je upravo čuo. U tom trenutku mu je sa ledja prišao kapetan koji ga je snažno uhvatio. Gonsalo nije shvatao šta se dešava. Karina je uzela kofu koja se nalazila nedaleko od njih. Iz iste je izvukla mrtvu ribu i bacila je preko ograde. Gonsalo je zbunjeno posmatrao šta se dešava. Medjutim, sve je počelo da mu postaje kristalno jasno onog trenutka kada je ugledao ajkulu koja im se približavala. Ajkula je osetila tragove krvi. Karina je očima dala znak kapetanu. Kapetan je gurnuo Gonsala preko ograde. Gonsalo je ispuštao bolne krike dok je ajkula rastrzala njegovo telo. Karina je se to sa zadovoljstvom posmatrala. Zatim je otišla po Miu koja se nalazila u unutrašnjosti jahte. Devojica koja je bezbrižno spavala nije ni sutila šta se upravo desilo. Karina je drmnula i probudila. Zatim je uhvatila za kosu i izvukla napolje. Mia je plakala, nije joj bilo jasno šta se dešava.

Mia: Pusti me! Gde je moj tata!
Karina: Mrtav je! Ali ništa se ne brini uskoro ćeš mu se prodružiti!

Karina je uhvatila Miu i odvukla je ka ogradi. Devojčica se uplašila kada je u vodi videla tragove krvi.

Karina (obraćajući s ekapetanu): Baci je u vodu!"


Karina se vratila mislima u sadašnjost.

Karina: A sada je vreme da Alfedo i moja mama saznaju da sam ja Gonsalova udovica.

SLEDEĆI DAN

Alfredo i Silvana su bili kod kuće. Začulo se zvono. Silvana je otvorila. Zaprepastla se kada je ugledala svoju ćerku ispred sebe.

Silvana: Karina? Da li si to ti?
Karina: Da, ja sam. Samo što se više ne zovem Karina. Moje novo ime je Debora. Debora Falkon udovica Bermudez.

Alfredo je prišao i rekao:

Alfredo: Šta si rekla?
Karina: Rekla sam da sam juče postala supruga a zatim i udovica tvog sina Gonsala. Gonsalo i njegova ćerka Mia su tragično izgubili život u Akapulku.

Alfredo i Silvana su bili šokirani njenim rečima.


NEKOLIKO DANA KASNIJE

Danas je venčanje Aure i Edmunda. Aura, Markos i Lorena su bili u dnevnoj sobi. Aura je na sebi imala svečanu belu haljinu. I ako je samo nekoliko sati delilo od momenta kada će po drugi put izgovoriti da, njena deca su koristila to vreme da je odvrate od te ideje.

Markos: Mama, razmisli.
Lorena: Još uvek imaš vremena da se predomisliš.
Aura: Prekinite! Nećete me ubediti da odustanem od venčanja.


Sa druge strane, Edmundo i Sofia su bili u svojoj kući Sofija je nameštala svom ocu kravatu.

Sofija: Imam najlepšeg tatu na svetu.
Edmundo: To kažeš zbog toga što me voliš.
Sofija: Jako sam srećna zbog toga što si našao ženu poput Aure.
Edmundo: Voleo bih da i njena deca misle isto za mene.
Sofija: Sogurna sam da će te vremenom prihvatiti.
Edmundo: Nadam se.


Leonela i Anheles su ručale. Leonela je pričala sa nekim teleofnom.

Leonela: Da, odmah pošalji te fotografije.

Kada je prekinula vezu Anheles je upitala:

Anheles: Sa kime si to razgovarala.
Leonela: Sa čovekom koji prati moju dragu sestru. Berta će danas doživeti jedno neprijatno izenandjenje.

U tom trenutku Anheles je osetila mučninu.

Anheles: Jel tebi ovaj ručak smrdi?
Leonela: Ne, što pitaš?

Anheles nije stigla da odgovori a već je otrčala do kupatila kako bi povratila.


Berta i Fernando su bili u dvorištu. Stajali su pored automobila.

Berta: Hoće li Eliseo više doći?!

Berta je nervozno gledala na sat.

Berta: Inače, zbog tebe i dalje ne mogu da obujem štikle. Nadam se da će moja rehablitacija uskoro biti gotova i da mi više nećeš biti potreban.

U tom trenutku je došao Eliseo.

Berta: Dobro si se setio da dodješ.
Elise: Morao sam da obavim hitan poslovni razgovor.

Kada su krneuli da udju u automobil, došla je slušavka koja je rekla:

Služavka: Gospodine Eliseo, upravo je stgao ovaj koverat za vas.
Elseo: Za mene? Ko ga je doneo?
Služavka: Neki dečko je samo pozvonio i dao mi ga.

Eliseo je otvorio koverat. Prebledeo je nakon pto je ugledao fotografije na kojima se Berta i Edmundo ljube. Nakon prvobitnog šoka, okrenuo se ka Berti i udario joj šamar. Od jačine udarca pala je na pod.

Fernando: Gospidine...
Eliseo: Ne mešaj se!
Berta: Dragi, zbog čega si me udario?!

Eliseo je bacio fotografije pred nju i besno je upitao:

Eliseo: Od kada me varaš sa mojim najboljim prijateljem?!

Berta nije znala šta da odgovori. Slike koje su se nalazile pred njom su govorile same za sebe.


Anheles je bila u svojoj sobi. U ruci je držala test za trudnoću. Nervozno je čekala rezultat. Posle nekog vremena uplašeno je rekla:

Anheles: Trudna sam. Šta ću sada da radim?


Venčanje Aure i Edmunda je bilo u toku. U jednom trenutku pojavio se Eliseo koji je uzviknuo:

Eliseo: Aura, ne smeš da se udaš za tog bednika!

Aura je zbunjeno rekla:

Aura: Eliseo, šta se dešava? Zbog čega mu to govoriš?
Edmundo: Jesi li poludeo? Kakav je ovo cirkus?

Eliseo je predao Auri fotografije. Nakon što je ih je videla Aura se okrenula ka Edmundu i razočarano rekla:

Aura: Možeš li da mi objasniš ovo?


NASTAVIĆE SE...
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Sat Feb 12, 2022 6:27 pm
Tačno sam mogla znati da će lik za čiju se sudbinu od početka brinem na kraju smrtno stradati. Već mi se to dešavalo kod tvojih priča. Prvo me je Karina intrigirala, a nakon što vidim da je spremna na ubistvo nevinih, pa i malog djeteta i to na takav način, postalo mi je svejedno što će biti s njom. Smučila mi se. Da je bar u jednom trenutku pokazala premišljanje i zrno ljudskosti... S druge strane, traume koje je preživjela su učinile svoje i ubile su, ako je i imala empatije. E sad je tema za razmatranje da li bi bila monstrum da nije tih trauma?

S druge strane, imamo Anheles koja je doživjela nešto slično, ali nije spremna ići tako daleko. Njena osveta stiže samo one koji su joj naškodili, a ne nevine. Da li je i Esteban bio jedan od tih likova? Zanima me što će uraditi s trudnoćom, najlogičnije bi bilo da će se odlučiti na abortus, ali sam sprrmna na iznenađenja.

Drago mi je da su razotkreveni Berta i Edmundo. Zanima me kako će Aura reagovati i da li sam u pravu da, osim sa Alinom, Edmundo petlja i sa Lorenom. I zanima me koliko je Eliseo korektan lik. Nekako mi je izaziva neki dobar osjećaj, a za sad nije pravio nikakve greške.

____________
Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Sat Feb 12, 2022 10:50 pm
Tačno sam mogla znati da će lik za čiju se sudbinu od početka brinem na kraju smrtno stradati. Već mi se to dešavalo kod tvojih priča. Prvo me je Karina intrigirala, a nakon što vidim da je spremna na ubistvo nevinih, pa i malog djeteta i to na takav način, postalo mi je svejedno što će biti s njom. Smučila mi se. Da je bar u jednom trenutku pokazala premišljanje i zrno ljudskosti... S druge strane, traume koje je preživjela su učinile svoje i ubile su, ako je i imala empatije. E sad je tema za razmatranje da li bi bila monstrum da nije tih trauma?

Meni je Karina mozda i omiljena od njih 4. Nesto poput Elissa iz Dva lica. Mracna ali kompleksan lik.

Drago mi je da su razotkreveni Berta i Edmundo. Zanima me kako će Aura reagovati i da li sam u pravu da, osim sa Alinom, Edmundo petlja i sa Lorenom. I zanima me koliko je Eliseo korektan lik. Nekako mi je izaziva neki dobar osjećaj, a za sad nije pravio nikakve greške.

Taj deo u vezi Aure je izmenjen u odnosu na original. Tamo je ispala bas glupa. Ovde videces sta ce da uradi.

Sto se Elisea tice. Mislim da vec u sledecoj epizodi dobijas odgovor na pitanje da li je korektan lik.


avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Sun Feb 13, 2022 1:17 am
CAPITULO 5


Edmundo nije znao šta da odgovori. Aura nije mogla da suzdrži suze. Istrčala je iz sale, za njom su krenuli Markos i Lorena. Edmudno je krenuo za njima ali ga je Eliseo uhvatio i rekao:

Eliseo: Gde si pošao?! Zar sa mojom ženom?

Udario ga je pescnicom. Od siline udarca Edmundo je pao na pod.


Pablo i Roberto su bili u teretani.

Robeto: Opet mi nisi doneo pare?
Pablo: Nisam uspeo ništa da izvučem od ćaleta.
Roberto: Ne znam kako ali ćeš morati što pre da sakupiš lovu. Kobra i njegovi ljudi ne vole da čekaju.


Alfredo je sedeo na dvosedu i gledao televizor. Iz kuhinje je došla Silvana koja je rekla:

Silvana: Hoćeš li da ručaš?

Alfredo nije ništa odgovorio, samo je ustao i seo za sto. Nakon što je donela ručak, ona je takodje sela na stolicu prekoputa njega.

Silvana: Do kada planiraš da ne razgovaraš sa mnom?

Nakon kraćeg ćutanja odgovorio je:

Alfreda: Tvoja prokleta ćerka je ubila mog sina i unuku.
Silvana: I dalje ne mogu da verujem da je to uradila. Kao što sam ti rekla, imaš moju punu podršku da je prijaviš policiji.
Alfredo: A koga tačno treba da traže i smeste iza rešetaka? Karinu Tores koja je mesecima unazad begunac od pravde? Ili možda nepostojeću Deboru Falkon? Čak i da je uhvate, ništa neće vratiti mog sina i moju unuku.

Alfredo se zamislio.

"Alfredo je izašao iz kuće, krenuo je da baci smeće. U jednom trenutku se ispred njega stvorila Karina.

Alfredo: Bednice! Kako se usudjuješ da mi izadješ na oči nakon onoga to si uradila?
Karina: A kako se ti usudjuješ da godinama unazad glumiš uvaženog i finog gospodina, nakon svega što su mi uradio. Meni i mnogim drugim devojčicama.
Alfredo (zbunjeno): O čemu pričaš?
Karina: Ne pravi se naivan! Dobro sam te istražila nakon što sam izašla iz zatvora! I saznala sam da si još gori nego što sam mislila! Znam da se tvoj kum, jedan od najuvaženijih sudija u zemlji, nalazi na čelu lanca maloletničke prostitucije. Čije usluge koristiš i ti, godinama unazad.

Alfredo je krneuo nešto da kaže ali ga je ona prekinula.

Karina: Ni ne pokušavaj da porekneš! Imam dokaze! Video snimke i fotografije! Tako da mislim da je najbolje da se pomiriš sa tim da su tvoj sin i unuka mrtvi. Da ti nije palo na pamet da pokušavaš da me optužiš za njihovo ubistvo. U suprotnom ću biti prinudjena da dostavim policiji sve dokaze koje imam protiv tvog kuma i tebe.
Alfredo: Bednice!
Karina: Zaslužio si sve što ti se dešava! Pedofilu!

Karina je otišla. On je besno bacio kese sa smećem."



Pablo je bio u svom autu, krenuo je da udje u dvorište. U jednom trenutku ispred njega se poprečio drugi automobil. Iz njega je izašao muškarac, od nekih trideset godina, koji je pokucao pištoljem na prozor. Nakon što ga je spustio Pablo je uplašeno rekao:

Pablo Kobra.
Kobra: Da, ja sam.
Pablo: Ne znam da li t je Roberto preneo da...
Kobra: Da, rekao mi je da mu nisi predao pare. Moje pare!
Pablo: Daj mi samo nekoliko dana fore. Obećavam ti da ću sve skupiti.
Kobra: Imaš 24 časa. Ni minut više.
Pablo: Ali...
Kobra: Druže, ne mižeš da se drogiraš ako nemaš pare. Shvati to. 24 časa.

Kucnuo je pištoljem po autu i otišao. Sve je posmatrao neki čovke koji je bio skriven iza drveta.


Aura, Markos i Lorena su bili u dnevnoj sobi. Aura je neutešno plakala.

Markos: Mama, nije da sam ti rekao ali rekao sam ti.
Lorena: Markose! Nije trenutak za tvoje pridike! Zar ne vidiš u kakvom stanju je mama?!
Aura: I dalje ne mogu da verujem da se ovo dešava?! Zar sa Bertom?
Lorena: Mama, bolje što si ovo saznala sada nego kasnije. Zamisli da si se udala za njega.
Aura: Oprostite mi. Oprostite mi što vas nisam slušala.

Markos i Lorena su je zagrlili.


Edmundo i Sofia su bili u dnevnoj sobi.

Sofia: Tata, jako si me razočarao.
Edmundo: Sofia, nisam raspoložen za tvoje pridike. Imam trentuno i suviše svojih problema.
Sofia: Tata...
Edmundo: Idi u svoju sobu! Želim da budem sam!
Sofia: Ali...
Edmundo: Rekao sam ti da želim da budem sam! Moram da razmislim o svemu! Odlazi!

Sofia je otišla.


Berta je bila u sobi. Ušao je Eliseo.

Eliseo: Još uvek se nisi spakovala?
Berta: Molim?!
Eliseo: Zar misliš da ću nastaviti da živim sa tobom nakon ovoga?
Berta: Eliseo, ja...
Eliseo: Sutra pokrećem brakorazvodnu parnicu.
Berta: Ne, nećeš to uraditi.
Eliseo: Da, hoću.
Berta: Ne, nećeš. Ako to uradiš svi će saznati šta se desilo sa tvojom prvom suprugom. Svi će saznati kako je zaista umrla Katalina.

Eliseo je ostao bez teksta. Nije znao šta da kaže.

Berta: Sve ove godine znam da si ubica. I sve ove godine sam ćutala.
Eliseo: Ćutala si iz koristi. Uživala si u mom novcu i lagodnom životu koji sam ti pružio.
Berta: Svako ćutanje ima svoju cenu. I nastaviču da ćutim ali pod uslovom da se ne razvedeš od mene.
Eliseo: U redu. Ostaćemo u braku ali samo za javnost. Privatno, izmedju nas dvoje je sve gotovo.
Berta: Možda je tako i bolje. Dragi, odavno u krevetu nisi ono što si nekada bio. Naći ću ja nekog mladjeg i lepšeg a u mejduvremenu tu je tvoj prijatelj Edmundo.

Berta se nasmejala i izašla iz sobe. Eliseo je besno porušio sve oko sebe.


Pablo je bio u baru. Sedeo je za šankom i čekao Roberta da dodje. Medjutim, pored njega je sela Adela (Leonela).

Adela: Zdravo Pablo.
Pablo (zbunjeno): Meni se obraćate? Kako znate moje ime?
Adela: Kako ne bi znala ime svog sestrića.
Pablo: Sestrića?
Adela: Ja sam tvoja tetka. Zovem se Adela.
Pablo. Ja nema nikakvu tetku.
Adela: Da, imaš. Ja sam sestra, odnosno polusestra tvoje majke.
Pablo: U redu. Čak i da je to istina, šta tačno želite od mene?
Adela: Znam da si u dugovima. I znam ta ti opasni ljudi prete.
Pablo: Jel vi to mene pratite?
Adela: Ne, naravno da ne. Ali sam upućena u tvoju trenutnu situaciju. Želim da ti pomognem da se izvučeš iz iste.
Pablo: A zbog čega biste to uradili?
Adela: Zbog toga što si moja sestrić. Moja krv. Ali jedini uslov je da nikome, pa ni svojoj majci ne kažeš da smo se videli.
Pablo: Zbog čega?
Adela: Berta i ja smo godinama u lošim odnosima. Zbog toga ti verovatno nije ni pričala o meni. Ali biće vremena da ti ja ispričam celu istinu. Prihvataš li moju pomoć ili ne?

Nakon kraćeg razmišljanja rekao je:

Pablo: Da, prihvatam. Nemam drugog izbora.


NEKOLIKO DANA KASNIJE

Anheles i Karina su izlazile iz bolnice.

Karina: Kako se osećaš?
Anheles: Užasno. Jako me boli.
Karina: Znam kako ti je ali već sutra će ti biti bolje.
Anheles: Znaš kako mi je? I ti si nekada abortirala?
Karina: Više puta.


Huana je bila u restoranu sa nekim muškarcem srednjih godina. Stavila je ispred njega fotografiju na kojoj se nalazila Elena.

Huana: Ovo je žena koju treba da zavedeš.
Muškarac: Budite bez brige. Veoma brzo, ova žena će biti luda zamnom.


Eliseo, Berta i Pablo su ručali.

Pablo: I dalje ne mogu da se naviknem na ovu situaciju. Živimo kao porodica a zapravo to više nismo.
Berta: Sine, sve je isto kao do sada. Samo što tvoj tata i ja privatno više nismo zajedno, dok smo za javnost i dalje u srećnom braku.
Pablo: Mama, ne živi u iluziji. Javnost danima unazad ispira usta o vama. Zaboravili ste da je gotovo cela gradska elita prisustvovala famoznom venčanju koje je tata prekinuo. Svi ali apsolutno svi znaju da si mu nabila rogove sa najboljim drugom.

Eliseo je udario šakom od sto i rekao:

Eliseo: Dosta! Prekinite da laprdate i pustite me da ručam na miru.
Pablo: Ćale, stvarno ne verujem da si joj prešeo preko toga.

Berta je prekorno pogledala svog sina.

Pablo: Mama, izvinjavam se ali ja ti ne bih oprostio.


Elena i Roksana su bile u dnevnoj sobi. Raspravljele su se što je postalo gotovo uobičajeno u poslednje vreme.

Elena: Znam da moramo da platimo ratu kredita. Ne morate da me podsećate.
Roksana: Dok je moj sin bio živ nikada nismo kasnili sa plaćanjem.
Elena: Već sam vam objasnila da nije lako vratiti se poslu posle toliko godina. Preko odredjenih poznanstava uspela sam da dobijem nekoliko angažmana ali ono što sam zaradila nije dovoljno da pokrije sve naše troškove i dugove.


Eliseo i Norma su bili u kancelariji.

Eliseo: Jesi li razumela šta treba da uradiš?
Norma: Jesam.
Eliseo: Slobodna si.

Norma je krenula da iyadje ali se onda zaustavila i rekla:

Norma: Don Eliseo, znam da trenutno prolazite kroz težak trenutak ali...

Eliseo je popreko pogledao.

Norma: Ne bih da se mešam ali... Cela firma već danima bruji o onome što se desilo.
Eliseo: Pametnije bi im bilo da rade svoj posao nego što se bave mojim privatnim životom.
Norma: Ako mogu da učinim nešto za vas tu sam.

Norma mu se približila previše blizu. Eliseo je nakon kraćeg oklevanja poljubio. Zatim se odmakao i rekao:

Eliseo: Ne... Izvini...
Norma: Nema potrebe da mi se izvinjavate.

Sada je ona njega poljubila. Nakon toga su imali seksualne odnose.


Nakon što je završila sa treningom Debora (Karina) je krenula ka svlačionici. Na ulazu se sudarila sa Markosem.

Markos: Lepotice, konačno te ponovo vidim. Zbog čega mi se nisi javljala?
Debora: Imala sam puno obaveza.
Markos: Šta misliš o tome da odemo negde da se malo zabavimo?

Debora ga je zagonetno pogledala.


Leonela je bila u svom autu. U trenutku nepažnje sudarila se sa drugim automobilom iz koga je ubrzo izašao Edmundo. Leonela se iznenadila kada ga je ugledala.

Leonela: Edmundo?
Edmundo: Leoenla? Zar ne bi trebalo da si u zatvoru?
Leonela: Trebalo bi ali kao što vidiš nisam.

Edmundo joj je prišao i rekao:

Edmundo: Kad si već na slobodi mogli bi da se podsetimo starih vremena.

Leonela mu je opalila šamar i rekla:

Leonela: Skloni se od mene! Ti si jedan od glavnih krivaca za svu moju nesreću!


Debora (Karina) i Markos su bili u hotelu. Ležali su u krevetu nakon što su imali seksualne odnose.

Markos: Mislio sam da te nikada više neću videti.
Debora: Sigurno si u medjuvremenu bio sa ko zna koliko njih.
Markos: Samo sa par. Ali ni jedna nije kao ti.
Debora: Ma daj. Ne zasmejavaj me. Nego, nešto si mi napet. Imaš neki problem?
Markos: Ma imam neke porodične probleme.
Debora: Ako želiš možeš da mi ispričaš.
Markos: Moja majka je pre nekoliko dana trebalo da se uda ali je na dan venčanja je saznala da je budući muž vara. Ne možeš da zamisliš kako sam se razbesneo. Od kada je moj otac Gustavo umro moja majka nije bila ni sa jednim muškarcem, sad se iskreno zaljubila u tog bednika. Ali kunem se da će mi Edmundo Maldonado skupo platiti za to što joj je uradio, ne zvao se ja Gustavo Valensija.

Debora je prebledela nakon ovih njegovih reči. Shvatila je da je Markos sin čoveka za čije ubistvo je bila optužena.

Debora (u sebi): Ne, ovo je ne moguće.
Markos: Šta ti je?
Debora: Ništa, nije mi ništa.

Ustala je i krenula da se oblači.

Markos: Gde ćeš?
Debora: Moram da idem. Setila sam se da imam neke obaveze.
Markos: Hoćemo li se ponovo videti?
Debora: Ne znam… Možda… Moram da idem.


Elena je bila u restoranu sa jednom ženom.

Elena: Gospodjo, samo sam iskrena. Ne postoje realne šanse da dobijete vašeg supruga na sudu. Pre braka potpisali ste predbračni ugovor kojim se odričete svega u slučaju razvoda.
Žena: Ne želim više da slušam vaše glupsoti. Vi ste jedan nikakav advokat.

Okrenula se i otišla.

Elena: Ova žena stvarno nije normalna.

U tom trenutku joj je prišao muškarac sa kojim je nešto ranije Huana razgovarala.

Muškarac: Izvinite ali nisma mogao da ne čujem gospodju. Jako nevaspitana žena.
Elena: Da, ima nas raznih.
Muškarac: Da li biste možda popili piće sa mnom?
Elena: Molim?
Muškarac: Mislio sam da..,
Elena: U redu. Zašto da ne.
Muškarac: Inače, moje ime je Gabriel.
Elena: Elena. Zovem se Elena.


Eliseo i Norma su se oblačili.

Eliseo: Ovo nije smelo da se desi.
Norma: U pravu ste.
Eliseo: Mislim da je najbolje da se pravimo da se ovo nije desilo.
Norma (u sebi): Potrudiću se da se ovo ponovi što pre. Ti si mupkarac kakvog ja zaslužujem.


Esteban je bio u sali za video nadzor. Ušao je Edmundo koji je rekao:

Edmundo: Večeras stiže roba. Moraćeš da radiš.
Esteban: U redu. Ništa ne brinite. Sve će biti u redu kao uvek.


Leonela i Karina su bile u dnevnoj sobi.

Leonela: Molim?
Karina: Da, to što si čula. Klinac koga sam upoznala dok sam se prostituisala je zapravo sin čoveka za čije sam ubistvo osudjena.
Leonela: Znam da ne voliš da pričaš o tome ali jesi li zaista ubila tog čoveka.
Karina: U redu, ispričaću ti sve. Već sam vam ispričala sve u vezi mog očuha koji me je zlostavljao, sve u vezi odlaska iz kuće. Kada sam napustila porodičnu kući nisam znala gde da odem. Imala sam samo 15 godina. Zbog toga sam se zaposlila u jednom noćnom klubu kao striptizeta. Ubrzo sam počela i da se prostituišem. Vremenom sam napredovala u poslu, počela sam da se bavim elitnom prostitucijom. Radila sam u jednom kazinu koji su posećivali brojni moćni ljudi. Jedne večeri, jedan od njih je izgubio sve na kocki. Iz očaja je izvadio pištolj i ubio svog protivnika. Bedni Edmundo Maldonado je ubio Gustava Valensiju, a onda su meni smestili njegov zločin. I tako sam završila u zatvoru.
Leonela: Rekla si Edmundo Maldonado?
Karina: Da, što. Poznaješ ga?
Leonela: Da, poznajem ga. On me je uz pomoć moje polusestre opljačkao kada sam završila u zatvoru.
Karina: Koja slučajnost. Znači imamo istog neprijatelja.
Leonela: Izgleda. I na sve to, još jedna velika slučajnost, danas sam ga baš srela.


Elena i Gabriel su ležali u krevetu. Elena je spavala. U jendom trenutku se trgla i rekla:

Elena: Šta se desilo ovde?
Gabriel: Zar ne vidiš. Imali smo odnose.

Elena se uhvatila za glavu i rekla:

Elena: Ne sećam se ni čega.
Gabriel: Oboje smo malo više popili.
Elena: Ne, ovo nije trebalo da se desi.


Esteban je bio u kazinu. Izašao je iz sale za video nadzor i krenuo niz stepenice. Nakon što je sišao u podrum, otvorio je vrata koja su vodila na parking. Tamo je bio parkiran kombi pored koga je stajao neki čovek.

Esteban: Jel roba unutra?
Čovek: Da, njih 10. Ima ruskinja, poljakinja, bugarki.
Esteban: Gde su njihovi pasoši?

Čovek mu je predao koverat i rekao:

Čovek: Svi su unutra.


Roksana, Elena, Alina i Roberto su doručkovali.

Roksana: Elena, sinoć si došla jako kasno kući. I to koliko sam videla u pripitom stanju.
Roberto: Mama ne mogu da verujem. Ne znam odakle ti onda pravo da meni zameraš kad dodjem pijan kući.
Roksana: Svojim ponašanjem daješ loš primer deci.
Alina: Prestanite da napadate mamu! Kao i svima i njoj sme da se desi da se nekada opije!
Elena: Kćeri, hvala ti na podršci. A što se vas dvoje tiče, nemam nameru da vam se pravdam.


Aura je izlazila iz kuće, ispred je bio Edmundo.

Aura (ljutito): Šta radiš ovde?
Edmundo: Moram da razgovaram sa tobom. Danima te zovem ali se ne javljaš.
Aura: Nemamo o čemu da razgovaramo. Ti i ja smo završili zauvek.
Edmundo: Znam da sam pogrešio ali se jako kajem.
Aura: Kasno je za kajanje. Nikada ti neću opristiti. Od sada, jedino što nas veže jeste ugovor koji imamo u vezi kazina. Uzgred, da znaš da ističe za par meseci i da nemam nameru da ga produžim.


Huana je bila u svojoj sobi. Razgovarala je telefonom sa Gabrielom.

Huana: Znači već si je odvukao u krevet?
Gabriel: Da. Rekao sam vam da će jako brzo pasti.
Huana: Odlično. Sada nastavi sa napim planom.


Pablo, Markos, Roberto, Lorena, Alina i Sofia su bili u diskoteci. Dok su se osali zabavljali Alina se slikala za instagram. Prišla joj je Sofia koja je rekla:

Sofia: Ostavi više taj telefon. Dodji da igraš sa nama.

Pablo je prišao Robertu i rekao:

Pablo: Imaš li pilule?
Roberto: Imam. Ali dobićeš ih amo ako imaš lovu da odmah platiš. Ne želim ponovo da imam probleme sa Kobrom zbog tebe.

Pablo je izvadio iz džepa novac. Roberto mu je za uzvrat dao kesicu sa pilulama.


Elena je stajala ispred ogledala, bila je vidno zamišljena dok je češljala kosu.

Elena: Zbog čega ne mogu da prestanem da razmišljam o Gabrielu?


Sofija je sedela sama u separeu, dok su ostali igrali. Prišao joj je Pablo koji je vidno bio pod uticajem droge.

Pablo: Lepotice, zbog čega sediš sama?
Lorena: Sela sam malo da odborim. Zabolele su me noge zbog visokih štikli.
Pablo: Kada smo već ovde sami, mogli bi da...

Pablo je krenuo da je poljubi. Sofia ga je odgurnula. Medjjutim, on je krneuo da je ponovo polljubi. Ona mu je opalila šamar. U tom trenutku je naišao Markos koji je rekao:

Markos: Ostavi je!
Pablo: Ti se ne mešaj! Sofia više nije tvoja devojka!
Markos: Mislim, da si malo preterao večeras sa pilulama. Najbolje da iskuliramo celu situaciju.

Nedaleko od njih stajala je Lorena koja se dopisivala sa nekim. Prišao je Roberto koji je rekao:

Roberto: Hoćeš da igraš sa mnom?
Lorena: Ne mogu. Trenutno sam zauzeta.
Roberto: Dopisuješ se sa nekim?
Lorena: To se tebe ne tiče!


NEKOLIKO DANA KASNIJE

Sofija i Lorena su bile u klubu, ležale su na ležaljkama i sunčale se.

Sofia: Zaista ne znam šta se dešava sa Pablom, po ceo dan me zivka, šalje mi poruke…
Lorena: Misliš da se zaista zaljubio u tebe?
Sofia: Naravno da nije. Dobro znaš kakav je ženskaroš oduvek bio. On menja devojke kao čarape, a ja ne želim da budem još jedna u njegovom nizu. A i da je normalan ne bi muvao bivšu devojku svog najboljeg druga.


Adela (Leonela) i Pablo su bili u restoranu.

Pablo: Tetka malo mi je neprijatno ali ne bih ti tražio pare da mi zaista nisu hitno potrebne.
Adela: Nema razloga da ti bude neprijatno. Već sma ti rekla da sam tu za sve što ti zatreba. Nego nešto si mi neraspoložen, šta ti je?
Adela: Ima jedna devojka koja mi se mnogo svidja. Nism verovao da ovo moće da mi se desi ali izgleda da sam poludeo za Sofiom Maldonado.
Adela: Rekao si Maldonado? Jel ona nešto Edmundu Maldonadu?
Pablo: Jeste, ona je njegova ćerka. Ti poznaješ Edmunda?
Adela: Upoznali smo se pre mnogo godina. nastavi šta si počeo da pričaš.
Pablo: Sofija me stalno odbija. A zaista mi se mnogo svidja.
Adela: Daće tebi tvoja tetkla jedan savet. Mi žene volimo malo da se foliramo. Ako ona neće da bude sa tobom milom, a ti imaš veliku želju da budeš sa njom učini to silom.
Pablo: Molim? Predlažeš mi da je silujem?
Adela: Ne, naravno da ne. Ali možeš da je pozoveš na pće. A gde je jedno piće tu je i drugo. Kada se malo napije svašta može da se desi.


Berta je bila u tržnom centru. Za njom je išao Fernando koji je nosio kese.

Berta: Pazi da ne izgbiš neku kesu,. Stvari koje se nalaze u njima su preskupe i tvoja plata ne bi bila dovoljna da ih platiš.“
Fernando: Ne brinite se, neću ništa izgubiti.

U tom trenutku je naišla Aura koja je rekla:

Aura: Berta drago mi je da smo se konačno srele jer već duže vreme imam želju da uradim ovo.

Opalila joj je šamar iz sve snage.

Berta: Glupačo zašto me udaraš?!
Aura: Misliš da nemam razloga? Dok sam ja mislila da si mi ti najbolja drugarica ti si za to vreme spavala sa mojim verenikom!
Berta: Pa nisam ja kriva to Edmundo nije bio zadovoljan onim što si mu ti pružala pa je utehu tražio kod mene.


Renata (Anheles) i Esteban su ležalli u krevetu. Ina je izvadila iz torbe kesicu sa kokainom.

Esteban: Ne, ne želim da konzumiram kokain.
Renata: Zbog čega?
Esteban: Pilule su mi ok ponekad. Ali kokain je već previše.
Renata: Jesi li ga nekad probao?
Esteban: Ne, nikada.
Renata: Hajde, probaj sada.

Nevoljno je na kraju pristao da to učini. Dok je on konzumirao Renata ga je gledala sa velikim besom. Vratila se mislima neko vreme unazad.

"Anheles je ležela na krevetu. Nakon velike borbe na kraju se prepustila. Gledala je u jednu tačku na plafonu dok su je svi prijatelji njenog brata silovali, jedan po jedan. A poslednji je bio upravo on, Esteban."


Vratila se mislima u sadašnjost.

Renata (U sebi): Skupo ćeš platiti za ono što si mi uradio. Samo si se ti izvukao jer si se nakon onoga što si mi uradio odmah vratio za Majami. Ali budi siguran da ću i tebe odvesti u smrt.


NASTAVIĆE SE...



Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Sun Feb 13, 2022 7:40 pm
Voljela bih da Karina zaista pošalje policiji dokaze protiv Alfreda. Ali kapiram da se to neće desiti jer bi onda on nju prijavio za ubistvo i odao njen novi identitet.

Dakle i Eliseo je ubica. Nije me prevario osjećaj da nije nikakvo nevinašce, samo me je zbunjivalo to što do sada nije uradio ništa pogrešno. Možda bi čak i Bertu rado ubio kad ne bi bilo sumnjivo. Ovako mora da proguta ponos i da pred svima ispadne mlakonja koji je prešao preko rogova.

Juana dakle nastavlja da se sveti i to preko Elene. Valjda je ideja da Roksana bude pogođena time što je Elena našla drugog. Ili ima i još nešto? A Elena mi od starta i nije djelovala kao ožalošćena udovica.

Pogodila sam da Karina nije ubila Gustava. Da li je uopšte nekog ubila prije nego što je završila i zatvoru ili su Mia i njen otac bili prvi? Zanimljivo je to što je ispalo da je Edmundo i njen neprijatelj, a do sada ga uopšte nije spominjala. Ne vjerujem da mi nakon otkrića u ovoj epizodi iko može biti odvratniji od njega. Doduše, Alfredo i Esteban su dobri kandidati.

Ne dopada mi se što je Leonela u stanju da indirektno predloži Pablu da napije Sofiju, pa je siluje. Ok, preko ćerke se sveti ocu, ali taj način je dno dna.

Dakle da rezimiram, što se tiče glavnih junakinja. Još je ostalo da se otkrije kako je Roksana odgovorna za smrt Juanine djece i što je Berta uradila Leoneli.

____________
Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Mon Feb 14, 2022 12:18 am
Pogodila sam da Karina nije ubila Gustava. Da li je uopšte nekog ubila prije nego što je završila i zatvoru ili su Mia i njen otac bili prvi?

Izgleda da je nevina zavrsila u zatvoru. Mislim da je u 7 epizodi ostatak njene price.

Dakle da rezimiram, što se tiče glavnih junakinja. Još je ostalo da se otkrije kako je Roksana odgovorna za smrt Juanine djece i što je Berta uradila Leoneli.

Leonela u 7 epizodi, Juanina prica u 8. Ako se ne varam.

avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Mon Feb 14, 2022 12:36 am
EPIZODA 6


U sadašnjost je vratio Esteban koji je rekao:

Esteban: Renata! Da li me slušaš?!
Renata: Da, izvini... Nešto sam se zamislila.


Leonela i Karina su bile u dnevnoj sobi.

Karina: Molim?! Hoćeš da mi kažeš da si indirektno rekla svom sestruću da bi trebalo da siluje Edmundovu ćerku?
Leonela: Da.
Karina: Misliš da će Pablo to zaista učiniti?
Leonela: Pablo je postao ozbiljan zavisnik. Kad povuče koju crtu više siguran sam da je spreman da učini sve.


Lorena i Sofia su izlazile iz kluba.

Sofia: Znači večeras ćeš konačno upoznati tog dečka sa kojim se dopisuješ na tinderu?
Lorena: Da. I jako sam uzbudjena zbog toga.
Sofia: Da li želiš da krrenem sa tobom?
Lorena: Naravno da ne.
Sofia: Lorena, malo se plašim za tebe. Šta ako je neki manjak u pitanju?
Lorena: Previše si filmova gledala. Luka je lep, mlad i obrzovan dečko. Dovoljno sam ga upoznala u „online“ svetu, vreme je da se konačno upoznamo i uživo.


Huana je bila u svojoj sobi.

Huana: Uopšte se ne osećam dobro zbog ovoga što radim. Mislila sam da će mi osveta pomoći da se osećam bolje ali nije tako. Naredila sam da ubiju Bruna, platila sam Gabrijela da zavede Elenu, imam u glavi mnoštvo planova za Roksanine unučiće... Medjutim sve to me ni najmanje ne ispunjava niti čini srećnom.

U tom trenutku je Huana osetila jak bol u grudima i onesvestila se.


Esteban se vraćao kući. Bio je vidno pod uticajem droge koju mu je dala Anheles. U trenutku nepažnje dk je prelazio ulicu udario ga je atomobil.


Pao je mrak. Leonela, Karina i Anheles su bile u čekaonici.

Leonela: Šta li je sa Huanom? Zbog čega su se toliko dugo zadržali?
Karina: Odsekla sam se od straha kada sam je zatekla na podu. Mislila sam da je mrtva.
Anheles: Odoh do kafeterije. Hoćete i vas dve kafu?
Leonela: Može.
Karina: Donesi i meni jednu.

Za to vreme na drugom odeljenju su se nalazili Norma i Fernando. Oboje su bili vidno zabrinuti i čekali su doktore da im kažu kakvo je Estebanovo stanje.

Norma: Nisu ti rekli ništa pre nego što sam ja došla?
Fernando: Ne. Rekli su mi da je operacija u toku i da je stigaou bolnicu u kritičnom stanju. Nadam se da će sve biti u redu. Ne bih podneo da izgubim i njega.

Norma ga je zagrlila u znak podrške.

Norma: Hoće. Esteban je mlad i zdrav dečko. Sigurna sam da će se izvući. Jesi li možda za kafu?
Fernando: Jesam.
Norma: Odoh do kafeterije.


Lorena je stigla u park, mesto gde se dogovorila da se nadje sa svojom simpatijom sa tindera. Kako je bilo jako hladno napolju a i poprilično kasno, nikoga nije bilo ni na vidiku. Sela je na klupicu i nervozno gledala oko sebe.. U jednom trenutku neko joj je prišao sa ledja i stavio ruke na oči.

Lorena: Luka, jesi li to ti?
On: Da, ja sam.

Trgla se kada je čula njegov glas. Nije ga tako zamišljala. Zatim je svojim opipala njegove ruke. Bile su to ruke starijeg muškarce a ne momka od dvadesetak godina. Zatim se trgnula i ustala sa klupe. Nakon što se okrenula ka njemu ugledala je ispred sebe starijeg čoveka, prema njenoj proceni izmedju 60 i 70 godina.

Lorena: Luka?
On: Da, ja sam. Zapravo, moje pravo ime je Nikolas.
Lorena: Ali...
Nikolas: Znam da sam te lagao. Oprosti mi.

Lorena je bila zbunjena. Nije znala šta da kaže.

Lorena: Mislim da je najbolje da podjem.

Medjutim, on je iste sekunde snažno uhvatio za ruku.

Nikolas: Ne, stani!
Lorena: Pustite me!
Nikolas: Nemoj da mi persiraš. To, sam ja, tvoj Luka.
Lorena: Ne! Luka ne postoji! Vi ste bolesni! Kako možete tako da obmanjujete mlade devojke?!
Nikolas: Ne govori mi to!
Lorena: Najbolje da se pravimo da se ovo nije desilo! I ne pišite mi više! Šta više, blokiraću vas istog trenutka!

Kada je krenula da ode, on joj je prišao sa ledja i uhvatio je oko struka.

Lorena: Ne dodiruj me! Sklanjaj svoje ruke sa mene!

Osetila je njegov dah na svom vratu. A zatim i pljuvačku u trenutku kada je polizao.

Nikolas: Samo saradjuj i sve će biti u redu. Ne želim da te povredim.

Uzeo je njenu ruku i spustio je na njegovo medjunožije.

Nikolas: Jel osećaš? Zbog tebe sam popio plavu pilulu.

Uhvatio je snažno i poneo ka unutrašnjosti parka. Kada je dovukao do jendog žbuna gurnio je na pod i legao preko nje.

Lorena: Upomoć!
Nikolas: Ućuti! Ne želim da te povredim! Uživaćeš isto kao i ja. To sam ja, tvoj Luka.

Zavukao je svoje ruke pod njenu haljinu i svukao joj gaćice. Na njenom licu se ocrtavalo gadjenje. A onda se pojavio on, nepoznati momak koji je uhvatio Nikolasa sa ledja i bacio ga na zemlju.

Momak: Sklanjaj se od nje!

Nikolas je zbiunjeno gledao u njega. Nakon par trenutaka skočio je i pobegao.

Momak: Jesi li dobro?
Lorena: Da, jesam. Nije stigao ništa da mi uradi. Hvala ti.
Momak: Želiš li da pozovemo policiju?
Lorena: Mislim da nema svrhe. Pobegao je.
Momak: Ako hoćeš mogu da te ispratim do kuće.
Lorena. Može. Bojim se da me ne sačeka i napadne opet.
Momak: Ništa s ene brini. Sve će biti u redu.


Anheles je izlazila iz kafeterije. U rukama je nosia dve čaše sa kafom. U jednom trenutku se sudarila sa Normom.

Norma: Gledaj kuda ideš! Anheles?!

Iznenadjena Anheles je ispustila čaše

Anheles: Mama.
Norma: Otkud ti ovde? Zar ne bi trebalo da si u zatvoru?!

Anheles nije znala šta da kaže, jedino što je mogla da uradi jeste da pobegne. To je i učinila.  


Korina i Leonela su bile u čekaonici.

Leonela: Gde je više Anheles? Kao da je otišla u drugi grad po tu kafu?

Karina je izvadila mobilni iz džepa i rekla:

Karina: Stigla mi je poruka od Anheles. Piše da je hitno morala da ode iz bolnice i da će nam sve objasniti kod kuće
Leonela: Šta li joj se desilo? Zašto je otišla?
Karina: Ne znam. Šta li je moglo da joj se desi?

U tom trenutku je došao doktor.

Leonela: Doktore kako je Miriam?
Doktor: Doživela je infrakt. Mi smo učinili sve što smo mogli, sada nam jedino preostaje da čekamo i vidimo šta će se desiti.

Samo dva sprata niže nalazio se Fernando. Sedeo je i nervozno cupkao nogom. Došla je Norma koja je rekla:

Norma: Ne možeš ni da zamisliš koga sam upravo srela u kafeteriji!
Fernando: Koga?
Norma: Upravo sam videla Anheles.
Fernando: Molim? To je nemoguće, Anheles je u zatvoru.
Norma: Izgleda da više nije.

Došao je doktor koji je rekao:

Doktor: Jeste li vi rodjaci Estebana Durana?
Fernando: Da, mi smo. Kako je on?
Doktor: Stanje je stabilno. Medjutim, tokom pregleda smo u njegovoj krvi pronašli znatne količine narkotika.
Norma: Samo nam je još to falilo.
Fernando: Molim?! Ne, to je nemoguće. Esteban se ne drogira.
Doktor: Mislim da bi trebalo da porazgovarate sa vašim sinom o tome.


Aura je sišla sa sprata. Krneula je ka kuhinji kako bi popila čašu vode. U tom trenutku je u kuću ušla Lorena koja je na sebi imala pocepanu i blatnjavu haljinu.

Aura: Lorena, šta ti se to desilo?

Uplakana Lorena joj je potrčala u zagrljaj.

Aura: Plašiš me! Šta se desilo?

Lorena joj je ispričala sve. Aura je zagrlila i rekla:

Aura: Smiri se. Hvala Bogu da se sve dobro završilo. Trebalo je da uvedeš tog dečka koji te je spasao tog bolesnika. Volela bih da sam mogla da mu se zahvalim. I od sada oprez, ne mozes da se nalazis tek tako sa nepoznatim ljudima. Za pocetak ces odmah da obrises tu glupu aplikaciju.


Esteban, Fernando i Norma su bili u bolničkoj sobi. Esteban nije znao šta da kaže na njihove kritike.

Norma: Samo nam još treba da postaneš narkoman. To nam je hvala što smo te prihvatili poput sina nakon smrti tvojih roditelja.
Fernando: Norma, mislim da bi svi treblo da se smirimo.
Norma: Ne! Ti mu previše dopuštaš! Zbog toga se ovo i dešava!
Esteban: Mislim da preterano dramite. Istina je da sam proboa par puta drogu ali ja nisam zavisnik.
Norma: To svi narkomani kažu.
Fernando: Sine, moraš da mi obaćeš da više nećeš konzumirati to smeće.
Esteban: U redu. Obećavam.


Anheles je bila u dnevnoj sobi. Došle su Leonela i Karina.

Anheles: Kako je Huana?
Leonela: Isto. Stanje joj je nepromenjeno.
Karina: Hoćeš li nam reći zbog čega si pobegla iz bolnice.
Anheles: Srela sam moju majku.
Leonela: šta je ona radila tamo?
Anheles: Ne znam. Izneandila sam se kad sam je ugledala. Nisam znala kako da ragujem. Zbog toga sam pobegla.


NEKOLIKO DANA KASNIJE

Danas je Sofijin rodjendan. Sofia, Lorena i Alina su bile u sobi, spremale su se za žurku koja će biti organizovana u dvrištu kuće. Alina je nervozno čitala komentare ispod svog poslednjeg posta.

Lorena: Ma daj Alina, sigurna sam da će se ovaj „skandal“ kako ga ti nazivaš jako brzo zaboraviti.
Alina: Bukvalno me sahranjuju u komentarima. Govore mi da sam se prodala za sitne pare.
Sofia: Ako ćemo iskreno, trebalo je da budeš obazrivija. Kako sama ističeš tvoja zajednica raste, imaš sve veći broj pratilaca, tako da moraš bolje proveriti brendove s akojima saradjuješ pre nego što ih promovišeš.
Alina: Kako sam ja mogla da znam da ta glupa šminka koju sam reklamirala izaziva iritaciju kože.

Lorena je uzela flašu tekile i sipala u tri čaše koje su se nalazile na stolu.

Lorena: Mislim da je najbolje da zaboravimo na probleme. A to ćemo najbolje uradiit uz koju čašicu alkohola.


Leonela i Huana su ušle u kuću.

Huana: Ne mogu da verujem da sam konačno kod kuće.
Leonela: Ne zaboravi da je doktor rekao da ćeš morati još neko vreme da miruješ.
Huana: Znam, ne moraš da me podsećaš.


Pao je mrak. Zabava je bila uveliko u toku. Većina je bila već poprilično pod uticajem alkohola.

Sa strane je stajao Markos koji je u ruci držao svoje piće. Prišao mu je Roberto koji je rekao:

Roberto: Šta ti je? Što si neraspoložen?
Markos: Ne osećam se uopšte prijatno u ovoj kući.
Roberto: Ovde smo zbog Sofi. Zaboravi na njenog ćaleta. Šteta što je Esteban morao da radi i nije mogao da dodje.

Sofia je plesala, prišao joj je Pablo koj je rekao:

Pablo: Moglu li da igram sa tobom?
Sofia: Možeš. Ali ni ne pokušavaj da me ponovo muvaš.
Pablo: Zbog? Zar ti se stavrno ne dopadam?
Sofia: Pablo, ne počinji ponovo. Izmedju nas dvoje nikada neće biti ništa.
Pablo: Ok. Ali bar možemo da popijemo nešto. Evo doneo sam nam piće.

Pablo joj je pružio jednu čašu tekile. A zatim su nazdravili. Pablo se zadovoljno smeškao.

Nedaleko od njih je bila Alina koja je držala telefon u ruci i gledala nešto. Došla je Lorena koja je rekla:

Lorena: Ponovo čitaš komentare hejtera?
Alina: Da. Objavila sam stori sa slavljenicom a oni su mi zatrpali dm sa negativnim komentarima.
Lorena: Mislim da je najbolje da ti oduzmem taj telefon. Na žurci smo, zaboravi na hejtere.


Esteban je bio na parkingu hotela. Upravo je stigao kombi u kome se nalazilo nekoliko preplašenih devojaka koje su od tog trenutka uvedene u užasan svet prostitucije. Sa krova zgrade koja se nalazila preko puta neko je slikao sve što se dešavalo.


Pablo je uveo Sofiu u sobu. Ona je bila vidno pod uticajem alkohola a i droge koju joj je on krišom sipao u piće.

Sofia: Mislim da sam previše popila.
Pablo: Polako. Pomoći ću ti da legneš.

Pablo je doveo Sofiju do kreveta.

Pablo (u sebi): Mislim da je tetka Adela u pravu. Ako ne želiš da budeš moja milom bićeš silom.

Pablo je počeo da svlači Sofiu.

Sofia: Šta to radiš?
Pablo: Ništa. Samo se opusti.

Pablo je učinio Sofiu svojom i ako ona u tim trenutcima nije bila u potpunosti svesna šta se dešava.


Za to vreme pijana Alina se teturala hodnicima. U jednom trenutku sudarila se sa Edmundom koji samo što je stigao.

Alina: Edmundo.
Edmundo: Izgleda da si malo više popila.
Alina: Da. Izgleda da sam malo preterala.

Krenula je niz stepenice ali je on uhvatio za ruku i rekao:

Edmundo: Mislim da bi nas dvoje mogli lepo da se zabavimo.
Alina: Molim?

Edmundo je uvukao u svoju sobu. Zalupio je vrata za njima i počeo je da je ljubi.

Alina: Ali...
Edmundo: Samo se prepusti i uživaj.


Roberto je prodavao drogu nekim momcima na zabavi. Sve je posmatrala Lorena. Kada su otišli ona mu je prišla i rekla:

Lorena: Roberto šta to radiš?
Roberto: Ništa. Samo smo nešto pričali.
Lorena: Ne laži! Videla sam šta si radio!
Roberto: Bolje se ne mešaj! Pravi se da ništa nisi videla!


Edmundo i Alina su se oblačili.

Alina: Ovo nije trebalo da se desi.
Edmundo: Zbog čega?
Alina: Ti si otac moje najbolje drugarice.
Edmundo: Ovo smo oboje želeli. Zar ne?

Alina ništa nije odgovorila. Posramljeno je spustila glavu.

Edmundo: Jel ti bilo lepo?
Alina: Jeste.
Edmundo: Onda nema razloga da se kajemo. Neka ovo stane naša tajna a možemo ponoviti s vremena na vreme.


Sofia je ležala u besvesnom stanju na krevetu. U jendom trenutku se probudila. Zbuunjeno je pogledala oko sebe. Uhvatila se za glavu i rekla:

Sofia: Otkud ja ovde? Šta se desilo?


SLEDEĆI DAN

Leonela i Karina su bile u dnevnoj sobi.


Karina: Molim? Hoćeš da kažeš da Edmundo u svom hotelu tera devojke da se prostituišu?
Leonela: Na osnovu onoga što je uslikao čovek koji radi za mene rekla bih da je tako.

Spustila je na sto fotografije koje su napravljene prethodne noći.

Karina: Imamo ga u šaci. Ovim možemo da ga strpamo u zatvor.

U tom trenutku je došla Anheles koja je bacila pogled na slike i rekla:

Anheles: Kakve su to slike i šta Esteban radi na njima?
Karina: Esteban?
Anheles: Da, to je dečko koga su usvojili moji roditelji i kome se svetim.

Leonela i Anheles su joj ispričale sve.

Anheles: Ne mogu da verujem. Jeste li svesne da zajedničkim snagama možemo da uništimo naše neprijatelje?


Alina, Lorena i Sofia su bile u hodniku fakulteta.

Alina: Jao što me boli glava.
Sofia: I mene.
Lorena: Malo ste preterale sinoć sa alkoholom.
Sofia: Da znaš da jesam. Toliko sam popila da ni sama ne znam kako sam završila u svojoj sobi.

Pored njih su prolazile neke devojke koje su komentarisale i pokazivale prstom u Alinu.

Alina: Imate neki problem sa mnom?
Devojka: Da, zanima nas koliko si novca uzela da reklamiraš onu krš kozmetiku?
Lorena: Pusti ih, ne obraćaj pažnju na njih.


Eliseo i Norma su se oblačili.

Norma: Jel se sada osećaš bolje?
Eliseo: Da, bio sam jako napet.
Norma: Šta te muči?
Eliseo: Neki poslovi su krenuli po zlu. I to me jako brine.
Norma: Sigirna sam da će sve biti u redu.


Fernando je prao auto, sa terase ga je posmatrala Berta.

Berta: Moram priznati da se Fernandito dobro drži za svoje godine. Zašto se ne bih malo zabavila sa njim?  

Berta je otvorila prozor i uzviknula:

Berta: Fernando!
Fernando: Recite gospodjo.
Berta: Dodji brzo u moju sobu! Pukla mi je cev u kupatilu! Požuri!


Elena i Gabriel su bili u hotelskoj sobi. Ležali su u krevetu nakon što su imali seksualne odnose.

Gabriel: Iznenadio sam se kada si me pozvala. Mislio sam da više ne želiš da me vidiš.
Elena: I ja sam to mislila. Medjutim, nisam mogla da prestanem da razmišljam o tebi. Na kraju krajeva nema ništa loše u ovome što se dešava izmedju nas.
Gabriel: Naravno da nema. Svidjaš mi se, svidjam ti se. Lepo nam je kada smo zajendo. To je ono najbitnije.

Poljubili su se.

Berta je ležala potpuno gola na svom krevetu, Fernando je pokucao na vrata i rekao:

Fernando: Gospodjo ja sam, Fernando. Jel smem da udjem?
Berta: Udji.

Fernando je ušao u sobu i zaprepastio se kada je video svoju gazdaricu golu.

Fernando: Gospodjo, izvinite... Ja…

Krenuo je da izadje iz sobe.

Berta: Stani! Gde si krenuo?!
Fernando: Sačekaću ispred da se obučete, pa ću onda pogledati tu cev što je pukla.
Berta: Nije pukla nikakva cev. Gledala sam te kroz prozor dok si prao auto. I jako sam se napalila.
Fernando: Gospodjo, ja...
Berta: Sigurna sam da i ja tebe palim.
Fernando; Vi ste... Vi ste jako lepa žena ali..,
Berta: Šta onda čekaš? Učini me svojom.

Prišla mu je i poljubila ga.

Fernando: Gospodjo, mislim da...
Berta: Mislim da suviše misliš.

Krenula je da ga skida. Nakon toga su imali seksualne odnose.



Debora (Karina) i Markos su bili u restoranu.

Debora: Markose, pristala sam da se vidim sa tobom jer moramo ozbiljno da razgovaramo. Zamolila bih te da me više ne zoveš. Najbolje je da me zabroaviš i da prekinemo svaki kontakt.
Markos (razočarano): Ali zbog čega?
Debora: Ovo ne vodi nikuda. Prvo, mnogo sam starija od tebe. Drugo, upoznali smo se znaš i sam kako. Malo smo se zabavili i to je to. Ti si sve ovo reviše ozbiljno shvatio.
Markos: Mislim da sam se zaljubio u tebe.
Debora: Ne pričaj gluposti.
Markos: Ne, nisu to gluposti. Ne mogu da prestanem da razmišljam o tebi.
Debora: Markose, stvarno je najbolje da...

U tom trenutku se pojavila Aura koja je rekla:

Aura: Sine, šta radiš sa tom ženom? A ti, zar ne bi trebalo da si u zatvoru?!
Markos: Vas dve se poznajete?
Aura: Naravno da poznajem ubicu tvog oca.

Markos se šokirao nakon onoga što je izgovorila njegova majka.

Markos: Molim?! Ne, mora da je neka greška u pitanju.
Aura: Ova žena je ubila tvog oca.

Markos se okrenuo ka Debori i rekao:

Markos: Debora, jel to istina?
Aura: Ona se ne zove Debora već Karina.

Aura je uhvatila Karinu za ruku i rekla:

Aura: Šta hoćeš od moga sina?!
Karina: Ja... Mislim da...

Karina je uzela svoju torbu i pobegla iz restorana. Aura je krenula za njom i počela da viče:

Aura: Zaustavite je! Policija!


Pao je mrak. Leonela, Karina, Anheles i Huana su bile u dnevnoj sobi.

Karina: Odjednom se pojavila.
Anheles: Jel te prepoznala?
Karina: Naravno da me je prepoznala.
Huana: I šta ćeš sada da radiš?
Karina: Ništa. Uništila sam odmah karticu koju sam koristila. Ako slučajno pokušaju da me nadju preko nje.
Leonnela: Jesi li sigurna da Markos ne zna gde živiš?
Karina: Jesam. Nema načina da zna.
Huana: A šta ako te je nekada pratio.
Karina: Ma nije. Da je znao moju adresu sigurno bi danonoćno visio ispred ulaza, ne bi me stalno zvao i molio da se vidimo.


Norma je spremala večeru dok je Fernando posmatrao iz dnevne sobe.

Fernando  (u sebi): Norma nije zaslužila da joj ovo uradim.


Aura, Markos i Lorena su bili u dnevnoj sobi.

Markos: Ne mogu da veurjem da se ovo dešava. Zaljubio sam se u ubicu svog oca.
Aura: Siguran sam da ti je ta ćena namerno prišla. Ko zna kakave su njene namere.
Lorena: Ali zar ona ne bi trebalo da je u zatvoru.
Aura: Da, trebalo bi ali sam se raspitala i saznala da je pobegla pre nekoliko meseci. Markose, moraš da mi kažeš gde ste se upoznali?

Posle kraćeg ćutanja Markos je rekao:

Markos: U redu. Upoznao sam je na ulici. Radila je kao prostitutka.
Aura: Markose, pobogu...
Markos: Mama, uopšte nisam raspoložen za moralne pridike. Da, platio sam prostitutku za seks. I ponovio sam to više puta. I na kraju sam se zaljubio u nju.


MESEC DANA KASNIJE

Leonela, Karina i Anheles su bile u dnevnoj sobi.

Leonela: Sve je spremno. Naš plan će večeras da se privede kraju.
Karina: Uz pomoć konobarice koju smo infiltrirali u kazinu uspeli smo da prikupimo još informacija. Sve je na ovo USB-u.
Anheles: Samo nam preostaje da ga anonimno pošaljemo policiji.
Leonela: A onda će Edmundo a usput i Esteban zavrpiti u zatvoru.

Sve tri su se zadovoljno smeškale.


Eliseo i Edmundo su razgovarali.

Edmundo: Eliseo, mislim da je vreme da prevazidjemo ono što se desilo. Dok se ti ponašaš kao klinac i ne želiš nikakvu komunikaciju sa mnom, firma odlazi u propast. Moramo da se pomirimo sa tim da je poslednji projekat propao i da smo izgubili mnogo novca.
Eliseo: Nažalost moram prizanti da si u pravu. Moramo da pronadjemo neko rešenje.
Edmundo: Razgovarao sam sa ostalim akcionarima i svi smo se složili da je prodaja odredjenog procenta akcija jedino rešenje. Potreban nam je novac što pre kako bi mogli da krenemo dalje.

Eliseo je nevoljno morao da prizna da je njegov nekadašnji prijatelj u pravu.


Anheles i Esteban su pričali telefonom.

Esteban: Želim da te vidim. Nismo se videli od moje nesreće.
Anheles: Već sam ti rekla da sam jako zauzeta. Ali obećavam ti da ćemo se videti ovih dana. Moram sada da idem. Čujemo se.

Kada je prkeinula vezu rekla je:

Anheles: Nadam se da te više nikada neću videti. Ako sve prodje kako treba večeras ćeš biti iza rešetaka.


Pao je mrak. Leonela, Karina, Huana i Anheles su gledale televiziju. Na vestima je upravo išla vest o tome kako je policijskoj akciji uhapšen imućni preduzetnik Edmundo Maldonado koji je u svom kazinu terao devojke na prostituciju. Išao je snimak na kome se vidi kako policija izvodi Edmunda sa lisicama na rukama. Za njim je išlo još nekoliko muškaraca, medju kojima je bio i Esteban.

Anheles: I on je uhapšen.
Karina: Obojica će platiti za svoje zločine.
Leonela: Pravda je konačno zadovoljena.

Sve tri su se smeškale.

Huana: Tako mi je drago što ste uspele da se osvetite.
Leonela: Ovo zaslužuje zdravicu. Stavila sam danas preventivno šampanjac u frižider.

Otvorile su šampanajc i zatim zadovoljno nazdravile.


NATAVIĆE SE...
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Mon Feb 14, 2022 2:04 pm
Lorena je imala više sreće nego pameti. Pameti i nema kada je mogla da zakazuje sastanak s nepoznatim likom u PARKU. Shocked Je li to lik s kojim se dopisivala na What's app-u? Meni je generalno odbojno to upoznavanje preko društvenih mreža, posebno tih aplikacija poput Tindera. Iako se može desiti, kao što  i znam slučaj, da se upoznaju ljudi koji su skroz na mjestu i na kraju imaju dobar brak, mislim da je veća vjerovatnoća da se upozna neko poput "Luke".

Sofia: Ako ćemo iskreno, trebalo je da budeš obazrivija. Kako sama ističeš tvoja zajednica raste, imaš sve veći broj pratilaca, tako da moraš bolje proveriti brendove s akojima saradjuješ pre nego što ih promovišeš.
Alina: Kako sam ja mogla da znam da ta glupa šminka koju sam reklamirala izaziva iritaciju kože.

Tako što isprobaš to što reklamiraš.  Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 2078043430

Sofiju mi je žao. Vjerovatno će se kad tad sjetiti nečega. Ili će ostati trudna. Ili, znajući tebe( Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 610785387 ), zakačiti sidu.

Za Bertu i Fernanda sam pretpostavila da bi se mogli "smuvati" još od kad je Eliseo predložio Normi da ga zaspoli kao Bertinog vozača. Ona mi je baš nekako bjedna i ništavna. A Eliseo je isto izgleda upetaljan u Edmundove poslove.

Sve tri su se smeškale.

Huana: Tako mi je drago što ste uspele da se osvetite.
Leonela: Ovo zaslužuje zdravicu. Stavila sam danas preventivno šampanjac u frižider.

Otvorile su šampanajc i zatim zadovoljno nazdravile.

Ovo je tako dobro, njih tri koje su se udružile da unište Edmunda i Estebana.  Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 2315767614  Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 2315767614  Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 2315767614  Baš genijalan kraj epizode. Još kad bi se otkrilo da je Edmundo ubio Gustava, ali vjerovatno nema načina.

Juani osveta nije donijela očekivanu satisfakciju. Djeluje kao da ju je obuzela neka malodušnost i da joj je svejedno što će biti s njom, da li će umrijeti ili živjeti, biti slobodna ili zatočena... A ne bi me čudilo da doživi još jedan infarkt koji će biti koban.

____________
Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Mon Feb 14, 2022 11:32 pm
Lorena je imala više sreće nego pameti. Pameti i nema kada je mogla da zakazuje sastanak s nepoznatim likom u PARKU. Shocked Je li to lik s kojim se dopisivala na What's app-u? Meni je generalno odbojno to upoznavanje preko društvenih mreža, posebno tih aplikacija poput Tindera. Iako se može desiti, kao što i znam slučaj, da se upoznaju ljudi koji su skroz na mjestu i na kraju imaju dobar brak, mislim da je veća vjerovatnoća da se upozna neko poput "Luke".

Lorena je jedan od likova koji u originalu nije imao neku svrhu. Biila je tu eto tako bez neke prevelike priče i poente. I kad sam krneuo ovo ponovo d apišem bio sam u fazonu moram nešto i za nju da smislim ili da je izbacim iz priče jer ja ne volim te likove bez poente. I onda sam smislio ovo, realno nema veze sa glavnom pričom ali eto jeste zanimljiva tema današnjice.

Sofiju mi je žao. Vjerovatno će se kad tad sjetiti nečega. Ili će ostati trudna. Ili, znajući tebe( Post a reply 610785387 ), zakačiti sidu.

Pa kako kod mene bez side. Mislim da je od ove novele i postala aktuelna tema svih mojih narednih.

Ovo je tako dobro, njih tri koje su se udružile da unište Edmunda i Estebana. Post a reply 2315767614 Post a reply 2315767614 Post a reply 2315767614 Baš genijalan kraj epizode. Još kad bi se otkrilo da je Edmundo ubio Gustava, ali vjerovatno nema načina.

Ovo je mogoa biti savrpen kraj za samu novelu. Naravno da pisac nisam ja. Mora kod mene to da bude komplikovanije i mračnije. Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 1543461474 Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 1543461474 Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 1543461474

avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Mon Feb 14, 2022 11:52 pm
EPIZPODA 7


Aura, Markos i Lorena su gledali televiziju. Nisu mogli da veruju u ono što su pravo videli i čuli.

Aura: Ne mogu da veurujem.
Markos: Edmundo je ispao još gori nego što sam mislio.
Lorena: Jadan Sofia. Mogu da zamislim kako se oseća u ovom trenutku.

U tom trenutku je zazvonio Lorenin telefon.

Lorena: Sofija je.

Lorena se javla i rekla:

Lorena: Sofija, upravo gledamo vesti.
Sofia: Molim te dodji kod mene. Ništa mi nije jasno i ne želim da budem sama.


Norma i Fernando su večerali. Zazvonio je telefon. Norma se javila i rekla:

Norma: Molim?! Šta je uradio? Da, razumem.

Kada je prekinula vezu Fernando je upitao:

Fernando: Šta se desilo?
Norma: Esteban je uhapšen.


NEDELJU DANA KASNIJE

Aura, Markos, Lorena i Sofia su ručali.


Sofia: Aura, još jednom želim da ti se zahvalim što si me primila da živim sa vama dok se cela ova situacija sa mojim ocem ne smiri.
Aura: Nemaš na čemu da mi se zahvaljuješ. Ti nisi kriv za gadosti koje je učinio tvoj otac.
Lorena: Drugarice smo o detinjstva. Zar zaista misliš da bi te sada ostavila samu?
Markos: A ja sam ti bio dečko. Ne bi bilo lepo da...
Aura: Markose, bolje da se ne trudi da budeš fin.

Svi su se nasmejali.


Norma i Fernando su bili kod kuće. Razgovarali su o Estebanu.

Norma: I dalje ne mogu da verujem da je Esteban učestvovao u ilegalnoj prostituciji.
Fernando: Rekao mi je da je to uradio zbog novca. Slagao nas je da je dobio stipendiju a zapravo je zaradjivao novac za školarinu tako što je radio za Edmunda.

U tom trenutku se začulo zvono na ulaznim vratima. Norma je otvorila. Iznenadila se kada je ugledala svoju ćerku ispred sebe.

Norma: Anheles? Šta ti radiš ovde?
Anheles: Moram da razgovaram sa vama.
Fernando: Kćeri…

Norma se postavila izmedju njih dvoje i rekla:

Norma: Ne prilazi joj! A ti smesta odlazi! Nisi dobrodošla u ovu kuću!
Anheles: Neću otići odavde dok ne razgovaram sa vama.

Fernando: Zbog čega je ne pustimo da nam ispriča šta ima.
Norma: Zbog toga što ne želim da slušam njene laži! Moga sina ništa neće vratiti i neću dozvoliti da ona blati uspomenu na njega! Zar zaista misliš da ću poverovati u tvoju besmislenu priču da su te Serhievi prijatleji silovali i da si ih zbog toga ubila.
Anheles: Ali to je istina! Tvoj voljeni sin nakon što je izgubio opkladu, dozvolio je da me svi njegovi prijatelji siluju kako bi platio istu! I zbog toga sam ih otrovala. A sada sam se konačno osvetila i poslednjem od svojih silovatelja.


Norma i Fernando su bili zbunjeni nakon njenih reči.

Fernado: Molim? Ne razumem šta hoćeš da kažeš.
Anheles: Esteban me je takodje silovao te noći. Medjutim, već sutradan se vratio za Majami. Nisam imala priliku da ga ubijem kada i ostale bednike. Ali kada sam izašla iz zatvora stupila sam u kontakt sa njim. Bednik me nije ni prepoznao. Silovoa me je a onda jednostavno nastavio dalje sa svojim životom kao da se ništa nije desilo. Zavela sam ga i navukla na drogu. A na kraju sam ga strpala u zatvor. Ja sam skupila zatim i predala policiji dokaze o ilegalnoj prostituciji.
Norma: Ne zanima me Esteban. Što se mene tiče njega si slobodno mogla i da ubiješ. Ali nikada ti neću oprostiti što su ubila svog brata, mog voljenog sina.
Anheles: Ne kajem se što sam to uradila. Ni najmanje se ne kajem. Kakav je on to brat kada je dozvolio da mu prijatelji siluju rodjenu sestru?! Pitaj Estebana da li je istina ovo što ti govorim. Baš me zanima da li će se usuditi da porekne.
Fernando: Anheles, kćeri...
Anheles: I nemojte da mislite da očekujem vaš oproštaj. Samo sam želela da vam ispričam još jendom celu isitnu pre nego što odem.
Fernando: Gde ideš?
Anheles: Ne znam. Negde daleko gde ću započeti novi život.
Norma: Ne znam šta čekaš onda. Odlazi dok još uvke nisam pozvala policiju.

Anheles je krenula ka vratima a onda se zaustavila i rekla:

Anheles: Aaaa da. Tata, ja sam zapalila tvoj taksi. Nekako si morao da platiš za to što su me i ti ostavio samu u zatvoru.
Fernando: Kćeri, ja...
Anheles: Nisi me posetio ni jednom. Ni jednom.

Okrenula se i otišla.

Fernando je pustio suzu. Norma ga je pogledala i besno rekla:

Norma: Nije valjda da veruješ u njene izmišljotine.
Fernando: A šta ako je istina sve ovo što nam je rekla?
Norma: Naravno da nije! Moj sin to nikada ne bi uradio!


Eliseo i Berta su ručali.

Eliseo: Ova situacija sa Edmundom je samo još više doprunela lošoj situaciji u firmu. Vrednost akcija je znatno opala. Niko ne želi da uloži svoj novac u firmu koja je predmet policjske istrage.
Berta: Eliseo, zaista nisi učestvovao u pranju novca preko tvoje firme?
Eliseo: Naravno da nisam! Edmundo je to radio iza mojih ledja.


Elena, Roksana, Roberto i Alina su ručali.

Elena: Kada smo već svi na okupu, želela bih da vas obavestim o nečemu.
Alina: O čemu se radi?
Elena: Pre izvesnog vremena upoznala sam jendog čoveka. Zove se Gabriel. Počeli smo da izlazimo i... Sada sam u vezi sa njim.
Roberto: Molim?!
Roksana: Ali prošlo je tek nekoliko meseci od smrti moga sina! Besramnice!
Elena: Razumem da vas je ova vest moćda iznenadila ali neću dozvoliti da me osudjujete. Samo sam želela da budeti upućeni u to što se dešava.


Aura je bila u ordinaciji sa svojim doktorom.

Aura: Doktore, jesu li konačno stigli rezultati.
Doktor: Jesu. Nažalost nemam dobre vesti za tebe.
Aura: O čemu se radi? Hoću li umreti?
Doktor: Aura, imaš rak. Rak dojke.
Aura: Molim?!
Doktor: Srećom otkrili smo ga na vreme. Ali moramo što pre započeti sa lečenjem.

Aura ništa nije rekla. I dalje je bila u šoku zbog vesti koju je upravo dobila.


Fernando i Norma su došli u posetu kod Estebana. Esteban je sa suzama u očima potvrdno klimnuo glavom.

Esteban: Da, uradili smo to. Silovali smo Anheles.
Norma: Lažeš! Sigurno te je ona ubedila da nam to kažeš!
Esteban: Nije. Ja nisam ni znao da je Renata zapravo Anheles. I sami znate da ja nisam poznavao vašu ćerku. To je bio moj prvi dolazak u Meksiko. Te noći smo se toliko napili da smo uradili to. Sutradan sam se odmah vratio u Majami. I ako nisam mogao da se setim njenog lika noćima me je proganjalo to što smo joj učinili. Kada sam došao da živim kod vas u kući nije postojala ni jedna njena fotografija. Zbog toga je nisam prepoznao kada mi je prišla i predstavila se kao Renata.
Norma: Bedniče! Kako si mogao da dodješ da živiš u našu kuću nakon toga što si uradio?!
Esteban: Bolje rečeno nakon toga što smo uradili! Svidelo se tebi to ili ne, tvoj dragi Serhio je učestvovao u tome. On je izgubio opkladu. On je predao svoju sestru svojim prijateljima. Dok je bezbrižno sedeo u dnevnoj sobi mi smo je silovali. Jedan po jedan.

Norma više nije mogla da se suzdrži. Zaplakala je od besa.

Norma: Jadna moja ćerka. Bednici.

Fernando je zagrrlio. Samo je pogledao Estebana. Nije znao šta da mu kažem.

Esteban (plakajući): Kajem se. Zaista se kajem. A sada ću i platiti za taj i druge sločine koje sam počinio.


Leonela, Huana, Anheles i Karina su bile kod kuće.

Karina: Leonela, jesi li sigurna u tu odluku?
Leonela: Jesam. Možda je okrutna ali ni Berta nije imala milosti prema meni.
Huana: Zbog čega nam ne ispričaš šta ti je to toliko strašno uradila tvoja sestra.
Leonela: U redu, uspirčaću vam. Kada sam imala 16 godina ostala sam siroče, moji roditelji su poginuli u saobraćajnoj nesreći. Od tog dana sam živela sa mojom Berenise i svojom polusestrom Bertom. Nekoliko godina kasnije sam se zaljubila u jednog dečka po imenu Heronimo, volela sam ga kao ni jednog do tada. Ubrzo sam saznala da sam trudna i odlučili smo da se venčamo. Medjutim, mesecima unazad Edmundo se trudio na sve načine da me razdvoji od Heronima jer je navodno bio zaljubljen u mene.
Anheles: Šta se onda desilo?
Leonela: Jednog dana sam slučajno čula Berenise i Bertu kako pričaju o tome da su skovale plan sa Edmundom po kome bi on trebao da se oženi samnom a zatim da me ubiju i na taj način dodju do mog dela nasledstva.
Huana: Bednici jedni!
Leonela: Ako mislite da je to bio najgori deo moje priče varate se. Sledi ono najgore, ono najbolesnije. Tada sam nastavila sam da slušam njihov razgovor. Berenise je u jednom trenutku rekla da je Heronimo, čovek čije sam dete čekala, moj polubrat.
Karina: Molim? Tvoj polubrat?
Leonela: Moj otac je imao vanbračnog sina, kada je njegova ljubavnica saznala da je oženjen otišla je iz grada i moj otac nikada više nije čuo za njih. Taj njegov vanbračan sin je Heronimo. Berenise je to znala ali nije mi ništa rekla zato što je u testamentu mog oca pisalo da trećina nasledstvaide njegovom vanbračnom sinu ako se pojavi.
Huana: Ali kako je mogla da ćuti? Kako je mogla da dozvoli da zatrudniš sa svojim polubratom?!
Leonela: Ne možete ni da zamislite kako sam se osetila u tom trenutku. U napadu besa otrčala sam u kuhinju, uzela sam nož i… Zabola sam ga Berenise pravo u srce!

Leonela je bila vidno potrešena. Karina koja je stajala pored nje je zagrlila.

Anheles: Znači zbog toga si završila u zatvoru? A šta se desilo sa detetom koje si čekala?
Leonela: Nakon što sam ubila Adelu, ranila sam i Bertu. A potom sam se bacila sa terase. Kada sam se probudila bila sam u bolnici. Rekli su mi da sam izgubila dete i polomila nekoliko kostiju. Nakon oporavka sam uhapšena i prebačena u zatvor.
Huana: A šta je bilo sa Heronimom?
Leonela: Došao mi je u posetu. Ispričala sam mu celi priču. Bio je šokiran. Sutradan mi je najbolja drugrica javila da se ubio.
Karina: Tvoja priča je zaista strašna, tvoja tetka i sestra ne zaslužuju oproštaj od Boga.
Leonela: Ni nemam nameru da čekam Boga da kazni Bertu. To ću uraditi ja.

Huana, Karina i Anheles su zagrlile Leonelu. Nakon što su se sve malo pribrale Anheles je rekla:

Anheles: Devojke, možda nije pravi momenat ali moram da vam saopštim nešto.
Karina: Šta se desilo? Nemoj da nas plašiš.
Anheles: Ne, ne... Nije se desilo ništa loše. Naprotiv. Deovjke, moja osveta je završena. Osvetila sam se svom poslednjem silovatelju. Posetila sam svoje roditelje i ponovo im ispričala kako se zaista sve odigralo. Na njima je da li će mi poverovati ili ne. Na kraju krajeva to ne menja ništa. Nikada mi ne bi mogli ponovo da budmeo prava porodica. Zbog toga sam odlučila da otputujem daleko i započnem novi život.

Sve tri su se na momenat rastužile.


Edmundo je bio u svojoj ćeliji. Ispred je bio čuvar. Obojica su govorili tiho da ih niko ne čuje.

Edmundo: Nadam se da će sve ispasti po planu.
Čuvar: Ništa se ne brini.


SLEDEĆI DAN

Anheles je bila na izlazu, pored nje se nalazio veliki kofer. Tu su bile Leonela, Huana i Karina. Sve su bile vidno tužne.


Anheles: Devojke, zaista ćete mi nedostajati.
Karina: I ti nama. Ali ovo nije kraj. Na vezi smo. Kad sve ovo prodje možda se ponovo sretnemo.
Leonela: Jesi li odlučila gde odlaziš.
Anheles: Nisam još uvek. Za početak idem u Akapulko. Želim da uživam na plaži dok ne smislim gde ću započeti novi život.
Huana: Hajde, taksi te čeka. Karina je lepo rekla, ovo nije zbogom već samo dovidjenja.

Sve četiri su se zagrlili. I ako su se trudile da ne zaplaču nisu uspele u toj nameri.


Alina je bila u svojoj sobi. U ruci je držala test za trudnoću. Nakon što je ugledala pozitivan rezultat rekla je zabrinuto:

Alina: Trudna sam. Čekam Edmundovo dete.


Sofia je pričala telefinom sa Edmundom.

Edmundom: Sofia, nemam vremena da ti sada bilo šta objašnjavam. Pobegao sam iz zatvora. Za 10 minuta ćete pokupiti automobil ispred Aurine kuće i dovesti do mesta gde se ja nalazim. A onda ćemo zajendo pobeći iz zemlje.
Sofia: Ne želim da bežim sa tobom. Ne želim da bidem begunac od pravde zbog tebe.
Edmudno: Sofia, ja sam tvoj otac. Moraš da me slušaš.
Sofia: Bio si moj otac. Bio si moj voljeni tatica sve dok nisam saznala da si bednik koji tera maloletne devojke da se prostituišu.
Edmundo: Sofia, ja...
Sofia: Idi! Neću učiniti ništa kako bi sprečila tvoje bekstvo. Samo te molim da me više nikada ne zoveš.

Prekinula je vezu. Sa druge strane linije bio je Edmundo koji nije uspeo da zadrži suze. Sofija je ipak bila jedina osoba koju je on zaista voleo.


Berta je pričala sa nekim teleofnom.

Berta: Molim?! Kako je moj sin?! Odmah dolazim!


POLA SATA KASNIJE

Berta i Eliseo su bili u čekaonici. Nervozno su isččekivali vesti o stanju svog sina. U trenutku kada se pojavio doktor ubrzano su mu piršli.


Berta: Kako je moj sin?
Doktor: Njegovo stanje je stabilno.
Eliseo: Hvala Bogu.
Doktor: Medjutim, prilikom pregleda i nakon rezultata krvi uočili smo neke nepravilnosti. Zbog toga smo uradili seriju analiza nakon čega smo utvrdili da je vaš sin HIV pozitivan.

Berta i Eliseo su bili u šoku nakon vesti koja im je upravo saopštena.


Leonela je pričala sa nekim telefonom.

Leonel: Dodjavola! Kako je moguće da je preživeo?!

Prekinula je vezu i besmo bacila telefon.


Aura, Markos, Lorena i Sofia su ručali.

Aura: Želim da vas obavestim da su me malopre zvali iz policije kako bi me obavestili da je Edmundo noćas pobegao iz zatvora.

Svi su primetili odsustvo Sofijine reakcije.

Sofia: Znala sam to. Tata me je danas zvao kako bi me ubedio da napustim zemlju sa njim. Odbila sam to da učinim. Tako da, od sada ste mi vi jedina porodica. Naravno ako vi to želite.
Aura: Naravno da želimo. Uvek si mogla da me gledaš kao majku, sada posebno.

Lorena je zagrlila i rekla:

Lorena: Sada smo nešto kao sestre.
Markos: Bilo bi glupo da ti kažem da sam ti nešto kao brat jer... Ono... Bio bi to incest.

Aura ga je popreko pogledala i rekla:

Aura: Markose! Nekada je pametnije ne reći ništa.

Posle par trenutaka Aura je rekla:

Aura: Možda nije trenutak da vam ovo kažem ali besmisleno je odlagati. Deco, danas sam saznala da imam rak.

Svi su bili izennadjeni ovom vešću. Lorena se zaplakala i odmah zagrlila svoju majku.

Aura: Nemoj da plačeš. Srećom otrkili smo na vreme. Sve će biti u redu.


Leonela i Karina su gledale vesti na kojima su pričalo o Edmundovom bekstvu.

Leonela: Dodjavola! Zbog čega mi ništa ne ide po planu!
Karina: bednik ne sme da se izvuče!
Leonela: Nisam uopšte iznenadjena ovakvim spletom dogadjaja. Edmundo nikada nije plaćao za svoje zločine, očigledno će tako biti i ovja put.
Karina: šta hoćeš time da kažeš?
Leonela: Edmundo je pre mnogo godina ubio svoju prvu suprugu, majku svoje ćerke. Uspeo je da iscenira sve da ispadne da je bio nesrećan slučaj.
Karina: Prokletnik! Ne smemo da dozvolimo da se izvuče! Mora da plati za sve što je uradio.
Leonela: Lutko, teško da će se to desiti. On je verovatno sada na drugom kraju sveta.


Pablo je ležao u bolničkom krevetu. Pored njega su stajali Berta i Eliseo.

Pablo: Molim?! Hoćete da kažete da imam sidu?
Eliseo: Ne, nismo to rekli. Samo si HIV pozitivan.
Pablo: To je isto sranje.
Berta: Ne, nije. Doktor nam je obajsnio. Uz odgovarajuću terapiju i mere opreza, moći ćep još dugo godina da živiš skoro pa sasvim normalno.
Pablo: Ne laćite me! Znam da ću umreti! Sida je neizlečiva!

Uplakan je počeo da udara samog sebe. Berta i Eliseo su bezuspešno pokušavali da ga smire. Ubrzo je ušla medicinska sestra koja mu je ubrizgala nešto sa smirenje.


NEKOLIKO DANA KASNIJE

Elena i Roksana su bile u dnevnoj sobi.


Roksana: Ne znam da li si zbog nove veze zaboravila ali sutra je rok za plaćanje rate kredita.
Elena: Nisam zaboravila. Juče sam naplatila honorar za jedan slučaj i prodala sam deo svog nakita. Danas ću platiti ratu za kredit. Ali moram priznati da ne znam šta ćemo raditi sledećeg meseca.
Roksana: Pitaj svog novog dečka da ti pomogne. Da bar imamo neku korist od njega.
Elena: Praviću se da nisam čula vaš komentar.


Sofia je izlazila sa fakuteta. Ispred je saćekala Karina koja je uzviknula:

Karina: Sofia!

Sofia je zbunjeno pogledala i rekla:

Sofia: Meni se obraćate?
Karina: Da, tebi. Ti si Sofia Maldonado?
Sofia: Jesam. A ko ste vi?
Karina: To nije bitno. Vaćno je ono što sam došla da ti kažem. Tvoj otac je ubio tvoju majku.
Sofia: Molim?!
Karina: Verujem da ti je teško pala ova vest ali mislim da imaš prava da znaš isitnu.

Sofia nije znala šta da kaže. Zbunjeno je samo pobegla. U tom trenutku je naišao Markos koji je rekao:

Markos: Šta ti radiš ovde?! O čem si razgovarala sa Sofiom?
Karina: Mislim da je bolje da sednemo na neko mirnije mesto i porazgovaramo. Došao je trenutak da saznaš kako je zapravo umro tvoj otac.


Karina i Markos su bili u baru.

Markos: Reci mi brzo šta imaš jer se zaista ne osećam prijatno u tvom prisustvu.
Karina: Kao što sam ti već rekla želim da ti ispričam celu istinu o smrti tvog oca. Verovartno će ti biti teško da poverujep u ovo što ću ti reći ali ja ga nisam ubila.
Markos: Ma daj molim te! Naravno da ti ne verujem!
Karina: Govorim ti istinu. Ubica tvog oca je Edmundo Maldonado.
Markos: Molim?!
Karina: Kao mlada radila sam kao prostitutka u jednom kazinu gde su se mnogi bogataši kockali. Medju njima su bili tvoj otac Gustavo i Edmundo. Jedne večeri Edmundo je izgubio sve na kocki. Svoju kuću, akcije u firmu, kola… Tvoj otac mu je rekao da ima 24h da mu sve preda. Nakon toga je otišao a Edmundo je krenuo za njim. Ja sam krenula za nima iz čiste radoznalosti da vidim šta će se desiti. To je bila moja najveća životna greška. Ispred klub, na prakingu, Edmundo je izvadio pištolj i pucao u tvog oca. Ja sam bila šokirana onim što sam upravo videla. Krenula sam da dozivam pomoć. Edmundo je uperio pištolj i u mene. Hteo je i mene da ubije jer sam bila svedok onoga što je učinio. Medjutim, u trenutku njegove nepažnje udarila sam ga po ruci nakon čega je ispustio pištolj. Počeli smo da se gurkamo, rvemo po podu. Ja sam prva nekako dohvatila pištolj. U tom trenutku su se pojavili vlasnik kazina i neki od gostiju. Ugledali su me sa pištoljem u ruci a beživotno telo tvog oca je bilo pored mene. Edmundu, zaista nije bilo previše teško da uh ubedi da sam ga ja ubila.
Markos: A zbog čega bih poverovato u ovu priču?
Karina: Zbog toga što ja nemam razlog da te lažem. Markose, kunem ti se da nisam znala ko si ti kada smo se upoznali. To je bila jedna velika slučajnost.
Markos: U redu, čak i da je tako. I da krenemo od toga da nisi znala od početka ko sam ja, siguran samm si ubrzo povezala kockice. Zbog čega mi odmah nisi rekla celu istinu?! Zašto si ćutala?! Zašto si dozvolila da se zaljubim u tebe.
Karina: To nije ljubav. To je opsednutost.
Markos: Mislim da ja najbolje znam šta osećam.
Karina: Žao mi je ako je tako. Najbolje je da me zaboraviš. Ti si predivan dečko i ne zaslužuješ nekoga kao što sam ja.
Markos: A kakva si to ti? Tvrdiš da nisi ubila mog oca.
Karina: Nisam. Ali to ne umanjuje činjenicu da sam mnogo grešila u životu. Zaslužuješ nekoga mnogo boljeg od mene.
Markos (uplakan): Reci mi nešto. Da li si ikada nešto osetila prema meni? Da li sam ti barem malo drag?
Karina: Markose, ne možeš da očekuješ ljubav od žene koja se od svoje 15 godine bavi prostitucijom. Ja sam još tada izgubila emocije. Ti bedni muškarci koji su plaćali telo naivne devojčice su ubili sve lepo što je postojalo u meni. Ja više ne znam da volim. Ne tebe, nikoga.

Markos se pribrao i rekao:

Markos: U redu. Rekla si mi šta imaš. Mislim da je vreme da podjem.
Karina: Slažem se. Mislim da je to najbolje. Najbolje je da se više nikada ne vidimo.
Markos: Onda, zbogom. Zbogom zauvek.
Karina: Zbogom. Želim ti sve najbolje. I ponavljam, ja nisam ubila tvog oca.

Markos je otišao. Ma koliko se suzdržavala i ona je na kraju zaplakala.

Karina: A možda je samo pogrešan muškarac ponovo u meni probudio neka osećanja.


Pao je mrak. Aura, Markos i Lorena su bili u dnevnoj sobi. Markos im je ispričao sve što se desilo.

Aura: Do pre izvesnog vremena bila bih uverena u to da ta žena laže. Medjutim, sada verujem da govori istinu. Mene je još tada itrigiralo ko je taj misteriozni svedok koji je potvrdio da je ona ubila Gustava. Svedočio je tajno kako bi zaštitio svoj identitet. Meni je rečeno da je reč o uglednom čoveku koji ne želi da se izlaže javnosti. Mislila sam da je to bio neki političar, neka krupna zverka. Ali nisam ni sanjala da je to bio Edmundo.
Lorena: Misliš da je Edmundo zaista ubio tatu?
Aura: Posle svega što je uradio verujem da je u stanju da to učini. A šta se zaista desilo verujem da nikada nećemo saznati.

Markos je samo ćutao.

Aura: Sine, najbolje je da zaboraviš na tu ženu. Više nije ni bitno šta se desilo. Tvog oca ništa neće vratiti.
Markos: Naravno da je bitno. Biće mi lakše ako znam da se nisam zaljubio u ubicu svog oca.

Aura je zagrlila svog sina koji je neutešno plakao na njenim grudima poput malog deteta.


Karina je sedela u dnevnoj sobi. U tišini je ispijala čašu crnog vina. Došla je Huana koja je rekla:

Huana: Šta je sa tobom? Nešto si mi čudna danas.
Karina: Nije mi ništa.
Huana: Nemoj da me lažeš.
Karina: Huana, jesi li ti nekoga volela?
Huana: Jesam. Svog supruga. Samo nisam znala da je gad koji me vara.
Karina: Kako izgleda voleti nekoga? Šta osećaš kad nekoga voliš? Znaš, ja nikada nisam imala priliku da volim.
Huana: Moja majka mi je davno, pre mnogo godina, objasnila kako da znaš koji je muškarac onaj pravi. Rekla mi je, zažmuri i pomisli da ga više nikada nećeš videti u životu, ako u tom trenutku osetiš da se raspadaš od bola onda je on taj.

Karina je zažmurila na trenutak. Zatim je uplakana rekla:

Karina: E pa raspadam se.

Huana je zagrlila i nežno pomilovala po kosi.

Huana: Hajde, isplači se. Dosta su glumila jaku ženu bez emocija.


Leonela je bila u svojoj sobi. Gledala je fotografije na kojima se ljube Berta i Fernando. Besno ih je bacila i rekla:

Leonela: Ovo je ništa! Eliseo joj je oprostio što mu je najbila rogove sa najboljim drugom. Koga briga to što se jebe sa šoferom! Prošlo je mnogo vremena a ja nisam uradila ništa kako bi se osvetila Berti.


SLEDEĆI DAN

Elena se probudila. Ugledala je prazan krevet, Gabriela nije bilo pored nje.


Elena: Gabriele?

Zatrim se uhvatila za glavu i rekla:

Elena: Jao što me boli glava. Zašto sam ovako ošamućena kada sam popila samo čašu vina.

U tom trenutku je ugledala svoju torbu koja je bila na podu, otvorenu. Uzela je i shvatila da nema koverte sa novcem kojim je trebalo da plati ratu kredita. Zatim je uzela novčanik i videla da nema njenih kreditnih kartica. Ula je na aplikaciju banke i shvatila da joj je račun ispražnjen. Kao da sve ovo nije bilo dovoljna potvrda, tovorila je vrata ormana i videla da je prazan. Zatim je neko zazvonio na stan. Otvorila je vrata i zbunjeno ugledala stariju ćenu ispred sebe.

Žena: Ko ste vi?
Elena: Ja... Ja sam Gabrielova devojka.
Žena: Kog Gabriela? Ovde je živeo Boris. Juče je otkazao stan i rekao mi da će se rano ujutru iseliti. Došla sam da očistim stan kako bi ga ponovo stavila u oglase. Molim vas da se obučete i to pre odete. Nemam vremena za gubljenje.

Elena je bila u šoku. Shvatila je da je opljačkana i prevarena.


NEKOLIKO DANA KASNIJE

AKAPULKO


Anheles je bila na plaži. Ležala je na suncu i ispijala koktele.

Anheles: Zaslužila sam sve ovo.

Pogledala je ka nebu, nazdravila i rekla:

Anheles: Hvala Josefa. Bez tebe bi sve ovo bilo nemoguće.

Nedaleko od nje je stajala Diabla koja je posmatrala.


NATAVIĆE SE...






Sponsored content

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 2 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum