Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La madrastra - Page 10 Empty Re: La madrastra

Sat Oct 22, 2022 11:02 am
I 50. epizoda...

Dođe mi da vrištim od muke. Jedino što mi se dopalo jesu identiteti ubice i njegovog saučesnika, što će se i tebi Kristina najverovatnije dopasti. Ostalo? Užas živi. U-ž-a-s.

Kao što smo se i pribojavali sve ono sa Santinom, telefonima, porukama je očigledno bila slučajnost, a nije ni spomenuto kakav je tačno bio odnos između Santina i ubice & saučesnika nakon ubistva tj. kakav su dogovor sklopili, kada i sl. U stvari, Santino uopšte nije spominjan.

No dobro, nisam ni očekivala da će se time baviti.

Međutim, nisam baš ni očekivala da je prvi metak ispaljen u Nicolasa bio NENAMERAN. Drugi je već nameran, jer je Marcia ušla u sobu i bilo je neophodno svaliti krivicu na nju.

Ali čekaj malo, ni to nije sve, imam još goru vest - nismo videli nijedan jedini flešbek Nicolasovog ubistva, ni bilo čega. Da, tako je. Nijedan hebeni flešbek u poslednjoj epizodi.

Napomena: U spojler ću samo sada staviti imena ubice i saučesnika mu -
Spoiler:


* Odavde pišem bez spojlera.

Kako se stvar odigrala? Pa, motiv ulaska u Nicolasovu sobu in the first place je bilo uzimanje lap topa. Odnosno, u širem smislu motiv je Nicolasovo otkriće pronevere u firmi, ali plan nije bio da se Nicolas ubije.

Nicolas je ušao u sobu, zatekao ovu dvojicu tamo, zaleteo se na Donata, valjda je pokušao da mu otme pištolj koji je onda opalio i to je bio prvi pucanj.

Šta se potom desilo nema potrebe prepričavati (Marcia ušla u sobu, Donato ju je zveknuo u glavu, stavio joj pištolj u ruku, pa drugi pucanj je usledio, pa su njih dvojica pobegli kroz balkon)...

Što se tiče Antonia Gila, on je nastavio da radi za Donata, Donato ga je plaćao i na kraju je poslao onog nekog tipa da ga ubije.

Msm da je to isti tip koji se preobukao onomad u ženu u crnom i koji je upucao Estebana sad u ovoj epizodi, što je potpuno irelevantno s obzirom na to da je dotični preživeo i sve je ok, a Palaciosova gluma dok "umire"...Haha, komeNdija  bom

Donato je naredio i Marcijinu otmicu kako bi je zaplašio i naveo je da prestane da istražuje.

Kako su Donato i Bruno završili? Pa, u zatvoru obojica.

Donato je uhapšen u policijskoj akciji nakon što je ubio tog svog plaćenika, plus je malo izgoreo i ostao malo unakažen. Ništa strašno, tho. Mogao je i gore proći.

Bruno se sam predao policiji i ona scena iz avance-a u kojoj govori da zna ko je ubica jeste scena njegovog priznanja da je bio Donatov saučesnik sve vreme i da ga je izjedao osećaj krivice svih tih godina.

Kako završiše ostali likovi?

Lucrecia uhapšena zbog trovanja Marcije i u zatvoru je sa Florencijom.

Umrla sam od smeha na scenu kada Lucrecia pokušava da se obesi, a Florencia je spašava, ali ne zato što joj je stalo do nje nego da ne ostane sama u zatvoru. Kao, ne možeš me ostaviti samu u ovom paklu!  La madrastra - Page 10 2078043430

Emilia je rodila devojčicu i umrla na porođaju. Starateljstvo nad detetom je pripalo Betini.

Pozitivci su imali klasično srećan kraj, Marcia i Esteban obnovili bračne zavete, ljubavni parovi u miru i harmoniji i eto.

A da, Candida je dobila dosta minutaže i u finalu, naravno. Štaviše, po bitnosti je Candidin storilajn stao ispred problematike Nicolasovog ubistva. I ne, ne šalim se.

To bi bilo to. Zbrzano, minutaža izgubljena na gluposti, nikakvi flešbekovi, nikakva razrada i podrobnija objašnjenja glavne misterije...Ništa. Marcijin prelazak preko Estebanovih gadosti i srećan kraj uz njega...Odvratno.

Loše odrađena priča. Razočaranje level beskonačno.

____________
La madrastra - Page 10 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La madrastra - Page 10 Empty Re: La madrastra

Sun Oct 23, 2022 1:50 pm
Potpis na cijeli tvoj post.

Da krenem od najbitnijih dešavanja s kojima su prekidali ove sporedne scene.

Candida nije znala da je Condesa muško tj. transvestit. Ovo je zaista novi nivo gluposti La madrastra - Page 10 664804837 I sada kada je to saznala postala joj/mu je najbolja drugarica i dala mu/joj svečano obećanje da će je čuvati, štititi i da nikome neće dati da ga/je povrijedi La madrastra - Page 10 3466016740

Jedino što mi se dopalo jesu identiteti ubice i njegovog saučesnika, što će se i tebi Kristina najverovatnije dopasti.

Dopalo mi se, da, kao i činjenica da je bilo umješano više ljudi. Sve ostalo što se tiče objašnjenja misterije je blago rečeno katastrofa. Od cijele serije je jedino bila dobra prva epizoda i još jedna iz prve nedjelje kada Marcia izlazi iz zatvora i istražuje u onom istom hotelu.

Da krenem od ubice... Kad su već odlučili da ga ponove plus je što su ubacili saučesnika. Bruno mi je od početka bio glavni osumnjičeni, ali kako je vrijeme odmicalo nije mi djelovao kao neko ko sve to može hladokrvno isplanirati i ko nema baš nimalo osjećaja. A opet mi se nije dalo da ga uklonim sa liste osumnjičenih. I da, objašenjenje da je saučesnik, a ne direktni krivac je na mjestu. Zapravo je prije svega kukavica i ćutao je najviše zbog toga. Bila je ranije scena kada je rekao da je previše što su svjedočili da su Marcia i Nicolas bili ljubavnici.

Pa da popišem dio zamjerki:

Kao što smo se i pribojavali sve ono sa Santinom, telefonima, porukama je očigledno bila slučajnost, a nije ni spomenuto kakav je tačno bio odnos između Santina i ubice & saučesnika nakon ubistva tj. kakav su dogovor sklopili, kada i sl. U stvari, Santino uopšte nije spominjan.

Dakle, Marcia se slučajno  tamo zatekla. Dakle u momentu kada neko napada Nicolasa (a bez prvobitne namjere da ga ubije) sasvim slučajno Santino nju namamljuje u njegovu sobu i to ni manje ni više porukom da će se ubiti. confused  Sve je produkt slučajnosti, cijeli zaplet. Genijalno La madrastra - Page 10 664804837

Kako je Santino došao do telefona? Kako je saznao ko su ubice?

I da, zapravo Nicolasa niko nije ni namamio u sobu, jer namjera nije bila da ga ubiju već da ga opljačkaju. A što je sa scenom u baru kada mu stiže poruke i kada se Santino okreće da ga promatra? Da li se Nicolas zbilja zagrijao za Marciu? Što je sa Emilijinim sms-om? Zašto se iznervirala jer ga je greškom izbrisala?

nismo videli nijedan jedini flešbek Nicolasovog ubistva, ni bilo čega. Da, tako je. Nijedan hebeni flešbek u poslednjoj epizodi.

Pribojavala sam se suludog objašenjenja ubistva, ali ovako nešto, moram priznati, nisam očekivala. Očekivala sam flešbek ubistva + rekonstrukciju svega uz ponavljanje scena koje smo već vidjeli. I da, na kraju da nije Brunovog priznanja se ništa ne bi ni saznalo. Zalud je Marcia istraživala.

Kapiram da je Soto odmah prešao na snimanje nove serije sa Susanom, ali vala mogoše na početku snimiti još pet scena da upoznamo kakav je bio i scenu ubistva koje će se kasnije prikazati.

što je potpuno irelevantno s obzirom na to da je dotični preživeo i sve je ok,

I je li taj lik on onaj novinar sa konferencije? I kako su uopšte namamili njega i Donata u crkvu? Uopšte nisam skontala. I otkud Donato u jurnjavi ako je već poslao svog plaćenika?

Inače, više bi mi se dopao kraj da je Esteban umro. Mada nije da bi bilo što moglo popraviti onakav tok događaja. Ali ko može preživjeti tri metka u  grudni koš? Koja je poenta bila da nas zavaraju da će umrijeti?

plus je malo izgoreo i ostao malo unakažen. Ništa strašno, tho. Mogao je i gore proći.

La madrastra - Page 10 3665418065 La madrastra - Page 10 3665418065 La madrastra - Page 10 3665418065

Umrla sam od smeha na scenu kada Lucrecia pokušava da se obesi, a Florencia je spašava, ali ne zato što joj je stalo do nje nego da ne ostane sama u zatvoru.

Pa kad je to bilo najzabavnije od cijelog finala. I zašto je Lucrecia radila sve što je radila? Očekivala sam tu neko produbljenje priče. Je li zaljubljena u brata ili šta?

Emilia je rodila devojčicu i umrla na porođaju. Starateljstvo nad detetom je pripalo Betini.

Ok, ovo je odgovarajuće napisano. Tolika fanatična želja za potomstvom, dvije nesupjele trudnoće i sve ostalo prosto nije vodilo ka tome da Emilia zbilja doživi majčinstvo. Ok mi je što Betina ostaje s djetetom, mada realno nezrela je da bude majka. Ali ono, očekujem da se opametila i da je naučila malo o životu.

Rufino i Violeta se smuvaše. Zapravo, oni su možda par koji je i najmanje davio. Oboje jesu dobre duše, onako bezazleni i nisu ne znam kako promućurni i fino se uklapaju jedno drugome u svijet.

Alvarov kraj La madrastra - Page 10 3665418065 La madrastra - Page 10 3665418065 La madrastra - Page 10 3665418065

Lucia mi je bila slatka u zadnjoj sceni. Iz predzadnje epizode mi se dopalo što ju je Marcia savjetovala da održava vezu na daljinu i što nismo imali klasiku da jedno trči za drugim ili da se neko od njih dvoje odriče snova.

I da li se Hugo izliječio od impotencije na kraju? La madrastra - Page 10 2078043430

Marcijina vjenčanica je odvratna skoro i koliko njen sretan kraj sa Estebanom. A Iñaki je na kraju ispao nebitan.

Što se tiče otkrića ko je  Marcia, u par scena smo imali negodovanje, neprihvatanje, pa oduševljenje i zbližavanje nje i djece. Skroz nezapaženo.

I na kraju, još jedno neobjašenjeno pitanje. Da li su Florencia i Emilia znale istinu? U jednoj sceni ranije su rekle kako su se zaklele da će uvijek govoriti da je Marcia ubica. Jesu li bile saučesnice time što su ćutale? Ili su svjedočile protiv Marcie samo iz ljubomore ne znajući istinu?

E da, i zašto je Marcijina otmica bila onako amaterski odrađena? Maltene je tako odrađena da se lako mogla izbaviti i lako su je mogli pronaći. Da li je to Donato uradio namjerno? Da, rekoše da je htio da je zaplaši. Ali zašto je ne bi ubio? Nije da mu teško pada. I nije da to nije bio idealan momenat jer bi se njen nestanak pripisao tome što se "otkrilo" da Lucia nije Estebanova?

Suma sumarum, razočarenje stoljeća.

____________
La madrastra - Page 10 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La madrastra - Page 10 Empty Re: La madrastra

Sun Oct 23, 2022 6:44 pm
Da krenem od najbitnijih dešavanja s kojima su prekidali ove sporedne scene.

Haha  La madrastra - Page 10 2078043430

Zapravo je prije svega kukavica i ćutao je najviše zbog toga.

Meni je Bruno u ovoj katastrofi od serije ispao još i najkompleksniji lik. Naravno, mogli su ga još produbiti i razraditi (npr Giselle G. bi to odradila kako valja), ali svidela mi se njegova višedimenzionalnost.

Sve je produkt slučajnosti, cijeli zaplet. Genijalno

Pa bukvalno. I samim tim je neuverljivo do bola.

Kako je Santino došao do telefona? Kako je saznao ko su ubice?

A što je sa scenom u baru kada mu stiže poruke i kada se Santino okreće da ga promatra? Da li se Nicolas zbilja zagrijao za Marciu? Što je sa Emilijinim sms-om? Zašto se iznervirala jer ga je greškom izbrisala?

Sva ova pitanja su ostala da vise u vazduhu. Ja sam se (uzaludno) nadala da ćemo dobiti odgovore na barem neka od njih, poput Nicolasovih eventualnih emocija prema Marciji i opšteg uverenja da je sa njegove strane bilo nečega.

I da, na kraju da nije Brunovog priznanja se ništa ne bi ni saznalo. Zalud je Marcia istraživala.

Realno. Pritom se Marcia tvrdoglavo fokusirala na ženske osumnjičene da je potpuno izignorisala drugačije mogućnosti.

I je li taj lik on onaj novinar sa konferencije?

Možda, ali nisam sigurna.

I kako su uopšte namamili njega i Donata u crkvu? Uopšte nisam skontala. I otkud Donato u jurnjavi ako je već poslao svog plaćenika?

Ne znam tačno kakav je bio prvobitni plan policije u crkvi, al' Donato se posle ranjavanja Estebana našao sa plaćenikom da bi ga ubio i to je i uradio, a ovaj je mislio da će mu dati novac. Kontam da su pratili plaćenika i tako došli do Donata  La madrastra - Page 10 2729517241

Je li zaljubljena u brata ili šta?

Prvo sam bila ubeđena da jeste, a posle mi se učinilo da je više toksični i ozlojeđeni control freak, bez kapaciteta za normalne ljudske interakcije. Svakako, propuštena prilika za izgradnju villane vredne pomena.

Marcijina vjenčanica je odvratna skoro i koliko njen sretan kraj sa Estebanom.

Joj da, onaj preduboki izrez. Isuviše je vulgarno. A slažem se sa jednim tvojim komentarom da je Aracelyn look u ovoj seriji bio problematičan.

Da li su Florencia i Emilia znale istinu? U jednoj sceni ranije su rekle kako su se zaklele da će uvijek govoriti da je Marcia ubica. Jesu li bile saučesnice time što su ćutale? Ili su svjedočile protiv Marcie samo iz ljubomore ne znajući istinu?

I to je ostalo nejasno, mada mi se na osnovu više razgovora koje su vodile sa svojim muževima čini da nisu znale istinu ili makar ne kompletnu. Mislim da je ljubomora bila ključna  La madrastra - Page 10 245301646

Da li je to Donato uradio namjerno? Da, rekoše da je htio da je zaplaši. Ali zašto je ne bi ubio? Nije da mu teško pada.

I ja se pitam. Ovako blag tretman prilikom otmice ne ide uz Donata, a mogao je da je zaplaši i na druge načine.

Kad se sve sabere i oduzme, dođe ti da se rasplačeš od muke što su totalno shebali seriju koju je suštinski teško upropastiti kada se uzme u obzir njen (pod)žanr i brojne opcije koje nudi sama premisa priče.

____________
La madrastra - Page 10 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La madrastra - Page 10 Empty Re: La madrastra

Tue Oct 25, 2022 9:54 am
Meni je Bruno u ovoj katastrofi od serije ispao još i najkompleksniji lik. Naravno, mogli su ga još produbiti i razraditi (npr Giselle G. bi to odradila kako valja), ali svidela mi se njegova višedimenzionalnost.

Slažem se.

Svakako, propuštena prilika za izgradnju villane vredne pomena.

Da, lik je imao potencijala + su imali dobru glumicu, a oni su to sveli na ogorčenu tetku.

Kad se sve sabere i oduzme, dođe ti da se rasplačeš od muke što su totalno shebali seriju koju je suštinski teško upropastiti kada se uzme u obzir njen (pod)žanr i brojne opcije koje nudi sama premisa priče.

Bukvalno. Stvarno treba biti majstor, pa od kratke telenovele sa solidnom glumačkom postavom (minus Palacios), ubistvom i misterijom kao centralnom radnjom i 7 osumnjičenih napraviti OVO. Potencijal bačen u smeće. Većina serije je bilo mlaćenje prazne slame (potraga za Gilom, sakupljanje otisaka, potraga za maramom, otmica...) koje ničemu nije odvelo. Sporedne likove i priče da ne pominjem. A tek glavnog "junaka"...

____________
La madrastra - Page 10 Granho16
Sponsored content

La madrastra - Page 10 Empty Re: La madrastra

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum