Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Sun Aug 27, 2023 3:14 am
Minas de pasion - Page 4 37056111
Minas de pasion - Page 4 37056910
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Sun Aug 27, 2023 3:15 am
Minas de pasion - Page 4 36932311
Minas de pasion - Page 4 36995411
Minas de pasion - Page 4 37106311
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Sun Aug 27, 2023 5:01 pm
Minas de pasion - Page 4 Untitl25
Minas de pasion - Page 4 Untitl24

Leonardo: Ono što se desilo unutra.. doživeli smo magične trenutke. Iz duše. Nešto mnogo snažno. Jedinstveno.
Emilia: Samo smo halucinirali zbog nedostatka vazduha..
Leonardo: A šta sa tim što si rekla da osobe koje umiru zajedno budu vezane u večnosti?
Emilia: Ali evo živi smo. Ja sa svojim sinom kako sam želela, a ti sa Sarom. To je dovoljno.
Leonardo:  Dovoljno da zaboravimo šta se dogodilo i opravdavamo to nedostatkom vazduha? Zaista misliš da je tako bezvredno ono što nam se dogodilo?
Emilia: Nije se ništa dogodilo..
Leonardo: Bili smo spremni umreti zajedno.
Emilia: Šta očekivati.. bili smo zatrpani tamo. Nismo mogli birati sa kim ćemo umreti.
Leonardo: Kako god.. Ali.. Ne bi poželeo nikoga drugog na tvom mestu.
Emilia: Šta pokušavaš, zašto mi sve ovo govoriš?
Leonardo: Imao sam potredu da ti kažem što mislim i što osećam. Samo sam želeo biti iskren. Nismo umrli, al ja sam ostao vezan za tebe.
Emilia: Što je bilo u rudniku, ostaje u rudniku. Zaboravi sve to..
Leonardo: Meni je značilo. Nije bitno šta će se desiti između nas, ja ću uvek ostati vezan za tebe.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Sun Aug 27, 2023 5:10 pm
Minas de pasion - Page 4 37044010
Minas de pasion - Page 4 37050310
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Sun Aug 27, 2023 5:31 pm
5. epizoda

Baš sam uživala. Bilo je mnogo emotivnih trenutaka u ovoj epizodi. Za početak borba Ignacia i ekipe da ih spasu i trenutak kada se Emilijin otac na kolenima provlači kroz ruševine i dolazi do nje. Tako realne scene u kojima čovek shvati šta je zaista važno u životu. Scene iz rudnika su bile i više nego realne, baš sam ih doživela. Kada su izašli iz rudnika tada se posložila slika života svakoga od njih i jasno su mogli videti ko je tu za njih, ko ih je čekao, strepio i kome su važni, a ko ih je lažno tapšao po ramenu. Tako je malo onih koji su sa tobom u nesreći i baš su mi prijale te scene.

Jedan od trenutaka koji me je zatekao je reakcija Zaire, Emilijine maćehe nakon saznanja da je zatrpana u rudniku. Dotrčala je brižno do njenog deteta da ga uteši, grlila ga, tešila i nudila ga hranom koju mu je donela. Suze su mi krenule na tu scenu jer je apsolutno nisam očekivala. Njena reakcija je sve suprotno od onoga što sam navikla gledati. Razbili su stereotipe i dali nam scenu za pamćenje. Saznanje za to je Emiliu nagnado da joj srce smekša i da na opšte iznenađenje zagrli Zairu. Ova mala lekcija nam je pokazala kako tek u teškim trenucima možemo jasnije videti i razumeti neke stvari.

Emilia i Leonardo su u onim okolnostima u rudniku doživeli trenutke na koje nisu računali. U onom očaju, na rubu smrti zaboravili su na sve nesuglasice, više ništa nije imalo važnosti osim činjenice da su zajedno u istim jezivim okolnostima. Uhvatili su se za ruke. Pomaknuo je sa onog kamena i privukao sebi na grudi. Od svađalačkog odnosa do harmonije, od stranaca do bliskosti za tren. Zajednička nesreća ih je promenila. Nakon što su spašeni, Leonardo me je iznenadio. Iako se Emilia pravi da se ništa veliko među njima nije dogodilo unutra, on je stao iza doživljenog i to joj jasno priznao. Divan mi je bio taj dijalog, tako zreo sa njegove strane.

Na kraju Roberta uspeva likvidirati Ignacia koji očito umire otrovan. Opasna villana, nemajka, onakve kakve ne volim gledati, ali nakon nekoliko epizoda moram priznati da se Anette dobro snašla u ovoj ulozi. Šteta što je reč o ulozi u kojoj će je porediti sa Bach jer se i ona sama tako dobro nametnula. Dobra gluma u kombinaciji sa njenom lepotom i pojavom privlačne žene je i više nego dobitna kombinacija. Kao da nije prošlo 20 godina od uloge Barbare po kojoj je pamtim. Jednako očarava.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Mon Aug 28, 2023 12:53 pm
Neplanirano sam odgledala prvih 5 epizoda jer svakako trenutno ne znam što gledati. Nisam oduševljena. Ne radi se o tome da je loša, ali me nije ničim kupila i prosto mi je blijeda kopija originala. Jedino što će ovdje možda biti bolje jeste glavni lik. U LP je Alejandro bio toliko nemuško da ne mogu oprostiti što je Gabriela ostala s njim. Livia je solidna i dobar izbor, njoj pristaju ovakvi likovi. Jedino me na momente iritira njena boja glasa kad krene da viče ili bilo kako da govori osim normalnim tonom. Mislila sam da će mi Anette biti upečatljivija, ali nije. I ne poredim je sa Christian, već je svakako ne mogu shvatiti ozbiljno, ne uživam u njenoj glumi, samo mi lik ide na živce. Opet kažem, ne radi ona loše posao, radi se u mom ličnom doživljaju. Camacho, Klitbo i Evora su odlični. Osim njih i glavne trojke, ne bih komentarisala ostatak ekipe koliko su blijedi, bezlični i dosadni. Taj dio je promašaj.

Ne mogu da ne unesem i da doživim priču emotivno. Ipak obožavam LP i nju sam prosto gutala. Srodila sam se s likovima i u svakom dijelu priče sam uživala da sam se prosto prenijela u San Pedro de Oro tako da koliko god je ovo solidno na startu gubi. Možda ću kasnije ispremotavati epizode ili gledati skraćene i uključiti se nakon vremenskog skoka, kad krene osveta. Sve što sam postigla sa ovih 5 epizoda je to da mi se ponovo gleda original što možda i uradim Minas de pasion - Page 4 610785387

____________
Minas de pasion - Page 4 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Tue Aug 29, 2023 10:30 pm
Kristina, sećam se da si rekla da nemaš nameru ovo gledati, pa sam se već pripremila da neću imati društvo na ovoj temi. No ako navratiš nekada, baš ćeš me obradovati. Razumem te, La patrona je serija koju voliš i onda je teško gledati rimejk. Meni je ta serija bila dobra, ali nisam bila tako vezana. No ne volim što tako rano rade rimejk serija koje su još uvek sveže u sećanju. Verovatno ni ja ne bi ovo gledala da nije glumaca koje volim i koje nemam prilike gledati u ozbiljnijim ulogama.

Slažem se sa većinom što si rekla. Ni mene serija nije oduševila. U početku sam čak bila razočarana, no kasnije mi je postala solidna i živim u nadi da će biti korektna i gledljiva. Glavna glumačka ekipa mi je generalno ok. Slažem se da su Camacho, Klitbo i Evora odlični. Šteta što Evora već završava sa svojim likom jer mi je baš prijao. Takođe se slažem da je ostatak sporedne ekipe totalno bezličan, većina njih je bespotrebno tu, samo odvlače minutažu. Čak je i Leonardova devojka koju glumi Sylvia Saenz loš izbor. Nadam se da će Osvaldo de Leon imati ovde bolji lik nego što ga je imao Pila, jer je onaj stvarno bio beskičmenjak. To bi mi teško palo jer zbog Osvalda najviše i gledam seriju. Jako mi je drag glumac i sviđa mi se njegova gluma, no retko se nađe u glavnoj ulozi, pa nemam veliki izbor.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Tue Aug 29, 2023 10:59 pm
Minas de pasion - Page 4 37026510
Minas de pasion - Page 4 37290411
Minas de pasion - Page 4 37037710
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Wed Aug 30, 2023 12:46 am
6. epizoda

Umro je Ignacio, a Roberta jedva suzdržava radost što ga se rešila. Već je krenula sa realizacijom svojim nauma i pre njegove smrti. Razbila je onaj divni trojac u kojem smo uživali. El Tigre je u zatvoru po njenoj naredbi i pitanje je kako li će se sada izvući. Džaba je Zaira mlatila travama po njemu. Nadam se da će Leonardo polako razotkrivati majku i biti dovoljno stamen da joj pokaže zube. Ako joj se on ne bude suprotstavljao, onda će sve biti jednosmerna ulica za nju, jer ne vidim nikoga drugog ko bi joj stajao na putu. Nažalost, on je još uvek nesvestan ko je zapravo njegova majka. Iako je distanciran od nje i štošta joj zamere, ne može ni zamisliti razmera onoga što je u stanju uraditi. Kada je obraćajući se ocu rekao da će čuvati sve koje on voli i spomenuo majku, bilo mi je jasno da će je teško razotkriti. Samo se nadam da ćemo dobiti hrabrijeg i konkretnijeg lika portagoniste od onog iz originala.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6055
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Wed Aug 30, 2023 11:26 am
Nadam se da će Osvaldo de Leon imati ovde bolji lik nego što ga je imao Pila, jer je onaj stvarno bio beskičmenjak. To bi mi teško palo jer zbog Osvalda najviše i gledam seriju. Jako mi je drag glumac i sviđa mi se njegova gluma, no retko se nađe u glavnoj ulozi, pa nemam veliki izbor.

Djeluje da hoće mada to će se tek vidjeti kad Emilia završi na psihijatriji. Nažalost, brzo će i Ignacio otići ako budu pratili radnju i ostadosmo bukvalno na samo 4 glumca koja valjaju. Po meni su i za ove sporedne uloge trebali uzeti bar neko poznatije ime. Pošto originač znam napamet bilo bi mi zanimljivije da bude nekih izmjena. Uglavnom, ako ne nađem ništa pametnije, možda se i odlučim uključiti, makar kasnije. Svakako ću pratiti tvoje komentare.

____________
Minas de pasion - Page 4 Granho16
Sponsored content

Minas de pasion - Page 4 Empty Re: Minas de pasion

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum