Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Tue Feb 15, 2022 11:22 am
Nazire se početak kraja čak i da nisam znala da je predzadnja epizoda.

Aura će vjerovatno umrijeti, Pablo je HIV pozitivian, vrlo moguće i Sofia. Norma i Fernando konačno znaju istinu, koje zadovoljstvo. Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 2355236270  Jeste da to ne može ispraviti stvari, ali mi je drago da uvide koliko su pogriješili. Takođe mi je drago što Aura, Marcos i Lorena znaju istinu o Gustavovom ubistvu.

Oko Leoneline priče imam par nejasnoća.

Od tog dana sam živela sa mojom Berenise i svojom polusestrom Bertom.

Berenise joj je bila maćeha?

Nakon što sam ubila Adelu, ranila sam i Bertu.

Pretpostavljam da je zbrka sa imenima i da su Adela i Berenise ista osoba?

Dakle Leonelin otac je imao dvoje vanbračne djece sa dvije različite žene?

Leonela je pričala sa nekim telefonom.

Leonel: Dodjavola! Kako je moguće da je preživeo?!

Prekinula je vezu i besmo bacila telefon.



O kome je ovdje govorila?

Edmundo je pre mnogo godina ubio svoju prvu suprugu, majku svoje ćerke. Uspeo je da iscenira sve da ispadne da je bio nesrećan slučaj.

Edmundo i Eliseo izgleda imaju više zajedničkog od ukusa za žene i "smisla" za poslove.

Moja majka mi je davno, pre mnogo godina, objasnila kako da znaš koji je muškarac onaj pravi. Rekla mi je, zažmuri i pomisli da ga više nikada nećeš videti u životu, ako u tom trenutku osetiš da se raspadaš od bola onda je on taj.

Lijepo rečeno.  flower

Živo me zanima da li je Juana uzela Elenu na zub da bi se svetila Roksani ili joj je i ona nešto skrivila?

I naravno kraj epizode u velikom stilu. A baš sam se pitala gdje nam je Diabla i do kad će Anheles ići tako glatko? Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 3687740950

____________
Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Wed Feb 16, 2022 1:16 am
Berenise joj je bila maćeha?

Da.

Pretpostavljam da je zbrka sa imenima i da su Adela i Berenise ista osoba?

Opet da. Ovako kako sam napisao isapde da je ubila svoj novi identitet. Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 3665418065

O kome je ovdje govorila?

O Pablu. Ona je izazvala njegovu saobraćajnu nesreću.

Živo me zanima da li je Juana uzela Elenu na zub da bi se svetila Roksani ili joj je i ona nešto skrivila?

Samo zbog Roksane.

avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Wed Feb 16, 2022 1:33 am
CAPITULO 8


AKAPULKO

Anheles je bezbrižno ušla u vodu i zaplivala. Nije ni slutila da je Diabla posmatra izdaleka.


Diabla: Moj andjeo. I dalje je prelepa.


MEKSIKO SITI

Elena i Roksana su bile u dnevnoj sobi. Roksana je bila vidno ljuta.


Roksana: Zbog tebe ćemo ostati na ulici. Kako si mogla da dozvoliš da te taj bednik opljačka?! Glupačo, zar si zaista mislila da mlad i lep čovek poput njega može da se zaljubi u ženu kao što si ti.
Elena: Dosta! Dosta mi je vaših uvreda! Zbog čega vi ne mrdnete svoje dupe i učinite nešto da platimo kredit. Najlakše je sedeti i očekivati od drugih da sve učine za vas.
Roksana: Nisam raspoložena da se svadjam sa tobom. Odoh u svoju sobu.

Nakon što je Roksana otišla, došla je Alina koja je rekla:

Alina: Mama, moram da razgovaram sa tobom.
Elena: O čemu? Šta se desilo?
Alina: Trudna sam.

Elena je bila šokirana ćerkinim priznanjem.


Huana je razgovarala telefonom sa Borisom (Gabrielom).

Huana: Ne, ne treba mi taj novac. Sve što si ukrao od Elene je tvoje.
Boris: Hvala vam. Jel ovde došao kraj našoj saradnji.
Huana: Jeste. Zbogom.

Nakon što je prekinula vezu rekla je:

Huana: Roksana, mislim da si i previše godina uživala u mojoj kući. Vreme je da je napustiš.


Aura je bila u bolnici, danas će biti operisana.. Pored nje su se nalazili Markos, Lorena i Sofia.

Aura: Moram priznati da sam malo nervozna.
Markos: Mama, nemoj ništa da se brineš. Siguran sam da će sve biti u redu.
Lorena: Markos je u pravu.
Sofia: Moramo da verujemo da će sve proći kako treba.
Aura: Hvala vam. Hvala vam na podršci.


Pao je mrak. Aura je ležala u bolničkom krevetu. I dalje je bila pod uticajem anestezije. Pored nje su bili Markos i Lorena.

Lorena: Mama, kako se osećaš?
Aura: Dobro. Samo sam i dalje malo ošamućena.
Markos: Doktor je rekao da je sve prošlo u najboljem redu.


Sofia i Pablo su bili u dnevnoj sobi. On joj je priznao da je silovao na zabavi kao i to da je HIV poztivan.

Sofia: Molim? Kako si mogao to da mi uradiš?!

Krenula je da ga udara.

Pablo: Izvini. Oprosti mi. Kajem se.
Sofia: Šta ima od tvog kajanja? Šta ako si me zarazio?! Jesi li koristio kondom?
Pablo: Ne sećam se. Bio sam drogiran.


AKAPULKO

Anheles je šetala zabačenom plažom. Oko nje nije bilo nikoga. Osećala se bezbrižno i spokojno. A onda je začula njen glas i odsekla se od straha.


Diabla: Zdravo andjele.

Nakon što se okrenula ugledala je Diablu ispred sebe.

Anheles: Šta ti radiš ovde?
Diabla: Očigledno je sudbina da ti i ja budemo zajedno. Verovala ili ne ovo je slučajnost. I ja nisam mogla da verujem kada sam te danas ugledala na plaži. Došla sam u Akapulko kako bi učestvovala u pljački jedne juvelirnice, nisam ni sanjala da ću sresti tebe.
Anheles: U redu. Šta hoćeš od mene?
Diabla: Mogle bi malo da se zabavimo.

Diabla je je prišla i polizala je po vratu. Anheles je odgurnula i rekla:

Anheles: Skloni se od mene!
Diabla: Ne svidja mi se što vičeš na mene!

Diabla joj je ponovo prišla i krenula da je ljubi i dodiruje po celom telu. Počele su da se gurkaju. U jednom trenutku Anheles se saplela, pala i udarila glavom od kamen. Iz njene glave je istog trenutka potekla krv. Diabla joj je prišla, opipala puls i rekla:

Diabla: Mrtva je.

Pogledala je zabrinuto oko sebe.

Diabla: Moram da se rešim tela dok neko ne naidje.

Svukla je svoju košulju. Pocepala je i njome vezala veliki kamen za Anhelesino telo. Zatim je telo odvukla na visoku stenu koja se nalazila nedaleko od njih. Posle toga je bacila Anhelesino telo u more koje je veoma brzo potonulo.


SLEDEĆI DAN

MEKSIKO SITI

Elena i Alina su izašle iz bolnice gde je Alina upravo abortirala.


Elena: Kako se osećaš?
Alina: Malo me boli ali doktorka mi je rekla da je to normalno.
Elena: Ne znam da li je trebalo da te podržim u ovoj odluci.
Alina: Ovo je bila najbolja odluka. Premlada sam da bi postala majka.
Elena: Zbog čega ne želiš da mi kažeš ko je bio otac deteta?
Alina: To više nije bitno. Nisam u kontaktu sa njim.
Elena: Nadam se da će ti ovo poslužiti kao lekcija i da ćeš u budućnosti biti mnogo pažljivija.


Lorena, Sofia i Markos su bili u dnevnoj sobi. Sofia se očajnički držala u glavu. Markos je besno šutirao sve oko sebe.

Markos: Ubiću ga! Kako je mogoa to da ti uradi?!
Lorena: Smiri se. Nemoj da napraviš neku glupost.
Sofia: Lorena je u pravu. Sada je najbitnije da se što pre testiram i da se nadam da ću biti negativna.


NEKOLIKO DANA KASNIJE

Huana i Rokasna su bile u restoranu.


Roksana: Iskreno, izenandio me je tvoj poziv. Ne znam o čemu to nas dve imamo da razgovaramo.
Huana: Samo sam htela da te pitam da li si se spakovala?
Roksana: Molim?! Kako ti znaš da...
Huana: Ja sam platila nepostojećeg Gabriela da zavede tvoju naivnu snaju.
Roksana: Prokletnice! Mrzim te!
Huana: Ne više nego ja tebe. Mržnja je slaba reč za ono što osećam prema tebi.
Roksana: Mislim da je vreme da podjem. Ne želim da me neko vidi u prisustvu ubice kao što si ti
Huana: Zaboravljaš da sam ubica postala zbog tebe. Ti si kriva za svu moju nesreću!
Roksana: Ne kajem se ni zbog čega.
Huana: Bednice! Moja deca su mrtva zbog tebe!
Roksana: Nisam ja kriva što tvoj dragi muž tog dnaa imao preča posla od čuvanja vaše dece.
Huana: Taj preči posao si bila ti, žena njegovog brata.
Roksana: Znaš jedino sam ti zavidela na jednoj stvari u životu, na tome što si se udala za Bernarda a ja za nesposobnog Hernana.
Huana: Hernan je bio divan čovek koji je zaslužio mnogo bolju ženu od tebe.
Roksana: Zaista misliš da me dotiču tvoje reči?
Huana: Sve ove godine u zatvoru sam se svakog dan kajala što nisam i tebe ubila onog dana.
Roksana: Na tvoju žalost sam preživele iako si čak dva puta pucala u mene. Šteta što i tvoja deca nisu preživela onaj pad sa terase.
Huana: Ućuti! Ne spominji moju decu svojim poganim jezikom! Ti i Bernardo ste krivi za njihovu smrt. Dok ste se vas dvoje valjali po mom krevetu oni su pali sa terase.
Roksana: Jao baš mi je žao. Otići ću ovih dana na groblje de im zapalim sveću.
Huana: Usput zapali sveću i svom sinu.
Roksana: Prokletnice!
Huana: Oko za oko zub za zub.


Lorena i Sofia su bile u hodniku. Sofia je u rukama držala rezultate testiranja.

Sofia: Plašim se da ih otovrim. Učini to ti.

Lorena je otvorila koverat, nakon što je pročitala rezultate rekla je:

Lorena: Negativna si! Nemaš HIV.

Sofia je počela da plače od sreće.


Huana je bila u svojoj sobi. Razgovarala je sa nekim telefonom.

Huana: Vreme je da predaš policiji sve što smo skupili o Robertu i njegovim ilegalnim radnjama.

Nakon što je prekinula vezu rekla je:

Huana: Moja osveta je konačno gotova. Roksana je platila za sve što mi je učinila. Ali ja nisam kao ona. Ja ne mogu nakon svega što sam joj uradila da živim mirno.

Izvadila je iz tašne flašicu u kojoj se nalazila neka žućkasta tečnost a zatim je nekoliko kapi sipala u čašu sa vodom koja se nalazila na komodi. Zatim je popila. Posle toga je legla u krevet i zažmurila.


Roberto je ispred fakulteta prodavao drogu nekim momcima. U tom trenutku su se pojavila dva policajca.

Policajac: Ruke uvis! Da se nisi pomakao!

Roberto je uplašeno poslušao.


Leonela je došla na gradilišta. Eliseova firma je bila glavni izvršilac radova ovog kompleksa zgrada.

Leonela: Zaista lepa i impozantna gradjevina. Šteta što morati da odleti u vazduh.


Berta i Fernando su bili u dvorištu.

Berta: Zaista mi je teško da gledam svog sina u ovom stanju. Ma koliko se trudila ne mgu da ga ubedim da je život i dalje pred njim. On je se unapred predao.
Fernando: Verujem da će vremenom prihvatiti celokupnu situaciju. Moraš da pokušaš da ga razumeš. Sigurno nije lako živeti sa saznanjem da si HIV poitivan.

Berta koja je bila na ivici suza zagrlila je Fernanda. On se na trenutak zbunio. Nakon što su se kraće vreme gledali, ona ga je poljubila. U tom trenutku je naišao Eliseo koji je rekao:

Eliseo: Zar ti nije dovoljno što me varaš svuda okolo?! Sada to radiš i u mojoj rodjenoj kući!
Fernando: Gospodine, ja... Mogu da vam objasnim.
Berta: Nemaš šta da mu objašnjavaš. Eliseo i ja smo u braku samo na papiru. Imam pravo da radim šta poželim.
Eliseo: Možda. Ali ne u mojoj kući. Fernando mislim da je suvišno da ti kažem da si otpušten. Pokupi svoje stvari i odlazi.

Fernando je krenuo ali ga je Eliseo zaustavio i rekao:

Eliseo: Zamalo da zaboravim. Jedan jedan je. I ja već neko vreme krešem tvoju ženu.

U tom tenutku je zazvonio Eliseov mobilni. Nakon što se javio rekao je:

Eliseo: Da, ja sam. Molim?! Ne to je nemoguće. Kako mislite došlo je do eksplozije na gradilištu?!


Elena i Roksana su bile u dnevnoj sobi.

Elena: Ne vredi. Definitivno smo izgubili kuću. Imamo rok još nedelju dana da platimo dug a ne posotji ni najmanja šansa da za to vreme sakupimo toliki novac.

U tom trenutku je došla Alina koja je rekla:

Alina: Grešiš mama. Ja ću isplatiti naš dug.
Roksana: Ti?! Odakle jednoj balavici toliko para?
Alina: Upravo sam postala zaštitno lice jednog brenda mobilnih telefona. Za to sam jako dobro plaćena. Eto konačno se moje gubljenje vremena na instagramu, kako ste vi ti nazivale, isplatilo.

U tom trenutku je zazvonio Elenin mobilni. Nakon što se javila i saslušala sagovornika rekla je:

Elena: Molim?! Zbog čega je moj sin uhapšen?!


Leonela i Karina su bile u tržnom centru. Šetale su i razgledale izloge.

Karina: Moram da idem do toaleta.
Leonela: U redu. Čekam te ovde.

Nakon što je otišla Leonela je stala sipred jednog izloga sa obućom. Ubrzo se pored nje stvorila Enriketa, direktorka zatvora.

Enriketa: Pa koga moje iči to vide. Leonela Madrigal.

Kada je ugledala Leonela je počela da beži. Enriketa je dozivala pomoć.

Enriketa: Uhvatite je! Ona je begunac od pravde!

Ubrzo se stvorilo obezbedjenje koje je uhvatilo Leonelu.

Enriketa: Konačno ćeš šponovo biti tamo gde ti i jeste mesto. Iza rešetaka.

U tom trenutku je naišla Karina koja je čim je ugledala Enriketu shvatla šta se desilo. Leonela je ugledala, zatim joj je dala znak očima da pobegne, što je ova i učinila.


Norma i Fernando su bili kod kuće.

Fernando: Koliko dugo me varaš sa njim?
Norma: Ne znam. Ima nekoliko meseci. A ti mene?
Fernando: Isto. Možda dva meseca.

Nakon kraćeg ćutanja Fernando je rekao:

Fernando: Ja sam spreman da ti oprostim. Ti meni?
Norma: Ne znam Fernando. Nisam siguran da naš brak više ima smisla.
Fernando: Ali...
Norma: Previše stvari se izdešavalo u poslednje vreme. Mislim da je najbolje da damo sebi malo vremena da razmislimo o svemu.
Fernando: U redu. Poštujem tvoju odluku.


Karina je utrčala u kuću.

Karina: Huana! Jesi li tu?! Ne možeš ni da zamisliš šta se desilo!

Popela se na sprat. Nakon što je ušla u sobu zatekla je Huanu kako leži u krevetu.

Karina: Huana! Budi se!

Nakon što nije bilo odgovora, prišla joj je i prodrmala. Odsekla se od straha kada je shvatila da je hladna.

Karina: Mrtva je.


MESEC DANA KASNIJE

Roksana, Elena i Alina su ručale.


Elena: I dalje ne mogu da verujem da je Roberto u zatvoru.
Roksana: Da si ga vaspitala na vreme ovo se ne bi desilo.
Elena: Dosta mi je više vaših pridika! Moda nisam bila najbolja majka na svetu ali isto tako nisam vaspitala svog sina da trguje drogom!
Alina: Mama, smiri se. Nažalost ne moćemo ništa da uradimo. Roberto će morati da provede godunu dana u zatvoru. On je se pomirio sa tim.


Aura je stajala ispred ogledala. Posmatrala je u odrazu svoje telo. I dalje nije mogla da se pomiri sa činjenicom da joj je dojka odstranjena. Počela je da plače. U tom trenutku je ušla Lorena koja je rekla:

Lorena: Mama, znaš li gde je...

Aura je na brzinu navukla bademantil.

Lorena: Mama, jesi li dobro?
Aura: Jesam, sve je u redu.
Lorena: Znam da nije lako za tebe to što su morali da ti ostrane dojku. Ali to je najmanje bitno. Najbitnije je da pobediš rak a onda ćeš uraditi rekonstrukciju.
Aura: Znam, znam... Ali... Nije lako.

Lorena je zagrilila.


Berta je bila u sali za posete. Ušla je Leonela koja je začudjeno rekla:

Leonela: Ti?!
Berta: Da, ja. Prošli put ti nisam ni jednom došla u posetu. Stvarno nisam bila dobra sestra. Zbog toga sam sada rešila da ispravim greške. Evo donela sam ti cigarete u slučaju da si pušač.

Leonela je uzela kutiju sa cigaretama i bacila je na pod.

Berta: Zaista si jako nezahvalna.
Leonela: Berta, reci mi šta želiš od mene i odlazi!
Berta: Došla sam da ti kažem da se jako radujem što si ponovo završila na ovom odvratnom mestu.
Leonela: U redu, rekla si mi. Sada možeš da ideš.

Berta je krenula. Medjutim, Leonela je uhvatila za ruku i rekla:

Leonela: Jel kompanija tvoga muža uspela da se oporavi od one eksplozije ili ne?
Berta: Kakve ti veze imaš sa tim?!

Leonela se zagonetno smeškala. Berta je popreko pogledala i besno rekla:

Berta: Znači ti stojiš iza te eksplozije!
Leonela: Da, ja. I slobodno me prijavi. Čak i da nadju dokaze za to, još neka godina zatvora neće znanto promeniti moj život. I onako verovatno živa neću dočekati odsluženje kazne. Čula sam da ste morali da prodate svoju kuću i preselite se u znatno manji stan. A kad bi samo znala koliko novca imam napolju. Šteta što ovaj put nećeš uspeti da me pokradeš kao prethodni. Možda ja neću uživati u tom novcu ali nećeš ni ti.


GODINU DANA KASNIJE

Berta i Eliseo su bili u bolnici. Doktor im je upravo saopšto da je Pablo preminuo usled komplikacije upale pluća.


Berta: Ne, moj sin ne može biti mrtav.
Doktor: Jako mi je žao. Uradili smo sve što je bilo u našoj moći ali njegov imunitet je bio jako slab.

Eliseo je zagrlio Bertu koja je u tim trenutcima bila neutešna.


Elena je bila ispred zatvora. Čekala je svoga sina kome je danas isticala kazna. Roberto se ubrzo pojavio na vratima. Elena je potrčala u zagrljaj svom sinu.

Roberto: Mama.
Elena: Sine.

Roberto je snažno zagrlio.

Elena: Gotovo je. Prošlo je i ovo. Nadam se samo da si se opametio.
Roberto: Naravno. Ne pada mi na pamet da ponovo uradim nešto slično.
Elena: Hajdemo, parkirala sam se prekoputa.
Roberto: A gde je Alina?
Elena: U Njujorku je. Danas se slika za neki važan brend. Mislim da je Dior u pitanju.
Roberto: Znači krenulo joj je u tom njenom poslu.
Elena: Jeste. Postala je jedna od najuticajnijih influenserki na ovim prostorima.


NJUJORK

Alina je bila na fotošutingu za jedan poznati brend odeće. Zavodljivo je pozirala fotografu. Nakon što se završilo slikanje Alina je rekla svojoj asistentkinji:


Alina: Moram na brzinu da se presvučem i idemo u hotel. Za sat vremena mi počinje live na instagramu povodom milion pratilaca.


MEKSIKO SITI

Aura, Markos, Lorena i Sofia su ručali.


Aura: Deco, želim da vam saopštim nešto jako bitno.
Lorena: Šta se desilo? Nemoj da me plašiš.
Aura: Nemate razloge za brigu. Naprotiv. Danas sam dobila rezultate poslednjih analiza. Konačno sam u potpunosti pobedila rak.
Markos: Zaista?! Pa to su divne vesti.

Svo troje su zagrlili Auru.

Aura: Pobedili smo prokleti rak. Zajedno. Hvala vam što ste bili uz mene sve vreme.

Dok su grlili Auro, Markos i Sofia su se slučajno sudarili glavama, samo što se nisu poljubili. Zbunjeno su se gledali par trenutaka, on joj se samo namignio. Ona se nasmešila. Da li je ovo znak da postoji šansa da obnove svoju vezu posle toliko vremena?


Leonela je klečala i ribala pod toaleta. Prošla je čuvarka koja je namerno gurnula kofu sa vodom.

Leonela: Zašto si to uradila glupačo?!
Čuvarka: Molim?! Kako si mi se to obratila?! Sada ćeš malo da ideš u samicu!

Uhvatila je Leonelu za kosu i odvukla je.


Alfredo i Silvana su ručali.

Silvana: Hoćeš da ti sipam još?
Alfredo: Ne, nisam gladan.
Silvana: Alfredo, moraš da jedeš. Znaš da nakon infarkta koji si nedavno preživeo piješ jake lekove.

U tom trenutku se začulo zvoni. Alfredo je otvorio vrata. Nije bilo nikoga, na podu je samo zatekao koverat. Kada ga je otvorio ugledao je fotografiju na kojoj su se nalazile Karina i Mia.

Silvana: Pa to su Karina i Mia.
Alfredo: Ne razumem ništa.


ŠPANIJA; LJORET DEL MAR

Za to vreme, mnogo kilometara daleko od Meksika, u malom primorksom mestu po imenu Ljoret del Mar, smeštenom nedaleko od Barselone, nalazile su se Karina i Mia. I ako je uveliko sunce zalazilo njih dve su i dalje bile na plaži. Karina je ležala na ležaljci, dok je Mia nedaleko od nje pravila kulu od peska. Karina je posmatrala. Zatim se vratila mislima na dan kada je ubila Gonzala.

"Karina i Mia su bile na palubi. Mia je plakala, nije razumela šta se dešava.

Mia: Gde je moj tata?
Karina: Tvoj tata je mrtav. A uskoro ćeš mu se pridružiti i ti.

Uhvatila je Miu za kosu i krenula da je gurne preko ograde u more gde su je čekale ajkule koje su samo par trenutaka ranije rastgle njenog oca. Medjutim, Karina se u poslednjem trenutku predomislila. Rekla je svom pomoćniku:

Karina: Vodi je unutra!
Pomoćnik: Ali…
Karina: Smesta!

Nakon što je poslušao Karina se uhvatila za glavu i rekla:

Karina: Šta sam uradila?! I šta sad da radim sa njom?!"


Karina je otpila gutljaj svog koktela. Zatim se ponovo zamislila.

"Karina je gledala nešto na svom laptopu. Otvorila je sajt jednog sirotišta.

Karina: Mislim da je ovo najbolje rešenje."


Karina je otpila još jedan gutljaj pića, zatim se ponovo vratila mislima unazad.

"NEKOLIKO MESECI RANIJE

AMSTERDAM; HOLANDIJA

Karina je sedela u ordinaciji sa lekarom.

Karina: Jeste li sigurno da će zahvat uspeti i dati rezultate?
Lekar: Gospodjo, već smo uradili na stotine elektrošok terapija pomoću kojih smo izbrisali pacijentima sećanja i pomogli im da na taj način prevazidju i zaborave traumatična iskustva. Nemate ni najmanji razlog za brigu.

Karina je klimnula glavom i zatim kroz staklena vrata pogledala Miu koja je sedela na bolničkom krevetu."


Karinu je u sadašnjost vratila Mia koja je rekla:

Mia: Mama! Vidi šta sam napravila!

Karina je ustala sa ležaljke i došla do nje.

Karina: Bravo! Prelepo je. Samo, vreme je da podjemo kući.
Mia: Ali mama. Možemo li još malo da ostanemo?
Karina: Nažalost ne. Uskoro će pasti mrak. Ali sutra ćemo ponovo doći.
Mia: U redu. Hoćeš li mi bar kupiti sladoled na putu do kuće?
Karina: Hoću ali da mi obećaš da ćeš ipak posle večerati.
Mia: Obećavam.

Karina je zagrlila Miu i zatim je nežno poljubila u kosu.

Karina (u sebi): Hvala ti malena. Hvala ti što sam zahvaljujući tebi po prvi put uspela da osetim šta je prava ljubav.

KRAJ
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Wed Feb 16, 2022 7:26 pm
Dopada mi se kraj. To što svaka od njih 4 ima različit završetak nekako daje ravnotežu, da tako kažem. Juanin kraj je sasvim logičan, Anheles je konstatno bila tragičan lik i tako je i završila, Karina se stalno izdvajala karakterom i prkosom te ne čudi da jedina završava sretno, a što se Leonele tiče... pa bilo je logično da neku od njih i uhvate. Moram priznati da mi je Leonele bilo žao na kraju. A čini se da je u osveti ona imala najmanju satisfakciju.

Ovo sa Karinom i Miom je tako dobro Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 3687740950 U tvom stilu. Laknulo mi je što ipak nije bila u stanju ubiti malo dijete.

Roxana mi je baš odvratna. Nečija djeca izgube život dok se ona s njihovem ocem zabavljala u krevetu pa je još u stanju da se ruga sa tim! Samo zbog nje mi je žao što je Alina platila ratu duga za kuću!

Drago mi je što Aura ima sretan kraj, što je Sofia dobro i što će se ona i Marcos možda pomiriti. Logično je što Norma i Fernando ne ostaju zajedno. Za Roberta čisto sumnjam da neće po starom, to obično tako bude s tim likovima.

Zašto je Eliseo ubio prvu ženu i da li je bio umješan u Edmundove poslove s prostitucijom?

Na kraju mi je jedino žao što Edmunda i Alfreda nije stigla pravda.

I na kraju, kao i uvijek, dopalo mi se. Priča sa više različitih djelova koji se zajedno savršeno uklapaju kao slagalica. Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 664804837

____________
Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Sun Feb 20, 2022 12:09 pm
Dopada mi se kraj. To što svaka od njih 4 ima različit završetak nekako daje ravnotežu, da tako kažem. Juanin kraj je sasvim logičan, Anheles je konstatno bila tragičan lik i tako je i završila, Karina se stalno izdvajala karakterom i prkosom te ne čudi da jedina završava sretno, a što se Leonele tiče... pa bilo je logično da neku od njih i uhvate. Moram priznati da mi je Leonele bilo žao na kraju. A čini se da je u osveti ona imala najmanju satisfakciju.

Pa to je i bio cilj. Da sve 4 imaju različite krajeve. Bilo bi glupo da su sve srećne ili sve kažnjene. Ovako je realnije. U originalu Leonela i ANheles završavaju isto. S tim što je tamo Diabla zapalila Anheles. To mi je bilo preglupo kad sam pročitao. Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 3665418065 Onda sam hteo da ostavim siti kraj ali sam morao naći bolji i smisleniji način da se to desi. Ovako je ispalo spontano i realno moguće. A ne srela tamo neku zatvorneicu iz zatbora, otela je i zapalila. Kakve sam ja sve gluposti pisao.

Ovo sa Karinom i Miom je tako dobro Post a reply 3687740950 U tvom stilu. Laknulo mi je što ipak nije bila u stanju ubiti malo dijete.

Da, kraj je tako ja. Dugo sam razmišljao kako da završim. Ipak ih je 4 i jedna priča je morala biti poslednja. I nekako mi je ova delovala kao najbolja da posle nje ide KRAJ. U originalu ona ubija Gonsala a malu šalje u internat. Ovde sam vas ubedio da je i nju ubila i ako sam od početka znao kraj. Zato i nisam, tada u toj epizodi napisao deo gde i malu ubacuje u vodu već se scena završava kad naredi pomoćniku da to učini. U originalu Markos i ona ostaju zajendo, ovde nisam hteo to. Previše bi bilo bajkovito, Ovako mi je bolje.

Roxana mi je baš odvratna. Nečija djeca izgube život dok se ona s njihovem ocem zabavljala u krevetu pa je još u stanju da se ruga sa tim! Samo zbog nje mi je žao što je Alina platila ratu duga za kuću!

Drago mi je što Aura ima sretan kraj, što je Sofia dobro i što će se ona i Marcos možda pomiriti. Logično je što Norma i Fernando ne ostaju zajedno. Za Roberta čisto sumnjam da neće po starom, to obično tako bude s tim likovima.

Priča sa influenserkom Alinom u originalu ni ne postoji. A ovde mi se nekako lepo uklopila.

Što se Fernanda i Norme tiče, u orignalu ostaju zajedno. Ovo ovde mi je nekako ponovo životnije i realnije.

Zašto je Eliseo ubio prvu ženu i da li je bio umješan u Edmundove poslove s prostitucijom?

To je ostavljeno neobjašnjeno. Znaš da ja imam te momente. Kad iskoristim nešto samo da prikažem da neki lik nije dobar a ne objasnim zbog čega je nešto uradio. Tipa onaj profesor iz druge sezone Seleste koji je ubio ženu i pdometnuo serijskom ubici.

I na kraju, kao i uvijek, dopalo mi se. Priča sa više različitih djelova koji se zajedno savršeno uklapaju kao slagalica. Post a reply 664804837

Drago mi je da ti se svidelo. Hvala što si ponovo čitala ovu priču.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Sun Feb 20, 2022 1:19 pm
Kakve sam ja sve gluposti pisao

Ne budi toliko samokritičan. Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 2078043430 Nije isto pisati nešto kao tinejdžer ili sa 30ak godina. Very Happy

Ali da, sve promjene koje si uveo bile su na bolje. Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 664804837

Hvala što si ponovo čitala ovu priču.

Bilo je zadovoljstvo.

____________
Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Granho16
Sponsored content

Ubice igrom sudbine (rimejk) - Page 3 Empty Re: Ubice igrom sudbine (rimejk)

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum