Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Sun Dec 13, 2020 2:15 pm
Nakon ove sedmice mi se čini da je možda i Fabricio ubica. Od negativaca niko ne bi bio posebno iznenađenje, a Fabricio ima čvrst alibi, jer je navodno bio u Londonu. Plus stičem osjećaj da ipak nije nikakvo nevinašce. Samo se nadam da nije Renata. To rješenje bi bilo odlično, ali bilo bi mi je žao, da se nosi još i sa ubistvom.

Victoria je nula negativka. U početku nisam ni bila sigurna da li je negativka, onda je naredila da joj ćerci izvrše abortus i sterilišu je kao mačku. Evil or Very Mad  Shocked  Ali van toga, jedino što radi tokom cijele serije je zivkanje Eugenija i pokušavanje da Renatu smjesti u psihijatrijsku bolnicu.

JL, Leslie i Teresa su dosadni  sad, mada mi je žao Leslie. Ovo sa Dariovim bjekstvom i ponovnim hapšenjem je čisto otezanje.

____________
Imperio de mentiras - Page 6 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Sun Dec 20, 2020 5:29 pm
Dopalo mi se što je Elisa povjerila Leu da je Cristina ucjenjuje i to što  nisu zaista raskinuli i što je time izbjegnut kliše da se glavna junakinje žrtvuje i raskine s voljenim za njegovo dobro, a da njemu ne kaže razlog.

Ono što mi je glupo jeste Elisin izlazak iz zatvora. Uhapsili su je zbog optužbe kriminalca, a pustili kada je ono povukao svoj iskaz. A dokazi? Istraga? To pranje novca je moralo ostaviti traga. Imperio de mentiras - Page 6 245301646

Promaklo mi je kako su Leo i Adriana našli Soniu. Tj. ispalo je da im je Fernanda rekla gdje je, ali ja se te scene ne sjećam.

Izgleda da će Renata zbilja ostati sa Sonijinom bebom.

Zadnja sedmica mi nije bila ne znam kako zanimljiva, ali nije ni loša. Ipak, počinjem da jedva čekam kraj i da gledam više iz "obaveze". 

Definitivno sam se zasitila telenovela (kao Ana Imperio de mentiras - Page 6 2078043430), tako da nakon ovoga neko vrijeme ne planiram nijednu, samo serije. Eventualno bih se odlučila na reprizu neke od najdražih. 

Jedino bi se Yadhira Carrillo trebala vratiti da bih sada počela gledati neku novu.  I love you  Ili da bude neka sa super-zanimljivim, nesvakidašnjim, bombastičnim sinopsisom sa više glumaca koje gotivim.  Imperio de mentiras - Page 6 2078043430

____________
Imperio de mentiras - Page 6 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Sun Dec 27, 2020 2:12 pm
I nakon ove sedmice mi je Fabricio omiljeni osumnjičeni baš zato što Eugenio onoliko optužuje Jose Luisa za kojeg čisto sumnjam da je ubica. Prema tome, Eugenio tim optužbama ili štiti sebe ili omiljenog sina.

Žao mi je što se Renata, nakon obećanja da će dobiti Sonijinu bebu, polako vraća stazama ludila.

Mislim da će Majo defintivno ostati sa Dariom, osim ako on ne umre. Ali ne vjerujem da bi u ovoj fazi više pravili par od nje i Clare.

____________
Imperio de mentiras - Page 6 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Wed Jan 13, 2021 3:37 pm
Nadomjestih propušteno, još mi je ostala jučerašnja epizoda.

Zanimljive su i napete ove zadnje epizode. Sve priče su dobre.

Tužne su scene Lesline smrti. Ono što me je iznerviralo je to što je tamo bila Elisa umjesto Terese. Kada je već saznala da je Leslie u Acapulcu i kada je već odlučila biti dobročinitelj da plati avionske karte, onda je trebala tu drugu kartu da da Teresi. Tamo je mjesto bilo majci, a ne strini. Imperio de mentiras - Page 6 293406516  Tačno je da nije mogla znati da će Leslie tamo umrijeti, ali mogla je da nasluti da neće biti vremena da Teresa tamo dođe naknadno ili da se Leslie vrati kući.  pale

Ne znam zašto, ali nadam se sretnom kraju za Fernandu. Imperio de mentiras - Page 6 2078043430 Da ostane sa sinom i novcem, i ode na neko privatno ostrvo.

Renata, joooj... Potpuno se pogubila. Gdje joj je pamet da opet vjeruje Eugeniu i da sestri koja je upravo pobacila priča o bebi koju će "usvojiti".  bounce  Čudan mi je taj njen odnos s Eugeniom. Mora da se u prošlosti još nešto desilo. Znamo da mu je jednom poslala ljubavno pismo.

Dopalo mi se što je ispalo da je on otac Sonijine bebe. Izbjegnut još jedan kliše. Very Happy


Željno iščekujem kraj i da se više otkrije taj ubica. Victoria je bila previše mirna kada je saznala da je naređenja dao Eugenio. Možda su u to upetljani svi negativci Imperio de mentiras - Page 6 2078043430


Last edited by Kristina on Sun Jan 17, 2021 8:57 pm; edited 1 time in total

____________
Imperio de mentiras - Page 6 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Sun Jan 17, 2021 2:27 pm
Kakve zadnje dvije epizode. Imperio de mentiras - Page 6 2355236270 Susanina gluma kad priča o zlostavljanju je bila da se naježiš. Imperio de mentiras - Page 6 664804837 Imperio de mentiras - Page 6 664804837 Imperio de mentiras - Page 6 664804837  Da li Victoria stvarno nije znala za to?


Ne znam što da mislim o tome ko je ubica.  Bačena je sumnja na Renatu što znači da ona vjerovatno nije. JL nije, Eugenio vjerovatno nije, jer je svo vrijeme mislio da je to uradio JL... Moguće da ipak nije ni Victoria čim je očito ubjeđena da je to bila Renata. Ili je ipak ubica pa zato pokušava da ubjedi Renatu da je ona. Ostaju Fernanda, Dario i Fabricio. Ne bih voljela da je Dario.

Bilo bi glupo da ispadne da su to Elisa ili Leo. Nema apsolutno nikakvih naznaka. A ponovio bi se scenario iz CET. Ponovio bi se i da ispadne da je to bila Renata zato što je ona to eventualno uradila u stanju duševnog rastrojstva.

Ostaje neko ko apsolutno nikad nije osumnjičen kao npr. Majo, Clara, Mario... Ali sve je to slabo vjerovatno. Ko god bude nadam se da će objašnjenje biti smisleno,  a ne ubačeno radi efekta šoka.

Inače, snimljene su 4 varijante kraja, izgleda da ni glumci ne znaju koja će se emitovati.  Very Happy

Finale će trajati dva sata. Očekujem da će biti super-zanimljivo.

____________
Imperio de mentiras - Page 6 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Thu Jan 21, 2021 2:26 pm
Dobro je bilo finale, kraj je klasičniji nego što bi se to očekivalo od Giselle, ali je odgovarajući.

Realno je što Majo i Dario nemaju sretan kraj, nije me iznenadila njegova smrt. Njegova majka mi je najtragičniji lik u cijeloj priči. Najupečatljivija scena cijelog finala mi je kada Majo sanja Daria i njihovog sina. Sad

Što se tiče ubice, drago mi je da nije ponovila foru iz CET. S druge strane, Victoria nije neko koga ne bismo očekivali kao ubicu. S te strane je izostao taj faktor iznenađenja, a s druge strane je sasvim logično da to bude Victoria, a ne neko za koga od starta ne postoji ni trag sumnje.

Najbolja Victorijina scena iz cijele serije je ona kad upuca Eugenija.    Imperio de mentiras - Page 6 3665418065

Eugenio: Ti ne umiješ ni da pucaš.
Victoria: Upuca ga u koljeno.

Imperio de mentiras - Page 6 664804837


 Drago mi je što Renata sretna na kraju.   Imperio de mentiras - Page 6 1161816250


Generalno je dobra bila serija, ali glavna junakinja nije mnogo iskorištena. To je najveća zamjerka. Objektivno nije bilo nepotrebnih likova, ni nepotrebnog otezanja, sve je na mjestu i sve priče su bile dobre. Vrijedilo je gledati iako je meni lično manje draga od ostalih Gisellinih. Very Happy

____________
Imperio de mentiras - Page 6 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Tue Jan 26, 2021 12:21 am
Imperio de mentiras - Page 6 B32
Imperio de mentiras - Page 6 Bbb26
Imperio de mentiras - Page 6 Bbbbb14
Imperio de mentiras - Page 6 Bbbbbb13
Imperio de mentiras - Page 6 Bbbbbb14
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Tue Jan 26, 2021 12:21 am
Imperio de mentiras - Page 6 A26
Imperio de mentiras - Page 6 Aa35
Imperio de mentiras - Page 6 Aaa24
Imperio de mentiras - Page 6 Aaaa19
Imperio de mentiras - Page 6 Aaaaaa10
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Sat Jun 03, 2023 5:31 pm
Prva epizoda mi je bila uzbudljiva i intrigantna, desilo se dosta toga, a opet nije prenatrpano ni prebrzo.

Zanima me ko je ubio Augusta i Juliju (Victoria se nameće kao najlogičniji krivac za sada, uklapa se savršeno što ne znači da jeste), ali me još više zanima kakve su sve tajne njih dvoje krili od svog neposrednog okruženja. Za Augusta je već počelo da se odmotava klupko, dok za Juliju ne znam šta da mislim.

Isto tako me zanima gde se uklapa Dario u svim tim prljavim igricama koje su se igrale iza kulisa. On je očigledno opasan lik, ali mi se čini da njegovi postupci imaju malo dublju pozadinu od "just business" problematike. Možda grešim, tho...

Svakako, rekla bih da je Elisina ideja da pobegne sa Majo u NY nakon Dariove pretnje bila prilično glupa, iako razumem da je u haosu zbog očeve smrti i okolnosti pod kojima se ista desila.

Susana G. kao Renata - ništa manje od nje nisam ni očekivala. Nije imala značajniju minutažu u prvoj epizodi i uprkos tome je uspela da zablista. Lik joj je kompleksan, oštećen, potencijalno i tragičan, tako da jedva čekam da vidim u kom će se pravcu kretati.

Victoria mi je misteriozna. To jest, ne toliko misteriozna koliko zatvorena i teška za čitanje. Ali ok mi je Calderonka u toj ulozi.

Eugenio mi je takođe nejasan, ne znam da li Elisa istinski može da mu veruje.

Btw, kad sam već kod poverenja, Fernanda je Elisina drugarica?

A Palacios u ulozi Leonarda...Pa, može se preživeti. Ovde mi nije loš kako ume da bude. Manje je drven i beživotan. Simpatična poslednja scena...ako izuzmemo činjenicu da je usledila kao posledica manje simpatičnog razvoja događaja u Elisinom životu Imperio de mentiras - Page 6 610785387

____________
Imperio de mentiras - Page 6 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Sun Jun 04, 2023 6:18 pm
Isto tako me zanima gde se uklapa Dario u svim tim prljavim igricama koje su se igrale iza kulisa. On je očigledno opasan lik, ali mi se čini da njegovi postupci imaju malo dublju pozadinu od "just business" problematike. Možda grešim, tho...

On mi je baš bio zanimljiv, od negativaca je najupečatljiviji i da, ima svoju pozadinu.

Susana G. kao Renata - ništa manje od nje nisam ni očekivala. Nije imala značajniju minutažu u prvoj epizodi i uprkos tome je uspela da zablista. Lik joj je kompleksan, oštećen, potencijalno i tragičan, tako da jedva čekam da vidim u kom će se pravcu kretati.

I ona ima odličnu priču, a Susy će konstantno blistati Imperio de mentiras - Page 6 3466016740 Renata ima baš tešku pozadinu i u principu je žrtva. *Neko* će joj napraviti podlost koju stvarno nisam vidjela do tada u telenovelama.

Btw, kad sam već kod poverenja, Fernanda je Elisina drugarica?

Jeste zvanično Imperio de mentiras - Page 6 610785387 I Fernanda mi je bila interesantna Very Happy

A Palacios u ulozi Leonarda...Pa, može se preživeti. Ovde mi nije loš kako ume da bude. Manje je drven i beživotan.

Nije mi bio loš ovdje. Možda je to lik koji mu je najbolje sjeo od onoga što sam vidjela.

Simpatična poslednja scena...ako izuzmemo činjenicu da je usledila kao posledica manje simpatičnog razvoja događaja u Elisinom životu

Ono s poljupcem? Very Happy Jeste simpatično Very Happy

____________
Imperio de mentiras - Page 6 Granho16
Sponsored content

Imperio de mentiras - Page 6 Empty Re: Imperio de mentiras

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum