Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Mon Jun 05, 2023 8:52 pm
*Neko* će joj napraviti podlost koju stvarno nisam vidjela do tada u telenovelama.

Baš me zanima šta je u pitanju. Sa jedne strane jedva čekam da vidim, a sa druge mi sam koncept do sada neviđene podlosti u telenovelama izaziva nelagodu.

Ono s poljupcem?

Da, bilo je slatko  Very Happy

Odgledala sam prvih 5 epizoda i kako odmičem dalje sa gledanjem, tako mi se i krug sumnjivaca proširuje. Na početku mi je Victoria bila broj 1 kandidat, zatim Renata odmah iza nje, ali otkrivaju se nove informacije i tajne, pa mi na listu ulaze i Marcelo, Fernanda i naravno - Eugenio koji je ispao teški i pritom odvratni krimos.

Najgore je što je Eugenio toliko blizak porodici Cantu i uživa ogromno poverenje iste. Veruju mu, prodaju mu akcije, puštaju ga da zaviri u njihove interne porodične, a i lične stvari...Ne znam kako će i kada će shvatiti da im on nije prijatelj, ali nadam se da će makar neko od njih uskoro početi da povezuje konce.

Ok, Eugenio je oprezan i dobro umrežen, ne bi me čudilo ni to da u policiji ima svoje ljude koji su mu na platnom spisku. Štaviše, čudno bi bilo da ih nema s obzirom na nivo kriminala kojim se bavi. Ipak, Dario bi mogao da postane ta "slaba karika" ukoliko se desi ono što je suptilno insinuirano - rađanje emocija prema Majo.

Renata je sa svih strana u problemu. Počev od narušenog mentalnog zdravlja, preko osećaja inferiornosti u primarnoj porodici, do braka sa čovekom koji vešto manipuliše njom i njenim slabostima. Zaista se brinem za Renatinu budućnost, a i sadašnjost doduše.

Od svih osoba koje je okružuju, mislim da bi joj Elisa bila najveći oslonac, a ona je posmatra kao najvećeg neprijatelja (razumem pozadinu toga samo mi je žao što se Renata daje na tacni svom manipulativnom mužu i odvratnom Eugeniju).

Drago mi je što je Elisa na kraju pete epizode napokon rekla Leonardu za otmicu Majo, za ucene i pritiske koji se vrše na nju. Sada očekujem da Leonardo smisli neko rešenje i ne samo zbog Elise, nego i zbog istrage ubistava. Bio bi to potencijalno krupan korak u istrazi.

Kada je sama Elisa u pitanju, ponekad mi prođe kroz glavu "zašto radi ovo, a ne radi ono?", ali onda se prisetim da joj se normalan i stabilan život koji je vodila preokrenuo bukvalno preko noći.

Ubijen joj otac zajedno sa random devojkom za koju se pretpostavlja da mu je bila ljubavnica, otkrila je da je taj isti otac bio u dugovima do guše i da je uzimao učešće u nelegalnim poslovima što i ona sada mora da radi pod pretnjama, sestra joj je kidnapovana i od nje zavisi šta će dalje biti + sav teret odgovornosti za firmu je pao na njena leđa. I sve to u kratkom vremenskom rasponu. Ne znam kako ona uopšte može da funkcioniše, ja bih psihički pukla.

E sad, misterija odnosa između Augusta i Julije...Nisam baš nešto sigurna da su bili ljubavnici. Jasno je da su bili povezani, ali ne na taj način.

Prvo, Elisa je uzela Julijin dnevnik i na osnovu dosadašnjih pročitanih upisa zaključujem da je Julia volela Leonarda i da mu je bila verna.

Drugo, Dario je spomenuo Julijino ime prilikom jednog razgovora sa Elisom, što znači da im je dotična bila bitna.

Treće, Augusto je u sefu čuvao Julijin CV (??)...Ne miriše mi to na ljubavnički odnos.

I četvrto, Augusto jeste varao Victoriju, ali sa Fernandom (pitam se ko je otac njenog sina).

Dakle, moje mišljenje je da su Augusto i Julia imali neku vrstu poslovnog odnosa, u oblasti ovih nelegalnih aktivnosti s tim da mi Julia nije delovala kao neko ko bi se dobrovoljno i iz čistog interesa bavio tim stvarima. No, moguće da nisam u pravu. Ili su je možda primorali ili ucenili da uđe u tu priču  Imperio de mentiras - Page 7 2729517241

Julijin otac Justino ide na dijalizu i možda su Juliji obećali bubreg za očevu transplantaciju, pa je zato ušla u pos'o? Eto, to mi pade na pamet kao opcija.

____________
Imperio de mentiras - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Tue Jun 06, 2023 11:45 am
Najgore je što je Eugenio toliko blizak porodici Cantu i uživa ogromno poverenje iste. Veruju mu, prodaju mu akcije, puštaju ga da zaviri u njihove interne porodične, a i lične stvari...

Odvratan je i ljigav. I mene je iritiralo što mu toliko vjeruju, još kada ga zovu tio Rolling Eyes

ukoliko se desi ono što je suptilno insinuirano - rađanje emocija prema Majo.

Da, Stokholmski sindrom na pomolu Imperio de mentiras - Page 7 610785387

Kada je sama Elisa u pitanju, ponekad mi prođe kroz glavu "zašto radi ovo, a ne radi ono?", ali onda se prisetim da joj se normalan i stabilan život koji je vodila preokrenuo bukvalno preko noći.

Tačno je sve što si pisala za Elisu. Treba je posmatrati kao osobu od krvi i mesa, a ne nekoga ko mora biti super-žena i iznad svake situacije. Ali, kako vrijeme prolazi postajaće mlaka, a obje sestre zanimljivije od nje. I imaće nekih glupih postupaka.

Dakle, moje mišljenje je da su Augusto i Julia imali neku vrstu poslovnog odnosa, u oblasti ovih nelegalnih aktivnosti s tim da mi Julia nije delovala kao neko ko bi se dobrovoljno i iz čistog interesa bavio tim stvarima. No, moguće da nisam u pravu. Ili su je možda primorali ili ucenili da uđe u tu priču

Iskreno, malo mi je to izblijedilo iako je bitan faktor priče. Mislim da je ovo najbliža varijanta i da je to radila baš zbog oca.

____________
Imperio de mentiras - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Sat Jun 10, 2023 4:08 pm
Da, Stokholmski sindrom na pomolu

Apsolutno. Baš sam se iznervirala. Da se razumemo, Dario mi je veoma zanimljiv lik, šarmantan u svojoj zatvorenosti, oštećen je i pun unutrašnjih konflikata, što je dobilo dodatnu težinu otkrićem da mu je Eugenio otac od kojeg on u suštini traži priznanje i poštovanje.

Međutim, ne dopada mi se romantizacija odnosa između žrtve i otmičara. I dalje se nadam da to ovde nije slučaj i da će nam ponuditi kritički ugao gledanja na mentalnu konfuziju u kojoj se Majo nalazi. Ona ispoljava sve simptome Stokholmskog sindroma i ok mi je da se time pozabavimo bez uplitanja emotivnih faktora, ali mi se uopšte ne dopadaju dešavanja nakon spašavanja Majo i njenog povratka kući.

Pod tim prvenstveno mislim na Dariove postupke. Punio joj je glavu pričama protiv Elise još dok je bila u zatočeništvu, a posle je nastavio da radi isto to. A Majo mu je svaku reč poverovala (njemu neznancu + otmičaru) na prvu loptu, upila ih k'o sunđer.

Šta je sa mozgom? Ne znam da li mogu da okrivim gdina Stokholma i za te stvari, nadam se da mogu. Msm, bolje bi bilo da se ovako ponaša iz razloga psihološke prirode nego zato što je jednostavno glupa.

Inače, nisu mi najjasniji Dariovi motivi okretanja Majo protiv Elise. U čemu je fora? Zašto je nastavio da je laže? Zašto mu je toliko stalo da Majo hejtuje Elisu? Još ova nova otmica Elise na kraju 16. epizode...Sigurno Dario stoji iza toga (da ne kažem Eugenio preko Daria).

Renata me sve više oduševljava. Da, važi za nestabilnu, promenjivu, neuračunljivu ludaču koju valja držati pod kontrolom, ali je ispala pametnija, racionalnija i generalno razumnija od svih, počev od Victorije. Pozitivno me je iznenadilo njeno razumevanje i zrelost u vezi Elisinog postupanja povodom otmice Majo. Perceptivna je, a to joj ni uspostavljena psihijatrijska dijagnoza ne može oduzeti.

Marcelo i Sonia...Ajme, ne piše im se dobro, pogotovo njoj. Eugenio je upućen i saglasan sa Fernandinim planom i pitanje je trenutka kada će saznati ko je Sonijin ljubavnik. A onda...Ko preživi, pričaće.

Btw, zaključila sam da je Fernanda najbolji igrač. Povlači promišljene i ciljane poteze, ume sa ljudima tj. ume da izmanipuliše interakcije sa svima u pravcu koji joj najviše odgovara, staložena je, ne dopušta slabostima da je vode...I ako pobedi i ostvari svoje ciljeve (koji se, čini mi se, prevashodno odnose na novac), neće biti nezasluženo.

Ne opravdavam je u moralnom smislu, ofc. Samo sam prokomentarisala činjenicu da ima kapaciteta za strateško učestvovanje u ovoj nimalo bezazlenoj igri.

Novajlija Fabricio mi se ne sviđa. Antipatičan mi je, mlak i deluje nedovoljno sposobno. Možda nisam u pravu, možda me iznenadi pošto me zanima njegov predstojeći uticaj na Elisu, firmu i polubrata mu Daria.

Što se tiče glavne misterije, ostajem pri tome da Augusto i Julia nisu bili ljubavnici, iako se zbog onih snimaka gura narativ da jesu bili. Jer, ni na tim snimcima nema hintova da je između njih bilo nečega prisnijeg. Nikakvih zagrljaja, poljubaca, intimiziranja...Osim toga, indirektno je potvrđeno da je Julia ušla u "biznis" kako bi finansirala očevo lečenje.

Kako god, motiv za ubistvo može da bude povezan ili a) sa učešćem u nelegalnim poslovima ili b) sa time da je neko mislio da su njih dvoje bili ljubavnici. Nema trećeg, barem za sada.

Imam jedno pitanje. Gde su ukradeni antikviteti zahvaljujući kojima je pokrenuta ova čitava lavina dešavanja? Gde se nalaze? Kod koga su? Kontam da bi odgovor na to pitanje bio od koristi u raspetljavanju čvora.

P.S. Zaboravila sam da spomenem da mi se dopadaju Elisini i Renatini outfiti, a ponekad i Fernandini Very Happy

____________
Imperio de mentiras - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Tue Jun 13, 2023 2:30 pm
Međutim, ne dopada mi se romantizacija odnosa između žrtve i otmičara. I dalje se nadam da to ovde nije slučaj i da će nam ponuditi kritički ugao gledanja na mentalnu konfuziju u kojoj se Majo nalazi.

Meni su oni bili zanimljivi od početka do kraja, dopao mi se dalji razvoj priče i njih kao likova. Sad kad te čitam vidim da sam neke stvari pozaboravljala kao npr.

Još ova nova otmica Elise na kraju 16. epizode...

Imperio de mentiras - Page 7 2729517241

Renata me sve više oduševljava. Da, važi za nestabilnu, promenjivu, neuračunljivu ludaču koju valja držati pod kontrolom, ali je ispala pametnija, racionalnija i generalno razumnija od svih, počev od Victorije.

To jeste sigurno. Jesi li prošla scenu kada porodično nešto raspravljaju, Renata jedina kapira stvari i dodaje "Y se supone que la loca soy yo"? Imperio de mentiras - Page 7 1543461474

Imam jedno pitanje. Gde su ukradeni antikviteti zahvaljujući kojima je pokrenuta ova čitava lavina dešavanja? Gde se nalaze? Kod koga su?

To će se razjasniti na samom kraju kada se otkrije i ubica Very Happy

____________
Imperio de mentiras - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Wed Jun 28, 2023 6:40 pm
Sad kad te čitam vidim da sam neke stvari pozaboravljala kao npr.

Ma to je bila kratka otmica radi jednog razgovora sa Dariom, ništa značajno.

Renata jedina kapira stvari i dodaje "Y se supone que la loca soy yo"?

A da, scena u kojoj se tri sestre raspravljaju, a Renata pokazuje da joj ne manjka sposobnosti rasuđivanja.

Kad smo već kod Renate, grozno mi je šta su joj uradili po Victorijinom nalogu uz neizostavnu Eugeniovu pomoć.

Em prekid trudnoće, em sterilizacija. Wtf?! Mislim, znala sam da je Victoria daleko od majke godine, ali ovo je stvarno previše. Deluje mi da ili oseća prejaku netrpeljivost prema Renati iz njoj znanog razloga ili joj odgovara da Renata bude u što lošijem psihičkom stanju...opet iz nekog njoj znanog razloga. Štaviše, stekla sam utisak da se Victoria plaši Renatine stabilnosti. Čudno baš.

Takođe mi je intrigantna i njena netrpeljivost prema Leonardu otkad je saznala da je on policajac. Da li joj smeta samo to što Leo pripada drugom socio-ekonomskom staležu, ono klasika...Ili joj smeta njegova profesija, jer bi mogao da otkrije nešto?

Smara me sve ovo sa Soniom i trudnoćom i provlačenjem mogućnosti da bi Sonijina beba kad se rodi mogla da bude predata Renati. Suvišan mi je taj storilajn i više bih volela da Sonia nije pronađena (barem ne živa), da nije preživela Eugeniov osvetnički čin (lisice, brod, spora al' sigurna prirodna smrt).

Marcelo i Tapia "izvršili samoubistvo." Očekivano. Svejedno, obruč oko Eugenia se steže, makar sa Leove strane. Dobro, možda nije bilo pametno što je otvoreno rekao Eugeniu da će ga strpati iza rešetaka.

Smara me i ljubavna veza Lea & Elise, Fabricio kao nepozvan gost koji ih razdvaja, Elisine pogrešne odluke počev od činjenice da bezrazložno krije stvari od Lea...Bezveze.

Fernanda i dalje oprezno igra igru, što mi se sviđa. Videćemo dokle će dogurati.

O Dariu & Majo radije ne bih. Kada je njihov odnos u pitanju, jedino mi se sviđa hemija između glumaca. Ostalo je prototip Stokholmskog sindroma koji ne bi valjalo romantizovati. Tako nekako i doživljavam taj deo narativa. Definitivno ne kao pravu ljubav, pa čak ni kao romansu.

Sporedne/minorne priče mi nisu toliko zanimljive. Osim što moram da pohvalim Nieves. Žena je ozbiljna konkurencija Victoriji po kvalitetu majčinstva. Ladno je gurnula i maloletnu ćerku u kriminalne vode i nastavila da je gura i nakon muževljeve smrti zbog čije je bolesti i troškova lečenja (navodno) bilo neophodno petljati se sa opasnim njuškama.

Ne znam što sebe nije velikodušno ponudila i uplela se u goFna. Stoka sebična.

Pohvale idu i za idiotkinju Teresu, mada je i njen mužić Jose Luis počeo da mi ide na nerve. Čini mi se da su vremenom transformisali njegov lik u nešto što na početku nije bio i nisam sigurna da li mi se to dopada.

Što se tiče identiteta Augustovog i Julijinog ubice, trenutno su mi mnogi potencijalno sumnjivi, ali su mi Eugenio, Victoria i Fernanda najlogičnija imena na spisku.

____________
Imperio de mentiras - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Tue Jul 04, 2023 3:42 pm
Kad smo već kod Renate, grozno mi je šta su joj uradili po Victorijinom nalogu uz neizostavnu Eugeniovu pomoć.

Em prekid trudnoće, em sterilizacija. Wtf?!

Na to sam mislila kada sam pominjala do sada neviđenu podlost. Majka da steriliše svoju kćerku kao mačku!

Da li joj smeta samo to što Leo pripada drugom socio-ekonomskom staležu, ono klasika...Ili joj smeta njegova profesija, jer bi mogao da otkrije nešto?

Nije samo njegov stalež u pitanju.

Elisine pogrešne odluke počev od činjenice da bezrazložno krije stvari od Lea

I mene je tu baš nervirala. Kasnije će se pojaviti još jedna negativka, policajka Cristina, i jedino će tada u jednoj situaciji Elisa donijeti pravu odluku.

Osim što moram da pohvalim Nieves. Žena je ozbiljna konkurencija Victoriji po kvalitetu majčinstva.

Ona, Victoria, Teresa, Fernanda...sve mogu ponijeti trofej za nemajku godine Neutral

Čini mi se da su vremenom transformisali njegov lik u nešto što na početku nije bio i nisam sigurna da li mi se to dopada.

Da, biće promjena kod njega.

____________
Imperio de mentiras - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Tue Jul 04, 2023 5:52 pm
Kasnije će se pojaviti još jedna negativka, policajka Cristina

Pretpostavljam da njeno villanstvo neće biti usmereno ka glavnoj misteriji, jer bi onda vrv od ranije bila prisutna u seriji. Garant će petljati nešto sa Leom na ljubavnom planu, pošto za Elisu imamo Fabricia, a za Lea još uvek nemamo nikoga Rolling Eyes

Da, biće promjena kod njega.

Pa on je iz epizode u epizodu sve gori i gori  Shocked Jbt, napraviće totalnog negativca od njega. Ne znam čemu to.

Imam osećaj da su rešili da odvedu njegov lik u mračnom pravcu iz dva razloga - da se obradi tematika patrijarhalnog obrasca (čega Giselle voli da se dotakne) i da dobijemo još jednog sumnjivca/potencijalnog krivca za Augustovo i Julijino ubistvo.

____________
Imperio de mentiras - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Tue Jul 04, 2023 6:08 pm
Pretpostavljam da njeno villanstvo neće biti usmereno ka glavnoj misteriji, jer bi onda vrv od ranije bila prisutna u seriji. Garant će petljati nešto sa Leom na ljubavnom planu, pošto za Elisu imamo Fabricia, a za Lea još uvek nemamo nikoga

Otprilike. Ona je Leova bivša djevojka. Pošto je policajka imaće neke veze sa slučajem, ali prije svega je tu da unese turbulencije u odnos Lea i Elise.

Imam osećaj da su rešili da odvedu njegov lik u mračnom pravcu iz dva razloga - da se obradi tematika patrijarhalnog obrasca (čega Giselle voli da se dotakne) i da dobijemo još jednog sumnjivca/potencijalnog krivca za Augustovo i Julijino ubistvo.

Ovo drugo definitivno, ali vrlo moguće da je i ovo prvo dio razloga.

____________
Imperio de mentiras - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Sat Jul 08, 2023 12:45 pm
Elisa načini jedan korak napred, pa dva nazad. Taman sam pomislila da je krenula u dobrom pravcu kad je pravim osobama poverila šta ju je Dario primoravao da radi i kada se pred Victoriom zauzela za Renatu, ali onda vidim da je i dalje slepa pored dva zdrava oka i ne želi da vidi ko je i šta je Eugenio, ne vidi do kraja ni kakva je Victoria, naivna je i u pogledu Fernande (mada je tu malčice progledala)...

Eugenio mi je standardno odvratan, pogotovo kad izigrava žrtvu pred Fabriciom koji se (zahvaljujući Dariu) polako upoznaje sa očevom stvarnom prirodom i drago mi je što ne ispada glup i naivan kako sam se pribojavala da hoće.

A trenutno me užasno nervira Victorijino ljubavisanje sa Eugeniom. Kakav krindž, kakva dupla odvratnost. Grozni su i ovako zasebno, ali u paru blistaju u svojoj truleži. Ne podnosim ih.

I počinjem da mislim da se nešto čudno dešavalo između Eugenia i Renate u prošlosti. Renata je zamerila Victoriji da je ljubomorna na nju zbog Eugenia. Šta se tu zapravo desilo? Nije valjda Eugenio zavodio Renatu, pobogu??!!  Imperio de mentiras - Page 7 245301646

Ne znam šta da očekujem kada je Renatina budućnost u pitanju. Završi li Elisa u zatvoru, bojim se da je Renata nayebala. Uzdam se jedino u Mauricia, mogao bi da joj pomogne.

Majo se u poslednjim epizodama malo sabrala, ali je najčešće u psihičkom rasulu, plus alkohol. Definitivno je njen odnos sa Dariom bolno toksičan. Nikada je nisam videla istinski srećnu, pa čak ni u retkim slučajevima lepih momenata sa Dariom. Uglavnom ili plače ili je besna ili je zbunjena ili je odvaljena od alkohola ili sve navedeno.

Dario se sada nalazi iza rešetaka, a uspeo je i Lea da isprovocira i dovede ga do gubitka samokontrole. Divota. Mislim da Dario neće dobiti srećan kraj, nema šanse. Koliko god on u dubini duše ne bio loš, napravio je dosta svinjarija mnogim ljudima na različite načine, a isuviše reaguje instinktivno, impulsivno i emotivno da bi bio od onih negativaca što se hladnokrvno izvuku iz svega.

Clara je lezbejka. Leslie neće da bude debela. Poštujem oba.

JL je zastranio. Postao je totalno drugačija ličnost, izvitoperio se do neprepoznatljivosti. Prvo zavist i ljubomora, pa varanje, pa korupcija, pa nasilje, pa evo sad Reynaldovo ubistvo za koje sam sigurna da je on odgovoran. A izgleda da pokušava da podmetne ubistvo nekom liku po imenu el Pinky. Sve bolje od boljeg.

Fernanda je u nezgodnoj poziciji s obzirom na to da Eugenio negde drži njenu majku i sina. Pitam se kako će se iščupati iz Eugeniovih kandži, kontam da sama neće moći nikako i da će morati da sklapa saveze. Da sam na njenom mestu, na Fabricia ne bih računala. Možda joj Dario bude od neke koristi, a i ona njemu.

A da, storilajn sa Soniom i dalje smara.

____________
Imperio de mentiras - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Tue Jul 11, 2023 10:02 am
A trenutno me užasno nervira Victorijino ljubavisanje sa Eugeniom. Kakav krindž, kakva dupla odvratnost. Grozni su i ovako zasebno, ali u paru blistaju u svojoj truleži. Ne podnosim ih.

Jao da, užas! Imperio de mentiras - Page 7 2853130181

Renata je zamerila Victoriji da je ljubomorna na nju zbog Eugenia. Šta se tu zapravo desilo? Nije valjda Eugenio zavodio Renatu, pobogu??!!

To će se otkriti na samom kraju.

pa evo sad Reynaldovo ubistvo za koje sam sigurna da je on odgovoran.

Jeste, bilo je prilično jasno tako da oko toga nije bilo neke misterije. Njegov preokret je i meni šokirao kasnije. Na kraju mi je Terese bilo žao što nisam mislila da se može desiti.

____________
Imperio de mentiras - Page 7 Granho16
Sponsored content

Imperio de mentiras - Page 7 Empty Re: Imperio de mentiras

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum