Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Sun Mar 06, 2022 12:46 am
Los ricos tambien lloran - Page 2 H15
Los ricos tambien lloran - Page 2 Hhh13
Los ricos tambien lloran - Page 2 Hh14
Los ricos tambien lloran - Page 2 Hhhh14
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Sun Mar 06, 2022 1:57 am
1. - 10. epizode

Zabavna mi je serija i pitka, odgledala sam ove epizode u jednom dahu. Iznenađena sam i sama, jer nisam očekivala da će mi prijati u tolikoj meri. Najpozitivnija stvar koja me iznenadila je radnja vezana za glavnog glumca jer sam bila skeptična po tom pitanju. Očekivala sam lik klasičnog bogataša koji će mi ići na živce zbog svojih hireva, a dobili smo nešto posve drugo. Raduje me što Luis Alberto ima svoju priču, svoju ličnu tragediju zbog koje će verujem i njegov lik biti slojevitiji od mojih očekivanja. Claudia Martin me nije izneverila, očekivano dobra. Ona je i razlog zbog kojeg sam dala šansu ovoj seriji. S obzirom o kakvom je liku reč, Marianu su za sada solidno uradili, nema previše blamantnih situacija koje me užasavaju. Njena narav i uskočice su nešto što mi je u redu, bitno da su stvorili lik koji ipak ima manire i koji je ublažen za gluposti i stavljen u kontekst današnjeg vremena. Claudia je preslatka, vrckava i sviđa mi se kako ga iznosi. Za sada lep razvoj odnosa među njima, samo se nadam da ga neće ubrzati ekspresnim ulaskom u vezu. Bile su mi posebne scene kada joj je kupio haljinu u kojoj je izgledala bombastično. Zatim mi je poseban njihov odnos u situacijama kada jedno drugo odvode na mesta koja predstavljaju njihov intimniji svet poput sitacije kada je Luis Alberto odveo Marianu kod njegove Trini ili ona njega na mole u svoj barrio. Nisam shvatila ko je njemu Trini?

Negativci su solidni. Azela Robinson mi je divna, dok i Víctor Gonzalez takođe fino iznosi svoj lik. Najmanje mi je draga Fabiola Guajardo, ali sa njom sam pomalo nerealna jer mi njena pojava inače ne prija, ali je glumački ok. Priča sa trudnoćom je za sada najgluplje odrađena, previše plitko i naivno. Naiđe na pozitivan test i uživi se u ulogu, a tek trenutak kada ubeđuje Patriciu da prećuti svoju trudnoću mi je idiotski. Ne razumem zašto te dve priče moraju imati veze jedna sa drugom, kao da obe ne mogu biti trudne.

Alberto i Daniela imaju iznenađujuće divan odnos. Iako su nju na početku prikazali kao nerazumnu i isključivu zbog dolaska Mariane, za sada mi se čini da će imati dobar lik. Mislila sam da se možda iz interesa udala, ali me je razuverila nekoliko puta i pokazala da je iz ljubavi sa Albertom. Lepo je videti kako se brine za njegovo zdravlje i pokušava izgladiti odnos među njima. Trenutak kada je poželela dobrodošlicu Mariani me je baš ugodno iznenadio, bio mi je posebno lep i emotivan. Kaže joj Mariana Nisam imala mnogo dobrodošlica u životu, zato mi vaše reči tako prijaju srcu i otrče joj u zagrljaj. Rastopila me je ta scena. Ono što je posebno iznenađujuće je vrlo loš odnos oca i sina. Još uvek mi je nerazumno kako Alberto ima toliko gorčine prema svom sinu. Je li moguće da je svu krivicu za smrt drugog deteta svalio na Luis Alberta? To je baš preterano i za nevericu. Sve očekujem da postoje neke stvari koje još nismo videli, jer ovo mi je skroz nerealno.

Što se tiče sporednih likova, mislila sam da će mi neki ići na živce, ali za sada je solidno. Bila sam skeptična sa Britny, ali mi se svideo njen lik, posebno u odnosu sa Santiagom. Oboje su mi dragi. Što se tiče one mehaničarske radnje i njenog dečka, to je prilično bezveze. Takođe porodica Patricie mi nije baš zabavna za gledati. Razumem da je njena priča bila bitna zbog okolnosti oko trudnoće, ali što se mene tiče ne moraju im davati mnogo minutaže. Padre Guillermo nije mnogo bitan lik, ali glumac koji ga iznosi mi je posebno genijalan, čak sam iznenađena što Henry Zakka nema neku konkretniju ulogu jer je vrsni glumac. Sve u svemu, zabavna serija i nastavljam je gledati!
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Mon Mar 07, 2022 5:56 pm
7. - 10.  epizoda

Sviđa mi se kako teče razvoj priče. Iako je debilno i nepotrebno ovo oko Sorayine trudnoće dobra vijest je što je Luis A. već saznao istinu. A što je Soraya tačno htjela sa Paty nije mi jasno.  Jasno mi je da ju je htjela primorati da ćuti jer je Paty shvatila da nije trudna s obzirom da joj je ukrala test. Ali što ima od toga da Paty abortira? Kako god, sve se već saznalo.

I meni je nevjerovatno ovo sa Luis A. i njegovim ocem. Neuvjerljivo je da zaista krivi sina za Matiasovu smrt... Ali ako bolje razmislim, Albertu je to vjerovatno odbrambeni mehanizam. Nije se uopšte suočio sa tom tragedijom nego je pobjegao od toga razvevši se od Elene, oženiviši Danielu i prihvativši Santiaga kao sina. Formirao je novu porodicu i krenuo od nule. Samo mu je Luis A. podsjetnik na ono što je prošao. A zašto ga krivi? Pa lakše je prebaciti krivicu na nekoga ko zapravo ne može biti odgovoran (jer je sam bio djete, a djetetu ne povjeravaš brigu o drugom djetetu) nego se suočiti sa istom. Jeste nesretan slučaj, ali opet kad si na jahti nasred otvorenog mora ne možeš baš djecu izgubiti iz vidika i zabavljati se. Mislim da u dubini duše krivi sebe, a ne smije se s time suočiti i onda kažnjava starijeg sina da bi ublažio bol kojeg nikad nije procesuirao kako treba.

Trini je Luis Albertu bila dadilja ako sam dobro shvatila. I meni se dopada kako on i Mariana uvode jedno drugo u svoj svijet. I love you A ništa nije bilo slađe od njenog napada klaustrofobije koji je prošao čim su počeli plesati. A pri tome su oboje imali telefone i mogli pozvati nekoga, ali nisu. Los ricos tambien lloran - Page 2 10899980

Daniela se urazumila i prihvatila Marianu,  a najdirljiviji mi je bio Albertov osmjeh kad su se one zagrlile. Drago mi je što nije ispalo da mu je neka davno izgubljena bratanična i da se taj kliše izbjegao.

Elena je izgleda pametnija od Alberta. Kad je pomislio da ga je sin htio ubiti, ona mu je rekla nešto u smisli da je on jako moćan čovjek i da sigurno ima dosta ljudi koji bi ga voljeli vidjeti mrtvog. Zašto Leon pokušava da uništi Luis Alberta? Kapiram da ga mrzi, nego mislim da mora imati još neki cilj koji mi za sada nije jasan. Nadam se da se priča s Luis Albertovom ovisnošću od kocke neće previše oteći. Muka me je uhvatila kad je novac koji mu je Elena dala da povrati akcije opet stavio na kocku i izgubio ga. Srećom je sljedeći put dobio i pokrio dugove i odvratni Leon ga nije uspio ubijediti da se opet kocka.

____________
Los ricos tambien lloran - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Wed Mar 09, 2022 1:55 pm
11. epizoda

Odlično, Luis A. je otkačio Sorayu Los ricos tambien lloran - Page 2 2315767614 Iako mi je bilo prenagljeno kada je Mariani u bazenu rekao da je voli (bolje bi bilo da joj je rekao da se zaljubio umjesto da je voli) ja sam se tako istopila Los ricos tambien lloran - Page 2 3466016740  Blam me je reći Los ricos tambien lloran - Page 2 3687740950 Bilo mi je preslatko kada je ona njega povukla u vodu. Ipak, od persiranja nije odustala. Neće da joj se omakne na poslu pa da je uzmu na zub. Desio se mali napredak u odnosu Luis A.  sa ocem. Prvo je Alberto nasamo priznao Mariani da je sam kriv za loš odnos sa sinom. Kada je Luis A. došao da ga vidi rekao mu je da će on voditi firmu na isti način i da neće uvoditi nikakve promjene da bi tako Alberto mogao na miru da se oporavlja. Alberto je bio dirnut, ali nije to pokazao. Ipak, nekog pomaka ima. S druge strane, Luis A. i Santiago su u baš lošim odnosima. Još je Santiago onako bezobrazno pomenuo Matiasa. Podržavam što je Luis A. eksplodirao na njega. Čovjek ne smije sebi dozvoliti da se miješa u neke stvari! Kad sam pomenula Matiasa...  U prošloj sedmici je bila odlična scena sa Elenom  i Albertom na Matiasovom grobu. Jaka scena sa dvije glumačke veličine.

Danieli je drago što se Luis A. i Mariana zbližavaju i sada kada se unormalila počinjem da je gotivim. Los ricos tambien lloran - Page 2 2355236270 Mariana je položila ispite, Luis A. krenuo da je prihvati sa cvijećem i balonima  i sve bi bilo divno da ga Leonovi (ili lika Luisa Gatice) plaćenici nisu napali i prebili. Sudeći po najavi niko se neće ni zabrinuti što ga nema, osim Mariane. Jedva čekam dalja dešavanja!

____________
Los ricos tambien lloran - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Wed Mar 09, 2022 10:04 pm
Zaboravila sam dodati da sam se zaljubila u naslovnu pjesmu i da mi je entrada predivna, posebno efekti sa vodom.  Los ricos tambien lloran - Page 2 1161816250







Evo je i pjesma sa salide:


____________
Los ricos tambien lloran - Page 2 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Sun Mar 13, 2022 1:25 pm
Los ricos tambien lloran - Page 2 Uu20
Los ricos tambien lloran - Page 2 Uuu18
Los ricos tambien lloran - Page 2 Uuuu12
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Sun Mar 13, 2022 4:37 pm
12. - 15. epizoda

Sve mi se više dopada Los ricos tambien lloran - Page 2 2315767614 Kako sam se i nadala, uvedene su promjene u odnosu na prethodne verzije, samo da tako i ostane.

Mariana i LA su ozvaničili vezu. Sve je išlo dosta ubrzano no to mi ne smeta, bolje nego da se previše rasteže. Igrom slučaja su završili u nekoj kolibi usred oluje te su već imali prvi seks. Ono što mi se dopalo je to što njihovo zbližavanje nije bilo samo fizičko jer su na tom mjestu i povjerili jedno drugome bolne stvari iz prošlosti što pokazuje da je njihova fizička bliskost rezultat duhovne povezanosti i povjerenja. Veliki mi je plus što je razvoj njihovog odnosa išao na taj način. Prevazilazi onu zaljubljenost i leptiriće u stomaku, naravno nije ni to izostalo, ali je kompletan njihov odnos počeo s prijateljstvom i povjerenjem.

Potvrdilo se ono što sam i mislila oko smrti Matiasa. U principu su krivi njegovi roditelji koji su bili na drugom kraju jahte i zabavljali se s Albertovim poslovnim partnerima. LA upada u vodu (ili je sam skočio, nisam sigurna) i ostaje zarobljen u ribarskoj mreži. Matias onda doziva roditelje koji to ne čuju i sam odlazi da spasi brata. Spasio je brata, ali nije uspio izroniti i udavio se. pale Alberto definitivno zna da je sam kriv, ali se s time ne suočava već prebacuje krivicu da bi ublažio taj bol.

LA je nakon očeve ženidbe s Danielom postao problematičan i kako od Matiasove smrti nije mogao spavati po noći, počeo je da ih provodi u kazinu. E onda Alberto donosi još jednu katastrofalnu odluku. Šalje sina u internat u kome se baš loše proveo ( da nije Laguna negra  Los ricos tambien lloran - Page 2 2078043430 ) i umjesto da ga sasluša on ga tamo ostavlja i to je zapečatilo njihov težak odnos. Međutim, nakon ove nesreće s helikopterom su stvari počele da se mjenjaju. Imadoh se rasplakati kad su se zagrlili. I love you

S druge strane smo saznali da Mariana zapravo nije sirotinjskog porijekla, njen otac je imao fabriku soseva, koju je iz nekog razloga prodao. Kupac nije ispunio obaćanje i dao je otkaz svim radnicima. Kako se on nije mogao nositi s tim da ih je iznevjerio, ubio se. To se desilo prije 8 godina, dakle Mariana je imala 10. Problem je taj što je LA, na nagovor Leona,  bio kupac te fabrike. (koliko je mogao imati godina tada, 19, 20?) Dalji detalji nisu otkriveni, ali sigurna sam da je Leon iza tog otpuštanja radnika i da je LA uloga bila samo da potpiše taj kupoprodajni ugovor. Što je tada tačno htio s tim nije još uvijek jasno. Uglavnom, Mariana će sada kriviti LA za očevo samoubistvo, jer je Leon shvatio ko je ona i našao je način da Mariana pronađe taj ugovor. Ipak, vjerujem da će se i to brzo rješiti. Samo da se LA zbilja okane kocke. Bilo mi je simpatično kada ga je Mariana pratila do kazina i prerušila se u radnicu Los ricos tambien lloran - Page 2 2078043430 Doduše malo je neuvjerljivo da su ih tek tako pustili da išetaju vani. I zašto mu je odjednom Luis Gatica (ne znam mu ime lika Los ricos tambien lloran - Page 2 2078043430 ) vratio motor?

Prvo mi se dopalo što Mariana nema nikakve veze sa Salvatierrama i što nije ispalo da je tipa izgubljeno dijete nekih bogataša i sl. što se već dešava u klasičnim sapunicama. Ono, kad ih iznevjeri princ otkriju očeve bogataše. Ovdje je na kraju ipak ispalo da Mariana nije oduvijek bila siromašna, ako nisu bili bogati živjeli su u najmanju ruku solidno do prodaje te fabrike. Ipak, zna se ko joj je bio otac i taj kliše izbjegnut. Ako su htjeli da ispadne da je povezana sa Salvatierrama, ovo je bio dobar način, bar se meni dopalo. Priča je dosta snažna, a izbjegnuti su debilni klišei.

Sumnjam da je Leon ubio i Sorayinog oca ne bi li postao Albertov partner. Inače, ispalo je da je Soraya usvojena, pa me zanima što će biti s tom pričom i da li će to imati nekog značaja. Moram priznati da mi je ok Soraya, mislim na Fabiolinu glumu i na to što nije karikatura kao Itatina Soraya. Iako će Soraya iz 1995. ostati kultnija, meni je ova realnija i ozbiljnija. Kao što rekoh nije karikatura i opasna je i to što je opasna nije prenaglašeno već je vrlo prirodno. Vidiš da je osoba za bojati i za izbjegavati, a da ti to niko ne mora crtati.

Ona Sofia, Sorayina drugarica, je tako nisko pala da nema dalje. Bukvalno me zabavlja to.  Los ricos tambien lloran - Page 2 2078043430  Ulises je otkačio za nešto iole ozbiljnije i stavio do znanja da mu je samo za krevet, a ona ga i dalje juri i nada se da će ga uloviti. Pa može li jadnije? Može. Prodaja priče o LA nestanku u zamjenu da isti novinar objavi članak o njenoj obećavajućoj karijeri modela. Fuj.

Britny mi postaje baš slatka i simpatična.  I love you Ima lijep osmjeh i dopada mi se u paru sa Santiagom. Njen brat mi je ogavan, a momak joj nije toliko loš koliko povodljiv za njenim bratom te bi im na kraju njen brat držao svijeću i kad se seksaju i davao instrukcije. Malo karikiram, ali nije predaleko od istine. Uglavnom, jedva čekam da ga otkači. Ionako nije luda za njim. Dopada mi se što Santiago nije zaljubljen u Marianu. Samo da kasnije ne naprave debilizam oko LA koji napušta trudnu Marianu zbog nesporazuma ili nevinog zagrljaja ili tako nešto. Nadam se da će i taj dio oko gubitka sina biti pametnije urađen. Za sada nemam zamjerki, vrlo lijepa priča.

Dopada mi simbolika vode koja je provučena kroz priču (i entradu) S jedne strane voda glavnom junaku uzima brata, a s druge strane mu kasnije donosi ljubav, kao da da se pokušava postići neka ravnoteža u liku Luis Alberta. Kao da je voda simbol života. Nešto ti oduzme, a onda te iznenadi, pa nešto i dobiješ. Osim ovoga, to što se voda provlači i kroz Matiasovu smrt i upoznavanje Mariane, govori da će mu ona pomoći da prevaziđe bol i da se po prvi put otvori u vezi s tim.

____________
Los ricos tambien lloran - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Thu Mar 17, 2022 2:50 pm
16. i 17. epizoda

Baš mi je žao Luis Alberta u ovim epizodama pale Rijetkost je da mi glavni muški izazove toliko saosjećanja. Em ga Mariana optužuje za očevu smrt em mu otac ne vjeruje. A smeće od Leona je sve uredio tako da zaista ispada kriv. Ne znam kako Luis Alberto ne ukapira da je Leon iza toga. On ga nagovorio da kupi fabriku, on mu je poturio ugovor i na kraju tvrdi da nije. Druga stvar, zar Mariana stvarno misli da bi njen otac zbilja kao iskusni poslovni čovjek o prodaji fabrike pregovarao sa 18-godišnjakom? Za fabriku je zapravo bio zainteresovan Rafael, Sorayin otac. Vjerovatno je on pregovarao, a nakon njegove smrt to nastavio Leon. Ne znam da li je taj Rafael bio korektan čovjek i da li je on planirao da prevari Marianinog oca, ali u svakom slučaju je Leon kriv za sve. Hoćemo li čekati kraj serije pa da se Luis Albertu otvore oči? Drago mi je što je pošao od kuće, ne vrijedi da ostaje. Razumijem Marianu, nije lako svariti tako nešto, ali morala bi malo bolje razmisliti. Doduše jeste bila spremna da zajedno odu u Tolucu, ali nije pretpostavila da je ona žena mogla biti potplaćena. Inače ta što glumi Sandru mi je tako poznata, a ne mogu da se sjetim odakle.

Sada su mi i sporedne priče postale zanimljive. Prije svega mislim na Britny i Santiaga, a potom na zaposlene u kancelariji. Sve u svemu, dopada mi se serija i za sada mogu da pohvalim adaptaciju. Uspjeli su od debilne klasike napraviti nešto ozbiljnije i dublje. Los ricos tambien lloran - Page 2 2355236270

____________
Los ricos tambien lloran - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Fri Mar 18, 2022 2:54 pm
Taman pohvalim seriju kada u 18. epizodi dobijemo Sorayu koja Luis A. ubaci nešto piće te mu se uvuče u krevet. Nije se ništa desilo, ali Mariana misli da jeste što je i bila namjera. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Naravno, on se vratio kocki i starim navikama. Mislim da je više u pitanju to što smatra da nema više što izgubiti nego to što je slabić koji lako posustane pred iskušenjem. Mislim da sada svjesno bira put samouništenja. Jedva čekam da se ovaj nesporazum oko ugovora riješi, nadam se da se taj dio neće rasteći!

Ako je tačno da će biti 60 epizoda već je prošla skoro trećina, a radnja još nije prešla u sljedeću etapu. Pretpostavljam da će biti izmjena i da nećemo imati odraslu djecu na kraju, jer se ovo sad dešava već u vrijeme moderne tehnike Very Happy

____________
Los ricos tambien lloran - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Sat Mar 19, 2022 9:44 pm
Ne sviđa mi se kako teku stvari. Prvo je 19. epizoda bila dosadna, jedino smo imali pijanog Luis A. koji se izblamirao na Marianinom događaju. Onda u sljedećoj epizodi kupuje prsten (računam za Sorayu), ali ipak je bio za Marianu. Laknulo mi je, jer iako ga je Mariana odbila, računala sam da neće odmah prositi i Sorayu, pogotovo ne sa istim prstenom, ali upravo je to uradio. Rolling Eyes  Stvarno se nadam da će se u narednoj sedmici riješiti taj nesporazum, bilo bi bzv da potraje duže od toga. Odnos Luis A. sa ocem je opet pogoršan, a taman je tu bilo pomaka. Neutral

Britny i Santiago su mi Los ricos tambien lloran - Page 2 3331851625 Njena majka me nervira. Jeste da nije u redu što se Britny ljubila sa njim, neka prvo raskine već jednom sa Polom ili kako li se zove... Međutim, poenta je što se njena majka zabrinula za njega, a ne pita se da li njena ćerka uopšte sretna u toj vezi? Rolling Eyes

____________
Los ricos tambien lloran - Page 2 Granho16
Sponsored content

Los ricos tambien lloran - Page 2 Empty Re: Los ricos tambien lloran

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum