Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Tue Aug 22, 2023 1:30 am
1. epizoda

Osrednji početak. Dosta se pažnje posvetilo priči oko rudnika, no donekle smo ušli u temu i upoznali likove. Čekam nastavak da bi mogla imati konkretniji utisak. Iako je glavna radnja očekivana, nadam se da neće biti preslikana priča. Za početak mi se svideo način na koji su prikazali Emilijin skromni život. Čak me iznenadilo kako Livia nije imala potrebu biti privlačna, nego zaista prezentuje jednu radnu i skromnu ženu koja se bori za svoje dete i sama gura napred. Prilično su teške scene u kojima malog zezaju što nema oca. Za sada još nije poznato ko je otac deteta, no čini se da je bila silovana, kao i većina njenih likovi pre ovoga. Iako joj ne nedostaje udvarača, ona je sama u svojoj borbi. Sa ocem čini se nema najbolju relaciju jer ne priznaje njegovu drugu ženu sa kojom je očito bio dok je još njena majka bila živa.

Neverovatna mi je bila scena u kojoj se pojavljuje Cynthia Klitbo. Ta žena je rođena za ovakve uloge. Prilično neuredna, ne zaklapa usta.. Izgleda kao da je ponovila lik iz Mujer de nadie, opet je druga žena ocu Livie Brito i opet je slične pameti. Seli oni za stol da doručkuju, a na drugom stolu kokoš hoda, pa se onda pojavi svinja koja jede nešto iza vrata. Toliko joj je uredno u kući da su i životinje ušle unutra. U takve priče Cynthia se izvrsno uklapa. Camacho i ona fizički baš pristaju jedno drugom, ne znaš ko je ružniji od njih dvoje, ali su zato glumački genijalni.

Anette Michel izgleda jako dobro. Za sada se solidno pokazala u ulozi negativke. Ne želim je porediti sa Christian Bach, najbolje da bude svoja, ipak je Christian bila jedinstvena. No očekujem da bi se i Anette mogla dobro pokazati, čak sam i priželjkivala nju u ovoj ulozi. Već je pokazala zube Emiliji i vrlo brzo će krenuti sa svojim zlim potezima. Sam kraj je bio i najzanimljiviji. Leonardo dolazi na feštu i spašava Emilijinog sina od napadača, no Emilija napada njega misleći da je on krivac. Jako dobra i neočekivana scena upoznavanja glavnih junaka koju ne pamtim da sam gledala. Ona ga napala šipkom, krenula borba, bacila ga na pod, a on ne može doći do vazduha da joj kaže da greši. Vrlo neobično, sviđa mi se.

Iako me sam početak nije oduševio na način da jedva čekam nastavak, za sada nastavljam gledati. Osvaldo de Leon i Anette Michel su glavni razlog što sam se odlučila za ovu seriju. Oboje ih volim, a tako retko je bilo prilike da ih gledam, zato ovo nisam mogla propustiti. Livia mi nikada nije bila razlog koji bi me privukao, a moram priznati da mi uvek prija. Tako i ovoga puta, glumački se fino uklopi i odradi dobar posao. Samo se nadam da će biti nešto novina, da ubace malo nešto svoje i moglo bi biti solidno.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Thu Aug 24, 2023 1:33 am
Minas de pasion - Page 3 36925410
Minas de pasion - Page 3 36925710
Minas de pasion - Page 3 36925110
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Thu Aug 24, 2023 1:34 am
Minas de pasion - Page 3 37048410
Minas de pasion - Page 3 36933210
Minas de pasion - Page 3 37048110
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Thu Aug 24, 2023 1:54 am
2. epizoda

Simpatičan mi je ovaj svađalački odnos glavnih protagonista. Od starta su krenuli žestoko, a sada bi trebali raditi zajedno. To će biti zanimljivo videti. Ignacio je narušenog zdravlja, dijagnostikovan mu je alzheimer, zbog čega je Leonardo odlučio vratiti se u selo i pomoći mu ostvariti još po neke snove. Zove ga i smatra ocem, iako to nije, a sa majkom nema nikakav odnos. Kakva ironija. Lepo mi je bilo slušati ih kako razgovaraju sa mnogo ljubavi i poštovanja kao pravi otac i sin. Osvaldo de Leon mi baš prija, super je glumac i uživam ga gledati. Livia i on bi mogli imati dobru hemiju. Zanimljivo da je njegov brat Mauricio zaljubljen u Emiliu. Biće tu dosta rivalstva, iako njih dvojica nemaju nikakav odnos zahvaljujući ludoj majci. Anette se fino nametnula u svojoj ulozi, iako nisam ljubitelj tako surovih negativaca. Muka me hvata kada pomislim šta nas tek čeka u njenoj režiji. Glavna glumačka ekipa radi vrlo dobar glumački posao, od protagonista do Evore i Camacha. Jedino mi se ne dopada prilično veliki broj sporednih likova. Neki mi već idu na živce i doživljavam ih kao smetala koja ni čemu ne služe, osim da odvlače priču, poput lika Rodriga Murraya i njegove žene. Oni će mi verovatno ići na premotavanje.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Fri Aug 25, 2023 1:19 am
Minas de pasion - Page 3 37039010
Minas de pasion - Page 3 37048210
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Fri Aug 25, 2023 1:20 am
Minas de pasion - Page 3 37046710
Minas de pasion - Page 3 37038710
Minas de pasion - Page 3 37052610
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Fri Aug 25, 2023 1:48 am
3. epizoda

Za sada uživam u dobroj glumi glavne ekipe. Što se radnje tiče malo je zbrda zdola. Sve čekam da se priča posloži, da teče, ali to je još prilično slabo. Jako dobra glumačka ekipa, bilo bi šteta da režijski uprskaju stvar. Emilia i Leonardo su donekle spustili loptu, ali najviše zahvaljujući njemu, ona je prilično nepoverljiva. Bila mi je upečatljiva scena u autu kada je uhvatila panika što je ostala sama sa njim zbog traume koju ima. No on je fino odreagovao. Jedino me iznenadilo njegovo prilično prisno ponašanje u bolnici i potreba da je pogladi po rukama. Dosta neprirodno i neočekivano s obzirom na distancu i napetost koja postoji među njima. Ne bi volela da brzaju sa njihovim zbližavanjem, a bojim se da će upravo tako biti. Na kraju se pojavljuje njegova devojka koja je totalno bezlična i dosadno iritantna.

Cesar Evora ima divan lik koji mu baš pristaje. Čak bi rekla da je ovo po meni jedan od dražih njegovih likova. Već ga dugo doživljavam kao nekog ko mehanički odradi uloge, ali ovde je realan, uživljen, jako mi se sviđa. Šteta što mu se bliži kraj. Roberta ga je već počela trovati i čini se da ćemo ga još vrlo malo gledati. Što se nje tiče ona je već uspela da navuče na sebe odbojnost. Hladna, surova i zla. Otvoreno preferira samo jednog sina, dok drugog ne želi u svojoj blizina. Kako bolesna majka. Još ništa konkretno nije učinila, a već me jeza prolazi kad se pojavi. Dobra je Anette, uopšte nije loša!
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Sat Aug 26, 2023 1:45 am
Minas de pasion - Page 3 37053010
Minas de pasion - Page 3 37051711
Minas de pasion - Page 3 37054910
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Sat Aug 26, 2023 1:45 am
Minas de pasion - Page 3 37049411
Minas de pasion - Page 3 37052413
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Sat Aug 26, 2023 2:21 am
4. epizoda

Rudnik se urušio i zatrpao Emiliu i Leonarda. Prilično su realne bile te scene urušavanja. Iako su u početku verovali da će ih spasiti, ta nada se polako gubi, ostaje im sve manje vazduha i već razmišljaju o smrti. Neobičan razgovor na početku jednog odnosa i suočavanje s činjenicom da im je kraj neminovan. "Srećan si, bez obzira na sve dobro i sve loše što ti se može dogoditi. Ti kontrasti čine da život bude poseban. Zato si ti moj savršen kraj." Ovaj trenutak sam premotala nekoliko puta. Rečenica koju je Leonardo uputio Emiliji s poslednjim atomima snage i daha zvuči tako dirljivo i pozitivno u trenucima beznađa i prihvatanja smrti. Bili su prilično uverljivi. Već volim ovaj par.

Dok se svi bore da daju sve od sebe kako bi ih spasili, Roberta se bavi svojim kalkulacijama ne vodeću brigu o tome hoće li joj sin preživeti. Ne mogu da shvatim takvu majku. Očekivala sam da će barem sada pokazati neku brigu. Srećom da sam prilično zaboravila radnju originala, pa se pitam koja je pozadina te njene hladnokrvnosti prema sinu. Užasavam se takvih negativaca koji nemaju ni grama emocija prema vlastitom detetu. Zaokupljena je isključivo sama sobom. Tolika količina zla mi deluje nerealno i neprivlačno za gledanje.
Sponsored content

Minas de pasion - Page 3 Empty Re: Minas de pasion

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum