Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Thu Oct 06, 2022 7:31 pm
Mislila sam da je to nešto striktno vezano za englesko pravo.

Kod nas u Srbiji se ta odredba proteže i na vanbračne partnere, krvne srodnike u pravoj liniji + u pobočnoj do određenog stepena + srodnike po tazbini do određenog stepena, kao i na usvojenike i usvojitelje.

Ne znam kako je to tačno regulisano u drugim zemljama, vrv nije baš sve isto, ali koncept oslobođenja od dužnosti svedočenja jeste univerzalan  Very Happy

Kao da bi iko mogao znati da joj je on to otkrio, Santino ga svakako neće optužiti za to

This.

Ja nikako ne mogu da se setim da li je u prethodnoj LM Servando rekao svešteniku ime ubice i ako jeste, šta je od toga na kraju ispalo.

Ili je umesto ispovesti ostavio pismo ili pismA u vezi sa ubicinim identitetom? Ne sećam se  La madrastra - Page 8 245301646

A njegova majka tek... Ne znam kad više odiše glupošću i primitivizmom, kada je ljubomorna na TRANSVESTITA ili kada štiti odraslog sina od djevojke.

Pablova majka je...Bez komentara. Meni je dovoljna njena faca da se iznerviram, ne mora čak ni da progovori  silent

____________
La madrastra - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Fri Oct 07, 2022 2:49 pm
Ili je umesto ispovesti ostavio pismo ili pismA u vezi sa ubicinim identitetom?

Motaju mi se pisma po glavi. I Patricijin dnevnik koji je Maria našla. I umjesto da trči da ga skloni/pročita/što god, Maria ga grli i na sav glas viče kako ga je našla i kako će iz njega otkriti ko je ubica La madrastra - Page 8 3665418065

A da, i izjave Santinove majke (haha, Santinova MAJKA)


lol!lol!lol! Što ti imaš protiv toga što je žena mladolika i dugovječna La madrastra - Page 8 3687740950

Udaljavanje Albe od Huga...Marcia preteruje malo

Tu me je opasno iznervirala. Ni sama ne zna zašto joj to traži. Sve i nekako da joj za vrhunac nije rekla da bi mogla dati šansu Alvaru. Ono kao nije dovoljno dobra za Huga, ali Alvaro joj je taman. Ili Alvaro nije dovoljno dobar za Luciu, ali odgovara Albi. Uvredljivo.

____________
La madrastra - Page 8 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Fri Oct 07, 2022 5:51 pm
39.  epizoda

Čovječe, Candida ispade ambiciozna. Hoće da bude u nekom opštinskom savjetu i bori se svim silama za to. Obožavam taj dio flower

Što se tiče onih manje bitnih priča - nakon sakupljanja otisaka sada će uslijediti potraga kojoj od žena fali jedna marama. Marama je jedini trag 10 epizoda pred kraj serije. I ljubavna prepiska. La madrastra - Page 8 664804837

Lucia i njena trudnoća... Nakon sve halabuke ona pristade da se uda za Alvara. Divno. A Emilia mi nikad nije bila toliko odvratna kao kada je slatko smijala Lucijinoj situaciji La madrastra - Page 8 2853130181 La madrastra - Page 8 2853130181 La madrastra - Page 8 2853130181

U sledećoj epizodi će se sastati akcionari firme na Rufinov zahtjev, a onda će on tražiti da se Estebanu oduzme pozicija kao i to da Marcia ne bude na čelu projekta La madrastra - Page 8 3665418065 Naravno, zna se ko mu daje instrukcije, La Floris koja se i pobrinula da Alvaro taj dan bude odsutan s posla.

____________
La madrastra - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Sun Oct 09, 2022 6:49 pm
I umjesto da trči da ga skloni/pročita/što god, Maria ga grli i na sav glas viče kako ga je našla i kako će iz njega otkriti ko je ubica

Drago mi je što sam ovo zaboravila  silent

Što ti imaš protiv toga što je žena mladolika i dugovječna

Samo sam ljubomorna na nju La madrastra - Page 8 2078043430

39. i 40. epizoda...

Čovječe, Candida ispade ambiciozna. Hoće da bude u nekom opštinskom savjetu i bori se svim silama za to. Obožavam taj dio

I ja. Volim inače scene sa Candidom i ostalim važnim likovima. Mislim, sigurno ovu seriju ne pratim zbog sporednih gluposti poput misterije oko Nicolasovog ubistva. I da...

nakon sakupljanja otisaka sada će uslijediti potraga kojoj od žena fali jedna marama.

Marcia i Iñaki su se bacili u ozbiljnu potragu za istinom o potencijalno nedostajućim maramama  cheers

A Omar je blizu toga da otkrije ko je i šta je Marcia, što je naravno uzbudljivije od nekih konkretnijih i (za nas gledaoce) korisnijih otkrića.

Sad znamo da je Rafael definitivno Lucrecijin sin, ali ne skontah da li mu je Bruno otac ili neko drugi. Uglavnom, taj Lucrecijin ljubavnik je takođe bio oženjen. A što se tiče Ines, ona valjda nikada nije ni bila trudna.

Smara me ovo sa Lucijinom trudnoćom i to su baš morali da razviju taj storilajn 10 epizoda pred kraj, mada je poslužilo da se pokaže dokle ide Estebanov idiotizam. Kako god, nadam se da se Lucia neće udati za Alvara, iako mi ni Pablo nešto ne obećava.

Iskreno, jedino mi je bio zanimljiv sastanak u firmi sa Rufinom na čelu istog. OMG! I Florencia koja mu diktira instrukcije šta da govori i predlaže tokom sastanka  cat

Najjači momenat mi je kada Donato i Bruno glasaju protiv Estebana, onako njemu u facu, a on je u fazonu Ozbiljno??!!  La madrastra - Page 8 610785387 Al' čeka se još Rufinov glas, videćemo da li će poslušati svoju Florenciju ili ne.

____________
La madrastra - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Mon Oct 10, 2022 9:26 am
40. epizoda je bila donekle zanimljiva. Bar mi je brzo prošla. Misterija nestale marame nas je dovela do Lucrecie.

ali ne skontah da li mu je Bruno otac ili neko drugi. Uglavnom, taj Lucrecijin ljubavnik je takođe bio oženjen.

Moguće je da jeste zato što je Lucrecia nešto rekla u fazonu kako joj je preotela ljubav, tako nekako. Ili je to bio neko drugi u koga je Ines takođe bila zaljubljena. A valjda Esteban misli da je to Inesin sin. Koja glupost. Znači tokom trajanja Lucrecijine trudnoće obje su se sklonile na bar pola godine i niko ih nije vidio. La madrastra - Page 8 245301646

mada je poslužilo da se pokaže dokle ide Estebanov idiotizam.

Ma da. Bitno je da se sačuva porodična čast, jelte, da ne bude samohrana majka. A pri tome ga apsolutno ne zanima kakav je čovjek s kim ona treba provesti život. Bilo mi je žao kada je rekla Marciji da ima osjećaj da je Esteban želio sina i da mu je ona zato razočarenje. Ako je već sumnjao da je njegova nije mi jasno zašto sam davnih dana nije uradio DNK test. Krelac. Kaže Marcija kako će joj otac jednog dana tražiti oproštaj. Da, vjerovatno, ali djetinjstvo koje je provela znajući da je otac odbacuje joj više ništa ne može nadomjestiti. Drago mi je što je poslala njene radove na konkurs ili gdje već. Više bih voljela da je akcenat na tom dijelu priče nego na trudnoći.

Florencia je dokazala da je jadna da ne može biti jadnija. Ja sam mislila da ona želi da ukloni Estebana sa pozicije predsjednika da bi se ona mogla vratiti u firmu i zajedno sa Brunom ostvarivati svoje interese. A ona je željela da ga ucjeni sa Rufinovim glasom ne bi je pustio nazad u svoj život La madrastra - Page 8 3665418065 La madrastra - Page 8 3665418065 La madrastra - Page 8 3665418065

Najjači momenat mi je kada Donato i Bruno glasaju protiv Estebana, onako njemu u facu, a on je u fazonu Ozbiljno??!!  La madrastra - Page 8 610785387

Uživala si u tome, baš si zlobna La madrastra - Page 8 3687740950

____________
La madrastra - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Mon Oct 10, 2022 9:17 pm
Misterija nestale marame nas je dovela do Lucrecie.

Nadam se da neće ispasti da je Lucrecia ubila Nicolasa, to bi mi se najmanje svidelo. Mada, ne bi trebalo, čim se trenutno sumnja baca prevashodno na nju.

Koja glupost. Znači tokom trajanja Lucrecijine trudnoće obje su se sklonile na bar pola godine i niko ih nije vidio.

Bezveze baš. Bolje bi bilo da su obe bile trudne i da su prekopirali taj deo priče iz prethodne LM. Ne mogu da se naviknem na to da je Lucrecia Rafaelova majka  La madrastra - Page 8 245301646

Kaže Marcija kako će joj otac jednog dana tražiti oproštaj. Da, vjerovatno, ali djetinjstvo koje je provela znajući da je otac odbacuje joj više ništa ne može nadomjestiti.

Upravo tako. A za Estebana se uvek iznenadim koliki je mentol. Taman pomislim da je dostigao maximum kretenizma, a onda se desi nešto novo i on obori vlastiti rekord.

Ja sam mislila da ona želi da ukloni Estebana sa pozicije predsjednika da bi se ona mogla vratiti u firmu i zajedno sa Brunom ostvarivati svoje interese.

I ja sam bila ubeđena da to radi iz ekonomskih interesa, a ne iz opsesije. Kakva budala od žene bounce

Uživala si u tome, baš si zlobna

Priznajem da mi je ta scena donela značajnu satisfakciju La madrastra - Page 8 1241635095 Još samo da se Rufino složi sa ovom dvojicom La madrastra - Page 8 610785387

____________
La madrastra - Page 8 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Tue Oct 11, 2022 10:56 am
41. epizoda...

Aaaa, došlo mi je da vrištim od muke. Rufino je stao na Estebanovu stranu, Bruno i Donato su se povukli, a Esteban se zahvalio Marciji što je uticala na Rufina da donese ispravnu odluku  Rolling Eyes

Ja nema šanse da bih "lobirala" za Estebana nakon svega što je uradio, al' ajde...I zanimljivo mi je kako Esteban uvek potrči da okrivi žene za sve. Marciju za neverstvo/podmetanje tuđeg deteta/ubistvo, Luciju za nanošenje sramote vanbračnom trudnoćom, Florenciju za dešavanja na sastanku...

Ok, Florencia jeste idiotkinja, to stoji, ali Esteban i dalje odbija da u potpunosti otvori oči kada su u pitanju Bruno i Donato i radije bi da veruje da je Florencia jedini mastermajnd.

Rufino se razočarao u Florenciju, jbg. A ispao je pametniji od Estebana, jer je skontao kakva je postavka stvari među njegovim "prijateljima." Da li će isto tako skontati da će Alvarov pokušaj zbližavanja biti podstaknut interesom, ostaje da se vidi.

Dva bračna para sada moraju da naďu novi način za eliminaciju Marcijinog uticaja na Estebana, firmu i ostalo. Neka im je sa srećom.

Lucrecia stavljanjem izmrvljenog nečega u Marcijinu kafu želi da je eliminiše in a big way. Lucrecia mi baš postaje jadna, skoro kao Florencia.

Nego, počinjem da mislim da Bruno zapravo ne voli Ines i da je samo koristi i manipuliše njome. Tako mi je delovalo u ovoj epizodi, ne znam.

I šta planira ova Paula i zašto je ona uopšte bitna? Bila sam zaboravila na njeno postojanje.

Što se tiče manje važnog dela priče (kao što ti kažeš Kristina), Iñaki je pokazao Marciji neki snimak, ali nisam skontala ko je na njemu?

Sumnja se sa Lucrecije protegla ponovo i na Florenciju, ali i na Emiliju pošto je Iñaki našao pištolj kod nje kući (za koji mi znamo da ga ima). Još samo fali da se baci sumnja na Ines, pa da kompletiramo ženski deo...

Inače me i dalje drži trip da će ubica ispasti muškarac, jer se sada jasno sugeriše da je ubica zasigurno žensko.

____________
La madrastra - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Tue Oct 11, 2022 6:23 pm
A za Estebana se uvek iznenadim koliki je mentol. Taman pomislim da je dostigao maximum kretenizma, a onda se desi nešto novo i on obori vlastiti rekord.

lol! lol! lol!

Aaaa, došlo mi je da vrištim od muke. Rufino je stao na Estebanovu stranu

Jedino što je tu dobro je to što se Floris nervira i što ju je Rufino otkačio La madrastra - Page 8 1055886561  La madrastra - Page 8 2245846269  A Esteban naravno i dalje nema predstave kakvi su mi prijatelji...

I šta planira ova Paula i zašto je ona uopšte bitna? Bila sam zaboravila na njeno postojanje.

Ja ću te prosvijetliti flower  Poenta njenog lika je da uništi Marcijin show. Znaš već, onaj koji sprema već pola serije. To baš ono smisla. Dizajniraće neke nakazne kostime ili šta već i time će i sebe diskreditovati. Ali nema veze, bitno je da naškodi Marciji La madrastra - Page 8 664804837

Iñaki je pokazao Marciji neki snimak, ali nisam skontala ko je na njemu?

Djelovalo da je, pazi čuda, neka žena. Je li ono kombi s kojim je oteta Marcia?

Slatki su mi Rafael i Jimena. Baš su dobrice La madrastra - Page 8 1161816250

Problem je sa ovom serijom što nijednog negativca ili negativku ne mogu ozbiljno doživjeti + šonjav glavni lik + smarački sporedni likovi + razvodnjena glavna misterija. Kad se sve sabere dobija se razočarenje.

____________
La madrastra - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Wed Oct 12, 2022 2:26 pm
Dizajniraće neke nakazne kostime ili šta već i time će i sebe diskreditovati. Ali nema veze, bitno je da naškodi Marciji

Kakva glupost. Ne znam da li mi je "genijalniji" njen plan ili prisustvo njenog lika u priči. Bukvalno ničemu nije doprinela ni u jednom smislu.

Je li ono kombi s kojim je oteta Marcia?

Vrlo moguće da jeste.

Problem je sa ovom serijom što nijednog negativca ili negativku ne mogu ozbiljno doživjeti + šonjav glavni lik + smarački sporedni likovi + razvodnjena glavna misterija. Kad se sve sabere dobija se razočarenje.

Potpis.

Glavna misterija je ovde izrazito marginalizovana, toliko da ponekad zaboravim da je Nicolasovo ubistvo pokretač radnje i da je cilj otkrivanje njegovog ubice.

Gledam epizodu i Marcia spomene el asesino/la asesina de Nicolas i ja onda budem u fazonu "a daaa, imamo i to."  Neutral

42. epizoda...

Marcia i Iñaki, u saradnji sa uspavanom inspektorkom, rade na 'vatanju Antoniove i samim tim Nicolasove ubice (ubeđeni su da je žeMsko).

Poslali su Lucreciji, Florenciji i Emiliji anonimno pismo, kao od "Antoniovog sina" očekujući da će jedna od njih upasti u zamku, doći na predviđeno mesto i biti uhvaćena.

Na kraju epizode se pojavljuje žena obučena skroz u crno, ali ja mislim da od toga ništa korisno neće ispasti i da je ta žena (ako je žena, a ne prerušeni muškarac) možda Ines, pošto njoj nisu poslali pismo (očigledno Marcia ne sumnja u nju).

To jest, može biti da su se Lucrecia, Emilia i Florencia dogovorile da pošalju Ines ili je to uradila sama Lucrecia na svoju ruku.

Uglavnom, Marcia je ubeđena da je ubica žena i trenutno ne razmatra mogućnost da možda i nije.

Što se tiče Marcijinih otmičara, inspektorka spomenu da se na snimku vidi da dvojica otmičara imaju tetovaže koje označavaju pripadnost nekoj bandi, što ne govori mnogo.

Mada, odmah posle toga ide scena sa Alvarom koji ima tetovažu/e. Ako ispadne da je Paula intelektualni autor otmice, a Alvaro jedan od izvršilaca i da otmica sa ubicom nije imala nikakve veze... cat

Esteban izgleda otvara oči povodom prijateljstva sa Brunom i Donatom, ali je po 783. put uspeo da me šokira - on je svake godine na dan godišnjice "Marcijine smrti" poklanjao akcije firme Brunu i Donatu u zamenu za njihovo ćutanje (da ne bi rekli njegovoj deci istinu o Marciji) i sada je rešio da im ukine tu tradiciju.

Čekaj, čekaj, znači on ih je smatrao prijateljima kojima je bespogovorno verovao, okrenuo je leđa Marciji verujući njihovim rečima, a potom je osetio obavezu da im svake godine akcijama PLAĆA za ćutanje. Pravo prijateljstvo, nema šta.

A najgore od svega jeste što je radije izabrao da daje moć odlučivanja Brunu i Donatu i da pojačava njihov uticaj u firmi, nego da veruje Marciji. Naposletku se sve svodi na tu činjenicu.

Marcia ladno otpustila Albu! Pa jbt. Ja sam bez komentara.

A Rufino išao da poseti Santinovu majku (OMG, majku), koja se kaje što ga je u ulozi maćehe tretirala ko goFno. I tako...

____________
La madrastra - Page 8 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Thu Oct 13, 2022 11:17 am
43. epizoda...

Kako sam i pretpostavila, nikakve vajde od velikog plana za hvatanje ubice. "Žena" u crnom je izgleda zapravo muškarac koji je poslat od strane nekoga, a pritom je uspeo da umakne onako agilnoj, ažurnoj i nadasve sposobnoj policiji.

No, Marcia ne odustaje i ponovo su odigrali igricu sa anonimnim pismima, ali ponovo mislim da ni od toga ništa neće biti, s obzirom na to da se Marcia na kraju epizode našla na nišanu.

Lucrecia mi je tako iritantna u ovim epizodama, ponaša se k'o poslednja očajnica. Hajde što truje Marciju, nego što je Florenciji rekla za Brunovu romansu sa Ines i tražila od nje da ih razdvoji.

Dobro, ni Florencia baš nije primer dostojanstva i samopoštovanja, al' ono...Lucrecia mi je nekako jadnija od nje.

Rufino ispao korektan i normalan i fer prema Luciji i njenoj porodici nakon saznanja da je Alvaro i dalje smeće.

A Alba otkrila Hugu da je bila u zatvoru i on se smorio i ne želi da ima ništa s njom. Malo mi je zasmetao način na koji je komentarisao Albinu prošlost. Zvučao je kao tipični bogataški sin koji živi u roze balonu.

____________
La madrastra - Page 8 GeMuxua
Sponsored content

La madrastra - Page 8 Empty Re: La madrastra

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum