Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Fri Sep 25, 2020 6:02 pm
Taman da je pročitam dok su topliji dani još tu

Kod mene je počela prava jesen, kišurine i vjetrina. Rolling Eyes


i Leš u biblioteci (skroz po mom ukusu, volim zbrku oko identiteta leševa, nzm zašto)

Ja ću sledeće godine preći na miss Marple. Neću ići za tim da imam sve romane, ali svakako bih uzela još koji. Kratke priče imam sve.

U svakom slučaju ću intenzivirati čitanje na engleskom. Potrebno mi je da se što više "družim" s njim.

Super. Knjigu u šake  - Page 3 664804837 Moj drug se za studije u inostranstvu spremao tako što je gledao filmove bez prevoda. Tako se spoji lijepo i korisno. Knjigu u šake  - Page 3 3687740950

Pročitala sam u međuvremenu Nedovršen portret od Agate Kristi. Nije mi se svidjela. Lagana, opuštajuća životna priča, ali meni je bila dosadna. Može se preskočiti i po nekoliko stranica, a da se ne propusti nit. Inače je nekih 15 godina bila tajna ko je Mary Westmacott tako da su tih 6 knjiga bile popularne iako se nije znalo ko je autor. S tim knjigama je Agatha zapravo htjela dokazati da će se njene knjige prodavati zbog kvaliteta, a ne samo zato što je ona čuvena. Ali evo od njih 6, 2 mi se nisu dopale. Od preostale 4 u planu je još Divov hljeb.

Na pola sam reprize Smrt na Nilu i uživam iako sam je čitala xy puta,  i gledala film još toliko puta. Knjigu u šake  - Page 3 1543461474

____________
Knjigu u šake  - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Sat Sep 26, 2020 2:38 pm
Kod mene je počela prava jesen, kišurine i vjetrina.

I kod mene polako počinje  Knjigu u šake  - Page 3 2229618312 Opet ja sa svojim nepopularnim mišljenjima, ali volim onu jesen "po definiciji", hladnjikavu i kišovitu. Motiviše me to nekako, i na čitanje između ostalog  Knjigu u šake  - Page 3 3331851625

Mada, da živim na primorju verujem da bi mi ipak smetalo.

Sastavila sam listu najdražih književnih likova (muških i ženskih zajedno):

1. Nastasja Filipovna (Idiot)
2. Sansa Stark (A Song of Ice and Fire)
3. Rodion Romanovič Raskoljnikov (Zločin i kazna)
4. Alice (Alice's Adventures in Wonderland & Through the Looking-Glass)
5. Medeja (Medeja)
6. Ivan Karamazov (Braća Karamazovi)
7. Jago (Otelo)
8. Bazil Holvard (Slika Dorijana Greja)
9. Hamlet (Hamlet)
10. Aegon I Targaryen (Fire and Blood)
11. Daenerys Targaryen (A Song of Ice and Fire)
12. Džej Getsbi (Veliki Getsbi)
13. Dorijan Grej (Slika Dorijana Greja)
14. Merso (Stranac)
15. Skaut Finč (Ubiti pticu rugalicu)
16. Rhaenyra Targaryen (Fire and Blood)
17. Ema Bovari (Madam Bovari)
18. Jaime Lannister (A Song of Ice and Fire)
19. Count Dracula (Dracula)
20. Esmeralda/Agnes (Bogorodičina crkva u Parizu)
21. Žan Valžan (Jadnici)
22. Theon Greyjoy (A Song of Ice and Fire)
23. Rhaenys Targaryen (Fire and Blood)
24. Dmitrij Karamazov (Braća Karamazovi)
25. Razumihin (Zločin i kazna)
26. Lir (Kralj Lir)
27. Hester Prynne (The Scarlet Letter)
28. Žaver (Jadnici)
29. Visenya Targaryen (Fire and Blood)
30. Edmond Dantes (Grof Monte Kristo)
31. Lejdi Magbet (Magbet)
32. Eponina (Jadnici)

____________
Knjigu u šake  - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Fri Oct 02, 2020 4:59 pm
Pod stresom sam zadnjih dana, problem na poslu, ali ovo me je oraspoložilo i usrećilo.

Knjigu u šake  - Page 3 2315767614 Knjigu u šake  - Page 3 2315767614 Knjigu u šake  - Page 3 2315767614 Knjigu u šake  - Page 3 2315767614

https://agatha-christie.net/nova-edicija-od-11-romana-agate-kristi/

Knjigu u šake  - Page 3 3687740950 Knjigu u šake  - Page 3 3687740950 Knjigu u šake  - Page 3 3687740950 Knjigu u šake  - Page 3 3687740950

Nisam ni znala dok u marketu nisam uočila zadnju "10 malih crnaca" u polici. Knjigu u šake  - Page 3 3687740950 Nisam mislila da ću je više čitati, ali onaj film me je inspirisao tako da jesam imala u planu da je kupim. I to je ljubičasta korica.  Knjigu u šake  - Page 3 3687740950  Od preostalih 10 najavljenih knjiga već imam 5, ali to znači da ću biti bogatija za još 5. Knjigu u šake  - Page 3 3687740950

A na to je još i BDR Media počela opet da izdaje knjige, izlaze uz Ženu blic (nužno zlo ako ću doći do knjige). Knjigu u šake  - Page 3 2355236270  Sada je izašla "Beskrajna noć", a najavljeno je još 11 od kojih imam samo jednu.  Knjigu u šake  - Page 3 2601230167 Ko će dočekati, samo jedna mjesečno. Shocked

https://agatha-christie.net/beskrajna-noc-bdr-media-i-blic-zena/

____________
Knjigu u šake  - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Thu Oct 08, 2020 8:09 pm
Pročitala sam Triangle at Rhodes i time zvanično zatvorila letnju sezonu Cool  

Sada sam krenula sa Cat among the pigeons, sviđa mi se, čini se kao elaborirana i razgranata priča.

Hallowe'en Party planiram za kraj oktobra, pred Halloween, ofc Knjigu u šake  - Page 3 3687740950

____________
Knjigu u šake  - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Fri Oct 09, 2020 4:05 pm
I kako ti se čini Trougao? Knjigu u šake  - Page 3 3687740950

Sada sam krenula sa Cat among the pigeons, sviđa mi se, čini se kao elaborirana i razgranata priča.

Ja je baš volim, posebno su mi simpatične Jennifer i Julia. Još mi je privlačnija, jer je priča smještena u internatskoj školi. Moguće je da El Internado pojačao privlačnost priča koje su smještene u uglednim školama, ali i svakako mi se sviđa. A taj film volim pogledati za rođendan. Ne svake godine, ali jesam bar dva puta.

Hallowe'en Party planiram za kraj oktobra, pred Halloween, ofc

Pa naravno, zato sam je i predložila. Knjigu u šake  - Page 3 2315767614

I Divov hljeb  mi je nažalost bila dosadna. Eventualno prolazi zadnja trećina knjige. Ipak je dobro što se Agata ogromnom većinom držala krimića. I love you

____________
Knjigu u šake  - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Sat Oct 10, 2020 3:33 pm
I kako ti se čini Trougao?

Šteta što je kratka priča, to joj je jedina mana. A podseća na Zlo pod Suncem, slična im je formula i sve cat

Moguće je da El Internado pojačao privlačnost priča koje su smještene u uglednim školama, ali i svakako mi se sviđa.

Da, atmosferno baca na Internat. Ali što kažeš, svakako je odlična knjiga. Ja sam je završila i oduševljena sam i radnjom i raspletima i dinamikom Knjigu u šake  - Page 3 664804837  

Volim kad je čista misterija začinjena špijunskim trilerom i kad su u igri novčano vredni predmeti. Možda ne bi svugde moglo da prođe, ali ovde itekako prolazi.

A taj film volim pogledati za rođendan.

Mogla bih ga i ja pogledati Very Happy

____________
Knjigu u šake  - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Tue Oct 13, 2020 6:12 pm
Mogla bih ga i ja pogledati

Dobar je mada ima nekih manjih izmjena u odnosu na knjigu, ali nije strašno. Suština je tu. I drago mi je da su ti se svidjele moje preporuke. Gotovo sam 100% sigurna da hoće i ona za koju čekaš kraj mjeseca. Knjigu u šake  - Page 3 2355236270

Ja sam konačno nabavila knjigu Daniel 11 Decoded: An Exegetical, Historical, and Theological Study (Jacques Doukhan) i baš sam radosna zbog toga. Krećem za vikend da je čitam i moram priznati da je Dukanova literatura izazov i na našem jeziku, a kamoli na engleskom, ali ima vremena, nigdje ne žurim, pročitaću je i shvatiti, pa makar čitala i 3 strane dnevno. Knjigu u šake  - Page 3 2315767614  Kao što naziv govori, radi se o tumačenju 11. glave Danilovog proročanstva, koja je veliki izazov, oko koje ima mnogo diskusija i različitih stavova. Jedva čekam da vidim što Dukan ima da kaže o njoj. Knjigu u šake  - Page 3 3687740950 Čitala sam ja već njegova tumačenja u druge dvije knjige u kojima ima po jedno poglavlje posvećeno Danilu 11, ali to je u kraćim crtama, i svidjelo mi se više od onoga što drugi (većina) tumače. Sada je i cijelu knjigu posvetio tome i presretna sam što ju je napisao i što je imam. Od januara sam maštala o njoj, tada sam saznala da je izašla.

____________
Knjigu u šake  - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Sun Oct 18, 2020 12:31 pm
Od brata sam dobila na poklon knjigu Far-Right Politics in Europe, o istoriji i razvoju desničarskih ideologija u Evropi do dana današnjeg, kako su se prilagodile vremenu i opstale, postavši teže za prepoznavanje.

Zanima me tematika ideologija i političkih režima koji iz njih nastaju, a još me ovo štivo podseća na situaciju u seriji Internat. Mislim, zbog "oživljavanja" navodno mrtvih ideja.

Uskoro krećem sa čitanjem, pa ću beležiti utiske i mišljenja ovde na temi.

____________
Knjigu u šake  - Page 3 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Wed Oct 28, 2020 9:18 pm
Da prijavim da sam pročitala Hallowe'en Party  Knjigu u šake  - Page 3 2082497439

Pun je pogodak, taman za pred Halloween. Najviše mi se svideo atmosferni doživljaj, osetila sam miris opasnosti u jesenjem duhu. Priča me je držala k'o na iglama sve vreme. Da se ne lažemo, pomalo je kontroverzna i mračnija/zlosutnija od drugih Agathinih (po tome eventualno može da joj parira And then there were none). Ali mi to ne smeta. Naprotiv  Knjigu u šake  - Page 3 664804837

____________
Knjigu u šake  - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Thu Oct 29, 2020 5:51 pm
Da se ne lažemo, pomalo je kontroverzna i mračnija/zlosutnija od drugih Agathinih (po tome eventualno može da joj parira And then there were none).


Da, najviše zbog godišta žrtve/žrtava. U tome joj je sličan i roman Dead man's folly, ali nije ni iz bliza toliko mračan i neprijatan. Kad kažem neprijatan ne mislim u negativnom smislu.

Ja sam kupila Karipsku misteriju, i tako mi se čita, ali mislim da će bolji doživljaj biti čitati je na ljeto. Very Happy

U međuvremenu sam pročitala triler Ne odustaj Harlana Kobena. Odličan je, napet, dinamičan, sa dobrim preokretima što je i uvijek slučaj s njegovim knjigama. Knjigu u šake  - Page 3 664804837

____________
Knjigu u šake  - Page 3 Granho16
Sponsored content

Knjigu u šake  - Page 3 Empty Re: Knjigu u šake

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum