Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Sun Aug 07, 2022 2:41 pm
Mujer de nadie - Page 11 D47
Mujer de nadie - Page 11 Ddd21
Mujer de nadie - Page 11 Dd40
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Sun Aug 07, 2022 2:41 pm
Mujer de nadie - Page 11 C63
Mujer de nadie - Page 11 Cc60
Mujer de nadie - Page 11 Ccc44
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Sun Aug 07, 2022 4:24 pm
36. - 40. epizode

Zanimljive i dinamične epizode, mnogo toga se otkrilo. Lucia krenula redom naplaćivati svima koji su je povrerdili. Alberta je brzo sredila, a i Heriberto i Gertrudis su dobili svoje. Zanimljivo mi je bilo kako im je svima prvo poslala kipić. Baš me zanima ko će ga još dobiti. Nažalost najgorem među njima još uvek veruje i tu grešku bi mogla skupo platiti. Sumnjam da će joj Rafael ostati dužan za sve što čini za nju. Vrlo se naivno postavila prema toj situaciji sa njim. Preko noći je postala uvažena u poslovnim krugovima, pare joj nisu problem kako bi platila za informacije, ne nailazi na prepreke u svojoj osveti korumpiranih moćnika. Sve to izgleda pomalo nerealno. Mislim da su ranije trebali krenuti sa njenom osvetom, da joj daju više prostora i vremena kako bi izgledalo realnije.

Najupečatljivija je svakako priča oko Casilde i njena odluka da ih sve izbaci iz kuće. Kako me razveselio taj trenutak. Iako je Alejandra pokušala izmanipulisati, ona se uz Lucijinu podršku odlučila suočiti sa svima. I neka je. Svi su redom ostali zabezeknuti, od Isaure, Leonarda do Alejandre. Alejandra još ne priznaje poraz, no dovoljno joj je to što je ostala sama i ostavljena od svih. Prvenstveno od Lucie koja je tretira onako hladno i odbojno, a onda i Pilar. Scena između Pilar i nje je bila posebno dirljiva, vrlo dobra gluma obe glumice. Još uvek nisam uspela shvatiti razloge zbog kojih je Pilar štitila sve te godine. Najbolje što je Alejandra uradila je što je onako izbacila Isauru iz kuće. Kako interesantne scene sa onim madracem punim para. To je upravo i zaslužila, kako došlo, tako otišlo. Videćemo dokle će je Rafael trpiti, sa njim neće moći tako lako, a drugog izbora trenutno nema.

Fernando se odlučio oženiti Paulinom. Retko mi se desi da za ovakve stvari imam razumevanja i podršku, ali ovoga puta nemam ništa protiv. Pogotovo što je bio otvoren i transparentan i prema Luciji koja ga je odbila. Njegova odluka mi je razumna i ljudska. Iako je nije doneo isključivo zbog ljubavi, već sa jedne tople ljudske strane, mislim da je Paulina to zaslužila. Njen lik je toliko čist i divan. Celo vreme je bila puna ljubavi, podrške i razumevanja za njega. U trenucima dok joj se žalio na Luciu, ona je bila tu iskreno za njega i radila protiv sebe. Kada je bio izgubljen u zatvoru, našla je način da mu odvrati misli novim poslom, pružajući mu bezrezervnu podršku. Takvi prijatelji su vrlo retki. I sada kada joj je spremio doručak, ona i ne misli da je to učinio zbog nje, već ga pita jel to sretan zbog Lucie. Nije očekivala i tražila ništa zauzvrat za sve što je činila za njega. Zato je i zaslužila da sada on bude uz nju. Iako razvoj te situacije manje više možemo pretpostaviti, smatram da se Fernano svojim postupkom nije ogrešio o Luciu, jer je ona ta koja ga ne želi. Iako je on oterao iz zatvora, ispala je surova prema njemu. On je njoj bio podrška kada je završila u zatvoru dok je još nije ni poznavao, a ona njemu nije.

Posebno lepe scene su mi bile sa Claudiom koju je Carlosova porodica onako toplo primila. Ona koja je ostala sama na svetu, zaslužuje upravo takvu toplinu. Iako je Carlos nestalan, veseli me taj odnos upravo zbog toga što je među njegovima prihvaćena. Diego je nije zaslužio. I on se konačno otreznio i shvatio svoje greške, no nažalost platiće cenu. Nadam se da će biti ključan svedok u otkrivanju Rafaela. Sada kada je ostalo još tako malo do kraja, razotkrivanje Rafaela je jedno od suštinskih stvari, no on se sigurno neće dati tako lako, još će zla naneti sigurno. Sada čekam čuti koliko toga će Casilda otkriti o malenoj i hoće li Lucia složiti kockice. No ne verujem da će se ta stvar odmah do kraja razotkriti.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Tue Aug 09, 2022 9:37 am
40. epizoda

Kako mi je bila slatka Casilda kada nije dala da je Isaura ucjenjuje i kada je rekla "Ok, djelićemo zatvorsku ćeliju" Mujer de nadie - Page 11 10899980 Mujer de nadie - Page 11 1543461474 Mujer de nadie - Page 11 1543461474 Mujer de nadie - Page 11 1543461474 Bilo je i ranije sličnih scena. Uglavnom, kruna epizode je momenat sa madracom. Koliko je komično, toliko je tužno i jadno na što čovjek može da spadne. A mora se priznati da je Clitbo stvarno odradila odličan posao. Nikad je nisam simpatisala, ali je dobra glumica.

Tokom cijele ove epizode sam čekala momenat kada će Casilda povjeriti Luciji da je njena beba umrla. Ni ja ne vjerujem da će se cijela ta istina odmah otkriti. Mislim da Casilda nema pojma da je beba Lucijina. Prvo sam mislila da zna, ali kada je pitala Isauru što je uradila sa njenom bebom ukapirala sam da ne zna, jer bi u suprotnom znala da je njena beba sahranjena kao Lucijina.

Slažem se sa cijelim tvojim viđenjem oko odnosa Lucia - Fernando - Paulina.

____________
Mujer de nadie - Page 11 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Wed Aug 10, 2022 12:45 am
Mujer de nadie - Page 11 B72
Mujer de nadie - Page 11 Bb64
Mujer de nadie - Page 11 Bbbbb21
Mujer de nadie - Page 11 Bbb45
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Wed Aug 10, 2022 12:45 am
Mujer de nadie - Page 11 C64
Mujer de nadie - Page 11 Cc61
Mujer de nadie - Page 11 Cccccc13
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Wed Aug 10, 2022 12:49 am
Mujer de nadie - Page 11 D48
Mujer de nadie - Page 11 Dd41
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Wed Aug 10, 2022 12:50 am
41. epizoda

Rafaelu i dalje sve ide od ruke. Rešio se Heriberta i njegovih pretnji i ne uprljavši ruke. Pitam se je li uopšte Heriberto taj koji je ubio Juventina. Možda se kasnije ispostavi da je to samo navlakuša za Gertrudis koja je džabe prljala ruke. Iznenadila me je njena nepromišljena reakcija. Zar misli da će se nakon počinjenog ubistva u sred javnosti tek tako izvući i uspeti pobeći. U celoj ovoj situaciji najviše žalim što Heriberto nije bar nešto uspeo reći Luciji o Rafaelu. Bilo bi zanimljivije da je izneo bar neki detalj kako bi izazvao sumnju kod Lucije. Možda bi se tada trgla i makar počela istraživati. Iako je i sama čula da je poslovao s Heribertom i pomogao mu, ona mu se i dalje poverava i ne iskazuje sumnju. Lucia mi je u nekim poslednjim scenama pomalo nadmena i to mi se ne dopada. Iako moram priznati da Livia puno bolje iznosi ovu Luciju, nego onu pre.

Kao što smo očekivali, istina o detetu se još uvek nije otkrila. Rafael je opet umešao prste. Sad planira i Casildom manipulisati. Odgovara mu njena nova pozicija, jer će se pomažući njoj, usput rešiti Alejandre. Nije mi se dopalo što je Lucia odlučila otići s vlastima i sve to saopštiti Alejandri. Ipak joj je ona majka i to nekako ne ide. Bez obzira što Alejandra zaslužuje da je se izbaci, videti Luciu u toj ulozi mi je bilo ružno. Nije ona oštećena strana. Deluje mi kao da uživa u moći koju je dobila zahvaljujući novcu i moći Rafaela. Jedva čekam da sazna kako je ispala naivna u odnosu na njega, možda malo spusti nos.

S druge strane gledamo Paulinu, krhku i emotivnu i svojoj borbi. Na trenutak se zanela isprobavši venčanicu, no istina iz Fernandovog dnevnika je opet vratila u realnost. Ta surova realnost je nešto što mi se sviđa kod Giselle. Nerealno je da se svi oko nje smeše i glume da je sve ok kao da ne umire. Stvarnost je prosto presurova, jednako kao i njen odnos sa Fernandom, kom se na trenutak prepustila. Zanima me njena rekacija na istinu iz dnevnika. Hoće li sebi priuštiti par lepih i neiskrenih trenutaka sa Fernandom ili će stopirati venčanje. Ako bude reagovala kao Paulina koju smo gledali svo vreme, mislim da će odabrati istinu umesto zavaravanja. U tom slučaju njen lik će zaista biti najdivnija i najtužnija priča.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Thu Aug 11, 2022 2:57 am
42. epizoda

Lucia iz Isaurinih usta saznaje istinu o ćerki. Još nam ostaje da vidimo hoće li spomenuti Rafaela, iako sam sigurna da ćemo na njegov pad čekati do kraja. Inače ovu temu su mogli rešiti i bez ožiljka koji je već viđena priča, jer se porodi poklapaju. Polako se odmotava klupko i rešavaju negativci. Priča sa Heribertom, Gertrudis i Juventinom je završila. Alberto je takođe platio svoje. Sada je Isaura došla na red, a i ona će brzo biti otkrivena. Osim Rafaela kojeg nam ostavljaju za pred kraj, najviše me zanima razvoj radnje sa Alejandrom. Nisu je prikazali kao baš surovu negativku, pa je njen kraj posebno intrigantan.

Paulina je Luciji i svima nama održala lekciju o pravoj ljubavi, požrtvovanosti i ljudskosti. To mi je bila najupečatljivija scena. Očekivala sam da bi po svom karakteru mogla odustati od venčanja, ali da ode ovako daleko i potraži Luciu kako bi je spojila s Fernandom, to već nisam. Pri kraju svog života svodi račune i to radi najdostojanstvenije moguće. Ne pamtim tako plemenit lik u seriji. Osim toga sama glumica mi je vrlo draga pojavom, prvi put je gledam i baš me je osvojila. Prirodna, lepa, nenametljiva. Celi taj paket sa likom kojeg iznosi mi se jako dopada. Bilo bi zanimljivo kada bi dobila drugačiji kraj od onoga kojeg svi očekujemo.

Kada već govorim o kraju serije, moram spomenuti to da se od Giselle uvek očekuje neko iznenađenje i neočekivan rasplet. Volela bi kada bi nam ga i ovaj put priuštila. Trenutno se sve odvija očekivano, negativci padaju, stvar se raspliće i ništa ne ukazuje na mogući efekat iznenađenja. To mi se ne dopada i nadam se da će se u ove poslednje tri epizode dogoditi nešto posve neočekivano.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6056
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Thu Aug 11, 2022 9:29 am
41. i 42. epizoda

Moram priznati da me je malo iznerviralo što ni Heriberto ni Gertrudis nisu ništa stigli Luciji otkriti o Rafaelu. Zasmetalo mi je i što na kraju ništa nije bilo od Casildinog priznanja Luciji, sve se pripisalo nekom njenom ludilu. Ali ok, u 42. epizodi je zahvaljujući Alejandri Lucia povezala djeliće slagalice. Ovo sa biljegom po kojem se prepoznaje izgubljeno dijete je već preiskorišteno. Ovo je već 4. put da to gledam s tim što se tri puta desilo  u epohalnim telenovelama.

Ne dopada mi se Lucijino ponašanje u cijelom ovoj priči o osveti. Zaista se uzoholila, a u suštini sama ne bi mogla ništa. Jednostavno je iskoristila muškarca kojem se dopada i njegov novac. Ništa nije postigla sama, nije to njen uspjeh, nema tu ničeg na što bi se mogla ponositi. Zato će joj i pad biti bolan. Fernando je saznao da je Rafael posjećivao China u zatvoru tako da je shvatio da je on bio iza tih prijetnji. A to koliko je Lucia naivna u vezi sa Rafaelom je prosto nevjerovatno.

Diego je promjenio izjavu u policiji, ali uzalud. Sudija je nije prihvatio. Čim se Rafael tome raduje to ukazuje da je ipak on ubica. Eto ne isključujem mogućnost nekog iznenađenja, ali ne bih voljela da ispadne da je ubica Carlos ili Alejandra. Ne vidim ko bi još mogao biti. I mene najviše zanima što će biti sa Alejandrom. Ne mogu da joj želim loš kraj i pored svega što je skrivila mi je nekako žao u njenoj samoći.

Paulina je zbilja najdivnija osoba u ovoj priči. Kakvo dostojanstvo, kakva čovječnost! Prosto sam se naježila sad dok pišem o njoj!  To kako ona voli je definicija prave ljubavi i prijateljstva.

____________
Mujer de nadie - Page 11 Granho16
Sponsored content

Mujer de nadie - Page 11 Empty Re: Mujer de nadie

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum